Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.04.12. 19:49:23

Abidal?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.04.12. 18:42:50

Azt akarom csak mondani, hogy minden Barto és az öltöző között folyik - Setien és Abidal itt csak mellékszereplők.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.26. 18:59:51

Samper írta:Setient nem új csapat kialakítására szerződtették, hanem Valverde keretével nála jobb foci kialakítására. Ne kérjünk rajta számon olyasmit, amire nincs megbizatása.
Mert most itt ki kért rajta számon bármit?

Választ mondjuk nem várok.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.26. 18:00:20

Setient nem új csapat kialakítására szerződtették, hanem Valverde keretével nála jobb foci kialakítására. Ne kérjünk rajta számon olyasmit, amire nincs megbizatása.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.19. 09:47:44

LG írta:Elég korán jön a Klasszikus, szóval Setiéntől csodát nem nagyon várhatunk. A Real jobb formában van, ezért ők az esélyesek, de ha Messi extrát hoz, elkaphatjuk őket.

Martino elvertük őket oda-vissza Suarez nélkül, de mindkét meccs alakulhatott volna bőven másképp is.
Azért azt nem mondanám, hogy annyival jobb formában lennének. Lehet, hogy a keretük mélyebb, de minőségben nem igazán állnak jobban. A padról nem igazán tudnak erősíteni. Egy Clasicót nem egy Vinicius, Brahim, LV vagy Rodrigo fog eldönteni, Bale sz...ik az egészbe, a kulcsjátékosaik közül, akik az eddigi sikerkovácsok voltak voltak Modric már egy félidőnél többet sem bír, Marcelo -1 ember, Carvajal mélyponton és Kroos sincs jelenleg topon. Talán Casemiro aki tényleg formában van , de ő is csapágyasra van járatva, még meccset sem hagyott ki a szezonban.
A védelmük stabilnak tűnik, de ott sem a fegyelmezettsségről híresek és bőven benne van a baki faktor.

Ami a legaggasztóbb, hogy idegenbe mmegyünk, ott pedig idén híresen gyatrák vagyunk, viszont minden meccsen vannak jó időszakaink, csak valahogy egy idő után elkényelmesedünk. Egy Klasszikus viszont teljesen más, nem kell Setiénnek motiváló beszédeket tartania, ez az a meccs amin ha nem teszik végig oda magukat akkor soha. És a nagy számok törvénye alapján Messinek is meg kell találnia a góllövő cipőjét. Ez a meccs nem QS-en fog múlni akármi is lesz a kimenetel.

A játékuk alapján ők sem olyan meggyőzőek, sőt! Ha a legutóbbi 4-5 meccsüket nézzük a bajnokságban vagy X-eltek vagy nagyon szűkösen, 1 gólokkal tudtak csak nyerni, a kupakiesés pedig legalább olyan szégyenletes mint nekünk.
Alapvetően 50-50 %-ot adnék, ami kicsit feléjük billenti a mérleg nyelvét az a hazai pálya, plusz a kulcsembereink elvesztése.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.19. 09:23:41

Setien még egyetlen játékost sem hozott, ellenben a viharos állapotban egyedül rá marad a csapat motivációja az egyes meccsekre. Hadd döntön ő a szükségcenter kiválasztásáról a szűkös lehetőségek közül.
RipTikitaka
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.05.19. 20:33:11

2020.02.17. 00:52:15

Valamennyien akartuk vissza a játékot amit Quique(mondjuk, hogy barca stílus) képvisel, én személyszerint örülök annak ellenére hogy izzasztó volt a Getafe elleni meccs, azt is megyjegyezve hogy úgy alapjaiban talán már nem helyes a koncepció, bár itt-ott biztos, hogy finomítottak rajta, hajrá barca mindeképp kellett egy új arc ide imo, remélem valami jó leesik. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.16. 22:47:22

Az utolsó három meccset tekintve semmivel nincsenek jobb formában, de ez már off.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.16. 22:44:52

MatyiG írta:
Elég korán jön a Klasszikus, szóval Setiéntől csodát nem nagyon várhatunk. A Real jobb formában van, ezért ők az esélyesek, de ha Messi extrát hoz, elkaphatjuk őket.
Nézed is a meccseiket? Mi alapján mondod, hogy jobb formában vannak?
Ebben a naptári évben a kupameccseiket leszámítva szerintem az összes meccsüket láttam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.16. 22:35:05

Elég korán jön a Klasszikus, szóval Setiéntől csodát nem nagyon várhatunk. A Real jobb formában van, ezért ők az esélyesek, de ha Messi extrát hoz, elkaphatjuk őket.
Nézed is a meccseiket? Mi alapján mondod, hogy jobb formában vannak?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.16. 22:23:20

Ha Hazard egészséges lesz, azzal is csökkenek az esélyeink. Főleg, amilyen mostanában a védekezésünk... :?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.16. 22:15:37

Hát 14ben a Bernabeuban pont mielőtt leigazoltuk :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.16. 22:14:16

Elég korán jön a Klasszikus, szóval Setiéntől csodát nem nagyon várhatunk. A Real jobb formában van, ezért ők az esélyesek, de ha Messi extrát hoz, elkaphatjuk őket.

Martino elvertük őket oda-vissza Suarez nélkül, de mindkét meccs alakulhatott volna bőven másképp is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2020.02.16. 22:15:42-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.16. 22:10:39

Bár hozzá kell tenni, hogy piszok nehéz helyzetben van, mivel pont Suarezre nem számíthat, aki szinte minden Clasicón maradandót alkot, ráadásul szerintem úgy 5-6 éve nyertünk utoljára a Real ellen Suarez nélkül.
:?:
Nyilván, mivel azóta a játékosunk Suárez, és játszik mindig, ha egészséges.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.16. 21:41:01

Nero. írta:
nemvolttaggyules írta:El kéne halasztani a Classicot minimum őszre.
Kiváncsi vagyok, ez lesz az első igazi nagy meccse. Itt ki fog derülni hogy vele mit tudunk a nagy csapatok ellen. Ha sikerülne megverni a Realt jó játékkal akkor lehet elkezdeni reménykedni, ha gyengélkedünk akkor a bajnokságról és a BLről is le kell mondani.

Engem továbbra sem győzött meg a pali. Bár én már egy ideje tartom hogy ez a kezdő 11 már nem az a szint, mint mondjuk 15-10-5-3 évvel ezelőtt.

Lenglet, SR, de Jong, Fati stb. ilyen emberek régen nem fértek volna be a kezdőbe. A régiek (Piqué, Busquets) pedig már nincsenek azon a szinten. Ráadásul sérültekből is van gazdagon.
Kíváncsi leszek mi lesz a Real ellen.
Bár hozzá kell tenni, hogy piszok nehéz helyzetben van, mivel pont Suarezre nem számíthat, aki szinte minden Clasicón maradandót alkot, ráadásul szerintem úgy 5-6 éve nyertünk utoljára a Real ellen Suarez nélkül.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.16. 21:06:31

nemvolttaggyules írta:El kéne halasztani a Classicot minimum őszre.
Kiváncsi vagyok, ez lesz az első igazi nagy meccse. Itt ki fog derülni hogy vele mit tudunk a nagy csapatok ellen. Ha sikerülne megverni a Realt jó játékkal akkor lehet elkezdeni reménykedni, ha gyengélkedünk akkor a bajnokságról és a BLről is le kell mondani.

Engem továbbra sem győzött meg a pali. Bár én már egy ideje tartom hogy ez a kezdő 11 már nem az a szint, mint mondjuk 15-10-5-3 évvel ezelőtt.

Lenglet, SR, de Jong, Fati stb. ilyen emberek régen nem fértek volna be a kezdőbe. A régiek (Piqué, Busquets) pedig már nincsenek azon a szinten. Ráadásul sérültekből is van gazdagon.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
nemvolttaggyules
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.01.12. 22:15:15

2020.02.16. 18:02:53

El kéne halasztani a Classicot minimum őszre.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.16. 06:31:40

Hiába más Setien filozófiája, a győzelmi kényszer miatt ugyanannál a 11 -nél köt ki , mint az elődje, azok meg ugyanúgy rápihennek a vezetésre, mint azelőtt. Ha fiatalokat hozna föl, de kikapna velük, azonnal őt ennék meg.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.10. 22:11:50

LG írta:Nos, én most először dicsérném őt, a játék végre tetszetős volt, és szerintem ütőképes is. A 3 gól mellett voltak további lehetőségeink is. Ez az irány tetszik.

DE ami miatt ma is rosszpontot kap, Busquetsnekés Robertonak nem tudja elengedni a kezét. Ma Busit megmentette a gólja, Robi viszont katasztrófa volt, és ha ilyen játékot akarunk játszani a jövőben, amit remélek, akkor ők kerékkötők lesznek.

Ahogy Griezmann is. Nem tudom ma mit játszott. Ha bújócskát, akkor kiválóan teljesített, nekem időközönként meg kellett néznek, hogy a pályán van-e még.
Szerintem minden olyan ifijátékost akiben látnak lehetőséget, érdemes lenne kipróbálni. Viszont a bajnokság sok-sok év nagyon szoros a végén még akár a BL-helyekről is lecsúszhatunk, ilyentájt az első hármas négyes már jókora előnnyel van a többiek előtt, idén ez elmaradt. Nagyon kevesen leszünk tavasszal.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.10. 17:08:46

hajnesz írta:Nincs bajom Robertoval, tökéletes 13-14. ember lehetne, de könyörgöm, ne akarjunk már posztot találni neki, mert mindenhol a középszerűnél egy kicsit jobb. Várom már, hogy lebőgjön az új szerepkörében is, lehet kipróbáljuk milyen a kapuban
egyetértek, Robertonak a legnagyobb erénye a sokoldalúsága, szval sztem nem szabad azzal mentegetni, h ő középpályás/védő vagy éppen kapus alapból. ugyanazt a közepes teljesítményt lehozza mindenhol, csak a "szíve viszi előre", mint Ramost, és így hasznos tud lenni. de már 28 éves, bizonyította, h ennyi van benne, így nem kellene kezdőnek lennie ennyiszer.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.02.10. 14:46:16

Vakmacska írta:
SR-rel az a baj, hogy megint olyan poszton játszatják, ahova nem való. Ő kp. Egyébként szerintem nem csak az a koncepció, hogy Fati pihenjen, hanem az is, hogy Semedoban még ő sem bízik annyira. Így ha fent marad, vagy lemarad, SR zárjon vissza a helyére.

Grízes meg... nem tudom melyik a nagyobb emberhátrány: ő, aki kerüli a labdát szinte, vagy SR, aki azért elkéri, de 10-ből 8x inkább hátra fele passzol. Grízesnek is voltak ilyen megmozdulásai: ellenfél tizijétől pár méterre elkéri a labdát, majd onnan kapásból hátrapasszol Umtitinek.
Mikor már 10-10 ember volt a pályán, és jobbon elment 2-3 alkalommal Semedo és SR, nagyon látványosan nem ment senki fel a támadással, és ketten szenvedtek ott, mert nem volt senki középen. Még Messi is csak a kezdőkör környékén csellengett.
Ezzel csak az a baj, hogy így, hogy Roberto játszik, teljesen elzárja Semedo előtt az utat, és nem tudja megfutni a védelmeket. Ha Grizes van jobbszélen, ő többnyire befelé húz, és egy leszállópálya nyílik a portugál előtt. Túloldalt kb. mindegy, hogy ki van Alba előtt, egyrészt, mert ő nem csak a gyorsaságából él, a másik meg az, hogy az az oldal jobban lábra esik Messinek :mrgreen: :D

Ezt se értem amúgy, volt 1-2 biztató meccs, mikor Griezman volt a jobbon, rögtön többet tett hozzá a játékhoz, erre elkezdi erőltetni ismét a balszélen... Kb olyan ez, mint mikor Fati jobbszélsőt játszott... Nincs bajom Robertoval, tökéletes 13-14. ember lehetne, de könyörgöm, ne akarjunk már posztot találni neki, mert mindenhol a középszerűnél egy kicsit jobb. Várom már, hogy lebőgjön az új szerepkörében is, lehet kipróbáljuk milyen a kapuban
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.10. 12:22:12

LG írta:, Robi viszont katasztrófa volt, és ha ilyen játékot akarunk játszani a jövőben, amit remélek, akkor ők kerékkötők lesznek.

Ahogy Griezmann is. Nem tudom ma mit játszott. Ha bújócskát, akkor kiválóan teljesített, nekem időközönként meg kellett néznek, hogy a pályán van-e még.
SR-rel az a baj, hogy megint olyan poszton játszatják, ahova nem való. Ő kp. Egyébként szerintem nem csak az a koncepció, hogy Fati pihenjen, hanem az is, hogy Semedoban még ő sem bízik annyira. Így ha fent marad, vagy lemarad, SR zárjon vissza a helyére.

Grízes meg... nem tudom melyik a nagyobb emberhátrány: ő, aki kerüli a labdát szinte, vagy SR, aki azért elkéri, de 10-ből 8x inkább hátra fele passzol. Grízesnek is voltak ilyen megmozdulásai: ellenfél tizijétől pár méterre elkéri a labdát, majd onnan kapásból hátrapasszol Umtitinek.
Mikor már 10-10 ember volt a pályán, és jobbon elment 2-3 alkalommal Semedo és SR, nagyon látványosan nem ment senki fel a támadással, és ketten szenvedtek ott, mert nem volt senki középen. Még Messi is csak a kezdőkör környékén csellengett.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.10. 07:25:04

Sok kiderül, hogy Piqué mellett Busi vagy Araujo kezd, hogy SR helyett egy fiatal kezd-e és hogy Fati visszakerül-e a kezdőbe.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.09. 23:03:42

Nos, én most először dicsérném őt, a játék végre tetszetős volt, és szerintem ütőképes is. A 3 gól mellett voltak további lehetőségeink is. Ez az irány tetszik.

DE ami miatt ma is rosszpontot kap, Busquetsnekés Robertonak nem tudja elengedni a kezét. Ma Busit megmentette a gólja, Robi viszont katasztrófa volt, és ha ilyen játékot akarunk játszani a jövőben, amit remélek, akkor ők kerékkötők lesznek.

Ahogy Griezmann is. Nem tudom ma mit játszott. Ha bújócskát, akkor kiválóan teljesített, nekem időközönként meg kellett néznek, hogy a pályán van-e még.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.09. 14:00:14

Messi továbbra is a legkisebb baj, az egyik (ha nem a legfontosabb) játékosunk.

A baj az inkább a többiekkel van, Busquets, Piqué, Sergi Roberto, Rakitic és társai.

Busit még lehetne nélkülözni, de Piquét kire cserélve jegelje?
Azért nem érdemes összeverni a port, hogy a "szakszerű" életvitelű(rongálás), voodoval kezelt térdű Umtitit berakja helyette, aki jó eséllyel bírna 4-5 meccset egy huzamban miután újból lesérül, kész öngyilkosság.

Lucho meg tehette hogy lerakta padozni Piquét amíg meg nem normalizálta magát, mivel ott figyelt Bartra, és Matyi a padon, akik nem voltak klasszisok, de legalább küzdöttek és megbízható egészségügyi állapotban voltak.
Vicces is lenne ha Piquének pl előadná a kemény srácot, aztán 3 meccsre rá muszáj lenne kezdőbe nevezni mert Umtiti megint a halálán van :mrgreen:
De mint mondtam nem csak Piqué a probléma, hanem sok más poszt is problémás, Lenglet se rossz, de egy igazán jó Barcelonában maximum harmadik számú KH lenne.

Busquetsnek meg remélem hogy versenyhelyzetet teremt elő ha így folytatja, első meccsén tanári volt, utána jött a szokásos napozós, lazsálós forma mint előtte.

Nyáron lehetne nagy takarítást rendezni, és okosan igazolni, de ahhoz komoly áldozatokat kéne hozni, és ehhez a vezetőség is kéne, de ők nem fogják választások előtti nyáron kilépni a tutiból, nekik jó ez(sajnos a sociók sem elégedetlenkednek ..), így meg hülyék lennének maguk ellen haragítani a népet.
Válasz küldése