Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.07.14. 07:58:15

crixus írta:
2020.07.14. 00:27:52
Egyebkent az eljatszott bajnoki cimhez hozza tartozik hogy az Osasuna-Granada-Levante trio ellen szortunk el az összel 8 pontot illetve a tök utolso Espanyol ellen ujabb 2-t. Ha egy csapat bajnok AKAR lenni, az ilyen meccseket nyerni kell. Ideznek vissza szivesen innen is olyan hozzaszolasokat, hogy hosszu meg a szezon, bukik meg a Real is, stb... Itt a vege. :roll:
Én annyiban javítanálak ki, hogy az Espanyol elleni "buktát" nem sorolnám ide. Ők mindig felszívják magukat ellenünk, nagyon sokszor izzadunk ott.
Argyelus
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2004.10.12. 07:26:07

2020.07.14. 06:08:05

Sajnos az elnökségtől lefelé egészen a csapatig jutott a bénázás. Sokan itt a szép játékot követelik számon az ötlettelenséget, de a Real játéka ugyan ilyen. Annyi idén a különbség, hogy a kiscsapatok ellen idegenben sok, nagyon sok pontot vesztettünk. A Real meg ezeket behúzta 1 gól plusszal. Zidane cél focit játszatott.(Emlékeztek, amikor az Atleti bajnok lett sok-sok 1golos győzelemmel...)
Sajnos a keret jól lakott -nem csodálom- és nincs meg a megújulás jele.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.07.14. 02:09:39

crixus írta:
2020.07.14. 00:27:52
Egyebkent az eljatszott bajnoki cimhez hozza tartozik hogy az Osasuna-Granada-Levante trio ellen szortunk el az összel 8 pontot illetve a tök utolso Espanyol ellen ujabb 2-t. Ha egy csapat bajnok AKAR lenni, az ilyen meccseket nyerni kell. Ideznek vissza szivesen innen is olyan hozzaszolasokat, hogy hosszu meg a szezon, bukik meg a Real is, stb... Itt a vege. :roll:
Ez mind oké....és ezeken a vesztett pontokon kívül a Realtól egy, azaz egyetlen pontot szereztünk....ugyanakkor, ha az említett elszórt pontokból lenne itt épp annyi, amennyivel matematikailag bajnokok lettünk volna.....hát nem is tudom....egy ilyen teszetosza, lomha, elképzelés nélküli öregfiúk brigád egyszerűen nem is lehet bajnok.... [-X
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.07.14. 00:27:52

Egyebkent az eljatszott bajnoki cimhez hozza tartozik hogy az Osasuna-Granada-Levante trio ellen szortunk el az összel 8 pontot illetve a tök utolso Espanyol ellen ujabb 2-t. Ha egy csapat bajnok AKAR lenni, az ilyen meccseket nyerni kell. Ideznek vissza szivesen innen is olyan hozzaszolasokat, hogy hosszu meg a szezon, bukik meg a Real is, stb... Itt a vege. :roll:
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.07.13. 22:48:13

Nincs mit tenni, a BL-t kell megnyerni! :)
Mindig reménykedem, de aztán jöbben a meccsek és a kilátástalan, lassú passzolgatás és az 5 éve ismert "ritmusváltások".
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.13. 22:24:58

Pedig még láttam rá esélyt, ha ma a Granada pontot rabol, és akkor az utolsó két fordulóban még izgulhatunk egy kicsit, de ahogy Bob mondaná, ez lefőtt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.13. 21:38:56

Holnap eldől, hogy mi milyen fontos. Ha a bajnokságról lemondtak, viszont nagyon fontosnak tartják a B feljutását, akkor Puig, Fati és Araujo visszamegy a B-be. Ha viszont az A a prioritás, akkor ott maradnak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.13. 17:33:33

NovaProspekt írta:
2020.07.13. 16:10:58
drobika írta:
2020.07.13. 10:05:11
Griezmann jobb lábának kvadricepszében részleges izomszakadást szenvedett.
az a durva h a pali életében nem volt sérült, de komolyan, a TM-es injury recordja szinte töküres, itt meg egyből egy ilyen. :D mondjuk betehetett a covid miatti kihagyás neki is
Egyrészt, másrészt a meccsek 3 naponta.
Oké, nem játszott mindegyiken, de ha pályán van, általában 3 támadó helyett védekezik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.13. 16:10:58

drobika írta:
2020.07.13. 10:05:11
Griezmann jobb lábának kvadricepszében részleges izomszakadást szenvedett.
az a durva h a pali életében nem volt sérült, de komolyan, a TM-es injury recordja szinte töküres, itt meg egyből egy ilyen. :D mondjuk betehetett a covid miatti kihagyás neki is
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2020.07.13. 15:07:52

drobika írta:
2020.07.13. 10:05:11
Griezmann jobb lábának kvadricepszében részleges izomszakadást szenvedett.

Az ő teljesítményét legalább részben magyarázza ez.
De megint egy izom-szakadás!
Mi van itt nálunk? Mindenki ezzel sérül le,és hetekig,hónapokig nem játszik.
Biztos rossz a Feng-Shui a Nou Camp-ban.
Vagy nem lett felszentelve a Királyi Gárda Szent keresztjével... :D
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.07.13. 10:05:11

Griezmann jobb lábának kvadricepszében részleges izomszakadást szenvedett.

Az ő teljesítményét legalább részben magyarázza ez.
De megint egy izom-szakadás!
Mi van itt nálunk? Mindenki ezzel sérül le,és hetekig,hónapokig nem játszik.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.07.13. 08:41:45

LG írta:
2020.07.12. 08:02:12
Vakmacska írta:
2020.07.12. 00:10:26
Pedig ez a csapat még mindig képes hatalmas örömet szerezni! Kérdezd csak, mit éreztek 2018-ban a rómaiak, vagy tavaly a liverpooliak. Idén a Realnak okozunk örömet, hiszen a teljesítményük alapján sok közük nem kéne, hogy legyen a bajnoki címhez, de mi alulmúljuk őket is. És akkor még jön a BL. Vkit ott is megörvendeztetünk majd augusztusban.
Ez rejlett a kérdésem mögött
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.07.13. 07:14:36

Én azért nem szeretném ilyen pesszimistán látni a dolgokat :D (De bőven lehet, hogy így lesz...)
Remélem, hogy lassan az öregekben is lesz önkritika és maguk elmennek pl. egy elnökváltás alkalmából. Vagy a következő edző padoztatja/padoztathatja őket, mert Pique, Lajos meg Busi még bőven lehetne egy jó eszköz és egy fegyvertény, de utolsó kettő szinte biztos, hogy csak padról beállva! Alba meg, régen nagy kedvencem volt, de lassan 1,5 éve nem látok abból az Albaból semmit, akire azt mondtam, hogy a világ legjobbja a posztján (vitatható volt akkor is, tény). Pique szerintem még elférne a kezdőben, bár tudom, hogy itt sokan nem úgy gondolják, de szerintem bőven csapatkapitánynak kéne lennie. Neki vagy Ter Stegennek! Messi nem alkalmas erre a posztra. Most csak egy jelképes csapatkapitányunk van :(
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.12. 22:54:40

corol írta:
2020.07.12. 15:59:31
Ez az önző, passzolni elfelejtett, béna, öreg, sétáló stb. Messi nélküli meccsen kiváncsi lennék hány gólhelyzete lenne a jelenlegi Barcának?
Sajnos egyelőre rajta kívül nincs olyan játékos, aki fazont adna a Barca játékának, gólhelyzetbe hozná a társakat, netán alkalmanként még gólokat is lőne.
Még mindíg akkor történik valami érdemleges, ha Ő megindul a labdával.
Amúgy ebben a bajnokságban a huszonvalahány gólja mellett "csak" 20 gólpassza volt, a többi kulcspasszt sajnos elrontották a társak.
A látszólagos önzőség meg abból fakadhat, hogy nagyon szeretne már akciógólt lőni, amivel most már néhány mérkőzés óta adós és gondolom ez őt is frusztrálja.
Szerintem senki nem vitatja, hogy Messi még mindig a világ egyik legjobbja, de ő is annak a kiöregedő generációnak a tagja, akik amíg itt vannak, javulást, megújulást, felfrissülést aligha várhatunk.

Nyilván az lesz, hogy még két-három évig nézzük ennek a csapatnak a hanyatlását, igazolhatunk bárkit, ebbe ők is bele fognak fásulni. Aztán visszavonulnak vagy eligazolnak a nagy öregek, kezdhetünk építkezni, aztán még 2-3 év, mire jó esetben összeáll újra egy szerethető, ütőképes csapat.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2020.07.12. 15:59:31

Ez az önző, passzolni elfelejtett, béna, öreg, sétáló stb. Messi nélküli meccsen kiváncsi lennék hány gólhelyzete lenne a jelenlegi Barcának?
Sajnos egyelőre rajta kívül nincs olyan játékos, aki fazont adna a Barca játékának, gólhelyzetbe hozná a társakat, netán alkalmanként még gólokat is lőne.
Még mindíg akkor történik valami érdemleges, ha Ő megindul a labdával.
Amúgy ebben a bajnokságban a huszonvalahány gólja mellett "csak" 20 gólpassza volt, a többi kulcspasszt sajnos elrontották a társak.
A látszólagos önzőség meg abból fakadhat, hogy nagyon szeretne már akciógólt lőni, amivel most már néhány mérkőzés óta adós és gondolom ez őt is frusztrálja.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.07.12. 08:51:54

Gaillard írta:
2020.07.12. 07:05:43
Ok, hogy finomított változatban nyomjátok Prof. tanítványok, de itt szerintem nem fog az működni az, amit az NSO-n műveltek.

Messi esetében pont azt kritizálod, amiben jelenleg a legzseniálisabb (kulcs passzok), totál hülye lehetsz a focihoz, ha nem veszed észre ezeket, de inkább troll vagy szerintem.
Lehet egy-két rossz átadásod szorongatott helyzetben vagy csines labdával, esetleg egy sprint végén a nyakadban két-három védővel, de ha van öt-hat labdát, amivel átjátszod a szoros védelmet vagy gólhelyzetet érő támadást indítasz, azzal mérkőzéseken lehet megnyerni ezen a szinten, bár ahhoz megfelelő társak is kellenek.
A Barcának jelenleg nincs alternatívája rá, azaz, ha kiveszed az argentint a gépezetből, nagyon nagy gondok lennének. Tologatnák nélküle a labdát körbe-körbe, de még ekkora veszélyt sem jelentenének, mint most. Arról pedig Messi nem tehet, hogy egyszerűen öregszik.



Figyelj.Ez az én véleményem nem kell elfogadni .el kell olvasni és kész. Te másképp látod a dolgokat elfogadom,de nagyon szépen megkérlek hogy ne minősíts már valakit egy hozzászólás miatt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.12. 08:02:12

Vakmacska írta:
2020.07.12. 00:10:26
"A legfontosabb trófea az, hogy másoknak örömet szerezzünk."
Vajon kik azok a mások? Mert nem mi, Barca-szurkolók, az biztos
Pedig ez a csapat még mindig képes hatalmas örömet szerezni! Kérdezd csak, mit éreztek 2018-ban a rómaiak, vagy tavaly a liverpooliak. Idén a Realnak okozunk örömet, hiszen a teljesítményük alapján sok közük nem kéne, hogy legyen a bajnoki címhez, de mi alulmúljuk őket is. És akkor még jön a BL. Vkit ott is megörvendeztetünk majd augusztusban.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.07.12. 07:10:55

Persze, megfolyt minden támadást.
Nem akarod észrevenni, hogy számtalanszor nélküle is megy a játék, sőt szerintem kifejezetten próbálják az utóbbi mérkőzésen nélküle is építgetni az akciókat, csak nincsenek sajnos az elődök szintjén, így mindig kell, hogy az öreg valamit villantson.
Egyedül Busi zseniális átadása volt, ahol nem kellett az argentinnak részt venni az akcióban, ami valamilyen helyzettel is kecsegtetett.
Jó hogy nem kezdtek el rögtön CR-ezni, nagyon átlátszó, amit műveltek.

sansz írta:
2020.07.12. 01:41:41
Camp Nou99 írta:
2020.07.11. 21:58:20

Nem tudom hogy csak nekem tűnt fel de Messi nagyon önző,valahogy elfelejt passzolni,ha passzol nagyon sok esetben rossz helyre megy a laszti.
Messi, illetve a Barcelona arra megy szerintem,hogy Messi utolsó 1-2 évében felpörgessék a jegy és marketingbevételeket, több rekodot megdönteni stb. Csak ez már nem megy magától természetesen. A gólokhoz gólpasszokhoz már folyamatosan az kell,hogy mindenkinek hamar Messinek kell passzoljon,aki irdatlan sok támadást akaszt meg,önzőzik el. Ha összejön gól/gólpassz akkor a meccs embere,ha nem akkor meg azt mondjuk nem volt jó napja. Suarez is annyire minusz ember,kivéve,ha a góljával nyerünk.
Az a baj,hogy hiába zseni Messi és Suarez is, ki-ki a maga posztján,valójában nem is a góljaik száma a lényeg,hanem,hogy nyerünk e vele vagy sem. Az a gond,hogy túl sokszor nem nyertünk és Valverde alatt túl sok szerencsénk is volt.
Ha Messi és Suarez nem nyeri meg a meccset, akkor elveszítik, mert Suarez -1 ember, Messi meg megfojt minden támadást. És mellé a kimerült lelassult Busi..
De azt hozzá kell tenni,hogy ez most iszonyatos terhelés mindenkinek,pláne egy ilyen nem fiatal csapatnak.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.07.12. 07:05:43

Ok, hogy finomított változatban nyomjátok Prof. tanítványok, de itt szerintem nem fog az működni az, amit az NSO-n műveltek.

Messi esetében pont azt kritizálod, amiben jelenleg a legzseniálisabb (kulcs passzok), totál hülye lehetsz a focihoz, ha nem veszed észre ezeket, de inkább troll vagy szerintem.
Lehet egy-két rossz átadásod szorongatott helyzetben vagy csines labdával, esetleg egy sprint végén a nyakadban két-három védővel, de ha van öt-hat labdát, amivel átjátszod a szoros védelmet vagy gólhelyzetet érő támadást indítasz, azzal mérkőzéseken lehet megnyerni ezen a szinten, bár ahhoz megfelelő társak is kellenek.
A Barcának jelenleg nincs alternatívája rá, azaz, ha kiveszed az argentint a gépezetből, nagyon nagy gondok lennének. Tologatnák nélküle a labdát körbe-körbe, de még ekkora veszélyt sem jelentenének, mint most. Arról pedig Messi nem tehet, hogy egyszerűen öregszik.


Camp Nou99 írta:
2020.07.11. 21:58:20
Hát gyerekek ez fizikai fájdalom volt végignézni.
Messi olyan mintha egy béta változata lenne az eredetinek,Lajosra meg nem találok szavakat.
A 83 éves nagyim R.I.P. többet futott volna mint ő.
Nem tudom hogy csak nekem tűnt fel de Messi nagyon önző,valahogy elfelejt passzolni,ha passzol nagyon sok esetben rossz helyre megy a laszti. Grízes meg megint azon a hullámon van ami lefelé megy,tingli-tangli a pali
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.12. 01:41:41

Camp Nou99 írta:
2020.07.11. 21:58:20

Nem tudom hogy csak nekem tűnt fel de Messi nagyon önző,valahogy elfelejt passzolni,ha passzol nagyon sok esetben rossz helyre megy a laszti.
Messi, illetve a Barcelona arra megy szerintem,hogy Messi utolsó 1-2 évében felpörgessék a jegy és marketingbevételeket, több rekodot megdönteni stb. Csak ez már nem megy magától természetesen. A gólokhoz gólpasszokhoz már folyamatosan az kell,hogy mindenkinek hamar Messinek kell passzoljon,aki irdatlan sok támadást akaszt meg,önzőzik el. Ha összejön gól/gólpassz akkor a meccs embere,ha nem akkor meg azt mondjuk nem volt jó napja. Suarez is annyire minusz ember,kivéve,ha a góljával nyerünk.
Az a baj,hogy hiába zseni Messi és Suarez is, ki-ki a maga posztján,valójában nem is a góljaik száma a lényeg,hanem,hogy nyerünk e vele vagy sem. Az a gond,hogy túl sokszor nem nyertünk és Valverde alatt túl sok szerencsénk is volt.
Ha Messi és Suarez nem nyeri meg a meccset, akkor elveszítik, mert Suarez -1 ember, Messi meg megfojt minden támadást. És mellé a kimerült lelassult Busi..
De azt hozzá kell tenni,hogy ez most iszonyatos terhelés mindenkinek,pláne egy ilyen nem fiatal csapatnak.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.07.12. 00:10:26

"A legfontosabb trófea az, hogy másoknak örömet szerezzünk."
Vajon kik azok a mások? Mert nem mi, Barca-szurkolók, az biztos
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.07.11. 21:58:20

Hát gyerekek ez fizikai fájdalom volt végignézni.
Messi olyan mintha egy béta változata lenne az eredetinek,Lajosra meg nem találok szavakat.
A 83 éves nagyim R.I.P. többet futott volna mint ő.
Nem tudom hogy csak nekem tűnt fel de Messi nagyon önző,valahogy elfelejt passzolni,ha passzol nagyon sok esetben rossz helyre megy a laszti. Grízes meg megint azon a hullámon van ami lefelé megy,tingli-tangli a pali
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.07.11. 21:45:23

Messi zseniális labdái, vissztámadásai nélkül kb. alig van érdemi támadás, szóval így nagyon nehéz lesz továbbépítkezni.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.07.11. 21:39:09

Suárez kb. - 1 ember volt ebben az összetételben, még Messi is, aki egy félidővel többet játszott, sokkal többet futott és küzdött, mint az egy félidős uru.
Bár Messi meglódulásai már közel sem hordoznak akkora veszélyt, mint korábban (korral folyamatosan csökken a hihetetlen gyorsasága, helyzet változtatása kis területen), viszont még mindig két-három embert magával visz, ellenben egyszerűen sokszor nem tud kit megjátszani, aki érdemben továbbépíteni vagy befejezné az akciót, ez itt a probléma.
A szélső (hátvédek) hiába érnek fel a támadással, de gyakorlatilag veszélytelenek a kapu előtt.
A második félidőben látszott, hogy azok, akik még bírják az ütemet, viszont az öregeket tehermentesítik, ugyanúgy elfogynak a mérkőzés vége felé közeledve, mert nagyot kell gürizniük. Fati hiánya nagyon meglátszik, mert rajta kívül legalább még egy hasonló karakterű játékos hiányzik az előre játékban, illetve a középcsatár poszt is nagyon lyukas.
Középpályán Riqui gyerek nagyon agilis, de ezt az ütemet egész mérkőzésen nem lehet tartani, bár biztos tudta, hogy közel sem fogja végigjátszani a mérkőzést.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.07.11. 21:38:23

azt mondtam Messiről, hogy árnyéka önmagának, nos Suarez ma rátett egy lapáttal és önmaga karikatúrájává lépett elő.
hihetetlen de ebben a csapatban két -KETTŐ - ember van aki 10 m-nél többet képes labdával futni!! SR. és Semédo. na jó...néha Pique is megiramodik 8)
győztünk és semmi öröm, biztos bennem van a hiba.
Válasz küldése