Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.08.26. 02:52:25

Egész elképesztő ami történik és elég sajnálatos, hogy most nem a pályán a főszereplő a zseni.

Haragudni Messire? Áh, eléggé megértem őt - mennyire elkeseredett és csalódott lehet? (Azért ő is beletette idejét, energiáját a klubba.)

Ő is csak ember, méghozzá olyan aki foggal-körömmel védte a Barcát - Sőt! Szerintem még ezzel is azt teszi: Hátha többen kinyilatkoztatják egyet nem értésüket és megsürgetik a felettébb szimpatikus Elnök úr lemondását..

Nevessetek ki, de ez a Bartomeu egy akkora Perez-bérencnek tűnik, hogy csak füstöl. Annyira szisztematikusan épül le a klub, hogy igen kevés százalék van arra, hogy ne mesterséges legyen. Távolról látszik, hogy ostoba dolgokat művelnek, miközben a szakmában kompetens embereket meg sem hallják.
BarcaManiac87
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.08.26. 00:09:56

2020.08.26. 02:39:17

Arthur8 írta:
2020.08.25. 23:57:47
Undorító a Barca vezetősége úgy, ahogy van. Én 19 éve drukkolok a Barcának, de, ha nem mond le az elnökség azonnal és Messit is "elüldözik" , nekem ezennel vége és nem, mert divatdrukker vagyok, hanem, mert , ami most folyik ott annak semmi köze a Barcához, valószínűleg ezt fejezi ki most Messi azzal, hogy távozik. Semennyire nem érdekel a következő projekt, ha ez bekövetkezik. Az elnökség játékosokat edzőt távolít el és von felelősségre, de ők továbbra sem állnak fel és mondják, hogy elrontottuk, jöjjön az új vezetőség. Nem értek egyet azzal, hogy a cserben hagyja a csapatot Messi. 4-5 éve folyamatosan bombázzák szét ezt a Barcát és Messi mindig ott volt és minden évben magasan a világ fölé emelkedett,de ez sem volt elég. Gyakorlatilag Messi zsenialitása mentette meg ezt az undorító, inkompetens, szánalmas vezetőséget, mert hozott a Barca így is eredményeket, ami mellett ott voltak folyamatos botrányok, ostoba 100+ millás igazolások, folyamatos megalázások , középszerű edzők, La Masia játékosok tömeges lelépése.... Szerintem botrányos az is, ahogy a Barca történetének 3. legeredményesebb játékosát kutyába nem vették, felhívták és egy perc alatt elmondták (tudom, hogy ezt Koeman csinálta), hogy ennyi volt, menjél. Ez már rég nem az a Barca, amire büszkének lehetett lenni, hogy több mint egy klub. Ez a Barca Bartomeu vezetésével az egyik legocsmányabban működtetett klubbá vált. Messi ennek már nem akar a részese lenni.
Teljesen kivagyok, hogy a Barca történetének és valószínűleg a foci történetének legjobb játékosa, aki kb. ötvenszer mondta el, hogy imádja Barcelonát, itt akarja befejezni a pályafutását, el tudott jutni oda, hogy egy faxon elküldi, hogy nem jelenik meg többet és távozni akar. A Barca történelmének fekete napja az, hogy Messi nem itt fejezi be és az utolsó meccse a Barca történetének egyik legnagyobb égése és soha nem kapja meg azt a vastapsot százezer nézőtől a Camp Nouban és többszázezer szurkolótól Barcelona utcáin, amit senki soha nem érdemelt volna meg jobban, mint ő. Annyira mérhetetlenül méltatlan, igazságtalan és elfogadhatatlan.
Magam sem tudtam volna szebben megfogalmazni, amit írtál és minden szavával egyet értek sajnos. Ha Messi megy, akkor nálam is lekerülnek a Barca zászlók a falról 22 év után...
Számomra felfoghatatlan ami most történik, és amit ez a nyomorult bartomeu művel...
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.26. 02:29:28

csacsa73, én nem vagyok itt semmilyen admin, de könyörögve kérlek, hogy használd a magyar helyesírás szabályainak megfelelő írásjeleket, mert így teljesen fogyatékosnak néz ki az írásod!
BarcaManiac87
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.08.26. 00:09:56

2020.08.26. 02:26:52

csacsa73 írta:
2020.08.26. 01:51:52
Xavier Hernandez írta:
2020.08.26. 01:26:10
Még tegnap, 13 óra körül írtam:

"Annak üzenetértéke van, ahogy Koeman Suárezzel közölte, hogy nem számít rá - miközben gyaníthatóan az ő fülébe is eljutott, hogy Messi legjobb barátja. Ha Messi megtartása a cél, nem a legjobb úton jár, amikor ilyen módon és elsőként Suárezzel közli, hogy mennie kell. A klub gyakorlatilag a csőd szélén táncol, ebben Messi bérköltsége (világviszonylatban is) messze a legmagasabb, az óriási bérterhek lehetetlenné teszik, hogy új csapat épüljön. Az üzleti szemléletű Bartomeutól nem állna távol, ha a kommunikációjával ellentétben valójában azon dolgozna, hogy a klub megváljon az öregedő, de még mindig értékes Messitől, hisz idén még kinyerhetnek belőle 150-200 millió €-t, de jövőre már nem."

Most már egyértelmű, hogy tudatosan alakítottak ki olyan helyzetet, hogy Messi elmenjen. Most sem a sportszakmai szempontok, hanem az üzleti érdek döntött, a Barcának nincs pénze, mert Bartomeu az elmúlt öt évben több, mint 1.000.000.000 €-t szórt el olyan igazolásokra, melyekből gyakorlatilag semmit nem profitált a csapat, miközben a játékoseladásokból 470-480 millió euró jött csak be. A koronavírusjárvány miatt 250 milliós bevételkiesés is keletkezett, meg kell hát szabadulniuk Messitől, mert üres a kassza. Ha most eladják Messit 220+ millióért, és a további játékoseladásokból is befolyik némi pénz, ráadásul megszabadulnak Messi óriási fizetésétől is, a klub megúszhatja a csődöt, és Bartomeu is a börtönt, amit a hűtlen kezelés és sikkasztás miatt gyaníthatóan rávernének. Puyol és Xavi nem véletlenül nem akartak szerepet vállalni Bartomeu oldalán, nyilván nekik van rálátásuk arra, mit művel ez a gengszeter brigád.
Bárhogy is nézzük, Messi mindenképp túlnőtt már ezen a klubon, ha netán mégis maradna, akkor sem működne már a dolog, ezt nyilván ő is felmérte. Valahol az is nonszensz, hogy egy játékos megbuktathatja a klubvezetést, bármennyire is alkalmatlanok, vagy gazemberek. Ezt a terhet nem viheti a vállán még egy akkora isten sem, mint Leó. A játékosnak az a dolga, hogy focizzon és meccseket nyerjen, és nem az, hogy megbuktassa ezt a tetves bagázst, még akkor sem, ha csak ő képes erre.
biznic iz bizniz......az én egymondatosom a szitutokra: " Messi olyan naggyá vált a klubban, amilyen kicsivé zsugorodott a vezetősége." Márpedig ezt egy front office soha nem engedheti meg. Töketlenség mintapéldája........bocsánat......no offense......
Csacsa73 engedd meg, hogy itt is megragadjam az alkalmat és közöljem veled, hogy [auto_cenzúra] hülye vagy a futballhoz és kérlek ne csak ne nézz több meccset, de még a sportágat is felejtsd el....
BarcaManiac87
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.08.26. 00:09:56

2020.08.26. 02:22:29

Nero. írta:
2020.08.26. 01:45:46
Barátom egyrészt sokkal nagyobb tisztelettel beszélj Messziről.
Másrészt ott van az éremnek egy másik oldala: Hol lenne most a Barca Messi nélkül?
Ezen szerintem gondolkodj el.
Messi meg sokkal nagyobb tiszteletten allhatna a klubhoz. A Bayern meccs felidejeben en voltam az also, aki ide irt a topicjaban hogy mennie kell, mert ennel tobbet erdemel. De a meccs utan kellett volna nyilatkoznia (nem vallalta, inkabb Piquet kuldte ki), es akkor elmondani hogy zsinorban a harmadik BL tragedia neki utan ez mar sok, es tegyek atado listara. De nem az hogy napokkal kesobb "elmegyek ingyen, ezt az edzot akarom, ot nem, ot eladhatjatok, ot nem, uj elnok kell" stb. stb.

A Barca egyebkent jelenleg sehol nincs. 2004 novembere ota vagyok Barcas, akkor egy bajnoki cimmel kezdtunk, majd egy bajnoki + BL dupla jott, nelkule.

Nalam a tortenelem legjobb jatekosa, de nem egy alien aki garantaltan golt lo ha megkapja a labdat. Lathattuk az idei Bayern, tavalyi Liverpool, Francia valogatott stb. stb. csapatnal hogy 11 jatekos kokemeny meloja kell a sikerhez, nem pedig 2-3 vilagklasszisba bizni hogy majd megoldjak.
Akkor kezdj el szurkolni egy PSG-nek, vagy egy Manchester City-nek, mert láthatóan annak a csapatnak szurkolsz aki éppen nyer. Vagy csak túl hülye vagy ahhoz, hogy emlékezz azokra az évekre és trófeákra, amik Messinek köszönhetők. Bár szerintem csak egy kamu drukker kis [auto_cenzúra] vagy. Egy igazi Barca drukker soha nem tudna semmi negatívat mondani Messiről! De híreszteld csak, hogy te mekkora drukker vagy és örülj magadnak... 👏👏👏🌈
BarcaManiac87
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.08.26. 00:09:56

2020.08.26. 02:14:37

csacsa73 írta:
2020.08.26. 01:51:52
Xavier Hernandez írta:
2020.08.26. 01:26:10
Még tegnap, 13 óra körül írtam:

"Annak üzenetértéke van, ahogy Koeman Suárezzel közölte, hogy nem számít rá - miközben gyaníthatóan az ő fülébe is eljutott, hogy Messi legjobb barátja. Ha Messi megtartása a cél, nem a legjobb úton jár, amikor ilyen módon és elsőként Suárezzel közli, hogy mennie kell. A klub gyakorlatilag a csőd szélén táncol, ebben Messi bérköltsége (világviszonylatban is) messze a legmagasabb, az óriási bérterhek lehetetlenné teszik, hogy új csapat épüljön. Az üzleti szemléletű Bartomeutól nem állna távol, ha a kommunikációjával ellentétben valójában azon dolgozna, hogy a klub megváljon az öregedő, de még mindig értékes Messitől, hisz idén még kinyerhetnek belőle 150-200 millió €-t, de jövőre már nem."

Most már egyértelmű, hogy tudatosan alakítottak ki olyan helyzetet, hogy Messi elmenjen. Most sem a sportszakmai szempontok, hanem az üzleti érdek döntött, a Barcának nincs pénze, mert Bartomeu az elmúlt öt évben több, mint 1.000.000.000 €-t szórt el olyan igazolásokra, melyekből gyakorlatilag semmit nem profitált a csapat, miközben a játékoseladásokból 470-480 millió euró jött csak be. A koronavírusjárvány miatt 250 milliós bevételkiesés is keletkezett, meg kell hát szabadulniuk Messitől, mert üres a kassza. Ha most eladják Messit 220+ millióért, és a további játékoseladásokból is befolyik némi pénz, ráadásul megszabadulnak Messi óriási fizetésétől is, a klub megúszhatja a csődöt, és Bartomeu is a börtönt, amit a hűtlen kezelés és sikkasztás miatt gyaníthatóan rávernének. Puyol és Xavi nem véletlenül nem akartak szerepet vállalni Bartomeu oldalán, nyilván nekik van rálátásuk arra, mit művel ez a gengszeter brigád.
Bárhogy is nézzük, Messi mindenképp túlnőtt már ezen a klubon, ha netán mégis maradna, akkor sem működne már a dolog, ezt nyilván ő is felmérte. Valahol az is nonszensz, hogy egy játékos megbuktathatja a klubvezetést, bármennyire is alkalmatlanok, vagy gazemberek. Ezt a terhet nem viheti a vállán még egy akkora isten sem, mint Leó. A játékosnak az a dolga, hogy focizzon és meccseket nyerjen, és nem az, hogy megbuktassa ezt a tetves bagázst, még akkor sem, ha csak ő képes erre.
biznic iz bizniz......az én egymondatosom a szitutokra: " Messi olyan naggyá vált a klubban, amilyen kicsivé zsugorodott a vezetősége." Márpedig ezt egy front office soha nem engedheti meg. Töketlenség mintapéldája........bocsánat......no offense......
22 éve vagyok Barca drukker. Több meccsre is kimentem. Nem tetszik, hogy Messit támadjátok, aki miatt a többségetek elkezdett szurkolni a Barcának....
Kicsit szálljatok magatokba gyerekek...
BarcaManiac87
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.08.26. 00:09:56

2020.08.26. 02:04:06

Ha Messi most elmegy, az egyrészt egy korszak végét jelenti a Barcelona-nál, másrészt a klub hatalmas csalódást és kiábrándultságot okozna a hozzám hasonló szurkolóknak, akik abban hitték, hogy egy olyan ikon, mint Messi, majd a Barcában fejezi be.... Bízom benne, hogy igazam van, amikor azt gondolom, hogy ez az egész egy nagy kamu, amivel el lehet adni az újságokat...
csacsa73 írta:
2020.08.26. 00:46:05
én csak annyit kérnék, hogy legyünk mértéktartóak......bocsánat, de az én szememben messze van Messi a "világ legjobbjától".....és nem CR-ről beszélek, de még Zidane-ról sem, akinek élmény volt szimplán a labdakezelését nézni, a légies eleganciát, a mai napig áldom az eget, hogy ha tv-ben is, de élőben láthattam a BL-döntős balba.xóját..... sok - sztem jobb futballistát, ill csapatjátékost láttam, mint Messit.......pl. Maradonát, akinek minden labdaérintése élmény volt.......a brazil Ronaldo......Ronaldinho......Rivaldo........csak, hogy a történetelmekből idézzek.........Maradona, ha kokainista fax lett is, vagy nem.....futballistaként élmény volt nézni a játékát, és ő spec vitte a hátán a válogatottat is......de ott volt Pirlo, akinek zseniális szeme és lába a hosszú indításokhoz volt (is), Matthaeus, aki TKP-ből vált idővel védővé.....és akkor hol van Pelé pl. a saját korából? vagy csak említsük Puskást? láttátok azt, amikor jobb szögletből ballal úgy bevarrta a jobb felsőbe, hogy bexarx?:-) keressetek rá.....nézzétek vissza......letérdeltek.......a futball Istene előtt.......legalább a futball tisztelete jegyében......ne Istenítsünk, csak ismerjük el a nagyságát bárkinek.......a futball történelme hosszabb, mint sokak emlékezete........én ezért kérném ezt az egy szót: "egyik".....
Csacsa73 te barátom olyan hülye vagy a futballhoz, hogy meg kéne tiltani, hogy egyáltalán meccsett nézz...
Narkós maradona meg pelé szerinted jobb volt, mint Messi? Meg élvezhetőbb volt a játékuk, meg a labdakezelésük??? 20-30 évvel ezelőtt???
Ha hiszel abban, amit írtál, akkor kérlek ne nézz többet futballt, mert tök hülye vagy hozzá...
csacsa73
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.08.14. 23:46:21

2020.08.26. 01:51:52

Xavier Hernandez írta:
2020.08.26. 01:26:10
Még tegnap, 13 óra körül írtam:

"Annak üzenetértéke van, ahogy Koeman Suárezzel közölte, hogy nem számít rá - miközben gyaníthatóan az ő fülébe is eljutott, hogy Messi legjobb barátja. Ha Messi megtartása a cél, nem a legjobb úton jár, amikor ilyen módon és elsőként Suárezzel közli, hogy mennie kell. A klub gyakorlatilag a csőd szélén táncol, ebben Messi bérköltsége (világviszonylatban is) messze a legmagasabb, az óriási bérterhek lehetetlenné teszik, hogy új csapat épüljön. Az üzleti szemléletű Bartomeutól nem állna távol, ha a kommunikációjával ellentétben valójában azon dolgozna, hogy a klub megváljon az öregedő, de még mindig értékes Messitől, hisz idén még kinyerhetnek belőle 150-200 millió €-t, de jövőre már nem."

Most már egyértelmű, hogy tudatosan alakítottak ki olyan helyzetet, hogy Messi elmenjen. Most sem a sportszakmai szempontok, hanem az üzleti érdek döntött, a Barcának nincs pénze, mert Bartomeu az elmúlt öt évben több, mint 1.000.000.000 €-t szórt el olyan igazolásokra, melyekből gyakorlatilag semmit nem profitált a csapat, miközben a játékoseladásokból 470-480 millió euró jött csak be. A koronavírusjárvány miatt 250 milliós bevételkiesés is keletkezett, meg kell hát szabadulniuk Messitől, mert üres a kassza. Ha most eladják Messit 220+ millióért, és a további játékoseladásokból is befolyik némi pénz, ráadásul megszabadulnak Messi óriási fizetésétől is, a klub megúszhatja a csődöt, és Bartomeu is a börtönt, amit a hűtlen kezelés és sikkasztás miatt gyaníthatóan rávernének. Puyol és Xavi nem véletlenül nem akartak szerepet vállalni Bartomeu oldalán, nyilván nekik van rálátásuk arra, mit művel ez a gengszeter brigád.
Bárhogy is nézzük, Messi mindenképp túlnőtt már ezen a klubon, ha netán mégis maradna, akkor sem működne már a dolog, ezt nyilván ő is felmérte. Valahol az is nonszensz, hogy egy játékos megbuktathatja a klubvezetést, bármennyire is alkalmatlanok, vagy gazemberek. Ezt a terhet nem viheti a vállán még egy akkora isten sem, mint Leó. A játékosnak az a dolga, hogy focizzon és meccseket nyerjen, és nem az, hogy megbuktassa ezt a tetves bagázst, még akkor sem, ha csak ő képes erre.
biznic iz bizniz......az én egymondatosom a szitutokra: " Messi olyan naggyá vált a klubban, amilyen kicsivé zsugorodott a vezetősége." Márpedig ezt egy front office soha nem engedheti meg. Töketlenség mintapéldája........bocsánat......no offense......
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.26. 01:45:46

Barátom egyrészt sokkal nagyobb tisztelettel beszélj Messziről.
Másrészt ott van az éremnek egy másik oldala: Hol lenne most a Barca Messi nélkül?
Ezen szerintem gondolkodj el.
Messi meg sokkal nagyobb tiszteletten allhatna a klubhoz. A Bayern meccs felidejeben en voltam az also, aki ide irt a topicjaban hogy mennie kell, mert ennel tobbet erdemel. De a meccs utan kellett volna nyilatkoznia (nem vallalta, inkabb Piquet kuldte ki), es akkor elmondani hogy zsinorban a harmadik BL tragedia neki utan ez mar sok, es tegyek atado listara. De nem az hogy napokkal kesobb "elmegyek ingyen, ezt az edzot akarom, ot nem, ot eladhatjatok, ot nem, uj elnok kell" stb. stb.

A Barca egyebkent jelenleg sehol nincs. 2004 novembere ota vagyok Barcas, akkor egy bajnoki cimmel kezdtunk, majd egy bajnoki + BL dupla jott, nelkule.

Nalam a tortenelem legjobb jatekosa, de nem egy alien aki garantaltan golt lo ha megkapja a labdat. Lathattuk az idei Bayern, tavalyi Liverpool, Francia valogatott stb. stb. csapatnal hogy 11 jatekos kokemeny meloja kell a sikerhez, nem pedig 2-3 vilagklasszisba bizni hogy majd megoldjak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
BarcaManiac87
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.08.26. 00:09:56

2020.08.26. 01:39:39

Nero. írta:
2020.08.26. 00:03:00
Imádom, rengeteget köszönhetünk neki, de örülök hogy tökös a klub és nem engedik el ingyen.

Meddig tart az átigazolási szezon?

Ha háromszor ekkora játékos lenne se teheti meg hogy “adjatok el ingyen.” Ha ekkora a mellény akkor jöjjenek az ügyvédek, jogászok stb. Ő is csak egy játékos. Egyelőre ez még mindig az FC Barcelona és nem FC Messi.

Ezek után a távozása lenne a legjobb forgatókönyv, de minimum 200ért. Vagy De Bruyne + 100.

33 éves, még maximum 2-3 éve van hátra. Nem fog ő itt dirigálni hogy ki lesz az edző, ki lesz eladva meg ki nem.

A Barca nélkül lehet hogy Rosarioba éli le az egész életét 150 centisen, és mivel nem egy atomfizikus valószínűleg nem élne valami hatalmas életszínvonalon.

Barátom egyrészt sokkal nagyobb tisztelettel beszélj Messiről.
Másrészt ott van az éremnek egy másik oldala: Hol lenne most a Barca Messi nélkül?
Ezen szerintem gondolkodj el.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.08.26. 01:26:10

Még tegnap, 13 óra körül írtam:

"Annak üzenetértéke van, ahogy Koeman Suárezzel közölte, hogy nem számít rá - miközben gyaníthatóan az ő fülébe is eljutott, hogy Messi legjobb barátja. Ha Messi megtartása a cél, nem a legjobb úton jár, amikor ilyen módon és elsőként Suárezzel közli, hogy mennie kell. A klub gyakorlatilag a csőd szélén táncol, ebben Messi bérköltsége (világviszonylatban is) messze a legmagasabb, az óriási bérterhek lehetetlenné teszik, hogy új csapat épüljön. Az üzleti szemléletű Bartomeutól nem állna távol, ha a kommunikációjával ellentétben valójában azon dolgozna, hogy a klub megváljon az öregedő, de még mindig értékes Messitől, hisz idén még kinyerhetnek belőle 150-200 millió €-t, de jövőre már nem."

Most már egyértelmű, hogy tudatosan alakítottak ki olyan helyzetet, hogy Messi elmenjen. Most sem a sportszakmai szempontok, hanem az üzleti érdek döntött, a Barcának nincs pénze, mert Bartomeu az elmúlt öt évben több, mint 1.000.000.000 €-t szórt el olyan igazolásokra, melyekből gyakorlatilag semmit nem profitált a csapat, miközben a játékoseladásokból 470-480 millió euró jött csak be. A koronavírusjárvány miatt 250 milliós bevételkiesés is keletkezett, meg kell hát szabadulniuk Messitől, mert üres a kassza. Ha most eladják Messit 220+ millióért, és a további játékoseladásokból is befolyik némi pénz, ráadásul megszabadulnak Messi óriási fizetésétől is, a klub megúszhatja a csődöt, és Bartomeu is a börtönt, amit a hűtlen kezelés és sikkasztás miatt gyaníthatóan rávernének. Puyol és Xavi nem véletlenül nem akartak szerepet vállalni Bartomeu oldalán, nyilván nekik van rálátásuk arra, mit művel ez a gengszter brigád.
Bárhogy is nézzük, Messi mindenképp túlnőtt már ezen a klubon, ha netán mégis maradna, akkor sem működne már a dolog, ezt nyilván ő is felmérte. Valahol az is nonszensz, hogy egy játékos megbuktathatja a klubvezetést, bármennyire is alkalmatlanok, vagy gazemberek. Ezt a terhet nem viheti a vállán még egy akkora isten sem, mint Leó. A játékosnak az a dolga, hogy focizzon és meccseket nyerjen, és nem az, hogy megbuktassa ezt a tetves bagázst, még akkor sem, ha csak ő képes erre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2020.08.26. 02:04:52-kor.
csacsa73
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.08.14. 23:46:21

2020.08.26. 00:55:42

vargazoli írta:
2020.08.26. 00:36:18
Sziasztok!

Talán elfér itt egy személyes történetem, hogy miért is lettem Messi (Barcelona ) szurkoló!
Volt egy testvérem, aki minden túlzás nélkül nagyon tehetséges focista volt, sajnos korán meghalt.
Róla annyit, hogy 16 évesen a László kórház (a létező legalacsonyabb talán blasz 4-es csapatában játszott) Vasárnap reggel az ifiben, 2 óra múlva a felnőttben.Mindkét csapatban ő volt a gólkirály!!!
Ez persze még nem jelent semmit!
De az már igen, hogy az akkori magyar ifjúsági válogatottba, ahol csak fradi, honvéd, vasas, dózsa játékosok voltak, behívták a bátyámat is egyedüli nem nb1-es játékosként a blasz 4-ből!!!!!!!!!
Akkor a Fradi leigazolta, még emlékszem a Rákosi Gyulára, és talán a Pusztai Lacira, akik kijöttek a lakásunkra, Édesapámmal megbeszélni a dolgot.
Nos, Gyuri bátyám nagyon hasonlított Messire. A fizimiskája, a mozgása, mindkét lábbal egyformán lőtt, mindkét oldalra cselezett.
Miatta volt 100-200 néző a László kórház földes pályáján!
Amikor először megláttam Messit, a magyarok elleni , rögtön kiállítással végződő meccsén, azt hittem a tesómat látom!
Természetesen nem akarom összehasonlítani Messivel, aki minden idők legjobbja!
Én első második, és harmadik sorban is Messi szurkoló vagyok.
Minden barca meccsen az infarktus határán voltam, nem lehetett hozzám szólni stb.
Most viszont nyugodt vagyok, és alig várom hogy Messi után menjek, akár MC, akár PSG, akármi, csak láthassam Őt!
Persze az volt az álmom, hogy Xavi vissza edzőnek, és Puig, Fati, Dejong Messi egy csodát csinál még 1-2 évig!
Sajnos úgy néz ki ez csak álom marad!
Csúnya dolog, de remélem lángba borul Barcelona, és az elnök nem éri meg a (na ezt inkább kihagyom, nem keresztényi)

Szóval ez az én történetem Messiről!
RIP
a testvéred miatt alapvetően sztem szép és megható story...... megérintett. Többek közt azért, mert én sem mondhatom azt, hogy bandwagon drukker lennék a "túloldalon", vagy bármely sportban x éve.....vannak pillanatok, amik megfogják az ember lelkét, s akkor kész......rab maradsz..... :D
csacsa73
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.08.14. 23:46:21

2020.08.26. 00:46:05

én csak annyit kérnék, hogy legyünk mértéktartóak......bocsánat, de az én szememben messze van Messi a "világ legjobbjától".....és nem CR-ről beszélek, de még Zidane-ról sem, akinek élmény volt szimplán a labdakezelését nézni, a légies eleganciát, a mai napig áldom az eget, hogy ha tv-ben is, de élőben láthattam a BL-döntős balba.xóját..... sok - sztem jobb futballistát, ill csapatjátékost láttam, mint Messit.......pl. Maradonát, akinek minden labdaérintése élmény volt.......a brazil Ronaldo......Ronaldinho......Rivaldo........csak, hogy a történetelmekből idézzek.........Maradona, ha kokainista fax lett is, vagy nem.....futballistaként élmény volt nézni a játékát, és ő spec vitte a hátán a válogatottat is......de ott volt Pirlo, akinek zseniális szeme és lába a hosszú indításokhoz volt (is), Matthaeus, aki TKP-ből vált idővel védővé.....és akkor hol van Pelé pl. a saját korából? vagy csak említsük Puskást? láttátok azt, amikor jobb szögletből ballal úgy bevarrta a jobb felsőbe, hogy bexarx?:-) keressetek rá.....nézzétek vissza......letérdeltek.......a futball Istene előtt.......legalább a futball tisztelete jegyében......ne Istenítsünk, csak ismerjük el a nagyságát bárkinek.......a futball történelme hosszabb, mint sokak emlékezete........én ezért kérném ezt az egy szót: "egyik".....
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.08.26. 00:36:18

Sziasztok!

Talán elfér itt egy személyes történetem, hogy miért is lettem Messi (Barcelona ) szurkoló!
Volt egy testvérem, aki minden túlzás nélkül nagyon tehetséges focista volt, sajnos korán meghalt.
Róla annyit, hogy 16 évesen a László kórház (a létező legalacsonyabb talán blasz 4-es csapatában játszott) Vasárnap reggel az ifiben, 2 óra múlva a felnőttben.Mindkét csapatban ő volt a gólkirály!!!
Ez persze még nem jelent semmit!
De az már igen, hogy az akkori magyar ifjúsági válogatottba, ahol csak fradi, honvéd, vasas, dózsa játékosok voltak, behívták a bátyámat is egyedüli nem nb1-es játékosként a blasz 4-ből!!!!!!!!!
Akkor a Fradi leigazolta, még emlékszem a Rákosi Gyulára, és talán a Pusztai Lacira, akik kijöttek a lakásunkra, Édesapámmal megbeszélni a dolgot.
Nos, Gyuri bátyám nagyon hasonlított Messire. A fizimiskája, a mozgása, mindkét lábbal egyformán lőtt, mindkét oldalra cselezett.
Miatta volt 100-200 néző a László kórház földes pályáján!
Amikor először megláttam Messit, a magyarok elleni , rögtön kiállítással végződő meccsén, azt hittem a tesómat látom!
Természetesen nem akarom összehasonlítani Messivel, aki minden idők legjobbja!
Én első második, és harmadik sorban is Messi szurkoló vagyok.
Minden barca meccsen az infarktus határán voltam, nem lehetett hozzám szólni stb.
Most viszont nyugodt vagyok, és alig várom hogy Messi után menjek, akár MC, akár PSG, akármi, csak láthassam Őt!
Persze az volt az álmom, hogy Xavi vissza edzőnek, és Puig, Fati, Dejong Messi egy csodát csinál még 1-2 évig!
Sajnos úgy néz ki ez csak álom marad!
Csúnya dolog, de remélem lángba borul Barcelona, és az elnök nem éri meg a (na ezt inkább kihagyom, nem keresztényi)

Szóval ez az én történetem Messiről!
BarcaManiac87
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.08.26. 00:09:56

2020.08.26. 00:18:55

Nero. írta:
2020.08.26. 00:03:00
Imádom, rengeteget köszönhetünk neki, de örülök hogy tökös a klub és nem engedik el ingyen.

Meddig tart az átigazolási szezon?

Ha háromszor ekkora játékos lenne se teheti meg hogy “adjatok el ingyen.” Ha ekkora a mellény akkor jöjjenek az ügyvédek, jogászok stb. Ő is csak egy játékos. Egyelőre ez még mindig az FC Barcelona és nem FC Messi.

Ezek után a távozása lenne a legjobb forgatókönyv, de minimum 200ért. Vagy De Bruyne + 100.

33 éves, még maximum 2-3 éve van hátra. Nem fog ő itt dirigálni hogy ki lesz az edző, ki lesz eladva meg ki nem.

A Barca nélkül lehet hogy Rosarioba éli le az egész életét 150 centisen, és mivel nem egy atomfizikus valószínűleg nem élne valami hatalmas életszínvonalon.

Barátom egyrészt sokkal nagyobb tisztelettel beszélj Messziről.
Másrészt ott van az éremnek egy másik oldala: Hol lenne most a Barca Messi nélkül?
Ezen szerintem gondolkodj el.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.26. 00:03:00

Imádom, rengeteget köszönhetünk neki, de örülök hogy tökös a klub és nem engedik el ingyen.

Meddig tart az átigazolási szezon?

Ha háromszor ekkora játékos lenne se teheti meg hogy “adjatok el ingyen.” Ha ekkora a mellény akkor jöjjenek az ügyvédek, jogászok stb. Ő is csak egy játékos. Egyelőre ez még mindig az FC Barcelona és nem FC Messi.

Ezek után a távozása lenne a legjobb forgatókönyv, de minimum 200ért. Vagy De Bruyne + 100.

33 éves, még maximum 2-3 éve van hátra. Nem fog ő itt dirigálni hogy ki lesz az edző, ki lesz eladva meg ki nem.

A Barca nélkül lehet hogy Rosarioba éli le az egész életét 150 centisen, és mivel nem egy atomfizikus valószínűleg nem élne valami hatalmas életszínvonalon.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kocka2013
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.08.04. 17:16:33

2020.08.25. 23:58:38

MatyiG írta:
2020.08.25. 22:55:36
Sinya22 írta:
2020.08.25. 22:46:19
Nem tudom kik ezek,de az eurobarca is rájuk hivatkozott :

Bartomeu has decided to resign after the emergency meeting. [tyc sports]
Ők hozták le először, hogy távozni akar Messi.

Adna az ég, hogy lemondjon ez a suttyó.
Hagrid FCB pedig azt Írta hogy nem készül lemondani.. picit összevissza van most az egész nagy a káosz, de inkább kinézem ebből a paliból hogy nem mond le és megprobálja ráhuzni Messire a vizeslepedőt
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.08.25. 23:57:47

Undorító a Barca vezetősége úgy, ahogy van. Én 19 éve drukkolok a Barcának, de, ha nem mond le az elnökség azonnal és Messit is "elüldözik" , nekem ezennel vége és nem, mert divatdrukker vagyok, hanem, mert , ami most folyik ott annak semmi köze a Barcához, valószínűleg ezt fejezi ki most Messi azzal, hogy távozik. Semennyire nem érdekel a következő projekt, ha ez bekövetkezik. Az elnökség játékosokat edzőt távolít el és von felelősségre, de ők továbbra sem állnak fel és mondják, hogy elrontottuk, jöjjön az új vezetőség. Nem értek egyet azzal, hogy a cserben hagyja a csapatot Messi. 4-5 éve folyamatosan bombázzák szét ezt a Barcát és Messi mindig ott volt és minden évben magasan a világ fölé emelkedett,de ez sem volt elég. Gyakorlatilag Messi zsenialitása mentette meg ezt az undorító, inkompetens, szánalmas vezetőséget, mert hozott a Barca így is eredményeket, ami mellett ott voltak folyamatos botrányok, ostoba 100+ millás igazolások, folyamatos megalázások , középszerű edzők, La Masia játékosok tömeges lelépése.... Szerintem botrányos az is, ahogy a Barca történetének 3. legeredményesebb játékosát kutyába nem vették, felhívták és egy perc alatt elmondták (tudom, hogy ezt Koeman csinálta), hogy ennyi volt, menjél. Ez már rég nem az a Barca, amire büszkének lehetett lenni, hogy több mint egy klub. Ez a Barca Bartomeu vezetésével az egyik legocsmányabban működtetett klubbá vált. Messi ennek már nem akar a részese lenni.
Teljesen kivagyok, hogy a Barca történetének és valószínűleg a foci történetének legjobb játékosa, aki kb. ötvenszer mondta el, hogy imádja Barcelonát, itt akarja befejezni a pályafutását, el tudott jutni oda, hogy egy faxon elküldi, hogy nem jelenik meg többet és távozni akar. A Barca történelmének fekete napja az, hogy Messi nem itt fejezi be és az utolsó meccse a Barca történetének egyik legnagyobb égése és soha nem kapja meg azt a vastapsot százezer nézőtől a Camp Nouban és többszázezer szurkolótól Barcelona utcáin, amit senki soha nem érdemelt volna meg jobban, mint ő. Annyira mérhetetlenül méltatlan, igazságtalan és elfogadhatatlan.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2020.08.26. 00:09:40-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.25. 23:41:32

Elvileg pár napja már felvette a kapcsolatot Peppel és a Cityvel (Romero,Cat Radio szerint).

Hát nem tudom mi lesz,azt nagyon úgy látom,hogy Barto távozik ezek után,de hogy utána hogyan tovább, nem tudom. Oké,hogy lelép,de egyrészt mi lesz addig,meg tudják e győzni Messit,vagy ennek az egésznek csak annyi célja volt,hogy eltakarodjon?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.08.25. 23:39:16

Durva ez az egész. Nem is tudom hova tenni, ijedtemben le is csúszott egy jó üveg egri bikavér... :oops:
Persze ez csak egy sport és nem kéne, hogy bármilyen szinten is hatással legyen az ember életére de amióta bejött a hír, hogy Messi elhagyja a Barcát másra nem is tudok gondolni. Egyszerűen úgy érzem nem érhet így véget!
Bartot feszítsék keresztre meg a több kóklert!
Olyan rég szurkolok a Barcának és vagyok Messi fan, ennek nem szabad így lezáródni! :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2020.08.25. 23:31:09

14 éve vagyok MessiFan (itt a fórumon 12) és Barcelona szurkoló. Szinte együtt nőttem fel Messivel hiszen 10 éves voltam mikor megismertem azon a 2006-os VB-n. Átéltem minden fontos pillanatát, győzelmeket, vereségeket, élőben sajnos csak a lelátón ülve láthattam az Inter ellen 2 éve, de úgy voltam vele még lesz úgyis lehetőségem...
Az az igazság, hogy nekem a Liverpool elleni kiesés volt az utolsó csepp a pohárban, azóta csak nagyon ritkán nézek bele a Barca meccseibe, pedig máig megdobban a szívem mikor látok pár olyan embert akik tizenéve a csapatnál vannak és játsszák azt a játékot amit ők tudnak a legjobban.
Viszont én belefáradtam a kudarcokba, illetve maga a sport sem vonz már annyira, nincs meg a szikra. Olvasva ennek a szezonnak a kudarcait illetve ezt az utóbbi 8-2t, nem sok érzelmet váltott ki belőlem, csak maximum hálát hogy el tudtam engedni őket, mert valszeg idegroncs lennék most.
Nem igazán tudok mit hozzászólni a jelenlegi szituációhoz, ha Messi nem lesz a Barca játékosa a következő szezontól, akkor az lesz nálam az I-re a pont, és végleg elengedem ezt a korszakot és csak a legszebb emlékekre fogok emlékezni, amely sok embert tartalmaz innen a fórumról :)
Szerintem ez volt az utolsó kommentem, tényleg csak azért jöttem fel, hogy ezt kiadhassam magamból.
Köszi mindenkinek mindent.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.25. 22:55:36

Sinya22 írta:
2020.08.25. 22:46:19
Nem tudom kik ezek,de az eurobarca is rájuk hivatkozott :

Bartomeu has decided to resign after the emergency meeting. [tyc sports]
Ők hozták le először, hogy távozni akar Messi.

Adna az ég, hogy lemondjon ez a suttyó.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.25. 22:46:19

Nem tudom kik ezek,de az eurobarca is rájuk hivatkozott :

Bartomeu has decided to resign after the emergency meeting. [tyc sports]
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2020.08.25. 22:33:51

Sajnos egy időzített bomba az utolsó másodperceihez ért.

A klub és talán a futball világ egyik ha nem a legnagyobb játékosa, a Barca élő legendája - szemben a klub legrosszabb elnökével. Mind a két oldalon a legek, és én ettől féltem, hogy ez a mocsok Barto nem képes felállni, Messi pedig nem fogja az utolsó talán legjobb éveit elpocsékolni.

Valahol rettentően sajnálom és megszakad a szívem, ha távozna.. elképesztő amit Barca mezben véghez vitt, azt szavakkal nehéz lenne leírni és abba belegondolni, hogy milyen csapatokban, milyen társakkal játszhatott. Nyilván lehámozva a sztorit, egy játékos, távozni akar, ennyi. DE, a klub élő legendája, pr. értéke világ szinten top, Barca megadta neki a nagy lehetőséget, sérülései alatt is mellette álltak, temérdek pénz és tálcán kínáltak neki mindent, most pedig nem hogy küzdenének, inkább azt mondja, srácok nekem ez nem tetszik, sok sikert. nem érdekel Suarezt, aki kiöregedett, tapasztalat ide vagy oda, ha emiatt bepöccent, hát akkor én is sok sikert kívánok. Szóval ebből a tekintetből kicsit azt érzem, oda piszkít ahol enni kapott, a klub is rengeteget adott neki, Ő is a klubnak. Ennek nem így szabadna véget érnie. De ha ő kiöregedett spanokkal akarná folytatni.. nagyon furcsa egy szituáció, és ami a legrosszabb, a történelem legrosszabb elnöke van épp hatalmon.

Egy szó is száz, a labdarúgás történelmének fekete napja lenne ha távozna, sok-sok év van még benne top szinten, ha pedig motivált, akkor még mindig a legjobb és ő képviseli az a bizonyos szintet.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
norc9
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.05.31. 09:03:48

2020.08.25. 22:22:37

Én bízom benne, h azért viselkedik így, mert ez az utolsó esély arra, h Barto idő előtt távozzon! Még egy évet nem akar lenyomni ezzel az elnökkel és társaságával, úgy van vele, ha mennek marad, ha nem, akkor ő megy. Amolyan puccs kísérlet!?
Válasz küldése