Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.24. 11:34:42

Pjanic sose volt olyan szintű tehetség mint Havertz
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.05.23. 23:13:21

Az elmúlt napok terméke:

- Dest egy órája Barcelonás melegítőben posztolt Instagramra. Gondolom ez egy véleménynyilvánítás részéről.
- Az Inter beszámítaná Firpót Lautaroért és érdeklődnek Umtiti iránt is. Utóbbit viszont csak akkor vonnák be az üzletbe, ha ő sem bánná az Olaszországba való igazolást. Egyébként felvetődött velük kapcsolatban ismét Rafinha neve, viszont az argentinért lehetőleg csak egy játékost számítanának be.
- A Sport szerint az Everton 22 millió fontot ajánlott Todiboért.
- A Sky szerint rendkívül előrehaladott állapotban van a klub és a Juventus közötti tárgyalás Pjanicért, más médiumok szerint a Chelsea és a PSG is nagyon szeretné a soraiban tudni.
- A Mundo szerint Vidal mégsem akar távozni a klubtól és a vezetőség sem adná el - gondolom rájött máshol mennyivel kevesebbet keresne.
- Ismét Mundo, a katalán újság szerint közelednek az álláspontok a Cancelo-Semedo cserében. Egyébként Cancelo kapcsán az elmúlt hetekben az is felvetődött, hogyha érkezik is lehet azonnal továbbáll és némi készpénz mellett ő kerül Milánóba Martinezért.
- Trincao együtt lakik Bragában Abel Ruizzal, aki az elmúlt három hétben spanyolul és katalánul is tanította őt a portugál szélső kérésére, hogy minél előbb be tudjon illeszkedni. Állítólag a klub jövőre az első csapatban számol vele és nem adná kölcsön.
- A Sport1 ( a német) szerint érdeklődünk Havertzért is. Szerintük a Leverkusen hajlandó lenne eladni a középpályást, ráadásul be is számítanák az üzletbe Emerson játékjogát is.

Havertznek nagyon hátul lenne a klasszikus középső középpályás poszt? Okés, hogy jelenleg a Leverkusenben szinte csatárt játszik, viszont tavaly számos alkalommal játszott CM-ként úgy, hogy a "párja" Brandt volt. Nagyon el tudnám őt képzelni nálunk abban a pozícióban, amit De Bruyne és Bernardo Silva is játszik Pep alatt. Ők olyannyira fent helyezkednek el, hogy szinte már támadó középpályások. Ez persze csak az én elképzelésem, lassan három éve tartozik a Bundesliga legjobbjai közé és bár nagyon örülök, hogy végre szóba hozzák velünk, nagyon kíváncsi lennék, hogy a keret jelenlegi összetétele alapján a vezetőség miért preferálja inkább Pjanicot. Az előző héten szóba került Semedós pletykák alapján el tudom képzelni, hogy az anyagiak, de a bosnyák is közel 8 millió eurót keres évente. Fizetéscsökkentéssel biztosan nem jönne el, ráadásul a spanyol adóviszonyok miatt jóval többet kellene fizetni azért, a klubnak, hogy ekkora összeget nettó összegben kézhez kaphasson a játékos. Még ha feltesszük azt, hogy Pjanic jobb irányító jelenleg, én inkább választanék egy tíz évvel játékost. :D Lassan tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy Abidalék az éppen csúcson lévő, fénykorukban lévőkkel próbálják kisajtolni a lehető legtöbbet Leo utolsó éveiből. Az előző kommentemben írtam, hogy rengeteg fiatal tehetség tartozik a klub kötelékébe, viszont ha tényleg érkezik Pjanic, miközben lenne esély a németre is, az olyan lenne, mintha a saját dolgát szeretné megnehezíteni a jövőben a vezetőség.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.20. 20:08:03

MatyiG írta:
2020.05.20. 16:17:15
Ingyen jöhet, ha lejjebb adja a fizetési igényét és nem 6 évre írunk vele alá.
Így van.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.20. 16:17:15

Ingyen jöhet, ha lejjebb adja a fizetési igényét és nem 6 évre írunk vele alá.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.20. 12:58:26

Neymar addigra 30 éves lesz.. Nem kell ő már ide.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.20. 12:08:15

NovaProspekt írta:
2020.05.20. 11:21:18

most azt olvasom (Radio Kanal Barcelona), h a nyárra elvetettük Neyboi visszavételét. a vége az lesz sztem, hogyha tényleg hazatérne a tékozló fiú, akkor járassa ki a szerződését Párizsban. nálam ez az egyetlen opció, ami oké lenne.
Ebben egyetértünk.
davi10 írta:
2020.05.19. 12:13:43
Valahogy kölcsönadni kéne megtanulnunk, amit pl. a Real csinál Ödegaard-al, Kubo-val stb..
bocs ha kötözködök, de ezeket a kölcsönöket majd akkor fogjuk tudni reálisan értékelni, ha pl. Ödegaard majd a Realban kezd el kezdőként virítani. amíg egy percet nem játszott náluk, teljesen, totálisan mindegy, hogy a Sociedadban mit művel. klisének hangzik, de egy játékos akkor lesz Barca/Real szintű, ha a Barca/Realban játszik jól. :mrgreen:
mi is adtunk már kölcsön mindenkit, ki itt, ki ott ügyesen is játszott, aztán mindig bebizonyosodik, hogy egy ilyen nagy klubnál játszani teljesen más kihívásokkal jár, amikre egy kölcsön az FC Mucsaröcsögénél nem igazán készíti fel a játékost mentálisan. lefogadom pl., hogy hiába játszik ügyesen most mondjuk Cucurella, ha visszahoznánk ide, itt botladozna, és fél évig kvázi használhatatlan lenne beugrósként is.
[/quote]
Tiszta sor, de én pl. Ödegaard-nál látom, hogy tudatosan "építik", egyre jobb helyekre megy kölcsönbe (és elég jó számokat is hoz ha jól emlékszem)
Nálunk meg az jön le, hogy itt a kölcsönözhető lista, mindenki vigye őket ahova akarja, csak légyszi ne legyenek már itt :D
Ilyen féléves kölcsönöknek meg nincs sok értelme, egyedül Todibo-nál jött volna be, de azért szerintem a kapusok után a középhátvédeknek lehet a legegyszerűbb beilleszkedni.
Mondjuk nem hibáztatok senkit, ha egy Ödegaard-ért hamarabb kapkodnak, mint egy Alena-ért.
De itt volt Ő is, itt van Puig is, semmit nem játszanak, simán el lehetett volna passzolni őket 2 évre kölcsönbe.

Inkább játsszon ügyesen egy kisebb csapatnál 1-2 szezonon keresztül, mint nálunk sehogy.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.20. 11:21:18

davi10 írta:
2020.05.20. 09:51:03
Szerintem a balosra senkit nem fogunk hozni, akit nem Neymar-nak hívnak.
most azt olvasom (Radio Kanal Barcelona), h a nyárra elvetettük Neyboi visszavételét. a vége az lesz sztem, hogyha tényleg hazatérne a tékozló fiú, akkor járassa ki a szerződését Párizsban. nálam ez az egyetlen opció, ami oké lenne.
davi10 írta:
2020.05.19. 12:13:43
Valahogy kölcsönadni kéne megtanulnunk, amit pl. a Real csinál Ödegaard-al, Kubo-val stb..
bocs ha kötözködök, de ezeket a kölcsönöket majd akkor fogjuk tudni reálisan értékelni, ha pl. Ödegaard majd a Realban kezd el kezdőként virítani. amíg egy percet nem játszott náluk, teljesen, totálisan mindegy, hogy a Sociedadban mit művel. klisének hangzik, de egy játékos akkor lesz Barca/Real szintű, ha a Barca/Realban játszik jól. :mrgreen:
mi is adtunk már kölcsön mindenkit, ki itt, ki ott ügyesen is játszott, aztán mindig bebizonyosodik, hogy egy ilyen nagy klubnál játszani teljesen más kihívásokkal jár, amikre egy kölcsön az FC Mucsaröcsögénél nem igazán készíti fel a játékost mentálisan. lefogadom pl., hogy hiába játszik ügyesen most mondjuk Cucurella, ha visszahoznánk ide, itt botladozna, és fél évig kvázi használhatatlan lenne beugrósként is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.20. 09:51:03

Sané-t nagyon adnám, 1 év van a szerződéséből, úgyhogy tuti akciós lenne.
De:
1. Ilyen sérülés után kicsit kockázatos.
2. Gondolom le van már zsírozva, hogy a Bayern-be megy.

Szerintem a balosra senkit nem fogunk hozni, akit nem Neymar-nak hívnak.

Ilyen Reus-okat meg hagyjunk már :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.05.20. 09:04:32

Sané nem hosszabbít a Cityvel, rá lehetne próbálni, bár a Bayernt rebesgetik vele kapcsolatban. Amennyire tudom balszélső, és elég jó játékos, nálunk szintet léphetne.

Persze willian sem hosszabbít a chelseavel :lol: :mrgreen:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.05.20. 02:27:20

Iniesta68 írta:
2020.05.19. 21:39:10
Egyébként miért nem kérdezünk rá Reus-ra?
Sérülékeny, de egy igazi zseni a fickó!
Évek óta nagyszerű a játéka, imádnám ha leigazolnánk.
Na ő lenne egy új Iniesta!
Ugyanaz a poszt, mint Coutinho, sőt talán még támadóbb felfogású. Plusz 30 éves, sérülékeny és drága. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.05.19. 21:39:10

Egyébként miért nem kérdezünk rá Reus-ra?
Sérülékeny, de egy igazi zseni a fickó!
Évek óta nagyszerű a játéka, imádnám ha leigazolnánk.
Na ő lenne egy új Iniesta!
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.19. 19:15:59

Alcantara írta:
2020.05.19. 18:34:55
Puig jelenleg 20 éves. Gomes 2016-ban érkezett a klubhoz.
Biztos jó lett volna ingyen akkoriban 16 évesen. :lol:
Nem számolgattam csak írtam ami akkor épp kijött. A lényeget sikerült megragadnod. De akkor Alena miért nem volt jó? Vagy más Masia növendék? Ezek a felesleges kiadások vezettek ide nem CSAK a Coutinho, Dembele kudarc
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.05.19. 18:34:55

Puig jelenleg 20 éves. Gomes 2016-ban érkezett a klubhoz.
Biztos jó lett volna ingyen akkoriban 16 évesen. :lol:
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.19. 15:50:00

Subinho írta:
2020.05.19. 11:11:09
Hova halad a klub... Semedot eladjuk, helyette De Sciglio jönne. Panic is hova, miért? Ha Arturon tényleg túladnak és jön helyette Pjanic... No comment. Csak én nem értem ezeket az igazolásokat? Mi a cél? A pénz? Nem kellett volna elpazarolni 100 plusz milliókat pl. Dembelére... az egy csodálatos igazolás volt. Nem tudhattuk, mondják majd sokan, hogy ilyen gyenge lesz. De azt tudhattuk, hogy nem adunk egy 20 éves fiatal kölyökért, aki még semmit nem bizonyított 100 plusz milliót. És egy 10-est se veszünk 150-ért. Ekkora beruházás már azt sejtetni, hogy köré építjük a csapatot, de ezt mindenki tudta, hogy nem igy lesz. Most meg rohanunk a pénz után és próbálunk bezsebelni egy kis pénzt (mert a 25 az a fentiekhez képest) és játszunk majd a jobboson Robertoval, meg De Sciglioval. Elmondtam már kb 2 éve , hogy ha így folytatjuk, mi leszünk az új Milan. Most aszem ráléptünk erre az útra. Gratulálok!
Egy hasonló véleményre egyszer már írtam egy hosszabb választ. Most csak bemasolom.

Ez teljesen így van, de ezért lenne az utánpótlás. Oké a kezdőbe igazolni kell, de ha már ott a világhírű Masia akkor a csere lehetőségre ott lenne a sok fiatak, akik simán hoznak azt a szintet mint a mi 40 milliós felesleges padra igazolasaink(Gomes, Firpo, Digne..), így még a drága bérek is beleférnének, mindemellett ingyen megoldás lehetne a B csapat egyik játékosa ha hirtelen berobban. Igazoljunk évente 2 db 100 milliós játékost kezdőbe ha elengedhetetlen, de mi mit csinálunk? 30-40 milliós tartalék játékosokat hozunk Alba, Suarez, Piqué rotalasara, katasztrófa. Miranda vagy Cucu nem hozta volna a 20 milliós Firpo vagy Digne szintet? Perez nem lett volna jó a 18 milliós Martin helyett? Araujo és Todibo a következő védő igazolás helyett nem lesz jó? Puig miért nem volt jó ingyen Gomes helyett? Miért kell eltapsolni 300 milliót olyan igazolásokra amiket a Masiarol is meglehettett volna oldani? Így a kudarc igazolások mint Coutinho vagy Dembele is beleférne..
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.19. 15:05:05

NovaProspekt írta:
2020.05.19. 11:35:49
Subinho írta:
2020.05.19. 11:11:09
Elmondtam már kb 2 éve , hogy ha így folytatjuk, mi leszünk az új Milan. Most aszem ráléptünk erre az útra. Gratulálok!
hát ja, meg azt is leírtad, hogy Coutinhot a középpályán kell játszatni, hogy jó legyen. Nem játszatta ott senki, és nem is lett jó végül. nem semmi
Ez mondjuk pont nem igaz. Cou igenis jól kezdet Barcelonában, első fél évében a középpályán (bal oldalon Iniesta helyett, vagy olykor jobbon) igenis jó volt, agyon dicsérte mindenki, megvan az új Iniesta, stb... Szóval ez nem jó példa... :) Más téma, hogy most borzasztó állapotban a brazil, ezen is el lehet gondolkodni, hogy miért, de ez már egy más téma...
Tivornya79
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.03.01. 19:57:01

2020.05.19. 14:20:21

Volt néhány hónapja egy remek cikk NSO-n a futballmaffiáról, azt érdemes elolvasni(hirtelen linket nem tudok, de ha lesz alkalmam, akkor megkeresem és hozom), az sok magyarázattal szolgál a szeretett klubunk(és az összes többi) működésével kapcsolatban is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.19. 12:13:43

Vagy olcsón hozunk időseket (Vidal, Pjanic) vagy drágán fiatalokat (Dembele, Coutinho, Lautaro?).
Becsúszik 1-2 köztes megoldás (Lenglet, Umtiti), de nem ártana felfogni, hogy mi nem fogunk a Salzburg-ból meg francia 2-ből bagóért hozogatni gyerekeket az első csapatba. Spanyol 3-ba meg 1-2 kupameccsért meg nem fog egy Haaland meg egy M'Bappe idejönni. Ezeknek pont az kell, hogy folyamatosan játszanak, az aranyifjak közül egyedül M'Bappe lehetett volna nálunk egyből kezdő, de őt se tudtuk volna 100 millió alatt elhozni.

Valahogy kölcsönadni kéne megtanulnunk, amit pl. a Real csinál Ödegaard-al, Kubo-val stb. hosszútávon működhet. De említhetném a Chelsea-t is.

Én is sajnálnám Semedo-t meg Vidal-t nekem ez most úgy tűnik, hogy eladunk bárkit, hogy összejöjjön a pénz Lautaro-ra. Ha mázlink van csak rá spórolunk és Neymar most nincs tervben.
Fizetésügyileg viszont nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez a biznisz Juventus-szal nagyon jó lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.19. 11:35:49

Subinho írta:
2020.05.19. 11:11:09
Elmondtam már kb 2 éve , hogy ha így folytatjuk, mi leszünk az új Milan. Most aszem ráléptünk erre az útra. Gratulálok!
hát ja, meg azt is leírtad, hogy Coutinhot a középpályán kell játszatni, hogy jó legyen. Nem játszatta ott senki, és nem is lett jó végül. nem semmi
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.19. 11:11:09

Hova halad a klub... Semedot eladjuk, helyette De Sciglio jönne. Panic is hova, miért? Ha Arturon tényleg túladnak és jön helyette Pjanic... No comment. Csak én nem értem ezeket az igazolásokat? Mi a cél? A pénz? Nem kellett volna elpazarolni 100 plusz milliókat pl. Dembelére... az egy csodálatos igazolás volt. Nem tudhattuk, mondják majd sokan, hogy ilyen gyenge lesz. De azt tudhattuk, hogy nem adunk egy 20 éves fiatal kölyökért, aki még semmit nem bizonyított 100 plusz milliót. És egy 10-est se veszünk 150-ért. Ekkora beruházás már azt sejtetni, hogy köré építjük a csapatot, de ezt mindenki tudta, hogy nem igy lesz. Most meg rohanunk a pénz után és próbálunk bezsebelni egy kis pénzt (mert a 25 az a fentiekhez képest) és játszunk majd a jobboson Robertoval, meg De Sciglioval. Elmondtam már kb 2 éve , hogy ha így folytatjuk, mi leszünk az új Milan. Most aszem ráléptünk erre az útra. Gratulálok!
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.05.19. 09:58:34

Ha a középpálya fizikai és technikai megerősítése lenne a cél, akkor szerintem a Gladbachban játszó ifjabb Thuram jó lehet.
Brutális a fizikuma, gyors és technikás is, és még a kaput is érzi, 7 vagy 8 gólt rúgott eddig a Bundesligában bő fél szezon alatt.
Kicsit olyan mint Yaya Tuoré, csak míg Touré inkább középen játszott, addig Thuram a bal oldalon.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.19. 02:01:59

Havertzet kell azonnal leigazolni. Félelmetes a srác.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.18. 23:25:10

egy fiatal Vidalt jó lenne találni. az a baj, h matuzsálem már ő is, nem igazán érdemes rá építeni semmilyen taktikát (ahogy már sok más középpályás veteránunkra sem), mert csak átutazóban van itt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.18. 20:32:23

Vidal egy jó csereember, lendületet ad, kapar a pályán, tüzeli a csapattársakat, de nettó játéktudásban kevés a kezdőszinthez szerintem. Mascherano ugyanez volt, de ő mellé volt elég technikás és intelligens játékos, hogy beférjen még Pepnél is a kezdőbe. Hozzáteszem, a vkp posztra ő is kevés volt.

Plusz meg sem tudnám mondani, hogy mi a chilei posztja. Nálunk legalábbis biztos nem létezik.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.18. 18:38:37

MatyiG írta:
2020.05.18. 18:13:12
Busin kívül a másik háromnak bírnia kellene a letámadást szerintem. Labdát szerezni meg sok módon lehet, nem csak az az egyetlen lehetőség, hogy ütközöl és párharcot nyersz.
Abszolút nem,ebben igazad van. Mai futball szerintem viszont döntő többségében erről szól.
Találtam anno egy elég hosszú cikket,értékelést ahol ezt boncolgatják hogy ha xy %-át megnyeri a párhacoknak egy csapat akkor mennyire nagy százalékban hozzák is a meccset.
De mielőtt félreértesz,nem az kell hogy 110 kg izom legyél.
Legjobb példák Kanté,Mascherano,Makelele,Vieira..Érzik a helyezkedést,erősek,és a saját területüket teljesen lefedik.
Vidal pl. jó megoldás lenne,de úgysem fog nálatok játszani..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.18. 18:13:12

Busin kívül a másik háromnak bírnia kellene a letámadást szerintem. Labdát szerezni meg sok módon lehet, nem csak az az egyetlen lehetőség, hogy ütközöl és párharcot nyersz.
Válasz küldése