Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.07.03. 23:17:34

NovaProspekt írta:
2020.07.03. 19:14:00
Jujjujj, Messi szerződéshosszabbítás előtt áll, és lelépne. Ilyen hír se volt még soha. :D
Ez jutott eszembe nekem is.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.03. 23:02:11

Barca_10 írta:
2020.07.03. 15:56:49
Egy sunyi, alattomos ember, olyan mint Jordi haverja. elfogadom, hogy a történelem legjobbja, viszont egy
Ezen a fórumon én vagyok Messi egyik legnagyobb kritilusa, de,hogy alattomos lenne azt nem gondolnám.
Hogy a valaha volt legnagyobb játékos e, szerintem nem. A brazil Ronaldo és még páran mások előtte vannak, de ez teljesen szubjektív. Viszont éveken át a legjobb volt (na nem az utóbbi két évben), őszintén, kit nem vakítana ez el?
A civil életben is annyi példa van,hogy adott egy jó szakember,végigjárja a szamárlétrát, aztán kinevezik vezetőnek. És hiába nem jó,beleragad a szerepbe, magáról elhiszi,hogy jó ebben is,pláne,ha a beosztottak tisztelik még mindig a szaktudása miatt.
Az a felelős,aki Messiből vezért csinált. Őt meg kellett volna hagyni a kölyöknek,aki varázsol és nem engedni,hogy egy külön világot építhessen, amiben ő a minden.
Ez nem sunyiság,hanem egy elcseszett helyzet.
Jordi Alba amúgy nekem sem szimpatikus :)
gránit írta:
2020.07.03. 16:10:25
Nem kell rajta semmit "mosdatni". Ha ő nincs, a középmezőnyben tanyáznánk valahol. Lehet, hogy ott is kötünk majd ki, ha nem tudjuk legalább minimálisan pótolni.
Azért emlékezz rá,hogy az idényben, hány, de hány éppen bemákolt, de az ellenfél jobb volt meccsünk volt.
A mezőnyjátékunk most középmezőnybe való.
Az utóbbi meccseken minden ellenfél csapatban bemutatkozott egy-egy arc,akik nem maradtak le Messi teljesítményétől. Az a koreai(?) srác, Aspas, Saul stb. Nem mindenki cselezésben, hanem hasznosságban.
Messit nem pótolni kell,hanem értelmes játékot játszani,ami nem arról szól,hogy egy embernek kötelező passzolni, ő meg még azt is eldönti,hogy kinek méltóztat passzolni és kinek nem. Ne menjünk bele,hogy ez kinek a hibája, nem biztos,hogy csak Messié, de a góljai mellett iszonyú sok támadást akaszt meg,sok ellentámadása az ellenfélnek neki köszönhető.
Jelenleg Messi negatív és pozitív hatása annyira kiegyenlítik egymást,hogy talán mindegy,hogy Messi játszik e. És az,hogy az első kettő, vagy első hat helyért harcolunk,inkább annak kérdése, hogy van e szerencsénk és milyen formában vannak az ellenfelek.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.07.03. 20:14:54

Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.03. 19:14:00

Jujjujj, Messi szerződéshosszabbítás előtt áll, és lelépne. Ilyen hír se volt még soha. :D
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.07.03. 17:18:27

Egyedül a Cityt tudom elképzelni ahova dobbanthatna, ezt évekkel ezelőtt nem lépte meg pedig háromszoros pénzt igértek, most meg a ban miatt nem valószínű.

Lehet a mi kezünk is benne van az eltiltásukban :D
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.07.03. 16:10:25

Nem kell rajta semmit "mosdatni". Ha ő nincs, a középmezőnyben tanyáznánk valahol. Lehet, hogy ott is kötünk majd ki, ha nem tudjuk legalább minimálisan pótolni. Alattomos ember? De jól ismered. Nem kell ez az álbennfenteskedés. Mi, szurkolók, csak a legnagyobb köszönettel tartozunk neki.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.07.03. 15:56:49

hagyjátok már abba Messi állandó mosdatását, ő ugyanúgy hibás ezekben. Neki kell edző akit csicskíthat, gondolom miatta van Suarez is a kezdőben-más miatt nehezen hiszem, mivel az uruguayi teljesítménye az elmúlt két évben lószr, pár meccstől eltekintve. A többiekről nem is beszélve. De ő az áldozat, a goodboy, stb. Nem az. Egy sunyi, alattomos ember, olyan mint Jordi haverja. elfogadom, hogy a történelem legjobbja, viszont egy kicsivel több alázattal és alkalmazkodóképességgel még ettől is többet nyerhettünk volna.

Ha pedig menni akar menjen. Senki nem nagyobb a klubnál.

Btw Thiagora miért nem próbáltunk rá?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.07.03. 15:33:39

Ha idén sem nyerjük meg a BL-t, teljesen megértem, ha lelép. Hűséges volt a klubhoz, felbecsülhetetlen, amit a csapatnak adott, egy rossz szót sem szólhat senki, ha úgy dönt, az utolsó éveiben még szeretne nyerni valamit. Tavaly a Liverpool ellen úgy hozta 3-0-ra a meccset a csapatnak, hogy szinte közünk nem volt a meccshez. Azon a szinten világlott ki igazán, mekkora káosz van körülötte. A játék képe ellenére kivégezhették volna a Liverpoolt, ha tudnak kontrázni. Egy valamirevaló edzői stábbal, ami nem a régi sikerek lelakott tákolmányát toldozgatja-foldozgatja, hanem beépít a repertoárba olyan játékelemeket, amellyel ez a csapat is tudott volna célfocival nyerni, a Liverpool nemhogy beleszaladt volna a késbe, de konkrétan karóba húzhattuk volna őket. És a végén Messi átölelte Dembelét, mint türelmes apa a hülye fiát... Persze azt nem tudhatjuk, hogy az öltözőben, zárt ajtók mögött elcipőzte-e, de hogy volt a kamerák előtt lélekjelenléte, már önmagában sportteljesítmény. Jordan már kihajtotta volna a stadionból, ha egy elődöntőt így elfuserált volna neki valaki.

A 10-es mezszámot a klubnak vissza kellene majd vonultatnia.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2020.07.03. 13:57:39

Barca_10 írta:
2020.07.03. 12:44:36
Ez a műsor már lement egyszer 3 éve, akkor kapott egy 70 milliós éves fizetést és 80 millió aláírási pénzt. Gondolom megint hasonló dolgok miatt megy a hiszti, ha igazak a hírek persze.
Szerintem sokkal inkább arról van szó, hogy pontosan érzi, hogy Neymar távozása óta bohózat, amit a vezetőség művel ő meg az utolsó éveit pazarolja el arra, hogy most már nemhogy csak a BL-re, de lassan a bajnokságra is egyre kisebb az esélye. Azon lehet vitatkozni, hogy ebben neki magának mekkora szerepe van, minthogy tényleg elszívja kicsit a levegőt a többi támadó elől.

Sajnos egy évig még meg vagyunk áldva Bartoékkal, félek, hogy búcsúajándékként még elüldözik Leot a bénaságukkal.
Barca_10 írta:
2020.07.03. 12:44:36
Az meg vicces hogy a Bayern vett egy elég jó szélsőt 50-ért míg mi üldözzük a klubbal perben állt Neymart. :lol:
Szélsőjátékost ebbe a rendszerbe felesleges lenne hívni, úgyhogy Sané aligha fájhat.

Ha Thiago kikerül a piacra, és rá se próbálunk, az már jobban fájhat, minthogy a középpálya szürkesége az, ami igazi problémát okoz évek óta, és nem egy Pjanicsra vagyunk az üdvösségtől, minthogy jelenleg leginkább Puig-ban van meg az az extra, ami a kp-n különbséget jelenthet, de a többiek max. jó munkások (de Jong felett korai lenne ítélkezni, de sokkal inkább tűnik egy btb középpályásnak, mint olyannak, aki egy egész csapatrészt irányít és aki megteremti a kapcsolatot a védelem és a támadósor között).
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.07.03. 12:44:36

Ez a műsor már lement egyszer 3 éve, akkor kapott egy 70 milliós éves fizetést és 80 millió aláírási pénzt. Gondolom megint hasonló dolgok miatt megy a hiszti, ha igazak a hírek persze.

Az meg vicces hogy a Bayern vett egy elég jó szélsőt 50-ért míg mi üldözzük a klubbal perben állt Neymart. :lol:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
bdavid7
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.07.03. 11:12:25

2020.07.03. 11:50:41

Az a probléma, hogy nem csak az NSO-n jelent most meg.
Feast4 írta:
2020.07.03. 11:34:30
Zsono írta:
2020.07.03. 10:48:05
Minden komment nélkül idézem ide.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... 7mP6UfHO54
Azért nem szép az NSO-rol idézni mert bulvárlap.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.03. 11:45:28

NovaProspekt írta:
2020.07.03. 11:28:43
fanbarca írta:
2020.07.03. 09:16:19
Thiago úgy néz ki Liverpoolba tart 35-ért. Potom pénz.
Ezt pedzegettem én is nemrég, hogy simán lehetne apróért hozni a lejáró szerződése miatt a bajoroktól. Nyilván fel sem merül a gondolat ott fenn. :D
Annyira jó ez a kamubüszkeség, aki innen egyszer elment, az nem kell vissza!!!!
De igen, Neymar-ra csak rámegyünk nyáron megint :D

Thiago, Sane, mindkettőt elnézegettem volna nálunk. Nem tudom hogy áll Sane, de 49 millió nagyon jó ár érte.
Ha ennyiért elengedik, akkor mehetett volna az Arthur-biznisz a Cityvel is basszus.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.07.03. 11:34:30

Zsono írta:
2020.07.03. 10:48:05
Minden komment nélkül idézem ide.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... 7mP6UfHO54
Azért nem szép az NSO-rol idézni mert bulvárlap. Lehet vaksi vagyok, de most se látom a forrást.

Amúgy Setién topicban beszéltük, tegnap, hogy most is az ész nélküliség. tökéletes példáját látjuk.

Szerintem a legnagyobb baj az, hogy Pique, Busquets és Suarez már nem alkalmas gyors top játékra. Pique, Busquets fiatal korában sem volt gyors. Teljes kerékkötők mostanra. (Suarrez arra alkalmas lenne hogy 25-30 percig berakod és akkor még ameddig nem készül el erővel veszélyes lehet) De most se arról beszélünk, hogy tölűk szabadulni, az Ő nyakukra hozni azt aki lehet kiszorítja, mert szent tehenek.

Ezért adjuk el Rakiticet, meg Vidalt, akikben legalább van annyi tűz, hogy felszívják magukat annyira, hogy le tudnak hozni egy jó meccset.

Az a baj, hogy kéne egy 9-es kéne egy bal szélső, még egy kezdőbe való középpályás, egy de inkább kettő belső védő.

És ez a Dembélé, Coutinho, Griezmann 400 milliós pakk, illetve a Lenglet, Sergi Roberto, Umtiti, Firpo csoda védelemből is ha bárkit meg akarna valaki venni el kell adni.

Csak hát egy ilyen "csapatátépítés" 2-3 szezon és a világ összes pénze is. Ez nem fog menni.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.03. 11:28:43

fanbarca írta:
2020.07.03. 09:16:19
Thiago úgy néz ki Liverpoolba tart 35-ért. Potom pénz.
Ezt pedzegettem én is nemrég, hogy simán lehetne apróért hozni a lejáró szerződése miatt a bajoroktól. Nyilván fel sem merül a gondolat ott fenn. :D

Sztem berágtak rá nagyon a vezetők, amikor elment, aztán csak azért sem. Nyilván Neymarra is, de őt attól még visszahoznák, mert csili-vili fancy sztár.
bdavid7
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.07.03. 11:12:25

2020.07.03. 11:14:58

Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2020.07.03. 10:48:05

Minden komment nélkül idézem ide.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... 7mP6UfHO54
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.07.03. 09:16:19

Thiago úgy néz ki Liverpoolba tart 35-ért. Potom pénz. Mondjuk Pjanic legalább erőnlétileg toppon volt minden csapatában egy volt edzője szerint. Ez itt ritkaság.
més que un club
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2020.07.03. 00:44:49

De Bruyne muvesz ur.. es szerintem nincs tobb kerdes !
Puig - De Jong - De Bruyne
A tobbi egy helyben totyogos mehet nyugdijba !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.07.03. 00:34:28

NovaProspekt írta:
2020.07.02. 17:57:27
Sztem ha marad a vének tanácsa, egy fokkal még rosszabbak leszünk jövőre. Viszont ha kirakunk mindenkit és reboot, akkor meg teljesen kritikán aluliak pár évig. De az utóbbi eset ezzel kár, és legalább értelme lehetne közép-hosszútávon. Mert az öregeket megtartani meg időzített bomba (bár lehet már fel is robbant) és trófeák meg jó játék nélkül - egy ilyen státuszú klubban - sok ráció sincs az egészben.
Teljesen igazad van a zárójelben....a bomba már felrobbant....csak maga a bomba nem akarja elhinni vagy tudomásul venni....
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.02. 17:57:27

Sztem ha marad a vének tanácsa, egy fokkal még rosszabbak leszünk jövőre. Viszont ha kirakunk mindenkit és reboot, akkor meg teljesen kritikán aluliak pár évig. De az utóbbi eset ezzel kár, és legalább értelme lehetne közép-hosszútávon. Mert az öregeket megtartani meg időzített bomba (bár lehet már fel is robbant) és trófeák meg jó játék nélkül - egy ilyen státuszú klubban - sok ráció sincs az egészben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.02. 17:51:01

sansz írta:
2020.07.02. 16:58:03


A klubnak ellenben az a fontos, hogy az aktuális jelenlegi állapotban küzdjünk az első helyért. Ezekkel a játékosokkal ebben a rendszerben ez benne van: dögunalmas, értelmezhetetlen játék. Sok-sok nyomás nélküli labdatartás - így kevesebbet támad az ellenfél - igaz, amikor igen, abból veszély van, mert a középpályának nem csak támadni nincs ereje már, de védekezni se.

El kell dönteni, hogy mi a fontos. mindig 1 éves távlatokban gondolkozni, vagy mondjuk hosszútávon.
Most a következő szezon sem lesz semmivel jobb, legalábbis nem úgy áll a helyzet.
Viszont még 1 év nihill után még nehezebb lesz változtatni.

Pláne úgy, hogy akiket ki kellene rakni, azokat nem fogjuk, mert el se lehetne adni őket már.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.02. 16:58:03

csababarca írta:
2020.07.02. 11:34:17
Teljesen más profilú a csapat már, lehetne normális focit nyomatni, egy kicsit mást de mégis jó focit, egy DeJong-Puig kp-val, elől meg támadókkal, aztán had szóljon. Mit veszthetnénk most jelenleg? Semmit.


Tehát azt akarom mondani, hogy ha nincs a stílusunkhoz megfelelő játékos, akkor kár erőltetni, váltani kell.
Egyetértek, de nekem(nekünk) könnyű, mert mi csak jó focit akarunk látni (szimpatikus arcokkal) és utána pedig, hogy nyerjenek meg mindent. Bár ez sem igaz mindannyiunkra, sokan teljesen türelmesek voltak Valverdével és megfeleltek a bemákolt szűk győzelmek és az indulatok csak akkor szabadultak el jobban, amikor veszendőben az eslő hely.
Messit is most találják meg többet, pedig nem rosszabb most sem, mint eddig, ugyanennyi gondot okozott már egy éve is, nyilván az érdemei mellett is. De az tény, hogy nem volt kötelező csak neki passzolni régen ahhoz, hogy gólokat lőjjön.

Egy stílusváltásban benne van az is, hogy jövőre esetleg, ha összeszedi magát az AM meg a Real, a végén nem a győzelemért fogunk küzdeni, hanem EL indulásért. Ehhez csak annyi kell, hogy Ter Stegen ne legyen formában ősszel. (amúgy szerintem most pont nincs olyan jó formában pl)

A klubnak ellenben az a fontos, hogy az aktuális jelenlegi állapotban küzdjünk az első helyért. Ezekkel a játékosokkal ebben a rendszerben ez benne van: dögunalmas, értelmezhetetlen játék. Sok-sok nyomás nélküli labdatartás - így kevesebbet támad az ellenfél - igaz, amikor igen, abból veszély van, mert a középpályának nem csak támadni nincs ereje már, de védekezni se.

Értelmes focival, amikor nem az a cél, hogy mindig nálunk legyen a labda lehet, hogy ez a keret bőven több gólt kapna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.02. 11:34:17

Szerintem halott a stílus, mégpedig azért mert akik ezt a legmagasabb szintre jutatták, és űzték (Xavi és Iniesta), ők már kiestek. Elmondták többször is, nem csak ők, de Pep is, anno Cruyff is, hogy ehhez a játékhoz kb maximális koncentráció kell, és technikai tudás mellé, betanítani nagyon nehéz.
Lehet próbálkozni, és valamilyen szinten lehet csinálni, de eredményes most jelenleg nem lehet.
Nincs 2-3 ilyen szintű kp most a fociban, talán Kroos de ő is azért más stílus.

Szerintem eldobni nem kell, de keverni kell a stílust valamivel, mert hiába erőltetjük, nem fog már működni. Pep is pl belebukott ebbe, és mosta Citynél azért váltott is, és egy hibrid rendszert nyomat, kontrákkal, gyors letámadásokkal, ritmusváltásokkal. Meg mondjuk nem három védekező kp-val, hanem sokszor 4 támadóval elől.

Körbe kell nézni a piacon, feltenni a kérdést, tudunk-e ehhez a "barcastílushoz" hozni két szélsőt, meg két kp-t (DeJong, Pjanic és Puig mellé, többi kp felejtős), akik megközelíthetik a szintet. Ha van ilyen (én hiába vakarom a fejem nem látok), akkor megpróbálni megvenni őket, ha nem akkor átgondolni, hogy talán olyan focit kéne játszatni, ami megoldhatóbb.

Már nincs az, hogy azért nem tudunk stílust váltani, mert a játékosaink csak ezt tanulták. van 3 saját nevelés a kezdőben (régi motorosokra gondolok), ebből egy már régóta nem szint, a másik meg egyre inkább nem az. Tehát minek akarjuk ezt erőltetni? Teljesen más profilú a csapat már, lehetne normális focit nyomatni, egy kicsit mást de mégis jó focit, egy DeJong-Puig kp-val, elől meg támadókkal, aztán had szóljon. Mit veszthetnénk most jelenleg? Semmit.


Tehát azt akarom mondani, hogy ha nincs a stílusunkhoz megfelelő játékos, akkor kár erőltetni, váltani kell.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.02. 11:23:00

Vajon mi az akadálya Puig és Fati hivatalos áthozaralának az A keretbe?
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.02. 10:52:52

mess2009 írta:
2020.07.02. 09:47:28
az utóbbi évek leg markánsabb barca-buktája nyilvánvalóan a hatalmas összegű játékos vásárlások csődje.
általában elintéztük azzal, hogy Barto-Abidal esetleg a béna edzők sara. az újabb Griezmann féle zsákutca után kezd bennem megfogalmazódni, hogy ezek talán inkább a - szerintem halott - "barcastílus" áldozatai

..

ezért marad számomra maga a stílus a kihaló, a túlhaladott, a kevésbé hatékony sokpasszos lassú játék a fő ok.
és még egy nagyon fontos!! a sokpasszos, kombinatív játékelemet minden európai topklub tudja! megtanulta! alkalmazza amikor kell, ahogy a hasznára van. de vajon tudja e a Barcelona a mai igények szerinti sebességen futtatni a játékát?! sajnos nem. és ez a veszte.
új szemlélet . és új (korszerű)stílus is kell tehát nem csak foltozgatás. az egészben még az is érdekes, hogy ott a példa csak nem letűnt hajdani nagyságokat kellene szajkózni hanem látni a fejlődést! a Holland fociból talán már nem Cruyff hanem az Ajax lehetne a figyelem tárgya.
Igazából nem a "barcastílus"-sal van a gond, hanem, hogy azok akik a csapatban vannak, már nem alkalmasak rá. Kellettek hozzá intelligens nagyon jó vezérek (Xavi, Iniesta, kellett a zseni Messi, a biztos pont Busi és a szélre egy virtuóz Dani Alves. És kellettek a kőkemény de ügyes védők, nekik pedig hatékony segítségnek a jóértelemben vadállat Mascherano.
A felsorolásból senki nincs már, legalábbis nem olyan minőségben. Ott van a lelassult Busi, aki jóformán csak arra van, hogy alibi oldalpasszoljon Messinek. Messi pedig már nem zseni, csak egy még mindig nagyon jó, de önző és önfejű játékos, aki nem azért lett vezér, mert jó ebben, hanem mert elment Iniesta és Xavi.

Ez a stílus nem arról szólt, hogy mindig egy embernél van a labda, hogy oldalra passzolgatunk neki és, hogy nyomás nélkül sétálgatunk az ellenfél térfelén. Lehet ezt barca stílusnak nevezzük, azért a történelemben volt pár csapat, akik hasonlót játszottak. A vb győztes brazilok 2002-ben, de még talán A Zidane-Figo, Roberto Carlos-Ronaldo-féle Madrid is. És nyilván mások is. A stílus egyáltalán nem hallott, de kellenek hozzá a minőségi játékosok. Nélkülük csak szenvedés van és ezt látjuk.
Szóval nem az a kulcs, hogy a Barcelona tudja-e a mai igények szerinti sebességen futtatni a játékát, mert nyilván nem. Hanem, hogy a MAI Barcelona SEMMILYEN kor sebességén nem tud/tudna játszani.


Az biztos, hogy a sokpasszos lassú, nem előretörő játék halott ötlet, de ezek a játékosok már csak ezt tudják, illetve ezt akarják. Talán csak Puig a kivétel, aki szerintem a régi Barcába is tudott volna játszani és egy mai bármilyen csapatban is.
Válasz küldése