Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.23. 15:34:56

kapitány írta:
2020.07.23. 13:03:26
LG írta:
2020.07.23. 12:24:13
Kik azok a középszerű játékosok, akiket Messi világszínvonalra hozott fel? :shock:
az idézőjel lemaradt... "középszerű", vagy inkább úgy írom, hogy egy szinttel feljebb tudott hozni játékosokat...
lehet, hogy még veled is tudna egy gólt rúgatni ;)
De kik azok, akik ő hozott egy szinttel feljebb? Én próbálom kitalálni, hogy kire/kikre gondolhattál, de nem nagyon tudom senkire azt mondani, hogy kifejezetten Messi miatt lépett szintet.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2020.07.23. 13:03:26

LG írta:
2020.07.23. 12:24:13
Kik azok a középszerű játékosok, akiket Messi világszínvonalra hozott fel? :shock:
az idézőjel lemaradt... "középszerű", vagy inkább úgy írom, hogy egy szinttel feljebb tudott hozni játékosokat...
lehet, hogy még veled is tudna egy gólt rúgatni ;)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.23. 12:24:13

Kik azok a középszerű játékosok, akiket Messi világszínvonalra hozott fel? :shock:
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2020.07.23. 09:27:59

Nero. írta:
2020.07.22. 00:07:50
https://m.youtube.com/watch?v=qRFiOWgiVx4

És ez csak egy szezonon belül, ahol persze mindenért a hozzá nem értő Enrique volt a hibás.

Tavaly az Anfielden is kiosztott 2-3 gólpasszt, Coutinho és Suarez elszórakozta a helyzeteket. De a 3-0nál is az ő labdáját lazázta el Dembelé. Előtte Vidalt is leordította.

“Messi elnyomja a többieket” Hahaha :lol: Inkább pont az hogy a legjobb évei mennek a levesbe mert nincsenek már társak.

Nem szeretek túlzásokba esni, de amit ez az “ember” adott nekünk az elmúlt 15 évben arra nincsenek szavak. Ha vissza vonul akkor róla kell elnevezni a stadiont, a 10es mezt pedig örökre visszavonultatni.
Teljesen egyetértek Haver!!
Vicc hogy elnyomja a többieket!! :) ez a kis csávó világszínvonalra hoz fel középszerű játékosokat! Minden játékos álma, hogy vele játszon egy csapatban! :)
Egy kib@szott Zseni! Bárki bármit mond Ő mindenidők legnagyobbja!!
Élvezni kell minden pillanatát még a játékának és megköszönni neki mindent!!! =D>
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.23. 00:02:25

Nem mondom,hogy Messi a legnagyobb probléma,mert ez a helyzet egy nagy probléma, aminek Messi egy összetevője.
Én is így látom. Valahol törvényszerű is, ami történik, hogy ekkora sikerek után fájdalmas a hanyatlás. A nagy öregeknek, főleg Messinek akkor is hálásak lehetünk, ha jön még 1-2 olyan kellemetlen szezon, mint az idei. Azt hiszem, hogy 2004 környékén ezt a forgatókönyvet, ennyi sikerrel, a végén néhány keserves szezonnal örömmel, gondolkodás nélkül írtuk volna alá.

Nérónak abban igaza van, hogy összességében parádés 1,5 évtized van mögöttünk, a bajnokságban abszolút kijött a dominancia, 1-2 BL sajnos benne maradt a csapatban, de így is nyertünk 4-et, úgy, hogy előtte csak egyetlen BEK győzelmünk volt. Mint mondtam, az elmúlt szezonok (főleg ugye az idei) hanyatlása valahol törvényszerű, de azért lehetett volna máshogy. Hogy mégis így lett, abban sok dolog közrejátszik, egy kicsit Messi is, de ugyanúgy a többi nagy öreg, a vezetőség, az aktuális edzők, a besült igazolások és saját nevelések. Ezek mind közrejátszottak, a legnagyobb bűn azonban a vezetőséget terheli, mert ők voltak, aki kiváló helyzetben vehették át a klubot, de hagyták szépen lassan leépülni. Amilyen szerencsés helyzetben voltak ők, mikor hatalomra kerültek, kb. olyan nehéz lesz azoknak, akik utánuk jöttek. Hozzáteszem, azért nem katasztrofális a helyzet, Laportáék anno ennél sokkal mélyebbről hozták ki a klubot.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.22. 23:06:40

csababarca írta:
2020.07.22. 12:51:46
LG írta:
2020.07.22. 12:05:29

Amiből persze ki lehet mosdatni, ahogy pl. itt fórumon rendre meg is teszitek, de szerintem az sem korrekt hozzáállás, hogy a sikerekért ajnározva van, a kudarcokból pedig ki van mosdatva, és rá van kenve a társakra.

Ez nem igaz, mert ha kell kritizálni meg is tesszük. Nem egyszer leírtam pl a mostani szezonban, hogy sajnos ő is részese a kudarcnak, mert olyan helyzeteket hibázott el, amit amúgy nem szokott.
Minden meccsen volt 2-3 ilyen, tehát ő is ludas.
Vagy anno '12-ben amikor kiestünk a chelsea ellen is kritizálva volt a kihagyott tizi miatt. Persze azt is megjegyeztük, hogy ha nincs a vak VV értelmetlen kirohanása Ramires góljánál, akkor mit sem számt.

Én csak arra próbálok itt rávilágítani már évek óta, hogy nem ő a legnagyobb problémánk.
És hogy nem hiszek abban, hogy a játékosaink miatta felejtenek el focizni, vagy hogy miatta tetű lassú és körülményes a csapat.
Pedig szerintem pont nem az a gond vele,hogy több helyzetet kihagy, mert az tényleg védhető azzal,hogy de azért még sok gólt lő így is és sok gólpasszt ad. A gond az,hogy ehhez már neki rengeteg próbálkozás,játék lassítás,önzőzés és az kell,hogy mindig mindenki neki passzoljon.
És ez nem hiszem,hogy edzői utasítás, Valverde abszolút lefeküdt neki,meg az öregeknek, de Setient és Sarabiát is kissé elnyomták már.
Kicsit úgy játszik a csapat Messivel,mint Messi Suarezzel.


Nem mondom,hogy Messi a legnagyobb probléma,mert ez a helyzet egy nagy probléma, aminek Messi egy összetevője.
De ha lesarkítva akarjuk nézni,mondhatjuk,hogy Xavi és Iniesta kiesése a legnagyobb gond, Xavi vezér is volt és irányított, Messinek meg elég volt "csak" fociznia.
Évekkel ezelőtt,mikor még csúcson volt, az argentin valogatottban hasonlót lehetett latni
. Ő volt a vezér, ő csinált mindent,mindenhonnan elkérte a labdát, egyedül akarta megnyerni a vb-ket és sokszor ugyanez a kiszámítható szenvedés volt az eredmény, pár Messi góllal és gólpasszal. Aztán volt amikor egész jól kijött a lépés,végül mégis kiestek, de ez is hasonlít a mostani Barcás állapotra.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.22. 15:29:05

Messi folyamatos szervezése csak a gyenge, 0 kreativitású keretünk következménye, nem pedig fordítva.
Azért megy minden támadás át Messin, mert jelenleg Messin kívül nincs egyetlen húzóember sem a csapatban, és mi mindig akkor voltunk igazán jók, amikor Messi mellett voltak húzóemberek.

2015-16 között is sokat szervezett, de a különbség az volt hogy ha nem ő rajta megy át mert éppen a kapu közelében várta a labdát, akkor ott volt Iniesta, Neymar, Alves, és a csúcson lévő Jordi Alba.

Most ha nem Messi intézi a támadást, akkor ki? Griezmann? Suarez? Busquets?Rakitic?Robi? Na ezért mennek az unalmas oldalpasszok
Nem véletlen hogy néha Piqué bolondul meg, és ad 1-1 hosszabb labdát, üde színfolt a jelenleg befutó Riqui-Fati kettős.


Már Valverdénél is botrányos volt, hogy Suareznek kellett Neymart játszani, persze hogy kijön hogy labdát se tud vezetni, neki is az lenne a dolga hogy veszélyes helyzetben megkapva a labdát rádurrantsa mint anno.
Régen is hagyott ki meccsenként olyanokat amikért falun is husánggal kergetnek meg, de ott volt meccsenként még 4-5 másik lehetősége, most meg meccsenként 1-2.

Ahogy csababarca mondta, azt tudja elnyomni aki nem tud teljesítményben felnőni, és sajnos most az egész csapat ilyen.
Valahogy egy Neymart, Iniestát, csúcs Xavit, De Bruyne-t, Thiagot és társairól nehezen tudnám azt elképzelni hogy ideigazol és hirtelen betojva játszva nem megy bele a cselbe, nem indít, hanem 20-ból 20-szor a 2 méteres oldalpasszt választja.
Attól még hogy Messi szervezi a támadásokat, nem tilos a többieknek belemenni a párharcokba, indítani a többieket de erre alig van már aki Messin kívül képes.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.22. 12:51:46

LG írta:
2020.07.22. 12:05:29

Amiből persze ki lehet mosdatni, ahogy pl. itt fórumon rendre meg is teszitek, de szerintem az sem korrekt hozzáállás, hogy a sikerekért ajnározva van, a kudarcokból pedig ki van mosdatva, és rá van kenve a társakra.

Ez nem igaz, mert ha kell kritizálni meg is tesszük. Nem egyszer leírtam pl a mostani szezonban, hogy sajnos ő is részese a kudarcnak, mert olyan helyzeteket hibázott el, amit amúgy nem szokott.
Minden meccsen volt 2-3 ilyen, tehát ő is ludas.
Vagy anno '12-ben amikor kiestünk a chelsea ellen is kritizálva volt a kihagyott tizi miatt. Persze azt is megjegyeztük, hogy ha nincs a vak VV értelmetlen kirohanása Ramires góljánál, akkor mit sem számt.

Én csak arra próbálok itt rávilágítani már évek óta, hogy nem ő a legnagyobb problémánk.
És hogy nem hiszek abban, hogy a játékosaink miatta felejtenek el focizni, vagy hogy miatta tetű lassú és körülményes a csapat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.22. 12:05:29

Nero. írta:
2020.07.22. 00:07:50

Nem szeretek túlzásokba esni, de amit ez az “ember” adott nekünk az elmúlt 15 évben arra nincsenek szavak. Ha vissza vonul akkor róla kell elnevezni a stadiont, a 10es mezt pedig örökre visszavonultatni.
De éppen erre mutattunk rá többen, hogy van éremnek másik oldala is. Pl. hogy ő is rengeteget kapott ettől a klubtól, a Barca nélkül nem futhatott volna be ekkora karriert. Nem kell áldozatként beállítani, bőségesen megkapott mindent, amit csak egy játékos kívánhat. Ez az ő yardja, láthattuk, hogy a válogatott futball sokkal kevésbé az. Amiből persze ki lehet mosdatni, ahogy pl. itt fórumon rendre meg is teszitek, de szerintem az sem korrekt hozzáállás, hogy a sikerekért ajnározva van, a kudarcokból pedig ki van mosdatva, és rá van kenve a társakra.

Tisztáznám, hogy nem az érdemeit akarom kisebbíteni, csak rá szeretnék mutatni, hogy néhányan teljesen egyoldalúan ítélitek meg a helyzetét.
Tivornya79
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.03.01. 19:57:01

2020.07.22. 09:17:26

Sztárjátékosok tucatjai válnak használhatatlan biodíszletté ebben a csapatban évek óta. Ennek bizony belső oka van!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.07.22. 00:07:50

https://m.youtube.com/watch?v=qRFiOWgiVx4

És ez csak egy szezonon belül, ahol persze mindenért a hozzá nem értő Enrique volt a hibás.

Tavaly az Anfielden is kiosztott 2-3 gólpasszt, Coutinho és Suarez elszórakozta a helyzeteket. De a 3-0nál is az ő labdáját lazázta el Dembelé. Előtte Vidalt is leordította.

“Messi elnyomja a többieket” Hahaha :lol: Inkább pont az hogy a legjobb évei mennek a levesbe mert nincsenek már társak.

Nem szeretek túlzásokba esni, de amit ez az “ember” adott nekünk az elmúlt 15 évben arra nincsenek szavak. Ha vissza vonul akkor róla kell elnevezni a stadiont, a 10es mezt pedig örökre visszavonultatni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.21. 22:42:06

Nem vitatkozom, nekem ez a véleményem.
Kicsit túl van reagálva ez a Messi elnyom mindenkit dolog.
Persze egyszerűbb ezt belemagyarázni, mint elfogadni azt, hogy a játékosok zöme saját maguktól gyengék.
Fikázzuk Messit, ez a legegyszerűbb.
Mint amikor sírtak hogy “jajj Messi miért nem passzol Gomeznek???”, mondjuk mert elesett a saját lábában a tag.


Gyenge volt önmagához képest idén, főleg a covidos szünet óta nem ment neki úgy, ahogy szokott, ez tény.
De góljaink fele miatta volt, meg volt még a 20 asszisztján kívül 20 olyan passza ami után gólpasszt adott mást.
És nem azért mert elnyom mindenkit, meg csak ő adhat előre passzt, hanem mert szintekkel van a többiek felett még gyenge formájában is.
Lehet itt Griezmanozni, de neki igenis be kell állni a sorba, nem hepciáskodni mint Bale a realnal pl.
Minden csapatnál van hierarchia, persze ha sikeres a csapat akkor kevésbé hozzuk elő, mert francot nem érdekel a dolog.
Ha kicsit rosszabbul megy akkor már diktatúrát kiáltunk.

Én egy problémát látok Messivel kapcsolatban, az meg a Lajossal való túl a barátságon dolog. Az nem egészséges, ezért lenne jó ha Lajos kikopna a kezdőből, a többieket egy szinten kezeli Messi.

Szerk.: Fati-Messi viszonyt Messi szemszögéből említettem, Messi leteszi neki amikor kell, ennyi a lényeg. Mert Messi nem hülye, odarakja annak aki jó helyzetben van, vagy kerülhet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.07.21. 19:09:45

csababarca írta:
2020.07.21. 17:15:38
Mondjuk ez a kettős sose volt Messi mostani szintjének közelében sem.
Ez egyáltalán nem igaz. Busquets évek óta árnyéka önmagának, Pep alatt bázis volt. Iniesta-Xavi-Busquets. Csodálkozom, hogy 4/2 BL jött össze összesen, annyira stabil volt az egész. Piqué is klasszis teljesítményre képes még most is, csak már kéthavonta, kétmeccsenként/kéthetente helyett. Szóval elég túlzónak tartom ezt.
Azzal egyetértek, hogy visszább kéne lépnie, de valahogy nem látom magam előtt, hogy mondjuk ő visszább lép, akkor egy csapásra Lajos mondjuk megtanul labdát vezetni, meg ilyenek.
Nem Luisnak kell megtanulnia labdát vezetni. Ha Trincao, Griezmann, Lautaro (?) levegőt kap tőle, már nyert ügy. Suarez egy elég rossz példa, nekik kettőjüknek hand-in-hand kell kiülni matézni, vagy Suareznek Miamiba költözni kb. most nyáron. Messitől nem válnék meg rögtön, Suareztől igen. Úgy is, hogy személyes kedvencem, de amit látni kell, azt látni kell.
Két élű dolog ez, hogy Messi elnyom mindenkit. Fatit nem tudja elnyomni, mert a kisgyerek beleáll a cselekbe, meg lövésekbe. Azt tudja elnyomni, aki kevés ide (Griezman).
Fatit nem tudja elnyomni, mert Fati egy gyerek, és ösztönből megy előre. Ő csak játszik, Krkics is ilyen volt, ha emlékszel. Aztán végül mind felnőnek, beléjuk verik vagy kiépül bennük az alárendeltség érzése (ne tévesszük össze a csapatjátékkal, Messiről beszélgetünk, CR-rel együtt tényleg unique emberek), és onnantól nem megy. A Barca nem a minimális individualizmusról szól, kollektíven jó a csapat, vagy éppen szr. Griezmann is olyan feeling nekem, mint Ibra, csak a srác csendesebb, és szerényebb. Nem találja a helyét, mert van egy kiforrott stílusa, amit nem tud berendelni a Barca alá. Ez nem baj, az a baj, hogy ez elég valószínű volt, hogy így lesz, mégis idehozták. Hiba volt, nem kellett volna jönnie, nem tudom ki az ügynöke, de rendesen megbeszélhette a fejét. Az a görény raiola neki is? De mindegy is, ő sem lenne ennyire gyenge, ha lenne tere, nem kellene folyton Leót erőltetni. Ja meg am a srác úgy "rohadt" gyenge, hogy amúgy egy tök jó teljesítményt hoz, a körülmények ellenére. Csak ezt senki nem látja a klubnál, mert Messi Messi Messi és tele a gatya.

Kedvelem én Leót is, de már értem a Realt Raúl kapcsán. Ez nem fér bele a profizmusba, illetve az sem, hogy tegyük fel, hogy Griezmann-nal van gond. Nem lehet így pö.csölni egymással edzésen sem. Továbbá, ha nincs megértés a játékos oldaláról, akkor pezsgőzni kell és megköszönni mindent. Mondjuk ehhez kellene itt egy "5 éves terv", mert úgy beszélek én is Messiről, hogy jelenleg nélküle, a tőle való függés nélkül sem vagyunk előbbre, mert nincs semmi, csak fifázik itt ez a sok öltönyös kö.csög...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.21. 17:15:38

Rinku írta:
2020.07.21. 15:49:05
Ugyanez vonatkozik a többiekre is, Piquére, Busquets-re (bár őt lehet inkább ki kéne rakni a vérbe).

Mondjuk ez a kettős sose volt Messi mostani szintjének közelében sem.
Azzal egyetértek, hogy visszább kéne lépnie, de valahogy nem látom magam előtt, hogy mondjuk ő visszább lép, akkor egy csapásra Lajos mondjuk megtanul labdát vezetni, meg ilyenek.

Két élű dolog ez, hogy Messi elnyom mindenkit. Fatit nem tudja elnyomni, mert a kisgyerek beleáll a cselekbe, meg lövésekbe. Azt tudja elnyomni, aki kevés ide (Griezman).
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.21. 16:25:07

Rinku írta:
2020.07.21. 15:49:05
Ja egyébként jó ez a nyilatkozat, hogy magukba néztek. Sokra megyünk majd vele, kőkemény befelé fordulás lehetett. Hányadik komolyabb nézelődés ez már az utóbbi 3 évben?
ma Barcás játékosnak lenni olyan, mintha vmi terápián lennél. mindenki ül az öltözőben, és öninspekciót tart. :D jó lenne, ha lenne legalább egy arc ott bent, aki lelket is ver a sok önmarcangolóba.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.07.21. 15:49:05

daffy írta:
2020.07.20. 16:24:42
Nélküle lehet olyan focit játszani,amit jelenleg vele nem lehet. Az öltözői,csapatbeli befolyással együtt nem annyira biztos az,hogy olyan sokkal több az amit ad,mint amit elvesz. Hiába talán még mindig ő a legjobb. A többiek nagyja görcsös miatta és a felé való passzolási,megfelelési kötelesség miatt szerintem. És ez csak egy nagyon elhanyagolható része az egésznek. A fizetése,aláírási pénz,stb már eggyel nagyobb. Figyelni kell rá,hogy úgy öregedjen meg,hogy közben lefelé menjen státusza,különben baj lesz.
Ez egy nagyon jó meglátás, mert amióta itt van, folyamatosan így van. Egyébként érthető, mert hát ő Messi. Ki merne szembeszállni vele... És ez is a baj, hogy nincs senkinek töke, mert megy a levesbe. Gyakorlatilag Messinek van egy klubja jelenleg, ami néha megnehezíti az életét (Abidalék nyilatkozata, stb.) Csak anno ez a függés még be is jött, azóta folyamatosan kopik az egész. A fizus és alapember dologgal kapcsolatban korábban megmondtam már, télen, amikor edzőváltás volt - még vagy 3 évig itt tartanám, de csak akkor, ha vállalja a 10 milliót évente és azt, hogy ő már inkább beálló, mint alapember. Ugyanez vonatkozik a többiekre is, Piquére, Busquets-re (bár őt lehet inkább ki kéne rakni a vérbe). Messi úgysem menne bele, de hú de szeretnék látni valakit dinnye méretű herékkel, aki elhelyezi őt a csapatban, a valós helyére. Mert Griezmannal ami van, az fárasztó. És kétlem, hogy a srác lenne igazán a nehéz eset...

Ja egyébként jó ez a nyilatkozat, hogy magukba néztek. Sokra megyünk majd vele, kőkemény befelé fordulás lehetett. Hányadik komolyabb nézelődés ez már az utóbbi 3 évben?
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.21. 13:05:33

NovaProspekt írta:
2020.07.20. 18:53:49
miro. írta:
2020.07.20. 11:15:50
Ő neki az aranylabda jár.
De meg is érdemelné,akkora extra volt.
A Real az utóbbi 15 évben csak tavaly rúgott kevesebbet mint most a bajnokságban,illetve ez mellé lesz egy BL nyolcaddöntője.
Isten a csávó ebben az évben.
lecsúszott róla, 2020-ban nem osztanak. jól megszívta :mrgreen:
Igen-igen. De ez is O miatta,annyira eselyes,de nem akarjak egyszeruen neki adni.. :o :shock:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.20. 19:21:49

Ma se Messivel van a probléma, hanem a barátaival. Nem érdemes azon vitatkozni, hogy a barátok közül ki volt világklasszis, ki nem. De ők - és a szurkolók egy része - ma is beléjük látja azt, amit korábban tudtak, pedig ma csak felvillanásaik vannak. Messi meg anyatigrisként védi őket. Ezzel örökös sakkban tartja a vezetőséget és csak olyan edzőt lehet hozni, aki belemegy, hogy ezt tiszteletben kell tartania.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.20. 18:53:49

miro. írta:
2020.07.20. 11:15:50
Ő neki az aranylabda jár.
De meg is érdemelné,akkora extra volt.
A Real az utóbbi 15 évben csak tavaly rúgott kevesebbet mint most a bajnokságban,illetve ez mellé lesz egy BL nyolcaddöntője.
Isten a csávó ebben az évben.
lecsúszott róla, 2020-ban nem osztanak. jól megszívta :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.20. 17:08:49

szbsz írta:
2020.07.20. 16:13:14
Sajnos egy Messi kaliberű világklasszisnak már nem motiváció önmagában egy bajnoki serleg megnyerése.
Szerintem ez baromság. Még ha valami elképzelhetetlen módon így is lenne, akkor se kommunikálhatja kifelé, Ő a csapat kapitánya...

De nem hiszem, a kupa elúszott, BL-re Ő is hajtogatja, hogy így sok esély nincs, miért ne motiválná az egyetlen kupa, amit megszerezhet?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.20. 16:41:52

daffy írta:
2020.07.20. 16:24:42
A fizetése,aláírási pénz,stb már eggyel nagyobb. Figyelni kell rá,hogy úgy öregedjen meg,hogy közben lefelé menjen státusza,különben baj lesz.
még nagyobb gond, h a többiek fizetését is felhúzza. nehezen magyarázzák meg Bartoék mondjuk Umtitinek, hogy csak heti tízezer euróval kevesebbet tudnak adni annál, amit kért, miközben a médiát telekürtölik azzal, h Messinek 100 millás aláírási pénzt adnak. :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.07.20. 16:24:42

szbsz írta:
2020.07.20. 16:13:14
Sajnos egy Messi kaliberű világklasszisnak már nem motiváció önmagában egy bajnoki serleg megnyerése.
Elég nagy humor lenne.

Ne vicceljünk gyerekek, 20+20 felett zárt. Középpálya helyett is csinálta a gólhelyzeteket. Komolytalan azt mondani, hogy nélküle jobb lesz
Nélküle lehet olyan focit játszani,amit jelenleg vele nem lehet. Az öltözői,csapatbeli befolyással együtt nem annyira biztos az,hogy olyan sokkal több az amit ad,mint amit elvesz. Hiába talán még mindig ő a legjobb. A többiek nagyja görcsös miatta és a felé való passzolási,megfelelési kötelesség miatt szerintem. És ez csak egy nagyon elhanyagolható része az egésznek. A fizetése,aláírási pénz,stb már eggyel nagyobb. Figyelni kell rá,hogy úgy öregedjen meg,hogy közben lefelé menjen státusza,különben baj lesz.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.07.20. 16:13:14

Idén biztos nem fogja megkapni a hetedik Aranylabdát, mert nem osztják ki a díjat :!:

Szerintem tudta ő már egy ideje ezt, nem is törte magát már a bajnokságban. Sajnos egy Messi kaliberű világklasszisnak már nem motiváció önmagában egy bajnoki serleg megnyerése. A bl-ben remélem azért odateszi magát...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.07.20. 12:20:23

Szerintem Messi ebben az évben is odatette magát, és hozta azt amit neki kellett hoznia. Még nem lefutott a BL,lehet megyünk egy kört,ott is meghatározó szerepe lesz.
Nyilván ő is öregszik és kevesebbet tud védekezni, amit eddig sem nagyon tett meg megjegyzem. Azért vesszük észre nála a több hibát rontást, mert ki kel mondani sajnos a társai még tőle is jobban visszaestek ebben a szezonban.Nincs annyira meg az összhang. Így sokszor bizony nem jön össze az, ami eddig összejött. Nyilván érzi ő ezt, és kénytelen egyre többször kicsit önzőzni, hátha sikerül, de ebben benne van a hiba is. Hármat kicselez, de ott a negyedik. A középpálya és a védelem a tragikus pont és a taktika, amit mindenki kiismert. ( kivéve az Alavest :) ,van néhány meccs,ahol nem két negyes fallal védekeznek ellenünk,hogy onnan aztán lekontrázzanak)
Hozzáállásában is szerintem példás, nem gondolom,hogy sz... az egészbe.
Ami nála hiba, hogy olyan vezéregyéniség lett, ami túlnőtt a természetes voltán. Az edzői stáb, vezérkar már senki. Egyébként erről nem is csak ő maga tehet hogy így alakult, mert a vezetőség komplett alkalmatlan,korrupt és még lehetne jelzőket használni. Ha minden rendben volna, neki sem kellene mással,csak a focival foglakozni. Érthető, ha a pályafutása végén már ittmarad, akkor szeretné azt nem hülyék miatt elbukni.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.07.20. 11:27:34

Ne vicceljünk gyerekek, 20+20 felett zárt. Középpálya helyett is csinálta a gólhelyzeteket. Komolytalan azt mondani, hogy nélküle jobb lesz =D> #-o

Nem mondom, hogy nem hal el rajta mostanában több támadás, de komolyan ki lövi be helyette? Néha Lajos a semmiből villan egyet, de igazából szélső játékunk sincsen :D Középpályás teljesítményről meg akkor ne is beszéljünk. Kell egy normális taktika és egy kis szelektálás az öregek között. Valaki mondott egy jó hasonlatot a játékunkra, olyan mint kéziben körbe passzoljuk őket, normális csapatnak nem is lőttünk nagyon gólt idén.
Válasz küldése