EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.08.05. 11:06:59

Nekem is jo, baromira el vagyok most havazva.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.08.05. 10:31:40

Nekem jó.
Egy kicsit elvont film jöhet? :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.05. 10:00:35

Mit szólnátok, ha ezen a héten bedobná soadroli mellett veidt is az ajánlását, utána tartanánk egy szünetet (úgyis féltávnál vagyunk)?

Valami ilyesmire gondoltam:
Ez a hét: soadroli ajánlana -> soadroli, veidt ajánl
Jövő hét: veidt ajánlana -> szünet
Azutáni hét Petr ajánlana -> szünet

Remélem érthető :D
Nekem pl. most szerintem lenne időm 2 ajánlást megnézni, Augusztus második fele már kicsit húzósabb lesz, ott lehet be fogok késni néha.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.08.04. 12:52:35

American Graffiti (1973)

Ez az első olyan a körben, ami nem igazán nyerte el a tetszésemet. Még véletlenül sem akarom lehúzni, egyáltalán nem rossz film. A sztori abszolút elhanyagolható minden szempontból (erre csak ráerősít a rövid vignettekből összerakott megvalósítás), csak az életérzés és a hangulat fontos, de európai fiatalként elég nehéz atelni a 60 évvel ezelőtti Amerikat, a kruzolast meg a rock n rollt.

Most olvastam el az ajánlás mellé írt szoveget, hát mindennek sikeresen leírtam az inverzet. :D Szóval, korrajznak kiváló az American Graffiti, de az én részemről ez ennyi és nem több. Pozitívum viszont a gyönyörű autók és hogy voltak benne jó poenok. Legjobban a sárga kocsis srác (Milner) tortenetszala tetszett, de a kölcsön autóval csajozó kis szerencsétlen se volt rossz. :D


6/10
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.07.31. 19:40:03

soadroli írta:
2020.07.31. 15:23:53
Europa Report

Nehéz helyzetben vagyok, nem tudom mit írhatnék a filmről. 2 részletben sikerül megnézni, nem igazán kötött le.
Történet semmi extra, maradok inkább az Alien-eknél :D Színészek is nagyon közömbösek, talán Sharlto Copley kiemelkedő, őt bírtam a District 9-ban is. De ő meg amatőr, úgy tudom :D A kivitelezésre se mondhatom hogy egyedi, láttunk már hasonlót. A vége meg ilyen nesze semmi fogd meg jól.
Arra kíváncsi lennék, hogy Mr. danianevem miért ezt ajánlottad, miért gondoltad hogy ezt nekünk látni kell? :mrgreen: Amúgy jó ajánlás, csak sajnos nem jó film.
De nem leszek gonosz, láttam már rosszabbakat is, 5/10.

és sorry a csúszásért .

szerk: közben megvan az indoklás :mrgreen:
A korábban leírtakon felül még leginkább az volt az indok, hogy a klasszikus sci-fik valahol a '70-es években kihaltak, azóta ha űrutazásról van szó, akkor legtöbbször akció-központú a film és leginkább a megalománia hajtja, nem a tudományos motivációk.

Sajnálom, hogy eddig nem jött be igazán senkinek, de teljesen meg tudom érteni, mert ugyan nem filmnyelvileg, de elég rétegcucc.

A befejezésről:

valahogyan jutalmazniuk kellett az expedícióért vállalt áldozatokat és nyilván mikroorganizmusok is éppen akkora felfedezésként hatottak volna, de őszintén szólva ki érezte volna beteljesülésnek, ha a végső snitt csak arról szólt volna, hogy valaki a mikroszkópba néz és konstatálja az idegen létformát?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.07.31. 15:23:53

Europa Report

Nehéz helyzetben vagyok, nem tudom mit írhatnék a filmről. 2 részletben sikerül megnézni, nem igazán kötött le.
Történet semmi extra, maradok inkább az Alien-eknél :D Színészek is nagyon közömbösek, talán Sharlto Copley kiemelkedő, őt bírtam a District 9-ban is. De ő meg amatőr, úgy tudom :D A kivitelezésre se mondhatom hogy egyedi, láttunk már hasonlót. A vége meg ilyen nesze semmi fogd meg jól.
Arra kíváncsi lennék, hogy Mr. danianevem miért ezt ajánlottad, miért gondoltad hogy ezt nekünk látni kell? :mrgreen: Amúgy jó ajánlás, csak sajnos nem jó film.
De nem leszek gonosz, láttam már rosszabbakat is, 5/10.

és sorry a csúszásért .

szerk: közben megvan az indoklás :mrgreen:
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.29. 14:57:30

Europa Report (2013)

Sokan sokféleképpen feldolgozták már a "nem tudhatjuk, hogy mi vár ránk a világűrben" témát. Az Europáról már Arthur C. Clarke is írt az Űrodüsszeia folytatásában (ott is fontos szerepet kaptak a jég alatt élő mikroorganizmusok). Igazából nem tud kimondottan újat mutatni a film, mégis, úgy érzem, van benne valami megfoghatatlan eredetiség. Ami nekem eszembe jutott róla: Űrodüsszeia 2001, Prometheus, A gömb.

Ez a film szerintem akkor tetszik igazán valakinek, ha sci-fi rajongó. Nem egy nagy durranás, de a found footage stílusú fényképezés remekül passzol a témához, nincs elnyújtva, látványban sem kell szégyenkeznie. Van benne egy-két hülyeség, de a hangulatot és a "gondolatprovokálást" remekül megadja a nézőnek. Leszámítva a végét, mikor megmutatták azt a

röhejes polipot
:D Sokkal jobb lett volna, ha kételyek között hagyják a nézőt...

7/10
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.07.28. 22:40:46

Holnap hozom az ertekelesem az Europa Reportrol, a nyaralas megette az idom. :)

Az American Graffiti pedig ugy tunik, marad.

szerk.: vagy inkabb penteken. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2020.07.30. 23:44:48-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.07.27. 16:53:18

Jó lesz, várom :)

Megnézem az Europát is, írok az első két filmről egyszerre.
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.07.27. 14:42:04

En mar lattam, de felolem maradhat.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.27. 10:40:30

Europa Report

Nem igazán tudok mit mondani a filmről. Vizuálisan tényleg jó, még az idegen bolygós felvételek is, de oda kifejezetten hálás ez az áldokus kamera megoldás.
Amúgy teljesen oké, nekem semmiben nem kiemelkedően jó/rossz, olyasmi film, amire kb. 2 hónap múlva már szerintem nem is nagyon emlékszem.

10/6

Az ajánlásom holnap lenne esedékes, bedobom ma, hogy ha sokan láttátok legyen idő újat kiagyalni. Nem nagy meglepetés, a tavalyi filmklubra szánt B ajánlásom:
American Graffiti

Gerorge Lucas első kommerszebbnek szánt filmje. Faék egyszerű sztori, 4 végzős gimnazista fiú "utolsó nagy estéje". 4 viszonylag különböző srác, elvileg mind a 4 személyiség maga Lucas lenne az életének különböző időszakából.
Ez is könnyedebb darab, főleg azoknak jöhet be, akik bírják az amcsi 60-as évek-stílust. A büdzsé jelentős része ment el a zenékre, a kiadott hivatalos OST válogatás-lemez azt hiszem valami eladási rekordot is döntött Amerikában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.07.24. 09:39:47

Abre los ojos

Na tegnap végre sikerült megnézni. Kellemes meglepetés volt, és eddig nem is hallottam róla úgyhogy pacsi az ajánlásért.
Gyors elrepült ez a 2 óra. Kivételesen most szinkronosan néztem, de nem volt vele nagy baj.
A színeszek nagyon jók voltak (Penelopé <3 :oops: ), és a hangulata is magával ragadott. Nem mondom hogy mindent teljesen értettem, de ez nem is baj, végig pörgött az agyam :D
Tudnak ezek a spanyolok, az amcsi verzióra nem vagyok kíváncsi. Most hirtelen ennyi, köszi az ajánlást.
8/10
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.22. 15:44:05

Meg egy offot engedjetek meg.
Petr írta:
2020.06.22. 13:21:38
Veidt, Guerra masik filmjet, a Pájaros de veranot sikerult megnezni? :) Nem olyan zsenialis szerintem, mint az El abrazo de la serpiente, de boven tok jo. Epp a napokban ujraztam.
Most végre volt időm megnézni. Hát valóban nem tetszett annyira, bár alapvetően nincs is sok hasonlóság a kettő között. A kulturális része tetszett nagyon a dolgoknak (pl. a majayura tánc, jayeechi dalok, meg maga az egész hitvilag). Erdekes nép ez a wayuu indianok, gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki nem ismerte őket. :D Úgy látszik Guerra ezen az "autentikus" vonalon szeret dolgozni. A mar-mar dokuszerű vonatkozásokat nem számítva számomra eleg nehezen indult be a cselekmény, de az utolsó 30-40 perc már bejött. Persze a rendező keze meg volt kötve, hisz igaz történetet mond el, ha jól emlékszem. Összességében egy 7/10-t adnék rá, ha pontotozni kellene. Guerranak amúgy tavaly kijott az első angol filmje Waiting for the Barbarians néven, igazi sztárokkal. Az is elég ígéretesnek tűnik.

Dani ajánlása természetesen nekem is megfelel.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.22. 12:40:02

soadroli írta:
2020.07.22. 12:10:24
davi10 írta:
2020.07.22. 09:24:52
Láttam! Nem tetszett :D
Hát ez szomorú. :(
Tudtam, hogy ezzel megpiszkállak :D

Majd talán kap mégegy esélyt, lásd kivel van dolgod... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.07.22. 12:10:24

davi10 írta:
2020.07.22. 09:24:52
Láttam! Nem tetszett :D
Hát ez szomorú. :(
Rinku írta: Phoenix tényleg egy ritka kivételes karakter, ehhez a témához jobb színészt nem lehetett volna találni
akkor nézd meg a filmjeit, főleg a Jokert, a The Mastert, Walk the Line-t, Gladiátort, ha esetleg eddig kimaradtak :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.22. 09:24:52

Petr írta:
2020.07.21. 22:13:25
A Hert szerintem innen mar majdnem mindenki latta. :) Ha viszont nem, akkor nyomas megnezni!
Láttam! Nem tetszett :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.07.21. 22:13:25

Rinku írta:
2020.07.21. 22:10:55
Bocs, srácok, csak erre jártam, hogy megnézzem, jött-e komment másik topicban, gondoltam benézek ide, és hát megláttam a Hrútart. :) Független szemlélőként szeretnék csatlakozni Petr ajánlásához, ez tényleg egy nagyon jó ötlet volt, hogy filmklub ajánlásba került. Őszintén szólva, az egyik legjobb film, amit az utóbbi időbben láttam, véletlenül bukkantam rá. Nem rég láttam a Fúsit, és imdb-n ajánlások között volt a Hrútar. Szeretek keresgélni, mert ilyen ismeretlen kincsekre lehet bukkanni. Még napokkal később is a fejemben járt, csak arra eszméltem, hogy az agyam elkalandozik afelé, amit láttam, főleg a film végére. Szeretem a skandinávoknak, főleg az izlandiaknak ezt a fajta szemléletvilágát, ahogy készítik a filmeket. Minden csendes, nyugodt, valódi, sallangmentes, és ezért valahol rideg is. A nyelvük is passzol hozzájuk, szerintem csodálatos az egész, hogy ezer éves viszonylatban őrzik. Kellemes kikapcsolódást, szerintem senki nem fogja megbánni! 10/8, ha lehet értékelni.

(A Her (2013) volt már korábban ajánlásban? Phoenix tényleg egy ritka kivételes karakter, ehhez a témához jobb színészt nem lehetett volna találni. Csak így szerettem volna megemlíteni.)

A Hert szerintem innen mar majdnem mindenki latta. :) Ha viszont nem, akkor nyomas megnezni! A Fusi is egy baromi jo film, par honapja neztem meg. Lehet, hogy van akinek unalmas az ilyesmi, de nagyon valodi es egy pillanatra nem tuloz.

Nem tudom, hogy az Izlandi amazont lattad-e, de erdemes megnezni azt is az izlandi repertoarbol. :) Ahogy a Noi albinoi es a Tuzhanyo is a rideg valosagot mutatjak meg. Nekem egyebkent meg a Lovak es emberek tetszett nagyon, szeretem azt a tipusu humort, ami jellemzi.

A kovetkezo ajanlasombol spoilerezek annyit, hogy egy eszaki remekmu lesz.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.07.21. 22:10:55

Petr írta:
2020.07.21. 19:33:38
davi10 írta:
2020.07.21. 19:17:19
pár napja néztem meg Petr túloldali előző ajánlását a Hrútar-t, élvezhető volt, de még ilyen igen-nem szinten se maradt meg az izlandi nyelv :D

Es hogy tetszett? Orulok, hogy megnezted, szerintem csodalatos film. :)
Bocs, srácok, csak erre jártam, hogy megnézzem, jött-e komment másik topicban, gondoltam benézek ide, és hát megláttam a Hrútart. :) Független szemlélőként szeretnék csatlakozni Petr ajánlásához, ez tényleg egy nagyon jó ötlet volt, hogy filmklub ajánlásba került. Őszintén szólva, az egyik legjobb film, amit az utóbbi időbben láttam, véletlenül bukkantam rá. Nem rég láttam a Fúsit, és imdb-n ajánlások között volt a Hrútar. Szeretek keresgélni, mert ilyen ismeretlen kincsekre lehet bukkanni. Még napokkal később is a fejemben járt, csak arra eszméltem, hogy az agyam elkalandozik afelé, amit láttam, főleg a film végére. Szeretem a skandinávoknak, főleg az izlandiaknak ezt a fajta szemléletvilágát, ahogy készítik a filmeket. Minden csendes, nyugodt, valódi, sallangmentes, és ezért valahol rideg is. A nyelvük is passzol hozzájuk, szerintem csodálatos az egész, hogy ezer éves viszonylatban őrzik. Kellemes kikapcsolódást, szerintem senki nem fogja megbánni! 10/8.5, ha lehet értékelni.

(A Her (2013) volt már korábban ajánlásban? Phoenix tényleg egy ritka kivételes karakter, ehhez a témához jobb színészt nem lehetett volna találni. Csak így szerettem volna megemlíteni.)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.21. 20:22:13

Petr írta:
2020.07.21. 19:33:38
Es hogy tetszett? Orulok, hogy megnezted, szerintem csodalatos film. :)
Elgondolkodtató, nálam kicsit romantizálva van ez a
városi hajtásból kiszakadt "remete" életmód, de lehet belekattannék, ahogy mondják is "kva unalmas". Még családdal talán jó lenne, de így egyedül... Főleg a karácsony este volt lehozó.
Ha már család, nekem is van családtagom, akivel ugyan (egyelőre) nem ennyire vészes a viszony. Nem tudom milyen volt ezt látni (kellemetlen, tanulságos? ), mindenesetre át tudtam érezni.

Mondjuk nem értem miért kellett odáig elmenni, hogy leütik az ellenőrt és felhajtják a viharba az állatokat. Értem én, hogy a családi nyáj utolsó példányai, de azért na...
Úgyhogy szép volt, jó volt, es már az Izlandi környezet és nyelv miatt is érdekes.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.07.21. 19:48:45

Sejtettem egyébként, hogy nem nagyon láthattátok, mert csúnyán félrement a marketingje, annak idején amolyan túlélős űrhorrorként próbálták eladni...

Szóval, az ajánlásom:

Az Európa-rejtély

A legfőbb ok, amiért hoztam, az a fényképezés. A found footage alkotásoktól herótom van, egyszerűen teljesen hiteltelen helyzetekben erőltetik a kézikamerázást, ráadásul a Bourne-ban csúcsra járatott kamera-rázás is leginkább egy alzheimeres házifilmest szokott idézni, mintsem a feszültséget fokozni. Ezzel szemben itt a cselekmény szerves egészét képezi a technikai megoldás - nem is akárhogy -, lévén egy ilyen volumenű expedíció esetében a teljes dokumentáció elkerülhetetlen, mert eszméletlen sok év munkája és brutálisan nagy pénz szükséges ennél jóval kisebb távokhoz is. Az Európa-rejtély ugyanis egy felfedezés története, pontosabban az abban rejlő romantika lassú leképezése, ami nem mellesleg nagyon szépen szembe megy a kor megalomániájával. Igazán nagy húzónevek nincsenek, Copley messze a legfelkapottabb színész innen, valamint Nyqvist lehet páratoknak ismerős A tetovált lányból vagy a negyedik Mission: Impossible-ből, de a színészi játékkal úgy általában nem is volt baj, szerintem sallangmentesen hozták valamennyien a szerepüket. A tempó mellett leginkább az elmesélés műfaj-tematikus sablonjai lehetnek azok, amelyek nem nyerik majd páratok tetszését, de remélhetőleg valamennyien jól fogtok szórakozni vagy legalább meglátjátok benne azt a szépséget, amiért a filmklubba illőnek tartom.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.07.21. 19:33:38

davi10 írta:
2020.07.21. 19:17:19
pár napja néztem meg Petr túloldali előző ajánlását a Hrútar-t, élvezhető volt, de még ilyen igen-nem szinten se maradt meg az izlandi nyelv :D

Es hogy tetszett? Orulok, hogy megnezted, szerintem csodalatos film. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.21. 19:17:19

Én magyarul néztem, szerintem Csőre Gábor teljesen jól végezte a dolgát (Ő volt a főszereplő csávó hangja).

Nálam megérzés, hogy mikor hogyan nézem. van, hogy film közbe átváltok angolra, ha nagyon rossz. De mondjuk ilyen nagy sztáros filmeket inkább magyarul nézek, pl. a Volt Egyszer egy Hollywod-ot direkt magyarul néztem, annyira megszoktam már DiCaprio meg Brad Pitt magyar hangját. Mondjuk a Joker-t meg az Ír-t mindenképp angolul akartam, csak hogy párat említsek a tavalyi filmekből.
Nem angol filmeket valahogy kevésbé szívesen nézek felirattal, de mondjuk pár napja néztem meg Petr túloldali előző ajánlását a Hrútar-t, élvezhető volt, de még ilyen igen-nem szinten se maradt meg az izlandi nyelv :D

Szerintem megvan, hogy miket fogok ajánlani, az egyiket kifejezetten angolul ajánlanám majd. A másikat csak magyarul láttam, illetve youtube-klipekben angolul, szerintem ott inkább a magyar hang jobb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.21. 18:34:07

Spanyolul néztem természetesen, egyrészt nyelvtanulás miatt, másrészt alapból is imádom a spanyol nyelvet. :D Amúgy, normál esetben, pl. egy mainstream filmnél nem vagyok ellene a szinkronnak egyáltalán, nemcsak elvenni, hozzátenni is tud sok esetben. Gyerekkorom jó filmjeit bármikor szívesen nézem meg szinkronnal a mai napig még úgy is, hogy akkoriban nem figyeltek tűpontosan a szótagokra, szájmozgásra. Nemrég pl. az Indiana Jones sorozatot újráztam, angolul, de sztem magyarul ezerszer jobb.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.07.21. 17:58:10

Veidt_madridista írta:
2020.07.21. 17:46:43
Egy érdekességre térnék meg ki (portos kommentek között olvastam), hogy a szinkronos verzió végéből lesporoltak egy igen fontos dolgot

Ezert sem szabad magyar nyelven filmet nezni. En peldaul mindent angol felirattal nezek, ami nem angol. Igy sokkal ritkabban vezetodok felre es meg a valodi szineszi jatekot is hallgathatom.

Orulok, hogy tetszett. :)
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.07.21. 17:46:43

Abre los ojos (1997) (spoileres)

Nagy film. Mesteri keverése mind a mufajoknak, mind a valóság-nem valóság egyvelegnek. Sok hasonló film elbukik az utóbbin, hogy nem tudják jól megcsinálni (egyébként ezen a téren a Perfect Blue-t tartják az egyik legjobbnak, nem is alaptalanul).

Szinte elrepült ez a két óra, köszönhetően a remek rendezesnek és a színészi játéknak. Írtatok már, hogy Amenábar milyen fiatalon csinálta a filmet, de érdemes a főszereplő Eduardo Noriegát is megemlíteni, főleg mert az egy évvel korábban készült Tesisben is együtt dolgoztak már. Lényegében mindketten ekkor lettek sztárok. =D> Noriega amúgy elég komoly név a latin filmkulturaban, nem nagyon vannak gyenge szerepei.

Egy érdekességre térnék meg ki (portos kommentek között olvastam), hogy a szinkronos verzió végéből lesporoltak egy igen fontos dolgot. Ugyanis magyarban a csaj csak azt ismételgeti gepiesen hogy nyisd ki a szemed (mint a film elején), de spanyolban meg hozzá mondják, h nyugalom nyugalom. Valószínűleg nincs jelentősége, de így azért máshogy is lehet értelmezni a dolgokat (egyszerűen csak álmodta-e az egészet és a barátnője próbálja felébreszteni pl egy remalombol, vagy tényleg hibernalva volt).

Másik érdekesség még, hogy a film elején a pszichiáter csávó hajléktalanként ül egy padon, és megjelenik Penelope Cruz is a maskarajaban.

8/10

Az amerikai remaket én sem láttam meg, talán majd megnézem, de állítólag messze nem ilyen jó...
Kép
Válasz küldése