Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2020.07.15. 08:26:16

csababarca írta:
2020.07.14. 19:44:58
Barca_10 írta:
2020.07.14. 19:29:53
...
Mai napig :lol:
Ilyenkor mondj egy számot is mellé, mondjuk millió migránst állitott meg és Országunk védelmezője.

Btw, köze nincs a liberalizmusnak ahhoz, amiről beszélsz, vagy ami most zajlik a világban.
De ez lett a mantra itthon is, hogy ami nem jobboldal az libsi. De ez nem a liberalizmus, de erről OVt is megkérdezheted, bár azóta 10szer váltott politikai oldalt és identitást, de miután rájött hogy kommunistaként nem kerül a fazékhoz sose, liberálisként kezdett politizálni meg érte el kezdeti sikereket a kommunizmus ellen, amivel pont egyenlővé tetted a liberalizmust.

Mindkét oldal borzalmasan egyszerűen áll ezekhez a dolgokhoz, holott nem ilyen fekete és fehér a történet.

Btw 2, undorító a stílusod meg ahogy beszélsz, persze itt következmények nélkül meg lehet tenni.
Amit még tegyünk hozzá, hogy amit ma Magyarországon jobboldali politikának hívnak az kőkemény baloldali politika és fordítva, de a rendszerváltás során jobbos és balosnak titulált pártok határozzák meg, mit gondolnak a magyarok jobboldalinak/baloldalinak.

A liberalizmus meg egy teljesen más történet, amit szépen elkorcsosítottak és szitokszóvá avanzsáltak a 21. században.
Veidt_madridista írta:
2020.07.14. 23:23:47
csababarca írta:
2020.07.14. 19:44:58
Btw, köze nincs a liberalizmusnak ahhoz, amiről beszélsz, vagy ami most zajlik a világban.
Teljesen mindegy, hogy minek nevezzük. Az állami kontroll nélküli "polgári, nyílt" társadalom nem hogy választ nem tud adni a 21. századi nyugati világ társadalmi kihívásaira és problémáira, de még újakat is generál, és bizony a kőkemény fehérellenesség is ott van a palettán. Néhány napja egy fiatal anyukát lőttek agyon BLM-aktivisták Amerikában, mert azt mondta, hogy minden élet számít. De beszélhetünk a francia buszsofőr gyilkosairól is, egyebek mellett. Napról napra bebizonyosodik, hogy Kelet-Európa nem kér az ún. progresszivizmusból.

Nagyon tévedsz, ha azt gondolod, hogy ezek a folyamatok egyik napról a másikra játszódnak le össztársadalmi szinten. Évtizedek agymosása, fellazító tevékenysége kell hozzá, ezzel próbálkoznak a régióban a Brüsszelből pénzelt politikusok (Momentum) és a civilnek mondott ernyőszervezetek (Soros, Open Society). És az a szomorú igazság, hogy ennek az ideológiai harcnak a másik oldalról az illiberalizmus az ára.
Mit nevezünk fehér ellenességnek? Értem vannak problémák és sok esetben irányul a fehérekkel szemben, de nem több száz/ezer éve a "fehér ember" uralja a többi rasszt?

A brüsszeli/soros és egyéb mantrák pedig egy nagyon egyszerű (már az ókori Rómában alkalmazott) politikai fogás, ami az ellenségkép és a hős megmentő kialakítására tökéletes eszközök. De ez csak politika és nincs tényleges világkép mögötte. Sok esetben az se gondolja komolyan, aki ezeket mondja, mert tudja milyen eszközök kellenek ahhoz, hogy az ország ne omoljon össze, de a hatalom is megmaradjon. (Bármilyen EU-s eljárás indult Magyarország ellen azonnal reagáltunk rá és behódoltunk az EU-nak, de Brüsszel [auto_cenzúra] meg.) Ezt az elmegyünk a falig, de ott satufék politikát OV nagyon jól csinálja, emiatt is tud ennyire sikeres politikus lenni, és a demagóg politikája tökéletesen alkalmas a többség megnyerésére.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.15. 07:46:21

Ezzel az a baj, hogy mindkét oldal, ha már bipolárissá alakítjuk a politikát ugyanazt csinálja, csak az egyik jobbról a másik balról.
Az istenített keleten (by Schmidt Mária a nemzet történésze, mellette kókler) ugyanaz megy mint nyugaton, csak míg ott mondjuk a konzervatív típusú értékeket nem becsülik, addig itt meg minden mást ldöznek.
Elméleteget gyártanak, ideológiát kreálnak pl a covid mellé, embereket hallgattatnak el, lehetetlenítenek el személyeket, csoportokat akiknek más a véleménye.
Ott a lengyel példa, ahol a kereszténykonzervatívnak hazudott Duda olyan lejárato és hazugságkampányt nyomott amit OV is megirigyelt volna. (Bnőm lengyel, tehàt elhiheted képben vagyok)

Abban igazat adok, hogy kelet szereti az állandóságot, a biztonságosnak hazudott rendszereket, a rezsimeket.

Fehérellenességet meg nem tudom hova tenni, mármint pl hogy itt Magyarországon ez miben nyilvánul meg, ahol a cigányokat tervszerűen és módszeresen még tovább züllesztik.
Innen mutogatni nyugatra, fehérellenessèget kiabálni, az meredek.
Pláne hogy nyugaton az elit is (pénzemberek, tisztviselők) nagyon nagy része fehér.

Na mindegy, nekem ez a vélemènyem, sajnálom, de nem tudok belelátni ebbe az egészbe többet, mint ami. Pláne agymosásról beszélni, miközben a jobboldal ezt csinálja jóideje, nem csak nálunk, de a lengyel, török, orosz területeken is folyamatosan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.14. 23:23:47

csababarca írta:
2020.07.14. 19:44:58
Btw, köze nincs a liberalizmusnak ahhoz, amiről beszélsz, vagy ami most zajlik a világban.
Teljesen mindegy, hogy minek nevezzük. Az állami kontroll nélküli "polgári, nyílt" társadalom nem hogy választ nem tud adni a 21. századi nyugati világ társadalmi kihívásaira és problémáira, de még újakat is generál, és bizony a kőkemény fehérellenesség is ott van a palettán. Néhány napja egy fiatal anyukát lőttek agyon BLM-aktivisták Amerikában, mert azt mondta, hogy minden élet számít. De beszélhetünk a francia buszsofőr gyilkosairól is, egyebek mellett. Napról napra bebizonyosodik, hogy Kelet-Európa nem kér az ún. progresszivizmusból.

Nagyon tévedsz, ha azt gondolod, hogy ezek a folyamatok egyik napról a másikra játszódnak le össztársadalmi szinten. Évtizedek agymosása, fellazító tevékenysége kell hozzá, ezzel próbálkoznak a régióban a Brüsszelből pénzelt politikusok (Momentum) és a civilnek mondott ernyőszervezetek (Soros, Open Society). És az a szomorú igazság, hogy ennek az ideológiai harcnak a másik oldalról az illiberalizmus az ára.
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.07.14. 20:21:56

sajnálom, ha valakit megbántottam a stílusommal, nem ált szándékomban. túloztam, meg valahol-nem írtad-könnyen beszélek külföldről, nem nekem kell abban a rendszerben élni.
Ettől függetlenül nem használtam a szitokszót a feketékre sem, egyszerű vélemény ahogy látom a helyzetet itt.
Abban igazat adok hogy sokkal összetettebb téma ez, nem ennyire fekete-fehér, és elég kis pontok vagyunk hogy megértsük a rendszert.
Amit a politikusokról és a multikról írtam azt tartom továbbra is. Politikai és vagyonszerzés céljából beállnak az éppen aktuális divat mögé de egyébként nagy ívben tesznek rá. Dolgoztam a világ egyik legnagyobb multijánál és pride hónapban hiába díszítették fel szép szivárványosra az épületet nem vettem észre hogy az elfogadásuk nagyobb százalékot ütött volna meg :D utána pedig ugyanúgy le volt szrva ahogy előtte is.
Hozzáteszem inkább állat mintsem emberbarát vagyok, de nincs bajom senkivel aki rendesen szól hozzám-nemtől, bőrszíntől, szexuális beállitottságtól függetlenül.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.07.14. 19:48:46

csababarca írta:
2020.07.14. 19:44:58
Barca_10 írta:
2020.07.14. 19:29:53

Én gyűlölöm Orbánt mert szétlopja az országot és a demokráciát hírből sem ismeri, de a majmokat a mai napig éhezteti a határon, ha Magyarországon élnék már én is rá szavaznék.

Btw inkább az állatokat kéne így támogatni mint a feketéket, annak legalább értelme lenne.
Mai napig :lol:
Ilyenkor mondj egy számot is mellé, mondjuk millió migránst állitott meg és Országunk védelmezője.

Btw, köze nincs a liberalizmusnak ahhoz, amiről beszélsz, vagy ami most zajlik a világban.
De ez lett a mantra itthon is, hogy ami nem jobboldal az libsi. De ez nem a liberalizmus, de erről OVt is megkérdezheted, bár azóta 10szer váltott politikai oldalt és identitást, de miután rájött hogy kommunistaként nem kerül a fazékhoz sose, liberálisként kezdett politizálni meg érte el kezdeti sikereket a kommunizmus ellen, amivel pont egyenlővé tetted a liberalizmust.

Mindkét oldal borzalmasan egyszerűen áll ezekhez a dolgokhoz, holott nem ilyen fekete és fehér a történet.

Btw 2, undorító a stílusod meg ahogy beszélsz, persze itt következmények nélkül meg lehet tenni.
Köszönöm Csaba, minden szavad a helyén!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.14. 19:44:58

Barca_10 írta:
2020.07.14. 19:29:53

Én gyűlölöm Orbánt mert szétlopja az országot és a demokráciát hírből sem ismeri, de a majmokat a mai napig éhezteti a határon, ha Magyarországon élnék már én is rá szavaznék.

Btw inkább az állatokat kéne így támogatni mint a feketéket, annak legalább értelme lenne.
Mai napig :lol:
Ilyenkor mondj egy számot is mellé, mondjuk millió migránst állitott meg és Országunk védelmezője.

Btw, köze nincs a liberalizmusnak ahhoz, amiről beszélsz, vagy ami most zajlik a világban.
De ez lett a mantra itthon is, hogy ami nem jobboldal az libsi. De ez nem a liberalizmus, de erről OVt is megkérdezheted, bár azóta 10szer váltott politikai oldalt és identitást, de miután rájött hogy kommunistaként nem kerül a fazékhoz sose, liberálisként kezdett politizálni meg érte el kezdeti sikereket a kommunizmus ellen, amivel pont egyenlővé tetted a liberalizmust.

Mindkét oldal borzalmasan egyszerűen áll ezekhez a dolgokhoz, holott nem ilyen fekete és fehér a történet.

Btw 2, undorító a stílusod meg ahogy beszélsz, persze itt következmények nélkül meg lehet tenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.14. 18:45:55

http://www.nemzetisport.hu/amerikai_spo ... ns-2772485

Vicces, hogy a South Park egyik részében már majdnem sor került erre, szomorú viszont, hogy most a valóságban történik meg. :evil:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.09. 21:52:38

Aki futballt akar nezni, ma az m4-en 21:30tol brazilia-hollandia 98as vb elodonto.
90 perc minosegi futball.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.06.30. 14:03:38

Hey srácok,
Csak afelől érdeklődnék, hogy játszott itt valaha valaki a LOTR TCG kártyajátékkal? Ha esetleg igen, és még talán a lapjai is megvannak, írjon már egy pü-t. :) Köszi, üdv
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.29. 12:43:38

ALEXDP írta:
2020.06.29. 12:40:06

Pontosan mire gondolsz, amikor konteót említesz?
pl. a nyugat-európában több lesz a muszlim mint a nem muszlim....be lehet állítani a nyugatot haldokló, végórás területnek, de ettől a megállapítástól még igen messze vannak, szerencsére.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.06.29. 12:40:06

csababarca írta:
2020.06.29. 07:46:05
a jó öreg konteók.
Baloldali őrültek, fosztogatók...Bayer Zsóti te vagy az?:D

Toroczkai jókat mond, bár azért ő sem tud elszakadni a kurucinfós megjegyzésektől ( nyugati nagytőke lol, de arra ügyel hogy ne zsidót mondjon).
Maga a problèma valid, de naív gondolatokat, megoldási javaslatokat tesz.
Szakmát tanítani nekik, de előtte 5 perccel mondja ki hogy nem akarnak tanulni.
Vagy szibériai táborok, nyííílván....ez tökre meg fog történni a 21.században.


Toroczkainak is látnia kell, hogy a kormány célja az ellentétes az ő céljával. Sajnos.
Minél rosszabb helyzetben kell tartani a cigókat, minél reménytelenebb életet kell mutatni nekik, tudatos elhülyítés még habnak a tetejére.
Eredmény?
Majd választásokkor mèg hálásabbak lesznek az 5 kiló rohadt almáért, meg a 10ezres bözsiért.
Pontosan mire gondolsz, amikor konteót említesz?
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2020.06.29. 10:11:32

Uraim, mielott barki nagyon elkeseredne.
Azelott maradjunk huek onmagunkhoz (nemzetunk hagyomanyaihoz) es nevessunk az idiotakon szerintem.
Konnyeb lesz igy a het kezdete minden bizonnyal.
Ja es, nezzetek meg A Borat alakitasat; a barom deli amerikai suttyoknak celzott parodiajat.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.29. 07:46:05

a jó öreg konteók.
Baloldali őrültek, fosztogatók...Bayer Zsóti te vagy az?:D

Toroczkai jókat mond, bár azért ő sem tud elszakadni a kurucinfós megjegyzésektől ( nyugati nagytőke lol, de arra ügyel hogy ne zsidót mondjon).
Maga a problèma valid, de naív gondolatokat, megoldási javaslatokat tesz.
Szakmát tanítani nekik, de előtte 5 perccel mondja ki hogy nem akarnak tanulni.
Vagy szibériai táborok, nyííílván....ez tökre meg fog történni a 21.században.


Toroczkainak is látnia kell, hogy a kormány célja az ellentétes az ő céljával. Sajnos.
Minél rosszabb helyzetben kell tartani a cigókat, minél reménytelenebb életet kell mutatni nekik, tudatos elhülyítés még habnak a tetejére.
Eredmény?
Majd választásokkor mèg hálásabbak lesznek az 5 kiló rohadt almáért, meg a 10ezres bözsiért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.06.29. 00:28:44

LG írta:
2020.06.28. 20:46:35
Ismét egy rendkívül tanulságos videó Toroczkaitól, nagyon ajánlom mindenkinek a megtekintését!
https://www.youtube.com/watch?v=oX8SHw-0XpI
15-20 év múlva itt nagyon nagy problémák lesznek. Már most sem jó a helyzet, de addigra ez nagyon komolyan befog ütni.

Majd Amerikát is érdemes lesz figyelni, egyre inkább úgy tűnik hogy Trump elfogja bukni ezt a választást, és helyette jönnek a radikálisan baloldali őrültek. Az elmúlt pár hét csak egy kis kóstoló volt abból hogy mi a jövő.

Még véletlenül se akarok semmilyen rasszista témát elindítani, de egyértelműen lehet látni hogy a világgazdaságot egyedül Kína akarja uralni, Nyugat-Európában hamarosan a muszlimok lesznek többségben, az USAban egyre inkább beüt a “globalizmus”, Dél-Afrikában sorra kobozzák el a fehérek házát/vagyonát, stb. stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.06.28. 20:46:35

Ismét egy rendkívül tanulságos videó Toroczkaitól, nagyon ajánlom mindenkinek a megtekintését!
https://www.youtube.com/watch?v=oX8SHw-0XpI
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.06.23. 13:38:58

A city-burnley meccsen a stadion fölött elhúztak egy white lives matter molinót. mondani sem kell a zinternet kiakadt. only black lives matter :roll:

mindenesetre az tetszik, hogy Angliában is kezdik unni a folyamatos uszítást a fehérek ellen.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2020.06.22. 22:51:17

csababarca írta:
2020.06.22. 22:32:22
Én abból indulok ki elsősorban, hogy kinek volt az érdeke a Mi hazánk létrejötte.
Annyi a kérdés csak, hogy már ténylegesen a Fidesz szatelitpártja lenne, vagy még csak kiskoalíció - de az már bizonyított. Kellenek egymásnak, mindenki jól jár.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.22. 22:32:22

Én abból indulok ki elsősorban, hogy kinek volt az érdeke a Mi hazánk létrejötte.
Szerintem a fidesznek, mert gyengítette a jobbikot, vagyis tönkrement így a párt (persze ők már csak lecsapták a labdát, amit Vonáék feldobtak).
Emellett kinek volt az évtizedes taktikája ez a fajta politika, amit szépen ellestek Rákosiéktól, ami már nem egyszer ment végbe érdekes módon a fidesz idején (fkgp, mdf).
Engem nem lepne meg ha itt is ez történt volna.

Az mszpt kár idekeverni, annak a pártnak nem is szabadott volna semmilyen formában megmaradnia, szerencsére mára már abszolút jelentéktelenné váltak.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy engem a magyar politikában semmi nem lep meg, az se ha kiderülne hogy OV és Feri legjobb barátok és együtt munkálkodnak a háttérben, gondosan megtervezve mindent. Úgy gondolom, hogy értelmes országban ez a rezsim nem működhetne így, az ellenzék tudatos asszisztálása nélkül.
Adott a kérdés hogy az ellenzék önhibáján kívül viselkedik fogyatékosként, vagy a fidesz alá dolgoznak.
Szerintem valahol középen van az igazság.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.06.22. 14:52:39

csababarca írta:
2020.06.21. 19:34:42
Mi hazánk meg a fidesz szervezete, nem véletlen ők dobják az ötleteket, a fidesz meg megvalósítja. Jobbikot tönkrevágták kívülről-belülről, kapóra jött a jobbik mérséklődése, aztán most az észkombájn Duró Dóra meg társai nyomatják a radikálisnak tűnő dumákat.
Morvai Kriszta full ketyós, de legalább önazonos, ezek meg a Mi hazánknál mint a libikóka, dölöngélnek.
De okosan felismerték, hogy elevickélhetnek a fidesz farvízén, meg megélhetnek ebből.
Ezt a kört már lefutottuk egyszer, talán többször is. De azért belemegyek. Hova dőlöngél a Mi Hazánk? :D Az ottani politikusok 10-20 éve azt ugyanazt mondják, már az idősebbek. Az hogy Vona távozása után a mérsékeltebb szárny nyerte meg a hatalmi harcot a Jobbikban, és már akkor kilátásba kerültek olyan folyamatok, amik vállalhatatlanok egy nemzeti radikális, de még csak egy normális jobboldali politikus számára is, nem az ő hibájuk. Látjuk, hogy pontosan az lett az egészből, amit megjósoltak a kiváláskor. Jakab emlegeti állandóan a melósokat (= baloldali retorika), nagyjából ennyi a programjuk, ja meg persze a narancsbuktázás.

Ez már régen nem mérséklődés és néppártosodás. Annak Vona távozásával vége lett.

Ha valaki követi a Mi Hazánk tevékenységét, mint én, az látja, hogy a balliberális ellenzékre és a kormánypártokra is "lőnek". Az ideológiai szembenállás és a radikalizmus miatt egyértelmű, hogy előbbi esetekben talán kicsit hangosabbak lesznek, de igenis felszólalnak a fideszes korrupció ellen is! Sőt volt olyan fideszes politikus, akit Dúró Dóra feljelentése nyomán ítéltek el... a Fidesz felhasználja őket, ez egyértelmű. Azt viszont nem tudom megérteni, hogyan lehet ekkora összefonódást feltételezni, miközben pl. a Jobbikot épp Gyurcsány teszi tönkre, az MSZP bevallottan tele van fideszes és DK-s ügynökökkel stb... ezekről valahogy kevesebb szó esik, pedig állítólag ők a kormányváltó ellenzék. Gyurcsány be fogja támadni a Momentumot is még 2022 előtt, figyeld meg.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.06.21. 22:33:47

ha azt a Vonát elteted, aki nacitol kezdve baloldali, zsidótol, muszlim szimpatizánstól kezdve a keresztényen át minden volt már.
Ez igaz. Csak azt nem értem, amikor fideszesek hozzák fel ellene érvnek, mert pl. Orbán is hasonló napraforgó ember. Annyi a különbség, hogy utóbbi jobb érzi, hogy mikor hova kell fordulni, de azért aki nem teljesen vak, átlát rajta is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.21. 21:26:06

Stalkyard írta:
2020.06.21. 21:10:21


Mondjuk ez mindent el is mond az ertekrendedről. Amivel nincs is baj, mindenki szabadon választ erkölcsöt meg politikai nézetet, csak nem kell adni a felsőbbrendűséget, ha azt a Vonát elteted, aki nacitol kezdve baloldali, zsidótol, muszlim szimpatizánstól kezdve a keresztényen át minden volt már. Mondjuk ugyanezt el lehet mondani annak kapcsán is, hogy melyik politikus tud értelmesen megnyilvánulni, és melyik nem. Ilyen ellenzék mellett, soraiban Kunhalmival, Jakab Péterrel, Gyurcsánnyal, Tordaival, Szabó Timeaval igazán vicces ez.

Egyébként a közelmúlt botrányairól, fake news gyártásáról, hamis mentőtisztekkel készült videókról valahogy nem nagyon lehetett olvasni itt a felháborodott kommenteket. Vagy azt csak akkor kell, ha a Fidesz csinálja? Csak nincs kettős mérce? Az igen váratlan lenne. :D :D :D
Mondjuk én nem személyeskedtem, legalább.

Miért ne lehetne szimpatikus Vona?
Mert billeg mint a kelj fel János?
Minden politikus ilyen, pláne ha hatalmat kap valamilyen formában.
Plusz nem éltettem, csak leírtam hogy nem volt vele bajom.
Ezt az ellenzékest felsorolást sem értem, mivel leírtam hogy a politikusok 95%-a, ami lefedte őket is.

Fakenewst meg hagyjuk, pláne ne versenyeztessük, hogy melyik oldal gyártja a több fakenewst.


Amúgy meg, nekem egy párt sincs akire jó szívvel szavaznék, a jelenlegi palettán pláne.
Pont ez a baj a politikával, mint amit te is csináltál most, hogy az erkölcsömet kérdőjelezed meg, illetve az értékrendemet, csak mert egy általad nem kedvelt politikusra azt mondtam hogy nem volt vele bajom.
Gratulálni tudok ehhez a hozzáálláshoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.06.21. 21:10:21

csababarca írta:
2020.06.21. 19:34:42
mondjuk nekem Vonával sem volt nagy bajom, kár érte.
Mondjuk ez mindent el is mond az ertekrendedről. Amivel nincs is baj, mindenki szabadon választ erkölcsöt meg politikai nézetet, csak nem kell adni a felsőbbrendűséget, ha azt a Vonát elteted, aki nacitol kezdve baloldali, zsidótol, muszlim szimpatizánstól kezdve a keresztényen át minden volt már. Mondjuk ugyanezt el lehet mondani annak kapcsán is, hogy melyik politikus tud értelmesen megnyilvánulni, és melyik nem. Ilyen ellenzék mellett, soraiban Kunhalmival, Jakab Péterrel, Gyurcsánnyal, Tordaival, Szabó Timeaval igazán vicces ez.

Egyébként a közelmúlt botrányairól, fake news gyártásáról, hamis mentőtisztekkel készült videókról valahogy nem nagyon lehetett olvasni itt a felháborodott kommenteket. Vagy azt csak akkor kell, ha a Fidesz csinálja? Csak nincs kettős mérce? Az igen váratlan lenne. :D :D :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.06.21. 20:51:12

A héten eddig nem volt időm/kedvem egy meccsbe sem belenézni. Az imént viszont odakapcsoltam az Everton-Liverpool meccsre, de amint megláttam, mi van mezek hátulján a nevek helyett, ki is kapcsoltam a tv-t. Undorító! :evil: A többi meccsen is ez volt a top ligákban? Azért ez már mindennek az alja, hogy a sportot is meggyalázzák ezzel a szellemi kútmérgezéssel. :cry:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.21. 19:34:42

Veidt_madridista írta:
2020.06.21. 16:46:27


Hogy Trumppal miért lehet szimpatizálni? A válasz nagyon egyszerű, maga a megtestesült populizmus: nem fekszik le a globális elitnek. Neoliberálisok, kommunisták, sorosisták, internacionalisták, USA demokraták, antifák. Lehet válogatni a jelzők közül. Nem mintha 2020-ban ezek mást jelentenének. Kőkemény social engineering-féle ideológiai harc zajlik szerte a nyugati világban, ez Amerikában már rasszok közötti polgárháborúval is társult, lényegében. Már sokszor írtam erről, de én úgy gondolom, hogy ennek árnyékában eltörpül az, hogy Orbán mennyit lop, vagy hogy Trump milyen sajtótájékoztatókat tart.

gyíkembereket, a szabadkőműveseket, meg a jehova tanúit kihagytad.

ő lefeküdt másfajta elitnek, különben az életben nem lett volna elnök, nem kell naívnak lenni.

Mi hazánk meg a fidesz szervezete, nem véletlen ők dobják az ötleteket, a fidesz meg megvalósítja. Jobbikot tönkrevágták kívülről-belülről, kapóra jött a jobbik mérséklődése, aztán most az észkombájn Duró Dóra meg társai nyomatják a radikálisnak tűnő dumákat.
Morvai Kriszta full ketyós, de legalább önazonos, ezek meg a Mi hazánknál mint a libikóka, dölöngélnek.
De okosan felismerték, hogy elevickélhetnek a fidesz farvízén, meg megélhetnek ebből.

Maga Toroczkai egyébként szimpatikus, értelmesen tud megnyílvánulni, ezzel máris a mai politikusok 95%-át veri (főleg a fideszeseket nem nehéz), mondjuk nekem Vonával sem volt nagy bajom, kár érte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.06.21. 16:46:27

LG írta:
2020.06.20. 00:42:13
Ha már politika: van rajtam kívül vki, aki szimpatizál a Mi Hazánk Mozgalommal? Szerintem Toroczkainak nagyon jó videói vannak, az állításait mindig érvekkel támasztja alá, kifejezetten felüdülés őt hallgatni mondjuk Orbánhoz, vagy akármelyik fideszes, de a legtöbb ellenzéki politikushoz képest is. A programjuk szerintem korántsem olyan radikális, mint azt sokan gondolják, persze a mai teljesen eszement közgondolkodáshoz képest annak tűnhet.
Hogy mennyire lehetnek sikeresek, azt nem tudom. Ha Trumpra azt írtam, hogy komoly ellenszelet kap, akkor nekik kb. hurrikánban kell dolgozniuk, de tetszik, hogy ennek ellenére próbálkoznak, szóval hajrá!
Én igen. Nagyon kevés politikust lehet ma komolyan venni Magyarországon, de Toroczkai egyértelműen ott van köztük. Ma például a 2006-os tévéostromról rakott fel egy videót, elég sok kérdésre-kételyre választ adva. Viszont ez sajnos egy pár százalékos történet fog maradni, a Fidesz teljesen megfojtja őket. A balliberális ellenzék támadására felhasználják őket, minden másról mélyen hallgatnak velük kapcsolatban, meg hát ugye nyúlnak tőlük keményen. Például az iskolarendészet ötletét is tőlük vették át. Az érem másik oldala viszont, hogy ez még mindig jobb helyzet, mintha Fletóék lennének hatalmon (és ne mondja nekem senki, hogy minek Gyurcsányt emlegetni, már tíz év eltelt stb). Ahogy Trump, a Fidesz is a kisebbik rossz az én olvasatomban. Viszont így a valódi jobboldalnak és a nemzeti radikalizmusnak nem sok mozgástere, sőt létjogosultsága maradt a mai magyar politikai életben. A szélsőjobboldali aktivizmusra meg hatványozottan érvényes ez, igaz, az ő esetükben már teljesen más jellegű problémákkal kell felvenni a harcot, mint az MSZP idején.

Hogy Trumppal miért lehet szimpatizálni? A válasz nagyon egyszerű, maga a megtestesült populizmus: nem fekszik le a globális elitnek. Neoliberálisok, kommunisták, sorosisták, internacionalisták, USA demokraták, antifák. Lehet válogatni a jelzők közül. Nem mintha 2020-ban ezek mást jelentenének. Kőkemény social engineering-féle ideológiai harc zajlik szerte a nyugati világban, ez Amerikában már rasszok közötti polgárháborúval is társult, lényegében. Már sokszor írtam erről, de én úgy gondolom, hogy ennek árnyékában eltörpül az, hogy Orbán mennyit lop, vagy hogy Trump milyen sajtótájékoztatókat tart.
Kép
Válasz küldése