Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.04. 22:32:06

Fofana írta:
2020.08.04. 21:08:33
A transfermarkt.de adatai szerint 2022-ig van szerződése Eric Garcia-nak a City-nél. Az első csapatnál a játékpercei többségét a vírusszünet után gyűjtötte be. Elérhetetlen bajnoki első és elbukhatatlan második hely miatt nyugodtan játszathatják. A nagy kérdés - és a várható piaci értéket is jelentősen befolyásolhatja -, hogy az augusztusi BL-meccseken mennyire számít rá Guardiola. A jelenlegi gazd-i helyzetben az ára kb. 20M lehet. Pénzszűkében nincs a City, mert értékesítette Sanét és nála olcsóbban megvette Ferran Torrest. Van idejük meggyőzni a hosszabításról. Szerintem ők tárgyalni fognak Alaba vételéről és EG eladásáról is, de inkább érdemes várniuk 1 évet. Addig Garcia értéke nőhet, akár sikerülhet vele hosszabbítani és Alaba ingyen lesz. Ha ők kivárásra játszanak, akkor érdemesebb Alabára hajtani, de csak nyomott áron. A Bayern tudja, hogy nem tud sok pénzt kisajtolni belőlünk és jövőre ingyen kell elengednie.
Azért gondoljunk bele, hogy EG-nek a Citynél konkurenciának ott van Laporte aki hosszútávon alapembere a klubnak és a még szintén fiatal Stones, aki, bár idén kevesebbet játszott eddig stabil játékosa volt a Citynek. ( a többi cserét, mint Otamendi, Fernandinho stb., most nem veszem ide)
Itt, mindamellett, hogy "hazajönne", ami egy ilyen idős játékos esetében tényező, komoly esélye van hogy a közeljövőben beverekedje magát a kezdőbe. Piqué amellett, hogy lassan 34 éves sem a teljesítménye sem a hozzáállása nem predesztinálja a kezdőtagságra. Simán el tudom képzelni, hogy a következő, de legkésőbb a rákövetkező szezon után szögre akasztja a cipőt.
És valljuk be Lenglet egy jó harmadik számú védő, teljesítménye és képességei alapján sem a kezdőcsapatba való.
Azt nem tudom mennyit keres a Cityben, de az itteni fizetéseket elnézve nem hiszem, hogy alább kellene adni mint amit ott kap.

Fofana írta:
2020.08.04. 21:08:33
Szerintem a legjobb igazolásunk egy olyan edző szerződtetése lenne, akinek a személye garantálni tudná a magas sportszakmai színvonalat.
Ilyen edző nem létezik. Garancia senkire sincs, max. az esélyekről lehet vitatkozni.
Viszont itt nem is a tényleges szakmai tudás lenne a lényeg. Egy olyan személy kéne, aki rendbe tudná tenni az öltözőt, aki meg meri húzni, hogy egy Busquetset, Piquét, Suarezt, Griezmannt leültet a padra. Kb. úgy, ahogy Pep tette a megérkezésekor. Csak erre baromi kevés az esély.

Pocchettino jelenleg szabad és állítólag egy top klub megkeresésére vár, a Monacot meg talán a Benficát ki is kosarazta mert nívósabb csapatba menne. Csodálkozom, hogy nem lett velünk összeboronálva. Bartoéknak mondjuk sokkal kényelmesebb egy ilyen Sétiennel, mint egy karakánabb eszővel.
Forca Barca!!!!
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2020.08.04. 21:08:33

A transfermarkt.de adatai szerint 2022-ig van szerződése Eric Garcia-nak a City-nél. Az első csapatnál a játékpercei többségét a vírusszünet után gyűjtötte be. Elérhetetlen bajnoki első és elbukhatatlan második hely miatt nyugodtan játszathatják. A nagy kérdés - és a várható piaci értéket is jelentősen befolyásolhatja -, hogy az augusztusi BL-meccseken mennyire számít rá Guardiola. A jelenlegi gazd-i helyzetben az ára kb. 20M lehet. Pénzszűkében nincs a City, mert értékesítette Sanét és nála olcsóbban megvette Ferran Torrest. Van idejük meggyőzni a hosszabításról. Szerintem ők tárgyalni fognak Alaba vételéről és EG eladásáról is, de inkább érdemes várniuk 1 évet. Addig Garcia értéke nőhet, akár sikerülhet vele hosszabbítani és Alaba ingyen lesz. Ha ők kivárásra játszanak, akkor érdemesebb Alabára hajtani, de csak nyomott áron. A Bayern tudja, hogy nem tud sok pénzt kisajtolni belőlünk és jövőre ingyen kell elengednie.
Szerintem a legjobb igazolásunk egy olyan edző szerződtetése lenne, akinek a személye garantálni tudná a magas sportszakmai színvonalat. Most el a leggyengébb pontunk. Ha meg tudnánk oldani, akkor drasztikusan javulhatnának az igazolási esélyeink is. Úgyhogy előbb egy vonző edzőt kellene szerezni. Nekem fogalmam sincs, ki jöhetne szóba, de ezzel nem is nagyon foglalkoznak. Én már Valverdét is "jobb híján" megoldásnak éreztem, a hosszabbítását még inkább, Setient pláne. R. Koeman lenne talán a legjobb, de ő marad a holland válogatottnál az Eb utánig, amiről nem is tudjuk, mikor lesz. Lehet, hogy Xavit kellene megreszkírozni. Ha fele annyira jönne be, mint hajdan Guardiola, az már jó, és ha rosszul sülne el, akkor is csak az átigazolási időszak után derülne ez ki és nem risztana el senkit.
EG menedzsere egyébként Puyol és de la Pena.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2020.08.04. 13:08:03

Mi lesz Coutinhoval? Tudtok róla valamit?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.03. 14:52:20

fanbarca írta:
2020.08.03. 12:26:30
Az első Garciarol, a második meg Alabaról szolt. Alaba már nem fog hosszabbítani, szerintem is hozhatnánk mindkettőt és meg is vagyunk idénre. Lajos úgysem fog lelépni.
Tudom, ennyire még nem rossz a szövegértésem :D
Csak ahogy Alaba kiköthet a City-nél, úgy Garcia se fog ránk várni örökre.
Nem tudom mennyire ügyes a gyerek, nyilván eladhatóbb a szurkolóknak La Masia növendékként. De ha kell, akkor most kell elhozni, mert ha tökölünk és a City-t választja, akkor nem nagyon fogjuk tudni visszahozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.03. 12:26:30

davi10 írta:
2020.08.03. 11:51:57
szbsz írta:
2020.08.03. 11:39:28
Garciaért nem szabad pénzt adni, jövőre úgyis ingyen jön/jönne.
:arrow:
szbsz írta:
2020.08.03. 11:39:28
Szóval hozni kell nincs mese, nem szabad megvárni amíg megunja, hogy ránk vàr és inkább elmegy a Citybe.
Annyi különbséggel, hogy nem elmegy, hanem hosszabbít, és akkor a büdös életbe nem hozzuk el.
Az első Garciarol, a második meg Alabaról szolt. Alaba már nem fog hosszabbítani, szerintem is hozhatnánk mindkettőt és meg is vagyunk idénre. Lajos úgysem fog lelépni.
més que un club
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.03. 12:08:25

bírnék egy Garcia+10 millió robertoért bizniszt. szomorítsa csak ott a szurkolókat, persze ha tényleg kell Pepnek a jollyjoker sajátnevelés.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.03. 11:51:57

szbsz írta:
2020.08.03. 11:39:28
Garciaért nem szabad pénzt adni, jövőre úgyis ingyen jön/jönne.
:arrow:
szbsz írta:
2020.08.03. 11:39:28
Szóval hozni kell nincs mese, nem szabad megvárni amíg megunja, hogy ránk vàr és inkább elmegy a Citybe.
Annyi különbséggel, hogy nem elmegy, hanem hosszabbít, és akkor a büdös életbe nem hozzuk el.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.03. 11:39:28

Garciaért nem szabad pénzt adni, jövőre úgyis ingyen jön/jönne. Az eladásokból befolyó vélhetően nem túl tetemes összegből inkább Alabát kellene behúzni. Ha hinni lehet az újságoknak, ő mindenképp távozni szeretne még idén és elsősorban hozzánk. Szóval hozni kell nincs mese, nem szabad megvárni amíg megunja, hogy ránk vàr és inkább elmegy a Citybe.
Komoly erősítés lenne a legtöbb csapatnak nem csak nekünk :!:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.03. 10:31:19

DaVeR írta:
2020.08.02. 14:26:38
Azért sokszor nem értjük, hogy mi miért nem tudjuk eladni a játékosokat.. Szerintem nem is az áruk miatt, vagy a teljesítményük miatt.. Hanem mert ami pénzt itt megkeresnek annak a felét sem kapnák meg máshol..
Egyetértek, mindenki tudja, hogy túl vannak fizetve a játékosaink, de szerintem pont rossz példákat hoztál.
Egy Atletico-nál, Dortmund-nál lemegy 1-2 szezon kupa nélkül és minden megy tovább, nálunk azért nincsenek ehhez hozzászokva a szurkolók. Nálunk sokkal nagyobb az eredménykényszer, és sajnos önmagában a #MésQueUnClub meg az, hogy Messi-vel játszhatsz már nem győzi meg a játékosokat.
Szerintem ez rendben lenne, hogy 1 fokkal a fenti csapatok fölött vagyunk, de ez már nem 1 fok :D

A németeknél igazából csak a Bayern a tényező, onnan egyenes út vezet a válogatottságig, nem kell olyan nagy fizukat belengetni.
Az olaszoknál talán elkezd végre felzárkózni az Inter anyagilag is a Juventus-hoz, ott is elkezdenek majd egymásra ígérgetni, ha mindkét csapat kiszemeli ugyanazt a játékost.
De Ligt meg mondjuk pont többet kap a Juve-ba, mint amennyit nálunk keresne :D

Az ilyen semmiből jött igazolásokkal még talán jól is meg tudunk egyezni (Arthur, Lenglet, Umtiti, Semedo), csak aztán amikor hosszabbítani kéne velük, akkor csapnak az asztalra, hogy mi az, hogy Messi 35x többet keres, mint én.
Kicsit utánanéztem az Umtiti-dealnek, vele pont elcsesztük, 5 évre írt alá, 2 év után már hosszabbítottunk vele, mert alacsony volt a kivásárlási ára (60 M) és a MU rárepült.
NovaProspekt írta:
2020.08.02. 15:06:16
Az a baj, hogy Griezmann sosem fog védőkről lefordulni, a gyomorszájukba könyökölni, csípni, harapni, verekedni, toporzékolni, zajt csapni. Suárez ezekben jó (őszintén, azért védőként egy rémálom lehet Suárezt feltartóztatni, akkora kalamajkát csinál), Messinek erre van szüksége, hogy valaki kikaparja neki elöl a gesztenyét. Griezmann kb. ugyanazt tudja, mint Messi egy gyengébb kiadásban, plusz védekezik. De sztem olyan nagy fejlődést tőle nem lehet várni ezen a téren. Grizi akkor lehetne igazán jó, ha Messi nem lenne itt.

Auba sem hiszem, hogy ilyen játékos, de neki legalább a fizikuma megvan ehhez, szemben a töpörödött Grizivel. Jelenleg jobb stopgapre nem tudok gondolni, mint ő, aki elérhető is.
Mondjuk Lautaro pont efféle mocsoknak tűnik. Házon belül meg Braithwaite is elég erőszakosnak néz ki.
NovaProspekt írta:
2020.08.02. 15:06:16
davi10 írta:
2020.08.02. 14:32:32
Amúgy a SPORT szerint nagyon teper a City Roberto-ért. Nekem ez ilyen most vagy soha szitunak tűnik, máskor nem lesz lehetőség pénzt látni belőle.
Ezt addig nem fogom elhinni, amíg egy angol forrás meg nem erősíti. :mrgreen:
DailyMail, TheSun, Goal.com ér? :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.03. 07:36:07

Azért nem olyan könnyű nem nagy fizetéseket adni, egyszerűen ez elvárás lett itt. És mindegy mennyi, lehet tudni ki mennyit keres, ez mindig feszültséget fog okozni, hacsak nem most jöttél a kontinensre. Nem véletlen,hogy Arthurnak lehetett a tizensokadik a fizuja, egy Grizessel ezt nem lehetett megtenni(ha meg akarja szerezni a klub éppen). És azért tudnak még hova menni sokat keresni. A francia bajnokságot sem kell lenézni, pláne nem a mostani spanyol bajnokság felől, van a PSG-n kívül még pár jó csapat,ha nem is eredményesek. A PSG játékában pedig évről évre benne van a BL,jobban,mint a Barcában, de ettőlmég lehet soha nem fognak nyerni,mindenesetre van kihívás.

Viszont nagyon örülök,ha Rakéta tényleg megy Sevillába és még aprópénz is lesz utána. Megérdemli,hogy oda menjen az utolsó szezonjára,ahol igazán szeretne. Nagyon lelkes, hasznos és nagyon kitartó játékos volt, a vezetőségnek persze a lelkesedését sikerült ketté törnie,mikor nagyon el akarták adni. Úgy keménykedtek vele az edzőn keresztűl,mint Arthurral, csak a klub lepattant róla, mert úgy végülis ellazázhatja az edzéseket,még trollkodhat is és utolsó egy-két szezonban millókat kereshet a padról. Neki már felfele úgysincs a karrierben. (Arthurt több éves paddal zsarolni viszont a pályafutása kettétörését jelentené, még szerencséje volt a Juvéval,amúgy igent kellett volna mondania még a felcsút ajánlatára is)
Én örülnék, ha még láthatnám Rakiticet lelkesen focizni egy kicsit egy másik csapatban, sokat köszönhetünk neki.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2020.08.02. 21:25:49

Pár gondolat az igazolásokkal kapcsolatban. Az előttem szólóval teljesen egyet kell érteni, nem szabad hatalmas fizetéseket osztogatni olyan játékosoknak akik még semmit nem tettek le az asztalra, mármint ebben a csapatban. Ha valaki pár év múlva el kezd hisztizni, hogy kevés a pénz, akkor meg kell nézni a teljesítményét, lásd. Semedo, én nem vagyok elájulva a tőle. Ha valaki vinné most nyáron jó pénzért, akkor vigye. Emerson a Betisből jöhet a helyére. Firpo helyére Alaba nem lenne rossz, és megoldást jelentene középhátvéd posztra is. Umtiti is mehet fizuja elég lenne Alabának. Pique visszavonulása után pedig le kell igazolni De Ligt srácot, és Eric Garcia is jöhet Todibo mehet.

Kapusoknál Neto mehetne, Inaki Pena a helyére.

Középre megvagyunk szerintem. Arthur helyett Pjanic, Rakitic helyére Pedri. Nálam Vidal maradna még egy évet, SR kisegíthetne. Coutinhot muszáj lenne értékesíteni valahogy.

Elöl is meglennénk szerintem még egy évig. Trincao jobboson, Fati baloson Messi, Griezman, Suarez, Dembele.

Tehát a csapat:
Ter Stegen/ Inaki Pena
Alba/Alaba Lenglet/Garcia Pique/Araújo Emerson/SR
De Jong/Busquets Pjanic/Pedri Puig/Vidal
Ansu Fati/Dembele Suarez/Griezman Messi/Trincao

Tartalék: Wague, Alena

Jön: Alaba, Garcia, Emerson, Pedri, Trincao kb. 70 millió Pedri, Trincao ki van fizetve.
Megy: Neto, Firpo, Umtiti, Todibo, Semedo, Rakitic, Rafinha, Coutinho, Braithwaite, ez minimum 120-150 millió

Maradna 50 millió és jelentős bért lehetne megtakarítani. Következő éven jöhet valaki Suarez helyett.
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2020.08.02. 20:21:26

El kellene felejtenünk két alapvető hülyeséget, ami hazavágja az átigazolási politikánkat.
1. Túlfizetjük a játékosokat. Nagyobb hülyeség, mint alulfizetni. A játékos igazolásoknál a Barca, Real, City, Liverpool, Bayern, Juve és PSG a játékosok számára a csúcs, ahonnan szalmailag feljebb lépni nem igazán lehet. PSG és Juve kicsit kérdőjeles, hogy benne vannak-e ebben a kategóriában, mert a francia és olasz ligát nem olyan nagy szám megnyerni és a BL-re sem annyira nagy az esély. Ha jó edzőt fog ki, akkor idővel a Mu és Chelsea is felzárkózhat. Kiemelkedő edzője miatt a Poolt és a City-t pillanatnyilag magunk elé sorolom. Teljesen értelmetlen náluk magasabb fizetést adni a játékosoknak, mert anélkül is elég vonzó az alacsonyabb kategóriás csapatok játékosainak a Barca és így a lebőgő emberektől nem tudunk szabadulni.
2. Nem szabad potenciális sztárnak tartott játékost (mint annó Coutinho, Dembele) szerződésük közepén megvenni, mert irreális árat kell értük fizetni. Ki kell várni, hogy max 1 év legyen vissza. Lásd Real a Hazard és Courtois ügyletnél.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.02. 17:16:53

dorian01 írta:
2020.08.02. 12:36:09
Nero. írta:
2020.08.02. 12:22:49
Állítólag Rakiticet 10 millió euróért fogjuk eladni a Sevillának. Nem lepődnék meg, ebből a vezetőségből bármi kitelik.
Valljuk be, még ez se olyan vészes! Mennyiért is vettük annó? 35-40? Leszolgálta amit le kellett és nem ingyen megy el! És így a fiataloknak több lehetőségük lenne :)
18 millióért vettük 26 évesen, persze még az árrobbanás előtt 2014 nyarán.
Ha 10 millióért el tudnánk adni, az korrekt lenne, tekintve hogy évi 13 millió euró körül keres, a hatodik legjobban kereső játékosunk, viszont amióta száműzni akaratuk már nem tud/akar mindent beleadni a meccseken, valamennyire érthető módon.

Azért egy Alaba+Aubameyang kettőst elég sokat lendíthetne a dolgokon, és a maradék pénzt beleölhetnénk egy igazán jó kreatív középpályásba, feltéve ha a Pjanic-Trincao kettősbe nem bízunk.
De igazán hiányposzt az Neymar posztja tovább is, ahogy NovaProspekt mondta, Suarez lepattan a védőkről, Messinek helyet csinál, viszont Messin kívül nincs egy Neymarhoz hasonló játékosunk ott harmadiknak, Griezmann ha nem kontrázni kell akkor olyan súlytalan hogy a 17 éves Fatinak több babér terem általában, így az ideális Aubameyang helyett valami tényleges balszélső lenne aki kapura veszélyes, tud cselezni, helyzetet teremteni.
Hozzáteszem Suarez is jobban érvényesülhetne, ha egy Neymar-féle ember is szórná neki a labdákat mint anno Neymar, mert nem meccsenkénti 1-2 ziccere lehetne hanem több.

Alabára mindenképp lecsapnék, Alba mellé tökéletes lenne, plusz KH-ként is megfelelő, már csak a 12 millió eurós fizujából kellene lejjebb adnia, és jövőre lejáró szerződéssel kétlem hogy csak horror összegért engedné el a Bayern idén.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.02. 15:06:16

davi10 írta:
2020.08.02. 14:32:32
Előre meg nem tudom mi a terv, én Aubameyang-ot is csak ilyen félmegoldásnak látom. Arról nem is beszélve, hogy gondolom a fizetéseket se tudnánk az Ő érkezésével csökkenteni.
A két szélre bőven megvagyunk, Griezmann-nak kéne összeszednie magát, nagy könnyebbség lenne, ha nyugodt szívvel fel tudnánk rakni Suarez helyére. Akkor nem is kéne senki előre, majd jövőre hozunk valakit, addigra telik egy rendes fiatalabb csatárra.

Amúgy a SPORT szerint nagyon teper a City Roberto-ért. Nekem ez ilyen most vagy soha szitunak tűnik, máskor nem lesz lehetőség pénzt látni belőle.
Az a baj, hogy Griezmann sosem fog védőkről lefordulni, a gyomorszájukba könyökölni, csípni, harapni, verekedni, toporzékolni, zajt csapni. Suárez ezekben jó (őszintén, azért védőként egy rémálom lehet Suárezt feltartóztatni, akkora kalamajkát csinál), Messinek erre van szüksége, hogy valaki kikaparja neki elöl a gesztenyét. Griezmann kb. ugyanazt tudja, mint Messi egy gyengébb kiadásban, plusz védekezik. De sztem olyan nagy fejlődést tőle nem lehet várni ezen a téren. Grizi akkor lehetne igazán jó, ha Messi nem lenne itt.

Auba sem hiszem, hogy ilyen játékos, de neki legalább a fizikuma megvan ehhez, szemben a töpörödött Grizivel. Jelenleg jobb stopgapre nem tudok gondolni, mint ő, aki elérhető is.
davi10 írta:
2020.08.02. 14:32:32
Amúgy a SPORT szerint nagyon teper a City Roberto-ért. Nekem ez ilyen most vagy soha szitunak tűnik, máskor nem lesz lehetőség pénzt látni belőle.
Ezt addig nem fogom elhinni, amíg egy angol forrás meg nem erősíti. :mrgreen:
DaVeR írta:
2020.08.02. 14:26:38
Azért sokszor nem értjük, hogy mi miért nem tudjuk eladni a játékosokat.. Szerintem nem is az áruk miatt, vagy a teljesítményük miatt.. Hanem mert ami pénzt itt megkeresnek annak a felét sem kapnák meg máshol..
Erről van szó, éppen ezért nem hiszem, hogy a Sevilla pénzt akar majd nekünk adni Rakiticsért, elég lesz nekik felköhögniük a fizetését. Írták, hogy nem lepődnének meg egy ilyen transzferen, én viszont nagyon is. :D Sztem jövőre ingyen megy majd az andalúzokhoz.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.02. 14:32:32

dorian01 írta:
2020.08.02. 12:36:09
Nero. írta:
2020.08.02. 12:22:49
Állítólag Rakiticet 10 millió euróért fogjuk eladni a Sevillának. Nem lepődnék meg, ebből a vezetőségből bármi kitelik.
Valljuk be, még ez se olyan vészes! Mennyiért is vettük annó? 35-40? Leszolgálta amit le kellett és nem ingyen megy el! És így a fiataloknak több lehetőségük lenne :)
Azok a fiatalok Busi, Vidal és Pjanic lesznek :D

De ne legyen igazam, nyomassák folyamatosan De Jong-ot meg Puig-ot. Megakit akarnak, Pedri, Alena, stb.

Előre meg nem tudom mi a terv, én Aubameyang-ot is csak ilyen félmegoldásnak látom. Arról nem is beszélve, hogy gondolom a fizetéseket se tudnánk az Ő érkezésével csökkenteni.
A két szélre bőven megvagyunk, Griezmann-nak kéne összeszednie magát, nagy könnyebbség lenne, ha nyugodt szívvel fel tudnánk rakni Suarez helyére. Akkor nem is kéne senki előre, majd jövőre hozunk valakit, addigra telik egy rendes fiatalabb csatárra.

Amúgy a SPORT szerint nagyon teper a City Roberto-ért. Nekem ez ilyen most vagy soha szitunak tűnik, máskor nem lesz lehetőség pénzt látni belőle.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2020.08.02. 14:26:38

Azért sokszor nem értjük, hogy mi miért nem tudjuk eladni a játékosokat.. Szerintem nem is az áruk miatt, vagy a teljesítményük miatt.. Hanem mert ami pénzt itt megkeresnek annak a felét sem kapnák meg máshol..

Ha relative reális ez a fizetési összegzés azért vannak itt érdekes összegek..
https://www.google.com/amp/s/www.sporte ... -salaries/

Messi kb heti 620ezer fontot kereshet..
Suaerez kb heti 400ezer fontot kereshet
Rakitic kb heti 260ezret
Dembele kb heti 210ezrer
Vidal kb 155ezer/hét

Ellenben Ter Stegen kb 100ezer/hét

Azért ezek őrült nagy összegek..
Összehasonlításkép:
Atleticonal a legjobban kereső Oblak 350e font/het
majd jon Koke es Costa 280-280 al..

Sevillaban van egy Luuk de Jong kap heti 170 et majd Nolito es meg egy jatekos heti 125 ezerrel a tobbiek ennyit se kapnak..

Dortmundban Reus 230e Euro / het Axel Witsel 320e euro/het Sancho 230e euro / het Haaland, Gotze, Hummels is 150e euro/ het korul vannak

Egy Lipcsenel 80e font folott nem keresnek hetente
A Bayern el kivul nem is talaltam elsore olyan nemet csapatot ahol lenne olyan jatekos ki tobbet keresni heti 100ezernel..

Ergo ha bele is illenenek a jatekosaink valaki csapataba.. Azt a jatekosnak is nagyon akarnia kell h lemondjon fizetese felerol.. :/
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.08.02. 14:05:46

dorian01 írta:
2020.08.02. 12:36:09
Nero. írta:
2020.08.02. 12:22:49
Állítólag Rakiticet 10 millió euróért fogjuk eladni a Sevillának. Nem lepődnék meg, ebből a vezetőségből bármi kitelik.
Valljuk be, még ez se olyan vészes! Mennyiért is vettük annó? 35-40? Leszolgálta amit le kellett és nem ingyen megy el! És így a fiataloknak több lehetőségük lenne :)
14 Milla volt az a 35-40.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.08.02. 14:01:53

Aubameyang jó kis játékos és nyilván szuper lenne Coutinho-t is elpasszolni. De Aubameyang mennyivel illene jobban a rendszerbe, mint mondjuk Griezmann? Főleg a gyorsaságából és a kontrákból él, ez a kettő pedig gyakorlatilag ismeretlen fogalom Barcelonában. Ha helyzetbe kerül, akkor jól értékesít, oké, de ez igaz Griezmannra is. :) Szélekre ott lesz Trincao és Ansu, akiket nagyon kéne tolni és sokkal olcsóbb megoldások, illetve Dembélé se valószínű, hogy el lesz passzolva. Griezmann-nak pedig szintén helyet kell szorítani, úgyhogy az se igazán érv, hogy Aubameyang jó szélen is. Coutinho-n kívül a Dembélé/Griezmann/Suárez hármasból is legalább egy valakinek távoznia kell, hogy a csatársorba tudjunk igazolni bárkit is. Illetve ott az eredeti kérdés, hogy valójában menynivel adna nekünk többet Aubameyang, mint Griezmann, ha nem tudunk kontrázni.

szerk.: Martínezt idén el kell felejteni, főleg ennyiért, ebben egyetért szerintem mindenki. :D Amíg itt van Suárez is, addig neki nincs értelme gazdasági és sportszakmai szempontból.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.02. 12:37:28

barca0417 írta:
2020.08.02. 12:17:30
Erre már én is gondoltam, lenne értelme. Főleg, hogy a hírek szerint Lautaro hajlandó 1 évet még várni a Barcara , úgy, hogy nem hosszabit az Interrel. Akkor idén nem kéne bankot robbantani érte, jövőre meg jöhet mikor már távozik Suarez. Aztán ketten Aubaval lehozzak a posztot. Főleg hogy a gaboni tud szélen is játszani adott esetben.
Ennek lenne így valóban értelme. Martínezért kiadni 110et soha nem volt realitás a mostani megtépázott klubbevétellel, csak az újságokat el kellett adni. De mostmát a bulvársajtóból is az jön, h Barto megálljt parancsolt az igazolósdinak a nyárra.

Érheti fikaáradat Aubát meg Pjanicsot a koruk miatt, de ha erősödni akarunk idén, azt most csak így lehet
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.08.02. 12:36:09

Nero. írta:
2020.08.02. 12:22:49
Állítólag Rakiticet 10 millió euróért fogjuk eladni a Sevillának. Nem lepődnék meg, ebből a vezetőségből bármi kitelik.
Valljuk be, még ez se olyan vészes! Mennyiért is vettük annó? 35-40? Leszolgálta amit le kellett és nem ingyen megy el! És így a fiataloknak több lehetőségük lenne :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.02. 12:22:49

Állítólag Rakiticet 10 millió euróért fogjuk eladni a Sevillának. Nem lepődnék meg, ebből a vezetőségből bármi kitelik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.08.02. 12:17:30

NovaProspekt írta:
2020.08.02. 10:02:41
Aubameyang+pénz Coutinhoért az Arsenallal, ez sztem jó lenne. talán még a sima csere is. Counak hasznát már nem vesszük, meg normál esetben eladni sem tudjuk, de ebbe sztem belemennének. és akkor lenne egy frankó csatárunk 2-3 szezonra Cou helyett, aki hozzátenni úgy sem tud.
Erre már én is gondoltam, lenne értelme. Főleg, hogy a hírek szerint Lautaro hajlandó 1 évet még várni a Barcara , úgy, hogy nem hosszabit az Interrel. Akkor idén nem kéne bankot robbantani érte, jövőre meg jöhet mikor már távozik Suarez. Aztán ketten Aubaval lehozzak a posztot. Főleg hogy a gaboni tud szélen is játszani adott esetben.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.02. 10:02:41

Aubameyang+pénz Coutinhoért az Arsenallal, ez sztem jó lenne. talán még a sima csere is. Counak hasznát már nem vesszük, meg normál esetben eladni sem tudjuk, de ebbe sztem belemennének. és akkor lenne egy frankó csatárunk 2-3 szezonra Cou helyett, aki hozzátenni úgy sem tud.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.01. 14:36:15

Szerintem meg Piqué rohadt nagy probléma, játékban is gyenge, a mentalitása pedig nagyon gáz, ő talán a legnagyobb hárító, másokra mutogató a csapaton belül. Mostanában már az sem igaz rá, hogy a nagy meccsekre fel tudja szívni magát. Nálam Busquets után ő a második legnagyobb kerékkötő.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.01. 13:11:06

barca0417 írta:
2020.08.01. 12:21:59
Alaba meg tőle függetlenül is jöhentne, mert Umtiti és Firpo helyett is jó egy személyben.
Ez jó ötlet. Az a gond, hogy állítólag sok pénzt akar nagyon. De én is örülnék neki, mert a saját fekáinkkal nem sokra megyünk jelenleg. Umtitit is jó lenne elpaterolni valahova, leküldeni a B-be vagy nemtom, mert csak a helyet foglalja abban a védősorban, de lassan egy Vidalt szívesebben tennék be középhátvédnek, mint őt*. :D
davi10 írta:
2020.08.01. 12:45:29
Rakitic mondjuk nálam nincs a problémás öregek között, nem is nyomatják folyamatosan, meg nem is teljesít rosszul.
Persze, akkora gondok vele sincsenek. Az a bajom nekem vele, hogy ő is elég lassú és körülményes, és már az akaratot sem látom nála, mióta a klub ki akarta rugdosni nyáron. Persze ez érthető valahol. Viszont valamennyire közismert, hogy ő egyedül a Sevillába menne tovább, ahova csak ingyen fog tudni ekkora fizuval. Úgyhogy addig ő is még rajtunk marad, és sajnos ha padra vágják, ugyanúgy elkezd hepajkodni ő is, meg még kevésbé akar majd, pedig annyira bőven nincs már jó, hogy betonkezdő legyen. Vele kapcsolatban ezt látom gondnak.

*konkrétan a múltkori cameoja neki Araújo mellett jobban sikerült, mint Umtitinek bármelyik meccse a visszatérése óta. Pedig semmi extrát nem hozott, csak szerelt néha, nem volt döglassú, meg nem "csúnyát próbáltam írni" bele. Szomorú.
Válasz küldése