Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.18. 17:27:30

MatyiG írta:
2020.05.18. 12:22:07
Igen, az a baj hogy a Busi, FdJ, Pjanic, Arthur négyesből egyik sem igazán támadja a kaput. Ellentétben Vidallal és Puig-dzsal.
Az hagyjan,de ezzel a negyessel labdatszerezni nagyon nehezen tudnatok.
A parharcokat nem tudnatok megnyerni.
Letamadni ezekkel a jatekosokkal,utkozni,kontaktokat keresni nehez lenne.
Visszaallni meg megint csak.
Barmilyen fura en valami erosebb jatekost keresnek a vedelem ele,aki tudna a vedelmet segiteni presszingnel illetve visszahuzott vedelmi vonalnal is.
Vagy esetleg Kante fele melost,lenyegeben hogy a parharcokat mar fent megtudjatok nyerni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.05.18. 16:34:49

Jogos, tényleg idősebb, mint ahogy írtam. Ennek ellenére is úgy érzem, hogy két szükségtelen ember jönne és egy fontos ember menne. Nekem nem tetszene ez a deal.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.18. 16:27:25

eladnánk a 24 éves Semedot
Aki valójában ősszel lesz 27.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.05.18. 16:02:16

Nekem nagyon nem tetszene ez az üzlet. Eddig akármelyik olasz foci fan haverommal beszéltem, mind azt mondta, hogy De Sciglio használhatatlan és hogy kb egy Torino szint. Pjanic biztos jó játékos, de 30 éves és jönne egy olyan posztra, ahova teljesen megvagyunk. Ott van Busquets , ott van Frenkie. Ez megint arra lesz jó, hogy fiatalok véletlenül se kapjanak lehetőséget még csereként se. Szal igazából eladnánk a 24 éves Semedot, aki Setien alatt igen csak jól játszott, hogy hozzunk két olyan játékost amelyikből egyik sem szükséges , cserébe tovább gyengítjük az amúgy sem acélos védelmünket. Ha már középpálya, akkor szerintem egy támadó szellemű játékos kellene, aki mer előrefelé is kockázatot vállalni.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.18. 13:09:06

MatyiG írta:
2020.05.18. 12:22:07
Igen, az a baj hogy a Busi, FdJ, Pjanic, Arthur négyesből egyik sem igazán támadja a kaput. Ellentétben Vidallal és Puig-dzsal.
Pedig pont olyan játékos kéne aki előre játszik, veszélyes a kapura. Busquets helyére ott van de Jong, nem is nagyon lehetne oda jobb megoldást találni. Mellette Arthur és egy vérbeli tkl kéne mint Havertz vagy de Bruyne.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.18. 12:22:07

Igen, az a baj hogy a Busi, FdJ, Pjanic, Arthur négyesből egyik sem igazán támadja a kaput. Ellentétben Vidallal és Puig-dzsal.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.18. 12:14:13

Ja azert azt hozzateszem hogy miota Sarri az edzo azota nagyon gyengen jatszik.
Mindenestere ha igaz a transzfer hogy ket jatekost adnanak semedoert plusz 25millat akkor nagyon jol jartok vele.
En is forditva tudnam ekepzelni hogy semedi plusz egy 20as.
Szerintem pjanic jo jatekos,nekem kicsit pirlo,kroos,persze nem abban a minosegben. Kicsit a posztja,jateka kihalos,de ha o jatszok busquetset szerintem felejtsetek el. Ok ketten mint a xabi-busi paros a spanyoloknal kb.
Illetve kerdes hogy nem-e csak a tologatos,lotyogos olasz bajnoksagba ilyen labdabiztos es gyorsan dont,hanem akar nalatok egy erosebb bajnoksagba,mas filozofiaval,bl ellenfelek ellen.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2020.05.18. 11:09:15

NovaProspekt írta:
2020.05.18. 07:33:06
miro. írta:
2020.05.17. 21:20:18
Miota Sarri az edzo,meg az is kerdeses lett hogy kezdo jatekos-e.
értem, köszi. akkor a Barca még jól is járhat a taggal.
Nem biztos, hogy csak Sarri miatt került ki a kezdőből. Úgy látom elég magas a fizetése is, könnyen lehet, hogy úgy vannak vele mint a barca Rakitic-el. Viszont a Juve-ra nem jellemző, hogy Barca szintű transzfereket bonyolít, ezért kicsit gyanús a +25 millió.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.18. 09:59:28

Varatrix írta:
2020.05.18. 08:20:56
Mondjuk De Sciglio-val mit kezdünk azt nem tudom, csóró gyerek mindenhol kolonc...
majd nálunk új erőre kap, ahogy mindenki :mrgreen:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.05.18. 08:20:56

miro. írta:
2020.05.17. 21:20:18
Miota Sarri az edzo,meg az is kerdeses lett hogy kezdo jatekos-e.
Ennyi lenne?

Számomra elég döbbenetes, hogy ilyen alul értékelt játékos lett.... De úgy az egész transzfer valahogy bűzlik, de lehet, csak azért, mert Mi csinálunk ilyeneket fordítva. Valahogy számomra megszokottabb lenne, hogy ha kell nekünk Pjanic, akkor oda adjuk Semedót, meg Rakiticet +25 M-val.

Pár éve volt cikkezés Pjanicról, és szóba se akartak velünk állni, 100 milla körül volt árazva. Amiket hallani róla, azért nem egy Vidal szintű öltözői probléma, és ha kapsz érte bármit, akkor passzold el. Igazság szerint egy félelmem van, hogy már nem megy neki játék. Én ne nézek Juve meccseket, viszont amit korábban láttam tőle az alapján simán illene hozzánk. Így viszont túl szép, hogy igaz legyen.

Mondjuk De Sciglio-val mit kezdünk azt nem tudom, csóró gyerek mindenhol kolonc...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.18. 07:33:06

miro. írta:
2020.05.17. 21:20:18
Miota Sarri az edzo,meg az is kerdeses lett hogy kezdo jatekos-e.
értem, köszi. akkor a Barca még jól is járhat a taggal.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.17. 21:20:18

NovaProspekt írta:
2020.05.17. 21:01:34
arra azért kíváncsi lennék, a Juve most miért akarja annyira elpasszolni Pjanic barátunkat, a szerződéséből elég sok van még hátra. én bírom a balkáni maestrot, de azért érdemesnek tartanám megnézni, mi van közte és a klubja között, mert az is beszédes lehet.
Miota Sarri az edzo,meg az is kerdeses lett hogy kezdo jatekos-e.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.17. 21:01:34

arra azért kíváncsi lennék, a Juve most miért akarja annyira elpasszolni Pjanic barátunkat, a szerződéséből elég sok van még hátra. én bírom a balkáni maestrot, de azért érdemesnek tartanám megnézni, mi van közte és a klubja között, mert az is beszédes lehet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.17. 20:48:11

Örülnék ennek, ha nyélbe menne. Viszont akkor Rakitic mellett Vidalnak is mennie kellene, vagy Puig-t továbbra sem hozzák fel az első csapathoz.

A Busi, FdJ, Arthur, Pjanic, Vidal, Puig hatos sok lenne szerintem.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.17. 20:21:40

NovaProspekt írta:
2020.05.17. 18:04:56
Miralem Pjanic + Mattias Di Sciglio + €25 million in exchange for Nélson Semedo (Sport)

érdekes, ez nem tűnik annyira rossz dílnek figyelembe véve, h a mi vezetőségünkről van szó. mondjuk azt nem értem, eleve mi szükség az egészre, gondolom meg van az oka. Desílió jöhet Roberto mögé jobbhátvédnek (úgyis Robi lesz a kezdő, nem véletlenül lett kapitány), Pjanicsnak meg ugyanúgy hasznát vehetjük majd.
Teljesen értelmetlen igazolások, ha ennyire szabadulni akaruk Semedotól akkor adjuk el egy az egyben valakinek jó pénzért és hozzunk rajta értelmes igazolást
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.05.17. 20:01:52

NovaProspekt írta:
2020.05.17. 18:04:56
Miralem Pjanic + Mattias Di Sciglio + €25 million in exchange for Nélson Semedo (Sport)

érdekes, ez nem tűnik annyira rossz dílnek figyelembe véve, h a mi vezetőségünkről van szó. mondjuk azt nem értem, eleve mi szükség az egészre, gondolom meg van az oka. Desílió jöhet Roberto mögé jobbhátvédnek (úgyis Robi lesz a kezdő, nem véletlenül lett kapitány), Pjanicsnak meg ugyanúgy hasznát vehetjük majd.
A mi vezetőségünket ismerve, ebből az fog megvalósulni, hogy adjuk Semedot+Robertot+25millot és megkapjuk DiScigliot..
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.17. 18:17:45

NovaProspekt írta:
2020.05.17. 18:04:56
Miralem Pjanic + Mattias Di Sciglio + €25 million in exchange for Nélson Semedo (Sport)

érdekes, ez nem tűnik annyira rossz dílnek figyelembe véve, h a mi vezetőségünkről van szó. mondjuk azt nem értem, eleve mi szükség az egészre, gondolom meg van az oka. Desílió jöhet Roberto mögé jobbhátvédnek (úgyis Robi lesz a kezdő, nem véletlenül lett kapitány), Pjanicsnak meg ugyanúgy hasznát vehetjük majd.
Ez valóban nem rossz díl mert Pjanic egymaga többet ér mint Semedo, legalábbis a Transfermarkt szerint. [-o<
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.17. 18:04:56

Miralem Pjanic + Mattias Di Sciglio + €25 million in exchange for Nélson Semedo (Sport)

érdekes, ez nem tűnik annyira rossz dílnek figyelembe véve, h a mi vezetőségünkről van szó. mondjuk azt nem értem, eleve mi szükség az egészre, gondolom meg van az oka. Desílió jöhet Roberto mögé jobbhátvédnek (úgyis Robi lesz a kezdő, nem véletlenül lett kapitány), Pjanicsnak meg ugyanúgy hasznát vehetjük majd.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.15. 20:38:12

El Pistolero írta:
2020.05.15. 18:15:46
Szerintem az elmúlt hozzászólásokban egy-két dolog igazán ellentmondásosra sikerült. Miért nem tudnak Haalandokat elhozni a Salzburg pedig igen, de az probléma, hogy leigazolják Portugália egyik legnagyobb tehetségét? A Mundo május 5-én azt írta, hogy már elutasítottak érte egy 50 millió eurós ajánlatot a Premier League-ből. A vezetőség valóban csinál butaságokat, viszont én továbbra is látok némi koncepciót a jövőre nézve. Az Arda Turan féle igazolásokat nem fogom a szemükre vetni, Robert Fernández azóta már nincs a klubnál és erre rá is szolgált. Az elmúlt néhány évben érkezett Arthur, De Jong, janárban be lett jelentve Trincao, Fati is egészen megfelelő játékperchez jutott idén és komoly esély van Lautaro leigazolására is, akire minden szakértő azt mondja, hogy a Barcelonában van a helye.

Ezen kívül a klubnál van egy Emerson is, akit ugyancsak elképzelhető, hogy beszámíttatunk valakiért és a mai hírek alapján nagyon komoly esély van az Ajax jobbhátvédjének, Sergino Destnek a leigazolására. Dest 19 éves, kezdőjátékos Amszterdamban, amerikai válogatott, viszont rendelkezik holland állampolgársággal is, így nem foglalná az EU-s helyeket Emersonnal ellentétben. Illetve, hatalmas előnye, hogy nem csak csak jobbhátvédet tud játszani, hanem a baloson is. A holland források addig mentek el vele kapcsolatban, hogy kizárólag a koronavírus miatt nem lett még bejelentve az átigazolása, persze ezt az ügynöke tagadta és azt nyilatkozta, kizárólag érdeklődés volt a klub felől. Egyébként 20 mérkőzésen 5 gólpassza van a bajnokságban, elég jó teljesítmény ennyi idősen. Úgy látom a klub úgy próbál meg jövőre spórolni, hogy három szélső hátvéddel tervez nekiállni a szezonnak: Jordi Albával, Sergi Robertóval és egy mindkét oldalon bevethetővel. Valószínűleg ezért is írtak annyit az elmúlt napokban De Sciglióról, akinek sok haszna nem lenne ezen kívül. Ez nyilván kockázatos lenne egy sérüléshullám esetén, de azért jó lenne látni ha egy fiatal megkapná Firpo és Semedo játékperceit egy szezonban.

A csapat rendelkezik ezen kívül még egy visszavásárlási opcióval Cucurellára. Vele a tavalyi évben nem voltam túl nagy barátságban, nem gondoltam volna, hogy valaha a legmagasabb szinten fog játszani, viszont szezonról-szezonra folyamatosan szintet lép, 21 évesen pedig ott tart, hogy a BL-ért küzdő Getafénak egyik legjobb játékosa és Tottenhamek szeretnék leigazolni Őt. Nagyszerű opció lenne a balszélre, de ha annyit játszana, mint Firpo, Digne vagy bármelyik cserebalhátvéd az elmúlt években, akkor inkább maradjon még egy évet távol a klubtól és 2021 nyarán érkezzen az akkor már igencsak koros Jordi Alba elé. Cucu kapcsán meg lehet még említeni azt, hogy középpályásként játszik jelenleg. Ezt én azért nem tartom problémának, mert Európa talán legvédekezőbb és legdirektebb klubjában teszi azt. Hasonlítsátok össze a hőtérképét Albáéval, szinte ugyanaz: mindketten majdhogynem tökéletesen bejátsszák a baloldalt.

Az egyetlen problémám mindössze annyi a csapattak kapcsolatban, hiába imádom, szeretem Messit, korábban is meg lett már említve, hogy túlságosan is alájátszik a csapat. Rengeteg példa van erre én az Anfielden történtet emelném ki, amikor többször inkább le lett passzolva a labda neki , ahelyett, hogy akár még Suárez is inkább el merte volna lőni, hiába volt jobb helyzetben. Ezen kellene változtatni, viszont ehhez komoly karakterekre van szükség, mint például a fénykorában lévő urura vagy Neymarra. Hiába volt Guardiola idején is Leo a legfontosabb játékos, azt az időszakot és a Luis Enrique-féle MSN-érát is sokkal inkább tudtam csapatnak hívni, mint a mostanit. Ez viszont tényleg csak akkor fog újra megtörténni ha távozik, vagy ha kap maga mellé olyan társakat, akikben tényleg bízik, mint Neymar. Viszont ha a közeljövőben lelépne a goat, akkor az a klub számára egy katasztrófával érne fel. Láttuk mi volt a szezon elején és azt is milyen volt a tavalyi Real. Na, ha tőlünk távozik Messi akkor azt jelenleg Ronaldo távozásának négyzetre emelésével érne fel.

Röviden összefoglalva én látok több olyan tehetséget is a csapatban, akik igen komolyan meghatározó játékosai lehetnek a klubnak. Jövőre a csapat olyan névsort tudhat a kötelekébe, mint Emerson (vagy Dest), De Jong, Arthur, Trincao, Lautaro Martinez és Fati. Ha ebbe beleveszem még Cucurellát, akinek ugyancsak nagy esély van a visszatérésére, az már hét név. És akkor még csak azokról beszéltünk, akik a mostani szezonban már többször is pályára léptek, sok esetben viszont alap vagy kulcsemberek voltak egy topligás klubban. Nem említettem még meg Araujót, akit a spanyol harmadosztályból behívtak az uruguayi válogatottba, Pedrit, aki a Las Palmasban alapember és jövőre a klubbal kezdi az előszezont, és még Alenát, Puigot, de még akár Moribát sem, akik még nem igazán tudtak bizonyítani felnőtt szinten egy komoly bajnokságban.
Nem Messit védve, de azt is nézzük meg ha ő lepasszolja akkor derékba törik a labdát ziccerben, mint Dembele tette, de értem mit akarsz mondani.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.05.15. 18:15:46

Szerintem az elmúlt hozzászólásokban egy-két dolog igazán ellentmondásosra sikerült. Miért nem tudnak Haalandokat elhozni a Salzburg pedig igen, de az probléma, hogy leigazolják Portugália egyik legnagyobb tehetségét? A Mundo május 5-én azt írta, hogy már elutasítottak érte egy 50 millió eurós ajánlatot a Premier League-ből. A vezetőség valóban csinál butaságokat, viszont én továbbra is látok némi koncepciót a jövőre nézve. Az Arda Turan féle igazolásokat nem fogom a szemükre vetni, Robert Fernández azóta már nincs a klubnál és erre rá is szolgált. Az elmúlt néhány évben érkezett Arthur, De Jong, janárban be lett jelentve Trincao, Fati is egészen megfelelő játékperchez jutott idén és komoly esély van Lautaro leigazolására is, akire minden szakértő azt mondja, hogy a Barcelonában van a helye.

Ezen kívül a klubnál van egy Emerson is, akit ugyancsak elképzelhető, hogy beszámíttatunk valakiért és a mai hírek alapján nagyon komoly esély van az Ajax jobbhátvédjének, Sergino Destnek a leigazolására. Dest 19 éves, kezdőjátékos Amszterdamban, amerikai válogatott, viszont rendelkezik holland állampolgársággal is, így nem foglalná az EU-s helyeket Emersonnal ellentétben. Illetve, hatalmas előnye, hogy nem csak csak jobbhátvédet tud játszani, hanem a baloson is. A holland források addig mentek el vele kapcsolatban, hogy kizárólag a koronavírus miatt nem lett még bejelentve az átigazolása, persze ezt az ügynöke tagadta és azt nyilatkozta, kizárólag érdeklődés volt a klub felől. Egyébként 20 mérkőzésen 5 gólpassza van a bajnokságban, elég jó teljesítmény ennyi idősen. Úgy látom a klub úgy próbál meg jövőre spórolni, hogy három szélső hátvéddel tervez nekiállni a szezonnak: Jordi Albával, Sergi Robertóval és egy mindkét oldalon bevethetővel. Valószínűleg ezért is írtak annyit az elmúlt napokban De Sciglióról, akinek sok haszna nem lenne ezen kívül. Ez nyilván kockázatos lenne egy sérüléshullám esetén, de azért jó lenne látni ha egy fiatal megkapná Firpo és Semedo játékperceit egy szezonban.

A csapat rendelkezik ezen kívül még egy visszavásárlási opcióval Cucurellára. Vele a tavalyi évben nem voltam túl nagy barátságban, nem gondoltam volna, hogy valaha a legmagasabb szinten fog játszani, viszont szezonról-szezonra folyamatosan szintet lép, 21 évesen pedig ott tart, hogy a BL-ért küzdő Getafénak egyik legjobb játékosa és Tottenhamek szeretnék leigazolni Őt. Nagyszerű opció lenne a balszélre, de ha annyit játszana, mint Firpo, Digne vagy bármelyik cserebalhátvéd az elmúlt években, akkor inkább maradjon még egy évet távol a klubtól és 2021 nyarán érkezzen az akkor már igencsak koros Jordi Alba elé. Cucu kapcsán meg lehet még említeni azt, hogy középpályásként játszik jelenleg. Ezt én azért nem tartom problémának, mert Európa talán legvédekezőbb és legdirektebb klubjában teszi azt. Hasonlítsátok össze a hőtérképét Albáéval, szinte ugyanaz: mindketten majdhogynem tökéletesen bejátsszák a baloldalt.

Az egyetlen problémám mindössze annyi a csapattak kapcsolatban, hiába imádom, szeretem Messit, korábban is meg lett már említve, hogy túlságosan is alájátszik a csapat. Rengeteg példa van erre én az Anfielden történtet emelném ki, amikor többször inkább le lett passzolva a labda neki , ahelyett, hogy akár még Suárez is inkább el merte volna lőni, hiába volt jobb helyzetben. Ezen kellene változtatni, viszont ehhez komoly karakterekre van szükség, mint például a fénykorában lévő urura vagy Neymarra. Hiába volt Guardiola idején is Leo a legfontosabb játékos, azt az időszakot és a Luis Enrique-féle MSN-érát is sokkal inkább tudtam csapatnak hívni, mint a mostanit. Ez viszont tényleg csak akkor fog újra megtörténni ha távozik, vagy ha kap maga mellé olyan társakat, akikben tényleg bízik, mint Neymar. Viszont ha a közeljövőben lelépne a goat, akkor az a klub számára egy katasztrófával érne fel. Láttuk mi volt a szezon elején és azt is milyen volt a tavalyi Real. Na, ha tőlünk távozik Messi akkor azt jelenleg Ronaldo távozásának négyzetre emelésével érne fel.

Röviden összefoglalva én látok több olyan tehetséget is a csapatban, akik igen komolyan meghatározó játékosai lehetnek a klubnak. Jövőre a csapat olyan névsort tudhat a kötelekébe, mint Emerson (vagy Dest), De Jong, Arthur, Trincao, Lautaro Martinez és Fati. Ha ebbe beleveszem még Cucurellát, akinek ugyancsak nagy esély van a visszatérésére, az már hét név. És akkor még csak azokról beszéltünk, akik a mostani szezonban már többször is pályára léptek, sok esetben viszont alap vagy kulcsemberek voltak egy topligás klubban. Nem említettem még meg Araujót, akit a spanyol harmadosztályból behívtak az uruguayi válogatottba, Pedrit, aki a Las Palmasban alapember és jövőre a klubbal kezdi az előszezont, és még Alenát, Puigot, de még akár Moribát sem, akik még nem igazán tudtak bizonyítani felnőtt szinten egy komoly bajnokságban.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.05.15. 09:58:34

Én akiket szívesen látnék, és szerintem nem lenne lehetetlen:
Havertz, Lautaro, De Ligt, Kurzawa és egy vkp. A portugál szélső meg jön. Puig, Alena, Wague jöhetne vissza.
És simán megszabadulnék a jól fizetett gárda egy részétől:
Suarez, Rakitic, Vidal, Semedo/Roberto , Umtiti, Neto, Firpo, Coutinho, Griezmann, Arthur, Cucu, Rafinha
kölcsönbe: Todibo, Dembi (úgysem veszik meg)
A bérköltség összességében jelentősen csökkenthető lenne, és nem lennénk gyengébbek.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.05.14. 18:20:51

Barca_10 írta:
2020.05.14. 16:55:06
Ha hosszabbít anyagi csődbe kerül a csapat a 34 éves Messiért. Ha nem vele együtt eltűnhetnek a fékek is, lehet új csapatot építeni ahol a vezér TS. Ideje mérlegelni melyik is a fontosabb.
Semmi gond nem lenne az Ő hosszabbításával. Másrészt meg ha nem marad itt a gond akkor is ott van, hogy kezdő egy Piqué, aki mire megfordul lejár a személyim (másrészt nekem marhára nem tetszik, hogy ennyire ezer fele van, másik csapat. másik vállalkozás stb.) marha nagy fék néha. Van egy Busquets, aki szintén nem alkalmas gyors focira. Van egy Umtiti, aki woodoo papokhoz járt egy súlyos sérüléssel. Van egy Suárez akinek régen az lenne a dolga, hogy 30 percekre beküldöd, ver egyet és köszi. Van egy Arthur, aki gyors játékra egyszerűen képtelen. Végül van egy Rakitic, aki szerintem a legjobb évein sajnos túl van.

A védelembe és a középpályán mindig van ilyen-olyan okból lassú ember., a kezdőben van mindig legalább 4 játékos aki azt csinál amit akar, a kutya rájuk sem ugat. Na ezt kell megszüntetni. Top szinten ezt nem lehet.

Na most én nem mondom, hogy őket el kell adni. Nem mondom, hogy ki kell dobni, de Puyol tudta mikor kell felállni, Xavi tudta mikor kell felállni, Ini tudta mikor kell felállni. Most akkor vagy eljátszák a kedves mentor szerepét, vagy pad. Rakitic valószínűleg menni fog, de Busquets (a posztjának is) lét jogusultságán is nagyon el kéne gondolkodni, Pique esetében is eljutottunk oda, hogy néha annyi vele mint nélküle.

Amúgy Messit se tudjuk használni. Azzal a játékintelligenciával kis területen való mozgékonysággal, még mai napig nem rendelkezik senki és nem csak a keretünkből, hanem a világon se. Még mindig a világot agyon lehetne vele verni, ha közvetlenül csatár mögé tennénk, lenne mögötte két erős, jól passzoló középpályás. Jól passzoló és két gyors, pontos szélső, aki lát a pályán. Ennyi kéne. Nyilván ez a 4-3-3 vége, de akkor legyen, amúgy se nagyon játszuk ezt már a régi klasszikus értelemben.

Ehelyett van van legalább három középpályásuk, aki nem fut, passzolni annyit passzolnak, hogy odaadják Messinek aztán csinálj vele valamit. A bal oldali szélső játékunk Neymar óta ha Alba is sérült akkor 0, jobb oldal akkor van ha Messi kimegy oda, Suarezt meg lassan nyomorékká őrli a húsdaráló. Az, hogy passzolj Messinek majd ő megoldja nem egy nagy játék.

És hogy ne legyek off, ha ragaszkodni akarunk a stíllushoz, akkor olyan játékosokat kell hozni, akik igazi passzgépek. Megkapja ösztönből teszi tovább, mert a legnagyobb baj, az hogy a csapat lassú. Ez a lassan körbepasszolom már évek óta halott.
Kép
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.14. 18:00:00

Barca_10 írta:
2020.05.14. 16:55:06
A csapat szempontjából örülnék ha tovább húzódna a karantén. Miért? Nem lenne pénz Messi hosszabbítására. Jövőre lejár a szerződése, decembertől szabadon igazolható. Nehezen hiszem, hogy lenne a kasszában 200 millió euró ami fedezi a fizetését és az aláírási pénzét. Az ő szerződése kulcsfontosságú a jövő Barcája szempontjából. Ha hosszabbít anyagi csődbe kerül a csapat a 34 éves Messiért. Ha nem vele együtt eltűnhetnek a fékek is, lehet új csapatot építeni ahol a vezér TS. Ideje mérlegelni melyik is a fontosabb.
Ezt nevezem konspirációnak! =D>
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.05.14. 16:55:06

A csapat szempontjából örülnék ha tovább húzódna a karantén. Miért? Nem lenne pénz Messi hosszabbítására. Jövőre lejár a szerződése, decembertől szabadon igazolható. Nehezen hiszem, hogy lenne a kasszában 200 millió euró ami fedezi a fizetését és az aláírási pénzét. Az ő szerződése kulcsfontosságú a jövő Barcája szempontjából. Ha hosszabbít anyagi csődbe kerül a csapat a 34 éves Messiért. Ha nem vele együtt eltűnhetnek a fékek is, lehet új csapatot építeni ahol a vezér TS. Ideje mérlegelni melyik is a fontosabb.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.05.14. 15:46:50

Lautaro: miért ő?
Mert folyamatos nyomást gyakorol a védelembe
Mert sokat és jól mozog a vonalak között
Mert gólérzékeny
Mert védekezésben is segít, jó a mezőnymunkája
Pjanicsot nem is értem, felesleg
Középpályán Puig és Alena kell a keretbe, tudnak annyit segíteni amennyit kell a szezonban
Védelembe Foyth is alternatíva a Tottenhamból, de Todibo akkor is érték, nem szabad eladni
Semedo egy kincs, csak tudni kellene használni (nem egy jobb oldali Alba, hanem védő aki az ellenfél kontráit meg tudja fogni, mert nem Busquets vagy Piqué fog versenyt futni)
Lenglet jó? Dehogy, volt pár jobb meccse, de Alba mellett nagyon kijönnek a hibái, mert sokszor ő zárja le a baloldalt, odaérni lassú, onnan feljátszani a labdát nem ügyes vagy higgadt, nem sallagmentes. Tehát kevés.
Rakitic ideje lejárt.
Dembele hasztalan.
Coutinho nem illik ide.
Firpo meg nem Charlie fia, gyenge, kevés.
Kölcsönből vissza Todibo, Alena, Wagué, Cucu meg jön a Trincao (utánpótlás tornákon már 3-4 éve kiemelkedő) és meg is vagyunk könnyebbülve anyagilag is.
Válasz küldése