Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.22. 06:44:27

Samper írta:
2020.08.22. 06:29:15
MatyiG írta:
2020.08.21. 15:36:25
Most valahogy többnek érzem ezeket a híreket, mint a régebbi kacsákat, de majd kiderül. Máshová biztos, hogy nem fog menni, ahogy az is, hogy most nyáron nem fog még visszavonulni. Viszont jövőre szerintem simán benne van, ha ugyanez lesz a "játékunk".
Azt nem tudjátok elképzelni, hogy most családja nélkül elmegy a Citybe, ha ott bejön neki az év és itt Xavi lesz az edző, akkor diadalmasan visszajön, ha meg nem jön be, akkor visszavonul (vagy elmegy jó távolra, levezetni)?
nem. kb teljesen kizárt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.22. 06:29:15

MatyiG írta:
2020.08.21. 15:36:25
Most valahogy többnek érzem ezeket a híreket, mint a régebbi kacsákat, de majd kiderül. Máshová biztos, hogy nem fog menni, ahogy az is, hogy most nyáron nem fog még visszavonulni. Viszont jövőre szerintem simán benne van, ha ugyanez lesz a "játékunk".
Azt nem tudjátok elképzelni, hogy most családja nélkül elmegy a Citybe, ha ott bejön neki az év és itt Xavi lesz az edző, akkor diadalmasan visszajön, ha meg nem jön be, akkor visszavonul (vagy elmegy jó távolra, levezetni)?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.21. 17:23:00

MatyiG írta:
2020.08.21. 16:00:03
Nem fogja elköltöztetni a családját máshová, túl jól érzik ők itt magukat ahhoz. :)
Bizony, én a kövi elnök helyében mindjárt meg is felezném a fizuját emiatt, ha hosszabbításra kerülne a sor, még ha klublegenda is. Bírom Messit, de amikor nagy pénzt kellett elkérni a klubtól, ő sem ismert sohasem pardont. Akkor viszont ez is csak üzlet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.21. 16:00:03

Nem fogja elköltöztetni a családját máshová, túl jól érzik ők itt magukat ahhoz. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.21. 15:43:01

MatyiG írta:
2020.08.21. 15:23:58
Most valahogy azt érzem, hogy jövő nyáron visszavonul. Eddig azt mondtam, hogy '23-ig marad, de most valahogy ez az érzésem. Maximum akkor marad tovább szerintem, hogyha lesz valami fejlődés a következő szezonban.

Kitölti a szerződését, aztán szépen elbúcsúztatják.
Szerintem a VB előtt nem vonul vissza. Ha tőlünk el is menne most, vagy nagyobb valószínűséggel jövő nyáron, akkor is 1 évet még lehúzna valahol. Aztán majd meglátjuk, de simán meg tudnám érteni, hogy ha belefásult volna már abba, ami itt van, és 1-2 szezont megpróbálna máshol is. Ezzel egyébként az én szememben semmit nem sérülne a klubhűsége, a legjobb éveit itt töltötte, ahogy Nero is írta, nem tartozik már nekünk, felőlem most már nyugodtan előtérbe helyezheti a személyes érdekét.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.21. 15:36:25

Most valahogy többnek érzem ezeket a híreket, mint a régebbi kacsákat, de majd kiderül. Máshová biztos, hogy nem fog menni, ahogy az is, hogy most nyáron nem fog még visszavonulni. Viszont jövőre szerintem simán benne van, ha ugyanez lesz a "játékunk".
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.21. 15:25:48

MatyiG írta:
2020.08.21. 15:23:58
Most valahogy azt érzem, hogy jövő nyáron visszavonul. Eddig azt mondtam, hogy '23-ig marad, de most valahogy ez az érzésem. Maximum akkor marad tovább szerintem, hogyha lesz valami fejlődés a következő szezonban.

Kitölti a szerződését, aztán szépen elbúcsúztatják.
Szerintem szokásos módon hosszabbít 1v2 évvel. El se tudom képzelni nélküle a Barcát,pedig láttam előtte is. Másol még úgy sem látom.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.21. 15:23:58

Most valahogy azt érzem, hogy jövő nyáron visszavonul. Eddig azt mondtam, hogy '23-ig marad, de most valahogy ez az érzésem. Maximum akkor marad tovább szerintem, hogyha lesz valami fejlődés a következő szezonban.

Kitölti a szerződését, aztán szépen elbúcsúztatják.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.21. 13:21:25

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.21. 12:32:58
Ha Messi megy, akkor lényegében(ha Fati-Puig nem játszik) akkor az egyetlen cselezni tudó játékost is elveszítjük.
Dembélé, Pedri, Semedo, Trincao, Coutinho. Ja és Piqué :mrgreen: .

Nem hiszem, hogy Messi menni fog, viszont ha tényleg akar, menjen. Sértődés, csalódottság és minden hasonló nélkül.
més que un club
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.21. 12:32:58

Sinya22 írta:
2020.08.21. 12:19:03
Mondjuk ha Messi lelép esetleg,és Busi,Roberto,Suarez,Alba meg marad ugyan úgy kezdő,lehet tökön szúrom magam. Szépen hangzik hogy kapnánk érte 200 millát,de én nem tudok hinni benne,hogy okosan lesz elköltve,olyan posztokra és emberekre akikkel előrébb vagyunk. A jövő Barcáját nyilván nem rá kell építeni. Ha mind Coutinho mind Dembelé be tudott volna épülni,mennyivel előrébb lennénk.
Vennénk belőle Gomes és Arda 2.0-t :mrgreen: ha kapnánk egy 200 milliót Messiért, akkor az a 110 millió is inkább 150-160-ra rúgna fel amit kérnének Lautaroért.

Griezmanntól meg Messi nélkül se várjunk sokat, ő ahhoz ért hogy esélytelenebb csapatként visszaállásból kontrázzon, ezt csinálta az Atletivel és a Francia válogatottal is.
A mi focinkba előre látható volt hogy nem fog passzolni amikor felállt ellenfél ellen kellene kis területen alkotni, és kontrához sincsenek társak, de Bartoéknak mindenképpen meg kellett mutatni az Atletinak.
Hozzáteszem véleményem szerint 2016 környéke óta nem igazán mutatott nagyot, úgy igazán azóta is abból él hogy minket és a Bayernt kiejtett, hogy utána a döntőben tizit rontson a Real ellen.


Ha Messi megy, akkor lényegében(ha Fati-Puig nem játszik) akkor az egyetlen cselezni tudó játékost is elveszítjük, én valahogy nem látom hogy Messi hiányában Griezmann megtáltosodna, megtanulna cselezni, másokat helyzetbe hozni.
Akkor járnánk a legjobban ha 60-70 millió körül vissza tudnánk sózni az Atletinek, és Fatit nyomatnánk helyette, persze erre esély sincs.



Messinek is vannak problémái, de tartom hogy mellette ennél még több csapatszintűproblémát elfed, kezdve azzal hogy nincs ki ossza a forintos labdákat, és Lajoson kívül nincs góllövőnk.
Ha elmegy, X probléma megoldódik, és X+2 probléma előkerül.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.21. 12:19:03

Mondjuk ha Messi lelép esetleg,és Busi,Roberto,Suarez,Alba meg marad ugyan úgy kezdő,lehet tökön szúrom magam. Szépen hangzik hogy kapnánk érte 200 millát,de én nem tudok hinni benne,hogy okosan lesz elköltve,olyan posztokra és emberekre akikkel előrébb vagyunk. A jövő Barcáját nyilván nem rá kell építeni. Ha mind Coutinho mind Dembelé be tudott volna épülni,mennyivel előrébb lennénk.
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2020.08.21. 12:01:53

Én (is) őt tartom minden idők legjobb játékosának, de jelen helyzetben, mikor arra törekszünk, hogy egy új csapatot, a jövő csapatát akarjuk felépíteni, akkor nem tartom jó ötletnek, hogy továbbra is Messi legyen a középpont. Nem lehet egy 33 éves játékos köré csapatot építeni, hiába lenne nagyon jó még akár 2-3 évig is. Ha továbbra is ilyen hatással lesz a keret többi tagjára, akkor lehet többet árt mint használ.
Ha fizetne érte valaki érte most mondjuk 200 millió eurót, az óriási segítség lenne a keret átalakításában. Annyiból meg tudnánk venni mondjuk Lautaro Martinezt és még más posztra is találnánk használható embert. Ráadásul megszabadulnánk gigantikus fizetésétől is.
Griezman szerintem át tudná venni a szerepkörét. Biztos nem lenne annyira eredményes mint Messi, de szerintem nem is erre van szükség, hanem hogy egy egészséges egyensúly legyen a keret játékosai között (ezt tartom most a Bayern nagy erősségének).
Jó eséllyel lenne visszaesés a következő szezon(ok)ra, de ezt most el kell fogadnunk. Messivel és Messi nélkül is hullámvölgy következik.
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.08.20. 18:17:19

LG írta:
2020.08.18. 17:00:02
bence0330 írta:
2020.08.18. 16:46:24
Messi szerintem még legalább két évig a világ vitathatatlanul legjobb játékosa lesz. Most futott egy "gyenge szezont", amit mindenki kritizál. A gyenge szezon azt jelenti, 44 meccsen 31 rúgott és 26 asszisztált góllal ő lett az első a kanadai táblán 2-vel megelőzve a 2.Immobile-t és 8-al a 3. Lewandowskit.
Viszont pl. a Bayernnél nem kell minden labdával Lewandowskit keresni, nincs minden és mindenki neki alárendelve, ezért ha őrá oda is figyel az ellenfél, lőnek mások helyette gólt.

Az a baj, sokan még mindig nem értitek mi baj. Mondogatjátok, hogy még mindig jók lehetünk, mert nálunk a világ legjobb játékosa, aztán amikor újra és újra megcsapnak minket, pislogtok, mint a hal a szatyorban.
Ez pont ugyanígy volt és van Messinél. Ő és Lewa is megrugdalták a maguk góljait rendszertől függetlenül, de az arányok mindig Messi javára döntenek. 15 gólt Lewa is csak ebben a közegben tudott rúgni, szóval van jelentőssége sok egyéb dolognak.
Messi jól használható még két évig, ha nem a félpályánál játszik btb kp-t.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.20. 17:07:22

Szabadságát megszakítva ma beszélget Koemannal, így az edző végre tudni fogja, hogy számíthat-e rá, vagy sem. Nem mindegy, mert a szerint kell terveznie a csapatát. Ha ma nemet mond, a továbbiak már csak a kivásárlási árról szólnak. Az meg fixszé válik, hogy a csk. helyetteseknek meg menniük kell.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.18. 17:07:31

LG írta:
2020.08.18. 17:00:02
bence0330 írta:
2020.08.18. 16:46:24
Messi szerintem még legalább két évig a világ vitathatatlanul legjobb játékosa lesz. Most futott egy "gyenge szezont", amit mindenki kritizál. A gyenge szezon azt jelenti, 44 meccsen 31 rúgott és 26 asszisztált góllal ő lett az első a kanadai táblán 2-vel megelőzve a 2.Immobile-t és 8-al a 3. Lewandowskit.
Viszont pl. a Bayernnél nem kell minden labdával Lewandowskit keresni, nincs minden és mindenki neki alárendelve, ezért ha őrá oda is figyel az ellenfél, lőnek mások helyette gólt.

Az a baj, sokan még mindig nem értitek mi baj. Mondogatjátok, hogy még mindig jók lehetünk, mert nálunk a világ legjobb játékosa, aztán amikor újra és újra megcsapnak minket, pislogtok, mint a hal a szatyorban.
Persze! Egyértelmű. Ezért gondolom, hogy csak be kell mellé építeni 2-3 jó fiatalt (két név nyilvánvaló), és meg kell oldani 2-3 olyan igazolást középre meg előre, akik végre be is jönnek. És máris nem egyjátékosos csapat lenne, hanem egy erős csapat, kiegészítve a világ legjobbjával. Nem pedig egy öreg, lassú csapat, akit a világ legjobbja tart legalább versenyben a La liga győzelemért, és visz be a BL-negyeddöntőbe - amelyek lássuk be, azért még most sem rettenetes eredmények, csak kicsit rosszabbak, mint eddig.

De ez a topik Messiről szól, én csak arra reflektáltam, hogy sokan tartják már lustának, meg kiégőfélben lévőnek, meg még azt is megkérdőjelezik, hogy jó-e a csapatnak.

Egyébként szerintem a fiatalok beépítését 3 éven belül égetően meg kéne csinálni, hogy mire Messi visszavonul, már legyen 1-2 kreatjv, jó játékos, akár már kulcsember, akiért megéri a nézőnek elmennie, megnézni a meccset, és nem lenne akkora az űr a visszavonulás után.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.18. 17:00:02

bence0330 írta:
2020.08.18. 16:46:24
Messi szerintem még legalább két évig a világ vitathatatlanul legjobb játékosa lesz. Most futott egy "gyenge szezont", amit mindenki kritizál. A gyenge szezon azt jelenti, 44 meccsen 31 rúgott és 26 asszisztált góllal ő lett az első a kanadai táblán 2-vel megelőzve a 2.Immobile-t és 8-al a 3. Lewandowskit.
Viszont pl. a Bayernnél nem kell minden labdával Lewandowskit keresni, nincs minden és mindenki neki alárendelve, ezért ha őrá oda is figyel az ellenfél, lőnek mások helyette gólt.

Az a baj, sokan még mindig nem értitek mi baj. Mondogatjátok, hogy még mindig jók lehetünk, mert nálunk a világ legjobb játékosa, aztán amikor újra és újra megcsapnak minket, pislogtok, mint a hal a szatyorban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.18. 16:46:24

Messi szerintem még legalább két évig a világ vitathatatlanul legjobb játékosa lesz. Most futott egy "gyenge szezont", amit mindenki kritizál. A gyenge szezon azt jelenti, 44 meccsen 31 rúgott és 26 asszisztált góllal ő lett az első a kanadai táblán 2-vel megelőzve a 2.Immobile-t és 8-al a 3. Lewandowskit.

Mindezt edzőváltások közepette, sokszor irányítót játszva támadó helyett, játékostárs nélkül, de ami a legfontosabb, iszonyatos nyomás alatt - amit sajnos annyira ő nem bír jól. A szezon nagy részében pontosan tudta, hogy vagy tökéletes asszisztot kell adnia valakinek, vagy lecselezni 2-3-4 embert és belőni 18-ról, mert más nem fog gólt lőni, a többiekkel felépített támadást nem tudott sűrűn vezetni. Ezért votl kétszer is 5-6 meccses gólcsendje, látszott rajta, hogy iszonyatos nyomás alatt van, hogy teljesítsen, és ezekben a gólcsendekben minden lövése mellé ment vagy kapufa lett. Ha lenne társa, és játszhatna nyugodtan, másfélszer ennyi gólja lenne szerintem, és kicsivel kevesebb asszisztja.

Szóval fiatalabb már nem lesz, de szerintem lesz még aranycipős is, meg a kanadait is még többször behúzhatja, amivel azért mindenképp jogosult lesz a legjobb játékos/legjobb támadó címre Európában és a világon. Ha kicsivel jobb és fiatalabb csapat kerül köré, akkor vezetheti ő még 1-2 szép sikerre a csapatot a következő mondjuk 3 évben. Plusz a marketingértéke, plusz a vizuális élmény, amit hozzátesz szinte minden meccshez. Iszonyatos pénzt generál az iszonyatos számú góljai mellett, amiből pl majd a jövőben több játékost is tud venni a Barca.

Értem én, hogy sokaknak nem szimpatikus, hogy már nem támad vissza olyan hévvel, de egyrészt sok - akár nagy nevű - csatárnál még mindig jóval agresszívebb ilyen téren is, másrészt meg szerintem oldja meg a csapat maradék része, ha már ő lövi/kreálja a csapat góljainak a 60%-át... Nézzük meg a legjobb példát, Ibrát, odakerült a 0 Milánba, kicsit körbeépítették, lövi a gólokat és senki nem reklamál, hogy a csatármunkán kívül meg sem moccan a pályán, és senki nem is gondol arra, hogy elvárja tőle. Majd a csapat többi része megoldja, és hálásak neki a góljaiért és a plusszért amit nyújt elöl. Messi meg azért még 3-4-szer olyan jó támadó, mint Ibra, és még sokkal többet is dolgozik, bár tény és való, hogy nála ez meccs/kedvfüggő. Ha megnézzük a Napoli meccset, akkor nagyon jól támadott vissza pl. Ha van motivációja, akkor megy még mindig, de szerintem ha elől bóklászna, és soha az életben nem lépne már senkinek oda vesztett labdáknál, akkor is puszta hálát kéne érezni, hogy a világ legjobbja ott van, és ipari szinten termeli a gólokat segítség nélkül bőven túl a 30-on egy "gyenge idényében" is, és még ebben az esetben is a csapat, és a világ legjobb játékosa, de mindenképp legjobb támadója lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.08.17. 19:40:27

egy ilyen kaliberű vereségnél egy a nyilvánvaló: az egész csapat dőlt össze edzőstől együtt.
nem (csak ) a védelem. ha Messi a klasszisához méltóan focizik, és veszélyt jelent!! nem csak botladozó sétáló, reményt vesztett akárki, akkor a németek nem kapnak akkora mentális plusz erőt. ha az egyetlen gólunkra azonnal válaszoló bajorokat mi is megkínáltuk volna még egyel nem kaptak volna még nagyobb plusz erőt.....
Semédót nem azért kell bántani, mert a Davies bolondot csinált belőle , hanem mert (hónapok óta írogatom) borzasztóan fegyelmezetlen - rosszul helyezkedő ember. abból él meg, hogy elől elfutkos, néha jól is csinálja de a posztján egyszerűen nincs ott!!
én megfigyeltem (sajnos) az edző nem, hogy Vidal csere ember! ha teljes meccset játszott rendszerint bele is szürkült. ha Vidal befuccsol(t) Rakirics eleve lassú, akkor DeJong nem tudja azt játszani amit kellene - elvész.
stb. stb......lehet sorolni okokat de persze 8- ra egyszerűen nincs épeszű, érthető válasz.
Bartomeu, meg az elszórt milliók ok. abszolúte jogos! de könyörgöm itt a meccs előtt még ..." ugyan esélyesebbek a bajorok de....." hangulat volt!
sokakkal ellentétben én NEM a Bayern-nek szurkolok, sőt remélem valaki elkapja őket, mert nem látnak a nagyképűségtől de tudom nehéz ügy lesz....talán a foci örök fricskája segít.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.17. 18:37:20

Ha letámadásokról van szó, sokkal rosszabb a helyzet, mint -2. Amikor a 16-osunkon belül cicáznak velünk, és úgy mennek el a jobbhátvédünk mellett, mintha ott se lenne, legkisebb probléma, ha két csatár nem védekezik rendesen. A Bayern elleni első kapott gólnál két müncheni úgy passzolgatott a 16-oson belül, hogy négy emberünk ölbe tett kézzel nézte. A második góljuknál Piqué-t vették hülyére. A harmadik gólnál nem is értettem, miért húzódott fel majdnem a félpálya felééig a védelmi vonal. A hátunkba kerültek, ismét. Gólok között is folyamatosak a labdaeladások. Az ötödik gólnál négy ember megint mozizik, de Jong végignézi, ahogy simán megelőzik, ahelyett, hogy elrúgná a labdát a rákba. A hatodik gólnál megint három ember "gyűrűjében" adják be simán a labdát. Egyébként les volt, mindegy, ha anti-barcás hater lennék, mondanám, hogy csaló UEFAYERN, emiatt nyertek csak, szemét UEFAYERN. Hetedik gól, betömörülni ugye minek, öt emberünk szanaszét, Lenglet és Piqué között egy busz megfordulna, Coutinho begurítja... Nyolcadik gól, Semedo megint súlytalan.

A kapott gólok egyikében sem tudott volna itt segíteni egyik csatár sem, az egész védelem úgy nulla, ahogy van. Itt nem az a gond, hogy Messi nem védekezik, hanem az, hogy a védelmünk nem védekezik. Na de majd Koeman hoz ide védelmet. Remélhetőleg.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.17. 18:10:09

timur írta:
2020.08.17. 11:39:06
gránit írta:
2020.08.17. 11:12:28
A védekezést elsősorban nem két csatár határozza meg azért, hanem leginkább a védők teljesítménye. És a védelmünk már kisebb csapatok ellen is rendszeresen csődöt mond. Nem Messi meg Suarez nem-védekezése miatt kapjuk a gólokat, hanem azért, mert nincs szervezett, összefogott védelmünk. A labdakihozatal is nulla, ipari mennyiségben adtuk el a labdákat a saját tizenhatosunk előterében. Ne feledjük, a Bayern elleni meccs 1-1-re állt a 21. percig. De mi nem tudtuk kibekkelni, mert nem tudunk bekkelni, és ez nem Messi és Suarez feladata. Bekkelni egyáltalán nem tanultunk meg az évek során, így meg nem tudunk nyerni egy erősebb csapat ellen.
A védekezést mindig a csatárok kezdik el és bizony nagyban befolyásolja mind a középső, mind a hátsó alakzatok munkáját!
Ha elöl két ember "lóg" ha megszakadsz sem tudod a védekezésed-tolódásod rendbetenni.
Pontosan! Letámadásoknál nagyon hiányzik a -2 ember. A Pep-ére fénykorában azért is voltunk annyira sikeresek, mert labdavesztésnél rögtön agresszív letámadás ment, és általában sikeresen vissza is szereztük a labdát. Na, ebből mára szinte nem maradt semmi.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.08.17. 14:58:58

Messit itt kezelték gyerek kora óta, nagy fizu, szóval sokat kapott. Persze sokat adott is, de ne felejtsük Iniesta-Xavi-D.Alves mellett sokkal könnyeb volt. És volt Neymár is.
Most pedig.... De ha menni akar most menjen amikor nagyon kell a pénz, mint jövőre ingyen. Egyrészt a fentiek miatt ném értem Őt, másrészt csalódás. Mert amikor futott a szekér -nem csak az övé- akkor maradok, ha hehézség akkor tovább állok. Az egészet nem értem.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2020.08.17. 14:32:07

Teljesen egyértelmű hogy Messit nem fogja elküldeni a klub. Csak saját akaratából mehet, és menjen is. Nem küldöm, de totál egyértelmű, hogy ha marad, akkor megint rá fog épülni a csapat játéka teljesen, ami számomra már nagyon, nagyon unalmas.. sajnálom :(

Köszönjük meg Neki, jöjjön a búcsú meccs, szobor, minden.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.17. 14:24:59

sansz írta:
2020.08.17. 12:14:17
gránit írta:
2020.08.17. 11:12:28
A védekezést elsősorban nem két csatár határozza meg azért, hanem leginkább a védők teljesítménye. És a védelmünk már kisebb csapatok ellen is rendszeresen csődöt mond. Nem Messi meg Suarez nem-védekezése miatt kapjuk a gólokat, hanem azért, mert nincs szervezett, összefogott védelmünk. A labdakihozatal is nulla, ipari mennyiségben adtuk el a labdákat a saját tizenhatosunk előterében. Ne feledjük, a Bayern elleni meccs 1-1-re állt a 21. percig. De mi nem tudtuk kibekkelni, mert nem tudunk bekkelni, és ez nem Messi és Suarez feladata. Bekkelni egyáltalán nem tanultunk meg az évek során, így meg nem tudunk nyerni egy erősebb csapat ellen.
És ennek az egésznek az a vége, hogy gyakorlatilag nincs középpályánk, futva, passzolva nem csak a Bayern, hanem minden spanyol csapat is röhögve túljutnak és rengetegszer hozzuk így 1v1 szituációkba a középső védőket, akik annyira nem rosszak, de sokat így nem várhatunk tőlük. Még egy sétálgatós játékost elbírhat a csapat, ha cserébe nagyon jó, de többet azért nehéz. És az is jobb lenne, ha Messi a kamuvédekezését inkább Lajos mellett csinálná, hátha megzavar valakit, mert aki középen van, annak melóznia kell, nincs mese. Nem mindegy, hogy középpályán vagy a 16 osuknál tudják csak gond nélkül építeni a támadást.
A védelmünkkel az a baj, hogy nem tud rombolni, és ezen Messi meg Suarez nem nagyon tudna segíteni. Nem tudnak labdát kihozni, eladják a játékszert, de még favágó módszerekre sem képesek, hogy a veszélyzónában, ha kell, elrúgják a labdát a világűrbe. A Barcelona fénykorában ennek a védelemnek tízet lőtt volna legalább. Ellenünk is úgy vették fel a kesztyűt nálunk gyengébb csapatok akkoriban, Inter, Chelsea, a 2007-es Liverpool, az Atleti minden egyes meccsen stb, hogy van egy betonkemény védelmük, ami ha kell, rombolni is tud, és úgy be tudnak tömörülni, hogy azon a falon senki ne tudjon áthatolni. Most, hogy már nem mi vagyunk a legjobb csapat, meg kell volna tanulnunk védekezni, bekkelni, kihúzni, ahogy a gyengébb csapatok csinálták anno ellenünk. 1-1 volt az állás a 21. percig. Bekkelhettünk volna. De nem voltak meg az ehhez szükséges eszközeink, sem koncepció, az ehhez szükséges forgatókönyv, sem az ehhez begyakorolt gyakorlat. Ez azért nem Messi feladata. Itt nem a mi támadóharmadunkban kellett megfojtani őket, odáig el sem jutottunk, hogy ott meg tudjuk őket csípni. Itt 9 emberrel kellett volna atombiztosan védekezni, néhány ember meg ácsingózhatott volna a kontrákra.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.17. 14:09:25

Leonak hiányzott egy jó és állandó játszótárs.....az MSN idején ráadásul hárman voltak....azóta történt ami történt.....Suarez is csak öregedett, sokat volt sérült....Leo többször bírta, de folyamatosan és viszonylag megnyugtatóan stabilan egyedül nem tudott csodát tenni....persze már az is csoda amit egyedül csinált.....de ahhoz, hogy igazán éljen és stabilan villogjon, elengedhetetlen lett volna egy játszótárs.....akivel csukott szemmel is érzik egymást....ezért lett volna nagy szükség Neymarra.....talán az ultimátuma Neymar-ért kiállt....ha viszont valóban elmegy....nem lepődnék meg, ha ő menne Ney után....persze Agüero és Pep Cityje is ott van.....de Agüero is karrierje vége felé jár, jöhetnek a sérülések, lassabb visszatérés stb......
Ha Leo elmegy....szerintem Neymar sem akar majd visszajönni....

Ez megnyithat viszont egy másik utat nekünk.....Cou, Dembi, Fati, Gríz.....persze egészségesen és nem folyamatosan sérülten
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.17. 12:59:34

Messi nincs könnyű helyzetben szerintem,
a mostani szitu ultra gáz, része van benne,
és nem igazán látszik, hogy 1-2 éven belül hogyan lenne versenyképes csapat itt.
Márpedig kb. eddig tud még top szinten játszani.
Ő nem CR.
Szerintem reális, ha elgondolkodik a helyzetén.
A Barca viszont nem igazán teheti meg, hogy ne vele számoljon, elengedje.
Bármennyire is ráépül a csapat.
Hogy aztán mivel járnánk jobban, azt szerintem senki nem tudja megmondani..
Válasz küldése