Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.07.30. 11:04:38

Picit randomnak tűnő kérdés, de nagyon érdekel, hogy ki milyen sporttal kapcsolatos újságot (weboldalt) forgat, ami magyar nyelvű? Elsősorban, engem futball szempontból érdekel a dolog.

Lehet, hogy én vakon vagyok ebben a témába, mert klasszikus sportújság, a nemzeti sport egyedül, legalábbis az én fejemben! Sajnálom, ha valakinek a lelkébe tiprok, de én kritikán alulinak gondolom Őket. Ezenkívül a Digisport, ami visz portált, az Ő embereikért sem rajongok túlságosan. Viszont ezentúl nem nagyon ismerek olyan klasszikus sport újságot, ami minden csapattal, ligával egyaránt foglalkozna.

Én általában innen informálódok, és az ide belinkelt fórumbejegyzésekből, ezentúl, ha érdekel Mi van egy másik csapat háza táján, akkor az Ő saját magyar, vagy anyanyelvű oldalaikon kutakodok.

Továbbá podcast formájában, kedvelem a teljes terjedelmet, onnan lehet informálódni, de Ők is inkább a vélemények miatt érdekesek.

Nem tervezem átrendezni a "fogyasztási" szokásaimat, csak kíváncsi vagyok, hogy miből maradok ki, van e esetleg valami, nagyon érdekes, izgalmas, portál?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
timur
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.17. 11:44:03

2020.07.26. 09:22:32

Akkor most alapítsuk meg az 1776-ot:) 444-888-1776.... Kampózgatunk jobbra-balra, úgy is az a trend hogy el kell olvasni min. 4 lapot hogy valami igazságérzete legyen a magyar embernek:)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2020.07.25. 20:20:19

Veidt_madridista írta:
2020.07.25. 17:30:59
Hogyne lenne másik ellenzéki portál? :D 444, HVG, 24.hu micsoda akkor? Konkrétan a legnagyobb híroldalak...
Van, vannak, csak ezek nagyon nem olyanok, amikkel szívesen indítom a reggelt, meg felmegyek csak simán böngészni valami érdekesség után. Én nem csak politikai témájú cikkeket szeretnék olvasni. Az indexen mindent megtaláltam... Politika, külföld-belföld, sport, kultúra, gazdagság, autó, bulvár ha arra volt éppen kedvem...

A 444 stílusa nekem nem jön be, a HVG honlap nekem túl össze-vissza, plusz szerintem ők már tényleg csak a kormánykritikára vannak rá állva. Legalábbis nekem ez jön le... A 24.hu talán az, amire át fogok állni, de csak azért, mert nincs index...
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.25. 18:37:50

Csak nem leszunk annyira melyen,hogy mar nem lesz ellenzeki oldal sem..
Mindenesetre problema, hogy egy nagy megszunik.
Minden ilyen dologgal lassan emelkedik a viz.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.25. 17:30:59

Hogyne lenne másik ellenzéki portál? :D 444, HVG, 24.hu micsoda akkor? Konkrétan a legnagyobb híroldalak...
Kép
timur
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.17. 11:44:03

2020.07.25. 17:06:50

Nem ez a szomorú!!!!
A szomorú az, van egy ékszer tv....
Ma magyar honban. létezik az ékszer TV , idős embereket csapnak be, számtalan feljelentés ellenére ez létező dolog!
Miről beszélünk?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timur 2020.07.25. 17:36:00-kor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2020.07.25. 15:20:58

Nero. írta:
2020.07.25. 13:37:11
Kicsit sem sajnálom az indexet. Erősen baloldali, mostanában egyre több Blikk-színvonalú cikk jelent meg, az a pánikkeltés meg amit a korona-vírus kezdetekor csináltak az meg nálam letöltendő börtönbüntetést érdemel.
Miben nyilvánult meg, hogy erősen baloldali? Ezt fejtsd már ki kérlek...

Ugyan úgy írtak ők is az MSZP mentős videójáról, Niedermüller vállalhatatlan kifakadásáról az ATV-ben, és arról, hogy a Momentum hogy rontotta el az új elnökség választását... Továbbá egy elég hosszú cikket írtak a rabszolga törvényről, hogy az miért nem pontosan úgy van, ahogy az ellenzék előadja, pedig ez a téma akkoriban az ellenzék dupla vagy semmi tölténye volt...

És nem tudom milyen hisztéria keltésről beszélsz, mikor annyi történt, hogy naponta főcímen hozták a friss adatokat, illetve megjelentek a témával kapcsolatos cikkek... De hát ez volt az, amiről az egész ország beszélt, heteken keresztül, és beszél még a mai napig is... Mit kellett volna tenni? Nem írni róla? Vagy egy eldugott helyen a kezdőlapon írni egy 10 soros posztot?

Ezzel szemben nem tudom néztél-e M1 vagy Tv2 híradót... Én sajnos minden nap, mert ott laktunk apósoméknál és náluk ez a két csatorna megy állandóan... Ami ott ment...na ha az indexnek letöltendő, akkor nekik tényleges életfogytiglan, életük végéig magán zárkában...


A baj az, hogy az index volt az utolsó, komolyabb tömeget elérő, komolyan vehető oldal, ahol függetlenek voltak, bárki bármit mond... És most ez nincs többé... Az lesz, mint a szocializmusban, hogy sehonnan nem tudsz majd más szemszögből infót kapni, csak azt, ami a hatalom számára jó... És ezt egy közép-európai országban 2020ban büntetlenül végig lehet vinni... Ez a szomorú...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.07.25. 13:37:11

Kicsit sem sajnálom az indexet. Erősen baloldali, mostanában egyre több Blikk-színvonalú cikk jelent meg, az a pánikkeltés meg amit a korona-vírus kezdetekor csináltak az meg nálam letöltendő börtönbüntetést érdemel.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
timur
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.17. 11:44:03

2020.07.25. 12:08:10

Most tényleg: mi az hogy függetlenség? Ha az én csapatom a Barca, mondjuk hogy nem szeretem a Madridot, akkor független vagyok, tudok korrekt módon beszélni a Madrid bajairól? Akarok korrekt módon beszélni a Madrid dolgairól? Vagy van egy pont amit nem lépek át, mert összességében nem a Barcát szeretem, nem csak Őket, hanem a spanyol focit. Aztán szeretem a magyar sportot, rettenetese jó élményeket adott a Győri csapat stb..Aztán olvasok sok sok politikát 444-888-hvg stb hova tegye az ember az igaz érzéseit?
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.25. 11:28:17

Azért azt tegyük hozzá, hogy a jelenleg rendelkezésre álló információk szerint semmilyen beszántásról nincsen szó. Személyi változások történtek a gazdasági vezetésben, mert anyagilag nehéz helyzetbe került a portál. Később, a főszerkesztő Dull Szabolcsot azért küldték el a helyéről, mert bizonyítottan üzleti titkokat szivárogtatott ki. Ennyi történt és nem több. Persze a háttérben sok dolog lehet, ugyanakkor ezek mind konteók egyelőre. Az viszont tény, hogy számos baloldalhoz és/vagy Gyurcsányhoz köthető személy is került a felsővezetésbe.

Fideszesek pedig már hosszú évek óta ott vannak a lap körül. Igaz, eddig nem "sérült a függetlenség", de a Simicskás botrány idején (politikai alapon kirúgott újságírók stb.) nem láttam őket tiltakozni. Számomra nem hiteles ez az önsajnáltatás, vergődés. Tény, hogy a jobb lapok közé tartoztak, de egyáltalán nem voltak objektívek, hiába kértek pénzt az olvasóktól ezzel a szöveggel. Kemény ideológiai hadviselést nyomtak ők is minden ellen, ami az ő világnézetükbe nem fért bele (szurkolók, nacionalista szervezetek, Mi Hazánk, Putyin, szíriai háború... és még sorolhatnám). Nekem nem fognak hiányozni. Vannak valóban objektív hírportálok, melyek jobb- és baloldali véleményeknek is teret adnak, például a korábbi magyar nemzetesek által alapított Magyar Hang, vagy az Azonnali. A 444 is korrekt mostanában.
Kép
timur
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.17. 11:44:03

2020.07.25. 10:57:16

Lehetsz bármi, képviselhetsz bármit, de soha ne légy HAZAÁRULÓ!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.24. 21:12:48

dévid villa írta:
2020.07.24. 20:35:33
Na már itt is megy a rinya az indexért, nem csak a szerkesztőségen belül :D ne csináljatok már úgy, hogy ez a "függetlenobjektív" újságírás halála :lol: van még egy rakat "függetlenobjektívnek" hazudott hírportál, amit lehet az index helyett olvasni, most miért kell rinyálni?

Én csak azt sajnálom, hogy egy esetleges kormányváltás esetén nem láthatom, ahogyan az index megmutatja azt a nagy "függetlenobjektívséget"
független= nem a NER rendszertől függő.
objektív= nem csak a fideszt szidják, hanem az összes politikai pártba rúgtak már bele. jópár ellenzéki politikus ügyeibe is beleszálltak, vagy pártok működésébe is.

nyilván van/volt egy vezérelvük, aszerint írtak, hangsúlyosabban szidva a kormányt, fideszt, nert, tök mindegy hogy nevezzük, egy és ugyanaz.

itt az az aggasztó, hogy ki lett mondva pár éve minden évben már, hogy szúrja a szemüket az index, és nem maradhat sokáig, így is lett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.07.24. 20:35:33

Na már itt is megy a rinya az indexért, nem csak a szerkesztőségen belül :D ne csináljatok már úgy, hogy ez a "függetlenobjektív" újságírás halála :lol: van még egy rakat "függetlenobjektívnek" hazudott hírportál, amit lehet az index helyett olvasni, most miért kell rinyálni?

Én csak azt sajnálom, hogy egy esetleges kormányváltás esetén nem láthatom, ahogyan az index megmutatja azt a nagy "függetlenobjektívséget"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.07.24. 16:31:16

Rákosi állva tapsolna! Töröltem is az appot! Egynek örülök, h az összes vén narancsot látom majd meghalni. Talán a lányaim jövőjét nem lesz idejük sz. tb. szni. Közben a csodás hitgyüli egy valag pénzhez jut.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.24. 14:41:29

Mihu írta:
2020.07.24. 13:56:01
Mai nap délben beadta a felmondását tulajdonképpen a komplett Index szerkesztőség...

https://index.hu/szolgalati-kozlemeny/2 ... ai_laszlo/

Nyilván várható volt, hogy az utolsó, jelentős kormánykritikus sajtót is beszántják, de most ez engem akkor is szíven üt... Nekem az Index volt a reggelem, az ebédidőm és a délutánom...

Este 6kor lesz valami tüntetés, de hát nyilván lesznek vagy 200-an, meg ha 20.000 ember lenne kint, annak is pont annyi értelme lenne, mintha mindenki otthon maradna...

Asszem ezzel már teljességgel visszatér a szocializmus, amikor sehonnan se tudtál tájékozódni, csak a kormány által felügyelt médiából...

Sajnálatos dolog, én is évek óta olvasom, de igazság szerint eléggé kettős érzéseim vannak. Nem tudom más is érzi-e így, de az utóbbi években eléggé lejtmenetet vett az Index színvonala. Sokszor úgy éreztem már szinte egy pletykalap színvonalát hozzák, egyre kevesebb témakörben volt igazi minőségi tartalom szerintem. Inkább a kattintásvadász szenzációkeltésre mentek rá.

A mostani történésben is számomra a végtelenül szomorú, hogy ilyen hisztit vágnak le. Félreértés ne essék, értem én, hogy a háttérben vannak folyamatok, amelyekre nem látunk rá, és nagyon nagy eséllyel arra megy ki a játék, hogy szép lassan kordában tartsák őket, de amit lenyomtak most a tulajdonosváltásnál, az kb a kormánypárti média sorosozásával volt egyenértékű színvonal.
Amit Dull Szabolcs leművelt a kirúgása előtt műsor, azért nagyjából bármelyik cégnél elétették volna a felmondási papírokat. Most pedig fogják magukat, és miközben még semmilyen valódi közvetlen befolyás nem érte a napi munkájukat felállnak szinte mindannyian és feladják azt amiért elvileg évek óta kampányolnak: a szabad sajtót?
Mert most ezzel konkrétan pontosan a FIDESZ kezére játszanak és nyugodt szívvel átadják Magyarország legismertebb, legnézettebb portálját. (https://thepitch.hu/legolvasottabb-hirp ... ak-listaja)

Én megértem, hogy "veszélyben" érzeték a szabadságukat, de amit most csinálnak azzal az én szememben csak megkoronázzák a saját évek óta tartó hanyatlásukat, amit nem lehet egy az egyben külső hatásokra fogni.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2020.07.24. 13:56:01

Mai nap délben beadta a felmondását tulajdonképpen a komplett Index szerkesztőség...

https://index.hu/szolgalati-kozlemeny/2 ... ai_laszlo/

Nyilván várható volt, hogy az utolsó, jelentős kormánykritikus sajtót is beszántják, de most ez engem akkor is szíven üt... Nekem az Index volt a reggelem, az ebédidőm és a délutánom...

Este 6kor lesz valami tüntetés, de hát nyilván lesznek vagy 200-an, meg ha 20.000 ember lenne kint, annak is pont annyi értelme lenne, mintha mindenki otthon maradna...

Asszem ezzel már teljességgel visszatér a szocializmus, amikor sehonnan se tudtál tájékozódni, csak a kormány által felügyelt médiából...
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.21. 22:00:27

miro. írta:
2020.07.21. 21:51:47
Mit szoltok az instas bovli vasarhoz? Minden masodik embet valami s zart reklamoz.
Elsonek a vitaminos uditot mert mennyire jo,aztan a gumicukrot ami vilagot a sotetben,annyi egeszsegtelen s zar van benne.
Tiltogaton le az embereket mindennap.
Rettenet idegesito,hogy eladjak az arcukat 17.000 forintert.
ezért nem csináltam instát, már egyszerűen nem vette be a gyomrom. :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.21. 21:51:47

Mit szoltok az instas bovli vasarhoz? Minden masodik embet valami s zart reklamoz.
Elsonek a vitaminos uditot mert mennyire jo,aztan a gumicukrot ami vilagit a sotetben,annyi egeszsegtelen s zar van benne.
Tiltogaton le az embereket mindennap.
Rettenet idegesito,hogy eladjak az arcukat 17.000 forintert.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.07.21. 22:17:02-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.15. 19:32:51

csababarca írta:
2020.07.15. 19:12:57
Most ezt már nem először mesélem el, de nem egyszer történt, hogy gyanútlanul elmentem egy misére (pl gyászmise nagyapámért), aztán a 10. percben jött a "Szavazzunk az egyházunk pártfogoltjára, a fideszre", "ne feledjük jó helyre tenni az X-et", stb.
Szerintem ez gyomorforgató, mert ha valaminek politkamentesnek kell lennie, az az egyház.

Azóta tényleg csak nagyon indokolt esetben teszem be a lábam templomba, de egyébként a vallásosság meg nem is ezen múlik, hogy ki jár templomba ki nem, nem ez a lényege, szerintem.
Pont ezt akartam én is írni, azért az egyház is tud reklámozni, és gondolom, hogy nem ingyen csinálják.

Veidt-hez hasonlóan én is egyházi gimibe jártam, nekem se jött be, ateista nem lettem, de szerintem messzebb kerültem attól az egész közegtől, mint amikor bekerültem. Erre azért rászolgált az az elképesztő képmutatás ami ott ment.
Szerintem kb. ugyanannyi lehet azoknak a száma, akik egy egyházi suliban térnek "jó útra", mint akik utána be se teszik a lábukat a templomba.
Szóval az egyházi középiskolák létjogosultságáról, szerepéről, hatásairól lehetne vitatkozni, de tény, hogy azokat az értékeket, amiket Veidt is felsorolt, nem árt, ha valaki megtanít(tat)ja a kölykének. Csak szerintem ezt jóval a középsuli előtt kellene.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.15. 19:12:57

Nincs baj az egyházzal, amikor az nem tolakodó.
És én most szigorúan a politikai tolakodást értem ezalatt, szerintem baromira visszatetsző és képmutató, ahogy a politikusok felhasználják az egyházat, vagy hogy a külpolitikai dolgoknak egyházi álcát adnak, holott semmi ilyesmi nincs a döntéseik mögött.

Magam egyházi iskolában csináltam a tanári gyakorlatomat, marginális különbségeket nem tapasztaltam, de voltak olyan elemei, amiket átemelnék akár az állami intézményekbe is.
Nekem semmi bajom a vallásos emberekkel, félre értés ne essék.
Nekem azzal van a bajom, hogy a politika rátette a kezét.

Most ezt már nem először mesélem el, de nem egyszer történt, hogy gyanútlanul elmentem egy misére (pl gyászmise nagyapámért), aztán a 10. percben jött a "Szavazzunk az egyházunk pártfogoltjára, a fideszre", "ne feledjük jó helyre tenni az X-et", stb.
Szerintem ez gyomorforgató, mert ha valaminek politkamentesnek kell lennie, az az egyház.

Azóta tényleg csak nagyon indokolt esetben teszem be a lábam templomba, de egyébként a vallásosság meg nem is ezen múlik, hogy ki jár templomba ki nem, nem ez a lényege, szerintem.


Ismerek sok embert, aki liberális de vallásos, templomba jár, közösségi programokon vesz részt, stb. Nem zárja ki az egyház a liberálisokat, se fordítva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.15. 19:00:52

Én egy dologra reagálnék még, a vallás részre. Én személy szerint egyházi középiskolába jártam. Persze utáltam a miséket, reggeli áhitatokat, egyéb kötelező programokat. Nem lettem megrögzött ateista, de egyáltalán nem érdekelt az egész. Aztán csak most, néhány évvel később kezdem egyáltalán megérteni, hogy miről is szól a hit, vallás, egyház. A lényegi részét, mármint a társadalomra gyakorolt hatás szempontjából.

Gyakorló kereszténynek lenni igazából a már lentebbiekben taglalt neoliberalizmus ellentétje. A "mindent ide nekem" típusú individualizmus, önzés, a nagybetűs önmegvalósítás korában igenis fontos a tradíció és a közösség. Hogy ne az "én" legyen a központban. Ez a fajta szellemiség hanyatlása érzésem szerint ugyanúgy hozzátett az esetenként már polgárháborús állapotok kialakulásához nyugaton. De nem a kereszténységre vagy a vallásra akarom kihegyezni, sokkal inkább arról van szó, hogy az ember képes áldozatokat hozni, elismerni a hibáit, morálitást követve élni, magasabb céloknak szentelni az életet. Mindez nagyon fontos. Teljesen mindegy, hogy az ember mit gondol pl. a világ teremtéséről, a fontos az a fajta tanítás, amit a Biblia közvetít.

Persze Magyarország esetében praktikusan a katolikus egyházról beszélünk. És ugye nem kell ecsetelni, hogy a magyar történelemben, nemzettudatban milyen mélyen be van ágyazódva a kereszténység. Úgyhogy én azt gondolom, hogy igenis fontos az egyházi oktatás és a templomok támogatása. Az a fajta mantra, hogy az egyházat a saját hívei tartsák el, megint csak az önzés megnyilvanulasa.

Más kérdés, hogy egyesek ezt is szavazatszerzésre és lopásra használják...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.15. 14:31:20

LG írta:
2020.07.15. 13:19:52
csababarca írta:
2020.07.15. 11:16:24
Nem írtam kvótáról, egyszerű ténymegállapítás volt.

Én elhiszem amiket írsz, de én meg azt tapasztalom, hogy itthon meg az ellenkezője megy.
Kényszerített vallásosság (iskolákban), erőltetett magyar etnogenezis (egy Kásler kezelésében), magyar faj felsőbbrendűségének burkolt (olykor nyílt) hírdetése, liberálisnak mondott emberek meghurcolása, lejáratása, a “mi magyarok” mantra stb, lehetne sorolni.
De ugyanez megy a lengyeleknél is, főleg vidéken.
(Csak Duda plakátok két hónapon keresztül pl a falvakban, ismerős helyzet).

Én nem látom azt itt, ebben a régióban, amit írsz. Én még nem találkoztam olyan emberrel, akit bármilyen atrocitás ért volna azért, mert nem vallásos, liberális eszméket vall, stb. Itt ilyenért nem vernek meg utcán, nem veszíted el a munkahelyedet. Ellenben az USA-ban, ha nem hódolsz be a terjedő őrületnek, ezek, vagy még ennél rosszabbak is előfordulhatnak veled, amire láthatjuk is példákat. Szóval nem lehet az ottani és az itteni helyzet között egyenlőségjelet tenni.


hát verni nem vernek meg valakit az tény, de viszont is igaz.
amiket leírtam, azok meg jelen vannak a mindennapi kommunikációban, hírekben.

USA-ban laknak többszáz millióan, baromira vegyes a társadalom összetétele, már a kezdetek óta, ami semmit nem változott csak egyre inkább növekszik.
Teljesen más a társadalmi érzékenység ott, ezért vannak ezek a dolgok.
Lehet ezt a néger kérdést is elbagatellizálni (teszem hozzá, ezzel a mozgalommal magukat bagatellizálják el), de valós probléma az USA-ban, mint ahogy máshol is.
És azt kellene megérteni, hogy mi itthonról marhára nem látunk bele tisztán, több szűrőn keresztül kapjuk az ottani híreket, éppen melyik oldalról.
A legtöbb fehér ember lenézi a feketéket, a legtöbb fekete meg a fehérekben látja az antikrisztust. Innentől kezdve meg "szimpátia" kérdése, hogy melyik oldalra állunk, vagy hogy belemegyünk abba, hogy miként alakult ez így.

Én utálom a társadalmi túlreagálást, minden téren, legyen az bármelyik oldal.
A másik amit utálok, hogy majmozunk még egy focis fórumon is, mint ahogy utálnám, hogy fehéreznénk negatív irányban.

A kezdeti reakcióm ennek szólt, a többi meg annak, hogy szó szerint hallottam vissza az olyan nagytudású megmondóemberek szavait mint Bayer, vagy Schmidt Mária.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.15. 13:19:52

csababarca írta:
2020.07.15. 11:16:24
Nem írtam kvótáról, egyszerű ténymegállapítás volt.

Én elhiszem amiket írsz, de én meg azt tapasztalom, hogy itthon meg az ellenkezője megy.
Kényszerített vallásosság (iskolákban), erőltetett magyar etnogenezis (egy Kásler kezelésében), magyar faj felsőbbrendűségének burkolt (olykor nyílt) hírdetése, liberálisnak mondott emberek meghurcolása, lejáratása, a “mi magyarok” mantra stb, lehetne sorolni.
De ugyanez megy a lengyeleknél is, főleg vidéken.
(Csak Duda plakátok két hónapon keresztül pl a falvakban, ismerős helyzet).

Nekem egyik sem tetszik, tehát ne gyere azzal hogy ez egy eszköz a neoliberális, progresszív elnyomásra, mert nem feltétlen kellene ezt az eszközt így használni.
Egyiket sem támogatom, mindemellett viszont elítélem a rasszizmust, minden formában.
Tehát a fehérek tetteit feketék ellen, és fordítva is.
Én nem látom azt itt, ebben a régióban, amit írsz. Én még nem találkoztam olyan emberrel, akit bármilyen atrocitás ért volna azért, mert nem vallásos, liberális eszméket vall, stb. Itt ilyenért nem vernek meg utcán, nem veszíted el a munkahelyedet. Ellenben az USA-ban, ha nem hódolsz be a terjedő őrületnek, ezek, vagy még ennél rosszabbak is előfordulhatnak veled, amire láthatjuk is példákat. Szóval nem lehet az ottani és az itteni helyzet között egyenlőségjelet tenni.

Amúgy is, a kormánypropaganda egy dolog, hogy mi van a valóságban, pedig egy másik. Magyarországot egyáltalán nem lehet keresztény, konzervatív államnak nevezni ma sem. Itt is liberális demokrácia van, kiegészülve még az előző rendszer kellemetlen maradványaival.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.15. 11:16:24

Nem írtam kvótáról, egyszerű ténymegállapítás volt.

Én elhiszem amiket írsz, de én meg azt tapasztalom, hogy itthon meg az ellenkezője megy.
Kényszerített vallásosság (iskolákban), erőltetett magyar etnogenezis (egy Kásler kezelésében), magyar faj felsőbbrendűségének burkolt (olykor nyílt) hírdetése, liberálisnak mondott emberek meghurcolása, lejáratása, a “mi magyarok” mantra stb, lehetne sorolni.
De ugyanez megy a lengyeleknél is, főleg vidéken.
(Csak Duda plakátok két hónapon keresztül pl a falvakban, ismerős helyzet).

Nekem egyik sem tetszik, tehát ne gyere azzal hogy ez egy eszköz a neoliberális, progresszív elnyomásra, mert nem feltétlen kellene ezt az eszközt így használni.
Egyiket sem támogatom, mindemellett viszont elítélem a rasszizmust, minden formában.
Tehát a fehérek tetteit feketék ellen, és fordítva is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.15. 10:55:52

bowlinggolyo írta:
2020.07.15. 08:26:16
Mit nevezünk fehér ellenességnek? Értem vannak problémák és sok esetben irányul a fehérekkel szemben, de nem több száz/ezer éve a "fehér ember" uralja a többi rasszt?
Csak néhány hír a közelmúltból. A L’Oréal nem használja többé a whitening (fehérítés) szót. A New York Times ezentúl nagy betűvel írja a black-et, de a white-ot nem (származásra való hivatkozás esetében). Az Adidas elküldi a fehér HR-mendzserét, mert nem tett eleget a rasszizmus ellen. Közéleti szereplők, sportolók, politikusok elleni lejárató kampány a liberális médiában, aki azt mondja, hogy minden élet számít, vagy aki nem térdel. Az Al Jazeerán véleménycikk arról, hogy a fehér faj eltörlése még sosem volt ennyire sürgető. Fehérellenes rassista támadások Amerikában (1, 2), melyről mélyen hallgat a liberális média, mely után nincsen globális WLM kampány. Az arabok által meggyilkolt fehér francia buszsofőr megemlékezésén alig néhány ezren vesznek részt, a liberális média nem ad hírt az eseményről, újfent nincs WLM kampány. Stb.

bowlinggolyo írta:
2020.07.15. 08:26:16
A brüsszeli/soros és egyéb mantrák pedig egy nagyon egyszerű (már az ókori Rómában alkalmazott) politikai fogás, ami az ellenségkép és a hős megmentő kialakítására tökéletes eszközök. De ez csak politika és nincs tényleges világkép mögötte. Sok esetben az se gondolja komolyan, aki ezeket mondja, mert tudja milyen eszközök kellenek ahhoz, hogy az ország ne omoljon össze, de a hatalom is megmaradjon. (Bármilyen EU-s eljárás indult Magyarország ellen azonnal reagáltunk rá és behódoltunk az EU-nak, de Brüsszel [auto_cenzúra] meg.) Ezt az elmegyünk a falig, de ott satufék politikát OV nagyon jól csinálja, emiatt is tud ennyire sikeres politikus lenni, és a demagóg politikája tökéletesen alkalmas a többség megnyerésére.
Ez így leírva nagyon jól hangzik, és igaz is, de Soros György érdekköre számos nyugati országban támogat olyan szervezeteket és tevékenységeket, melyek szembemennek a tradicionalista, konzervatív felfogással. Ő maga pedig az EU vezetőivel jár privát megbeszélésekre. Ez egy globális, neoliberális hálózat, egyetlenegy hosszú távú céllal: felszámolni minden hagyományos társadalmi egységet. Nemzetek, rasszok, normális családmodell, férfi-nő kapcsolat, hagyományos nemi szerepek, katolikus egyház. Igen, ez a fajta szélsőséges gondolkodás nem sajátja minden baloldali vagy liberális embernek, de ugyebár gyilkosok közt cinkos, aki néma. Nem újkeletű ez a fajta törekvés: már Kalergi, az EU egyik szellemi atyja és a páneurópai aktivizmus legjelentősebb úttörője is lefektette sok-sok évtizeddel ezelőtt a könyveiben, hogy Európa lakosságát fel kell hígítani. Különös hangsúlyt helyezve arra, hogy a jövő Európáját ne az őshonos népek birtokolják majd, hanem egy kevert fajú, „fajta alatti” embertípus, amely a különböző rasszok kényszerített keveredésének az eredménye. Ennek érdekében Európa népeit színes népekkel – közel-keletiekkel, távol-keletiekkel, afrikaiakkal – kell keresztezni, hogy létrejöjjön egy identitás, etnikai hovatartozás nélküli, gyökértelen sokaság, amelyet a jövőbeli hatalmi elit könnyűszerrel tud uralni. (El lehet gondolni, hogy miért kapott Merkel asszonyság Kalergi-díjat 2010-ben). Egyesek ezt progesszivizmusnak nevezik, én nem. El lehet bagatellizálni, de ahogy mondtam, ezek a folyamatok hosszú évtizedek alatt játszódnak le, és még idejében fel kell lépni ellene. Ha ez illiberalizmussal lehetséges, ahogy a csaba által említett országokban, akkor azzal.
csababarca írta:
2020.07.15. 07:46:21
Fehérellenességet meg nem tudom hova tenni, mármint pl hogy itt Magyarországon ez miben nyilvánul meg, ahol a cigányokat tervszerűen és módszeresen még tovább züllesztik.
Innen mutogatni nyugatra, fehérellenessèget kiabálni, az meredek.
Mivel Magyarországon nincsenek feketék (leszámítva azt a pár külföldi egyetemistát) és nincsen agyhalott antifa, ezért nincs BLM és nincsen fehérellenesség (egy-egy niedermülleringtől eltekintve). De hogy ez mit számít, azt nem értem. Követem a világ történéseit, ahogy te is, bár úgy tűnik, alternatív valóságban élünk. Cigányokról annyit, hogy igen, hosszú ideje ellopják az integrációs pénzeket (cigány és nem cigány vezetők is), de a rossz rendszer nem menti fel az egyént a felelősség terhe alól. Nem segély után kell siránkozni, meg bűnözni, hanem tanulni és dolgozni. Nem olyan bonyolult ám ez. A toxikus környezet sajnos magával rántja a gyerekeket, de nagyon sok esetben lenne kitörési lehetőség, pl. aki nagyobb városban lakik. Egyébként remek analógiát vezettél fel, a cigányokra pont ugyanaz a fajta etnokulturális identitás jellemző, mint a Grove Street-i feketékre. Befelé összetartás, kifelé agresszió, munkakerülés, gengszterélet romantizálása, antiszociális életmód.
csababarca írta:
2020.07.15. 07:46:21
Pláne hogy nyugaton az elit is (pénzemberek, tisztviselők) nagyon nagy része fehér.
A nyugati világban, ahol egyetlen rossz "rasszista" megnyilvánulásért is kirúgnak az állásodból, elhiheted, hogy ennek nem a kézivezérelt szelektálás az oka. De akkor itt is kvótát kellene bevezetni, vagy mire célzol? Az lenne ám a valódi rasszizmus.
Kép
Válasz küldése