Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.07.08. 22:11:17

Nem első sorban arra gondoltam hogy nem igazoltunk azokra a posztokra, mert voltak igazolásaink. Nekem szinte minden alkalommal az volt az érzésem hogy kapkodnak illetve az igazolásoknál a játékos marketingje fontosabb annál mint hogy miként is illik a csapatba.
Griezmann ékes példája ennek. Soha nem volt szélső csatár, pláne nem az amit nálunk játszania kell. Nem is elég gyors hozzá. Abba a 4-3-3-ban amit nálunk úgy néz ki bárki ül a padon kötelező játszani - nem illik. Coutinho sem, márpedig a meccsei nagy részét csatárként játszotta ő is.
De hogy ne legyen túl hosszú: Valverde a fentiek mellett mellőzte Semedo-t is akit nem is sikerült úgy beépíteni amennyire ő hivatott lenne.
A pótlás legnagyobb hibája itt van: nem az edző elképzelései hanem a marketing volt az igazolásaink első szempontja. Így nem lehet csapatot építeni.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2020.07.08. 22:00:43

Sok golos, temperamentumos, lapokkal ritkan tarkitott gyozelmet mondok en a mai napra. [-o<
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.07.08. 12:42:34

Próbálták őket pótolni,csak nem igazán sikerült,vagy túl későn kapcsoltak.

Lenglet,Semedo,Arthur,Coutinho,Dembelé. Az első kettővel szerintem semmi gond nincs,én szeretem Semedo játékát,a francia meg semmivel sem rosszabb,mint a top védőknek kinevezett emberek. Arthur nem tudott szintet lépni,volt pár Xavi-s gólpassza,de önmagában meg sem közelítette a teljesítményét. Utóbbi kettőről meg nem kell beszélni,az elmúlt 2 évben ki lettek tárgyalva már :D

De ugyanez a helyzet a kezdőben is.

Piqué: Cseréje sincs gyakorlatilag, arra a posztra meg hoznak majd megint egy 18 évest,akit az aktuális edző úgy sem mer berakni.

Alba: Mathieu,Digne. Egyik se ért sokat,utóbbi azért cserének tök jó volt. Firpo szintén nem nagyon fogja kiszorítani, bár ebben a szezonban Alba se villog nagyon.

Busi: Gondolom miatta jött De Jong,aki eddig játszott ott 3 meccset talán,azon a poszton :D Neki sem feltétlenül kellene minden meccsen kezdeni/játszania,mégis ez történik.

Suarez: Pacot elküldtük,mert nem Barca szint megye 2 focista( lol) most jött Griezmann,aki nem 9-es. Holott 2 szezonnal ezelőtt is látszott,hogy Suareznek nem kellene a meccseket végigjátszani,pláne nem az összeset kb.

Szóval próbálkoztak,de vagy félmegoldásokkal(Mathieu egyszerre 2 posztra,Digne,Aleix Vidal) vagy besültek sok pénzzel együtt (Coutinho,Dembelé,Umtitinek is talán 1 top szezonja volt,de legalább olcsón jött). Most meg itt állunk,tele 30+-os emberekkel,akik még képesek meccseket eldönteni,de nem heti 2 meccset végig játszva. Én a következő szezontól nem várok sokat. Remélem Fati és Puig nagyon nagyon sokat lesz a pályán,remélem De Jong szintet lép,és hogy Messit nem üldözi el Barto a maradék 1 évében.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.08. 12:12:35

crixus írta:
2020.07.07. 23:14:40
Engem Barto önbizalma lep meg a legjobban. 2015ben triplázó csapat meghatározó tagjai közül Ter Stegen, Messi, Suarez, Busquets, Rakitic, Alba és Pique maradtak, akik mára 5 évet öregedtek ami a futballban igenis sok idő és ez meglátszik a teljesítményükön is. A csapatból pedig meghatározó játékosok távoztak: Alves, Mascherano, Xavi, Iniesta, Neymar és talán Pedro is ide tartozik. Közülük kit sikerült úgy igazán, tartósan pótolni? Senkit. Tehát a sikercsapat fele megfelelő utánpótlás nélkül távozott, a másik fele pedig 30 felett (kivéve a kapusunkat), ezek után mit várunk?
A másik pedig az edző kérdése. Lucho volt az utolsó megfelelő karakterű edző a csapatnál, akit úgy ahogy hagytak is dolgozni. Volt egy rossz szezonja ami annak is köszönhető volt hogy az volt Zidane és CR legjobbja együtt a nagy riválisnál.
Lehet szidni az öregeket és az edzőnket, részben ez jogos is, de itt a fő bűnös a vezetés, amelyik az utóbbi 5 évben sportszakmailag leépítette az első csapatot és az utánpótlást is. Én ha socio lennék biztosan a lemondásukat követelném ill. nem járnék meccsre amíg ők ülnek a vezetői székben. Így legfeljebb nem kapcsolom be a TV-t. Sokat nem ér.

Azért azokat az embereket szinte lehetetlen volt pótolni. Még ha töménytelen mennyiségű pénz lett is volna ki az aki megközelíti annak az Alvesnek a szintjét. Mondjuk az utolsó 1-2 évében már olyan hektikus volt, hogy stabilan nem lehetett számítani rá). A vezetőséget a legkisebb mértékben sem védve Neymarnak legalább akkora "bűne" van a távozásban. A pótlásokban azért történtek kísérletek. Dembélé jó ötletnek tűnt, az, hogy ennyit lesz sérült a világon senki sem gondolhatta, Init is megpróbálták Coutinhoval helyettesíteni, mondjuk itt azért voltak kérdőjelek, de a piacon talán ő lett volna a legmegfelelőbb. Itt a fórumon is volt nagy örömködés a megszerzésénél. Umtiti a sérüléséig abszolút top védő volt, akire simán lehetett volna a jövőt építeni, és ha nem sámánokkal próbálja gyógyíttatni magát, akár be is válthatta volna a reményeket.
Ami igazából a csapatot megviselte az egy Xavi kaliber. Lucho sem biztos, hogy sokáig húzta volna itt. Ő is konfrontálódott Messivel, de volt egy Xavi aki odaállt és helyre tette a dolgokat.
Nem igazán a minőséggel van itt a gond, hanem semmi csapategység nincs, az edző már lassan az öltözőbe sem mer bemenni, a játékosok között is széthúzás van, az pedig hogy Setien bármilyen taktikai húzással éljen kivitelezhetetlen.
Ehhez jön még egy inkompetens, szégyentelen, szakmai részbe okoskodó vezetőség.
A csapból is az folyik, hogy elvertünk 200+ milliót két játékosra, de a Real ugyanezt megtette hasonló sikerrel, az életkorral is kb. ugyanígy állnak, de legalább van egy edző akit nem esznek meg a játékosai és nagyjából hagyja az elnök dolgozni.

De, hogy ne legyen teljesen off. A következő meccseket kötelezően meg kell nyerni, sajnos úgy néz ki a bajnokság elszáll, a legszomorúbb viszont, hogy saját magunknak köszönhetjük. Ugyanakkor annyi pozitívumot azért lehet találni hogy (még ha kényszerűségből is) sikerült felfedezni egy olyan játékost, aki a jövő Barcelonájának alappillére lehet és -leginkább azzal, hogy elszállt a cím- végre Riqui is kapja a lehetőségeket, amiket úgy tűnik meg is hálál. Ha ezt a két játékost rendesen be tudjuk építeni nem is volt akkora kudarc ez az év.
Viszont azokat nem értem akik még a vasárnapi meccs után is csak fanyalogni tudnak. Idegenben elvertünk egy erős csapatot, mégpedig olyan játékkal, amit igazán lehetett élvezni, erre még mindig csak a negatívumok jönnek, nem tudom mit lehetne tenni, hogy egyesek kicsit is elégedettek legyenek.
A BL viszont még ott van. Nem mi vagyunk az esélyesek, ez egyértelmű, bár addig még van idő, de elég ritkán fordul elő, hogy az a csapat vigye el a trófeát akit igazán esélyesnek tartanak.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.08. 10:25:54

NovaProspekt írta:
2020.07.07. 18:06:49
davi10 írta:
2020.07.07. 16:15:59

Igen, van!
Én úgy tudom, hogy Messi is ilyen mate tea-kúrát kapott, amikor gyerekkorában elhozták Argentínából.
Meg is nőtt, sőt a világ legjobbja lett. Remélem Fati szervezete is hasonlóan fog regálni a kúrára.
nem semmi. hát ettől ilyen jó
És itt még nincs vége!
Emlékeztek, hogy Messi leigazolásakor nem volr papír, hogy megírják a szerződést?
A legenda szerint a kontraktus egy mate-tea levelén köttetett meg.


Bocs, befejeztem... :mrgreen:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.07.08. 09:08:13

MessiNeymarSuarez írta:
2020.07.07. 21:38:35
Csak hogy legyen valami jó is a szezon végére:

Ha holnap megverjük az Espanyolt, akkor azzal biztos kiesők az első osztályból [-X
a Spanyolok meg jót röhögnek a két balfék Katalán bandán... :mrgreen:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.07.07. 23:14:40

Engem Barto önbizalma lep meg a legjobban. 2015ben triplázó csapat meghatározó tagjai közül Ter Stegen, Messi, Suarez, Busquets, Rakitic, Alba és Pique maradtak, akik mára 5 évet öregedtek ami a futballban igenis sok idő és ez meglátszik a teljesítményükön is. A csapatból pedig meghatározó játékosok távoztak: Alves, Mascherano, Xavi, Iniesta, Neymar és talán Pedro is ide tartozik. Közülük kit sikerült úgy igazán, tartósan pótolni? Senkit. Tehát a sikercsapat fele megfelelő utánpótlás nélkül távozott, a másik fele pedig 30 felett (kivéve a kapusunkat), ezek után mit várunk?
A másik pedig az edző kérdése. Lucho volt az utolsó megfelelő karakterű edző a csapatnál, akit úgy ahogy hagytak is dolgozni. Volt egy rossz szezonja ami annak is köszönhető volt hogy az volt Zidane és CR legjobbja együtt a nagy riválisnál.
Lehet szidni az öregeket és az edzőnket, részben ez jogos is, de itt a fő bűnös a vezetés, amelyik az utóbbi 5 évben sportszakmailag leépítette az első csapatot és az utánpótlást is. Én ha socio lennék biztosan a lemondásukat követelném ill. nem járnék meccsre amíg ők ülnek a vezetői székben. Így legfeljebb nem kapcsolom be a TV-t. Sokat nem ér.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.07. 21:38:35

Csak hogy legyen valami jó is a szezon végére:

Ha holnap megverjük az Espanyolt, akkor azzal biztos kiesők az első osztályból [-X
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.07. 18:06:49

davi10 írta:
2020.07.07. 16:15:59
NovaProspekt írta:
2020.07.07. 15:37:19
itatni kell vele a mate teát, hátha van ilyen hatása is
Igen, van!
Én úgy tudom, hogy Messi is ilyen mate tea-kúrát kapott, amikor gyerekkorában elhozták Argentínából.
Meg is nőtt, sőt a világ legjobbja lett. Remélem Fati szervezete is hasonlóan fog regálni a kúrára.
nem semmi. hát ettől ilyen jó
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.07. 16:15:59

NovaProspekt írta:
2020.07.07. 15:37:19
itatni kell vele a mate teát, hátha van ilyen hatása is
Igen, van!
Én úgy tudom, hogy Messi is ilyen mate tea-kúrát kapott, amikor gyerekkorában elhozták Argentínából.
Meg is nőtt, sőt a világ legjobbja lett. Remélem Fati szervezete is hasonlóan fog regálni a kúrára.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.07. 15:37:19

ktm írta:
2020.07.07. 15:08:27
Chino írta:
2020.07.07. 11:06:00
Egyértelmű erősítés lenne, de ebbe Griezmannt is minden további nélkül bele kell vonni, egy év után pedig kérdéses. Az egyedüli ami miatt ódzkodnék, hogy Fati így csúnyán padra/lelátóra szorulna, esetleg 10-20 percekre állhatna be Lajos helyett a jobb oldalra.
Fati jovore no meg 20-30 centit es o lesz az uj Etoo. Aztan mehet Neymar-Fati-Messi elol.:)
viccen kívül még ez is benne van. sztem most alulról nyaldossa a 180-at, ha még 5-10 centit nő a kövi években, akkor a végén csatár is lehet, elég jól támadja a lasztit.

itatni kell vele a mate teát, hátha van ilyen hatása is
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.07.07. 15:08:27

Chino írta:
2020.07.07. 11:06:00
Egyértelmű erősítés lenne, de ebbe Griezmannt is minden további nélkül bele kell vonni, egy év után pedig kérdéses. Az egyedüli ami miatt ódzkodnék, hogy Fati így csúnyán padra/lelátóra szorulna, esetleg 10-20 percekre állhatna be Lajos helyett a jobb oldalra.
Fati jovore no meg 20-30 centit es o lesz az uj Etoo. Aztan mehet Neymar-Fati-Messi elol.:)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.07. 11:06:00

Gaillard írta:
2020.07.06. 22:15:34
Ebben a bajnokságban a Real nem azért lesz valószínűleg bajnok, mert a játékával rászolgál, ugyanis a bajnokság mindkét nagyágyúja messze van a domináns formától, viszont a kellő (mondhatnánk a szokásosnál nagyobb) támogatás, kettős mérce most perdöntő lesz.
Amennyiben jól emlékszem, akkor a tegnapi mérkőzésen is volt egy olyan szituáció, amikor az ellenfél utolsó játékosa szabálytalankodott, talán Suárez ellen és még sárga sem lett belőle, pedig a Barca egy ilyenért most simán piros lapot kapna.
Ha a mi játékunk förtelmes, nézhetetlen, gyenge vagy akárki, akárminek mondja, az nézzen meg egy Real meccset és örömkönnyekben tör ki. Nem akarok bírózni, de azért nemcsak a Bilbao ellen fordult feléjük a mérleg nyelve. Ott van pl. a Soci elleni meccs, ahol 3, enyhén szólva is kétes helyzetben döntöttek mellettük, és így húzták be egy góllal a meccset.
De az igazi ok hogy eredményességben ott tartunk ahol, az egyértelműen, hogy a legtermékenyebb, legjobb játékosunk az utóbbi 7 meccsen 1 akciógólig jutott, a másik csatárunk élete legrosszabb formáját hozza, Suarez is mintha még mindig lábadozni. Ezt egyetlen csapat sem bírja el. Korábban hiába volt gyenge a játék, ezek a játékosok villantak egyet és a mostani X-ek 3 pontok lennek.[/quote]
Gaillard írta:
2020.07.06. 22:15:34
Neymart rühellem a viselkedése miatt, de ha normális áron, feltételekkel el tudják hozni, akkor mindenképp szükség lenne rá, hogy Messitől átvegye egy-két évre a staféta botot.
Vele igazából az előbb említetteken kívül (viselkedés, vételár, fizetés) egy baj van, nem biztos, hogy hosszú évekig még tudja hozni a klasszisát, mert azt nem nézem ki belőle, hogy a 33. évet betöltve egy mostani Messit tudna "hozni'. Szerintem kb. 3 max. 4 szezont tudna világklasszis szinten hozni, ha nem sérül meg.
Egyértelmű erősítés lenne, de ebbe Griezmannt is minden további nélkül bele kell vonni, egy év után pedig kérdéses. Az egyedüli ami miatt ódzkodnék, hogy Fati így csúnyán padra/lelátóra szorulna, esetleg 10-20 percekre állhatna be Lajos helyett a jobb oldalra.
De én még Dembélét sem vetném el. Ha a sérülésekből indulunk ki, a brazil legalább annyi időt tölt az orvosi szobában mint a francia, a viselkedés pedig... Viszont Dembélé még rendkívül fiatal, mentálisan és szakmailag is nagyon sokat fejlődhet, Neymarról ellenben ez nem mondható el. Mellesleg a brazil vételára és fizetése sem sokat segítene a kasszán. Ha a francia beválna egy Dembélé-?-Fati támadósorra lehetne építeni és lenne cash a többi csapaterész megerősítésére is.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.07.07. 02:07:59

A VAR körüli balhék nem lepnek meg, kb erre számítottam. A videóbíró önmagában nem old meg minden problémát, mert a bíró dönti el, melyik szituációt nézi egyáltalán vissza. Aki sumákolni akar, most is tud sumákolni, és az adott kétes szituációt egyszerűen nem nézi vissza. Sőt, a bírónak még rosszhiszeműnek sem kell lennie, az adott szögből tévesen dönt, miközben a VAR alkalmazásával másképp döntene. De nem nézi vissza, mert meg van róla győződve, hogy jól döntött. Két elemmel ki kéne egészíteni a rendszert: a csapatoknak adni kellene meccsenként meghatározott számú lehetőséget, amikor kikérhetik a VAR-t. A teniszben működik, a kosárlabdában működik. Persze a bíró még az eset visszanézését követően is hozhat rossz döntést, ha nagyon pofátlan. Az NBA-ben van egy videóbíró-központ, ahol kikockáznak mindent, és javaslatot adhatnak a bíróknak, bár a végső döntést ott is a játékvezetők hozzák meg. Azt is meg lehetne lépni, hogy egy központi videóbíró-testület felülbírálhatja a sumák vagy egyszerűen csak tévedő bírót, de sumákolni sajnos ők is tudnának. Az emberi tényezőt és tökéletlenséget sajnos sehogy sem lehet kivenni az egyenletből, de mindenképpen lehet a rendszert tökéletesíteni, még ha teljesen tökéletes nem is lesz, javítani mindenképpen lehetne rajta, és kell is.
sansz írta:
2020.07.06. 15:08:12
Aki éppen az "öregeket" szidja, az nem azt mondja, hogy nem tudnak, nem tudtak focizni. Hanem az a gond, hogy egy szezont már sem fizikailag, sem fejben nem bírnak el.
Azokkal a véleményekkel nem értek egyet, amelyek nagytakarítást akarnak a keretben, amit világszerte sokan megfogalmaznak a Barca-fórumokon, általában a gyengébben sikerült meccsek után. Aztán amikor felmerül, hogy kik pótolnának helyettük 40+ gólt meg 30+ gólpasszt, nem hangzik el alternatíva. Bőven bennük van még néhány év, csak rotálni is kellene. A kritika feléjük meg gyakran csont nélkül indokolt, már nem hozzák azt a szintet, mint korábban. Csak nélkülük még mindig nem tudnánk meglenni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.06. 23:37:00

Gaillard írta:
2020.07.06. 22:15:34


Ebben a bajnokságban a Real nem azért lesz valószínűleg bajnok, mert a játékával rászolgál, ugyanis a bajnokság mindkét nagyágyúja messze van a domináns formától, viszont a kellő (mondhatnánk a szokásosnál nagyobb) támogatás, kettős mérce most perdöntő lesz.
A másik oldal is folyton bírózik. Én mostanában sok real meccset néztem és egyáltalán nem gondolom,hogy a bírók segítenék őket. A nagyobb csapatokkal szemben talán szigorúbbak a bírók, de ennyi. És ne felejtsd el, pár meccsel ezelőtt Busi letépi a mezt valakiről, Messi lökdösődik, Piqué meg látványosan gúnyolja a bírót és az ellene fújt szabad miatt hisztirohamot kap, miközben köze nem volt labdához. És senki nem kapott lapot sem közölük. Szóval bírói elnézések, tévedések ide és oda is vannak. Ami miatt vsz nyerni fog a real vsz, hogy pozitív a mérlege a Barca ellen. Ebbe nem lehet belekötni. A teljesítményük pedig kevésbé hullázó, de általánosan gyenge. Viszont hajtanak keményen, nem egy-két emberük kedvétől függ,hogy a csapat hogyan fog játszani.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.07.06. 22:15:34

Messinek tegnap volt egy zseniális passza az első félidőben Griezmann bokája mellé helyezve, amelyet nagyon kevesen tudnak így kivitelezni és főleg nem többször egy mérkőzésen.
Sajnos abból a francia meddő volt, amit Messi egy picit nehezményezett (ici-pici grimasz), de ennek ellenére később is próbálta megjátszani Griezmannt, amiből lett is egy zseniális gól.
Nem volt annyira látványos, de aki tényleg érti a foci csínját-bínját, az tudja értékelni az ilyen meglátásokat. Nagyon gyors helyzetfelismerés, reakció és pontosság szükségeltetik egy ilyen megmozduláshoz, amikor több ellenfél között megtalálod a legjobb utat és sebességet (erősséget) a labdának, mint egy profi snooker játékos.

Ebben a bajnokságban a Real nem azért lesz valószínűleg bajnok, mert a játékával rászolgál, ugyanis a bajnokság mindkét nagyágyúja messze van a domináns formától, viszont a kellő (mondhatnánk a szokásosnál nagyobb) támogatás, kettős mérce most perdöntő lesz.
Amennyiben jól emlékszem, akkor a tegnapi mérkőzésen is volt egy olyan szituáció, amikor az ellenfél utolsó játékosa szabálytalankodott, talán Suárez ellen és még sárga sem lett belőle, pedig a Barca egy ilyenért most simán piros lapot kapna.

Fati továbbra is olyan erényeket villogtat (helyzet felimerés és kivitelezés a góljánál), amit senki sem gondolna az életkora alapján, ezért is van hatalmas potenciál a gyerekben. Messin egy picit látszott is, hogy elvettek tőle egy szintén tökéletesen technikailag kivitelezett (lábtartás és tudatosság) gólt, erre jön a "taknyos" gyerek és lő talán még egy szebbet nála:)

Sergi Roberto kapcsán ahogy korábban is írtam, egy jolly joker a srác, nem világklasszis, de a sokoldalúsága, alázata nagy érték még a Barca keretében is (főleg, hogy ismeri a rendszert), én biztos nem kótyavetyélném el, max. akkor engedném el, ha tényleg komoly összeget fizetnek érte.

Neymart rühellem a viselkedése miatt, de ha normális áron, feltételekkel el tudják hozni, akkor mindenképp szükség lenne rá, hogy Messitől átvegye egy-két évre a staféta botot.
Vele igazából az előbb említetteken kívül (viselkedés, vételár, fizetés) egy baj van, nem biztos, hogy hosszú évekig még tudja hozni a klasszisát, mert azt nem nézem ki belőle, hogy a 33. évet betöltve egy mostani Messit tudna "hozni'. Szerintem kb. 3 max. 4 szezont tudna világklasszis szinten hozni, ha nem sérül meg.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.06. 19:05:34

NovaProspekt írta:
2020.07.06. 18:18:08


Muhaha márpedig itt Neymar lesz Samper, nem pedig La Masiás fiatalok a Bből
Alighanem. Elég baj.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.06. 18:18:08

Samper írta:
2020.07.06. 18:07:44
Jajj, a züllött Neymart semmiképpen se!
Muhaha márpedig itt Neymar lesz Samper, nem pedig La Masiás fiatalok a Bből
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.06. 18:07:44

Jajj, a züllött Neymart semmiképpen se!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.06. 17:22:05

ez a Fati tényleg ügyesen berúgta megint. sztem jót tenne a fejlődésének, ha hoznánk elé egy Neymart nyáron :mrgreen:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.07.06. 15:53:08

gránit írta:
2020.07.06. 00:18:01
Ezt a meccset is hogy lehoztuk volna Messi, Suarez meg Alba nélkül. Ja, nem. :D :D
Nyugi,a klubnál pont erre a meccsre fognak építeni a következő szezonra is. Csak annyi változik mindössze hogy a Rakitic,Vidal,Pjanic hármas verekszik majd azért,melyikük vegyen el több percet Puig elől :D
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.06. 15:08:12

gránit írta:
2020.07.06. 00:18:01
Ezt a meccset is hogy lehoztuk volna Messi, Suarez meg Alba nélkül. Ja, nem. :D :D
Szerintem te nem érted a kritikát. Aki éppen az "öregeket" szidja, az nem azt mondja, hogy nem tudnak, nem tudtak focizni. Hanem az a gond, hogy egy szezont már sem fizikailag, sem fejben nem bírnak el. És ez a meccs nem csak róluk szólt, hanem a csapat úgy egészében egész jó volt. Nem görcsösen mindenki oldalra kipasszolja Messihez, aki ezerszer beviszi 4 ember közé, hogy egyszer sikerüljön átmenni és gól vagy gólpassz legyen.
Volt most előre játék és végig veszély, egyáltalán nem egy emberen múllott, hogy mi lesz a meccsen.
Messi nem volt extra kiemelkedő, de jó volt és ami még fontosabb, hogy nem nyomta el a középpályát sem.

Amúgy Suareznek van fantasztikus gólja pár meccsenként, vele csak az a gond, hogy emberhátrány a meccsek nagy részében, amikor nem lő gólt.
Bacsa írta:
2020.07.06. 09:44:44
Nem tudom, hogy a Villareal volt ennyire gyenge, vagy a Barca ennyire jó tegnap, de ez a meccs örömteli volt. Kár, hogy a bajnokság már nagyon elúszni látszik, 5 pontot nem fog a Madrid elherdálni.

Néhány észrevétel össze-vissza. Sokan szidják Robertót és favorizálják Semedót. Tegnap Roberto a középpályán jobb volt, mint Rakitic, Arthur a játszott meccseik 90 %-ánál. Aztán mikor Roberto visszament az egyébként általa nem szertett jobb szélre, jobb volt, mint Semedo.
Semedo is itt van már vagy 3 éve, de engem egyáltalán nem győzött meg, hogy tényleg helye lenne a csapatban. Max. kiegészítő csereként.

Griezmann feltűnően agilis volt, az összjátékban is jó volt, nemcsak a gólja miatt emelkedett ki tegnap. Ha ezt tudná mindig játszani, akkor senki nem kérdőjelezné meg a helyét és a vételárát.

Feltűnően jó volt Roberto szerintem is, de ez volt idén az első ilyen meccse. Semedo a szélen átlagban sokkal jobb, de az is tény, hogy tegnap nagyon gyenge volt. Sőt, míg az alibijátékosaink elkezdtek nem csak Messihez, hanem előre játszani, Semedo meg pont fordítva. Mostanában voltak jó megindulásai, mostmeg inkább csak hátrapasszolt Messihez amint elindult..
Engem mindig zavart Semedo, mert fájdalmas a különbség közte és Alves közt, de idővel el kellett fogadnom. SR-nél általában fényévekkel jobb és nincs más..

Grizes: Szerintem továbbra sem idevaló, hiba volt a leigazolása, de az most meglátszódott, hogy lehet hasznos is, ha előre játszunk, nem oldalra és ha a főnökök passzolnak is neki. Az ő agilitásával amúgy nem volt baj eddig se.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.07.06. 13:28:31

Szegények, akik a BL-ben reménykedtek... A Napoli lesz a végállomás :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.06. 13:11:32

visca el barca írta:
2020.07.06. 11:07:53
Tudunk mi focizni - ha az ellenfél engedi. Úgy látszik a focizni akaró csapatok ellen továbbra is megy, már ha a srácok is úgy akarják. Ezért bízom vmennyire a BLbe, ott remélhetőleg senki nem fog bunkerrel készülni ellenünk, főleg ha tényleg csak egy meccses párharcok lesznek.
Tetszett amit tegnap láttam. SRt külön megdícsérem, jól mozgott a középpályán.
Szerintem ma már nem is kell ellenünk annyira bunkerezni, meg lehet már verni ezt a csapatot nyíltabb focival is. Persze fura ezt pont a tegnapi után írni, de voltak idén olyan meccsek, ahol még a Liga gyengébb csapatai is tudtak ellenünk nagyon jól játszani, komoly lehetőségeket kidolgozni, aztán a befejezések általában nem sikerültek, vagy ter Stegen védett bravúrral, de sokszor látszott, hogy már ez nem az a csapat, amelytől minden ellenfél megremeg.

A BL-ben én is reménykedem egy kicsit, nem azért, mert annyira jók lennénk, de ez a BL most a szokásosnál is nagyobb lutri lesz. Az ellenfelek között sincs igazán kiemelkedő, ha vki pár meccs erejéig elkap egy jó formát, az győzelmet érhet. Egyszer nekünk is kijöhet a lépés, Messiék is tudják, hogy már túl sok esélyük nem lesz a címre a jövőben, szóval minden lehetőséget meg kell ragadni, ehhez pedig most csak pár meccsre kell odatenniük magukat.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.06. 12:54:44

visca el barca írta:
2020.07.06. 11:07:53
Tudunk mi focizni - ha az ellenfél engedi. Úgy látszik a focizni akaró csapatok ellen továbbra is megy, már ha a srácok is úgy akarják. Ezért bízom vmennyire a BLbe, ott remélhetőleg senki nem fog bunkerrel készülni ellenünk, főleg ha tényleg csak egy meccses párharcok lesznek.
Tetszett amit tegnap láttam. SRt külön megdícsérem, jól mozgott a középpályán.
Aztán bekapunk egy Atletit :mrgreen: :cry:
Július 10-én a sorsoláson kiderül, kik lesznek a lehetséges ellenfelek továbbjutás esetén.


Tetszetős volt a tegnapi, Fati a góljánál tipikus Neymart idézte, nagyon kell már valaki (Messin kívül) aki ha jó helyzetben megkapja a labdát, akkor nem az oldalpassz lehetőségére vár, hanem kapu felé tör, és próbálkozik.
Nem is értem miért nem kezdő, az összes maradék meccset végig kellene játszania, főleg hogy a bajnoki már tét nélküli.
Válasz küldése