Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.06.26. 20:44:55

Elmondja nekem valaki hogy miért adunk el egy Xavi által is ragyogó fiatal játékost egy újabb harmincas játékosért?
Ráadásul 7,5 M Euro fizetésért,ami sokkal drágább mint Arthuré volt.
Mi történik itt?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.26. 18:40:15

MichaaBee írta:
2020.06.26. 17:23:25
Nem tudom, hogy hanyadik alkalommal látom itt leírva, hogy Pjanic nem ér 70 milliót. Barátkozzon meg mindenki a gondolattal, hogy ez csak számviteli ügyeskedés, Arthur se ért soha 80-at, csak így kellett lepapírozni. Egyébként nagyjából 30 milla + 40 milla lenne ez a két játékos szerintem, de a különbség úgyis 10. (Transfermarkt szerint meg csak 4 millió van a két játékos piaci értéke között, úgyhogy ez alapján még jól is jártunk...) Ha valamivel nagyon kötözködni akarunk, akkor gondolom ennek lesz valami magasabb adóvonzata, ami néhány százezer vagy millió euróban nyilvánul meg, és ami pusztán azért kerül elköltésre, hogy a vezetőség által hozott belső költségvetési szabályoknak eleget tegyünk. (De igazából ezzel is csak találgatok, fogalmam sincs, hogy pontosan milyen adó/járulék van még ezután). Mindenesetre azt felejtsük el, hogy Pjanic nem ér 70-et, mert ezt itt senki nem állította. :D
hagyjad, le van írva az egész lényege a főoldali cikkben, ide is be volt téve magyarázó kommentsorozat, de vkiknek fontosabb, h mantrázzák az agymenésüket.

Pjanic meg amúgy bőven nem olyan rossz játékos, ahogy be van állítva, a maga zsánerében sztem csak Kroos jobb nála, esetleg még Thiago, de vele inkább egy szint. Viszont a profil már felesleges ide, De Jong és Busquets itt lefedik azt. De ez van. Sztem megint az lesz, h sokan elhordják minden sz.arnak, aztán majd lapítanak, ha jó lesz.

Arthur meg szintén tett azért bőven, h átadólistára kerüljön. Őt sem tartotta vissza semmi, h 22-23-24 évesen rendbetegye a fizikumát, h zsinórban képes legyen 5 meccset lejátszani, meg ne vegye a seggén a levegőt a 60. perc környékén. Ez igazából nagy taktika volt a vezetőségtől, h a beilleszkedést megkönnyítendő egy olyan fiatalt hoztak, aki már 22 évesen is úgy játszik, mint aki levezet. így könnyen megvolt a közös nevező a nagyokkal, az tuti.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.26. 18:17:40

Adjuk el még Semedot is, Roberto megoldja a posztját, aztán Vidalt is, úgy sem gürcöl a pályán, de Rakiticot tartsuk meg, mert ő kell nekünk és persze Busquets még évekig legyen ott a kezdőben. Jövő évet építsük Dembelére, mert hatalmas tehetség és Umtitit sem szabad eladni, jövőre biztos egészséges lesz.
:\
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.26. 18:16:10

Arthur bármilyen összegű eladása számomra rendben van. 2 év alatt egy kézen meg lehet számolni az érdemleges meccseit. 23 évesen lassabb, körülményesebb mint a 37 éves Xavi, vagy a 30+ Rakitic, Busquets. Szóval az eladása rendben van.
Ami nagyon nincs rendben, az Pjanic akármilyen összegű megvásárlása. Semmivel sem jobb, gyorsabb, képzettebb Arthurnál, ráadásul 30 évesnél idősebb.
30 feletti játékost csak vészmegoldásként vesz egy normális klub, vagy ha nagyon olcsó (Vidal), illetve, ha ingyen van, int pl. Cavani.
Pjanic nem olcsó, nincs ingyen, és bár lassan tényleg vész van a Barca háza táján, de ő nem megoldás.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5723
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.06.26. 17:23:25

Nem tudom, hogy hanyadik alkalommal látom itt leírva, hogy Pjanic nem ér 70 milliót. Barátkozzon meg mindenki a gondolattal, hogy ez csak számviteli ügyeskedés, Arthur se ért soha 80-at, csak így kellett lepapírozni. Egyébként nagyjából 30 milla + 40 milla lenne ez a két játékos szerintem, de a különbség úgyis 10. (Transfermarkt szerint meg csak 4 millió van a két játékos piaci értéke között, úgyhogy ez alapján még jól is jártunk...) Ha valamivel nagyon kötözködni akarunk, akkor gondolom ennek lesz valami magasabb adóvonzata, ami néhány százezer vagy millió euróban nyilvánul meg, és ami pusztán azért kerül elköltésre, hogy a vezetőség által hozott belső költségvetési szabályoknak eleget tegyünk. (De igazából ezzel is csak találgatok, fogalmam sincs, hogy pontosan milyen adó/járulék van még ezután). Mindenesetre azt felejtsük el, hogy Pjanic nem ér 70-et, mert ezt itt senki nem állította. :D

Azon lehet vitatkozni, hogy Arthurt mekkora hiba elküldeni, de ami tény, hogy két év alatt nem sikerült berobbannia és nagyjából annyi értékelhető momentuma volt, mint Dembélének. 60 perc után rendszeresen le kellett cserélni, mert nem bírta végig, általában szürke volt és csak tologatta a labdát jobbra-balra. Voltak neki is ígéretes meccsei, de két év alatt egy olyan dologra sem emlékszem tőle, ami miatt rá kellene építeni a jövő középpályáját. Nyilván Pjanicra sem, reméljük majd inkább Puig-ra és Frenkie-re.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.26. 16:15:37

Subinho írta:
2020.06.26. 15:01:24
Sok idióta igazolást láthattunk az utobbi években, de ez az Artur-Pjanic csere??? Érthetetlen és elfogadhatatlan.
Artur labdabiztos, jó játékos, sokat mozog, fiatal, még sokat fejlődhet.
Pjanic semmivel nem jobb az eladni kívánt Rakiticnél. 70 misit meg soha nem ért! Ezen kívül 3x annyi a fizuja mint Arturnak.
Hihetetlen és bántóan felháborító, ami Barcelonában folyik.
70 Misi mínuszban van a költségvetés? Nos lehetne 50 pluszban jelenleg, ha nem hozzák ide a teljesen felesleges Griezmant!
Sokkal inkább őt kellene pénzé tenni, illetve az Umtiti, Dembelé, Coutinho pakkot. Rájuk semmi szükség. Fél áron csak megvenné valaki, mondjuk hármukért csak kapnánk egy 100-120 misit...és akkor nem kéne 7,5 millió fizetést adni egy középszerű Pjanicnak.
A világ vice komolyan. 70 millió...
Csak kontrasztnak írom, Ronaldo, vagy Hazard kicsit több volt, 100 körül, de azért van különbség köztük.
Ha Pjanic ennyit ér, akkor De Bruyne mennyi lenne? 200???
Még ha 80 vs 30-ért rendezték volna le az üzletet, talán megemészteném, de akkor is ott a koruk.
Rossz nézni, mi történik ott....
Ha Pjanic 70, akkor de Bruyne 300nál kezdődik. Tök egyszerű a képlet majd elmondhatja hogy bezzeg az én vezetésem alatt BL elődöntők, bajnoki címek, Kupa győzelmek voltak, az új vezetőség meg az 1-2 évében örül a BL helyezésnek.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.26. 15:13:18

Subinho írta:
2020.06.26. 15:01:24
Sokkal inkább őt kellene pénzé tenni, illetve az Umtiti, Dembelé, Coutinho pakkot. Rájuk semmi szükség. Fél áron csak megvenné valaki, mondjuk hármukért csak kapnánk egy 100-120 misit...és akkor nem kéne 7,5 millió fizetést adni egy középszerű Pjanicnak.
Vajon miért a használhatóbb játékost tudjuk eladni a használhatatlanok helyett?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.26. 15:01:24

Sok idióta igazolást láthattunk az utobbi években, de ez az Artur-Pjanic csere??? Érthetetlen és elfogadhatatlan.
Artur labdabiztos, jó játékos, sokat mozog, fiatal, még sokat fejlődhet.
Pjanic semmivel nem jobb az eladni kívánt Rakiticnél. 70 misit meg soha nem ért! Ezen kívül 3x annyi a fizuja mint Arturnak.
Hihetetlen és bántóan felháborító, ami Barcelonában folyik.
70 Misi mínuszban van a költségvetés? Nos lehetne 50 pluszban jelenleg, ha nem hozzák ide a teljesen felesleges Griezmant!
Sokkal inkább őt kellene pénzé tenni, illetve az Umtiti, Dembelé, Coutinho pakkot. Rájuk semmi szükség. Fél áron csak megvenné valaki, mondjuk hármukért csak kapnánk egy 100-120 misit...és akkor nem kéne 7,5 millió fizetést adni egy középszerű Pjanicnak.
A világ vice komolyan. 70 millió...
Csak kontrasztnak írom, Ronaldo, vagy Hazard kicsit több volt, 100 körül, de azért van különbség köztük.
Ha Pjanic ennyit ér, akkor De Bruyne mennyi lenne? 200???
Még ha 80 vs 30-ért rendezték volna le az üzletet, talán megemészteném, de akkor is ott a koruk.
Rossz nézni, mi történik ott....
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.26. 14:59:09

Ha jól tudom, akkor Braitwhite kivásárlási ára 20 millió körül volt februárban. Ehhez jön még a fizetése, így Cavani évi 10 milliós fizetési igényével 2 év alatt olcsóbb lenne, mint Braitwhite fél évre. Ugyanakkor az is igaz, hogy Braitwhite 20 millió körüli összegért eladható, míg Cavani 2 év múlva ingyen mehetne Ázsiába vagy USA-ba.
krisztiantobias
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.07.31. 16:41:26

2020.06.26. 14:09:17

Camp Nou99 írta:
2020.06.26. 12:29:22
Állítólag 10 millió az igénye. [-X [-X [-X [-X [-X [-X :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ugyan, szerintem csak sikerülne valahogy úgy megkötni az összeget hogy bukjon vele a csapat 30-40 milliót.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2020.06.26. 13:40:51

Azért én a sok érthetetlen igazolás, elherdált eurómilliók után még várnék egy utolsó nagy dobást a vezetőség részéről. Ter Stegen, Fati - Karius, Giroud csere, vagy valami hasonló.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.06.26. 12:45:08

Védelmünk....többen írjátok, hogy a Piqué - Lenglet duó mostanában rendben van.....azért aki nézte a meccseket, láthatta, hogy a kapott gólok elkerülése nem igazán e két délceg legényen múltak....Ter Stégennek köszönhető ez mondjuk 50 %-ban a másik 50 %- a kedves ellenfelek ügyetlen helyzetkihasználása....a két belső védő igyekezetével nincs baj, de az együttes tudásuk, magabiztosságuk sem elegendő komolyabb álmokhoz.....persze előttük Busi és a középpályánk sem masszív takarító.....szóval minimum egy jó belső védő és - nem szégyen leírni - Casemiro jellegű védekező középpályás elengedhetetlen a komolyabb álmokhoz.....és egy Gríz - Ney csere....ha már a felfoghatatlan Pjanic sztoriban ennyire ügyesek voltak az elöljárók, adott egy legalább kézzel foghatóbb hasznot hozható új feladat....egy Ter Stégen - "jó új belső védő" - "jó új védekező kp" - Ney négyes mellé, köré a meglévőkből is lehetne kirakósat játszani.....
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.26. 12:40:07

10 milliót megér Cavani. Nem ez lenne a legrosszabb pénz kidobása a Barcanak.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.06.26. 12:29:22

Bacsa írta:
2020.06.26. 11:02:13
Én örülnék Cavaninak. 33 éves az igaz, de ingyen jönne, így csak az éves fizuja lenne a kiadás vele kapcsolatban.
Mivel nem nyert BL-t, így lenne motivációja, és nem csak levezetni akarna. Szerintem a hasonló korú Suáreznél jobb lenne. 2 évre megoldhatná a befejező csatár posztot, és addigra eldőlhet, hogy Trinxcao, Fati (bár ők nem igazi befejezők) mire viszik.
Én simán elpasszolnám Griezmant és Suárezt ha ő jönne.
Annak idején Henry is azért jött a BArcaba, hogy Bl-t nyerjen és Villa is. Mindeketten nyertek is, aztán leléptek 3 év után. Igaz ők kicsit fiatalabbak voltak.
Állítólag 10 millió az igénye. [-X [-X [-X [-X [-X [-X :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.06.26. 12:12:45

Ezt a nyarat le kell hozni nagyobb igazolás nélkül, maximum ha ilyen Cavani féle igazolásokat lehet kötni. Pénzt el kell rakni jövőre.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.26. 11:21:52

Cavani nem rossz ötlet, elodázhatnánk a csatár kérdést kicsit, Lajos és ő 1-2 évre megoldják még a posztot, hátha addig kinövi magát valaki, akire rábízhatjuk a posztot hosszabb távon is.
Sajnos igaz, ez a vezetőség előtt elég pénzt már eredmény nélkül, pech, vagy szakmai hozzá nem értés, mindegy miért nem jött eredmény.
Én akár a két csatáros játékra is átállnék ez esetben, Messi úgyis csatárok mögött játszik már szinte csak és kizárólag, akkor lehetne fent két célpontja, Semedo meg Alba meg futkoshat a szélen.
Szükség esetén meg ott van Fati akit be lehet dobni a régi formáció szerint.

Nehéz ügy, hogy kit kellene igazolni, főleg látva, hogy mindennel próbálkozott a vezetőség, de nem adta ki, pláne az utolsó pár évben.
Arthur-Pjanic csere se egy nagy trúváj, de Arthur is a kezdeti jó játéka után eléggé visszaesett, és beállt a Busi féle alibibe, tök mindegy, hogy EV vagy Setien volt az edző. Hátha Pjanic jobb lesz, ki tudja.

Alba pótlását is meg kellene oldani majd lassan, nagyon visszaesett ő is, se támadásban, se védekezésben nem hoz közepesnél jobb szintet már, bár ez elmondható a csapat háromnegyedére mostmár.
Egyedüli felüdülés, hogy Lenglet-Piqué páros elég jól játszik a szünet óta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.06.26. 11:09:25

Bacsa írta:
2020.06.26. 11:02:13
Én örülnék Cavaninak. 33 éves az igaz, de ingyen jönne, így csak az éves fizuja lenne a kiadás vele kapcsolatban.
Mivel nem nyert BL-t, így lenne motivációja, és nem csak levezetni akarna. Szerintem a hasonló korú Suáreznél jobb lenne. 2 évre megoldhatná a befejező csatár posztot, és addigra eldőlhet, hogy Trinxcao, Fati (bár ők nem igazi befejezők) mire viszik.
Én simán elpasszolnám Griezmant és Suárezt ha ő jönne.
Annak idején Henry is azért jött a BArcaba, hogy Bl-t nyerjen és Villa is. Mindeketten nyertek is, aztán leléptek 3 év után. Igaz ők kicsit fiatalabbak voltak.
Nem beszélve arról, hogy így a következő elnökség kezébe adjuk a befejező csatár kérdést, illetve lesz ismét 2 évünk keresni a "tökéletest". Mostmár nekünk is nagyon oda kell figyelnünk arra, hogy kiért adunk ki 100+ milliót.
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.26. 11:02:13

Én örülnék Cavaninak. 33 éves az igaz, de ingyen jönne, így csak az éves fizuja lenne a kiadás vele kapcsolatban.
Mivel nem nyert BL-t, így lenne motivációja, és nem csak levezetni akarna. Szerintem a hasonló korú Suáreznél jobb lenne. 2 évre megoldhatná a befejező csatár posztot, és addigra eldőlhet, hogy Trinxcao, Fati (bár ők nem igazi befejezők) mire viszik.
Én simán elpasszolnám Griezmant és Suárezt ha ő jönne.
Annak idején Henry is azért jött a BArcaba, hogy Bl-t nyerjen és Villa is. Mindeketten nyertek is, aztán leléptek 3 év után. Igaz ők kicsit fiatalabbak voltak.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.06.26. 10:59:44

Hát ez remek. Az elnöknek lehet van egy temetkezési vállalata is, ezért gyűjti az öregeket..

Tudom, hogy sokan nem szerették Arthurt, pedig voltak nagyon jó meccsei is. És úgy igazából nem kapott normális csapatot maga mellé. De Jong is, ahogy egyre többet játszott, egyre szürkébb lett, nem véletlenül. Businak a kore is szerepet játszik ebben, de ugyanez (csak sokkal-sokkal lassabban, mint De Jong). Rakéta detto.
Ez a idősebb és középpályásabb Messire építkezés ezt vonja maga után. Businak, De Jongnak, Arthurnak és mindenkinek a környéken az a dolga, hogy oldalra (vagy hátra) passzoljanak Messihez, majd lesz valami. Lehet fejtegetni, hogy ez edző, vagy Messi vagy a birkalelkű középpályások hibája, talán mindenkié.
De Arthur nagyon jó lenne egy olyan csapatban, ahol normálisan lehet építkezni. Óriási hiba az elküldése.

Lehet csak üldözési mánia, de lehet kicsit a Barca vezetés meg is marketingelte, hogy Arthur jó lenne, ha nem itt lenne...mert bulizik meg ilyenek. Nála vannak és voltak is sokkal nagyobb bulizós emberek, ez csak kifogás.
És hogy nem bír el egy meccset? Ki bír ebből a csapatból? Egyik fele öreg ehhez, a másik fele eleve sosem kap lehetőséget, hogy egész meccseken edződjön.

Puig szerintem azért volt sokunknak szimpi, mert végre kockáztatott,ment, nézett, gondolkodott előre. Na majd lehet megpróbáljuk betörni, hogy tegye a dolgát és passzoljon csak oldalra.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.06.26. 10:30:32

Iniesta68 írta:
2020.06.26. 08:30:08
Érdekes dolgok mennek a háttérben.
Mégse lesz nagy gond, mert a "játékot" visszaadja Riqui, Fati, Trincao. Csak őket kellene játszatni Griezmann, Rakitic, Suarez kárára.
El lehet adni a nélkülözhetőket: Rakitic, Griezmann, Coutinho, Neto, Firpo és hátradőlni, bízni a fiatalokban, a pénzből pedig rendezni az adósságot.
Ha én lennék az elnök nem szeretném úgy átadni a klubbot, mint egy disznóólat, amit sürgősen ki kell ganézni.
De embere válogatja.
Így van,folyamatosan igazolunk méregdrága játékosokat akik természetesen nem válnak be. A fiatalok meg NULLA percet kapnak.
Mindegyik csillagászati fizetéseket kap,a csapat meg görgeti maga előtt az adóssághegyet.
Igen,el kell adni a szükségtelen játékosokat és helyet adni a fiataloknak.
Nem lennék elkeseredve ha egy-két évig nem érnénk el nagy sikereket de legalább megszabadulnánk a feleslegtől és tudnánk rendezni a tartozásunkat.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.26. 09:58:38

Ha a jövő évi keretben ott lesz Fati, Puig, Trincao,Araujo,Pedri és Maia, akkor lesz mit nézni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.26. 09:38:16

Léfe írta:
2020.06.26. 09:33:37
Eldobom az agyam, a NS.cavanit emlegeti, hogy jön. 33 éves, kicsit fiatal, nem ?
azt senki sem vitathatja, h levezetni jelenleg nálunk a legjobb :mrgreen:
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.06.26. 09:33:37

Eldobom az agyam, a NS.cavanit emlegeti, hogy jön. 33 éves, kicsit fiatal, nem ?
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.06.26. 08:30:08

Érdekes dolgok mennek a háttérben.
Mégse lesz nagy gond, mert a "játékot" visszaadja Riqui, Fati, Trincao. Csak őket kellene játszatni Griezmann, Rakitic, Suarez kárára.
El lehet adni a nélkülözhetőket: Rakitic, Griezmann, Coutinho, Neto, Firpo és hátradőlni, bízni a fiatalokban, a pénzből pedig rendezni az adósságot.
Ha én lennék az elnök nem szeretném úgy átadni a klubbot, mint egy disznóólat, amit sürgősen ki kell ganézni.
De embere válogatja.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.25. 23:25:21

Bestbarca írta:
2020.06.25. 22:40:15
Arthur-Pjanic
Azért nem volt itt nagy választás sztem.

Azért azt ne feledjük, hogy a Barca fizet a legjobban. A probléma itt kezdődik. Innen csak pár helyre mennek játékosok, oda ahol megkapják ugyan ezt vagy mégtöbbet. Innentől adjunk el bárkit is...Nem akarnak elmenni. Nem fognak. Miért tennék? Ennél feljebb nincs. Szakmailag, fizuban sem. Innen csak lefelé van,legjobb esetben egyszint, de azért a Barca még mindíg jobban cseng. Mellette ha valaki itt nem válik be azért nem fognak top klubok tolongani. Csak kisebbek. Kevesebb pénz, presztizs stb. Ez van, a világ legnagyobb költésgvetésű top klubjává váltunk, Messivel fémjelezve. "Ennek ez az ára."

Jelen esetben még örülhet Arthur, a Juve kb egy szint jelenleg. Pénz meg több.

Rátérve Arthurra. Valjuk meg sosem vált be igazán. Se Ev-nél se most. Alibi passzok királya. Kb ha 2 jó előre labdája volt az évek alatt. Nagy ígéret,de fejben kevés, sérülékeny és nem tud kegyensúlyozottan jól teljesíteni. Mellette partykirály, és nem egyszer lehetett hallani hogy edzésen nem teszi oda magát. Kapott több évet több edzőt nem vált be itt. Mennie kellett, nem volt előrébb senki így.

Pjanic. Jön mert így mehetett csak végbe a transzfer. A Barcának kell az eladásból könyvelt bevétel, és a Juvénak is. Mindkét klubb bekönyvel erre az évre x tíz milla eladást ugye jún 30ig, a vételárat meg a következő évre könyveli. Ez egy gazdasági lépés nem sportszakmai. Kell mindkét klubbnak, mert a Covid borított mindent.

Itt nem volt opció, hogy akkor nem adjuk el Arthurt, ahogy az se hogy nem kell Pjanic,csak eladunk.

Az hogy Pjaniccal mire megyünk hát fene tudja. Az hogy lassúak vagyunk már ígyis, az nem az egyének miatt van. Eddig is lassúak voltunk, mert levédekeztek lelassítottak minket, és fejben nem voltunk elég gyorsak élesek. Azért a Pool is kapott egy 3mast lehetett volna több is, ettől a gyenge lassú Barcától. Utánna meg fejben összeomlottunk. Ez sem Pjanic kérdés.

Jelenleg mindenki lassú, formán kívül, rossz erönlétben minden csapat. Valaki jobban valaki kevésbe, de pl a Sevilla ellen minden játékos arcára kiült, hogy szenvednek. Sevillaiakra is. Meleg volt,párás levegő, rossz erőnlét, csak szenvedett mindenki 0-0is lett.
Messi is ezért gyatra. Nem normális ez, formaidőzítés, erőnlét, nyár, meleg. Ez új helyzet.

Jelenleg a kérdés ki hogyan tudja összeszedni magát erőnlétileg.

A jövőt nézve, Pjanic lehet az új Paulinho, Vidal féle meglepetés ember. De Braithwaite is 10szer többet ér, mint vártuk. Nem nem belőlük lesz a jövő Barcája, de azért a jelenben még hasznosak.

Mellette ha Puig és Fati tud fejlődni, erősek lehetünk.
2-3 évig még elleszünk, de mostmár nem lehet mellényúlni, egy sereg játákos kell majd időről időre.

Ts,Puig,Fati,Arajuo,De Jong,Semedo,Lenglet,Sergi Roberto. Ennyi. A többi mind kiég 2-3 év.
(Trincao meglátjuk.)

Innentől Dembelé,Coutinho,Griezmann 3mast lapátra kell tenni, nem jött be. 200at legalább visszasszedni belőlük.
Megtoldani vmivel ls hozni 3-4embert posztta, akivel lehet mit kezdeni. És igen úr isten mennyi pénz memt levesbe. Ez van,ez a modern foci. Nézzük meg a nagy klibbokat, mindenhol mekkora bukták vannak nagy nevekkel. Sok a pénz a fociba, túl sokba kerülnek a játékosok, és soha semmi nem garantálja hogy ki fog beválni és ki nem. A Barca szintjén mindíg nagyot kell igazolni, ez van mindenhol. Man City, Real, Chelsea, Psg...Ez is része a top klubboknak futballnak manapság. Nem jó,de ez van.
Ha fizetési sapkát ezek a horror fizetések mellett nem igen lehetne már bevezetni, vagy csak elég nehezen, de olyat simán hogy garantált tartalom és nem garantált.
Legyen mondjuk Suaret. Mert ugye te is írtad jól keresnek az itteni játékosok ezért miért mennének el. Vagy még jobb példa Bale, aki inkább golfozik minthogy kevesebb pénzért máshova menjen nulla teljesítményért. A játékosol rohadtúl nincsenek teljesítményre kényszerítve ez az igazság. Édes mindegy nekik nyernek e vagy sem, vagy épp sérültet jelentenek..
Kap Suarez egy 5 év /120 millás szerződést ami kb lehetett neki 5 év alatt. Ő abból megkapta az utolsó centig az egészet, akármit csinálhatott. De ha az van hogy batya 5 év 120 misi de csak 70et kapsz meg, a többi ekkor meg ekkor, már akkor jobban oda teszik magukat és megvan a motiváció. Ha 3 év után azt veszik észre szarik az egészre megfogod elküldöd a bánatba addig megkapott mondjuk 50et,kifizetes neki a fentmaradó 20 milliót de eltakarodik, mintsem kifizetsz még neki 70et mint a mostani viszonylatban.
Válasz küldése