Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.08.02. 20:21:53

Rinku írta:
2020.08.02. 19:42:22
Srácok, tudtok sötét meséket ajánlani? Kiindulási pontnak A faun labirintusa, erre gondoltam, mint "sötét mese", komor fantasy. A faun részemről kiváló film, szenzációs. Seggre ültem tőle, hihetetlenül értékes filmnek tartom, valami egészen ritkának. Hasonlóakat szívesen néznék, előre is köszi!

Szerk.: Eszembe jutott közben még a Farkasok birodalma. Megosztó film a tekintetben, hogy két féle véleménnyel találkoztam eddig - valaki unta, a másik ember pedig az elejétől a végéig imádta. Én is az utóbbi vagyok. Szintén ha volna bármi hasonló a tarsolyban, akármi, köszi szépen.
Ördöggerinc. Szintén Guillermo del Toro filmje, de tőle még ajánlom a Bíborhegyet és A víz érintését is.

Az Elveszett gyerekek városa egy fokkal elborultabb, másfajta, de szintén érdemes megnézni.

Animációsak közül pedig a Coraline és a titkos ajtó örök kedvenc.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.08.02. 19:42:22

Srácok, tudtok sötét meséket ajánlani? Kiindulási pontnak A faun labirintusa, erre gondoltam, mint "sötét mese", komor fantasy. A faun részemről kiváló film, szenzációs. Seggre ültem tőle, hihetetlenül értékes filmnek tartom, valami egészen ritkának. Hasonlóakat szívesen néznék, előre is köszi!

Szerk.: Eszembe jutott közben még a Farkasok birodalma. Megosztó film a tekintetben, hogy két féle véleménnyel találkoztam eddig - valaki unta, a másik ember pedig az elejétől a végéig imádta. Én is az utóbbi vagyok. Szintén ha volna bármi hasonló a tarsolyban, akármi, köszi szépen.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.06.26. 00:10:13

https://m.youtube.com/watch?v=Tm0V24IEHao

Ezt a filmet miért nem készítették el soha? Simán 10/10.
Ajánlom mindenkinek.

Vélemény?

https://m.youtube.com/watch?v=VjQ2t_yNHQs&t=1045s
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kathnom
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.05.13. 09:50:12

2020.06.23. 15:05:47

Kedvenc rablásfilmek?
mixer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:49:46
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.23. 08:44:44

Nero. írta:
2020.05.22. 23:53:29
Mi annak a filmnek a címe ami egy bankrablásról szól, és a végén a rabló belecsúsztat néhány gyémántot a rendőr zsebébe?
A belső ember.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.05.22. 23:53:29

Mi annak a filmnek a címe ami egy bankrablásról szól, és a végén a rabló belecsúsztat néhány gyémántot a rendőr zsebébe?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2020.05.22. 11:15:42

Ha már ilyen filmek akkor űrgolyhók, robin hood a fuszeklik fejedelme, haláli fegyver, baseketball se maradjon ki a listából.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2020.05.22. 06:32:46

zola8787 írta:
2020.05.21. 10:41:12
Leslie Nielsen halála óta úgy látom kihalt a vígjátékok ezen műfaja, amit nagyon sajnálok :/

Persze elismerem, hogy sokaknak nem vicces ez a stílus, például Carrey-t ripacsnak gondolnak, nálam meg a legnagyobb vígjáték színész. Kinek mi :)

Top secret-et amúgy ajánlom, ez is ugyanilyen műfaj, de nem ismerik sokan.
Szerintem elég ismert a Top Secret. Bár nehéz különbséget tenni ezen filmek között, mert tényleg végig lehet rajtuk nevetni, de szerintem a Top Secret egy orrhosszal az összes előtt van. Amúgy meg mind olyan film, hogy nem elég egyszer megnézni őket, mert nem is veszed észre az összes poént azonnal. :D

Ajánlom nektek az Angie Tribeca című sorozatot. Azt a fajta humort képviseli, mint a Leslei Nielsen filmek, a Top Secret vagy a Nagy durranás. A pilot talán egy kicsit halványabb és még több az eröltetett humor, mint a ténylegesen jó, de aztán belelendül. Engem beszippantott annó. Ha jól emlékszem, akkor egyelőre 4 évados, kb. 20-25 perc egy rész.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.05.21. 23:16:04

hady írta:
2020.05.21. 21:36:54
A Gyalog-galopp kimaradt.
A Gyalog galopp nekem, mint film nagyon nem tetszett, viszont van benne vagy 4-5 olyan jelenet amit első nézésre megjegyeztem.
A nyúlon túl, a mocsárba épített vár, az egyezzunk ki dontetlenben xd meg a boszorkányos.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2020.05.21. 21:36:54

A Gyalog-galopp kimaradt.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.21. 15:05:35

Igen a halalos fegyverek os oriasi klasszikusok.
1000x is megtudom nezni.
Nalam az Eddie Murphy filmek is itt vannak,imadom oket.
Ilyen jumanjikat hagyjunk,kozelebe sincs semelyiknek.
Egyszer lattam,ok,nem volt rossz,de soha tobbet.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.05.21. 11:45:54

Csupasz pisztoly hatalmas királyság, egyik No. 1 guilty pleasure-öm. Faterral ősidők óta hagyomány, hogy megnézzük időnként.

Ace Venturáért gyerekként oda voltam (ki nem?), mára azért már néha úgy érzem, kicsit öreg vagyok hozzá :mrgreen:

Viszont ha már klasszikus vígjáték, ami nekem etalon, azok a Halálos Fegyver filmek (bár ennek nem ez a műfaja elsődlegesen, de én úgy tartom számon). Bármikor meg tudom nézni. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.05.21. 10:41:12

Nálam az Ace Ventura és a Nagy durranás 2 része, az első 3 Csupasz pisztoly, a Sziki szökevény, Drágám add az életed!, két Airplane, Top secret, illetve a Drakula halott és élvezi nálam minden idők legjobb vígjátékai.
Kis túlzással minden nap megtudnám őket nézni, kívülről fújom őket, megunhatatlanok.

A vígjátékok fellegvárának tartom ezeket, mert 5 másodpercenként jön a poén, főleg Leslie Nielsen filmeknèl, amiknèk úgy is érdemes megnézni a filmeket, hogy nem a cselekményre koncentrálsz, hanem csak a hátteret nézed.

Rákerestem mik a legjobb vígjátékok imdb pontok alapján, Jumanji, jó fiúk, Shazam, Éjszakai játék.
Nem mondom, hogy rossz filmek, de ezeken 10 percenként nevetek.

Leslie Nielsen halála óta úgy látom kihalt a vígjátékok ezen műfaja, amit nagyon sajnálok :/

Persze elismerem, hogy sokaknak nem vicces ez a stílus, például Carrey-t ripacsnak gondolnak, nálam meg a legnagyobb vígjáték színész. Kinek mi :)

Top secret-et amúgy ajánlom, ez is ugyanilyen műfaj, de nem ismerik sokan.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.20. 22:54:18

geridoss írta:
2020.05.20. 11:35:53


Ace Ventura, Nagy durranás, Csupasz pisztoly.

Minden mennyiségben jöhet. :D Mai szemmel középszerű vagy egyenesen nagyon gyenge filmek, mégis a nosztalgia miatt nálam működik mindegyik. Örülök, hogy akkor láttam őket és nem manapság felnőttként. :mrgreen:
Akkor nem csak én vagyok így. Én a csupasz pisztolyokat pár éve láttam,az első fél óra nem tetszett,aztán rájöttem hogy milyen szemmel kell ezt nézni. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.05.20. 11:35:53

miro. írta:
2020.05.20. 09:02:57
Csupasz pisztolyokat ki szereti?
Evente egyszer elkap es akkor vegig porgetem oket.
Hatttalmas klasszikus szamomra az osszes.
Emlekszem anno a haverokkal nyaron egy hetig minden este megneztunk egyet.
Mikor elkap ez a fajdalmasan beteg humor,egyszeruen sirok rajta.. :D
Ace Ventura, Nagy durranás, Csupasz pisztoly.

Minden mennyiségben jöhet. :D Mai szemmel középszerű vagy egyenesen nagyon gyenge filmek, mégis a nosztalgia miatt nálam működik mindegyik. Örülök, hogy akkor láttam őket és nem manapság felnőttként. :mrgreen:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.20. 10:16:39

Tegnap megvolt a Capone

A témaválasztás rohadt jó, a legtöbb Capone-s sztorinak vége van ott, hogy lecsukják.
Szerintem óriási kihagyott ziccer, mintha egy félkész forgatókönyvből csináltak volna egy (itt-ott kicsit low-budget-nek tűnő) filmet. Az alapfelállásból sokkal de sokkal többet ki lehetett volna hozni. Már a 100 perces játékidőnél éreztem, hogy olyan mély sztori itt nem lesz. Karakterek meg nincsenek Capone-n kívül senkiről semmit nem tudunk meg, de még a nevükre se nagyon emlékszem.
Ezt a Josh Trank-et nem ismerem, annyit olvastam róla, hogy a Fantasztikus Négyes filmje léggé mellé ment. De nem értem, ilyenkor nem érzi, hogy ez egyszerűen kevés? Nem szégyen osztozni valakivel az írói csekken.
Sajnálom mert voltak benne jó pillanatok, az IMDB-s 4,9-et is túlzásnak érzem. egyszer nézhető azoknak, akik korábban láttak filmet/sorozatot/bármit amiben benne volt Al Capone. Önmagában szerintem nem állja meg a helyét, ha nem Al Capone lenne a csávó hanem valami random gengszter, akkor még ennyire se értékelném.

Az is olvasom, hogy Hardy és Trank olyan jó barátok lettek, hogy ezután TV-sorozatot csinálnak a CIA létrejöttéről.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.05.20. 09:02:57

Csupasz pisztolyokat ki szereti?
Evente egyszer elkap es akkor vegig porgetem oket.
Hatttalmas klasszikus szamomra az osszes.
Emlekszem anno a haverokkal nyaron egy hetig minden este megneztunk egyet.
Mikor elkap ez a fajdalmasan beteg humor,egyszeruen sirok rajta.. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.05. 18:41:30

davi10 írta:
2020.05.05. 18:20:12
Azért azt ne mond, hogy pl. az Utolsó Jedik vasalós jeleneténél nem gondoltad úgy, hogy egy teljesen másik filmszéria darabját nézed.
Osztom a többség véleményét az indokolatlan mennyiségű és gagyi bohóckodással kapcsolatban, de elismerem, hogy az eredeti 6 film alatt is voltak poénnak szánt dolgok, amik mellémentek (A klónok támadása végén C3PO roppant szellemes egysorosai a mai napig nekem gázok).

Akármennyire is talán túlzottan piedesztálra van emelve a Zsivány Egyes, szerintem ott tökéletes mennyiségben és minőségben humorizálnak, és tényleg ott, ahol annak helye van.

A mai napig nem értem, hogy bólinthattak rá, hogy a franchise nagy visszatérő filmjében az első 5 percben bemutatják a főgonoszt, majd a jófiú az első mondatával viccet csinál belőle. A következő filmben ugyanez a jófiú az egész húdefélelmetes flottából csinál hülyét, szintén az első 5 percben (ahol még egy anyázós viccet is elsüt).

Waititi-t annyira kapkodják most, hogy szerintem kiárt dolog, hogy egy trilógiára rábólintson, ezért is tartok tőle, hogy egy egyszerű Marvel-es bohóckodást kapunk, csak a Star Wars univerzumban.
A vasalós példát pont nem vártam volna :D szerintem az ilyen képi poén bőven belefér, sokkal intelligensebb, mint C3PO debilkedései, amelyek nemcsak a Klónok támadásában vannak jelen, hanem a Birodalom visszavágban is.

A Poe-s példára csak azt tudom mondani, hogy Han Solo hasonlóval próbálkozott főleg az Új reményben, igaz, ott az anyázás kimaradt, de hasonló trash talkot nyomott ő is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.05. 18:20:12

Azért azt ne mond, hogy pl. az Utolsó Jedik vasalós jeleneténél nem gondoltad úgy, hogy egy teljesen másik filmszéria darabját nézed.
Osztom a többség véleményét az indokolatlan mennyiségű és gagyi bohóckodással kapcsolatban, de elismerem, hogy az eredeti 6 film alatt is voltak poénnak szánt dolgok, amik mellémentek (A klónok támadása végén C3PO roppant szellemes egysorosai a mai napig nekem gázok).

Akármennyire is talán túlzottan piedesztálra van emelve a Zsivány Egyes, szerintem ott tökéletes mennyiségben és minőségben humorizálnak, és tényleg ott, ahol annak helye van.

A mai napig nem értem, hogy bólinthattak rá, hogy a franchise nagy visszatérő filmjében az első 5 percben bemutatják a főgonoszt, majd a jófiú az első mondatával viccet csinál belőle. A következő filmben ugyanez a jófiú az egész húdefélelmetes flottából csinál hülyét, szintén az első 5 percben (ahol még egy anyázós viccet is elsüt).

Waititi-t annyira kapkodják most, hogy szerintem kiárt dolog, hogy egy trilógiára rábólintson, ezért is tartok tőle, hogy egy egyszerű Marvel-es bohóckodást kapunk, csak a Star Wars univerzumban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.05. 17:20:54

NovaProspekt írta:
2020.05.05. 15:13:00
Azért ez az erőltetett Marveltől koppintott humorizálás nem ment a régi filmekben. Nekem ezért is volt többek között csalódás a Disney Wars, mert egy SW-től én elvártam volna, hogy legyen eredeti, valami újat vigyen a műfajba. Ehelyett épphogy ők vették át az aktuális divatot.
Én semmi különbséget nem láttam humorizálás tekintetében a régi és az új részek között. Se mennyiségben, se minőségben.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.05. 15:13:00

Azért ez az erőltetett Marveltől koppintott humorizálás nem ment a régi filmekben. Nekem ezért is volt többek között csalódás a Disney Wars, mert egy SW-től én elvártam volna, hogy legyen eredeti, valami újat vigyen a műfajba. Ehelyett épphogy ők vették át az aktuális divatot.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.05.05. 14:54:55

dévid villa írta:
2020.05.05. 14:43:33

A Birodalom visszavágban is poénkodnak 5 percenként
Akkor lehet, hogy én másik filmet láttam. De már nem tudom, rég volt. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.05.05. 14:43:33

Stalkyard írta:
2020.05.05. 14:01:38
Én mondjuk a Mandalorian egyik részét se tekinteném jó referenciának bármihez, annyira gyenge volt az a sorozat. A látványon és a hangulatán túl semmi értékelhető nem volt benne.

A Star Wars világától meg szerintem semmi sem áll távolabb, mint ez az infantilis ökörködés és erőltetett humorizálás, amit a Marvel univerzum is képvisel (és benne főleg Waititi), az Utolsó Jedikben is a teljesen oda nem illő , béna humor volt a legidegesítőbb szvsz (pedig volt egy pár idegesítő dolog).

Én nagyon jó rendezőnek tartom, és imádom sok filmjét (Ragnarok, What We Do In The Shadows, Jojo Rabbit), de szerintem nem illik az SW-hez ez a Marveles irányvonal.
A Birodalom visszavágban is poénkodnak 5 percenként
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.05.05. 14:01:38

Én mondjuk a Mandalorian egyik részét se tekinteném jó referenciának bármihez, annyira gyenge volt az a sorozat. A látványon és a hangulatán túl semmi értékelhető nem volt benne.

A Star Wars világától meg szerintem semmi sem áll távolabb, mint ez az infantilis ökörködés és erőltetett humorizálás, amit a Marvel univerzum is képvisel (és benne főleg Waititi), az Utolsó Jedikben is a teljesen oda nem illő , béna humor volt a legidegesítőbb szvsz (pedig volt egy pár idegesítő dolog).

Én nagyon jó rendezőnek tartom, és imádom sok filmjét (Ragnarok, What We Do In The Shadows, Jojo Rabbit), de szerintem nem illik az SW-hez ez a Marveles irányvonal.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.05.04. 23:08:53

Nagyon örülök Waititinek. A Jojo nyuszi is pl. a tavalyi év egyik legjobb filmje volt nálam. Kíváncsian várom, milyen sztorit dolgoz fel, de gondolom a Skywalker sagától távol lesz.

Egy old republic trilógia de jó lenne istenem... 8) [-o<
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése