Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.08.13. 21:55:00

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.13. 20:59:42
Skomináról mit lehet tudni? Ő lesz a bíró holnap, ez számunkra jó vagy rossz?
Skomina szerintem kifejezetten jó bíró. Ha jól emlékszem amikor ő fújt nekünk, akkor jó eredményeket értünk el :)
Korrekt bíró és ez a fontos!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.13. 21:13:40

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.13. 20:59:42
Skomináról mit lehet tudni? Ő lesz a bíró holnap, ez számunkra jó vagy rossz?
most őszintén,van 3 bíró,akire azt tudod mondani,hogy jó?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.13. 20:59:42

Skomináról mit lehet tudni? Ő lesz a bíró holnap, ez számunkra jó vagy rossz?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.13. 17:42:26

https://m.youtube.com/watch?v=Rx0IKQlP8Fs

Az idei csapat gyengébb mint a 07/08, 12/13, vagy a 13/14 de én akkor is egyre jobban bízok a továbbjutásban.

Egyelőre a világ legjobb játékosa még mindig nálunk van, rajta kívül van 3-4 világklasszis a kezdőben és a többiek se az NB1bol kerültek ide. Egy meccsen bármi lehet, mindekinek többet kell vállalni egy kicsit, a helyzeteket el kell rakni, egy kis szerencse, és meg lesz ez.

Gyengék vagyunk idén, a Bayern a favorit, de a Barca az mindig is Barca.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.13. 12:50:19

Reménykedem én is, mint sokan.....de erőnlétünk max egy félidő kompatibilis....és láttuk, hogy ez mit jelentett tegnap az Atalantára nézve....
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.08.13. 12:42:13

Samper írta:
2020.08.13. 09:41:32
Ezt a meccset a Barca a rutinosokra kell építse - különben minek tartja őket. Ha leszerepelnek, akkor utána Messi kivételével meg kell mondani nekik, hogy ennyi volt. Vagy távoznak, vagy kispad.
Mondjuk ez a nagy rutin sokat segített tavaly az Anfielden Albanál, aki már a félidőben sírt az öltözőben :roll:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.13. 12:09:38

mess2009 írta:
2020.08.13. 11:56:30
le is jön itt jól a nagy különbség!!
a BM-nek betonbiztos kezdője , ugyanolyan játéka és ugyanolyan taktikája van - készen! miközben nálunk oldalakon lehet taglalni a kezdőt, és a taktikát és hozzá ábrándozni egy jó Messit, egy csodatévő Puig - ot netán Ansu Fatit.... esetleg megtáltosodó Suarezt.... vagy betonbiztos védelmet egy Gnabry,Coman,Lewa,Müller gyártósor ellen... #-o
ne ábrándozzunk, talán reméljünk az most jobban passzol.
Jól van fogalmazva, ez egy gyártosor. Csakhogy lehet ebbe a gépbe homokt szórni. Vagy adjuk fel és játszunk hatos falat a tizenhatosunk előtt mint ellenünk szokták és reménykedjünk hogy nem kapunk 2,3 gólnál többet? Ahogy én olvastam, egészséges, vagy túlzott reménykedés van, de hát szurkolók vagyunk, akik a keserű realitás ellenére is szeretnénk hinni. Legtöbbünknek az is elég, ha tisztes módon esünk ki, ha az esélyesebb Bayern ellen. Ha beleadnak mindent, ami hiányzott a korábbi BL buktáknál. Ennyi, nem több.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.08.13. 11:56:30

le is jön itt jól a nagy különbség!!
a BM-nek betonbiztos kezdője , ugyanolyan játéka és ugyanolyan taktikája van - készen! miközben nálunk oldalakon lehet taglalni a kezdőt, és a taktikát és hozzá ábrándozni egy jó Messit, egy csodatévő Puig - ot netán Ansu Fatit.... esetleg megtáltosodó Suarezt.... vagy betonbiztos védelmet egy Gnabry,Coman,Lewa,Müller gyártósor ellen... #-o
ne ábrándozzunk, talán reméljünk az most jobban passzol.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.13. 09:58:15

vinszentvega írta:
2020.08.13. 08:55:37
Én bizakodok. A M. Jordan, Last Dance alapján.
Mármint remélem, hogy Messi-t jól felbosszantja a sok negatív megjegyzés, esélytelennek titulálás, a nagy szakértések és egy olyan Messi-t kapunk pénteken, hogy Nójer nem győzi kidobálgatni a labdát a hálójából. 😊😊🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻
A magunk góljait szerintem még képesek is lennénk meglőni. Én jobban tartok a súlytalan középpályától, és a tragikus védelmünktől. Lehet össze vissza dobálni a neveket, de a védelem egyértelmű, a KP-n meg szinte mindegy ki kezd, akkor is súlytalanok leszünk. Messi önmagában szerintem nem lesz elég, de ha többen úgy gondolják, hogy ez a "last dance", akkor lehetne eredmény. Ha a tengely felszívná magát, és lenne egy top Piqué, Busi duó Messi mögött, akkor nyerhetünk. Tőlük is kéne az utolsó nagy dobás, ahhoz, hogy megverjük az abszolút favorit bajorokat. A kapitányoknak kell olyat mutatni, ami húzz magával többieket. Ha ez a hármas jól játszana, akkor szerintem mindegy ki van mellettük, Ők is felszívnák magukat!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.13. 09:41:32

Ezt a meccset a Barca a rutinosokra kell építse - különben minek tartja őket. Ha leszerepelnek, akkor utána Messi kivételével meg kell mondani nekik, hogy ennyi volt. Vagy távoznak, vagy kispad.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.08.13. 08:55:37

Én bizakodok. A M. Jordan, Last Dance alapján.
Mármint remélem, hogy Messi-t jól felbosszantja a sok negatív megjegyzés, esélytelennek titulálás, a nagy szakértések és egy olyan Messi-t kapunk pénteken, hogy Nójer nem győzi kidobálgatni a labdát a hálójából. 😊😊🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.12. 17:56:40

drobika írta:
2020.08.12. 13:16:38
Szerintem ugyanzt mondjuk mindannyian, csak másképp.
a ,, gála 11 ,,-el semmire sem megyünk. Itt mese nincs futni kell a csapatnak hátul és középen is.
Védekezni és támadni is kell, hátull minél kevesebb szabad területtel. Alkalmatlanok lennénk? Akkor máris elhittük,hogy nem juthatunk tovább.
Lehet hogy kijön a Busi,Rakitc,Roberto DeJong középső és akkor kapcsolom is ki a TV-t.
Ha nem meri meghúzni Puig és Fati, Vidal hármas közül legalább kettőt, akkor most ide írom elmegy a hajó, nem kicsit.
Egyetértek teljesen. De félek, ha eddig nem mert bátran belenyúlni a felállásba, akkor most sem fog.

A két nagy fiatal közül Puigot érteném meg kicsit, hogy miért nem rakja be, azért ő védekezésben nem egy ász, meg nem is játszott még BL-ben, meg ilyen csapat ellen. Ha az a filozófia, hogy a középpályát olyan stabilra akarja tenni, amennyire lehet, akkor ezt még megértem - nem értek egyet ugyan vele, de ez egyéni szoc problémám.

De hogy Fati miért nem játszik Griezman helyén??? Bal oldalon értelemszerűen jobb lábasnak kéne játszania, gyorsabb, ügyesebb, váratlanabb dolgokat csinál. De ha meg nagyon tényszerűsíteni akarjuk, akkor nézzük meg a statisztikákat:

Griezman: 11 gól 3170 perc alatt: 288 percenként lő gólt
Fati: 8 gól 1116 perc alatt: 139,5 percenként lő gólt

Gólpassza kvázi egyiknek sincs, szóval azt sem lehet mondani hogy ott kompenzálna a francia.

A számok nem hazudnak... Fatinak kevesebb mint feleannyi idő kell egy gólhoz, mint Griezmannak. Rendben van, hogy 17 még, és Setien nem akarja végigjátszatni vele a bajnokságot elővigyázatosságból, de a fontos meccseken pont be lehetne tenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.12. 17:23:29

sansz írta:
2020.08.12. 10:51:40
Én is bízom abban az extrában, bár szerintem fejben pont gyenge a Barca. Nápoly ellen is azért volt mázlink is, hiába fogadkoztak, hogy lazák lesznek, nem vesztik el az előnyt
Én Lewa hatástalanítását látom kulcsnak, ha közhelyesnek is hangzik. A Bayernben eléggé ott van, hogy ő mostanában őrültmód termel. Ha levesszük a pályáról, az a bajoroknál hirtelen okozhat egy mentális blokkot. Ellenben ha elkezd ellenünk is termelni, akkor nagyon gyorsan kialakulhat a mi srácainkban a "na bmeg, a monszta minket is kitöm" érzés, a bajorokban meg ugyanez, hogy a monszta ezeket is jól kitömi most, ami egyenes út az 5-0-hoz. :D Lenglet-nak kell majd sztem kivennie őt, aki a visszatérés óta elég jó volt. Neki ez igazi vízválasztó lehet majd, ami dönthet arról, hogy ő igazán jó védő-e, vagy tényleg csak középszerű kiegészítőember. Ez lehetne neki egyféle 2016/17-es ter Stegen -> 2017/18-as ter Stegen féle szintlépés. Vagy bizonyítja, hogy valóban csak a padra való hosszabb távon.

A másik meg éppen Stéga, akiben ott éghet a tűz, hogy bizonyítsa, jobb kapus Neuernél a túloldalon. Ha ez felruházza őt vmiféle Jedi erővel, és mindent kifog, az is fegyvertény lehet. Neuer viszont alapjáraton azért már nem az az állat, aki 2014-ben volt.

Én úgy ezekbe tudok még kapaszkodni. Viszont az is ott van bennem, hogy minden évben azt vártam a fiúktól, hogy na majd most kőkeményen bedöngöljük az ellenfelet a kapujukba, aztán általában nem történt csoda. Sajnos a mentális blokk továbbra is benne van a Messi-Suárez-Busquets-Alba-Piqué féle tengelyben, és jöhet melléjük bárki, ez a gerinc determinálja az egész csapatmorált, a többiek hozzájárulása elhanyagolható.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.12. 17:17:38

drobika írta:
2020.08.12. 11:06:26
Messinek k.rvára előre kéne mennie és nem középről indulva "majd mindenkit kicselezek" stílust nyomatni,

Ha Messi beáll Lajos mellé a falba és a középpályásoktól várja a labdát, akkor nekünk végünk. Neki a cselezés, a szervezés,az összjáték a lényege, ha beáll klasszikus csatárként, hogy majd a többiek kiszolgálnak nem is kell kiállnunk meccsre. Csinálja azt amit tud, azzal eddig sem volt nagy gond.
Nem mondtam, hogy bújjon el, hanem, hogy lépjen előre. Hidd el, bárhol van, a társak keresni fogják, most is mindenki őt keresi, csak most az van, hogy vissza kell passzolni neki, mertha véletlen valaki megiramodna, akkor ő nem ér fel. Szerencsére kevesen futnak, végülis ezért ez nem olyan feltűnő, de Semedonak rendszeresen kell ezért megállnia és majdnem félpályáig visszapasszolnia. De amúgy Lajossal sem az a gond, hogy nem tud labdát kapni, hanem, hogy már semmit nem csinál a meccs nagy részében, nem tud labdát vezetni, cselezni stb. Aztán így is berámol (és Messi berámoltat vele) egy halom gólt, sok fontosat is.
Messi és a szervezés..Messi ne szervezzen. Nála az a szervezés, hogy középen sétál, mindig látványosan elkéri a labdát, mindenki passzol is azonnal, ő pedig a kaputól végtelen távolságra ráviszi a labdát 4 emberre és két méter után az első vagy a második ember könnyen szereli és onnan indulhat is az ellenfél, a félpályán jóformán nyugodtan átkocogva, mert senki nem zavarja. Ez a sablon megy 90-95%-ban. 5-10% pedig az, amikor Messi csodálatraméltó módon átmegy 4 emberen és gól, gólpassz, vagy gólhelyzet lesz belőle. És ezek az rányok folyamatosan nem a jó irányba tolódnak nyilván.
Az ha picit kevesebb labdát kapna Messi, viszont azt a 16-os körül, pánikoló védőkkel a nyakán, sokkal veszélyesebb lenne.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6658
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.12. 14:24:53

drobika írta:
2020.08.12. 13:16:38
Lehet hogy kijön a Busi,Rakitc,Roberto DeJong középső és akkor kapcsolom is ki a TV-t.
Ha nem meri meghúzni Puig és Fati, Vidal hármas közül legalább kettőt, akkor most ide írom elmegy a hajó, nem kicsit.
Akkor szerintem be se kapcsold a tv-t :D

Szerintem annyi a kérdőjel, hogy Griezmann vagy Roberto kezd-e. Nyakamat tenném, hogy Busi, DeJong, Vidal, Messi, Lajos kezd.
Esetleg Rakétát el tudom képzelni, és akkor Vidal szabadabban szaladgálhat.
De a 2 fiatalra nem látok esélyt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.12. 13:16:38

Szerintem ugyanzt mondjuk mindannyian, csak másképp.
a ,, gála 11 ,,-el semmire sem megyünk. Itt mese nincs futni kell a csapatnak hátul és középen is.
Védekezni és támadni is kell, hátull minél kevesebb szabad területtel. Alkalmatlanok lennénk? Akkor máris elhittük,hogy nem juthatunk tovább.
Lehet hogy kijön a Busi,Rakitc,Roberto DeJong középső és akkor kapcsolom is ki a TV-t.
Ha nem meri meghúzni Puig és Fati, Vidal hármas közül legalább kettőt, akkor most ide írom elmegy a hajó, nem kicsit.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.12. 12:51:23

nem lenne rossz ez, de nekem nem hiányozna egy kényszerű csere 15 perc után mert Ousmané lesérült.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.12. 12:38:31

csababarca írta:
2020.08.12. 12:08:52
Ha meg mindenki védekezik elől meg Lajos Messi van az életben nem lövünk gólt.
Pont erre próbáltam rávilágítani hogy a mostani csapat nem képes a kettőre egyszerre, pláne nem Lajossal elől akinek a labdaátvétel is nehézkesen megy, hát mèg ha labdát kell vezetnie.

Messi mellé ha kontrázni akarunk kellene egy de inkább kettő gyors támadó, akkor lehetne ez a taktika nyerő.
Gyors játékosok nélkül halálra van ítélve a védekezzünk stratégia, de még azokkal is necces mert a kps védekezés meg a védőink se bírják a nyomást.

Akkor lehetne működőképes a dolog ha Busquetsnek megparancsolják hogy Piqué-Lenglet között mozogjon kb egész meccsen, mint egy harmadik khv, Alba-Semedo meg próbáljon felfutni a kontrákkal.
Valami ilyesmi működhetne esetleg.

Nem vagyok annyira pesszimista, csak arra próbálok kitérni, hogy a csak védekezzünk vagy csak támadjunk taktika hülyeség, a baj hogy a kettő közöttire is alkalmatlan a csapat nagy része.
Messi mellé betenném Dembelét vagy Fatit, akár mindkettőt, Semedora pedig támadóbbszellemű kört írnék ki, Alba meg csak maradjon hátul mert az Anfield óta mintha nem is önmaga lenne. Így lehetne támadásban Semedo, Messi, Dembele/Fati akik tudnak futni is, és 1v1-ben veszélyesek, azzal már lehetne gazdálkodni.
Griezmann papíron jó lenne kontrára, ez volt a szakterülete, de nálunk valahogy még abba sem tud beilleszkedni/nem kap lehetőséget rá pedig pont ő intézte el a Bayernt anno(meg minket is) kontrából.

Messit meg nem szabad hagyni középen betömörödni, amióta kitapasztalták a hamiskilences pozícióját és ebből felkészültek azóta sokkal hatékonyabb tud lenni a jobbszélen mozogva mint ahogy a Napoli ellen is tette.
Ha lenne rajta kívül 3-4 gólveszélyes játékosunk, vagy olyan aki tud cselezni, helyzetet teremteni akkor még megoldás is lehetne hogy "Messi középen aztán a fél Bayernt lefoglalja", de mivel nincs egy Neymarunk akinek passzolhatna és megszökne a labdával, így a végeredmény az hogy középen szenved, távol a kaputól és ha 1-2 embert kicselez, a 3madik biztos lefaultolja és meg is állt a támadás.

Az hogy majd Lajos vezesse a Bayern felé a labdát, finoman szólva öngyilkos módszer, ha nem olyan a taktika hogy kapu előtt kapja a labdát és onnan veszélyeztet(pl Liverpool elleni odavágón) akkor nem is kéne pályán lennie mert emberhátrány, ennek ellenére 99.999% hogy Busival kézenfogva kezdők lesznek.
Vidallal mindenképp számolnék, volt csapatai ellen általában nagyokat megy.


Bírót még nem sorsolták ki, még szerencse hogy Lahozt nem kaphatjuk :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.12. 12:08:52

Ha meg mindenki védekezik elől meg Lajos Messi van az életben nem lövünk gólt.
Pont erre próbáltam rávilágítani hogy a mostani csapat nem képes a kettőre egyszerre, pláne nem Lajossal elől akinek a labdaátvétel is nehézkesen megy, hát mèg ha labdát kell vezetnie.

Messi mellé ha kontrázni akarunk kellene egy de inkább kettő gyors támadó, akkor lehetne ez a taktika nyerő.
Gyors játékosok nélkül halálra van ítélve a védekezzünk stratégia, de még azokkal is necces mert a kps védekezés meg a védőink se bírják a nyomást.

Akkor lehetne működőképes a dolog ha Busquetsnek megparancsolják hogy Piqué-Lenglet között mozogjon kb egész meccsen, mint egy harmadik khv, Alba-Semedo meg próbáljon felfutni a kontrákkal.
Valami ilyesmi működhetne esetleg.

Nem vagyok annyira pesszimista, csak arra próbálok kitérni, hogy a csak védekezzünk vagy csak támadjunk taktika hülyeség, a baj hogy a kettő közöttire is alkalmatlan a csapat nagy része.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.12. 11:06:26

Messinek k.rvára előre kéne mennie és nem középről indulva "majd mindenkit kicselezek" stílust nyomatni,

Ha Messi beáll Lajos mellé a falba és a középpályásoktól várja a labdát, akkor nekünk végünk. Neki a cselezés, a szervezés,az összjáték a lényege, ha beáll klasszikus csatárként, hogy majd a többiek kiszolgálnak nem is kell kiállnunk meccsre. Csinálja azt amit tud, azzal eddig sem volt nagy gond.

Viszont Pique tudja lekezelni a labdát,nem kell a védőinknek az ellenfél térfelén lézengeni, Busi fusson vissza,lépjünk oda az ellenfélnek és ne futva hátráljunk stb.
Elöl meg lesz valami.A lényeg, hogy legyen egy tökös terv. És annak mindeki köteles eleget tenni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.12. 10:51:40

NovaProspekt írta:
2020.08.12. 08:58:41
Annyira a taktikán nem érdemes pörögni sztem, az összeset meg lehet magyarázni, h sz.ar. A mentális erő lesz a döntő, meg hogy idén kupa nélkül maradhatunk, ha ez nem jön össze. Ilyen helyzet ritkán volt mostanában. Remélem, ez kihoz vmi extrát a fiúkból, mert ha olyan összeszedettséggel mennénk neki a bajoroknak, mint mondjuk a Realnak szoktunk idegenben, akkor ezeket is ki lehetne ejteni.
Én is bízom abban az extrában, bár szerintem fejben pont gyenge a Barca. Nápoly ellen is azért volt mázlink is, hiába fogadkoztak, hogy lazák lesznek, nem vesztik el az előnyt...

Amúgy nem tudom van-e a Barcán kívül olyan csapat, ahol ennyi irányból fújja a szél a játékosokat a kezdő csapatba. Meg kell felelni Messinek és a haverjainak, náluk a bizalom a fontos, forma, erőnlét kevésbé. Meg kell felelni vezetőségnek, akiknek talán még az idei BL-nél is fontosabb, legalábbis ugyanolyan fontos, hogy eltudjanak adni játékosokat. Erre akkor van esélyük pont, ha játszatják azokat, akiket el akarnak adni, hátha jó formát mutatnak.
Szóval vagy ezért, vagy azért, de a kezdő az nem lesz pozitív meglepetés. A formáció pedig.. Kiindulva Sarabia kezdeti lelkes, tüzes beszédeiből, ami ma már jóformán abból áll, hogy csendben van és nézi, ahogy Messi beszél..sok jót nem jósolok.

Mindentől függetlenül, ha nem kapunk sok gólt, akkor könnyen lehet ebből győzelem, szóval Ter Stegennek mindent védenie kell, Messinek k.rvára előre kéne mennie és nem középről indulva "majd mindenkit kicselezek" stílust nyomatni, Businak pedig hátrébb, hogy legalább bábu védőként segítsen a védőknek, ha már nem fut.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.12. 10:14:24

Tudja valaki, hogy van e már bíró? vagy mikor derül az ki?
Remélem, hogy nem angol lesz, az aligha díjazza Lajos-t és többet megenged Messi ellen is.
Azt fejben nem lehet lejátszani egy Bayern ellen hogy kimegyünk tök nyugodtan ,és tök lazán játszunk. Ez nem reális szerintem. Az viszont igen, hogy nem szarunk be, adjuk a legtöbbet, meghalunk a pályán és követjük amit kitaláltunk, ha kell váltunk. Ennyi, többet nem is várok. De ezt minimum.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.12. 09:49:25

Ha már defenzívebb taktika, akkor én húznék egy váratlant, és Lajos helyett Dembelét vagy Fatit küldeném be, mivel általában védekezésre fókuszálva és utána kontrázva Lajos nettó emberhátrány, cselezni nem tud, lassú, így köröket verhetne ebben Dembele vagy Fati rá, ha védekezni akarunk akkor kell egy gyors játékos előre(Messin kívül) aki lefutja a Bayernt különben úgy lövünk gólt mint Rómában, Liverpoolban.
Természetesen erről álmodozni is értelmetlen, megy majd a sablon Busi-Rakéta tengely aztán Messi vagy eldönti vagy nem, ha 3-1-nél nem mert meglépni szükségszerű cserét a 60-adik percben akkor nem most fogja megtalálni a nyugtatót a szekrényben.

Ha a Bayernnak van egy kis esze, akkor már az elején odasóz egyet Messinek és felszabja az agyát valamelyik tahóval, mint tavaly Liverpoolban, lehetőleg megint büntetlenül.


Ki kell menni különösebb nyomás nélkül, mindent beleadva játszani, mert ahányszor nekünk volt veszítenivalónk akkor görcsösen mentünk ki és megszívtuk, így most nem főesélyesként ki kell ezt használni hogy a Bayernt nyomják, és a Bayern is kezdi elbízni magát.
Atletico, Lipcse, Atalanta, Lyon is úgy jutott tovább hogy előzetesen nem ők voltak a favoritok, nekünk is sikerülhet ha igazán odateszik magukat a srácok.
Napoli ellen már legalább a csapat fele magához méltóan teljesített, ha a maradék játékosok nagyobb hányada is fel tud nőni a feladathoz, akkor bármi megtörténhet.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.08.12. 09:08:48

az a baj, hogy a Bayern egy gyors csapat -gyors játékkal, mi pedig lassúak vagyunk lassú játékosokkal.
Albával példálódzunk?! kifejezetten rossz idényt fut saját magához viszonyítva is a posztján pedig bizony jobbak vannak akár Alabát akár Daviest veszem. Lewa mellett aki nem csak gólvágó de nagyon gyors és aktív mezőnyben is, ott van Gnabry, Coman, Tolisso....mind elég gyors léptű .sajnos.
a Bayern nem három kontrára van berendezkedve egy meccsen, hanem az a játéka, hogy villámgyorsan tör a kapura - folyamatosan.
Messi? hátigen ö egy zseni, sok meccset el döntött már de jó néhány fontosat meg nem!
az esélyeket illetően valójában csak az hoz zavarba, mintha a fogadó irodák minket nyomnának!? vagy nem jól látom?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.12. 09:02:36

A stabilitás megvalósítása, ezzel nálunk vannak gondok a védekezésben, ez tény! Mégis ki kell találni, hogyan tudunk középpályán védekezni és támadni is! Az nem lesz járható út, hogy mindenki fent és mögöttünk a szabad félpálya és futunk vissza! Akkor 5-0 alatt nem ússzuk meg.
Sajnos futnia kell mindenkinek. Sajnos! Ezért kell Puig.Vidal, és hát sajnos Robi és Busi ha 4-4-2 t játszunk. Ekkor kétséges lesz elöl Messi és Lajos mit tud csinálni ez tény. Ez a deffenzív taktika akkor jó, ha tudunk nyerni 2-1 re mondjuk, vagy 1 -0 ra, bár lehozni gól nélkül egy Bayern ellen szinte lehetetlen. Erre nem is szabad alapozni. kapunk gólt, ez biztos!
4-3-3 tökös volna Fati Messi és Lajos, illetve Vidal Puig Busi csak akkor meg kérdés, hogy hogyan védekezünk, mert sok az ember elöl. Viszont ha a meccsben hátrányba kerülünk, akkor előbb utóbb de inkább előbb 4-4-2 ről váltani kell,mert kiesünk.
Szerintem bátran, de ésszel kell játszani, amúgy ahogy egyre több helyenolvasom ( ha ez dezinformáció, akkor tévedek),hogy eléggé biztosak a németek magukban. Hát csak legyenek, az ilyesmi nem mindíg jön be.Nem tudom ki lesz a bíró, hogyan tolerálja a Messi elleni fellépéseket a 16-os környékén, mert az sem mindegy hányszor tud szabadrúgást elvégezni, hogy tesztelje a Neuer-t :)
Mindegy, Messi majd feltüzel mindenkit, és beleadunk mindent,hogy mire lesz elég...De úgy ki lehet esni, ha volt esélyünk és a jobb nyert.
Válasz küldése