EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.06.03. 15:07:00

Úgy látom, a következő körben egy kicsit szigorúbbnak kell majd lennem. :D
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.06.03. 13:25:50

Nem vettem eszre messideco szerkeszteset, akkor most jovok az eredmennyel. :D

Legjobb film: Sword of the Stranger - danianevem, Den Skyldige - Veidt (7,5 pont)
Legbokezubb ajanlo: Veidt (7,83)
Legszigorubb ajanlo: messideco (6,33)
Legmagasabb pontszamot kapta: El abrazo de la serpiente - Petr (9 - Veidt, danianevem)
Legalacsonyabb pontszamot kapta: Red Rock West - Zola8787 (5 - messideco)

Vegso sorrend:
1. Den Skyldige, Sword of the Stranger (7,5)
2. Under sandet (7,42)
3. Mindscape (7,25)
4. Red Rock West (6,92)
5. This boy's life (6,83)
6. El abrazo de la serpiente (6,83)

Az otodik es hatodik helyezett kozott jobb hijan a median dontott. Koszi mindenkinek a kort, utolag talan valtoztatnek par pontszamomon, de jol ereztem magam. Orulok, hogy a filmem ha nem is lett tul nepszeru, volt, akiknek kirivoan tetszett.

Remelem tudunk meg filmklubozni a jovoben is, de ennel nagyobb letszammal.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.05.19. 20:35:53

Megnéztem, holnap tervezek írni.

szerk: vagyis ma lett belőle.

Red rock west
Tipikus 90-es évekbeli b kategóriás film. Akkoriban divat volt ez a kis csavar a történetvezetésben, semmi kiemelkedő, ha megy a tévében egy ilyen megnézi az ember, ha belealszik az sem baj :D
Egyébként van Cagenek egy hasonló filmje, a Trükkös fiúk, azt érdemes megnézni.
Sokat nem tudok írni a filmről, szerintem nem is lehet. Semmi kiemelkedő nincs benne érzésem szerint.

5/10

Köszi a kört fiúk, elnézést ha sokszor népművészeti cserépedény/szigorú voltam, tényleg nem személyes.
Jó filmek is voltak a filmben, örülök, hogy az ajánlásom is elnyerte a tetszéseteket.
Ha lesz folytatás, természetesen jövök :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.05.18. 20:02:34

Csak nem jön az utolsó értékelés? :(
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.05.10. 18:45:35

Red Rock West

Na ma én is megnéztem, sorry a késésért.
Elvoltam vele. Ígéretesen kezdődött, aztán egy kicsit kifulladt, de a végére összekapta magát. Cage itt még jól tolta, bár a kirohanásai néha viccesek voltak, na meg a sérója :D
A 90-es évek hangulata átjött, néha kicsit B-filmnek hatott, de igazából nem tudok rá rosszat mondani, egynek simán jó volt.

bár én a helyében megtartottam volna a pénzt, ott nyomtam is egy facepalm-ot mikor kiöntötte :mrgreen:
7/10
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.05. 21:33:21

Red Rock West

vasárnap este mégis sikerült megnéznem, ugyan azt éreztem, mikor kibontakozott a szál, hogy egy tarantino filmet nézek. Nem volt rossz film egyáltalán, gyerekként nagyon szerettem Ketrec Miklóst, de most az az érzésem volt végig, hogy neki egy arca van, a szomorkodós , távolba révedős arc. Kb., mint Rocknak a Jumanjiban a szuperképessége :D

https://www.youtube.com/watch?v=Xz63qzhYeKA

Pedig a régebbi filmekben nem ez fogott meg: Ál arc, Tolvajtempó, Con Air, A szikla
Mindenesetre ez sem volt tragédia csak ez szemet szúrt. Lehet a hangulat nem volt adott.
értékelésem 7/10.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.05.05. 17:54:49

Sword of the stranger

Meglepő módon tetszett, mint már említettem kerülöm az animeket. Itt viszont engem is a szamuráj tematika, valamint a gyönyörű rajzolt képek is fokozták a hatást.
Nem sok írnivalóm van a filmről, érdekes történet, nem egyedi de a szamuráj, western filmekben ugyanazokat a köröket variálják általában, nekem mégis mindig bejönnek.
Tényleg itt jön a filmklub lényege, ha nincs az ajánlás, szerintem sohasem látom :) Pacsi.

szerk:
A filmzene tényleg adja: https://www.youtube.com/watch?v=bKkHm7JO0RI
7/10

Nem sokára hozom az utolsó ajánlást is.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.05.05. 04:41:01

Red Rock West (1993)

Nagyjából mindennel egyetértek, amit írtatok. Nekem kicsit ilyen "low budget Tarantino" feelingem volt a film nézése közben, persze ezt pozitív értelemben mondom. Jó kis film volt, nem is baj hogy egy könnyebben emészthető, rövidebb dolog maradt a kör végére. Dennis Hopper játékát kiemelném.

7/10

Cage-hez meg egy mondat. Talán kevésbé ismert filmjei közé tartozik a Fegyvernepper és a Holtak útja, ezeket nagyon tudom ajánlani, sajatos hangulata miatt különösen az utobbit. Persze nagyon sok jó mozija volt - a rengeteg B és C kategóriás hulladék mellett, sajnos. 2005 óta gyakorlatilag alig szerepelt jó filmben.

A kört köszönöm, mindegyik film tetszett, A kigyo oleleset azóta sem tudtam kiverni a fejemből. (Egyébként Antonio Bolívar, az öreg Karamakatét jatszo színész a napokban elhunyt koronavirusban, 75 évesen.)

Remélem nem kell sokat várni a következő menetre. :wink:
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.05.03. 21:37:33

MQuCsabi írta:Én majd csak a héten egyik este nézem meg
Nem adtál magadnak túl sok opciót. :P

ON:
Red Rock West, avagy adjunk ennek a filmnek is egy irreálisan hosszú és még csak nem is értelmes magyar címet

Az egészről lerí a '90-es évek, jó és rossz értelemben is, de az a műfajokkal történő játék, ami végigkísérte az egész filmet, sokat dobott rajta nálam. Nem is tudnám pontosan megmondani, milyen zsáner alá sorolandó, mert volt itt elég sok minden, némi western, road-movie, kicsi fekete-komédia, bár a neo-noir és bűnügyi elemek voltak talán a legerősebbek benne. Mindenesetre jó ajánlás volt nagyon, a TV-filmesebb megoldásai és ismerős fordulatai miatt kiemelkedő pontot már nem nagyon tudok rá adni. 7.5/10

lábjegyzet 1: Cage sosem volt rossz színész, csak hát eléggé vehemens a játéka és karaktertől függően simán átmehet önmaga paródiájába. Meg persze a karrierjének az meg végképp nem tett jót, hogy elherdálta a pénzét a 2000-es évek végére, bár valószínűleg volt ott hűtlen kezelés is... Amit nagyon sajnálok, hogy sosem készült el végül vele a Tim Burton-féle Superman.

lábjegyzet 2: A sherrifek világa elég fura, még a közvetlenül érintettek sem biztos, hogy teljesen átlátják a kinevezések súlyát... Nem is olyan régen John Oliver összegezte is ezt a maga módján.

A kört pedig köszönöm, jók voltak az ajánlások, és noha még a többség adós az utolsó filmmel, én megelőlegezem, hogy senki sem morzsolódott le, ami tök jó.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.03. 17:20:53

Én majd csak a héten egyik este nézem meg, most benne vagyok a Krypthon ban, plusz újráznom kell a Bad Boys III-at. :D

De szerdáig hozom az értékelést
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.05.03. 10:42:06

Na mizu skacok? Ne én fogjak már ki rajtatok :P
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.04.30. 18:28:26

Red Rock West

Hat mit mondjak, Cage finoman szolva sem a kedvencem. :D Inkabb gyorsan ravettem magam a filmre, mielott orokke huzom.

A film neha eleg olcsonak tunt, amit sokszor paradesan sikerult ellensulyozni, valamikor pedig kiemelni. A noir stilus kozel all hozzam es meg kell mondjam, egesz korrekt vegeredmenyt tettek le a keszitok az asztalra.

Bejott a tortenet, a kameramunka tok jol funkcionalt nehany rejtett poennal a stilusra reflektalva. Tetszettek a fordulatok is.

Dennis Hopper karrierje es elete vegen mar nem szerepelt sok kirivo filmben, de emberunk igazan tud jatszani.


Most magamat is meglepem, de jo pontszamot adok egy Nick Cage filmre. 8/10

Ezzel az utolso film vegere ertem. Koszi a kort, ha mindenki vegzett, hozok egy ministatisztikat. Nem ereztem egy filmet sem igazan kiemelkedonek, de rossznak sem. Ugy erzem a vegere kicsit apadt a lelkesedes, amire talan en is rasegitettem egy kicsit az ajanlasommal, de egy filmklubba kellenek nehez darabok is szerintem. A kovetkezo korre mar van otletem, hogy mit hozom, ha lesz meg. :) Talan csak idot kell neki hagyni vagy nagyobb reklamot csapni, hogy meg tobben legyunk. Ugy azert joval nagyobb buli.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.04.29. 19:20:14

Sword of the Stranger

Szeretem a japán kultúrát, beleértve az animéket is. Gyönyörű volt a rajzolása, megható volt a történet is, ezek a japán hangok meg továbbra is eszméletlenek. Ez a japán hanglejtés, utánozhatatlan, meg persze rátesz egy lapáttal az is, hogy ez a nyelv kb a háborúra van kitalálva, mint az ocsmány német. Hozzáteszem, hogy ez a nyelv bejön ettől függetlenül.

A történet átlagos volt, nem is nagyon tudok mit írni róla, láttam sokkal jobb szamurájos filmeket már, kimagaslik például a Kenshin, mármint nem a vicces sorozat, hanem a kőkeményen +18-as anime film.
A kutyán kívül igazából nem tudtam senkiért sem izgulni.
Amit muszáj kiemelnem és dob is egy fél pontot az osztályozásomon, az a zene, nagyon ott volt a szeren.

Kutyus csodaszép akita, imádom ezt a fajtát, kutyahomokos vagyok, ez betalált nálam. Amúgy ha valakit érdekel nagyon jó kutyás anime, ajánlom figyelmébe az Ezüstnyilat, kedvenc anime sorozatom a Halállista mellett.

7 pont


A bűnös

Mikor kijött már megnéztem, de most így újráztam. Ismét lebilincselő, nagyon jót alakít benne a pali, tök jók a párbeszédek, jól megmutatja, hogy milyen durva is ez a munka. Lehet, hogy napokig unalmas, az idióták telefonálgatnak be, aztán jön egy ilyen hívás. Van is egy ilyen angol nyelvű hívás a 911-re, hogy a barátjának leszakította az arcát egy majom, mit tegyen, meg egy másik, hogy kisgyerek, max 6 éves és felhívta a 911-et, hogy megölte a szüleit. Eszméletlen, kell hozzá gyomor az biztos ehhez a munkához.

A pali amúgy tiszta John Cena arcú :D

Jól el lett itt minden találva, jöhetnek még ilyen ajánlások, Exam, Locke, Az őslakó (köszi Matyi ismét, kumma jó film), 12 dühös ember, stb...

8 pont




És akkor az én ajánlásom. Legyen a végére egy kis csavaros, mégis laza film az egyik kedvenc színészemről, aki akkorát esett Hollywood-ban amekkorát nem sokan. Oscar díjtól olyan filmekig jutott, hogy a felénél muszáj kikapcsolni, vagy végig röhögi az ember, ez nem más, mint Nicolas Cage :D

https://www.imdb.com/title/tt0105226/

Jó szórakozást :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.04.29. 09:04:17

Ma pihenős vagyok, megnézem az animèt is, pontozok és hozom az én filmem is.
Egy méltán híres, mégis elfeledett színész egy fiatalkori filmjèt szeretném megmutatni nektek :D
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.04.28. 06:27:13

Ki lehet zárni az animéket, csak nem érdemes. Az animációs filmek pedig semmilyen téren sem degradálandók, ezt a felvetést őszintén szólva nem is nagyon tudom hová tenni. A szkript rajzos megvalósítása az élőszereplős műveknél is megvan storyboard, jelmeztervek stb. lévén, az animációs filmek itt mindössze annyiban térnek el, hogy a terveket nem materializálják, hanem forgatás helyett megpróbálják pre-vizualizálni és mihamarabb legközelebb hozni a végleges verzióhoz. A klasszikus színészi játék kiesik, legalábbis a mimika szintjén (persze itt sem mindig) és talán kevésbé tűnik egy rajz komoly teljesítménynek, ellenben alkotói oldalról sokkal nagyobb szabadságot kapnak a készítők. Olyan húzásokkal élhetnek, amik vagy a kor filmes technológiája előtt járnak, vagy élőszereplőkkel egyébként sem lehetne megoldani, legfeljebb, ha CGI-jal teljesen átanimálják a jelenetet. Az egyik viszonylag friss példa alapján akkor sem feltétlenül...

Az animékat pedig sokan a sztori, zene, vagy éppen a mainstreamtől elütő rajzstílus miatt kedvelik (oké, ott vannak a bizarr fétisek is egyeseknél), én inkább azt mondanám, hogy a témáik, pontosabban a tabudöntögető húzásaik miatt szeretik sokan. Szex, erőszak, pszichológiai betegségek mind jelen lehetnek, jellemzően nem öntik le cukormázzal a világot, kivéve ha az alműfaj pont arról szól.

Nyilván példákon keresztül egyszerűbb szemléltetni a dolgot, így azt mondanám, hogy nézzetek utána mondjuk Satoshi Kon munkásságának, akinek Perfect Blue-jából Aronofsky merített elég rendesen, a Fekete Hattyúhoz, Paprikájából pedig Nolan szerzett némi ihletet. Nála azt is érdemes figyelni, hogy mennyivel dinamikusabb minden és milyen szépen "folynak" egymásba a jelenetek.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.04.27. 20:53:55

Sword of the Stranger

Mindig bajban voltam a mufajjal. Biztosan felszines vagyok, de nehezen tudok leulni egy anime ele. Nem azert, mert utalnam a kulturat, a torteneteket vagy a mitoszt, ami korbelengi ezt a vilagot. Nem tudja bevenni a gyomrom ezt a rajzolasi stilust. Tudom, megvannak a miertjei es ertekelem, hogy tartjak magukat az azsiaiak ehhez a csunya szoval mondva hagyomanyhoz, de messze van tolem. Ezert is csak most irok a filmrol, mert eddig halasztottam.

Az viszont teny, hogy miutan nekiulok nagyon-nagyon ritkan, altalaban (vagy inkabb mindig) ajanlas altal valamilyen animenek, tudnak tetszeni. Ez sem volt maskepp. Nem vagyok oda a szamurajokert, de mindig erdekeltek, igy orulok, hogy egy ilyen film is teritekre kerult. Szerintem csak tobb lettem az ajanlas reven es kivetelesen a rajzolastol sem esett ki a szemem. Tudom, vannak ilyenek is a mufajban, de mindig meglep, amikor szembejon.

Igazsag szerint tetszett, es bar nem volt ram igazan mely hatassal, ami a kiemelkedo pontszamhoz kene, de ertekelem, hogy tobb es tobb mufaj tudja kepviseltetni magat es a muveszetet, plane a jo minosegu muveszetet hatalmas butasag lenne lehuzni, mert tolem tavol all. Nalam 8/10. Kapott extra fel pontot, mert jol szorakoztam es ez mindig meg tud lepni animek teren. Raadasul az ido hamar el is szallt. :)
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.04.27. 04:06:27

Sword of the Stranger (2007)

Remekul felépített és adagolt sztori, gyönyörű rajzolás (meg nem mondtam volna, hogy, 13 évvel ezelőtt készült), látványos harcjelenetek, és pluszban egy kis kulturalis edukáció. Minden adott ami egy jó animehez kell :) Fiatalabb koromban engem sem kerültek el az animék, néhány film es sorozat a mai napig nagy kedvencem. De manapság elég ritkán veszek elő ilyen műveket, Miyazaki mester filmjeit leszamitva. Annál nagyobb rajongója vagyok viszont a bushidonak és a szamurájoknak, úgyhogy nekem extran bejött az ajanlas. Nagyon tetszett. Eredetileg 9 pontot adnék rá, de tény, hogy más dolog a szó szoros értelmében filmet rendezni, mint rajzolni és animalni. Úgyhogy 8/10
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.04.26. 02:24:33

Veidt_madridista írta:
2020.04.26. 02:04:57
Akiknek a munkásságával többé-kevésbé képben vagyok, és kiemelkedő rendezőnek tartom őket a mainstream vonalból, az Fernando Meirelles, Alejandro Amenabar (őt írtad te is), Campanella (bár ő kizárólag a Szemekbe zárt titkok miatt). Mexikói vonalról meg Alejandro G. Inárritu, Alfonso Cuarón és persze Guillermo del Toro.
Meirrelestol a The Constant Gardener nagyon regota watchlisten van, mar nagyon illene megneznem. Valamikor biztosan idot szakitok ra, ha mar a del-amerikai rendezok a tema.

Szerintem en vagyok itt az egyetlen, aki a mexikoi vonalbol nem rajong del Toroert. Mindig egyedul erzem magam. :D Inarritu es Cuaron viszont nagy kedvenc nalam is.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.04.26. 02:04:57

Köszi, ezekkel elleszek egy darabig, úgy érzem. :D Persze egy-két ismerős volt köztük. Az átkelés madarai már alapból fent volt a watchlistemen a múltkori film óta, úgyhogy az lesz az első. Akiknek a munkásságával többé-kevésbé képben vagyok, és kiemelkedő rendezőnek tartom őket a mainstream vonalból, az Fernando Meirelles, Alejandro Amenabar (őt írtad te is), Campanella (bár ő kizárólag a Szemekbe zárt titkok miatt). Mexikói vonalról meg Alejandro G. Inárritu, és persze Guillermo del Toro. Talán még Alfonso Cuarón ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Veidt_madridista 2020.08.30. 22:39:24-kor.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.04.25. 21:39:21

Veidt_madridista írta:
2020.04.25. 20:44:41
Én ma megnéztem a Petr által pluszban ajánlott El Clubot. Hát, tényleg súlyos darab. Nehéz befogadni, és nem csak a témája és a rendezése miatt, egyszerűen nekem az üzenete is teljesen ellenszenves volt.
Pont ezt szeretem benne. Meg tudja osztani az embereket, hatassal van rad es nem probal kimelni, kiall magaert. Igaz torteneteken alapul, Larrain ha jol tudom sokat informalodott olyan egyhazi szemelyektol, akik hasonlo elszigeteltsegben eltek egybevago okokbol. Kvazi a Spotlight kiforditva es megcsavarva kis sarkitassal.
Veidt_madridista írta:
2020.04.25. 20:44:41
Mindenesetre köszi az ajánlást, ha vannak még ilyen dél-amerikai filmek/rendezők a tarsolyban, akkor jöhetnek!
En Larraint nagyon szeretem, de szerintem neked nem fogja elnyerni a tetszesed igazan a munkassaga. A No szerintem szinten jo filmje, de eleg megoszto tud lenni vilagnezeti szempontbol, a sajatjat pedig a rendezo nem rejti veka ala.

Daninak ajanlottam a Pájaros de verano c. remeket Guerratol, aki az ajanlasom rendezte. Ez szinten egy melyebb film, de ha tetszett az El abrazo de la serpiente, ez is fog szerintem.

Alejandro Jodorowsky nagyon sulyos filmeket rendezett es nagy hatassal volt a del-amerikai filmgyartasra. Keszitett egy filmet sajat magarol (Poesía sin fin), egy talan klises csaladi helyzetrol egy erdekes helyzetben (La Danza de la Realidad), egy elegge elszabadult horrort (Santa Sangre) es utkeresesrol (La montaña sagrada). Meg remek western is kerult ki a keze alol (El Topo). Az utobbi harmat erosen merem ajanlani. A filmjei olyan hatassal tudnak lenni rad, hogy meg percekig bamulod a kepernyot, miutan vege a filmnek.

Javier Bardem foszereplesevel keszult egy film, a Mar adentro, vagyis A belso tenger. Tetszett, ezert utana neztem a rendezonek, Alejandro Amenabarnak. Mint kiderult sokan zsenialis rendezonek tartjak, igy megneztem par filmjet, amik meg a Bardem szereplesevel keszult filmnel is jobbat tetszettek. Igazan beteg darabok, a Rolinak biztos bejonnek. :mrgreen: A Tesis es az Abre los ojos olyan filmek, amiket merek ajanlani, ha eppen valami zsigerire vagysz.

Hector Babenconak a Carandiru c. filmet koszonhetem. Egy bortonrol szol es az ottani emberek torteneteirol. Eleg hosszu (nagyon) es a kozepen mar varnad, hogy ne csak meseljenek a szereplok, de megeri megnezni. Leloni nem szeretnek semmit.

Gaspar Noe sokszinu palettaval rendelkezik, en az Irréversiblet emelnem ki. Szokatlan tortenetmeselessel rendelkezik es remek szineszekkel.

Guillermo Arriaga neve mar biztos nem ismeros, ha eddig barkirol hallottal volna. Az illeto nem rendezo, hanem iro. A 21 Grams es a Babel ismeros lehet a palettajabol, viszont a The Three Burials of Melquiades Estrada talan mar kevesbe. Erdemes megnezni, Tommy Lee Jonest ugyis szeretjuk a filmekben. Legalabbis en.

Az igazan mainstreameket most nem emlitettem, oket biztos ismered. Most irtam egy baromi hosszu palettat, en a kovetkezoket ajanlanam igazan a felsoroltakbol: Pájaros de verano, Santa Sangre, La montaña sagrada, El Topo, Tesis, Abre los ojos

Ha megnezted valamelyiket feltetlen irj, kivancsi vagyok mit gondolsz! :)
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.04.25. 20:44:41

Én ma megnéztem a Petr által pluszban ajánlott El Clubot. Hát, tényleg súlyos darab. Nehéz befogadni, és nem csak a témája és a rendezése miatt, egyszerűen nekem az üzenete is teljesen ellenszenves volt. Mondjuk letölteni se volt egyszerű, kemény 2 ember seedelte. :D Mindenesetre köszi az ajánlást, ha vannak még ilyen dél-amerikai filmek/rendezők a tarsolyban, akkor jöhetnek!

Holnap megnézem a szamurájos filmet, és írok róla.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.04.24. 19:21:29

A bűnös

Én is bírom a kamaradarabokat, ha tudtok még írjatok párat, akár privátban :) A madridomon is ilyet ajánlottam: Sunset Limited. Na az A film.

Visszatérve erre: én is sokszor úgy vagyok egy-egy filmmel, hogy újranézve már nem akkora durranás. Ennél nem áll fenn ez annyira, bár tény, hogy elsőre jobbnak tűnt a film.

Nagyon üditő ez a film a sok popcornfilm között, fenn tudja tartani a feszültséget, van csavar is benne. Le merem fogadni, hogy jön pár év múlva az amcsi remake is.

Sokat nem tudok írni róla, ajánlásként is jó.

7/10

A kígyó ölelése

Na, megnéztem :)

Elolvastam a ti kritikáitokat, illetve más értelmezéseket is a filmről, és pár kérdésemre választ adtam. A fekete-fehér fényképezés is szimbolisztikus:

a fehér ember szűk látókörét, egysíkú gondolkodását hivatott kifejezni
Tényleg, ha nem olvasok a filmről nem jövök rá egy csomó dologra: belső utazást mutat be stb.

Tetszett is valamilyen szinten, de a várt katarzis nem következett be, talán még egyszer majd megnézem.

E 6 pont.

Köszi az ajánlást, egyedi, jó darab. :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.04.24. 18:57:06

Holnap én is jövök az értékeléssel. Animèt szeretem, nem lesz gond :)
Ha már irtatok, hogy szamurájos, a Kenshin a nagy kedvencem, mármint a 18+os film, nem a vicces sorozat.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.24. 09:47:48

Az idegen kardja

Minden, ami szamuraj, érdekel. Jó kis történet volt, a zene is találó. Kicsit viszont bajban vagyok a pontozással: animációról van szó mégis csak, amiben sokkal több mindent lehet ábrázolni, színészi játékra sincs szükség.
Élveztem a filmet, de az előzőek miatt nem szeretném a többi fölé emelni. 7/10
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.04.23. 17:24:42

Veidt leírása után pozitívabban viszonyulok a filmhez, újranéztem, nem sokára írok mindkét elmaradt filmről. :)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése