Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.04.29. 12:43:18

Messi, Suárez, Griezmann, Trincao, Dembélé, Werner. 3 kezd, 2 a padon, egy a lelátón. Nem tűnik reálisnak. :)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.04.29. 12:37:36

Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a koronavírus, az elmaradt meccsek, esetleg nézők nélkül lejátszott meccsek mennyire fogják átalakítani a piacot. Nyilván a saját sorsunk érdekel leginkább. Tudom, hogy az uborkaszezonban gyakori a szenzációhajhász újságírás, azonban elég sok hír van arról, hogy szabadulnánk néhány játékosunktól. Én tartok tőle, hogy nagy érvágás lesz ez nekünk, és sok játékost elpasszolnak majd Bartoék. (sokuk meg is érdemli hogy menjen, csak gondolom a szokásos kölcsön opciót fogják választani kötelező opció nélkül). Az viszont biztos, hogy megpróbálnak egy versenyképes csapatot építeni a választások miatt, még ha még inkább szét is kell cseszni a klub költségvetését, mert ha bejön nekik, és kupákat nyernek, akkor tuti megnyerik a választást is bármely jelöltjükkel. Láthattuk, hogy a pillanatnyi sikerek el tudják fedni a problémát. Ez esetben ,majd kozmetikázzák a dolgokat a következő ciklusban.
Én alapvetően a következő igazolásokkal már elégedett lennék. Bár tuti nem ez lesz, de kezdetnek megtenné...
Kapus poszt rendben van. Ter Stegennel hosszabbítani kell, cserepadon meg mindegy ki ül.
Balhátvédként Alba még mindig tud jó lenni, viszont Firpot elengedném. Ide vagy visszahoznám Cucut, vagy rámennék Grimaldora. Utóbbi nyilván zsebbe nyúlós sztori lenne.
Jobbhátvéd: én SR-t visszatenném végleg középre. Ide elhoznám Emersont Semedo mellé. Elvielg 50%ban a mi játékosunk, szóval talán könnyebb lenne egyezkedni. Én odaadnám érte mondjuk Alenát végleg, meg Waguét csereként.
Középhátvéd: Piqué, Lenglet marad. Én Umtitit a fizuja, a sorozatos sérülése miatt piacra dobnám. Ide hoznék egy középhátvédet + Tobodot vissza, mivel a Schalke tuti nem fizet most érte annyit.
Középpályán Busi, De Jong, Arthur, Sr maradna. Itt elengedném tutira Rakiticet, Vidalt egy szezonra még itt tartanám. Felhoznám Rui Puigot is. Ha esetleg a piacon lenne valami használható kreatív középpályás, aki mozdítható is, akkor elhoznám, Puigot meg kölcsön adnám.
Csatársor: Messi, Suarez, Griezman marad, Fati, Tricao és nálam normális felkészülés mellett kapna még egy esélyt Dembelé is. Tudom már kapott sokat, de mivel fizetni úgy sem fizetnének érte, inkább maradjon. Csatárnak én inkább Wernert hoznám. Olcsóbb, többet bizonyított mint Martinez. Fati meg inkább játsszon a Bben rendszeresen, mint itt szökőévente.

Összegezve jönne Grimaldo/Cucu, Emerson, középhátvéd, középpályás, Werner, menne Umtiti, Firpo, Rakitic, Alena, Coutinho
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.04.29. 11:09:29

Samper írta:
2020.04.28. 22:38:50
Az rendben van, hogy a kommentelők nem a Don Balon féle álhíreken rágódnak. Az viszont nincs rendben,hogy logikát kerestek ott, ahol iszapbirkózás folyik. Ennek egyértelmű nyilvános tükre Ter Stegen szerződéshosszabbítási tárgyalásainak "felfüggesztése". Pesszimista vagyok: Barto utolsó évében az öltöző hangadóinak foglya.
Na ne már Samper. Ha Bartoék igent mondanának ter Stegen első bérigényére, és elkezdene mostantól mondjuk heti 400 ezer eurót keresni, akkor meg azzal lenne gondja mindenkinek. Igenis szépen járják csak el a táncot, aztán találkozzanak az álláspontok középen.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.04.28. 22:38:50

Az rendben van, hogy a kommentelők nem a Don Balon féle álhíreken rágódnak. Az viszont nincs rendben,hogy logikát kerestek ott, ahol iszapbirkózás folyik. Ennek egyértelmű nyilvános tükre Ter Stegen szerződéshosszabbítási tárgyalásainak "felfüggesztése". Pesszimista vagyok: Barto utolsó évében az öltöző hangadóinak foglya.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.04.27. 23:17:00

MichaaBee írta:
2020.04.26. 23:37:12
Na akkor nem csak nekem volt ez a benyomásom. :D Palesz amúgy érdekelne, hogy Te hogyan látod a középpálya helyzetét. Hoznál ide valakit (ha igen, akkor kit?) vagy mehetne felőled a karmestere pálca Puignak? :)
Tekintve hogy Messi egyértelműen a karmesterünk, és jobb benne mint bárki más lehetne, bárki lesz is az előretolt középpályás, nem lesz olyan irányító mint KDB, vagy akár Bruno Fernandes, Ziyech vagy Luis Alberto. Ennek tükrében én bevállalnám a Puig-Alená középpályás duót mint vonalak közötti középpályás jelöltek, mögöttük meg lenne a meglevő sor, esetleg egy Ndombele pluszban - bár akkor ha nincsenek sérülések, a 6. középpályás annyit játszana mint Alená idén. Nyilván még a hátralevő 10-15 meccs változtathat ezen, de szerintem tekintve a piacot, simán meg lehetne próbálni a dolgot, mert nem látok senki olyat, akiért tutira megérné a nagy lóvét kipengetni. Nyilván ha Alená tök befuccsol a Betisben, vagy Puig totál elkeseríti Setienéket, akkor kell valaki - ott lehet akár Collado vagy Pedri is -, de ha legalább biztató szintet hoznak, én inkább velük vállalnám be a szezont.

Mondják most Coutinhot pl.. Riqui egyetlen baja az, hogy habár baromi jól támad le, amikor már felállt alakzatban kéne védekezni, a párharcait kis számban nyeri. Ezen kívül szerintem már kész lehetne bőven egy komolyabb szerepre. Nyilván nem betonkezdőként, de ha hozunk egy 27 éves játékost elé, nem is lesz az sose.. Na de vissza. Szóval Riqui egyetlen baja a védekezés, emiatt nem játszhat. De Coutinhonak jó lenne a pozíció, aki nem csak párharcokban gyenge mint Riqui, de ő még letámadásban is pocsék, mert nincs állóképessége.. Logikus. Gólpontokban sokkal erősebb, de minden egyébben gyengébb középpályás már most. Ismétlem, középpályás erényekről beszélünk, döntéshozatal, helyezkedés, szkennelés, stbstb. Coutinho nem fejlődött ebben sokat sajnos, és már 28 éves, nem hiszem, hogy most fogja újraformálni magát mint játékost. Azt embere válogatja, hogy ki mit preferál, van aki a direkt számokat, én az olyan középpályásokat, akiknek a jelenlétével jobban folyik a támadójáték. Az eddig látottak alapján nekem ez egyértelműen Riqui lenne a kettőből. Ott lenne mellé Alená, aki elég más stílus - szerintem nem is annyira tehetséges amúgy -, mégis azonos pozíció nagyjából. Sokkal direktebb, labda nélküli mozgásokban erős, gólpontokat jobban hozza, támadásban kicsit olyan mintha Vidal a Masiában nevelkedett volna. Képes számokkal is hozzájárulni a támadójátékhoz, de ő mellé taktikailag rendkívül érett és fegyelmezett már most. Védekezésben nyilván nem olyan mint Arturo, mert a chilei abban teljesen egyedi szintet képvisel.

Úgyhogy ja, tekintve, hogy a vírus miatt a büdzsé sem olyan, én inkább próbálnám meg ezt a felállást, mint egy "piac kínálta lehetőséget" - amit fogunk csinálni szerintem amúgy -, mert semmivel se nagyobb lutri, de mellé olcsóbb. De ugye ez függ sok mindentől, még attól is, hogy milyen formátumban fognak folytatódni a sorozatok jövőre. Ha pl Augusztus végén zárul le a mostani szezon, akkor kis pihi és 1 hónap előszezon után szeretnének majd EB-t? Akkor rohadt szoros lesz a menetrend, úgyhogy a padon csak top játékosok lesznek szerintem, már amennyire lehet. Nagyon nagy kérdés még, hogy mi lesz itt jövőre. Mondjuk az idei szezonra is érvényes ez, ilyen fos fizikai állapotban az öregfiúk nagy csapatást fognak rendezni az biztos.. :D

u.i.: Ami a legfontosabb amúgy is itt a középpályás kérdésben, hogy milyen lesz az edző munkája. Most néztem vissza a teljes 08/09-es szezont kb, egy Keita-Yaya-Busi középpályával dinamikusabban működtünk, és több mozgás volt, mint az utóbbi években bármikor. Remélhetőleg egy teljes előszezon normális taktikai alapozással sokat fog javítani, és nem Statikus FC leszünk jövőre már.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.04.26. 23:37:12

palesz77 írta:
2020.04.26. 13:55:28
El Pistolero írta:
2020.04.25. 21:50:46
- A Sport szerint jó pozícióban áll a csapat ahhoz, hogy megszerezze a már tegnap is említett Sandro Tonalit. A lap szerint 6-os és 8-as pozícióban is képes játszani, ezekre a posztokra hoznák őt.
Az mondjuk nagy siker lenne, Tonali még annyira se tud az eddig látottak alapján egy sorral előrébb játszani mint Frenkie. Tipikusan a mélyen ülő középpályás mintapéldánya.
Na akkor nem csak nekem volt ez a benyomásom. :D Palesz amúgy érdekelne, hogy Te hogyan látod a középpálya helyzetét. Hoznál ide valakit (ha igen, akkor kit?) vagy mehetne felőled a karmestere pálca Puignak? :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.04.26. 13:55:28

El Pistolero írta:
2020.04.25. 21:50:46
- A Sport szerint jó pozícióban áll a csapat ahhoz, hogy megszerezze a már tegnap is említett Sandro Tonalit. A lap szerint 6-os és 8-as pozícióban is képes játszani, ezekre a posztokra hoznák őt.
Az mondjuk nagy siker lenne, Tonali még annyira se tud az eddig látottak alapján egy sorral előrébb játszani mint Frenkie. Tipikusan a mélyen ülő középpályás mintapéldánya.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.04.25. 21:59:50

El Pistolero írta:
2020.04.25. 21:50:46
Külön elkeserítő, hogy az idős, 30 év feletti játékosok képesek rávenni a vezetőséget arra, hogy akár 4-5 évvel is meghosszabbítsák a kontraktusukat. És imádom Jordi Albát, de mi lett volna ha egy hónappal a 30. születésnapja előtt a klub nem megy egyezik bele abba, hogy 35 éves koráig heti nagyjából 150 ezer eurót keressen? Vagy azt, hogy Rakitic nagyjából 230 ezret?
Megtehetik, mert láthatóan így sincs tőlük jobb, aki elérhető is. Ez üzlet nekik, egy megállapodás a munkáltató és a munkavállaló között. A fizetéseket amúgy Messi nagyon megdobja (mind közvetlenül, mind közvetve), nélküle szerintem nem lenne annyira kiugró a bértömeg. De az sem lepne meg, ha minden játékosunk fizetése magasabb mondjuk átlag 15%-kal a többi klub játékosainál, mert a legnagyobb bevételű klub vagyunk, amit a játékosok is figyelembe vesznek a bértárgyaláskor. Valamint azok után, hogy miket olvasni arról, hogy Messinek és Neymarnak milyen bónuszokat adott a klub ezért-azért, nehéz fizetésemeléskor megmagyarázni az adott játékosnak, hogy neki már nem fér bele plusz heti tízezer eurót adni. :)

Egyszerűen rossz alkupozícióban van a klub, és ezt kihasználja a többi egyesület, és még a saját játékosai is.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.04.25. 21:50:46

Az amerikai sportokkal ellentétben az európai labdarúgásban sajnos titkos a játékosok fizetése, így saccolni lehet csak és hallgatni a pletykákra. Viszont valóban rengeteg összeget költ a klub a fizetésekre, a Sport szerint ez az éves kiadások 83 százaléka ami óriási szám és példátlan a sportvilágban. Külön elkeserítő, hogy az idős, 30 év feletti játékosok képesek rávenni a vezetőséget arra, hogy akár 4-5 évvel is meghosszabbítsák a kontraktusukat. És imádom Jordi Albát, de mi lett volna ha egy hónappal a 30. születésnapja előtt a klub nem megy egyezik bele abba, hogy 35 éves koráig heti nagyjából 150 ezer eurót keressen? Vagy azt, hogy Rakitic nagyjából 230 ezret? Egyébként Samper kérdésére a válasz az, hogy De Jong hiába keres óriási összeget, a PSG többet kínált neki. Szerintem teljesítményéhez, képességeihez képest keveset keres egyébként Arthur (kb 85 ezer font) és Lenglet (45 ezer font), de Semedo is többet tudna máshol keresni a 60 ezerjével - legalábbis ha a SillySeasons szerint Kurzawa 115 ezer eurót kap, Sanabria pedig 140 ezret.

Csakhogy ne offoljak:

- A Record szerint a klub érdeklődik Rubén Dias iránt, akit Umtiti helyére igazolnának. Szerintem Ő is ugyanolyan meghatározó világklasszis középhátvéd lesz, mint Upamecano vagy Kounaté. Bármelyik remekelne Piqué utódjaként.
- A Sport szerint jó pozícióban áll a csapat ahhoz, hogy megszerezze a már tegnap is említett Sandro Tonalit. A lap szerint 6-os és 8-as pozícióban is képes játszani, ezekre a posztokra hoznák őt.
- A Marca (...) lehozta amit az elmúlt hetekben, hónapokban már más hírportál is: Setién visszahozná Coutinhót a középpályára. Szerinte nem igazán lett kipróbálva azon a bizonyos Iniesta-pozícióban és a vége mindig az lett, hogy kiszorult a szélre.

Egy ideig gondolom tele leszünk ilyen hírekkel, amelyek vagy igazak vagy nem.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.04.25. 17:13:44

Az össze-vissza átigazolási kacsák benyelése helyett gondoljuk végig, melyik játékosunk tudna máshol sokkal több pénzt felmarkolni. Persze Ter Stegen. És? Senki többet?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.04.25. 10:27:02

davi10 írta:
2020.04.25. 09:24:20
Ezt az Arthur-Pjanic dolgot én egyáltalán nem veszem komolyan.
Egyrészt annyira csak nem hülyék, hogy hoznak még egy 30-as középpályást. Másrészt 1-2 hete Arthur nég az "érinthetetlen" kategória volt, nem hiszem, higy sok minden változott volna. Szerintem csak unatkoznak az olasz újságírók, kifogytak a nevekből, hogy kit rakunk bele a Lautaro-bizniszbe, úgyhogy felhozták Pjanic-ot.
Én bízom Arthur-ban, az Inter-es interjújában benne van, hogy kihasználja az alkalmat, hogy teljesen regenerálódjon, nem tudom mivel bajlódik (boka, tripper, snowboard-baleset, stb), de nagyon jó lenne, ha nem csak 60 percekre lehetne rá számítani.
Az a gondom Arthurral, hogy itt van másfél éve, de valahogy nem bírta magát ő sem teljesen összeszedni. Ha adott egy noname fiatal, aki bekerül a világ egyik legnagyobb klubjába, és ezekután nem tud 200%-os erőfeszítést belefeccölni a melóba, akkor felmerül számomra a kérdés, hogy mi lenne, ha már bizonyított nagykutya lenne, mint mondjuk egy Busquets? Én bírtam a srácot és reméltem, hogy tényleg kijön belőle a Xavi, de valahogy csak a hülye hírek jönnek vele kapcsolatban is. Tudom, kamu az összes, de azért beszédes, hogy sosem Rakiticről meg Sergi Robertoról hallunk tripperes, snowboardos nonszensz pletykákat, hanem az olyan játékosokról, ahol valami kis gubanc tényleg lehet. Ahol füst van, ott tűz is (ha nem is kankó feltétlenül). Arthur esetében még azt sem lehet felhozni, hogy csak azért fut a média ennyi kört, mert a nagy sztár nevével könnyebb eladni az újságot, mivel Arthur különösebben nem érdekli a népet, nem akkora név. Ja és ha már most party animal, akkor a 30 éves kor körül beköszönő brazil betegséget is nagy eséllyel elkapja majd.

Ha meg továbbra is jönnek a sérülések, másnaposság a parti után, akkor nem fogja tudni magát sohasem beverekedni a kezdőbe, úgy meg a fejlődése megreked. A padon meg elücsörög más is helyette. Ezért mondom, ha egy igazi sportemberre el tudjuk cserélni, aki ha csak 3-4 évig is, de a kezdő oszlopos tagja lehet, én aláírnám. Mert legalább ő rá tényleg lehetne építeni, ha csak rövidtávon is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.04.25. 10:16:12

Nem hiszek abban az elgondolásban, hogy ha a jelenlegi alapcsapatot kiegészítik egy két nagy sztárral, akkor képesek lennének nagy eredményt elérni. Ezért szkeptikus vagyok az átigazolási hírekkel kapcsolatban -akár van rá pénz a csapatnál, akár nincs.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.25. 09:24:20

Ezt az Arthur-Pjanic dolgot én egyáltalán nem veszem komolyan.
Egyrészt annyira csak nem hülyék, hogy hoznak még egy 30-as középpályást. Másrészt 1-2 hete Arthur nég az "érinthetetlen" kategória volt, nem hiszem, higy sok minden változott volna. Szerintem csak unatkoznak az olasz újságírók, kifogytak a nevekből, hogy kit rakunk bele a Lautaro-bizniszbe, úgyhogy felhozták Pjanic-ot.
Én bízom Arthur-ban, az Inter-es interjújában benne van, hogy kihasználja az alkalmat, hogy teljesen regenerálódjon, nem tudom mivel bajlódik (boka, tripper, snowboard-baleset, stb), de nagyon jó lenne, ha nem csak 60 percekre lehetne rá számítani.

Trincao-t én is előre sajnálom, nagyon kíváncsi lennék, rá, de gondolom vagy megtanul a baloson játszani, vagy padozni fog.
Braithwaite-et is sajnálom, ő is szimpatikusnak tűnik és abból a kevésből amit játszott nem az jött le, hogy egy Coutinho-féle srác lenne, aki nem tud megbirkózni a nyomással. A fizetése se hiszem, hogy olyan nagy lenne, úgyhogy még azt se tartom kizártnak, hogy Ő marad és Griezmann-t passzoljuk el.
A gazdasági helyzet miatt egyre kevésbé gondolom, hogy Lautaro és Neymar is jönne, egyáltalán nem bánom, bőven elég ide az argentin. Amúgy Suarez nem kellene az Inter-nek? :D Ha már olyan biztos az, hogy Coutinho a Chelsea-be megy?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.04.25. 07:49:52

Neyboi plusz Martínez együtt lenne vagy 350 milla, annyi pénz most nem hiszem, hogy lesz a kasszában a leállított bajnokság után. Azt pusmogják még a katalán forrásaim, hogy egy Arthur-Pjanic csere van kilátásban. Ez minimum megfontolandó sztem, mert Arthur azóta nem bírta egyáltalán a fölös kilókat ledobni, mióta ittvan, nemhogy még kibírni sérülés nélkül és beverekedni magát a kezdőbe. Pjanic meg nagyjából sosem sérült, ő ott lehet a középpályán, mint alapember.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.04.25. 03:39:01

El Pistolero írta:
2020.04.24. 22:19:44
Abszolút neki vannak a legjobb számai az U21-es, TOP5 bajnokságon kívül játszó szélsők közül. Nyilván óvatosnak kell lenni vele is, de egyszerűen olyanokat nyilatkoznak róla, amikre nem lehet nem felkapni a fejünket. A Braga elnöke szerint például várható volt, hogy nem tudják sokáig megtartani és a futball következő éráját részben ő fogja meghatározni - még egyszer mondom, fontos az óvatosság. Tényleg egy csiszolatlan gyémánt a srác és annyira tartok tőle, hogy ideérkezik jövőre, majd produkálni fog egy 600 perces szezont, melynek többségében csereként be lesz hozva az utolsó 10 percre, hogy na alkoss valamit. Ráadásul véletlenül sem az eredeti posztján kell majd játszania, hanem a balszélen, ahogy Malcom esetében is volt.
Keveset láttam eddig Trincao-t, de nekem is nagyon tetszett. Viszont az teljesen egyértelmű, hogy itt jelentős szerep neki csak Messi után lesz, tekintve, hogy ugyanaz a posztjuk. Ha meg tudjuk oldani, hogy a következő 2-3 évben kapjon elég szerepet és néha tehermentesítse Messit, akkor tökéletes. De félek én is egy kicsit, hogy bedobjuk majd baloldalra, ott gyenge lesz, aztán leépül, mint az utóbbi években minden támadóigazolásunk...

Ami pedig Tonalit illeti, eddig egyáltalán nem ismertem, de jókat írnak róla mindenhol és tetszetősen nyomja. Pont pár napja gondolkodtam egyébként rajta, hogy hogy nézhet ki a keret jövőre (karantén idején remélem elnézhető az fm-ezés :D ), és elöl sokan leszünk, de a középpályán kevesen. Rakitic ugye garantáltan távozik, Vidal szerintem tuti belekerül a Lautaro transzferbe, aztán maradt itt nekünk Busquets, de Jong, Arthur és Puig. Úgyhogy valakinek biztosan érkeznie kellene, és Puig-on kívül igazából senki sem támadóbb szellemű és Tonali se úgy néz ki, mint a következő Iniesta... Úgyhogy ide szerintem várhatunk igazolást mindenképp, de fogalmam sincs ki lenne jó. Eriksent meg se próbáltuk, és amióta Coutinho se vált be Iniesta helyén, azóta nem merek nevekkel dobálózni. A brazilt ugyan nem biztos, hogy el tudjuk értelmes áron sózni, de szerintem nincs értelme megint megpróbálni, itt már leírta magát sajnos. Puig-ot lenne jó a bedobni a mély vízbe, de ez is csak álom szerintem. :)

Elöl viszont borzasztó sokan leszünk, ha jön Lautaro, Neymarról nem is beszélve, de szerintem őt nem tudjuk megvenni. Suárez és Lautaro elrotálgatják egymást, Messi ő Messi, de baloldalra sok lesz, ha itt marad Dembélé is Griezmann is, ráadásul Fatinak és Trincaonak is kellenek a percek. Legalább az egyik franciát el kell adnunk szerintem, és ha valami csoda folytán jönne Neymar, akkor mindketten mehetnek. Ebből a három nagy névből egy fér el most, cserének pedig Fati tökéletes. Braithwaite-et meg sajnálom, szimpatikus forma, de aligha lesz helye. Ha szerencsénk van, valaki megveszi 10 felett, legalább az ázsiója nem esett mióta itt van.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.04.24. 22:19:44

Igen nyilván :D De kíváncsi vagyok arra, hogyha mindkettő érkezik hogyan állna ki a csapat általában. Egyébként szerintem a brazil és argentin érkezése esetén a klasszikus gálakezdő megszűnése lenne a legideálisabb megoldás, úgy, mint ahogy Pep is forgatja a csapatot a Citynél, de erre itt tulajdonképpen semmilyen esélyt nem látok. Ezért is féltem Fatit és Trincaót. Előbbit láttuk, hogy mire képes utóbbit pedig a kényszerszünet előtt kétszer választották egymás után a hónap játékosának Portugáliában.

Vele kapcsolatban javaslom mindenkinek ezt a Twitter hozzászólásláncot: https://twitter.com/MartonBalla1/status ... 8078763014

Abszolút neki vannak a legjobb számai az U21-es, TOP5 bajnokságon kívül játszó szélsők közül. Nyilván óvatosnak kell lenni vele is, de egyszerűen olyanokat nyilatkoznak róla, amikre nem lehet nem felkapni a fejünket. A Braga elnöke szerint például várható volt, hogy nem tudják sokáig megtartani és a futball következő éráját részben ő fogja meghatározni - még egyszer mondom, fontos az óvatosság. Tényleg egy csiszolatlan gyémánt a srác és annyira tartok tőle, hogy ideérkezik jövőre, majd produkálni fog egy 600 perces szezont, melynek többségében csereként be lesz hozva az utolsó 10 percre, hogy na alkoss valamit. Ráadásul véletlenül sem az eredeti posztján kell majd játszania, hanem a balszélen, ahogy Malcom esetében is volt.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.04.24. 21:22:42

El Pistolero írta:
2020.04.24. 19:39:59
Vagy a Sportnak vagy a Mundónak címlapja arról szólt, hogy el tudna férni a pályán egyszerre Suárez, Lautaro, Messi és Neymar. Bár a cikket nem olvastam , mert digitálisan sehol sem találtam meg, valószínűleg a PSG által idén játszatott 4-2-2-2-t preferálnák ekkor, ahol Neymar és Leo támadó középpályások - ahol mindketten a legjobbak.
Ez a tipikus Mundo/Sport címlap, amit bedobnak, ha bármilyen támadóbb játékost (Coutinho, Dembélé, Malcom stb.) igazolunk. Felhányják egyből a sztárokat a címlapra, mit sem törődve azzal, hogy van-e bármi realitás az egészben. De persze jobban el lehet ezzel adni az újságot meg gyűjteni a klikkeket, mint a Valverde-féle 4-4-2-vel. :D
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.04.24. 19:39:59

Egyre több helyen olvasom, hogy ajánlatot tettünk Sandro Tonaliért, a Brescia középpályásáért.

https://kezdotizenegy.com/atigazolasi-h ... barcelona/ (ezt nem reklámnak vagy spamelésnek szánom, egyszerűen csak itt egy magyar nyelvű cikk az esetről ami kb okésan leírja a szituációt)

Ők például azt írják, hogy a spanyol lapok szerint csak ifi+pénz lett érte felajánlva, viszont az olaszok szerint pedig 60 millió eurós ami Jézusom. :D Egyébként én nagyon csípem a srácot, személyesen még nagyon kevés alkalommal láttam őt játszani, de összefoglalókból már többször is megnéztem és ügyes volt. Amit feltűnt vele kapcsolatban, hogy még az elegánsabb megmozdulásai, cselei is valami egészen nyersnek hatnak a robosztus testalkata miatt. Alapjáraton egy védekező középpályásról van szó, aki a Whoscored szerint idén egy szinttel feljebb játszik.

Vagy a Sportnak vagy a Mundónak címlapja arról szólt, hogy el tudna férni a pályán egyszerre Suárez, Lautaro, Messi és Neymar. Bár a cikket nem olvastam , mert digitálisan sehol sem találtam meg, valószínűleg a PSG által idén játszatott 4-2-2-2-t preferálnák ekkor, ahol Neymar és Leo támadó középpályások - ahol mindketten a legjobbak. Ezt szerintem csak akkor lehetne megoldani, ha a két középpályás védekező lenne, akikkel bár rendelkezik a keret Busquets és De Jong személyében, mögöttük nincs senki, legfeljebb Arthur, akinek lehet ez túl hátsó szerepkör lenne. (És ha már Arthur, a RAC1 szerint mutatkozik némi esély egy Pjanic-Arthur cserére, de őszintén remélem, hogy ez csak valami vicc.)

Tonali kapcsán még azt is el tudom képzelni, hogy valahogy az Interre szeretnénk hatni ezzel, hogy el tudjuk hozni Lautarót. Anno Abidalék január utolsó napjain próbáltak trükközni és kis híján össze is jött az a csere, hogy érkezik Bruno Fernandes, aki annak érdekében, hogy szokja a spanyol közeget, kölcsönbe kerül a Valenciába azért a Rodrigóért cserébe, akire szükség volt Suárez sérülése miatt. Bár ha ez a forgatókönyv lépne érvénybe, remélem Tonali - persze csak ha érkezik - is maximum kölcsönbe távozna, mert egy tényleg értékes fogásról lenne szó. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.04.18. 10:49:23

Stalkyard írta:
2020.04.18. 10:30:23
Nyilván látványosabb lesz a kiöregedése, mint CR-nek, aki már az utolsó pár csúcsévében is annyit tett hozzá a játékhoz, hogy állt elől csatárban. Messinek ennél egy icipicit meghatározóbb szerepe van a csapata játékában.
Nem baj, de CR komplettebb.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.04.18. 10:30:23

Nyilván látványosabb lesz a kiöregedése, mint CR-nek, aki már az utolsó pár csúcsévében is annyit tett hozzá a játékhoz, hogy állt elől csatárban. Messinek ennél egy icipicit meghatározóbb szerepe van a csapata játékában.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.18. 10:25:49

szbsz írta:
2020.04.17. 20:37:28


A kolléga már rég kiöregedett, csak a középpontban akart maradni ezért nem pl. az mls-be ment de már rég nincs azon a szinten, ahol top 3-ról lehetne beszélni az esetében. Messi még azért 1, talán 2 szezont képes lesz a legmagasabb szinten lehúzni.
Ronaldo elment egy másik bajnokságba,mert érzett még magában potenciált.
Ez miért fáj?
Középpontban Ibrahimovic akar lenni,aki elment az MLS-be és veri a nyálát a nyilatkozataival hogy a kicsit erősebb mint az nb1 szintű bajnokságban királykodik.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.04.17. 21:48:31

Messinek volt, van egy "kis" köze hozzá, hogy a Barca árbevétele az elmúlt tíz évben duplázódott.
Amennyiben eligazolna és nem hoznának új szupersztárt a helyére (egyelőre talán Mbappé felelne meg a hosszú távú kritériumoknak), akkor a nemzetközi érdeklődés is gyorsan megcsappanna, szóval egy jó ideje nemcsak a sportteljesítmény miatt kötődött hozzá a klub, még ha meg is volt jól fizetve a szolgálataiért, mert egyszerűen egy brand lett a kis argentin, amit döntően magának köszönhet és nem az öntömjénezésnek.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.04.17. 20:37:28

Barca_10 írta:
2020.04.17. 16:56:43
Többet adott. Az idei szezonban már nem. Lassul, mindenhol ott van ezt nem bírja erővel, egy klasszis középcsatárral előtte és megfelelő rotációval és tehermentesítéssel még lehet benne pár jó év, de ha rá akarjuk bízni az irányítást és a befejezést is akkor kifingunk. Suarez sérülése neki is betett, sokszor labdatemető az uruguayi, de rengeteg területet nyit meg Messinek, anélkül nagyobb csapatok megeszik középen. Nem 25 éves már, és az ő kiöregedése látvànyosabb lesz mint portugál kollégája esetében.
A kolléga már rég kiöregedett, csak a középpontban akart maradni ezért nem pl. az mls-be ment de már rég nincs azon a szinten, ahol top 3-ról lehetne beszélni az esetében. Messi még azért 1, talán 2 szezont képes lesz a legmagasabb szinten lehúzni.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.04.17. 16:56:43

Többet adott. Az idei szezonban már nem. Lassul, mindenhol ott van ezt nem bírja erővel, egy klasszis középcsatárral előtte és megfelelő rotációval és tehermentesítéssel még lehet benne pár jó év, de ha rá akarjuk bízni az irányítást és a befejezést is akkor kifingunk. Suarez sérülése neki is betett, sokszor labdatemető az uruguayi, de rengeteg területet nyit meg Messinek, anélkül nagyobb csapatok megeszik középen. Nem 25 éves már, és az ő kiöregedése látvànyosabb lesz mint portugál kollégája esetében.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.17. 10:55:58

MatyiG írta:
2020.04.16. 17:00:29
Mondjuk azt azért elég erős leírni, hogy Messit azért bírja el a csapat, mert egy villanás benne van. Ennél azért többet ad a csapatnak a csávó. :D
Egy-egy villanás amivel eldönt nektek 10-ből 8 meccset. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése