Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.05.14. 15:46:50

Lautaro: miért ő?
Mert folyamatos nyomást gyakorol a védelembe
Mert sokat és jól mozog a vonalak között
Mert gólérzékeny
Mert védekezésben is segít, jó a mezőnymunkája
Pjanicsot nem is értem, felesleg
Középpályán Puig és Alena kell a keretbe, tudnak annyit segíteni amennyit kell a szezonban
Védelembe Foyth is alternatíva a Tottenhamból, de Todibo akkor is érték, nem szabad eladni
Semedo egy kincs, csak tudni kellene használni (nem egy jobb oldali Alba, hanem védő aki az ellenfél kontráit meg tudja fogni, mert nem Busquets vagy Piqué fog versenyt futni)
Lenglet jó? Dehogy, volt pár jobb meccse, de Alba mellett nagyon kijönnek a hibái, mert sokszor ő zárja le a baloldalt, odaérni lassú, onnan feljátszani a labdát nem ügyes vagy higgadt, nem sallagmentes. Tehát kevés.
Rakitic ideje lejárt.
Dembele hasztalan.
Coutinho nem illik ide.
Firpo meg nem Charlie fia, gyenge, kevés.
Kölcsönből vissza Todibo, Alena, Wagué, Cucu meg jön a Trincao (utánpótlás tornákon már 3-4 éve kiemelkedő) és meg is vagyunk könnyebbülve anyagilag is.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.14. 15:20:59

"A B csapat játékosaitól szerintem senki nem várhatja, hogy majd beérnek és megváltják a világot, mert a mai eredménykényszeres fociban akkor vagy kezdő egy top csapatban ha te vagy a 17 éves Messi vagy CR7, de ettől függetlenül volt egy raklap olyan játékos, akiért kifizettünk egy egy jó 10 millió körüli összeget és betettük a B-be, hogy majd de jól megszokják a játékstilust aztán 2-3 év után 2-3 millióért tudtuk elsózni őket. "

Ez teljesen így van, de ezért lenne az utánpótlás. Oké a kezdőbe igazolni kell, de ha már ott a világhírű Masia akkor a csere lehetőségre ott lenne a sok fiatak, akik simán hoznak azt a szintet mint a mi 40 milliós felesleges padra igazolasaink(Gomes, Firpo, Digne..), így még a drága bérek is beleférnének, mindemellett ingyen megoldás lehetne a B csapat egyik játékosa ha hirtelen berobban. Igazoljunk évente 2 db 100 milliós játékost kezdőbe ha elengedhetetlen, de mi mit csinálunk? 30-40 milliós tartalék játékosokat hozunk Alba, Suarez, Piqué rotalasara, katasztrófa. Miranda vagy Cucu nem hozta volna a 20 milliós Firpo vagy Digne szintet? Perez nem lett volna jó a 18 milliós Martin helyett? Araujo és Todibo a következő védő igazolás helyett nem lesz jó? Puig miért nem volt jó ingyen Gomes helyett? Miért kell eltapsolni 300 milliót olyan igazolásokra amiket a Masiarol is meglehettett volna oldani? Így a kudarc igazolások mint Coutinho vagy Dembele is beleférne..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.05.14. 14:29:20

davi10 írta:
2020.05.14. 14:16:26

De mi is játszathatjuk a fiatalokat folyamatosan és mehetünk a bajnoki 3. helyért és az Európa Ligáért. Aztán pár év múlva vagy lesz belőlük valami, vagy nem...
Pont itt csesztük el szerintem. Oké, hogy a 3 kupa alapelvárás, de nálunk évek óta 0 a rotáció. A korosztályokat se nagyon vegyítjük.
Aztán ha fizikálisan bírják is a játékosok ha 30 fölött jön egy hirtelen visszaesés akkor jön a kapkodás, hogy mi legyen. Emlékszem olyan szezonra ahol Busquetset csak akkor hozták le ha sérülésgyanús volt. Rakitic, volt olyan év amikor minden meccsen játszott.

Nyilván Denis Suarez nem egy fegyvertény a padon, de legalább játékban lehetett volna őket tartani, főleg akkor mondjuk amikor a Rayo ellen 20 perc után 3-al mentünk.

Ez elmaradt, most pedig vagy az van, hogy veszünk egy tinit és majd lesz valami, vagy az, hogy veszünk egy top játékost 100 milla körül és ima, hogy ne legyen Coutinho-Dembele egyik se.


Kis off:
davi10 írta:
2020.05.14. 14:16:26
...egyből kezdesz...
Szomorú, de szerintem nálunk most pont az a baj, hogy lehetne, mert a csapat 80%-a helyettesíthető lenne valaki mással jelenleg.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.14. 14:16:26

Feast4 írta:
2020.05.14. 13:55:37
Háááát.... Vermaelen 19. m, Douglas 4 m. (tétmeccsenként egy milla :lol: ), Mathieu 20 m, Turan 34 m., Aleix Vidal 17 m., André Gomes 37 m., Alcácer 30 m.,Deulofeu 14. m., Malcolm 40 m., Neto 26. m.
Na igen, itt azért van baj, 1-2t azért megvédenék:
- Malcom-on nem buktunk
- Paco védhető
- Douglas meg pont olyan igazolás, mint amilyet te is vársz. Bepróbáltuk bagóért, de nem jött össze.

Valaki nálunk is felfedezte Fati-t, illetve Arthur és Trincao is egyelőre a semmiből jött.

A Monaco-t ne hasonlítsuk már hozzánk, náluk nem elvárás minden évbe 3 kupa, van idejük nevelgetni.
Ha meg mi is megkeresünk egy játékost és választania kell a spanyol harmadosztály meg a francia 1 között, nem csoda, hogy az utóbbit választja.
Haaland ugyanez.
Olyan szempontból rossz helyzetben vagyunk, hogy nálunk nincs olyan, mint a Dortmund-nál, hogy egyből kezdesz. Vagy spanyol 2/3, vagy koptathatod a kispadot évekig. Padozással meg nagyon nem jutsz előre, várhatod, hogy legyen egy olyan sérüléshullám, mint nálunk év elején, és akkor talán játszhatsz (Fati).

De mi is játszathatjuk a fiatalokat folyamatosan és mehetünk a bajnoki 3. helyért és az Európa Ligáért. Aztán pár év múlva vagy lesz belőlük valami, vagy nem...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.05.14. 13:55:37

davi10 írta:
2020.05.14. 13:00:28

Lautaro helyett meg mondj alternatívát, Luis utódjának. Egyedül Werner nevét hallani, de kész. Szerintem abszolút jó választás, igazi kellemetlenkedő középcsatár, akinek nem hiszem, hogy gondjai lennének a beilleszkedéssel.
Félre ne érts teljesen elismerem azt, hogy jó lenne és hasznos nálunk. Az is biztos, hogy hamar beépülne, sőt örülnék is neki. De!

Ahhoz nem kell ész csak mezei szurkolónak lenni, mint te vagy én, hogy ezt lássuk. Azért súlyos euró százezreket felvenni egy játékosmegfigyelőnek azért, hogy megmondja Lautaro egy jó választás arra, amit keresünk azért kicsit ciki. Főleg úgy hogy lassan a fél csapat átadón van lélekben mert nincs pénz erre meg arra. Az már inkább egy fegyvertény ahogy Rexach kiszúrta Messit pl. Nyilván nem ezt várom, de ha pl. megnézzük az Atletici Madridot senkinek nem kellő radar alatti játékosokból rakták össze. Azt az Atleticot, ami az alapja lett annak a csapatnak amit Simeone épített. Ez nálunk valahogy nem megy. Monaco kiszúr és kinevel egy Mbappét, a Red Bull Salzburg simán elhozott egy Haalandot a Moldéből és a Dortmund simán megvette egy éven belül. Nekünk valami ilyesmi igazolás kéne, nem egy újabb 100 millió/10 millás fizú.

Az a baj, hogy a jó játékosainkat mindig másod harmad kézből vesszük baromi drágán, nincs már meg az, hogy kimegyünk Bulgáriába mert ott van Sztoicskov.

Artur mondjuk valami ilyesminek a terméke. De ennyi flopp után mindenki zizeg ha ismeretlen nevet hall tőlük.

Az is tény, hogy nagy csapat vagyunk, kell nagy igazolás, de bakker ha látjuk, hogy szétesik a költségvetés nem igaz, hogy ne lehet megcsinálni azt, valaki lemegy a megfigyelőkhöz: "Jól van gyerekek ne a top ligák youtube videóit nézegessétek, valaki emelje fel a seggét és másszon ki Brazíliába, Argentínába, a Balkánra nézzen szét Közép és Észak Európában, Ázsiában Mexóban mert 6 játékost kell vennünk akiknek előbb utóbb a nagy csapatban kell játszania, de csak 50 milla van most rá."
davi10 írta:
2020.05.14. 13:00:28

Nem akarom védeni a vezetőséget, mert tényleg gáz a mérleg, de kíváncsi lennék, hogyha a Coutinho-Dembele csomagból csak 1 bevált volna, akkor milyen lenne a megítélésük. Mindkettőnek olyan problémái vannak amit senki nem láthatott előre, és mivel ők ketten voltak a legdrágábbak, ezért ők torzítják leginkább a képet.
Háááát.... Vermaelen 19. m, Douglas 4 m. (tétmeccsenként egy milla :lol: ), Mathieu 20 m, Turan 34 m., Aleix Vidal 17 m., André Gomes 37 m., Alcácer 30 m.,Deulofeu 14. m., Malcolm 40 m., Neto 26. m.

Ez csak ami hirtelen eszembe van és vagy fölösleges volt vagy buktunk rajta. A fizetések a másik brutál tétel. És ebből mondjuk 3 igazoláson első perctől láttuk, hogy gáz lesz. Annyi pici 4-15 milliós igazolás volt ami bukta lett., hogy hihetetlen. Ha Mondjuk legalább az egyikük beválik ahogy mondod, akkor is brutál pénz lett az ablakon kiszórva barom érthetetlen felesleges igazolásokra. A Coutinho-Dembele pak papíron jó volt, ott tényleg nem lehetett látni, hogy ez lesz. De Andre Gomesék... Szegény fiút tényleg nem akarom bántani, mert próbálkozott meg nagyon akart, de hát könyörgöm labdakezelési gondok voltak néha.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2020.05.14. 14:20:30-kor.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.14. 13:00:28

Feast4 írta:
2020.05.14. 12:30:21
Ja 31 milliót költöttünk egy Trincão nevű játékosra, aki a Bragabam csere. Na mindegy. :lol:
31 milliót költöttünk egy elég jó számokat hozó portugál ígéretre, aki az utolsó 2 hónapban a liga legjobb játékosa volt. Nem, nem mindegy.

Nyilván voltak mellényúlások, de Coutinho abszolút logikus igazolásnak tűnt, Dembele-nek meg csak az ára ment rohadtul föl. Rakitic-nek simán lejárt itt az ideje, ezt kudarcnak nevezni baromság.
Braithwaite tűzoltásnak érkezett, az eddigi teljesítmény alapján nem temetném. Arthur pedig maradni fog.

Most itt nem akarok minden játékosra egyesével kitérni, de azért azt is érdemes megnézni, hogy olyan is volt, akit jóval pluszba adtunk tovább (Denis, Digne, Mina, ilyen lehet Todibo, stb).

Lautaro helyett meg mondj alternatívát, Luis utódjának. Egyedül Werner nevét hallani, de kész. Szerintem abszolút jó választás, igazi kellemetlenkedő középcsatár, akinek nem hiszem, higy gondjai lennének a beilleszkedéssel.

Pjanic eigazolásának én se látom semmi értelmét és kétlem, hogy rám tudna cáfolni, mint mondjuk Vidal tette.

Nem akarom védeni a vezetőséget, mert tényleg gáz a mérleg, de kíváncsi lennék, hogyha a Coutinho-Dembele csomagból csak 1 bevált volna, akkor milyen lenne a megítélésük. Mindkettőnek olyan problémái vannak amit senki nem láthatott előre, és mivel ők ketten voltak a legdrágábbak, ezért ők torzítják leginkább a képet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.05.14. 12:30:21

Az egész átigazolási politikánk elszúrt, már évek óta. Az utolsó igazolások amiket még valószínű az edző beleegyezésével csináltunk azok LE első évében voltak.

2014 óta (lehet lehet valaki kimarad)

Érkezett: Suárez, Mathieu, Vermaelen, Rakitic, ter Stegen, Bravo, Douglas, Denis Suárez, Deulofeu, Turan, Aleix Vidal, André Gomes, Alcácer, Umtiti, Digne, Cillessen, Coutinho, Dembélé, Paulinho, Semedo, Mina, Malcom, Lenglet, Arthur, Arturo Vidal, Todibo, Griezmann, de Jong, Neto, Braithwaite, Firpo. Ez ha jól számoltam 31 ember ha nem hagytam ki senkit. Ez több mint 600 millió euró plusz apróért.

Ja 31 milliót költöttünk egy Trincão nevű játékosra, aki a Bragabam csere. Na mindegy. :lol:

Az ezekből egy évnél tovább tudott kezdő közelben maradni, az Suarez, Rakitic, Ts, Bravo, Matyi, Umtiti, Lenglet, Artur, Dembélé. de Jongot és Griezmann,-t ne vegyük ide még ott annyi idő nem telt el.

Ebből a felsorolásból pedig itt van most, Suarez, Rakitic (akit már fél lábbal kint lát mindenki) ter Stegen, Umtiti (akitől már sajna mindenki szabadulna, Coutinho (tudjuk) Dembélé (szintén nem kell ecsetelni mi a gond, Semendo, (akit ezek szerint el akarunk adni,) Lenglet, Artur (akit szintén el akarunk adni a jelek szerint) Vidal, akit szintén el akarunk adni, Tobido, (szintén eladósorban), Braithwaite (megint egy értelmes igazolás volt) Griezmann, de Jong, Neto és Firpo (aki szerintem megint kevés mint a harmat.

A fentieken kívül eladtuk Pedrot, Montoyát, Bartrát, Halilovicot, Adrianot, Tellot, Sampert, Alvest (ingyen elment), Sandrot, Munirt, Neymart, Mascheranot, Masipot, Xavi visszavonult, Iniesta elment, Emersont eladtuk, Cardonát eladtuk, , Palenciát eladtuk, Carles Pérezt eladtuk. (Jó igaz nagy részükért nem sírom véresre a párnám. :lol: )

Mire akarok ezzel kilyukadni? Brutális játékosmozgásunk volt az utóbbi 6 évben. 31 játékost vettünk elvileg a nagy csapatba, ebből pedig volt legalább 4 olyan akinek nem volt 5 komoly tétmeccse. Ilyet ki csinál ilyen szinten?
Volt egy csomó ember, akit egy év után el kellett adni, volt akit már alig hittünk, hogy eladjanak. Volt benne két 100 millió fölötti igazolás ami úgy tűnik foci történeti bukta lesz, volt legalább 6-7 játékos akik nem lettek volna rosszak, de ilyen-olyan ok miatt nem soha nem lehetett velük számolni, mindezt úgy hogy elköltöttünk vagy 650 milliót. (A statisztukaguruk tudnak pontos számot szerintem.)
A B csapat játékosaitól szerintem senki nem várhatja, hogy majd beérnek és megváltják a világot, mert a mai eredménykényszeres fociban akkor vagy kezdő egy top csapatban ha te vagy a 17 éves Messi vagy CR7, de ettől függetlenül volt egy raklap olyan játékos, akiért kifizettünk egy egy jó 10 millió körüli összeget és betettük a B-be, hogy majd de jól megszokják a játékstilust aztán 2-3 év után 2-3 millióért tudtuk elsózni őket.

Összességében borzasztó koncepció nélküli pazarlást látok nálunk. Még mindig ott vagyunk, hogy keressük az új Xavit, az úk Iniestát, az új Messit, ahelyett hogy keresnénk egy új embert aki jó és nem azonosítjuk senkivel. A sportigazgató dirigálja mi legyen, a vezetőségnél mindenki mutogat valakire ép terv a pályán nincs, vagy legalábbis nem jön át. Ahelyett hogy idehoznánk egy épkézlább edzőt stábbal hosszú távú elképzelésekkel megveszünk inkább egy 17 évest, hogy majd ő lesz a bármi, amikor nem ő lesz megveszünk egy pályája csúcsán, rosszabb esetben egy kifutóban lévő 28-32 évest olyan pénzért, hogy elképesztő és várjuk, hogy akkor most ő lesz a bármi. Amikor meg nem ő lesz már nem tudunk jól kiszállni, mert a fizetése csillagászati, 20-30 millánál többet azért nem kéne bukni, csak közben az emberünk harmadolta az értékét, ráadásul a posztján itt van egy fiatal aki szintén nem illik sehova.

Egy az egybe megcsináltuk amit a Real csinált a galaktikusok után, vagy amit a Milán csinált a közelmúltban, csak még nem vagyunk akkora maszatban. Múltban élő felfogással noname edzőkkel, feltöltöttük a keretet egy raklap full fölösleges játékossal. Játékosmegfigyelő rendszer 0. Koncepció nincs, a játék annyi add oda Messinek. Még ha valami csoda folytán nyernénk is egy BL-t akkor is gázban lennénk, mert itt látszik, hogy semmi nincs rendben.

Komolyan Lautaro Martínez, miért pont Ő kell annyira? Argentin? Mi indokolja azt, hogy pont ő. Nem mondom nem rossz játékos, de miért ő? Csak egy Lautaro Martínez képességű játékos van, akiért ki kell fizetni a világ összes pénzét? Vagy akkora reklámérték van mögötte? Akkora tapasztalat? Mi nézők egyet látunk oké, de akik ebből élnek is csak egyet látnak? Kérdezem én Haaland hogy került elő a semmiből. A Salzburg, hogy látta meg? Miért van az, hogy top klubbok közül is sok akár ingyen is tud top játékost szerezni? Nincs itt valami hiba?

Vagy Pjanić? Nagyon szeretem a játékát, nagyon intelligens játékosnak látom, de miért ő? Jobb, mint Rakitic? Gyorsabb? Támadóbb? Mert én ugyanannak a mélyen játszó 30-as játékosnak látom mint a horvátot. Még fellépésük is hasonló. Lehet én vagyok korlátolt, de egyszerűen nem értem.

Bocs hogy kicsit hosszú lett.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.05.14. 09:39:19

Atax írta:
2020.05.13. 20:06:03


Nagyon jó Messit nézni ahogy csinál konkrétan szinte mindent, de ez a szintű a függőség tényleg egészségtelen.
Nem csak egészségtelen, hanem nem is csinálja jól ezt a szerepkört. Szidjuk sokat a védelmünket, de valójában annyira nem rosszak. Vannak hibák, de Lenglet is általában nagyon hasznos. A hibák abból erednek leginkább, hogy a támadók lendületből egy az egyben viszik a védelemre a labdát. Hogy miért? Hát azért, mert Messi középpályán sétálgat alibiletámadásokat csinál, ami azt jelenti, hogy az ellenfél labdával nincs veszélybe, cserébe nincs más Barcás a környéken. Az, ha egy csatár elől sétálgat, már megszoktuk, nem egy csatárnak ilyen a stílusa, van ilyen. de a középpályán folyamatos munka van. Szóval Messi, ha mint középpályás kiesik a meccs nagy részére, az nagy hiány. A gond, hogy ott van Busi is, aki tulajdonképpen olyan, mint Messi: a maga posztján zseniális játékos, most is minden meccsen van pár fantasztikus megmozdulása és olyankor arra gondolunk, hogy emiatt muszáj játszatni. És akkor ott van a meccs nagyobb része, amikor sétálgat, alibipasszolgat, hibázgat. Nyilván a gond, hogy sem Ő, sem Messi nem bír el egy meccset, de talán felet sem középpályán. A védelem viszont a középpályát nem bírja el így. Messit én előretolnám, mint utolsó éveiben a brazil Ronaldot, kapjon ott labdát, cselezze ki az utolsó embert és a kapust. Busi pedig félidőkre remek csere lenne, aki higgadtan labdát szerez és megtart, amikor már ez a cél.

Ez csak egy ábránd, Messi továbbra is azt fogja csinálni, amit szeretne (mégha így többet árt, mint használ.) Busihoz pedig minden edző ragaszkodni fog. Szóval, ha már ez átigazolás topic, akkor azt mondanám, lehet úgy járna jól a csapat, ha senkit nem igazolnánk, mert kidobott pénz lenne. Egy-két idényen belül szerintem P, Messi, és Busi is visszavonul, a tornyunk összedől(ami évek óta remeg) és akkor lehetne építkezni és nem kéne remegnünk minden drága igazolásnál, hogy vajon Messivel össze tudnak e játszani, Messi mellett tud-e érvényesülni, tudja-e azt játszani, ami a csapatnak a legjobb. Passzolj oldalra-hátra Messinek, erre nem kell drága ember, nyugodtan lehet válogatni a magyar bajnokságban is :D

Ja és Semedo elküldése, hát nem tudom. Szerintem nem egy sztár szélső, de amikor picit szabadabb szerepet kapott, akkor előjött belőle a kreativitás. Törött lábú Dani Alvessel sem ér fel, de így sem volt rossz, nem tudom megéri-e eladni bárkiért.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.05.14. 00:31:41

Arthur Pjanic csere....? Nagy butaság lenne....remélhetőleg az uborkaszezon szülte a hírt!
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2020.05.13. 20:06:03

Érdekes ez a Messi szerepkör amúgy.

Szerintem Ő nem csak azért jár vissza a középpályára labdáért és indít akciót, mert az alap középpályások nem tudnának, hanem azért, mert nagyon is szereti ezt csinálni. És ez egyre jobban fog fokozódni azzal, ahogy idősödik. Mikor Xavi Iniesta volt mögötte, akkor is visszajárt a labdáért és szervezett, de ott azért volt egy egészséges balance.
Ha viszont most megnézzük, a jobb közép középpályásnak kb annyi a dolga, hogy az általában jobb összekötő szerepben levő Messire felpasszolja a labdát, aki visszalép, a középpályás pedig fellép a helyére, hogy a létszám meglegyen fent is. + az, hogy szélen mindig visszazárjon. Így tényleg nehéz kihozni a kreativitást. :D

Nagyon jó Messit nézni ahogy csinál konkrétan szinte mindent, de ez a szintű a függőség tényleg egészségtelen. Ameddig ez a helyzet, addig tényleg jöhet bármilyen fiatal tehetség, nem fogja tudni kihozni magából a legtöbbet.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.13. 19:32:17

Barca_10 írta:
2020.05.13. 19:17:35
Samper írta:
2020.05.13. 17:22:51
Na végre kezdünk a lényegről beszélni : Messi szerepéről. Eddig rá volt építve a csapat. Minden igazolás besült azon, hogy senkinek nem lehetett önálló játéka, mert csak Messi kiszolgálására kellett 9 mezőnyjátékos. A kapus is lehetett bármilyen jó, se pénzben, se a csapaton belüli nem kaphatott kellő megbecsülést. Most viszont annak jött el az ideje, hogy sürgősen ki kellene alakítani csapatjátékot Messi nélkül. Ez nem jelenti azt, hogy ő ne játsszon, de ne a csapatjáték keretében, hanem improvizálva. Legyen ő mindig meglepi mind a nézőknek, de legfőképp az ellenfélnek.
Engedd el, itt nem lehet ilyet írni Messiről.
Egyébként nagyjából egyetértek, az utolsó részt leszámítva. Messi nem lehet a meglepi, ő ahhoz egyszerűen túl jó. Pedro jó volt meglepinek, még Alexis is, de Leo nem. El kell döntenie Leonak mit akar játszani. Csatárt vagy irányítót. Nálam ő lenne A 10-es, sosem volt csatár alkat, hamis 9-hez pedig már lassú és nem elég robbanékony. Kell elé egy fullos csatár, akivel jól megérti magát és hasonló szintet képvisel mint ő. Itt bukik az elméletem, mivel három ilyen van, az egyik Suarez, a másik a 35 éves Cé, a harmadik Mbappé lehetne, de ő nem fog idejönni szerintem. Lautarot meg hagyjuk, a nullkilométeres Todibo zsebretette, 40 milliót nem ér, nemhogy 120-at.
Nem én vagyok az egyedüli aki nem Lautaroban látja a megoldást. Annál inkább egy Werner még ha kicsit más szerepkörben játszanak is.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.05.13. 19:17:35

Samper írta:
2020.05.13. 17:22:51
Na végre kezdünk a lényegről beszélni : Messi szerepéről. Eddig rá volt építve a csapat. Minden igazolás besült azon, hogy senkinek nem lehetett önálló játéka, mert csak Messi kiszolgálására kellett 9 mezőnyjátékos. A kapus is lehetett bármilyen jó, se pénzben, se a csapaton belüli nem kaphatott kellő megbecsülést. Most viszont annak jött el az ideje, hogy sürgősen ki kellene alakítani csapatjátékot Messi nélkül. Ez nem jelenti azt, hogy ő ne játsszon, de ne a csapatjáték keretében, hanem improvizálva. Legyen ő mindig meglepi mind a nézőknek, de legfőképp az ellenfélnek.
Engedd el, itt nem lehet ilyet írni Messiről.
Egyébként nagyjából egyetértek, az utolsó részt leszámítva. Messi nem lehet a meglepi, ő ahhoz egyszerűen túl jó. Pedro jó volt meglepinek, még Alexis is, de Leo nem. El kell döntenie Leonak mit akar játszani. Csatárt vagy irányítót. Nálam ő lenne A 10-es, sosem volt csatár alkat, hamis 9-hez pedig már lassú és nem elég robbanékony. Kell elé egy fullos csatár, akivel jól megérti magát és hasonló szintet képvisel mint ő. Itt bukik az elméletem, mivel három ilyen van, az egyik Suarez, a másik a 35 éves Cé, a harmadik Mbappé lehetne, de ő nem fog idejönni szerintem. Lautarot meg hagyjuk, a nullkilométeres Todibo zsebretette, 40 milliót nem ér, nemhogy 120-at.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.05.13. 17:22:51

Na végre kezdünk a lényegről beszélni : Messi szerepéről. Eddig rá volt építve a csapat. Minden igazolás besült azon, hogy senkinek nem lehetett önálló játéka, mert csak Messi kiszolgálására kellett 9 mezőnyjátékos. A kapus is lehetett bármilyen jó, se pénzben, se a csapaton belüli nem kaphatott kellő megbecsülést. Most viszont annak jött el az ideje, hogy sürgősen ki kellene alakítani csapatjátékot Messi nélkül. Ez nem jelenti azt, hogy ő ne játsszon, de ne a csapatjáték keretében, hanem improvizálva. Legyen ő mindig meglepi mind a nézőknek, de legfőképp az ellenfélnek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.13. 17:08:37

Várjuk még meg, hogy mi a vezetőség terve. Szerintem sincs sok értelme amúgy a Messi, Suárez, Griezmann, Fati, Trinaco, Braithwaite, Dembélé hetes nyakára hozni Lautarót. Legalább kettőt közülük el kellene adni, ha nem hármat. Messit nem fogjuk, ahogy Suárezt és Griezmannt sem. Trincaót most hoztuk, őt is hülyeség lenne eladni. Fati kölcsönadására van esély, de én inkább marasztalnám, és itt játsszon. Braithwaite biztató volt, de rá nagy esély van, hogy elpasszoljuk. Dembélét meg ha senki nem akarja megvenni, szintén maradni fog.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.05.13. 14:01:11

Hoznák Lautarot, de akkor Griezmannak is mi értelme volt. Braithwaite-nek is, úgy idehozni és évekre aláírtani a srácot, hogy max egy fél évre kellett. Elég szemét dolog, de szebbet is láttunk már k.csögfejéktől. Trincao és Fati nem fog fejlődni semmit a többiek mellett. Elszórjuk majd mindkettőt, mert gyökérállatok irányítják a klubot. Pénzzel dörzsölik a fekélyt, kenőcs helyett. Majd fürdősk. is jön Párizsból valahogy. Suarezt is megéri itt tartani így vagy 7. embernek. A létező legnagyobb gratula, mindenért. Én vagyok a barom egyébként, tudom, hogy egy döglött állatot próbálok itt simogatni; a Barca, amit szerettünk, meghalt. Bemázoltak egy Real mezt, a hülyék meg veszik. Jöhet a következő 400 millió és hitel, a Beko mosógép is biztos jól fogy a Piqué+Messi táblával rajta. Kádárékban több pénzügyi felelősség volt, mint ezekben...
Football, bloody hell. /SAF/
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.13. 12:46:33

Iniesta68 írta:
2020.05.13. 05:17:57
Érdekes dolgok mennek a klubnál.
Thiagot adom, ha középpályást veszünk ő legyen a prioritás.
Védelem: Firpo mehet, Cucu jöhet.
Lenglet szerintem annyira nem idevaló. Nincs meg benne az ami miatt kezdőben a helye. Lassú, pontatlan, körülményes. Jó srác lehet, de ide kevés. Egy fél Umtitit hamarabb tennék be helyére. Lenglet mehetne, Todibo return és Araujo tartaléknak. Semedo nálam nem eladó.
Középpályán Rakitic mehet, Puig és Alena keretbe.
Támadó szektor: nyugodtan mennék a szezonnak egy Messi, Suarez, Fati, Trincao, Griezmann, Lautaro-t sorral.
Dembelé, Coutinho, Braithwaite out. Esetleg egy Pedro a padra ha nem jön Pedri.
Első éves tisztogatásnak jó lenne.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.05.13. 09:36:26

remélem, lassan túljutunk a karanténon.... :!:
néhány aktualitáshoz: én nem pártolnám a Thiagó,Pedro vissza akciót, volt már ilyen (..) nem sok sikerrel.
Pjanic szerintem majdnem Rakitic, nagyon sovány indok a cserére. Cucu ? Alba fiatalabb kiadásban...úgy értem: jó elől, kevésbé jó hátul. Lenglet nálam maradó! ok. vannak hibái de Pique mellett a legstabilabb emberünk.
nagyon ajánlanám a jobboldalra Wague-t!! remélem nem szórják el abban a srácban van ráció! egy okos edző keze alatt kincs lehet. Artur sajna nem a kedvencem. egyszerűen nem bírom azt az oktalan tekergést amit művel, nekem nem hiányozna.
Puig? inkább kérdőjel. egyszerűen, hiányzik a fizikai alkalmassága. a Dembélé, Coutinho páros eladása nem lehet vitás de nem lesz könnyű!
lehet, hogy naiv vagyok de nem értem, hogy lehet olyan szerződést kötni ma, hogy az ürge nem akar!!! elmenni?!
nekem ilyen áron nem kellene senki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mess2009 2020.05.13. 13:01:35-kor.
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.05.13. 05:17:57

Érdekes dolgok mennek a klubnál.
Thiagot adom, ha középpályást veszünk ő legyen a prioritás.
Védelem: Firpo mehet, Cucu jöhet.
Lenglet szerintem annyira nem idevaló. Nincs meg benne az ami miatt kezdőben a helye. Lassú, pontatlan, körülményes. Jó srác lehet, de ide kevés. Egy fél Umtitit hamarabb tennék be helyére. Lenglet mehetne, Todibo return és Araujo tartaléknak. Semedo nálam nem eladó.
Középpályán Rakitic mehet, Puig és Alena keretbe.
Támadó szektor: nyugodtan mennék a szezonnak egy Messi, Suarez, Fati, Trincao, Griezmann, Lautaro-t sorral.
Dembelé, Coutinho, Braithwaite out. Esetleg egy Pedro a padra ha nem jön Pedri.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.13. 02:09:46

Atax írta:
2020.05.13. 01:35:48
Én azt nem értem, hogy Thiago leigazolása miért nincs terítéken?
29 éves, még mindig van benne jó pár év.

Azon kevesek egyike, akik totálisan értik és tudják is játszani a Barca féle játékot. Az az elegancia ami jellemzi, elképesztő. A Xavi és Iniesta féle középpályás kb. egyetlen képviselője, aki jelenleg szintben is megüti a mércét. (Persze vannak olyan ígéretek, mint Arthur vagy Riqui Puig, de nekik még azért kell idő és tapasztalat.)

Számomra hihetetlen, hogy mennyire underrated játékos Ő. Ha mondjuk a PL-ben játszana, biztos vagyok benne, hogy világszinten a top5 középpályás között emlegetnék.

Régebben elég sérülékeny volt, volt közötte komoly térdsérülés is, de az elmúlt időben nem olvastam, hogy sokszor maradt volna ki a keretből.

Ha tényleg igaz, hogy le akarjuk igazolni Pjanicot (aki korban közel áll hozzá), akkor mondjuk mi lehet az a plusz, amit Ő tud adni és pl. Thiago nem? Magasabb? :lol:

Én minden követ megmozgatnék ha a vezetőség helyébe lennék. De már jó pár évvel ezelőtt megtettem volna.
Ti mit gondoltok?
Az lenne a plusz hogy a Juventus jól lehúzna minket.. A München meg nem hülye eladni az egyik legjobbját. Nem könnyű pótolni a mai világban még egy szélsőt se nemhogy egy irányítót. Ha el is adná 100 millió alatt szoba se állnának velünk. Játékos csere meg szóba se jöhetne náluk. Juventus fog jól járni egy 30 éves megy és megy majd cserébe egy Semedo meg egy Todibo.
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2020.05.13. 01:35:48

Én azt nem értem, hogy Thiago leigazolása miért nincs terítéken?
29 éves, még mindig van benne jó pár év.

Azon kevesek egyike, akik totálisan értik és tudják is játszani a Barca féle játékot. Az az elegancia ami jellemzi, elképesztő. A Xavi és Iniesta féle középpályás kb. egyetlen képviselője, aki jelenleg szintben is megüti a mércét. (Persze vannak olyan ígéretek, mint Arthur vagy Riqui Puig, de nekik még azért kell idő és tapasztalat.)

Számomra hihetetlen, hogy mennyire underrated játékos Ő. Ha mondjuk a PL-ben játszana, biztos vagyok benne, hogy világszinten a top5 középpályás között emlegetnék.

Régebben elég sérülékeny volt, volt közötte komoly térdsérülés is, de az elmúlt időben nem olvastam, hogy sokszor maradt volna ki a keretből.

Ha tényleg igaz, hogy le akarjuk igazolni Pjanicot (aki korban közel áll hozzá), akkor mondjuk mi lehet az a plusz, amit Ő tud adni és pl. Thiago nem? Magasabb? :lol:

Én minden követ megmozgatnék ha a vezetőség helyébe lennék. De már jó pár évvel ezelőtt megtettem volna.
Ti mit gondoltok?
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.12. 23:15:17

A 4-3-3ban se lenne elveszett Cucu. Alba se a védekezéséről volt sose híres. Én látom benne a potenciált hogy beválljon.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.12. 19:51:27

Cucu a 352-es felállásban jó lenne, de azt pár meccs után elengedte Setién. Pedig Alba és Semedo is élne szerintem a két szélen. Más kérdés, hogy ehhez a felálláshoz kéne 4-5 jó középhátvéd.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.12. 19:15:32

Kicsit off: Minden játékos visszatért a Juventus-hoz, kivéve egyet: Adrian Rabiot-ot, aki az anyja tanácsára fellázadt a fizetéscsökkentés ellen (nso).

Én tavaly nagyon az elhozatala mellett voltam, ingyen nem tűnt rossz biznisznek, de már akkor is lehetett hallani, hogy anyuci ilyen meg olyan fizetést kér, Rabiot meg csak akkor megy bele, ha nem vkp-ként játszatjuk (hogy most ebből mi volt igaz azt nem lehet tudni).
De az mindenképp egy roppant szimpatikus lépés, hogy egyedül ő nekiáll lázadozni az egész keretből a milliárdos fizujával és a kb. Dembele-mennyiségű játékpercével.
nagyatyesz írta:
2020.05.12. 13:01:59
Ha már védelem...ti hogy látjátok a szélső védő posztokat?
Semedo és Alba nálam érinthetetlen. A jobbosra a SR-Wague-Emerson pakkból csak össze tudnak hozni egy értelmes csereembert. A balosra meg nálam Firpo menne és Kurzawa jönne ingyen.
RA7 írta:
2020.05.12. 15:13:07
Cucurella ez egyértelmű. Hatalmasat fejlődött a srác.
Cucurella mostmár kb. támadó, amennyire én tudom régen is inkább támadásban volt erős, a védekezés nem volt az erőssége. Hogy támadóként tudna-e érvényesülni nálunk, arról lövésem nincs, egyrészt Neymar óta keresünk valakit kifejezetten a balosra, de így is vagyunk /leszünk előre elegen.

Miranda-val nem tudom, hogy érdemes-e számolni, EV-t nem tudta meggyőzni, és a Schalke-ba is alig játszott.
Ezt a posztot szerintem nem fogjuk tudni hosszútávon házon belül megoldani.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.12. 15:25:46

Laporta - Guardiola duó tökéletes lenne az újra kezdésre. 3-4 év múlva meg Xavi lenne a méltó utód ezt tovább vinni. Ahogy Guardiola tanult Cruyfftól úgy Xavi tanulhatna Guardiolatól.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.05.12. 15:25:19

Minden vélekedés egyéni. Nos, szerintem Lenglet nem rosszabb Umtitinél. Hasonloan közepes kaliberek.
Válasz küldése