Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.20. 21:45:16

Srácok,tv-n akarok filmet nézni,és ha van 8-10 felirat hozzá,akkor a tv-m csak az első 7-et mutatja,és általában a magyar pont utána van,így hiába van magyar felirat elvileg,tv-n nem tudom megnézni.
Tud valaki programot amivel ki lehet szedni a fölös feliratokat?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.19. 14:51:49

Veidt_madridista írta:
2020.04.19. 14:22:35

Az az AC4, amiről írtam, hogy nekem is a személyes kedvencem. :D Top hangulat.
Na így nem voltam képben hogy az a negyedik rész.
Most tartok ott hogy megtaláltam az assassinos ruhát a ládában.
Effektív 20 perce ez miatt megálltam,mert hallgatom a zenét.
Óriási hideg rázós.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.04.19. 14:22:35

miro. írta:
2020.04.19. 09:19:39
En sok helyen a kalozos reszt olvastam hogy az a legextrabb.
Az az AC4, amiről írtam, hogy nekem is a személyes kedvencem. :D Top hangulat.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.19. 09:19:39

En sok helyen a kalozos reszt olvastam hogy az a legextrabb.
De tetszik hogy a 2-rol ilyen jo a velemeny,mert tenyleg az 1 vege fele mar nagyon unalmas volt.
Kivancsi leszek,olaszorszag nagyon erdekel,plusz van hozza most magyar feliratom ami nagyot dob.
En az angollal nem vagyok annyira joban,inkabb csak konyha nyelvet ertem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.04.18. 20:59:45

AC2 bőven a széria legjobb darabja, szorosan mögötte a Brotherhood. Valaha volt legjobb assassin, zseniális zene, itt tudjuk meg hogy tulajdonképpen miről is szól az egész sorozat. Igazából nem is érdemes külön kezelni őket, akár egy játék is lehetne a kettő. Személyes kedvencem az AC4, meg sem merem mondani, mennyi órát öltem bele :-) Bár én explorer típusú játékos vagyok, nem csak végigfutok a sztorin.

Ami nekem nem jött be, az a Revelations (nem nagyon tudott megfogni az isztambuli környezet, hiába Ezio), a Rogue (uncsi volt, hogy megint az USA van terítéken) és a Unity (borzasztó játékmechanika, nem tudom máshogy mondani). Utóbbi az egyetlen AC játék, amit félbehagytam.

AC3 és Syndicate közepes darabok, de nekem alapvetően bejöttek, jobban mint a közvéleménynek. Harmadik rész a gyenge főhös mellett is nagyon szépen építkezik a függetlenségi háborúból úgy, hogy az egy európai ember számára is érdekes legyen, hatalmas bejárható tér, és először kerül más megvilágításba az assassin-templar ellentét. Syndicate pedig rengeteg újítást hozott és remekül megcsinálták a viktoriánus Londont (bár emellett sok más aspektusban gyenge volt).

És hát akkor ugye van az új generáció... Origins nagy kedvencem. Brutális részletességgel felépített világ. Olyan komolyan beleásták magukat a készítők az egyiptomi környezetbe és mitológiába, hogy azt még a God of War széria is megirigyelheti. Az új harcrendszerről nem is beszélve, végre nem folyamatos counterelés teszi ki a harcok 80%-át. Ez pedig legjobb jelenetek között van a szériában. Az Odysseyvel nemrég kezdtem el játszani. Hát... hasonlóan brutál mennyiségű munkát fektettek a környezetbe, de tény hogy ennek az RPG rendszeres dolognak már nem sok köze van az eredeti játékokhoz. Hiába fejlesztették tovább az új harcrendszert, hiába ásták bele magukat ugyanúgy az ókori görög világba, a folyamatos lootolás és inventory menedzselés elég monoton. Egy játéknál még poén volt, de a másodiknál annyira már nem az. Az explorer mód viszont remek újítás, ahogy mondtam, én alapból is ilyen stílusban szeretek játszani.

Szerintem az lenne a legjobb, ha az új játékkal kicsit visszatérnének az alapokhoz. Ugye a helyszín a vikingek világa lesz, nagyon kíváncsi vagyok, pláne hogy a Vikings nálam az egyik top sorozat. Utána meg jöhetne végre egy szamurájos rész.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.18. 14:37:12

Sziasztok!
Etoro-val kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mostanában tervezek beszállni a buliba, az xm.com-ot néztem ki, haverom ajánlotta az etoro-t, de ő is elég zöldfülű.. Demószámlákkal már játszadozom egy ideje, meg olvasgattam csomó anyagot, de azért inkább jobban utánajárok, mielőtt élesen belevágok.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.18. 10:11:15

johdepp írta:
2020.04.17. 18:43:16


Én az egyet sosem tudtam befejezni. Elkezdtem párszor, de nagyon hamar nagyon unalmas lett nekem mindig.
A második rész viszont nagyon jó. Szerintem bőven a legjobb AC, amit valaha csináltak. Velencében mászkálni nekem valami baromi nagy élmény volt, igen masszív hangulata tud lenni. A Brotherhood valamivel gyengébb nekem, de simán a második legjobb AC szerintem. A Revelations eléggé gyenge lett, az AC3 valamivel jobb, az AC4 viszont megint eléggé jó, de onnét csak lefelé van. A Unity eléggé (nagyon) trágya, de a Syndicate sztorija (??) meg úgy az egész még azt is alul tudta múlni. A Rogue-ot valahova az AC3 szintjére tudnám belőni, de az sem nagy eresztés, csak a Juniti után volt kisebb felüdülés. Az Origins-szel nem játszottam, az Odyssey-jel meg csak az ingyenes hétvégén. Háááát... Szépnek szép, de... Meh. Nekem nagyon izzadságszagúan, elkeseredetten Vicser 3 kopinak tűnik, csak míg a Vicsa AAA kategóriás cucc, addig az Odüsszej valahogyan baromira ZS-kategóriának hat. Bugyuta párbeszédek, bugyuta küldetések. Az egész olyan, mintha óvodásoknak készítették volna, vagy nem tudom. Nem győzött meg, hogy nekem ki kell rá dobnom 20 ajrót akciósan.
Kíváncsi leszek,most megjött a lendület megint a második részhez. :mrgreen:



Mo-n még csak most várják a tetőzést,de mától nyitva lehetnek a szoláriumok. Esküszöm nem értem mi folyik ott.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.04.17. 18:43:16

miro. írta:
2020.04.17. 09:33:20
Az egyet amúgy kijátszottam,most jön a második.
Ez is jól eltalált rész?
Egy-kettőről azt hallottam hogy elég hulladék.
Én az egyet sosem tudtam befejezni. Elkezdtem párszor, de nagyon hamar nagyon unalmas lett nekem mindig.
A második rész viszont nagyon jó. Szerintem bőven a legjobb AC, amit valaha csináltak. Velencében mászkálni nekem valami baromi nagy élmény volt, igen masszív hangulata tud lenni. A Brotherhood valamivel gyengébb nekem, de simán a második legjobb AC szerintem. A Revelations eléggé gyenge lett, az AC3 valamivel jobb, az AC4 viszont megint eléggé jó, de onnét csak lefelé van. A Unity eléggé (nagyon) trágya, de a Syndicate sztorija (??) meg úgy az egész még azt is alul tudta múlni. A Rogue-ot valahova az AC3 szintjére tudnám belőni, de az sem nagy eresztés, csak a Juniti után volt kisebb felüdülés. Az Origins-szel nem játszottam, az Odyssey-jel meg csak az ingyenes hétvégén. Háááát... Szépnek szép, de... Meh. Nekem nagyon izzadságszagúan, elkeseredetten Vicser 3 kopinak tűnik, csak míg a Vicsa AAA kategóriás cucc, addig az Odüsszej valahogyan baromira ZS-kategóriának hat. Bugyuta párbeszédek, bugyuta küldetések. Az egész olyan, mintha óvodásoknak készítették volna, vagy nem tudom. Nem győzött meg, hogy nekem ki kell rá dobnom 20 ajrót akciósan.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.17. 10:15:10

davi10 írta:
2020.04.17. 09:41:37


Nekem az volt a kedvencem, az eléggé nagy előrelépés volt az 1 unalmasabb játékmenetéhez képest. Amúgy mintha olvastam volna, hogy most valahol ingyenes.

Amennyire én látom a többségnek a 2-4-Brotherhood közül valamelyik a top.
Ezt akartam is kérdezni/írni hogy csak nekem volt sablonos az,hogy kellett keresni mindig egy tornyot,majd csinálj 3 feladatot,aztán menj el a tollért,öld meg a kiválasztottat és menj vissza az erődötökbe?
Azért a vége felé már untam..Pedig az elején beletettem 6-7 órát.


https://qubit.hu/2020/04/16/ausztriaban ... rszagon-17

Elképesztő számok vannak magyarországon,csak a hülye nem veszi észre hogy mennyire fals adatok.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.17. 09:41:37

miro. írta:
2020.04.17. 09:33:20
Az egyet amúgy kijátszottam,most jön a második.
Ez is jól eltalált rész?
Egy-kettőről azt hallottam hogy elég hulladék.
Nekem az volt a kedvencem, az eléggé nagy előrelépés volt az 1 unalmasabb játékmenetéhez képest. Amúgy mintha olvastam volna, hogy most valahol ingyenes.

Amennyire én látom a többségnek a 2-4-Brotherhood közül valamelyik a top.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.17. 09:33:20

johdepp írta:
2020.04.14. 17:57:40

Nekem erről a képről teljesen okénak tűnik. Standard korai AC.
https://youtu.be/er6z-afGceQ?t=291
Ha érdekel, itt dumálnak is arról, hogy hogyan használták a színeket, illetve a színek "hiányát", hogy megkülönböztessék a városokat, régiókat. Szerintem a legszínesebb sem mondható éppen túl színesnek, a legszürkébb meg kábé szó szerint full szürkés árnyalat.

Az új Star Warsról nem tudok nyilatkozni, azzal nem játszottam.
Köszi akkor megnyugodtam.
Az egyet amúgy kijátszottam,most jön a második.
Ez is jól eltalált rész?
Egy-kettőről azt hallottam hogy elég hulladék.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.04.16. 11:59:24

Néhány hete belinkelte itt valaki Tamasi Józsefnek a koronavírusos "tanulmányát", amelyben próbálta az egészet elbagatellizálni.

Az orvosi kamara ma eljárást kezdeményezett ellene álhírterjesztés miatt =D>

https://mok.hu/hirek/mokhirek/etikai-vi ... zsef-ellen

Remélem hamarosan Lenkei Gábor és Gődény György is sorra kerül.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.16. 07:59:24

Trump most jelentette be hogy amerika tul van a virus tetozesen.
Szegenynek elkepezelese sincs milyen rendezvenyen van.

Magyarorszag meg elkepeszto,ott a hatarnal levo kerites meg ezek a szuper intezkedesek,illetve a kemeny 35.000 teszteles segit a jarvany megakadalyozasaban.
Lassan egy honapja hogy 30-40-sevel megy fel a fertozottek szama,mashol mindenhol duplazodik..
Gyerunk Vicky,csinalj belolunk eszak-koreat!! :lol: :lol:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.04.16. 05:35:53

Nero. írta:
2020.04.16. 03:04:25
https://www.google.co.uk/amp/s/mobile.r ... SKCN21Y01B

Közben Amerikában kezd beindulni a buli. Kezd összeállni a kép Trumpéknak hogy ez a vírus nem “véletlenül” jött létre a “denevér piacon.” Ha kiderül hogy Kína szándékosan szabadította ránk ezt a vírust abból nagyon nagy balhé lesz.

Az is kiderült már hogy a WHO gyakorlatilag egyedül Kínát segítette, bizonyos országoknak (pl. Taiwan) pedig megtagadta a segítséget.
Én inkább az időutazó, zöld marslakókat sejtem az ügy hátterében. Nem lennék meglepve, ha Trump hamarosan őket is leleplezné. Ő korunk egyik legnagyobb elméje szerintem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.04.16. 03:04:25

https://www.google.co.uk/amp/s/mobile.r ... SKCN21Y01B

Közben Amerikában kezd beindulni a buli. Kezd összeállni a kép Trumpéknak hogy ez a vírus nem “véletlenül” jött létre a “denevér piacon.” Ha kiderül hogy Kína szándékosan szabadította ránk ezt a vírust abból nagyon nagy balhé lesz.

Az is kiderült már hogy a WHO gyakorlatilag egyedül Kínát segítette, bizonyos országoknak (pl. Taiwan) pedig megtagadta a segítséget.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.04.14. 17:57:40

miro. írta:
2020.04.13. 10:30:33
Hat ujra nem igazan szeretnem rakni,azerg annyira nem ertek hozza. :| :mrgreen:
Viszont a youtube-os szerkeszgetost dologra baromira nem gondoltam.
Az 100% hogy benne van,hogy azert nem latom olyannak a kepet.
Amelyik jateknak nagyon szembetuno volt az az uj star wars jatek,olysn mintha a true detective kepi szineit tettek volna bele. :mrgreen:
Csinalok kepet majd,bar most mintha szebb lenne.
De ilyen: https://kepkuldes.com/images/b40bcf98b7 ... 9e0b2b.png
Kicsit ugykodtem az nvidia vezerlopultban.
Nekem erről a képről teljesen okénak tűnik. Standard korai AC.
https://youtu.be/er6z-afGceQ?t=291
Ha érdekel, itt dumálnak is arról, hogy hogyan használták a színeket, illetve a színek "hiányát", hogy megkülönböztessék a városokat, régiókat. Szerintem a legszínesebb sem mondható éppen túl színesnek, a legszürkébb meg kábé szó szerint full szürkés árnyalat.

Az új Star Warsról nem tudok nyilatkozni, azzal nem játszottam.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.14. 10:12:36

Azert neznek egy usa vs europa diagrammot.
Akar mostani napi atlagra lebontva is.
Csaloka igy hogy nezzuk olaszt,spanyolt,nemeteket,majd ezekkel szemben egy kontinenst.
Csak ha az emlitett harom orszagot rakjuk ossze,mar majdnem ott vagyunk ahol amerika.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.04.14. 06:06:18

Nero. írta:
2020.04.13. 23:51:49
A svédek fittyet hánytak az egészre és úgy néz ki megússzák, Amerikában annak ellenére hogy szinte mindenki bezárkózott úgy hullanak az emberek mint a legyek.
Azért az nézőpont kérdése, hogy megúszták a svédek. Nyilván nem fogja őket annyira sújtani, mint az USA-t vagy Olaszországot, többek között a népsűrűség és a társadalmi/kulturális szokások miatt. Egyrészt van egy természetes távolságtartás bennük, másrészt nem élnek generációk egy fedél alatt úgy, mint tudomásom szerint sok délebbi országban. Azt meg hadd ne ragozzam, hogy az átlag svéd mennyivel egészségesebb életmódot folytat, mint az átlag amerikai. :) Ez utóbbi tényező csak a halálozási rátára hat elvileg, de a másik kettő a terjedésre is jelentős mértékben.

Viszont hogy helyesen döntöttek-e a svédek, az szerintem nem egyértelmű. Egyrészt még nem tetőzött a járvány valószínűleg, másrészt nézzük meg a számokat. Norvégiával szerintem jó összehasonlítani őket, hasonló társadalmi szokások, népességszerkezet stb. Norvégok vannak kb. 5 millióan, svédek kb. 10 millióan. Norvégoknál mai adatok szerint 6600 igazolt esetre jut kb 130 halálozás. Svédeknél 11000 esetre majdnem 1000. Kizártnak tartom, hogy ennyivel magasabb legyen a svédeknél a halálozási ráta, egyszerűen az van, hogy míg a norvégok elszigeteltek mindenkit és rengeteg tesztet végeztek el, addig a svédek szinte semmit sem korlátoztak (rövid időre bezárt néhány konditerem és iskola, de lassan minden újra nyitva van és csak felelősségtudatból kerülik egymást jobban az emberek) és nem is tesztelnek egyértelmű tünetek nélkül. Úgyhogy szerintem annyi van náluk, hogy egy csomó enyhébb eset nincs is benne a statisztikában, de egyébként sokkal nagyobb arányban fertőződtek, mint a korlátozásokat hamar bevezető szomszédaik. Ha az USA-hoz hasonlítjuk, akkor is kb. 25%-kal magasabb a közölt halálozási rátájuk (9 vs 7,2 per 100 ezer fő). Amerikában nagyjából 30-szor annyian élnek, de "csak" olyan 24-25x annyi halottról tudunk (más kérdés, hogy az USA-ban se viszik túlzásba a tesztelést sok helyen). Ha lemegy az egész világon a járvány, akkor okosabbak leszünk, hogy helyesen döntöttek-e a svédek, de így első blikkre nem feltétlenül csinálták jobban még az amerikaiaknál sem, és talán néhány száz haláleset elkerülhető lett volna határozottabb fellépés esetén.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.04.14. 01:42:53

Nero. írta:
2020.04.13. 23:51:49
Egy hete még naponta majdnem ezrek haltak meg a spanyoloknál, de ma már szinte mindenki ment dolgozni. Nálunk júliusra várják a csúcspontot úgy hogy még csak április van de már márciusba megkezdődtek a korlátozások?
A svédek fittyet hánytak az egészre és úgy néz ki megússzák, Amerikában annak ellenére hogy szinte mindenki bezárkózott úgy hullanak az emberek mint a legyek.

Ezeket csak én nem értem?
"Spanyolország kilenc tartományában két hét szünet után, húsvét hétfőn megkezdték a munkát a nem létfontosságú ágazatokban, például az építő- vagy az autóiparban dolgozók. A spanyol közszolgálati televízióban (TVE) elhangzott becslés szerint országosan mintegy 2 millió munkavállaló tér vissza a munkába ezekben a napokban."

Ez azért elég messze van attól, hogy "szinte mimdenki ment dolgozni".
A júliust rendkívül túlzónak tartom magyarországi tetőzésnek, én május elejét, közepét mondanám.
Azzal a kijelentéssel, hogy a svédek megússzák, még mindig várnék.
USA: többmilliós nagyvárosok, emberek egymás hegyén hátán
Svédország: alacsony népsűrűség

Szerinted melyik helyet szereti jobban a vírus? :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.04.13. 23:51:49

Egy hete még naponta majdnem ezrek haltak meg a spanyoloknál, de ma már szinte mindenki ment dolgozni. Nálunk júliusra várják a csúcspontot úgy hogy még csak április van de már márciusba megkezdődtek a korlátozások?
A svédek fittyet hánytak az egészre és úgy néz ki megússzák, Amerikában annak ellenére hogy szinte mindenki bezárkózott úgy hullanak az emberek mint a legyek.

Ezeket csak én nem értem?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.04.13. 22:41:05

Nero. írta:
2020.04.13. 19:39:46
https://index.hu/kulfold/2020/04/13/eur ... kedeseken/

Jó lenne most már mindenhol visszatérni a normális kerékvágásba.
A felsorolt országok nagy részében már túl van a tetőzésen a járvány. Mi ott még nem tartunk
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2020.04.13. 20:53:03

Nero. írta:
2020.04.13. 19:39:46
https://index.hu/kulfold/2020/04/13/eur ... kedeseken/

Jó lenne most már mindenhol visszatérni a normális kerékvágásba.
Nálunk is jó lenne lassan valamit kitalálni, mert nem mehet ez így a végtelenségig, sok vállalkozás zárhatna be végleg.Sanszos, hogy a járvány így lassabban fog lecsengeni, mert továbbra is lesznek így megbetegedések. :roll: Más kérdés az, hogy nálunk most fog berobbani igazán, amitől nagyon félek az egészségügy fejetlensége láttán (nem a dolgozok hibája teszem hozzá - nekik csillagos ötös jár és rengeteg taps). =D>
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.04.13. 19:39:46

https://index.hu/kulfold/2020/04/13/eur ... kedeseken/

Jó lenne most már mindenhol visszatérni a normális kerékvágásba.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.04.13. 10:30:33

Hat ujra nem igazan szeretnem rakni,azerg annyira nem ertek hozza. :| :mrgreen:
Viszont a youtube-os szerkeszgetost dologra baromira nem gondoltam.
Az 100% hogy benne van,hogy azert nem latom olyannak a kepet.
Amelyik jateknak nagyon szembetuno volt az az uj star wars jatek,olysn mintha a true detective kepi szineit tettek volna bele. :mrgreen:
Csinalok kepet majd,bar most mintha szebb lenne.
De ilyen: https://kepkuldes.com/images/b40bcf98b7 ... 9e0b2b.png
Kicsit ugykodtem az nvidia vezerlopultban.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.04.12. 22:36:32

MisterDJ írta:
2020.04.12. 19:40:06
Nekem 3 évig volt nvidia kártyás gamer notim (koli life miatt) és nálam is fordult elő olyan, hogy nem megfelelően állított be valamit. Az Experience nagyon jó viszont mert jól eltalálja az ideális beállításokat .Ha az intel kártyád menne akkor nagyon akadna az egész és pc esetén minden bizonnyal a videókártyába van dugva a monitor így nem az intelt hasnálja. :D
Én próbáltam az Ekszperienszt. Eléggé össze-vissza állítgatja be a dolgokat, maradjunk annyiban. Olyan egy rakás szemét programot, mint az, keveset láttam életemben, pedig aztán...

Miro, ha jót akarsz, akkor tiszta telepítéssel rakd újra az nvidia drivert, és a kiváló ekszpirienszöt ne telepíttesd fel. Fölösleges vacak, főleg, ha tudod, mit érdemes állítani feljebb, lejjebb, mi eszi jobban a kártyát, a procit, minek van nagy impaktja a vason, de nem olyan látványos. Kis kísérletezéssel, neten utánanézéssel milliószor jobban be lehet lőni a beállításokat manuálisan.
miro. írta:
2020.04.12. 00:31:40
Fordult már nálatok elő olyan,hogy a játékoknak fakó színei vannak?
Most az AC a harmadik játék,ahol észrevettem hogy másnál akár youtube-on sokkal erősebbek,mélyebbek a színskálák mint nálam.
Olyan mint anno amikor régen a monitorodnak felnyomtad 100%-ra a fényerejét,és minden szín kapott egy ilyen fehér beütést.
Mi probléma lehet,esetleg van program amivel ezt lehet korrigálni?
Nvidia kártyám van,illetve mellett egy Intel.
Melyik játékoknál voltak fakók a színek? Az AC első-második része, és a Brotherhood is hajlamos rá, hogy fakóbb színeket adjon. Ahogy a GTA 4 is. A játokok abból az időből ebben a "betegségben szenvedtek". Fakóbb színekkel operáltak. A youtube-os videókból nem indulnék ki. Modolva lehetnek a játékok, meg máshogy adja vissza. Rögzítik valamivel, utána renderelik, aztán a jutub is konvertálgathat rajta. Annyi editen megy át egy-egy olyan videó, hogy abból nem indulnék ki alapvetőnek. Amúgy valami szkrínsátokat tudsz dobni, hogy mi és hol tűnik fakónak pontosan? Őszintén kétlem, hogy csak játékban jelentkezne fakóság, nem hiszem, hogy nagyon lehetne babrálni olyasmit beállításokban. Az inkább a monitor nem megfelelő kalibrálása lenne, de ha mással, mondjuk filmezés közben nincs gond a színekkel, akkor nem hinném, hogy a monitor vagy a kijelző lenne rosszul belőve. Valószínűleg csak a játéknak olyan a színvilága. Ahogy a Witcher 3 is eléggé fakó-szürke főleg mondjuk Velen környékén, aztán a Blood & Wine-ban meg rátolták a színerőt, eléggé élénk lett.
Válasz küldése