Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.13. 00:29:10

csababarca írta:
2020.05.12. 21:24:18
Bírom hogy minden fórumon egyszer csak megjelenik egy vérfideszes, és bebizonyítja hogy a fekete nem fekete hanem lila.

Parlament megszavazza... :roll:

Abban igazad van, hogy ezek koronavírus nélkül is szétlopják az országot, mindenre ráteszik a kezüket amire lehet.
Ezért se értettem én, hogy mi a francnak nekik fehatalmazás? Mire? Ennél nagyobb felhatalmazás, mint hogy hülyének nézhetik az országot, palira vesznek mindenkit, és még 2,5 millió ember el is élvez ezeket látva?

Politikai csapdázás volt, lehetett megint “csúnya ellenzék”ezni, ennyire ment ki a játék a királyunk részéről.
Személyeskedés helyett esetleg érvelnél is? Mert az nem sikerült.

A tények azok tények: a parlament továbbra is ugyanúgy működik, mint a koronavírus törvény előtt :D Vagy bizonyítsátok be, ha ez nem így van!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.05.13. 00:07:39

csababarca írta:
2020.05.12. 21:24:18
Ezért se értettem én, hogy mi a francnak nekik fehatalmazás? Mire? Ennél nagyobb felhatalmazás, mint hogy hülyének nézhetik az országot, palira vesznek mindenkit, és még 2,5 millió ember el is élvez ezeket látva?

Politikai csapdázás volt, lehetett megint “csúnya ellenzék”ezni, ennyire ment ki a játék a királyunk részéről.
A felhatalmazás arra kell, hogy ne kelljen az országgyűlésen keresztülvinni a törvényjavaslatokat és jogszabálymódosításokat, hanem rendeleti úton kormányozhassanak. Egy-két hetes procedúra helyett néhány órára rövidül a törvényalkotás, ez nagyon sokat számít ilyen helyzetben, pl. kijárási tilalom elrendeléséhez. Hogy ezt határozatlan időre hozták, már lehet vita tárgya, de egyrészt eddig egyáltalán nem éltek vissza vele, pedig nem tegnaptól van ez, másrészt tudomásom szerint az EU négy másik országában is ugyanúgy határozatlan időre vezettek be rendeleti kormányzást, négy további uniós országban pedig a kormány önmaga meghosszabbíthatja az időtartamot rendeleti úton (a kettő szinte ugyanaz a hatalmi autoritás szempontjból).

Másrészt igen, ez egy politikai csapda volt, méghozzá nagyon jó. Az ellenzék csúnyán pofára esett ismét, mert semmi nem lett abból, hogy majd politikusokat meg újságírókat zárnak börtönbe a fake news-ra hivatkozva. :D A kormánypártoknak semmit sem csökkent a népszerűsége, sőt minimálisan még emelkedett is az elmúlt két-három hónapban.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.05.12. 21:24:18

Bírom hogy minden fórumon egyszer csak megjelenik egy vérfideszes, és bebizonyítja hogy a fekete nem fekete hanem lila.

Parlament megszavazza... :roll:

Abban igazad van, hogy ezek koronavírus nélkül is szétlopják az országot, mindenre ráteszik a kezüket amire lehet.
Ezért se értettem én, hogy mi a francnak nekik fehatalmazás? Mire? Ennél nagyobb felhatalmazás, mint hogy hülyének nézhetik az országot, palira vesznek mindenkit, és még 2,5 millió ember el is élvez ezeket látva?

Politikai csapdázás volt, lehetett megint “csúnya ellenzék”ezni, ennyire ment ki a játék a királyunk részéről.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.12. 17:15:41

Pesti nem mehet videkre,videki mehet Pestre? :lol:
Ez tenyleg igaz,vagy igaz volt? :lol: :lol:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.05.11. 14:53:03

Akkor azt is árulja el nekem valaki, h miért kell védeni azt, akinek adótartozása van vagy jogcím nélkül lakik más ingatlanjában?
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.11. 14:01:14

Cseri írta:
2020.05.11. 13:11:24
Akkor hisztizek tovább, mert én már csak ilyen balliberális(ezt amúgy értelmezze legyen kedves valaki) vagyok...

https://index.hu/belfold/2020/05/11/kor ... torvenyek/
Ok, és ennek mi köze van a "felhatalmazási törvényhez"? Esetleg nem vagy tisztában a "rendelet" és a "törvény" közötti különbséggel?

"Kivettek színházakat Karácsonyék kezéből" - ezt a törvényt a parlament szavazta meg, semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Százmilliók stadionüzemeltetésre" - "A döntés ugyan még február közepén született..." ennek megint nincs semmi köze a koronavírus-törvényhez, hiszen a döntés már februárban megszületett
"Húszezer ember közalkalmazotti státusza" - ez megint egy törvényjavaslat, amiről a parlament fog szavazni, semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Részvények és ingatlanok a holdudvarnak" - megint csak törvényjavaslatok, amelyekről a parlament fog szavazni, ismét semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Kizárnának embereket a közmunkából" - ez is törvényjavaslat, amiről a parlament fog szavazni megint nincs semmi köze a koronavírus-törvényhez
"Nemzetgazdasági érdekű lakópark" - na itt van végre egy rendelet is. Csakhogy ez egy olyan rendelet, amit a kormány normál körülmények között is meghozhat, ergo ennek sincs semmi köze a koronavírus-törvény hez
"Végre elutasíthatták a nők elleni erőszakról szóló egyezményt" - erről is a parlament szavazott, szóval ennek megint nincs köze hozzá
"Visszahoznák a kiskerkülönadót" - törvényjavaslat, a parlament fog szavazni róla
"Einstandoltak egy magáncéget" - na, ez első dolog, amire valóban a koronavírus-törvény adott felhatalmazást. A veszélyhelyzet megszűntével majd visszakerül rendes kerékvágásba a dolog. A cég továbbra is magánkézben van, csak állami felügyelet alatt
"Volt, nincs gyára a városnak" - a kormány bármilyen önkormányzati tulajdont államosíthat rendelettel, békeidőben, szóval ennek megint nincs köze a korona-törvényhez
"Minden idők vasúti beruházásának titkosítása" - egy újabb törvényjavaslat, amiről a parlament fog szavazni
"Átláthatatlanabb állami szervek" - itt egy második pont, amire lehet a koronavírus-törvény adott felhatalmazást. Azt nem tudom, hogy békeidőben lenne-e lehetőség ilyen rendeletre
"A főszerepben: Semjén Zsolt" - megint egy törvényjavaslat, amiről a parlamentnek kell szavazni, ha egyáltalán napirendre kerül

Szóval a felsorolásban összesen van 2 olyan dolog, ami koronavírus-törvény által biztosított túlkapásnak lehet nevezni :lol: A dolgok többsége meg egyszerű törvényjavaslat, amiről a parlament szavaz.

Szóval, ne haragudj, de ez továbbra is hiszti. A parlament ülésezik és szavaz, ahogy normál időszakban is.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.05.11. 13:11:24

Akkor hisztizek tovább, mert én már csak ilyen balliberális(ezt amúgy értelmezze legyen kedves valaki) vagyok...

https://index.hu/belfold/2020/05/11/kor ... torvenyek/
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.11. 11:10:28

Milyen amúgy otthon a szitu amióta meglehet indulni?

Nálunk mindenhol maradt a maszkos sztori,nagyobb áruházaknál fertőtlenítik a kosarakat ugyanúgy,adják a maszkot.
Plusz mindenhova csak maszkkal lehet bemenni,benzinkutakra is, amúgy kiküldenek.

Ami kinyitott ruházati butik,sport boltok,fodrászat stb mindenhol a méretétől függően van a max szám amennyien bent lehet lenni,kint áll vagy a biztonsági őr,vagy egy dolgozó és nyomják a fertőtlenítőt a kezedre ,számolják hogy hányan vannak bent,amúgy ha többen,akkor kint megállsz,vársz míg ki nem jön valaki és utána tudsz bemenni.
Ruházati boltokban nem engedik felpróbálni a cuccokat amit a fejeden át kell húzni ( póló,pulcsi stb) Viszont 60 napos visszavásárlási garanciát adnak.
1 max 2 próbafülke van,amit onnan kihoztál,egyből gőzölik vasalóval.
Páromék megkapták az étteremben a szabályokat,ők csak maszkban lehetnek,1 asztalhoz 2 ember,az asztaloknak min 1,5 méterre kell lenniük.
Masszázs,körmös,ilyenek csak akkor ha van negatív teszted. Kondik még nem nyithatnak ki.
Kontrollálnak,büntetnek óriási összegekért.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.11. 11:00:06

Cseri írta:
2020.05.11. 10:44:29
Koronavírus törvény??? Ja, a felhatalmazási trv. szép neve? Aminek nincs végpontja? Jelzem a svédek elismerték, h elszabták, nálunk Orbaneszkú vagy hordája szájából mikor hallasz ilyet? Jelezném azt is, h nálunk is az idősek halnak, akik jelentős része idősotthonokban élt, úgyhogy annyira nálunk sem sikerül megóvni őket...
Egy kis fejtágító:

Ha nem lenne koronavírus törvény:
- minden hozott rendeletet a parlamentnek meg kellene újítani 15 naponta (amihez megvan a Fidesznek a 2/3-a)
- a kormány dönthetne a veszélyhelyzet végéről

Min változtat a koronavírus törvény:
- a hozott rendeletek megújítás nélkül érvényesek a veszélyhelyzet végéig
- a parlament szavazással határoz a veszélyhelyzet végéről

Magyarán a koronavírus törvény semmi másról nem szól, csak arról, hogy ne 15 naponta kelljen szavazni az országgyűlésben a rendeletek hatályáról, hanem egyetlen szavazással fel lehet oldani az egészet. Mivel a Fidesznek 2/3-a van, a 15 naponta történő szavazásnak is ugyanaz lenne az eredménye, mint az egyszeri szavazásnak. Ez csak egy adminisztratív könnyebbség, semmi más.

Felhatalmazási törvénynek nevezni meg nevetséges. A Parlament továbbra is működik, ülésezik, és szavaz. Senki nem kapcsolta ki. A külföldi politikusok, akik problémáztak, azok el sem olvasták a törvényt, csak átvették a hazai ellenzéki hisztit.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.05.11. 10:44:29

Koronavírus törvény??? Ja, a felhatalmazási trv. szép neve? Aminek nincs végpontja? Jelzem a svédek elismerték, h elszabták, nálunk Orbaneszkú vagy hordája szájából mikor hallasz ilyet? Jelezném azt is, h nálunk is az idősek halnak, akik jelentős része idősotthonokban élt, úgyhogy annyira nálunk sem sikerül megóvni őket...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.05.11. 10:33:20

miro. írta:
2020.05.10. 22:47:41
Az okos svédek.
Mind ez után van képe a svéd külügyminiszternek a magyar koronavírus törvényt kritizálni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.10. 22:47:41

" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2020.05.09. 11:43:55

miro. írta:
2020.05.08. 18:21:36
Tehát olyan helyeken, ahol beteg emberek előfordulhatnak.
Mondjuk igen,a virus terjedesehez ez egy alapfeltetel .. :D
Esetleg nem az operatív törzsben dolgozik az ismerősöd? :D
Áááh teljesen független a törzstől. Már egy ideje nyugdíjas, de megmaradt az ismerősi köre vagy a tapasztalata mondatta ezeket a gondolatokat. De ezt sem szabad 100% -ra venni, mint amikor a gyrosos azt mondja, hogy kijárási tilalom lesz. :D
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.08. 18:21:36

Tehát olyan helyeken, ahol beteg emberek előfordulhatnak.
Mondjuk igen,a virus terjedesehez ez egy alapfeltetel .. :D
Esetleg nem az operatív törzsben dolgozik az ismerősöd? :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2020.05.08. 12:49:37

MatyiG írta:
2020.05.08. 08:44:23
Közben már szabad Pestről vidékre utazni, csak egy hétig nem lehetett. :D
Mondtam én, hogy előbb utóbb Pesten is el kell indítani az életet, mert már nem bír(unk) megülni a fenekünkön. :D Múlt héten beszéltem egy járványügyi ismerősőmmel, aki azt mondta, hogy a korona nem az utcán terjed vagy a boltokban első körben (megfelelő óvatossággal) , hanem a kórházakban, idősek otthonába, rendelőkben. Tehát olyan helyeken, ahol beteg emberek előfordulhatnak.

Közben napvilágot látott egy olyan híresztelés, hogy Decemberben ÁLLÍTÓLAG Európában volt már a korona csak nem tudott róla még senki a világon.https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag ... 05638.html
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.08. 08:44:23

Közben már szabad Pestről vidékre utazni, csak egy hétig nem lehetett. :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.05.08. 00:36:03

Hétvégén engem Miskolcnál (Egerből mentem) megállítottak a rendőrök, és kérdezték, merre megyek. Bemondtam a címet, ahová épp mentem, és azt mondták, mehetek tovább. :lol:

Nem tudom milyen válaszra lett volna az a reakció, hogy forduljak vissza.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.05.07. 22:56:47

MQuCsabi írta:
2020.05.05. 21:49:21
Hogy néz majd ki a visszamérés? Nem lehet lemenni a telekre autóval, ahol senkivel nem érintkezek, annak valljuk be, megint nincs sok értelme. Kiszednek az autópályáról?
Sehogy és nem.

Én tegnap jártam meg a Bonyhád-Budapest-Nagytarcsa, ma pedig a Nagytarcsa-Bonyhád útvonalat, budapesti lakcímmel, barátnőm pedig vidékivel, hogy teljesen levágós legyen a dolog :D Becsülettel trafiztak az urak, de ebben ki is merült a tevékenységük, pedig engem szeretnek, már mindenért büntettek meg.

Egyébként másfél hónapja heti szinten ingázok vidékről Budapestre, KATA-s vállakozó vagyok, sem irodám, sem munkaszerződésem, tevékenységi köröm megfoghatatlan és még csak el se tudnám nekik magyarázni, h mivel foglakozom :D egyszer sem szóltak hozzám, pedig Budapesten is folyamat mennem kellett.

De van Orfűn a nevemen egy ház, húsvétkor ott voltunk (amikor Orfű is le volt zárva, tilos volt látogatni, kivéve tulajoknak és lakóknak), egész hétvégén a tavak körül voltunk, rendőrt sem láttunk, mondjuk tulajdoni lap sem volt nálam :)

Jelenleg, átmenetileg vidéken lakom, sajnos nem sok dolgom van Pesten, “idegen” családnál, de még itt sem mondták, h ez nem épp a hatker, ami a kártyámon van.

Ezek az ellenőrzések pont olyan mesék, mint a tesztelés meg a fertőzöttek száma.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.05. 21:49:21

Hogy néz majd ki a visszamérés? Nem lehet lemenni a telekre autóval, ahol senkivel nem érintkezek, annak valljuk be, megint nincs sok értelme. Kiszednek az autópályáról?
Kép
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2020.05.05. 18:55:33

MatyiG írta:
2020.05.05. 18:43:22
Hétvégén, mondjuk péntek délután Pestről le lehet buszozni vidékre? Vidéki lakcímmel. Felengednek? :D
Hivatalosan igen. Barátnőm szintén ugyanebben a dilemmában volt 1-2 nappal ezelőtt én meg mondtam neki, hogy simán mehet, mert nem pesti hivatalosan. :D Az persze más kérdés, hogy a szabályozás elvi részével mond ellent már, de szerintem szépen lassan Pestne is el lehetne kezdeni mozogni, mert a számok így is- úgy is menni fognak már lefele maguktól szerintem. :D
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.05. 18:43:22

Hétvégén, mondjuk péntek délután Pestről le lehet buszozni vidékre? Vidéki lakcímmel. Felengednek? :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.01. 23:24:54

Ausztriaban kell fizetni xy ( a kaja miatt,pl. 4-5 napnal 30-50 eu) osszeget ha korhazba kerulsz,amit kovetkezo ev elejen visszatudsz igenyelni az adodbol,13-14. Havi fizu melle kb egy 6-700 eu.
Maga a korhaz top,normalis termek,allithato agyak,normalis kaja,allithato tv-tablet.
Amugy itt is ugyanugy fizeted a tb-t.
Ettol “menekulnek” haza :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.05.01. 22:33:34

ntibi67 írta:
2020.05.01. 17:33:47
Ezt mind tudják,hogy 2004-ben léptünk be az unióba,hogy azóta van lehetőség az árúk a dolgozók szabad áramlásának.De mindenre van válaszuk azorbán.Tisztában vannak vele,hogy évek óta nő a vissza áramlás,de erre meg lehet o1g,meg bezzeg románia.A pandémia előtt kintről sz@r volt az egészségügyünk is,most meg mindenki menekült haza a csiri-viri nyugati egészségügyből és hozták haza a vírust.

A csiri-viri nyugati egészségügy elől max azért menekülnek az emberek, mert drága (sok helyen nem úgy működik, mint Magyarországon - de legalább működik). Például Svájcban hasonló az amerikai rendszerhez, amennyit fizetsz havonta, olyan árszínvonalon látnak el (minél többet fizetsz havonta, annál olcsóbb az ellátás). Ellátnak, meg nincs hónapos várólista, csak fizetni kell, nem is keveset.

Németország, Ausztria és Anglia ami elég sok magyar vendégmunkást tud magáévá, az ottani helyzetet nem ismerem.

Nem Orbánt szidom, én csak megemlítettem, hogy azért van munkaerőhiány, mert a JÓ szakemberek jelentős része külföldön van.

Egyébként ha már itt tartunk, kit kell szidni akkor azért, mert egy évekig tanuló tanár, aki az életét annak szenteli, hogy a ti - jövőbeli, vagy jelenlegi - gyerekeiteket tanítsa, oktassa, és nem bír kijönni egy hónapban, ha albérletbe kényszerül? Hibáztatható, ha úgy dönt, elmegy nyugatra hatszor annyi fizetésért gyári munkásnak, és anyagilag megszedi magát?

Vagy egy szobafestő, burkoló, vízvezetékszerő, villanyszerelő hibáztatható? Ma már egyébként horrorisztikus áron dolgoznak ezek a szakemberek itthon is, mert egyszerűen nincs verseny a piacon, brutális túlkereslet van ezekre a munákra. Lassan egy szobafestő már itthon is megkap annyit, mint Németországban, csak nem mindegy, hogy heti 40 vagy 70 órát dolgozik érte - bejelentve vagy feketén.

Az, hogy nő a visszaáramlás szép és jó. Én sok olyan magyart ismerek, akiknek most jött össze egy házra vagy lakásravaló, és mennek haza Magyarországra. De ezek nagy része úgy megy haza, hogy megvan a pénz a saját lakásra, autóra akár vállalkozásra. Most egy egyetemről vagy gimiből, szakközépből kikerült gyereknek mik a lehetőségei? Kocsi, lakás ház megy rögtön itthon? Max ha örököl vagy elmegy külföldre dolgozni 5-10 évet.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.05.01. 17:33:47

Ezt mind tudják,hogy 2004-ben léptünk be az unióba,hogy azóta van lehetőség az árúk a dolgozók szabad áramlásának.De mindenre van válaszuk azorbán.Tisztában vannak vele,hogy évek óta nő a vissza áramlás,de erre meg lehet o1g,meg bezzeg románia.A pandémia előtt kintről sz@r volt az egészségügyünk is,most meg mindenki menekült haza a csiri-viri nyugati egészségügyből és hozták haza a vírust.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.05.01. 17:05:39

Igen, nyilvánvalóan azért, hogy nincsenek nyugati színvonalú bérek egymaga Orbán és az elmúlt 10 év kormányzása a felelős. Ezt annyira bírom.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése