Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.07.22. 20:29:36

Barca_10 írta:
2020.07.22. 18:24:28
Azt írják ameddig a többiek élvezik az 5 nap pihenőt ő keményen edz hogy formába kerüljön és ne sérüljön le újra.
Ez már volt. Izomtúlterhelés->3-4 hét pihenő
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.07.22. 18:24:28

Azt írják ameddig a többiek élvezik az 5 nap pihenőt ő keményen edz hogy formába kerüljön és ne sérüljön le újra. Örülnék ha hosszabb távon bevethető lenne, olyan érzésem van vele mintha elhúzta volna előttünk a mézesmadzagot, megmutatta mit tud(na) adni a csapatnak aztán újra megsérült. Szurkolok neki.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.07.15. 12:05:30

Dembelé és a bevethetőség...
Ha nem lenne mérhetetlenül szomorú, akkor most nevetnék. A Dortmundban gyakorlatilag nem volt sérült. Az hogy ott sokkal jobb volt, nem ide tartozik, volt helye futni, de már sokadik súlyos izomsérülése, ami között volt nem is egyszer szakadás is. Mikor lesz ő teljesen ugyanolyan értékű játékos? Már, ha sikerült érettebb észt is fejlesztenie, mindíg benne lesz, hogy vigyázz, mert megint ez lesz. Mire ő megint toppon lesz fizikailag és mentálisan az odébb lesz, pedig ha valakire szüksége volna a csapatnak az egy jó Dembi és a többi fiatal. Tartok tőle, hogy a köv, sérülése borítékolható. Kicsit sok nálunk a súlyos izomsérülés. Most éppen Griez is, aki korábban szinte sosem volt sérült...
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.07.14. 20:23:58

szbsz írta:
2020.07.14. 20:03:04
Újra edzésben :!: https://www.fcbarcelona.com/en/news/

A bl döntőre már bevethető is lesz :lol:
Végre! 👏 kéne egy egészséges Dembele végre, remelem összeszedi magát a kövi szezonra. ( haa a Bl döntôn nem sérül meg 🤣 )
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.07.14. 20:03:04

Újra edzésben :!: https://www.fcbarcelona.com/en/news/

A bl döntőre már bevethető is lesz :lol:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.29. 15:48:06

szegény srác igazi Schrödinger macskája, aki az én fejemben folyamatosan vmilyen sérült és egészséges állapotok közötti bizonytalanságban létezik egészen addig, amíg vkitől/vhonnan meg nem tudom, épp mi van vele.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.29. 14:22:23

Juliusban épül fel teljesen, ha minden igaz.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.05.29. 13:26:18

Lehet tudni valamit róla? Mi van vele, hogy telnek a napjai, gyógyulgat mikor térhet vissza marad megy ps-ezik még, ilyesmi??
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.03.10. 06:41:49

Chino írta:
2020.02.16. 15:09:17

.

Nekem senki ne mondja, hogy minden rendben van ott, alig van játékosunk aki hosszabb rövidebb időre ne dőlt volna már ki és még a szezon felénél tartunk. Suareznek is csak rövidebb kihagyást jósoltak, erre kap hat hónapot, Alba is már harmadjára sérült komolyabban és őt se tudjuk meddig fog tartani. Én már azt is simán el tudom képzelni, hogy 1-2 nap múlva közlik hogy 3-4 hónap off.
Lehet, hogy igazad van, de ne felejtsd el a játékosok korát. Fiatalon is le lehet sérülni, de azért ha sok a 30+ játékos, ott biztos több lesz a sérült és a gyógyulás is lassabb átlagosan.
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2020.03.09. 23:58:42

Vakmacska írta:
2020.03.09. 20:11:07
Most volt a tévében, egy magyar csóka nyilatkozott. Azt mondta, hogy ő volt Katarban Dembi erőnléti edzője. Büszkén mondta, hogy itthon végezte el az erőnléti edző iskolát.
Ha ez igaz... pontosan tudjuk, hogy mennyit ér a magyar "erőnlét".
Dembelének nem az erőnlétével volt, vagy van problémája, leginkább ez ki sem derült! Ne járasd le azt légyszi amit nem is biztos, hogy le kellene csak mert Magyarországon poén cél vagy jófejség a magyar dolgokat szidalmazni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.03.09. 20:11:07

Most volt a tévében, egy magyar csóka nyilatkozott. Azt mondta, hogy ő volt Katarban Dembi erőnléti edzője. Büszkén mondta, hogy itthon végezte el az erőnléti edző iskolát.
Ha ez igaz... pontosan tudjuk, hogy mennyit ér a magyar "erőnlét".
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.16. 15:09:17

MatyiG írta:Nem mondom, hogy az edzői stáb nem hibás, de elsősorban Dembélé számlájára írnám ezeket a dolgokat. Viszont EV nem értem, miért lett volna ebben hibás.


Attól, hogy valaki nem érez fájdalmat vagy nem érzékeny az adott testrész nem biztos hogy 100 %-osan gyógyult is. Ezt pedig az orvosi stábnak a felelőssége felmérni, nem a játékosnak. Ha ennyire linknek tartják itt sokan, meg hogy inkább csücsül otthon a pénzért miértg erőltette volna hogy minél gyorsabban a pályára léphessen?

Én inkább azt tartom gyanúsnak, hogy Suarez sérülése után gyanúsan gyorsan megkapta a játékengedélyt. Közel sem biztos, hogy normál esetben is ez lett a folyamat. Ez pedig felveti az orvosok felelősségét, hovatovább a szakmai stáb nyomása is közre játszhatott.

Nekem senki ne mondja, hogy minden rendben van ott, alig van játékosunk aki hosszabb rövidebb időre ne dőlt volna már ki és még a szezon felénél tartunk. Suareznek is csak rövidebb kihagyást jósoltak, erre kap hat hónapot, Alba is már harmadjára sérült komolyabban és őt se tudjuk meddig fog tartani. Én már azt is simán el tudom képzelni, hogy 1-2 nap múlva közlik hogy 3-4 hónap off.
Forca Barca!!!!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.15. 20:11:01

Tetszett, hogy a mai meccsre mindenki Dembélé mezben jött ki. Apró dolog, de azért jó.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.15. 15:47:44

Nem mondom, hogy az edzői stáb nem hibás, de elsősorban Dembélé számlájára írnám ezeket a dolgokat. Viszont EV nem értem, miért lett volna ebben hibás.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.15. 15:34:47

NovaProspekt írta:
felépültem már több komoly sérülésből is (gondolom más is van így ezzel a fórumon), úgyhogy testközelből tapasztaltam meg. mivel Dembéléről sejtjük, hogy emellett nem is a legélesebb kés, valószínűleg nem mindig tudta helyesen megítélni, h hol a határ.
Én is csináltam már végig kemény rehabokat, de egészen biztos vagyok benne, hogy világszínvonalú profi sportóknál egészen máshogy megy. Szoktak készülni videók rehabilitációkról, az edzők kb. minden lépésüket figyelik ilyenkor a sportolónak, látszik, hogy nagyon komoly hozzáértéssel csinálják, és nem a sportolóra van bízva, hogy mennyire terhelje meg a sérült részt.

Matyi!
Amit írtál, azzal pont az bizonyítod, hogy kóklerek az edzőink. Mert ha te a fotelból laikusként ezt láttad, ők meg, akik elméletileg hozzáértők, a pálya széléről nem, akkor ugye egyetértesz abban, hogy vannak bajok?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.15. 14:59:11

srácok azért ha van vkinek egy sokhónapos kiesése, és nem terheli az izmot/inat/ízületet, ott el fog gyengülni az a testrész. amíg a műtétből felépül, van egy periódus, amíg abszolút nem szabad terhelni (gondolom ez evidens), aztán szépen lassan el kell kezdeni nyüstölni a testrészt, különben sosem lesz olyan, mint régen. ez fájdalommal fog járni, és ember legyen a talpán, aki bizonyos helyzetekben megmondja, h meddig tart a "még jó" fájdalom, és honnantól szaggatja vissza az izmot.

felépültem már több komoly sérülésből is (gondolom más is van így ezzel a fórumon), úgyhogy testközelből tapasztaltam meg. mivel Dembéléről sejtjük, hogy emellett nem is a legélesebb kés, valószínűleg nem mindig tudta helyesen megítélni, h hol a határ.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.15. 14:55:07

Én meg azt figyeltem meg éles szemmel, hogy minden bemelegítő játékos mellett áll egy csóka, gondolom erőnléti edző. Sokszor csinálják a játékosokkal a gyakorlatokat.
Ha kummantott Dembelé, akkor miért nem szólt ez az ember hogy nem kellene betenni? Vagy a jàtékosra miért nem szólt rá?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.15. 14:44:30

MatyiG írta:Megkapta az engedélyt a játékra, nehogy már az edző hibája legyen, hogy becserélte 20 percre.
Halkan megjegyzem, hogy ősszel a sérülése előtt figyeltem a "bemelegítését" a pálya szélén. Nevetséges volt, túlzás lenne bemelegítésnek nevezni. Plusz már akkor láttam, hogy fogta ott a combját, ahol korábban is, aztán meg is sérült öt perc után.
Az mondjuk érdekes, hogy ilyen szinten a stábból senkinek sem tűnik fel, na meg az is hogy nem jutott el agyilag arra a szintre, hogy nem büntetésnek van a bemelegítés, hanem a saját érdeke.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.15. 14:36:55

westerngom írta:
MatyiG írta:Komolyan EV a hibás ebben is? :D
Igen, nagyobb részben, mert sérülten, illetve nem felépülve az előző combizom sérüléséből játszatta. Ezen a szinten az első sérülést követően egy személyi edzőt kellett volna a gyerek mellé ültetni, aki a táplálkozásától kezdve, a teljes erőnléti és egészségi állapotáért felel.
Megkapta az orvosi engedélyt, nem?
Akkor ez mégis hogyan lenne Valverde sara?

Ezt a személyi edző dumát meg nem értem, van erre alkalmazott a klubnál, akkor ha egyszerre 5-en lesérülnek akkor a klubnak 5 különböző embert kéne még felvenni?
És mi az, hogy a csávó felel Dembele táplálkozásáért, ha a gyerek hajnali 3-kor Fortnite közben nekiáll chipsezni, akkor a csávón verik le? :D

Nem akarok kötözködni, de az összes kijelentésed ebben a hsz-ben nekem eléggé értelmetlen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.15. 14:35:54

Megkapta az engedélyt a játékra, nehogy már az edző hibája legyen, hogy becserélte 20 percre.
Halkan megjegyzem, hogy ősszel a sérülése előtt figyeltem a "bemelegítését" a pálya szélén. Nevetséges volt, túlzás lenne bemelegítésnek nevezni. Plusz már akkor láttam, hogy fogta ott a combját, ahol korábban is, aztán meg is sérült öt perc után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2020.02.15. 14:28:25

MatyiG írta:Komolyan EV a hibás ebben is? :D
Igen, nagyobb részben, mert sérülten, illetve nem felépülve az előző combizom sérüléséből játszatta. Ezen a szinten az első sérülést követően egy személyi edzőt kellett volna a gyerek mellé ültetni, aki a táplálkozásától kezdve, a teljes erőnléti és egészségi állapotáért felel.

Feast4 írta:
Amúgy kövezz meg de igen.Visszaemlékszem magyar 1000-ed osztályban is voltak nálunk olyan gyerekek akik nem jártak edzésre nem melegítettek stb. Na az összes edzőnk a tyúkszeműkre lépett, ha pedig tényleg annyira gyökér volt hogy nem használt felzavarták a lelátóra.De egyszer se engedték hogy idáig fajuljon.Ha nem nőtt ki az agya a felelősségérzete akkor megpróbálták beleverni, ha nem ment akkor pedig levették a kezüket róla.

Ezen a szinten ekkora szakmai stáb mellett egy ilyen értékű játékost nem hiszem el hogy nem volt senki aki a kezébe vegye.
Az edző felelőssége, illetve a szakmai stábé.
Amennyiben a játékos nem működik együtt és nem tartja a számára előírt, személyi edzővel ellenőrzött projektet, úgy a technikai igazgató (Abidal) jogköre, hogy szakcionáljon. Például nagy mértékű fizetés megvonással.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.02.14. 20:24:49

MatyiG írta:Komolyan EV a hibás ebben is? :D
Amúgy kövezz meg de igen.Visszaemlékszem magyar 1000-ed osztályban is voltak nálunk olyan gyerekek akik nem jártak edzésre nem melegítettek stb. Na az összes edzőnk a tyúkszeműkre lépett, ha pedig tényleg annyira gyökér volt hogy nem használt felzavarták a lelátóra.De egyszer se engedték hogy idáig fajuljon.Ha nem nőtt ki az agya a felelősségérzete akkor megpróbálták beleverni, ha nem ment akkor pedig levették a kezüket róla.

Ezen a szinten ekkora szakmai stáb mellett egy ilyen értékű játékost nem hiszem el hogy nem volt senki aki a kezébe vegye.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.14. 19:30:17

MQuCsabi írta: Valami az eronleti edzovel lehet gond es vagy a nyari turaval, mert iden sok a serules es nem csak Dembinel
Mennyire sok? Én pont úgy látom, hogy kevesebb, mint pl. 2 évvel ezelőtt, amikor a fél csapatnak combhajlító problémája volt.

Dembele, már roncs, Umtiti nem akarta a műtétet, Lajos meg évek óta sérülten játszik.
Ha őket nem számoljuk, akkor szerintem nem vészes az arány.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.14. 19:13:33

Az teljesen egyertelmu, hogy nem vegzik jol a munkat, viszont azt ne gondolja senki, hogy az a 10 edzo, aki ott koborol minden videoban az edzopalyan, az csak az Sulejmant ment oda atbeszelni.

Valami az eronleti edzovel lehet gond es vagy a nyari turaval, mert iden sok a serules es nem csak Dembinel
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.14. 18:40:30

MQuCsabi írta:Amúgy neki meghaltak a szülei vagy mi van? Úgy beszéltek róla, mint egy ötévesről :) Kellett volna kapjon egy olyan nevelést, aminél alap, hogy rendesen viselkedik, hallgat a stábra, stb.

Én nem támadtam, bírtam is, és sok sikert kívánok neki a jövőben is, baromi kemény egy ilyen sérülés hullám, meg lehet kérdezni Rafinhát pl., de azért mindig a csúnya klub kártyát nem lehet előhúzni. Pont e miatt az álláspont miatt nem bírnak felnőni a mai fiatalok és nem vállalnak felelősséget semmi miatt. (Fú, ez de öregesen hangzott)
Persze, és ki is takaríthatnának maguk után a játékosaink, nem kéne kupit hagyni. De tudjuk, hogy mi a valóság.
Lesz egy kis időm még sajnálom is őt, 100 milliókkal a zsebében.
Nem kell sajnálni, de klub érdeke, hogy ha vesz egy játékost, akkor mindent megtegyen, hogy teljesen be tudjon illeszkedni, illetve kihozza a maximumot a benne rejlő lehetőségekből, megtalálja neki azt a szerepkört, amiben a leghasznosabb lehet a csapat számára. Mert ha ezek nem történnek meg, az klubnak is szívás, sőt, a klubnak szívás igazán, met ahogy te is utaltál rá, a játékosnak így is-úgy is ki kell fizetni a fizetését. És ezt nem csak Dembelé miatt mondom, a sérüléseket leszámítva a legtöbb játékosunk, akiket az utóbbi években igazoltunk, hasonló cipőben jár. Szóval, valahol baj van. Vagy már eleve rossz játékosokat igazolunk vagy rosszul használjuk őket, vagy mindkettő valamilyen mértékben közrejátszik. DE az egyértelmű, hogy valaki/valakik rosszul végzik a munkájukat a klubnál.
Válasz küldése