Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.17. 10:21:25

Varatrix írta:
2020.08.17. 10:13:17
Ami engem illet, lehet sok embernek nem tetszik amit most leírni merészelek, de mivel nincs pénz, nem látnék más utat, mint hogy olyan játékrendszerre váltsunk, ahol Griezmannra-ra jön ki a játék. Belőle kell kihozni azt, hogy gólokat tudjon rúgni. Nincs pénzünk, viszont tökösnek kell lennünk, és a jövő szezont beáldozni, és reménykedni, hogy a fiatalok közül elkezdenek beválni, megfelelő játékpercek mellett. Én még bagóért is értékesíteném Suárezt, mert a fizetés önmagában elvisz.
Minden normális klubnál így megy. Ha Messi lelép, megnézhetjük felőlem azt is, hogy mit tud Coutinho egyedül.
Én is simán beáldoznám a következő szezont, próbáljunk ki mindenkit és derüljön ki, hogy kire lehet 4-5 éven keresztül számítani. Mondjuk ebből Griezmann kiesik.
Amúgy a SPORT szerint Griezmann lehet Dybala utódja a Juvénál. Nem tudom lenne-e értelme kb. féláron továbbadni 1 év után úgy, hogy támadókból sem állunk túl jól.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.17. 10:13:17

LG írta:
2020.08.15. 00:31:35
Ezért is dobhatna sokat a megítélésünkön egy új vezetőség. Pl. 08/09-ben tripláztunk, agyonvertük a Realt, aztán odaát visszatér Perez, és be tudta húzni az aktuális sztárokat.

Bár most nekünk nem biztos, hogy sztárigazolásokra lenne szükségünk. Az építkezést mindig hátulról kell kezdeni, ezért is mondom már jó ideje, hogy én addig hallani sem akarok 100 milliós csatárigazolásokról, amíg a védekezésünk és a középpályánk nincs összerakva.
Alapvetően teljesen egyetértek, de aggasztónak tartom, hogy Suáreznek semmilyen értelmes alternatívája nincsen, pedig úgy érzem, hogy az egyik legszükségesebb vezér áldozat amit meg kéne lépni. A BL-ben egyáltalán nem jönnek a góljai.

Ami engem illet, lehet sok embernek nem tetszik amit most leírni merészelek, de mivel nincs pénz, nem látnék más utat, mint hogy olyan játékrendszerre váltsunk, ahol Griezmannra-ra jön ki a játék. Belőle kell kihozni azt, hogy gólokat tudjon rúgni. Nincs pénzünk, viszont tökösnek kell lennünk, és a jövő szezont beáldozni, és reménykedni, hogy a fiatalok közül elkezdenek beválni, megfelelő játékpercek mellett. Én még bagóért is értékesíteném Suárezt, mert a fizetés önmagában elvisz.

Aztán kijöhet egy olyan csapat, hogy: Ts, Semedo, E.Garcia, Lenglent, Jordi, De Jong, Pjanic, Puig, Fati, Messi, Griezmann
Ezt látom a legreálisabbnak a tökös / pénzes skálán. Egy garantált második hellyel a ligában, ha nem rosszabb. Viszont itt legalább bízhatunk abban, hogy Garcia, De Jong, Puig, Fati kvartett meghálálja a bizalmat, és jó sok-sok év múlva az ő eltakarításuk válik problémává.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.17. 10:04:57

baas11 írta:
2020.08.17. 09:56:06
De a legelso lepes az egy edzo egy komoly menedzser...higy ne megint a kabatot varjuk a gombhoz.
Aztan dontse kivel mit es mit nem akar.
Apropo Blanc mar nincs kepben ? Neki orolnek a legjobban, Xavi Koeman tul kezenfekvo tul egyszeru tul szep h igaz legyen ..nem hiszek benne!
Koemant írják most, mondjuk én nem értem, hogy ha most tényleg ő érkezik miért kellett 1 évig szajkóznia, hogy csak eb után jönne. Viszont azt remélem, hogy majd az új elnökség nem erőlteti be Xavit. Legyen először csak másodedző.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2020.08.17. 09:56:06

Szerintem azert lehet eladni foleg igy BL/El vege fele...eleg sok nagycsapat befurdott iden a celjaihoz kepest! Kb. csak a Bayern aki nyugidtan varhatja a kovi szezont! nem sok de azert van felvevo piac: pl a United tipikusan az a csapat amelyik tele van fonttal a 6sebük magas fizut is tud kinalni es rajuk fer az erosites...a Psg vagy a Cityvel is lehetne uzletelni, a kozepesebb jatekosokra meg szinten ott a PL csapatok tobbsege.
Plusz ha "meghirdetjuk" h " kiarusitas van" a Barcanal biztos vagyok benne h rogton megjelenik a Juve, Inter , Atletico, Everton, Spurs...
-
De a legelso lepes az egy edzo egy komoly menedzser...higy ne megint a kabatot varjuk a gombhoz.
Aztan dontse kivel mit es mit nem akar.
Apropo Blanc mar nincs kepben ? Neki orolnek a legjobban, Xavi Koeman tul kezenfekvo tul egyszeru tul szep h igaz legyen ..nem hiszek benne!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.17. 08:50:23

Felmernék tenni egy nagyobb összeget arra hogy semmilyen változás nem lesz itt. Piqué és barto kiálltak, letolták a pr-szöveget, esetleg elmondják még min kell változtatni és jövőre nézhetjük megint robertot és busquetset a kezdőben messivel és suarezzel. Ők nem szólaltak meg, tehát minden rendben a nézőpontjuk szerint. Még hoznak egy másik vénembert setien helyett, elvitetik bele a balhét és ennyiben fog maradni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.16. 19:45:14

Gazdaságilag a lehető legrosszabbkor történik az összeomlás, mert eladni szinte lehetetlen, és legalább 4-5 minőségi ember kellene a kezdőbe.
Az egyértelmű, hogy a fizikumban óriási a különbség, ez ránézésre lejön, más az alap, no meg, napi 1 edzés is talán kevés. Plusz a spanyol foci teljesen lemaradt technika, elemzés, technológia, taktika oldalon az elmúlt 5-10 évben.
Mire új elnökség lesz, az idei szezon már elmegy, így a legtöbb, amit várok, hogy megkezdődik a tisztulás, ha Pique és a csapat felajánlása igaz, akkor legalább szabaduljunk meg a jól fizetett sztárok nagy részétől. És kezdjük meg az új igazolásokat, de legyünk türelmesek, ez minimum 2-3 év. Addig semmi eredménykényszer. CSAPATÉPÍTÉS!!!
Én most megszabadulnék tőlük:
Suarez, Griezmann, Coutinho, Martin, Roberto, Semedo, Vidal, Rakitic, Neto, Busquets, Todibo, Umtiti, Firpo, Rafinha
Pique 1 évet maradna még, Alba, Dembele, Lenglet és Messi maradna, ha fel tudnak éledni.
Aki jönne a már leigazoltak és a fiatalok mellé (Puig, Araujo, Pena, Fati, Perdi, Alena, O. Busquets)
Dest, Emerson/Wague, Eric Garcia, egy erőteljes vkp vagy box-to-box, 1 minőségi középcsatár (Lautaro??)
És 1 év múlva mondjuk egy DeLigt és egy De Bruyne kaliber.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.16. 17:29:11

Xavival továbbra is várnék 2-3 évet minimum amíg minden egykori csapattársa távozik.
Koemant én nem akarom.
Nagelsmann nem hinném hogy 1 év után távozna. Ten Haag túlértekelt.
Aki szoba jöhet Pochettino vagy Allegeri nálam
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.16. 17:28:54

https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... t-dontson/

Érdekes cikk. Kényes kérdés. Amit teljesen elutasítok az a játékosok véleménye. A lényegi kérdés valóban az ami a cikk végén feltűnik. Megengedheti magának a Barcelona hogy egy ilyen kaliberű edzőt ne hozzon ide?
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.16. 16:51:10

29,9 a miénk és 28,6 év volt a Bayern kezdő átlagéletkora amit egy 19 éves Davies húzott le. Mégis bucira vertek minket. A csapat megja 30 év feletti itt. A többiek 25-29 év közötti játékosok.
Nálunk Semedonál és Lengletnél megáll ez a sor, ide jönne még Arthur és Dembele.
Egyetlen különbség van a két keret között az a PAD! Ahol Pavard, Süle, Tolisso, Coutinho, Hernandez, Coman van a padon, meglehet nézni a miénket. Mi a tanulság? Van koncepció, tudatos csapat építés. A játékosok motiváltak mert van konkurencia. Amint kiesik az egyik kezdő, ott a másik és megy a gépezet tovább. De nálunk semmilyen gépezet nem megy mert 5 éve nincs cserepadunk.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.08.16. 14:49:08

Az lenne a legjobb, ha Messi most elmenne a klubtól, itt már nem fog nyerni semmit, sok év kellene a csapat újjáépítéséhez, amihez neki már nincs ideje. A klub a csőd szélén táncol, az óriási bérterhek nem teszik lehetővé a frissítést, ami most már megkerülhetetlen.
Ha eligazolna a Cityhez, nyerhetne még pár trófeát, lenne még pár szép éve - itt erre nincs már esélye. Egy valamirevaló edző nem fogja vállalni a következő szezont a jelenlegi kerettel, ha meg nem változik semmi, a Barca végleg leszakad az élvonaltól, ezt Messi is tudja, látja, már többször mondta is. Nyilván fájdalmas lesz neki a váltás, de ha akar még top szinten focizni, mennie kell innét, nem csak a saját, de a Barca érdekében is, az eladásából befolyt pénzből és a megmaradó béréből ismét lehetne új csapatot építeni. Az más kérdés, hogy a szurkolók szeretik (én is), őt akarják látni a pályán, neve szinte azonossá vált a Barcával, de be kell látni, az ő személye az, ami most lehetetlenné teszi a megújulást. A focivilág legmagasabb fizetése iszonyatos pénzt visz el a klubtól, melyet a koronavírus járvány miatti bevételkiesés és a korábbi esztelen pénzszórás miatt most nem lehet már előteremteni, és gyanítom, a 2-8 után a mezeladások és egyéb klubtermékek eladásai is jól bezuhannak. Bartomeu, Setién, Abidal és a többi balf..sz így ebben a katasztrofális zakóban csak másodlagos tényezők, ha őket le is cserélik, a pénzügyi mérleg nem javul. Nem véletlen, hogy sem Xavi, sem Puyol nem akar szerepet vállalni ebben a mélyrepülésben, ha Messi és pár régi, sokmillió eurós fizetésű játékos továbbra is itt marad, ugyanúgy semmi mozgásterük nem maradna a változtatásokhoz. Én abban bízom, hogy a City elviszi, nekik van pénzük rá, ott van régi cimbije, Aguero, és Pep is - most, vagy soha. Majd eztán a PL meccseket is nézem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.08.16. 14:48:52

csababarca írta:
2020.08.16. 11:48:38
NovaProspekt írta:
2020.08.16. 11:38:43


Az a baj, hogy már itt a fórumon is kezdjük megmagyarázni, hogy valójában jók ezek az öregek, csak ez meg az. Megmagyarázhatjuk, csak akkor jövőre jön az újabb bazinagy pofon, ahogy eddig is jött mindig. Bárminemű változáshoz fel kellene állnia mindenkinek, akinek köze volt ehhez. Egy PSG, Juve, Róma, Pool után drasztikusnak tartottam volna még ezt a csalódottsággal együtt is, de itt most nyolcat kaptak basszus.
Persze, pénteken még harakiri volt meg mindenki [auto_cenzúra], most meg lassan már az lesz a mantra hogy az öregek csak áldozatok.
Leírtam, méltóság, ez hiányzik a klubból, beleértve a játékosokat is.
Ne legyenek illúzióink, Setient kiteszik holnap, aztán ennyi, más áldozat nem lesz.
Pedig egy szerződésbontás kijárna kb mindenkinek, de azoknak mindenképp akik részesei voltak Rómának, Liverpoolnak majd a péntekinek is.
És akkor utána aki maradni akar és a klub is akarja, az leül tárgyalni, úgy hogy 10 milla a fizetési plafon ezért a moslékért amit a pályára tesznek.

Nem itt buziskodni ilyen Robertokkal, Busquetselkel, ezekért nincs klub aki pénzt adna, sose volt, mert csak itt tudtak élősködni a nulla alibivel.

Ránézek a pénteki kezdőre és sírok, mennyire reménytelen játékosok vannak a Barcában.
Ezt én se értem, hogy hol vannak évek óta a szurkolók. Korábban ennél kevesebb, után is jött a fütty meg a fehérzsebkendőzés. Mivel nem csak pénteken játszott rosszul a csapat, hanem nagyjából az utolsó két év katasztrófa.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.16. 14:35:33

Nem úgy megy ez, hogy 11-kor vége a meccsnek, 12-re mindneki kirúgva és mindenki lemondott.
Pláne a lusta spanyolok majd csinálnak bármit hétvégén...

A legrosszabbkor jött ez a pofon, most se idő, se pénz nincs csapatot építeni, hiába küldenénk el a fél brigádot. A La Masia meg nincs olyan szinten, hogy mindenhova tudna beugrókat adni.

Felőlem Robi, Alba, Pique maradhat mégegy szezont, ha nem tudunk akasztani helyettük senkit, de Busit és Lajost szó nélkül kivágnám, nálam az ő teljesítményük és az egyáltalán nem indokoltan sok játékpercük a legnagyobb probléma. Mindkettő emberhátrány évek óta. Robi nem játszik olyan sokat, Alba és Pique meg nem akkora gáz, mint a másik 2. Persze ha tudunk helyettük hozni valakit, akkor szevasz.

A vezetőséggel meg nem tudom mi lesz, lehet, hogy Barto is érzi már mennyire gáz, és nem tud csak úgy lemondani, mert nincs kit odaültetni a helyére. Lövésem nincs mennyire taktikai lépés az esetleges Januári-Márciusi előrehozott választás, egyaltalán meg lehetne-e oldani előbb.

Abidal és Setien szerintem már összepakolt (ahogy egyes lapok szerint Rakitic és Braithwaite is), Xavi nem fog jönni.
Nem tudom mennyire lenne jó döntés Pochettino, de Ő semmiképp nem egy noname öregember, neki talán lenne tekintélye. Ő már hasonlít ahhoz a profilhoz, amilyen edzőt itt kérnek sokan.

Én aláírnám jövőre is a kupanélküli szezont, ha elindulna valami egy profi edzővel és az újakat nyomatnánk folyamatosan (Araujo, Todibo, Puig, Fati, Pedri, Trincao, esetleg Alena, kisBusi, Miranda, Wague, Monchu + a nyáron érkezők, Garcia meg egy támadó).

Aztán nehogy az legyen belőle, hogy Barto beültet valakit maga helyett és a nagy fiatalítással jövőre behúzzák a választásokat a bábjával.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.16. 13:31:41

LG írta:
2020.08.16. 13:25:19
Mindent hsz-t nem bírok végigolvasni, illetve mindenre reagálni sem, amit olvastam, de elképesztőnek tartom, hogy néhányan még mindig mosdatják a sokszor megbukott nagy öregeket. Meg írják, hogy majd új edzővel jók lesznek, vagy cserének még jók lesznek... ha ettől a 8-2-től sem józanodtok ki, akkor nem tudom mi kellene hozzá. Pont emiatt tartunk itt, mert azok, akiknek a döntéshozás a kezükben volt, ők sem akartak hinni a jeleknek, és inkább tovább altatták magukat. De még most is? Hát hova a béka segge alá kell, hogy elássanak minket, hogy végre felébredjenek/felébredjetek!? :evil:

Én abban bíztam, hogy egy ekkora kiesés már tényleg beindít valamit. Már aznap éjjel fejeknek kellett volna hullania, ehhez képest 2 napot már el is sumákoltak, pedig most minden minden nap számítana. Barto nyomott egy nagy parasztvakítást, de sajnos úgy érzem, Pique nyilatkozata is az volt, és nem lesz semmi. Be lesznek áldozva, akik beáldozhatók, de az igazi problémákat újabb évre besöpörjük a szőnyeg alá. Készülhetünk az újabb rekordra a BL-ben, ezúttal 10 fölé megyünk. :lol:
Jelenleg úgy néz ki, cseszhetjük továbbra is. Itt már a hétvégén be kellett volna jelenteni a visszavonulásokat, lemondásokat. Ehelyett páran elmentek nyaralni, meg jött a duma, hogy majd hétfőn jönnek a nagy döntések. :D Tartok attól, hogy a 2-3 éves rebuild helyett csak az lesz 2-3 év, amíg a veteránokat levakarja magáról végleg az új vezetőség majd.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.16. 13:25:19

Mindent hsz-t nem bírok végigolvasni, illetve mindenre reagálni sem, amit olvastam, de elképesztőnek tartom, hogy néhányan még mindig mosdatják a sokszor megbukott nagy öregeket. Meg írják, hogy majd új edzővel jók lesznek, vagy cserének még jók lesznek... ha ettől a 8-2-től sem józanodtok ki, akkor nem tudom mi kellene hozzá. Pont emiatt tartunk itt, mert azok, akiknek a döntéshozás a kezükben volt, ők sem akartak hinni a jeleknek, és inkább tovább altatták magukat. De még most is? Hát hova a béka segge alá kell, hogy elássanak minket, hogy végre felébredjenek/felébredjetek!? :evil:

Én abban bíztam, hogy egy ekkora kiesés már tényleg beindít valamit. Már aznap éjjel fejeknek kellett volna hullania, ehhez képest 2 napot már el is sumákoltak, pedig most minden minden nap számítana. Barto nyomott egy nagy parasztvakítást, de sajnos úgy érzem, Pique nyilatkozata is az volt, és nem lesz semmi. Be lesznek áldozva, akik beáldozhatók, de az igazi problémákat újabb évre besöpörjük a szőnyeg alá. Készülhetünk az újabb rekordra a BL-ben, ezúttal 10 fölé megyünk. :lol:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.16. 13:16:02

Sinya22 írta:
2020.08.16. 12:02:07
Nyugodtan ki lehetne rakni a csapatból Robit,Busit,Piquét,Lenglet,Albat,Suarezt, Rakitic és Vidal is mehetnének,én Griezmannak se látom értelmét,továbbá ha Messi valóban nem hajlandó a haverjai nélkül játszani (amit kétlek) akkor őt is. Ez 10 ember,amiből kb 8 kezdő játékos.
Közülük Suárezt meg Busit kitenni eléggé sürgős lenne. Piqué szintén mehetne. Robi, Vidal szigorúan csak pad. Rakitic már nem igazán a kezdő tagja, és őt már eredetileg is elengedtük volna. Lenglet-t, Albát még ideig-óráig sztem elviseli a kezdő. Messi sztem döntse el, mit szeretne, én nem ragaszkodnék már ahhoz, hogy itt tartsuk, meg havi 200 milliós fizetést adjunk neki. 34 évesen előbb-utóbb már mennie kell. Bárminemű versenyképes csapatot csak úgy tudok elképzelni vele a kezdőben, ha körberakjuk küzdeni, ütközni, rakatolni hajlandó futógépekkel. De Jong pl. erre alkalmas. Lehetne hozni pl. egy Thomas Parteyt is kb. 40-ért, de fel sem fog merülni odafent senkinek, mert vele nem lehet eladni a Mundot "Partey 200 kilos" címlappal. Meg ugye Pjanicsot már idehoztuk, aki ügyes játékos, de fizikálisan megintcsak le lesz mosva a pályáról a BL-ben.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.16. 13:14:08

Anno még Valverde idején többen bedobták itt a fórumon Rudi García nevét. Nem ismerem egyáltalán a munkásságát, de tegnap meglepődve hallottam, hogy ő irányítja a Lyont, akik ugye a MC-t kiverve a 4-ben vannak a BL-ben. Mit lehet tudnia Garciáról?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.16. 13:03:00

csababarca írta:
2020.08.16. 12:10:15
Sinya22 írta:
2020.08.16. 12:02:07


A valóság meg az,hogy lesz egy másik edző (Pochettino) és a változás talán annyi lesz,hogy Busi, Roberto helyett jövőre játszik majd Trincao,Pjanic,Puig esetleg. Csatárra nem lesz pénz,hátvédre megint nem. A következő szezonban max annyiban lehet reménykedni,hogy ne süllyedjünk még mélyebbre,mert évről évre sikerül felülmúlni a korábbit.


Nekem már ez elég, mert az említett két játékostól instant hányingerem van már.

Kp-n deJong-Pjanic-Puig, elől meg mehet a Fati-Dembele-Messi sor (ha Dembele nem egészséges, amire nagy a sansz, akkor Trincao), aztán mehet a foci.
Nem mondom, hogy ezzel jók lennénk, vagy nem futnánk ilyen szégyenekbe, de legalább kicsit jobb az ember hangulata ettől.

Egy pénteki kezdő hiába próbálták meccs előtt védeni, hogy ez kell, kódolva volt bele, hogy katasztrófához fog vezetni, a hülye is látta, hogy lépegetőkkel a kp-n, akik se támadni, se védekezni nem tudnak ez lesz.

Én sem azt mondom, hogy 10 játékost adjunk el, de vannak emberek a csapatban, akiknek innentől a lelátó a max, ahova ülhetnek, mert egyszerűen a vesztes mentalitásuk mérgező azokra, akik még akár tudnának focizni.

Ami zavar, hogy sírunk nincs pénz, de a 100 millás Lautarót hajtjuk, ahelyett hogy 50-60ért megpróbálnánk Upamecanot elhozni, de ez csak egy példa. nagyon nem fair a pénzt felhozni a csapatépítés gátjának, amikor minden átigazolási szezonban nevetséges embereket hozunk túlárazva.



Igazából 50-ből már meglehetne egy Alaba-Garcia kettős, és az már nem akármilyen minőségbeli fejlődés lenne.

Nem kell az egész csapatot kidobni, de egy olyasmi változtatás mint 2014 nyarán, elkéne.
Egy tökös edző, korszerű de egyben Barcához méltó taktikával, és (kapuson kívül) minden sorban legalább 1 vérfrissítés, az öregekből meg van aki menjen, van aki fontos kiegészítő lehet.

Már az hatalmas fejlődés lenne ha a védősorban egy Alaba-Garcia-Piqué/Lenglet-Semedo sor lenne,
a KP-n egy Puig/csúcs támadó kp - De Jong- +1 jó igazolás
a támadósorban pedig a súlytalan Grizi helyett egy Neymar-féle igazi szélső aki cselezni is tud, helyzetet teremteni, ha Suarez is annyi labdát kapna a kapu előtt mint régen, akkor nem tűnne ilyen bűnrossznak.


Amúgy a hírek szerint a Liverpool megegyezett Thiagoval és ők viszik, gondolom valami 30 milliós összegért :lol: :lol:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.16. 13:01:07

Tomix354 írta:
2020.08.16. 12:53:56
Kell egy tökös edző és lehetne hozni Xavit másodedzőnek ha már mindenképpen őt akarjuk hozni majd. Jobb lenne 2-3 év így, ez az araboknál való bohóckodás annyira nem győzött meg, hogy már jönnie kéne.
Ennek én is több értelmét látnám. Ha Xavit jövőre egyből beültetjük,hogy na csináljad a Pep Team 2.0-t,az nagyon visszaüthet. Kellene neki is egy kis tapasztalat.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.16. 12:53:56

Kell egy tökös edző és lehetne hozni Xavit másodedzőnek ha már mindenképpen őt akarjuk hozni majd. Jobb lenne 2-3 év így, ez az araboknál való bohóckodás annyira nem győzött meg, hogy már jönnie kéne.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.16. 12:26:46

Sinya22 írta:
2020.08.16. 12:17:34
Sok probléma van,még új vezetőséggel,felfogással is 3-4 év,mire oda kerülünk megint a top 5-be szerintem.
ezért kéne mihamarabb elkezdeni a változást, változtatást, nem megvárni, míg teljesen tönkremegy a klub.
nevetséges a "márciusira előrehozzuk a választást" mantra, mintha valami kegyből történne, holott így is van meghatározva a választás :lol:

na mindegy, holnap hátha okosabbak leszünk, de remélem nem egy Setien-Pochettino csere lesz a válasz, mert akkor jövőre megint futhatjuk ezeket a köröket.
kell a vezéráldozat, hogy érezzék a többiek is, hogy innen ki is lehet hullani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.16. 12:17:34

Én is ezzel a két emberrel kezdeném a változtatást. A kp-n még ember is van. Puiq,De Jong, Pjanic,Trincao, a Rakitic/Vidal kettősből szerintem a chillei amúgy is maradni fog. Coutinho esetleg,ha még is marad,egy esélyt kaphat,nem tudom. Mert az hogy Piqué-Lenglet játszik azt értem,mert nincs kh, vagy hogy Suareznek miért kell fent lenni folyton.

Lautarót amúgy szerintem azért nem hoztuk el korábban,mert nincs miből. Tudtommal Griezmann is már hitelből jött. Eric Garciát meg nem láttam játszani,de ha valóban megéri akkor jöhetne,mert a Piqué Lenglet Araujo Umtiti sor az a leggyengébb részünk. Ide vehető még Alba aki ebben a szezonban ha nem sérült volt,akkor borzalmas. Sok probléma van,még új vezetőséggel,felfogással is 3-4 év,mire oda kerülünk megint a top 5-be szerintem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.16. 12:10:15

Sinya22 írta:
2020.08.16. 12:02:07


A valóság meg az,hogy lesz egy másik edző (Pochettino) és a változás talán annyi lesz,hogy Busi, Roberto helyett jövőre játszik majd Trincao,Pjanic,Puig esetleg. Csatárra nem lesz pénz,hátvédre megint nem. A következő szezonban max annyiban lehet reménykedni,hogy ne süllyedjünk még mélyebbre,mert évről évre sikerül felülmúlni a korábbit.
Nekem már ez elég, mert az említett két játékostól instant hányingerem van már.

Kp-n deJong-Pjanic-Puig, elől meg mehet a Fati-Dembele-Messi sor (ha Dembele nem egészséges, amire nagy a sansz, akkor Trincao), aztán mehet a foci.
Nem mondom, hogy ezzel jók lennénk, vagy nem futnánk ilyen szégyenekbe, de legalább kicsit jobb az ember hangulata ettől.

Egy pénteki kezdő hiába próbálták meccs előtt védeni, hogy ez kell, kódolva volt bele, hogy katasztrófához fog vezetni, a hülye is látta, hogy lépegetőkkel a kp-n, akik se támadni, se védekezni nem tudnak ez lesz.

Én sem azt mondom, hogy 10 játékost adjunk el, de vannak emberek a csapatban, akiknek innentől a lelátó a max, ahova ülhetnek, mert egyszerűen a vesztes mentalitásuk mérgező azokra, akik még akár tudnának focizni.

Ami zavar, hogy sírunk nincs pénz, de a 100 millás Lautarót hajtjuk, ahelyett hogy 50-60ért megpróbálnánk Upamecanot elhozni, de ez csak egy példa. nagyon nem fair a pénzt felhozni a csapatépítés gátjának, amikor minden átigazolási szezonban nevetséges embereket hozunk túlárazva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.16. 12:02:07

Nyugodtan ki lehetne rakni a csapatból Robit,Busit,Piquét,Lenglet,Albat,Suarezt, Rakitic és Vidal is mehetnének,én Griezmannak se látom értelmét,továbbá ha Messi valóban nem hajlandó a haverjai nélkül játszani (amit kétlek) akkor őt is. Ez 10 ember,amiből kb 8 kezdő játékos. Nem realitás,mert se Barto se más nem fog egyből kirakni ennyi embert, egyrészt van ahova ember sincs (kh ,9-es pl). Ez nem a fifa,úgy sem fogunk ennyi helyen változtatni. Alapból kellene egy új elnök,ami jövő nyárig/tavaszig nem lesz, aztán egy olyan edző,aki egyszer életében már irányított nagyobb csapatot, határozott és van elképzelése mit akar játszani a csapattal,ilyen megint nem nagyon lesz,aki idejön ebben a káoszban. Aztán az edző és a stáb elképzeléseihez alakítani a keretet,és venni akkor 6-7 játékost,plusz használni Fatit,Puig-,et,meg akit lehet.

A valóság meg az,hogy lesz egy másik edző (Pochettino) és a változás talán annyi lesz,hogy Busi, Roberto helyett jövőre játszik majd Trincao,Pjanic,Puig esetleg. Csatárra nem lesz pénz,hátvédre megint nem. A következő szezonban max annyiban lehet reménykedni,hogy ne süllyedjünk még mélyebbre,mert évről évre sikerül felülmúlni a korábbit.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.16. 11:51:19

NovaProspekt írta:
2020.08.16. 11:38:43
csababarca írta:
2020.08.16. 11:08:32
8-2.
Két napja volt, és nincs semmi következménye. akár éppen megszűnhetne egyik napról a másikra a klub, fel sem tűnne senkinek.
Az a baj, hogy már itt a fórumon is kezdjük megmagyarázni, hogy valójában jók ezek az öregek, csak ez meg az. Megmagyarázhatjuk, csak akkor jövőre jön az újabb bazinagy pofon, ahogy eddig is jött mindig. Bárminemű változáshoz fel kellene állnia mindenkinek, akinek köze volt ehhez. Egy PSG, Juve, Róma, Pool után drasztikusnak tartottam volna még ezt a csalódottsággal együtt is, de itt most nyolcat kaptak basszus.
Ebben az a szomorú, hogy míg anno 2 év telt el a 2006-os Bajnoki+BL győzelem, és a 2008-as aljpont között és jött a komoly tisztogatás, addig már Torino 3.5(!!) éve volt és azóta sincs változás pozitív irányba, cserébe elment Iniesta, Masche, Neymar.

Minden évben lenyomják a "változásra van szükségünk" szöveget, aztán ugyanaz a törzsgyökeres kezdőcsapat jön ki a pályára mint akkoriban.
Lassan olyan lesz a kezdőcsapat mint a Camp Nou bérletesei: kihalásos alapon


Őszíntén érdekelne mi játszódhat le egy Puig fejében a padon, aki végig nézte megint padozva ahogy a nagy arcok többek között Robi, Busi szerencsétlenkedtek, ő meg esélyt sem kap, Fati is csak mikor már mindegy volt.
Valahogy megérteném ha más csapat felé néznék az irányt, aztán majd hozunk a helyükre Gomeseket 50 millióért
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.16. 11:48:38

NovaProspekt írta:
2020.08.16. 11:38:43


Az a baj, hogy már itt a fórumon is kezdjük megmagyarázni, hogy valójában jók ezek az öregek, csak ez meg az. Megmagyarázhatjuk, csak akkor jövőre jön az újabb bazinagy pofon, ahogy eddig is jött mindig. Bárminemű változáshoz fel kellene állnia mindenkinek, akinek köze volt ehhez. Egy PSG, Juve, Róma, Pool után drasztikusnak tartottam volna még ezt a csalódottsággal együtt is, de itt most nyolcat kaptak basszus.
Persze, pénteken még harakiri volt meg mindenki [auto_cenzúra], most meg lassan már az lesz a mantra hogy az öregek csak áldozatok.
Leírtam, méltóság, ez hiányzik a klubból, beleértve a játékosokat is.
Ne legyenek illúzióink, Setient kiteszik holnap, aztán ennyi, más áldozat nem lesz.
Pedig egy szerződésbontás kijárna kb mindenkinek, de azoknak mindenképp akik részesei voltak Rómának, Liverpoolnak majd a péntekinek is.
És akkor utána aki maradni akar és a klub is akarja, az leül tárgyalni, úgy hogy 10 milla a fizetési plafon ezért a moslékért amit a pályára tesznek.

Nem itt buziskodni ilyen Robertokkal, Busquetselkel, ezekért nincs klub aki pénzt adna, sose volt, mert csak itt tudtak élősködni a nulla alibivel.

Ránézek a pénteki kezdőre és sírok, mennyire reménytelen játékosok vannak a Barcában.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése