Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.21. 12:36:01

Remelem depayt nem hozzuk ide, van nelkule is alaphangon vagy 5 szelso csatarunk. Bár ha kozepcsatarkent szamitunk ra, akkor inkabb 50ert ő mint 100ert a felszezonos lautaro.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.21. 11:33:44

Busival a legnagyobb baj az, hogy meccsenként van legalább 3 gólpasszt érő labdája az ellenfélnek a 16-osunk előtt, jobb esetben csak -1 ember. Hogy ez azért van mert szarik az egészbe, fejben nincs már ott vagy teljesen kiégett engem nem érdekel. Nem lehet az elmúlt 10 évből élni, akkor meg hozzuk vissza Alvest, Puyolt, Init meg Xavit is a kezdőbe. A lényeg, hogy annak is örülhet ha csak a padra vágják idén, nem hogy kezdőben számolni vele.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.21. 11:14:50

Busquets régi és mostani teljesítményéről mindent elmond az, hogy 3+ éve ha nem játszott akkor jelentősen instabilabbak voltunk nélküle, most meg ha nem játszik akkor még Rakitic-Robi is jobban le tudja hozni a posztját.
Hozzáteszem rajta látszik a legjobban hogy tojik az egészre, és a meccseket 20%-on akarja lehozni, ő fejben fogyott el már 2-3 éve és totálisan jóllakott, erre még rátett az hogy így is bérelt helye van a kezdőben.


Régebben is voltak akik nem ismerték el pedig nagyon intelligens játékos volt, csendben tette a dolgát, 2 passzal előtte járt már a játéknak és stabilitást adott a csapatnak, viszont ez nem összetévesztendő a mostani kritikákkal, mert konkrétan meccsenként adja el a gólpassz értékű labdát, régebben ilyet szezononként 1-szer tett.

Még a fiatal Puigtól sem megengedhető ez, hátmég egy VKP-tól.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.21. 10:44:57

Úristen, már hirtelen Messihez hasonlítgatjuk :lol:
Azért durva, egy hét eltelt, és eljutottunk ide, hogy amúgy Busquets marha jó, meg alapembernek kell lennie, olyan mint Messi :lol:
Az a baj, hogy a vezetőségben is ilyen gyorsan múltak el az emlékek, már kutya nem emlékszik a 8-2re, csak hogy 10 éve mi volt.
Gaillard írta:
2020.08.21. 09:44:49
Teljesen igazad van, mert régen sem értették a játéka lényegét, mert ahhoz látni is kellene a dolgokat, nemcsak nézni.
persze, és csak az a néhány szakavatott tudja értékelni, akik pengék a labdarúgás tudományában.
ez a legkönnyebb kibúvó, amivel be lehet védeni egy játékost.
"te hülye vagy a focihoz, nem értesz hozzá, aki ért hozzá ténylegesen, az tudja mekkora ász". azt, hogy ki ért hozzá, meg ti döntitek el.

ha annyira kedvelnétek a tagot, akkor ti sem akarnátok nézni tovább a vesszőfutását, ahogy az utóbbi 3-4 évben csak folyamatosan megy lefelé, néha megkapaszkodik 2-3 meccs erejéig, de ennyi volt benne.

ragaszkodhatunk ezekhez a játékosokhoz, de akkor reaktíváljuk a 90es évek sztárjait is, menjen egy FC Nosztalgia Barca csapat, és labdázzanak. én szívesen megnézném, de ne legyünk már komolytalanok.

Xavi, Iniesta. Nézzetek utána, hogy hagyták abba, mi volt a szurkolók egyöntetű véleménye róluk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.21. 10:18:03

Gaillard írta:
2020.08.21. 09:44:49
Ez a játékos 8 bajnoki, 6 kupa és 3 BL címben, volt aktív részes és még most is spanyol válogatott kerettag (több mint 100x-os válogatott), nem véletlenül.
A maga módján olyan egyedi volt a pályafutása során, mint Messi, egy külön karakter, akit a mozgása, megoldásai alapján bárki azonosítani tudott a pályán anélkül, hogy az arcát lehetett volna látni, de a sok tápos már kibaszná a csapatból, mint egy jó FIFA menedzser, mintha ők hozták volna össze a milliárdos költségvetéshez való muníciót.
Inkább az a gáz, ahogy mentegetitek őket olyan égések után, amelyeket 50 évig fognak az emberek emlegetni. Busquets jó volt régen, de ma már maximum muzeális értéke van neki. A mai középpályások futnak körülötte három kört, és csak aztán szerelik. :D
Adhatunk neki újabb esélyt a dicső múltra hivatkozva, csak ne csodálkozzunk akkor kövi tavasszal a 10-2-őn.

Én elhiszem, hogy Busquets ezerszer jobb fociban, mint az őt agyontipró csúcsnégerek, és valahol szomorú, hogy a foci ilyen irányban fejlődött, de ha nem alkalmazkodunk legalább valamennyire a mostani viszonyokhoz, akkor nem hogy a BL-hez, de lassan már a La Ligához sem lesz közünk sem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.21. 10:14:56

bence0330 írta:
2020.08.18. 21:45:07
Szerintem Busquets csak a régi önmagához képest gyengült, még mindig egy remek szűrő és játékindító hátulról.

https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news ... arting-xi/

Ez sajna a legfrissebb, amit találtam, de azért csak bő fél éves. A számok nem hazudnak.
Ezzel most megpiszkáltad itt a népet :D
Ez a 8 hónapos statisztika semmit nem bizonyít, inkább olyan statokat kéne nézni, hogy eladott labda/meccs, eladott labdák utáni bekapott gól stb.
Százévente valóban ad értékes kulcspasszokat előre, de ez egyáltalán nem kompenzálja az öreguras teljesítményt amit általában lehoz.
Én is nagyon bírtam a csávót a pofátlan cseleivel, de nálam Ő az, akit legelőször kivágnék a csapatból, utána Lajos, ha lenne rendes helyettese. Egyszerűen kevés már ide, és olyan poszton játszik, ami az egyik legfontosabb a csapatban.
Gaillard írta:
2020.08.21. 09:44:49
Teljesen igazad van, mert régen sem értették a játéka lényegét, mert ahhoz látni is kellene a dolgokat, nemcsak nézni.
A foci karakterisztikája a pályafutása során abban az irányba változott, hogy az öregedésből fakadó lassulásából adódó hátrányok még jobban meglátszanak a komolyabb vagy pörgősebb csapatok ellen, de ráverni a Barca hanyatlását ...
Mindenki a csúcsból indul ki, mintha az alanyi jogon járna (holott mindenki azért teper az egyik legprofibb, legtöbb forrást igénylő sportágban), ahelyett hogy tisztelettel lennének azokért, akik megadták azt, hogy ez a csapat ott legyen és most emiatt beszéljenek bármiféle válságról a csapat kapcsán.
Ez a játékos 8 bajnoki, 6 kupa és 3 BL címben, volt aktív részes és még most is spanyol válogatott kerettag (több mint 100x-os válogatott), nem véletlenül.
A maga módján olyan egyedi volt a pályafutása során, mint Messi, egy külön karakter, akit a mozgása, megoldásai alapján bárki azonosítani tudott a pályán anélkül, hogy az arcát lehetett volna látni, de a sok tápos már kibaszná a csapatból, mint egy jó FIFA menedzser, mintha ők hozták volna össze a milliárdos költségvetéshez való muníciót.
Ez egy nagyon szép védőbeszéd volt, mindjárt meg is gondolta magát az összes kritikusa.
Szerintem pont ahhoz kéne látni és nem csak nézni a dolgokat, hogy megállapítsuk melyik öreget nem bírja már el a csapat.
Senki nem vitatja, hogy mekkora volt a prime Busquets, de ha már Matyi se számítana rá kezdőként, az mond valamit...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.08.21. 09:44:49

Teljesen igazad van, mert régen sem értették a játéka lényegét, mert ahhoz látni is kellene a dolgokat, nemcsak nézni.
A foci karakterisztikája a pályafutása során abban az irányba változott, hogy az öregedésből fakadó lassulásából adódó hátrányok még jobban meglátszanak a komolyabb vagy pörgősebb csapatok ellen, de ráverni a Barca hanyatlását ...
Mindenki a csúcsból indul ki, mintha az alanyi jogon járna (holott mindenki azért teper az egyik legprofibb, legtöbb forrást igénylő sportágban), ahelyett hogy tisztelettel lennének azokért, akik megadták azt, hogy ez a csapat ott legyen és most emiatt beszéljenek bármiféle válságról a csapat kapcsán.
Ez a játékos 8 bajnoki, 6 kupa és 3 BL címben, volt aktív részes és még most is spanyol válogatott kerettag (több mint 100x-os válogatott), nem véletlenül.
A maga módján olyan egyedi volt a pályafutása során, mint Messi, egy külön karakter, akit a mozgása, megoldásai alapján bárki azonosítani tudott a pályán anélkül, hogy az arcát lehetett volna látni, de a sok tápos már kibaszná a csapatból, mint egy jó FIFA menedzser, mintha ők hozták volna össze a milliárdos költségvetéshez való muníciót.


bence0330 írta:
2020.08.18. 21:45:07
Szerintem Busquets csak a régi önmagához képest gyengült, még mindig egy remek szűrő és játékindító hátulról.

https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news ... arting-xi/

Ez sajna a legfrissebb, amit találtam, de azért csak bő fél éves. A számok nem hazudnak.

Nem mondom, hogy szépen lassan nem kell elkezdeni leépíteni a játékperceit, és megtalálni a legalkalmasabb utódját, de szerintem még mindig a Barca 3.-4. legjobb játékosa, a középpályán sajnos szerintem mindenképp az egyik, ha nem a legjobb. A legnagyobb tisztogatás kp-n kell szerintem, de Busquets De Jongot kivéve szerintem az utolsó, akit le kell váltani. Szerintem konkrétan de Jongnál is jobb még, de ez csak az én véleményem, őt még elfogadom, hogy Busquets elé helyezik többen. Bár szerintem ez a 90+ %-os 20 centis oldal és hátrapassz, amit De Jong csinál, egyelőre nagyjából 0 plusz hozzájárulás a Barca játékához némi kis stabilitáson kívül, de ezt pl Arthur is simán tudta, ő is azért ment el szerintem, mert hiába remek a labdabiztonsága, semmit nem tett a játékhoz előrefelé, de hátra sem volt egy zseni. Hátra meg azért DJ jobb.
Persze De Jong fiatal és fejlődhet, de ha már védekező kp-ként hoztuk el az Ajaxtól, és ott brillírozott, akkor már mindenképp benne látnám Busquets utódját. Nem helyezkedik még olyan jól és nem olvassa még olyan jól a játékot, de nagyon fiatal még, 1-2 éven belül simán lehet SB utódja.
Előre szerintem kár vele gondolkodni, ugyanaz a mentalitása, mint Arthuré volt, ha kettőt előrelép, akkor már megijed és fordul vissza. És az alapmentalitást elég nagy meló megváltoztatni szerintem. De ne legyen igazam, végülis fiatal még, jó edzővel, jó sportpszichológussal nem lehetetlen küldetés a félelmei (?) legyőzése.

Vidal csereembernek lendületet hozni szerintem még 1-2 évig elmenne, Rakitic és SR gondolkodás nélkül mehet, mindkettő lassú, és nem túl kiemelkedő technikai képzettségük van, és egyik sem kiemelkedően jó igazából semmiben.

Feltűnt amúgy egyébként nektek, hogy az egész középpályáról senki nem tud lőni? Nem sok ilyen csapatot lehet találni a relatív élmezőnyben. Elöl Messi nyilván más tészta, Suárez még olyan 17-8 méterig egész korrekt, de mögülük második hullámban soha senki nem tud bemutatni egy átlövést, ami néha jó fegyver lenne egy betömörült védelem ellen, meglepetésszerűen. Rakitic, Vidal, De Jong, Busquets - oké, nála nem gáz, mert sok más előnye van, és más feladatai - senkinek nincs még csak közepes rúgótechnikája sem. Ez íveléseknél is problémás, de lövéseknél még szembeötlőbb. Ez szerintem iszonyat nagy luxus. Pjanic itt legalább előrelépés, de én mindenképp szívesen látnék egy olyan kreatív középpályást, aki mer előre gondolkodni, és kiváló rúgótechnikával is rendelkezik, akár 20-22 méterekről is. Puig ilyesmi tán, legalábbis az utolsó La Liga meccsen mutatott gólpasszai és távoli életerős kapufája ezt mutatta. Én valami kicsit erőteljesebb Puigverziót képzelnék el igazolni, csak készen, mondjuk 23-28 év között.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.08.21. 09:30:31

Amennyiben Lyon, akkor inkább Rayan Cherki, bár lehet, hogy "kioltanák" egymást Pedrivel.

fanbarca írta:
2020.08.21. 09:21:58
Lehet, hogy csak kacsa, de amúgy Koeman középcsatárnak hozná Depayt? Szerintem Depay nagyon komplett játékos (bár a személyisége eléggé Dani Alves-ére hajaz), viszont én őt abszolút szélsőként látom, nem középcsatárként... Szélsőnk meg már van bőven.

Amúgy Pedri milyen poszton érzi leginkább otthon magát? Eddig azt hittem, szélső, de most egy-két helyen támadó középpályásként írnak róla. Mert ha tényleg kp, akkor bőven elég lenne kivágni a Busi-Rakitic-SR hármast és szerezni oda egy kemény középpályást (felőlem akár Wijnaldum is lehet, bár én Ndombele-nek örülnék leginkább), s szépen meg is lennénk: De Jong, Puig, Pedri, Pjanic, Wijnaldum, Coutinho (Vidal? Alena?).
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.21. 09:21:58

Lehet, hogy csak kacsa, de amúgy Koeman középcsatárnak hozná Depayt? Szerintem Depay nagyon komplett játékos (bár a személyisége eléggé Dani Alves-ére hajaz), viszont én őt abszolút szélsőként látom, nem középcsatárként... Szélsőnk meg már van bőven.

Amúgy Pedri milyen poszton érzi leginkább otthon magát? Eddig azt hittem, szélső, de most egy-két helyen támadó középpályásként írnak róla. Mert ha tényleg kp, akkor bőven elég lenne kivágni a Busi-Rakitic-SR hármast és szerezni oda egy kemény középpályást (felőlem akár Wijnaldum is lehet, bár én Ndombele-nek örülnék leginkább), s szépen meg is lennénk: De Jong, Puig, Pedri, Pjanic, Wijnaldum, Coutinho (Vidal? Alena?).
més que un club
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.21. 09:05:10

sansz írta:
2020.08.20. 21:37:58
Garcia oké, talán szépen lassan válthatja Piquét (Araújoban én sajnos semmit nem látok, nem tudom a B-ben milyen, de a nagyok közt semmit nem mutatott, kb csak a kapusnak passzol besz.ri módon, azt se mindig jól)
Viszont elég gyors, erős, 35 km/h feletti sprinteket tud verni. Lenglet, Piqué, Umtiti nagyon szépen passzolnak (hátra TS-nek, hogy jól besz.opassák), cserébe döglassúak és tutyimutyik. Látjuk is, mire megyünk velük Európában. :D

Ha nem tudunk semmilyen komoly védőt hozni, zokszó nélkül betenném Araújot meg Todibot középhátvédnek, aztán meglátjuk. Valószínűleg kapnánk a gólokat szépen, de a védelmünk már így is bohócsapkát visel. A két srác meg fizikálisan nagyon ott van. Todiboból mondjuk valszeg pénzt csinálunk végül.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.20. 23:41:54

MichaaBee írta:
2020.08.20. 23:19:11
vg99 írta:
2020.08.20. 23:03:29
Úgy tűnik Messi nem biztos a maradásában.
Azt kell mondjam, megértem,
sőt lehet, hogy jobb lenne neki és a klubnak is ha most lépne tovább.
1-2 év nihil következik, nevezzük építkezésnek.
Szerintem gyorsan el fogja veszíteni a motivációját, ha nem lesznek címek, de még csak esélyek sem,
és az senkinek sem jó.
Egyébként miért akarjuk rá építeni a csapatot, hisz max 2 éve van még.
Sokkal hosszabb távra kellene tervezni.
Ráadásul most tud még utoljára normális csapatba kerülni,
és mi is most láthatunk belőle utoljára pénzt.
Ha nem akarja totál lerombolni a megcsappant nimbuszát, akkor szerintem lépnie kellene.
Szerintem pont fordítva. Ha most egy ilyen égés után elhagyja a süllyedő hajót, az sokkal többet rombol a "nimbuszán", mintha megpróbálná megfordítani a csapat sorsát. Nagyon keserű szájízem lenne, ha így érne véget az itteni csodálatos pályafutása, ez egyszerűen nem lenne méltó hozzá.
Nem tudom mi jár a fejében, hogyan gondolkodik. De ha már a süllyedő hajó példáját hoztad fel: tett ő ezért a hajóért már eleget, és nem elvárható, hogy ő is elsüllyedjen vele együtt. Bármilyen döntést is hoz, a klubnak és nekünk szurkolóknak is el kell fogadni, én úgy gondolom.

Ha tippelnem kéne, szerintem marad egy szezont még biztosan, aztán meglátjuk mi lesz még jövő nyárig.
Amúgy meg mikor tanulják meg Bartoék hogy nem Messire kéne építeni a csapatot, hanem Messi mellé egy remek csapatot? Mindig akkor voltunk a legjobbak, és Messi is akkor volt a legjobb amikor csapatként is erősek voltunk és Messihez fel tudtak nőni a többiek
Ezzel maximálisan egyetértek. Olyan csapat kell, ahol mások is ki tudnak bontakozni, le tudják venni a terhet Messiről, és ha úgy van, ők is elő tudnak lépni döntő emberré. Nézzük meg az idei BL döntőseket. A Bayernban ott van Lewa, a PSG-ben Neymar és Mbappé, de rajtuk kívül mindkét csapatban vannak még olyan játékosok, akiktől tartania kell az ellenfélnek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.20. 23:33:12

MichaaBee írta:
2020.08.20. 23:19:11
vg99 írta:
2020.08.20. 23:03:29
Úgy tűnik Messi nem biztos a maradásában.
Azt kell mondjam, megértem,
sőt lehet, hogy jobb lenne neki és a klubnak is ha most lépne tovább.
1-2 év nihil következik, nevezzük építkezésnek.
Szerintem gyorsan el fogja veszíteni a motivációját, ha nem lesznek címek, de még csak esélyek sem,
és az senkinek sem jó.
Egyébként miért akarjuk rá építeni a csapatot, hisz max 2 éve van még.
Sokkal hosszabb távra kellene tervezni.
Ráadásul most tud még utoljára normális csapatba kerülni,
és mi is most láthatunk belőle utoljára pénzt.
Ha nem akarja totál lerombolni a megcsappant nimbuszát, akkor szerintem lépnie kellene.
Szerintem pont fordítva. Ha most egy ilyen égés után elhagyja a süllyedő hajót, az sokkal többet rombol a "nimbuszán", mintha megpróbálná megfordítani a csapat sorsát. Nagyon keserű szájízem lenne, ha így érne véget az itteni csodálatos pályafutása, ez egyszerűen nem lenne méltó hozzá.
Szerintem ez akkor lett volna igaz, ha pl 2012-2014-ben, vagy 2016-ban lépett volna mert eltelt egy-két szezon BL győzelem nélkül.

Ehelyett végig tűrte a PSG, Juventus, As Roma, Liverpool elleni kivégzést, pedig már 2017 nyarán is(főleg hogy Neymar is lelécelőben volt) teljesen jogosan mondhatta volna hogy látja a süllyedő hajót, ő lép mert ő nem kér abból hogy Gomesekkel a kezdőcsapatban várják el tőle a csodát és a triplázást.

Amúgy meg mikor tanulják meg Bartoék hogy nem Messire kéne építeni a csapatot, hanem Messi mellé egy remek csapatot? Mindig akkor voltunk a legjobbak, és Messi is akkor volt a legjobb amikor csapatként is erősek voltunk és Messihez fel tudtak nőni a többiek.

Ehhez képest most már az a szint hogy "Na vajon Messi megint megmenti a szezont a Barcának vagy már télen kiszállunk a bajnokságból?!"
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2020.08.20. 23:42:47-kor.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.08.20. 23:19:11

vg99 írta:
2020.08.20. 23:03:29
Úgy tűnik Messi nem biztos a maradásában.
Azt kell mondjam, megértem,
sőt lehet, hogy jobb lenne neki és a klubnak is ha most lépne tovább.
1-2 év nihil következik, nevezzük építkezésnek.
Szerintem gyorsan el fogja veszíteni a motivációját, ha nem lesznek címek, de még csak esélyek sem,
és az senkinek sem jó.
Egyébként miért akarjuk rá építeni a csapatot, hisz max 2 éve van még.
Sokkal hosszabb távra kellene tervezni.
Ráadásul most tud még utoljára normális csapatba kerülni,
és mi is most láthatunk belőle utoljára pénzt.
Ha nem akarja totál lerombolni a megcsappant nimbuszát, akkor szerintem lépnie kellene.
Szerintem pont fordítva. Ha most egy ilyen égés után elhagyja a süllyedő hajót, az sokkal többet rombol a "nimbuszán", mintha megpróbálná megfordítani a csapat sorsát. Nagyon keserű szájízem lenne, ha így érne véget az itteni csodálatos pályafutása, ez egyszerűen nem lenne méltó hozzá.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.20. 23:03:29

Úgy tűnik Messi nem biztos a maradásában.
Azt kell mondjam, megértem,
sőt lehet, hogy jobb lenne neki és a klubnak is ha most lépne tovább.
1-2 év nihil következik, nevezzük építkezésnek.
Szerintem gyorsan el fogja veszíteni a motivációját, ha nem lesznek címek, de még csak esélyek sem,
és az senkinek sem jó.
Egyébként miért akarjuk rá építeni a csapatot, hisz max 2 éve van még.
Sokkal hosszabb távra kellene tervezni.
Ráadásul most tud még utoljára normális csapatba kerülni,
és mi is most láthatunk belőle utoljára pénzt.
Ha nem akarja totál lerombolni a megcsappant nimbuszát, akkor szerintem lépnie kellene.
Példát mutatva mindenkinek.
Biztos, hogy hozzátenne a játékhoz még 1-2 évig, de mivel pont építkezünk, ez is kevés lesz szerintem.
Plusz Barto mester koporsójába is verne még egy szöget.
Neymar barátja úgyse jön idén se (utána már ne is jöjjön!),
szerintem a City vagy Inter még érdekes projekt lehetne neki.
Nekünk meg esély az újrakezdésre, amiből lehet MU, Milan vagy Arsenal szindróma is, de bízzunk benne, hogy jóra fordul minden.
150 millióért elengedném.
Akár még Lautaro (tudom lutri, és nem egy kaliber) + 60-ért is. Abból meg jöjjön Van de Beek és Dest. Legalább nekik és Puignak is lenne hely többet játszani.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.20. 22:56:47

tl írta:
2020.08.20. 21:19:31
Az elmúlt 5 év legjobb igazolása Paulinho volt, remélem az újak legalább azt a szintet megütik majd.
Azért a legjobbnak nem nevezném Paulinhot, inkább csak az elvárásainkat múlta felül, de azt is csak a szezon első felében. A másodikban azért már kijött, hogy nem illik a játékunkba. A góljai sokat dobtak a megítélésén, de alapvetően kiegészítőembernek volt csak jó hosszabb távon, igaz, annak valóban jó volt, míg sok sztárigazolásunk teljesen besült.

A legjobb igazolásunk Umtiti volt az elmúlt 5 évben, még akkor is, ha most az egész pályafutása megtörni látszik. De hozott 2 szezont nagyon magas szinten, amivel megszolgálta vételárát.

De Lenglet-t is jó igazolásnak mondanám, mostanában persze ő is nagyon gyenge, de hozzá kell tenni, hogy teljesen szétesett a védekezésünk. Harmadik számú védőnek jött, ahhoz képest amikor Umtiti sérülése miatt be kellett ugrania, sokáig kiválóan állta sarat, aztán ahogy esett szét a védekezésünk, úgy ő is. Ezzel együtt én azt mondanám, hogy ő is megérte és bevált.

Wijnaldum szerintem tök jó lenne, csak akkor selejtezzünk is középpályáról. Mert ha valóban két játékost is akar oda Koeman, annak úgy lenne csak értelme, ha a Vidal-Rakitic-Busquets hármas mindegyike menne. Én nem bánnám.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.20. 21:37:58

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.20. 20:26:44


Megindult a pletykaáradat, a hírek szerint Wijnaldumon kívül Lautarot, Garciát és Van de Beek-et szeretné leigazolni Koeman. (AS)


MD szerint újítunk az EÜ részlegen is, Dr. Lluís Til személyében.
Hát nem tudom,már fázok ezektől az igazolásoktól. Garcia oké, talán szépen lassan válthatja Piquét (Araújoban én sajnos semmit nem látok, nem tudom a B-ben milyen, de a nagyok közt semmit nem mutatott, kb csak a kapusnak passzol besz.ri módon, azt se mindig jól)

A többiek,hát nem tudom. Pedri, Trincao, Puig, Fati,Messi esetleg Dembele, esetleg Grizes csak meglövik a gólokat..Lótúró csak arra kéne,hogy Messi haverszáma ne csökkenjen, a két holland meg a fiataloktól venné el a perceket.
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2020.08.20. 21:19:31

Az elmúlt 5 év legjobb igazolása Paulinho volt, remélem az újak legalább azt a szintet megütik majd.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.20. 20:26:44

Tomix354 írta:
2020.08.20. 19:36:28
Van valami infó arról, hogy mikor kezdődnek az edzések?

Nem lesz sok idő felkészülni a következő szezonra, de abból a szempontból izgatottan várom a következő éveket, hogy mi lesz a fiatal srácokból. Fati, Puig, Trianco, Pedri, Araújo, de Jong, ha jön akkor még Garcia ígéretes lehet. Persze nincs garancia arra, hogy mind beválnak, de ha már a fele igen, melléjük lehet okosan igazolni és építeni a jövőben.
Augusztus utolsó napjaiban, a liga szeptember 13-14-én indul, szóval még azért lesz kb 2 hét, plusz az alapozást valószínűleg elkezdték már a bajnokság után.

Megindult a pletykaáradat, a hírek szerint Wijnaldumon kívül Lautarot, Garciát és Van de Beek-et szeretné leigazolni Koeman. (AS)


MD szerint újítunk az EÜ részlegen is, Dr. Lluís Til személyében.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.20. 20:03:47

csababarca írta:
2020.08.20. 12:49:51
Wijnaldum nem rossz csak 5 éve kellett volna hozni.

Sajna itt személyi változások sem lesznek a keretben, abból fogunk főzni ami van.
Talán ez az Eric Garcia jön vissza.

Ts, Semedo, Lenglet, Garcia, Piqué, Alba, Pjanic, Puig, Pedri, Trincao, DeJong, Fati, Messi, Dembele vonalon kell maradni, és őket használni, a 4 éve kiégetteket meg lelátón tartani vagy mehetnek le a tarcsiba, ha már mindenképpen maradni akarnak.
Lenglet, Piqué és Alba helye is a Barca öltözőn kívül lenne....Arajuó és még két igazolás.....amúgy én a tisztogatást Piqué-vel kezdeném....
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.20. 19:36:28

Van valami infó arról, hogy mikor kezdődnek az edzések?

Nem lesz sok idő felkészülni a következő szezonra, de abból a szempontból izgatottan várom a következő éveket, hogy mi lesz a fiatal srácokból. Fati, Puig, Trianco, Pedri, Araújo, de Jong, ha jön akkor még Garcia ígéretes lehet. Persze nincs garancia arra, hogy mind beválnak, de ha már a fele igen, melléjük lehet okosan igazolni és építeni a jövőben.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.20. 13:43:18

De minek még kp amikor már így is van 8...
Ha mindenképp hozni akar hollandot akkor előre pl. Depayt vagy védőt, de Ligt, Van Dyjk...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.20. 12:49:51

Wijnaldum nem rossz csak 5 éve kellett volna hozni.

Sajna itt személyi változások sem lesznek a keretben, abból fogunk főzni ami van.
Talán ez az Eric Garcia jön vissza.

Ts, Semedo, Lenglet, Garcia, Piqué, Alba, Pjanic, Puig, Pedri, Trincao, DeJong, Fati, Messi, Dembele vonalon kell maradni, és őket használni, a 4 éve kiégetteket meg lelátón tartani vagy mehetnek le a tarcsiba, ha már mindenképpen maradni akarnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.20. 12:45:32

Pedri-t ma fogják bemutatni.

A SPORT szerint Koeman még egy holland középpályást hozna, aki nem más, mint...........
a 29 éves Wijnaldum! :mrgreen:

Amugy kicsit off, gondolom az USA haknitúra elmarad, de lesznek felkészülési meccsek a bajnokság előtt? A Gamper egyáltalán meg lesz tartva?
Megnézném már ezeket a kölyköket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.08.19. 18:46:56

Én csak úgy hívom ezt a magyaros jelenséget, hogy zsűri bizottság.
Fikázáshoz nagyon ért a magyar foci társadalom, a focinkat is ez határozza meg.
A szabadidődben is ha focizol, mindenki mindenkivel kapcsolatban nagyon okos, a száj jár legtöbbet, nem a láb és az agy a pályákon:)
RA7 írta:
2020.08.18. 22:29:15
MatyiG írta:
2020.08.18. 21:11:41
Akkor tegyék le őket a padra/adják el, de nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy a kezdőben játszanak 10-12 éve.

A nagy többség meg vasvillával kergetné el őket a klubtól, mintha kutyaütők lennének. Na mindegy, szerintem inkább kicsit több tisztelettel kellene írni, nem kétéves nyeretlenekről beszélünk.
Ilyenek a magyar szurkolók :)
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.19. 11:36:32

Chino írta:
2020.08.19. 09:56:00
Eric garcia igazolásáról tud valaki vmilyen hírt? Nagyon elhallgattak a hangok, annak tetejében még érdekesebb hogy a city szezonjának is vége.
Barcelona hope to advance the signing of Eric García this week. Conversations are planned between Barça and Manchester City, there is optimism. [@tjuanmarti]

1 órája hozta le a hírt a Sport.
A következő 1-2 hétben eldől az érkezők és távozók névsora. Jól járnánk a gyerekkel, de az is fontos hogy el is tudjunk adni játékosokat. Szerintem most elsősorban az eladásokra fog fókuszálni a klub. Kik távoznak, mennyiért, mennyi lesz a bértömeg.

Közben hivatalos hogy Ramon Planes, Abidal eddigi jobb keze lesz az új sportigazgató. Nem mellesleg ők végig Pochettino kinevezéséért kampányoltak...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése