Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.08.29. 19:30:18

Balinho írta:
2020.08.29. 10:34:46
,
Amúgy most miért haragudtak meg ennyien Messire? Azért mert azt az évek óta tartó pusztítást nem tűri tovább, év közben is többször felszólalt ellene, és mivel egyértelmű, hogy Bartoval nincs meg a változásnak a reménye sem, így most borítja az asztalt? Szerintem rengeteg csalódott Barca szurkoló frusztrációját közvetíti ezzel, sőt ennyire soha nem voltak még szem előtt a vezetői, szervezeti szintű problémák, mint most...

,

,
még ha nem is pontos, hogy megharagudtam, az azért engem is gondolkodóba ejtett, hogy miért hangolódok el érzelmileg egyre inkább Messitől?
talán azért, mert:
-nem tartom jogosnak azt a szinte kívül álló kinyilatkoztatást, hogy mindenki hibás csak én nem. hogy ő nem mondott ilyet?! igen ő keveset beszél de a viselkedése úgy összességében nekem ezt sugallja! nem építettetek körém csapatot? akkor mit akartok.!!
csakhogy ez nagyon sántít, mert Messi ugyanúgy égett a 8:2 nél mint a társai! érdekes módon mindenki a hat aranylabdás világsztár egykori!! színvonalán tekint rá és sajna ő is saját magára.
egy olyan Messi elfektette volna Boatenget, berámolt volna kettőt és más lett volna a meccs!
én ezt láttam, ezt gondolom és ez az oka, hogy kissé megzavarodtam a mostani viselkedése kapcsán.
- ezért van az is, hogy nem látom értelmét, hogy itt tartsák.....egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ez hogy működne.
szóval nagyon nem egyszerű ez nekem(sem) aki imádtam a játékát amióta megláttam a pályán.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.29. 18:21:29

bingyo24 írta:
2020.08.29. 18:15:58
Szégyen ahogy ezt az egészet intézik Messi ki kellett volna álljon ország világ elé ha tényleg távozni akar és őszintén beszéljen a problémájáról face tó face az elnök szemébe és mindenki felé nem így,hogy spekulálnak a háttérben mocskos gazemberek egytől egyik.Egyik sem őszinte és becsületes.
A Bayern elleni fiaskó után Messi volt interjúra hívva, de maga helyett elküldte Piquét. A válogatottat is lemondta amikor nem úgy mentek a dolog.

Ha akkor a lefújást követően őszintén elmondja a kamerába hogy ezt már nem bírja tovább, és a hátralevő 3-4 évét egy másik csapatban szeretné folytatni, akkor teljesen más a leányzó fekvése.

Egy héttel rá, faxon, “elmegyek ingyen”, besértődve azon hogy Suarezt meg 1-2 havert elakarnak küldeni, hát...

Amúgy az a baj hogy itt nagyon sokan csak olyan Barcát láttak, ahol Messi volt a vezér. A klub előtte is létezett, és sikerült trófeákat nyerni.
A távozása nem fog erősíteni minket, de a világ vége se jön el.
Bayern, Liverpool kifejezetten jó példa arra hogy első sorban csapat kell, nem világklasszisok egyéni megoldásaiban bízni.
Messi és Suarez mindketten világklasszisok, de a kettejük sétálgatását védekezésben már nem bírta el a csapat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2020.08.29. 18:15:58

Szégyen ahogy ezt az egészet intézik Messi ki kellett volna álljon ország világ elé ha tényleg távozni akar és őszintén beszéljen a problémájáról face tó face az elnök szemébe és mindenki felé nem így,hogy spekulálnak a háttérben mocskos gazemberek egytől egyik.Egyik sem őszinte és becsületes.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2020.08.29. 17:04:38

Gondolom ki van az rendesen számolva, hogy Messi átlagosan mekkora bevételt generál a klubnak.
Pl. Ronaldo távozása után ha jól emlékszem kb. 15-20 ezerrel esett vissza a nézőszám a Realnál. Ugyan így igaz ez a mezeladásokra, TV közvetítés nézettségére, szponzori bevételekre stb, a presztízsről nem is beszélve.
Nyilván nem kis összegről van szó, a klub nyeresége ugye nem túl acélos finoman szólva, a hatalmas bevételek ellenére sem, simán elképzelhető, hogy nem kicsit menne át mínuszba a mérleg Messi távozása esetén. Gondolom ezt nem tudják maguknak megengedni Bartoék.
Lehet jobban megéri a klubnak ha itt tartják Messit, lemondanak (hasamra csapok) 120 milliós bevételről amit érte kaphatnának és még a magas fizetése is belefér a maga 50-60-70 milliójával.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.29. 14:05:10

sztem is amúgy itt tartja majd Barto 21-ig, jön az új elnök, meg ha neadjisten Koeman elér bármi eredményt, plusz ha 34 évesen már tényleg senki sem vállalja be, akkor itt marad és hosszabbít végül. mondjuk nem tudom, h ez jó lesz-e a klubnak.

Joke én azt tudom írni neked is, hogyha Messinek kétségei vannak a projektünkkel kapcsolatban, meg nem szereti az elnököt, akkor ne láncolja magát hozzá egy kis plusz pénzért. azt te is beismerheted, hogy Messi a zsivány faterral együtt nem látott messzebb az orránál a hosszabbításkor, és megvették őket kilóra. legalább a fatert rafkósabbnak gondoltam ennél (mert Messi azért nem egy életrevaló figura a pályán kívül).

még arra is látok esélyt, h Barto köti az ebet a karóhoz a nyilvánosság előtt, de közben a neki nyaló katalán lapok írogatják a Bernardo+Dzsízüsz+100 millió jellegű vágyálmainkat, ami lényegében Barto tippje a Citynek, h egy ilyen konkrét ajánlatot kellene valójában tenniük.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.08.29. 13:58:50

Gránit: Tudom jol hogy miről szól a licit. De nem akarok ilyen mélységekbe belemenni..
A jelen heyzetről irok, teljesen lehetetlen amit irsz mert Messi, a Barca vagy Bartomeu tökmind1 álláspontja szerint NEM eladó! Akkor mire licitálnak?
A klub ha ugy dönt hogy átadó listára helyezi más a sztori, de akkor sem tudjuk eladni a legtöbbet fizetőnek! Ha a játékos nem akar oda menni. Pl: A kinai jingjang fc igéri a legtöbbet akkor eladjuk nekik? Nem mert Messi nem megy oda, ahogy KaKa sem ment anno a Citybe, hiába kináltak többet a Milannak mint a Real.

Semmi nem lesz, mert van 1 éve a szerződésből kifizethetetlen kivásarlási árral! itt marad, Bartomeu meg jövőre lelép legkésőbb.
Csak halkan megjegyzem hogy amatör hiba volt ez a fax Messitől, nem tudom milyen ügyvédekkel van körülvéve, de ebben a helyzetben nem ő diktál még ha 1 napig azt is gondolta mindenki..
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.29. 13:56:32

Leon írta:
2020.08.29. 13:22:34
Így van,le kell rántani a PSG-t vagy a Cityt amennyire csak lehet!Ha nem fizetnek akkor marad.
Ha meg sétálgat az egy év alatt meg nem csinál semmit akkor magával is kiszúr mert kétlem, hogy egy év "kihagyás" után bárki kapkodni fog egy 34 éves játékosért még akkor is ha Messinek hívják.
Jöjjön az a legalább 150-200 misi meg valami nem kutyaütő játékos és akkor van miről beszélgetni.
De jobb lemondani 100-150 millióról,plusz kifizetni a bruttó 70m fizetését,mintsem valahol engedni?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.08.29. 13:22:34

Így van,le kell rántani a PSG-t vagy a Cityt amennyire csak lehet!Ha nem fizetnek akkor marad.
Ha meg sétálgat az egy év alatt meg nem csinál semmit akkor magával is kiszúr mert kétlem, hogy egy év "kihagyás" után bárki kapkodni fog egy 34 éves játékosért még akkor is ha Messinek hívják.
Jöjjön az a legalább 150-200 misi meg valami nem kutyaütő játékos és akkor van miről beszélgetni.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.29. 13:17:25

Az is siman benne van, hogy barto nem engedi el, itt marad még 1 evig, azta az uj elnok meggyozi h maradjon.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.29. 13:07:20

csabimo írta:
2020.08.29. 11:45:28
Amiről te beszélsz azt árverésnek hivják, tárgyak ingatlanok stb, ott lehet licitálni. Amugy sem tudom hogy képzeled ezt, mert elvileg Messi nem eladó, ergo nem várunk ajánlatokat érte. Ő faxolt hogy menni szeretne, es a sok pletyka közül ha hinni lehet a Citybe menne. Sok választásunk nem maradt, vagy megtartjuk es jövőre esélyes hogy lelép ingyen, esetleg meggondolja magát, vagy eladjuk ahova Ő szeretne menni, és probaljuk a legtöbbet kihozni a bulibol. A mi vezetőségünket ismerve nem fogunk jol kijönni a bulibol.
Nem, bármire lehet licitálni, ami legálisan vásárolható, ez a sportolók játékjogára is vonatkozik. Minden transzfer egy árverés, legfeljebb nem nyitott és nem nyilvános. Egyébként nem csak tárgyakra szoktak licitálni, szolgáltatásokra is, szerződések, beszerzések megszerzésére is. E-aukciók is vannak, ahol minden potenciális vevő látja, ki mekkora ajánlatot tesz. Nincs "piaci ár", aki a legtöbbet adja az adott játékosért, annak adják el a játékjogát. Nem egyensúlyi áron adják el a játékosok játékjogát, hanem a legmagasabb áron, amely ajánlatként beérkezik. Nincs "piaci ár".

Messiért még nem jött konkrét ajánlat, legalábbis a nyilvánosság nem tud ilyenről. Nem arról arról beszéltek, hogy semmiképp nem adják el, hanem arról, hogy ingyen nem adják, és 222 millió euró alatt szó sem lehet Messi-transzferről.

"probaljuk a legtöbbet kihozni a bulibol", a klub is pontosan ezt szeretné. Éppen ezért nem lehet itt szó 100 milliós meg 150 milliós árról. Fizessen csak a City, jó sokat, és nem kell az első gagyi ajánlatot elfogadni.
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.08.29. 12:28:55

Egy - két gondolat.
1."Mindig megkapta a fizetését - fillérre."
Nem, jelentős fizetés csökkentésbe mentek be le - játékostársaival együtt - a járvány időszakában és úgy tudom nagy szerepe volt abban is, hogy inkább az ő fizetésük csökkenjen, ne az egyszerű alkalmazottaké.
2. "Maradjon és szolgálja le az egy évét."
Ok. De mindenképpen szükségünk van nekünk a BARCELONA FC -nek is egy saját Bale ikonra???
Na, akkor mi lenne a hozzászólás, ha nagy cimbijável, Suarezzel (merthogy neki is élő szerződése van, és miért is kellene csapatot keresnie?) elgolfozgatnának, esetleg Umtitivel hármasban menne az ulti. Mert neki is érvényes szerződése van!
3. Tényleg azzal segíti a legjobban a Barcelonát, ha marad egy évig levezetni, majd INGYEN elmegy egy más klubba feltöltődve, egy év erőnléti edzésekkel és gyakorlással a lábában?
4. Még az is megoldható, hogy az egész évünk elmúlik végigjátszott meg meccs nélkül, mert ez azért megoldható, ha izmozni kezdünk egy 33 éves itt fáj, ott lerúgtak játékossal - mert kb 3 perc, míg az első szabálytalanságot "kiharcolja" önmaga ellen és már jöhet is le, hozhatják is le hordágyon, sántikálva, stb.)
5. "Egy klub ikon legyen mindig klubikon".
Erre egy kis szösszenet. Kisiskolás korában hazajött egyszer a fiam és azt mondta: Miért kell nekem mindig jónak lennem? Minden más gyerek rosszalkodik, szaladgál, élvezi az együttlétet, csak én nekem kötelező jónak lenni?
Tényleg miért is? Jobb jegyet kap, szeretheti a tantónéni, jutalomkönyv. - de ezt mindig utólag kapta, amiért előtte jó volt.
Messi ugyanígy megdolgozott mindenért, amit itt néhányan sokalltok, túlzottnak éreztek, mert jó volt.


Szóval nem olyan egyszerű ez a kérdés.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.29. 11:47:00

Az életben nagyon sokszor felelőséget kell vállalni, még akkor is ha te vagy a világ legjobb játékosa. Amikor aláírsz egy szerződést (főleg egy olyat ahol évente 50 millió eurót kapsz mint fizetés), akkor gondolkodni kell és minden felelőséget vállalni kell.

A fizetését mindig megkapta az utolsó centig, akkor most a kivásárlási árat is ugyanazzal a precizitással akarjuk.

Vagy tartsa magát a szerződéshez és dolgozzon itt még egy évig.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.08.29. 11:45:28

gránit írta:
2020.08.29. 11:36:49
Miért lenne röhejes a 700 millió? Fizet a City minimum 200 millió eurót, és pluszba számos játékost. Ha Griezmann több mint 100 millióba került, nehogy már Messi is 100 millióba kerüljön... Messiért 100 vagy 150 millió? Ez a röhej inkább.

Piaci árról a labdarúgásban nemigen lehet beszélni, a játékosok nem egy egyensúlyi áron vannak eladva, hanem a legmagasabb összegért, amelyet valaki hajlandó értük kifizetni. Itt nem egy egyensúlyi árat kell belőni, mint tömegtermékek esetében, hanem annak eladni, aki a legmagasabb árat hajlandó megfizetni, akár messze egy virtuális egyensúlyi árhoz, "piaci" árhoz képest. Itt egy licitnek kellene bekövetkeznie: kérjük a téteket, aki eléri vagy leginkább megközelíti a mi elképzeléseinket, leigazolhatja.
Amiről te beszélsz azt árverésnek hivják, tárgyak ingatlanok stb, ott lehet licitálni. Amugy sem tudom hogy képzeled ezt, mert elvileg Messi nem eladó, ergo nem várunk ajánlatokat érte. Ő faxolt hogy menni szeretne, es a sok pletyka közül ha hinni lehet a Citybe menne. Sok választásunk nem maradt, vagy megtartjuk es jövőre esélyes hogy lelép ingyen, esetleg meggondolja magát, vagy eladjuk ahova Ő szeretne menni, és probaljuk a legtöbbet kihozni a bulibol. A mi vezetőségünket ismerve nem fogunk jol kijönni a bulibol.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.29. 11:36:49

Miért lenne röhejes a 700 millió? Fizet a City minimum 200 millió eurót, és pluszba számos játékost. Ha Griezmann több mint 100 millióba került, nehogy már Messi is 100 millióba kerüljön... Messiért 100 vagy 150 millió? Ez a röhej inkább.

Piaci árról a labdarúgásban nemigen lehet beszélni, a játékosok nem egy egyensúlyi áron vannak eladva, hanem a legmagasabb összegért, amelyet valaki hajlandó értük kifizetni. Itt nem egy egyensúlyi árat kell belőni, mint tömegtermékek esetében, hanem annak eladni, aki a legmagasabb árat hajlandó megfizetni, akár messze egy virtuális egyensúlyi ár, "piaci" ár felett. Itt egy licitnek kellene bekövetkeznie: kérjük a téteket, aki eléri vagy leginkább megközelíti a mi elképzeléseinket, leigazolhatja.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.29. 11:31:58

gránit írta:
2020.08.29. 11:05:18
Balinho írta:
2020.08.29. 10:34:46

Tehát inkább üljön egy évet a lelátón, vagy játsszon full motiválatlanul és rombolja a morált egy évet újjáépítendő csapatban, ahol idén nem lehet reális elvárás komoly címek elhódítása, és aztán jövőre menjen ingyen ahelyett, hogy idén elengedjük, kapjunk érte pénzt, és fiatal játékosokat az újjáépítéshez?
Nem kell egy évet ülnie a lelátón vagy full motiválatlanul játszania. De a csapat, ami elviszi, ki kell hogy fizesse az árát. Teljesen megértem, hogy Messi menni akar, a klub 2015 óta képtelen BL-győzelemre esélyes csapatot építeni. Nem ismerek hozzá hasonló kaliberű sportolót, aki ilyen türelmesen tűrte volna, hogy éveket dob a kukába a a pályafutásából, a klubjának inkompetenciája miatt. Lewis Hamilton is jól tette, hogy váltott annak idején. Mindent Ron Dennis-nek és a McLarennek köszönhetett, és ő kamatostul vissza is fizetett mindent. A csapat viszont már nem tudott többé vb-esélyes autót rakni alá, teljesen jogosan távozott. A példákat lehetne sorolni napestig. Teljesen megértem Messit, a kivásárlási árát viszont ki kell fizetni. Mi is százmilliókat fizettünk olyan játékosokért, akik Messinek a nyomába se érnek. Le lehet igazolni Messit, de az árát ki kell fizetniük (ahogy azt a bartomeus topic-ban írtam, ez lehet pénz + barter is, amivel még jobban is járnánk, mint csak pénzzel).
Okés amit írsz én is ezt vallom, de mi az az ár? A kivásárlási? Az nyilván gagyi mégis csak 33 éves. Egy Jesus+Garcia+70-80 milla. Nekem ez lenne az az ár. Lényeg,hogy legyen konszenzus, mert az hogy a klub legenda ezek után itt marad a lelátón, vagy lézengve a pályán az senkinek sem lesz jó. Most már elértünk ahhoz a ponthoz.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2020.08.29. 11:29:48

gránit írta:
2020.08.29. 11:05:18
Balinho írta:
2020.08.29. 10:34:46

Tehát inkább üljön egy évet a lelátón, vagy játsszon full motiválatlanul és rombolja a morált egy évet újjáépítendő csapatban, ahol idén nem lehet reális elvárás komoly címek elhódítása, és aztán jövőre menjen ingyen ahelyett, hogy idén elengedjük, kapjunk érte pénzt, és fiatal játékosokat az újjáépítéshez?
Nem kell egy évet ülnie a lelátón vagy full motiválatlanul játszania. De a csapat, ami elviszi, ki kell hogy fizesse az árát. Teljesen megértem, hogy Messi menni akar, a klub 2015 óta képtelen BL-győzelemre esélyes csapatot építeni. Nem ismerek hozzá hasonló kaliberű sportolót, aki ilyen türelmesen tűrte volna, hogy éveket dob a kukába a a pályafutásából, a klubjának inkompetenciája miatt. Lewis Hamilton is jól tette, hogy váltott annak idején. Mindent Ron Dennis-nek és a McLarennek köszönhetett, és ő kamatostul vissza is fizetett mindent. A csapat viszont már nem tudott többé vb-esélyes autót rakni alá, teljesen jogosan távozott. A példákat lehetne sorolni napestig. Teljesen megértem Messit, a kivásárlási árát viszont ki kell fizetni. Mi is százmilliókat fizettünk olyan játékosokért, akik Messinek a nyomába se érnek. Le lehet igazolni Messit, de az árát ki kell fizetniük (ahogy azt a bartomeus topic-ban írtam, ez lehet pénz + barter is, amivel még jobban is járnánk, mint csak pénzzel).
Ha 700M-t kérünk, az röhejes, és nyilván nem is fogja senki kifizetni, akkor meg jön az az opció, hogy marad egy évet és utána ingyen lelép. A 700M-s kivásárlási ár nem a valós piaci értéke, ahogy Ronaldonak se volt az az 1Mrd Euro. Ezzel gyakorlatilag ki akarták játszani azt a szabályt, hogy a spanyoloknál kötelező kivásárlási árat rakni a szerződésbe.

A reális megoldás az, hogy a vevő fizet érte (akár full készpénzben, akár játékoscserékkel vegyítve) egy csinos összeget, ami a vevőnek is pont annyira fáj, hogy még be tudja vállalni, a Barcának is pont annyira elég, hogy már egy fanyar arckifejezéssel, a jövőt szem előtt tartva rá tudjon bólintani. Hogy ez mennyi, 100, 150 vagy 200+ azt majd kialkudják a felek.

Igazából a három félből egyik sincs igazán erő pozícióban: a Barca nem izmozhat, mert ha ragaszkodik a 700-hoz, akkor egy év múlva ingyen kell elengedje Messit, a vevők ha most olyan helyzetben vannak, hogy elhozhatják Leot, akkor muszáj lecsapniuk rá, mert jövőre, átigazolási díj nélkül ki tudja mekkora kereslet lesz az aláírására, és Messi se feszülhet, mert ha nincs megoldás, akkor egy évig a maga által telefingott helyen kell egy toxikus környezetben játszania, és jó eséllyel a saját ázsióját és értékét is csökkenti az egy év üresjárat. Minden adva van egy fair alkuhoz, ami persze olyan összeg lesz, amiért mindkét fél fanyalgásra hajlamosabb rétege panaszkodhat.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.08.29. 11:28:18

700 millió lett a kivásárlási ára, mert Messi nem akart elmenni, de azért kiskapuként megvolt a lehetőség az év végi kilépéssel, mert érezhette, hogy egyre neccesebb lesz idővel a helyzet, ha továbbra is marad az eszetlen kapkodás és költekezés korszaka. Szerintem a korábban visszatáncoló Griezmann horror ára és szerződési feltételei voltak az utolsó szögek, mert Neymar kapcsán még a játékos "haverok" is belengették, hogy képesek lemondani igényeikről, hogy újra visszahozzák, erre jött inkább az egy évvel korábban a clubot beégető francia túlárazva.
Griezmann egész biztos jobb képet mutatna jövőre, ha elmennének az öregek, de sosem volt és nem is lesz egy szint Messivel vagy akár Neymarral, mert a képességei nincsenek meg hozzá.

A 8-2 után viszont be kellett Messinek is látnia, hogy a pályafutásából fennmaradó években itt már nem lesz lehetőség újra csúcsra érni (ehhez Ő maga már érdes kevés és a kedvelt játszótársak is, az újak többsége pedig eleve nem volt alkalmas rá), így a kudarccal szétesik az a baráti légkör, amit szeretett maga körül, és sajnos nem annyira profi, hogy ettől függetleníteni tudja magát (ez talán a legnagyobb gyengesége).
Azért viszont vannak még benne ambíciók és azt a legmagasabb szinten szeretné még egyszer megmutatni, ezért is vágna bele a PL-be, bár az időzítése elkésett, mert szerintem ezt két-három éve kellett volna meglépnie, ami a Barcelonát is hamarabb olyan pályára helyezte volna, hogy kénytelenek változtatni.
Újabb egy évvel mindkét fél rosszul járna, csak akkor lenne értelme maradnia, ha tényleg itt szeretné bejezni a pályafutását, beáldozva a fennmaradó éveit egy akár még eredménytelenebb időszakra levezetésként.
Valószínűleg túl későn jött el az a pillanat részéről, hogy az egyéni sportolói ambícióit a baráti légkörű, komfortzónájú nevelő egyesület elé helyezze, újra megversenyeztetve magát, mert ha előbb csap az asztalra, akkor a Barcelona vezetőség részéről is kikényszerítette volna a változást és Ő is végérvényesen bizonyíthatott volna házon kívül, mert még fizikailag is alkalmasabb lett volna erre.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.29. 11:05:18

Balinho írta:
2020.08.29. 10:34:46

Tehát inkább üljön egy évet a lelátón, vagy játsszon full motiválatlanul és rombolja a morált egy évet újjáépítendő csapatban, ahol idén nem lehet reális elvárás komoly címek elhódítása, és aztán jövőre menjen ingyen ahelyett, hogy idén elengedjük, kapjunk érte pénzt, és fiatal játékosokat az újjáépítéshez?
Nem kell egy évet ülnie a lelátón vagy full motiválatlanul játszania. De a csapat, ami elviszi, ki kell hogy fizesse az árát. Teljesen megértem, hogy Messi menni akar, a klub 2015 óta képtelen BL-győzelemre esélyes csapatot építeni. Nem ismerek hozzá hasonló kaliberű sportolót, aki ilyen türelmesen tűrte volna, hogy éveket dob a kukába a a pályafutásából, a klubjának inkompetenciája miatt. Lewis Hamilton is jól tette, hogy váltott annak idején. Mindent Ron Dennis-nek és a McLarennek köszönhetett, és ő kamatostul vissza is fizetett mindent. A csapat viszont már nem tudott többé vb-esélyes autót rakni alá, teljesen jogosan távozott. A példákat lehetne sorolni napestig. Teljesen megértem Messit, a kivásárlási árát viszont ki kell fizetni. Mi is százmilliókat fizettünk olyan játékosokért, akik Messinek a nyomába se érnek. Le lehet igazolni Messit, de az árát ki kell fizetniük (ahogy azt a bartomeus topic-ban írtam, ez lehet pénz + barter is, amivel még jobban is járnánk, mint csak pénzzel).
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.29. 10:43:12

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.29. 09:31:10
Ez már ott problémás, hogy már akkor tele volt a sajtó Messi távozási szándékával amikor Koemant kinevezték edzőnek, aki először Messivel beszélt, és utána jött az hogy telefonon kirúgták Suarezt, az egyetlen kilencest a csapatban.
Az események kronológiája így néz ki:

08.14. 21:00-23:00: a Bayern rommá ver minket a BL-ben

08.16. 10:00 - All the players in the squad are transferable, with the exception of Ter Stegen, De Jong and Messi, as well as the young newcomers, such as Fati and Puig. The rest can leave if a good offer arrives, and if no offers arrive at all, Bar?a are ready to terminate contracts. [md]

The humiliation and embarrassment against Bayern in Lisbon will have consequences for the Bar?a squad: with few exceptions (Ter Stegen, Lenglet, De Jong and Messi), the whole team is on the market. [sport]

08.16. 19:00 - Bechler bejelenti, h Messi menni akar.
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.29. 09:31:10
Ha meg azt kapja meg hogy "haver, 700 millió vagy itt rohadsz jövőre is", akkor ne csodálkozzunk ha beint.
MNS, itt azt kellene átgondolni, hogy a kivásárlási árat nem csak úgy kidobja egy gép, hanem megtárgyalja egymással a játékos meg az elnök. Az elnök nagyon magasat akar, a játékos nagyon alacsonyat, aztán boltolnak. Messinek azt kellett volna mondania 2018-ban, hogy rendben Barto, nekem nem kell 100 millás bónusz meg fizuemelés sem, hisz' már így is van 10 villám meg 20 jachtom, de akkor a kivásárlási áram legyen max 150 millió, mert egy patkány vagy, és nem bízok benned.

Barto viszont nem akarja elengedni, mert az nagy bukta neki, úgyhogy Neymar után neki irreális összeget akart adni. Messi pedig belement, aminek a 100 millás bónusz meg az évi bruttó 70 volt az ára. Aztán meg Barto hülye lenne nem ragaszkodni ehhez, miután megvásárolta Messitől ezt a kivásárlási árat. Barto sajnos bármekkora patkány is, működőképes aggyal sajnos úgy látszik, csak ő rendelkezik a felek közül. A gengszter Jorge Messit is úgy látszik eltette befőttnek.

Végső soron amit lejjebb is írnak, az lenne a jó megoldás, ha elengednénk vmi 100-200 közötti összegért, aztán Barto is menne a rákba. Viszont Messiék a hosszabbításkor eladták magukat az elnöknek, és most teljes mértékben az ő kegyének vannak kiszolgáltatva. Ezt elcseszték rendesen.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.29. 10:35:53

Nyiri81 írta:
2020.08.29. 10:04:26
Napok teltek el és Messi azóta sem szólt a klubnak. Ez azért szerintem tiszteletlenség. Nem az elnökségről beszélek. Az nem személyesíti meg a klubot számomra... A KLUBnak... Amit annyira imád (elvileg). A szurkolóknak azok akik minden egyes megmozduláskor skandálták a nevét, azok aki akkor is éltették ha nem úgy ment a szekér. Szerintem ez a pofátlanság teteje tőle, hogy közli hogy lép (mindegy hogyan) aztán azt olvasni hogy most már az ügyvédek beszélgetnek. De nem áll ki a szurkolók elé akik 20 éve szeretik is imádják. Miattuk is lehet 100 millás aláírási pénze és 70 millás fizuja. Áh mindegy is. Csak felbosszantom magam. Bicskanyitogató hogy kussol azóta hogy kiborította a bilit.

Ha 8-2 után képes így lelépni, csak gratulálni tudok neki.
Lehet igazad van, de lehet azért nem kommunikál,mert ha valamit kimondana hivatalosban személyesen, akkor onnantól csak arra mozdulhat. Kicsit most megkeveredtek a dolgok a fax óta. De mondom lehet igazad van és szimplán nincs meg benne az a fajta erkölcsi tartás, amit gondoltunk róla. Én azért nem törnék pálcát felette még. Jó én utána sem kövezném meg,hisz annyi örömöt adott nekünk és lehet Ő is emberből van és egyszerűen elszabta. Jövő hét végére okosabbak leszünk.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2020.08.29. 10:34:46

Nero. írta:
2020.08.28. 21:36:28
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.28. 21:10:57
A hírek szerint fordult a kocka, és Bartomeu tájékoztatta Messi ügyvédeit hogy a kivásárlási ára alatt nem fogja elengedni.(rac1)

Természetesen a Sport és a Mundo Bartomeut élteti, Messi kárára.(meglepő)
Én is éltetem emiatt. Lehet hozni a 700 misit és állni az évi 50-70 milliós fizetését. Ha nincs ennyi akkor elég lesz 300 is de mellé kérjük KdBt, Sterlinget és még valakit. Köszi.

Vagy menjen jövőre ingyen. 33 évesen egy ilyen kaliberű játékosnál minden év rengeteget számít.

Ez mostmár sokkal többről szól mint egy transzfer. Itt nem a Man City vagy Leo fog diktálni.

Inkább legyen balhé és üljön a lelátón egy évet de most már többször nem leszünk lehúzva.
Tehát inkább üljön egy évet a lelátón, vagy játsszon full motiválatlanul és rombolja a morált egy évet újjáépítendő csapatban, ahol idén nem lehet reális elvárás komoly címek elhódítása, és aztán jövőre menjen ingyen ahelyett, hogy idén elengedjük, kapjunk érte pénzt, és fiatal játékosokat az újjáépítéshez?

Ebben csak én nem értem a logikát? Vagy az a logika, hogy a durcás Messire durcázzunk meg dupla annyira?

Amúgy most miért haragudtak meg ennyien Messire? Azért mert azt az évek óta tartó pusztítást nem tűri tovább, év közben is többször felszólalt ellene, és mivel egyértelmű, hogy Bartoval nincs meg a változásnak a reménye sem, így most borítja az asztalt? Szerintem rengeteg csalódott Barca szurkoló frusztrációját közvetíti ezzel, sőt ennyire soha nem voltak még szem előtt a vezetői, szervezeti szintű problémák, mint most...

Sok pénzt kapott a klubtól ez igaz, de minden ember fizetésért dolgozik, jellemzően annyi pénzért, amennyit a piacon ér a munkája. Messi is azért kapott ennyit, mert még így is pluszt adott a klubnak (sportszakmailag, eredményességben, marketingben, és ezekből adódóan végső soron gazdaságilag is). Senkinek nem kötelező egy élhetetlen, demotiváló, kilátástalan munkakörnyezetben dolgoznia, ahol esélye nincs a saját maga elé állított célok elérésére.

Messi a nagyon sokadik után besokallt, én tökre megértem. A klubnak innentől a jól felfogott érdeke, hogy ebből a helyzetből hozza ki a legtöbbet. Ez pedig egyáltalán nem az, hogy a 700M-s kivásárlási árral izmozzon, hanem, hogy a jövőt leginkább építő döntéseket hozzon.

A 100M + G. Jezus, Garcia, Bernarndo (de akár ennél eggyel reálisabb, eggyel szerényebb, de hasonló konstrukciójú) ajánlat / egy év múlva Messi ingyen megy opció között ki választaná az utóbbit? Csak azért, hogy most aztán jól megmutattuk neki, igaz jövőre jóval gyengébb csapatunk lett, de most aztán majd mindenki tudja, hol a helye...
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2020.08.29. 10:31:06

Én imádom és imádni fogom a csapatot, és Messi a goat számomra, az is marad, bárhogy legyen. Bárhogy. Ettől függetlenül nem kell ide semmilyen mediatrukk bartotol, mint egyszeri szurkoló, nincs túl sok elvarasom Messi felé, ugyanakkor van egy alap, amit mindig, mindenkor el kellene érnie. Neki is és mindenkinek aki felhuzza a mezt.
Egyrészt sokan elsiklanak afelett, hogy milyen pénzekrol van itt szó hosszú évek alatt. De azért néha nem árt izlelgetni, hogy azt a lóvét amit Leó hazavitt a barcatol azt sokkal egyszerűbb milliárd euróban kifejezni, mint millióban. Srácok. Ezen a szinten nincs helye amatorkodesnek. Ugyancsak (ha tetszik ha nem) az, hogy valaki a legjobb és valakiből klublegenda lesz, az felelősséggel is jár, nem csak milliárd eurós fizetéssel. Van egy alap tisztelet, amit mindig meg kellene adnia a százmilliós szurkolotabornak, akik évtizede skandaljak a nevét és istenként tisztelik. Ebbe sajnos nem fér bele, hogy 33 évesen lelep, főleg egy süllyedő hajóról. Ebbe nem fér bele, hogy nem tesz ki egy egy perces videót, amiben nagy vonalakban tájékoztatja a szurkolóit. Vagy egy posztot. Vagy egy interjút.
Tudom, azt is néznie kell hogy már nincs sok éve hátra. Ezt néznie kell minden kiváló játékosnak. De Messi nem csak egy kiváló játékos, ő több annál, a neve osszeforrt a barcaval (és ez nem feltétlen kizárólag jó dolog). De így alakult és ez innen már felelősség. Ha így lép le, azzal sokkal rosszabb szajizt hagy, és ezt az öt körülvevő embereknek tudnia kellene. Szóval én drukkolok hogy szépen rendezodjon ez, és álljon egy barto buktatas a háttérben, mert igen, neki innen kellene visszavonulnia, igen, akkor is ha az utolsó pár éve nem hoz atuto sikereket. Mert ezzel jár ha klublegenda vagy. Néha hozol áldozatot. Ettől vagy legenda és nem csak egy kiváló játékos.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.08.29. 10:04:26

Napok teltek el és Messi azóta sem szólt a klubnak. Ez azért szerintem tiszteletlenség. Nem az elnökségről beszélek. Az nem személyesíti meg a klubot számomra... A KLUBnak... Amit annyira imád (elvileg). A szurkolóknak azok akik minden egyes megmozduláskor skandálták a nevét, azok aki akkor is éltették ha nem úgy ment a szekér. Szerintem ez a pofátlanság teteje tőle, hogy közli hogy lép (mindegy hogyan) aztán azt olvasni hogy most már az ügyvédek beszélgetnek. De nem áll ki a szurkolók elé akik 20 éve szeretik is imádják. Miattuk is lehet 100 millás aláírási pénze és 70 millás fizuja. Áh mindegy is. Csak felbosszantom magam. Bicskanyitogató hogy kussol azóta hogy kiborította a bilit.

Ha 8-2 után képes így lelépni, csak gratulálni tudok neki.
Csak is Puyol
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.29. 09:31:10

mess2009 írta:
2020.08.29. 09:03:45

bennem egyre inkább egyszerűsödik a kép: hősünk, egyszerűen megsértődött, hogy kirúgták a haverját! ( költőien: betelt a pohár...)
a bennfentes öreg azt mondja, már hat hónapja(sic!) olyan rossz a viszony, hogy a hosszabbításról nem is hajlandó tárgyalni!
akkor hogy követhet el olyan banális hibát, hogy elmulaszt egy jogvesztő határidőt!? a válasz, sehogy. nem is akart valójában elmenni. azt akart(tak a faterral az élen) amit eddig, még több pénzt , még jobb feltételeket. az persze igaz, hogy a lehetőségek sorra beszűkülni látszottak, minden a végkifejlet felé sodorta, ahogy mondják, emberek vagyunk.... kellett egy váratlan, egy emocionális löket amivel ide jutott.
a játszma ahogy mondják sok tényezős, de kétségtelenül le lehet játszani egyszerűen is most megy az agyalás ezerrel.
szurkolók -kontra- Messi? ne is reméljetek konszenzust. ki így, ki úgy. azért azt sem mondhatjuk, hogy ez olyan példátlan, úttörő, soha nem látott dolog lenne, hiszen itt volt az orrunk előtt Ney és akár CR7 esete azok is elég nagyot szóltak de a világ nem dőlt össze.
Ez már ott problémás, hogy már akkor tele volt a sajtó Messi távozási szándékával amikor Koemant kinevezték edzőnek, aki először Messivel beszélt, és utána jött az hogy telefonon kirúgták Suarezt, az egyetlen kilencest a csapatban.

Természetesen a (Bartomeu által befolyásolt) sajtónak az a célja hogy ezt összeolvassza, és kihozza belőle hogy Suarez kirakása miatt hisztizett be Messi, sikerült is.
Júniusban meg a szezon közepe volt, szétszakadva, feltételezem a szezon végével akart dönteni, feltételezve azt hogy korrekt elbánásban fog részesülni, elvégre az eredeti dátum sem véletlen hogy nem március közepére szólt hanem a szezon utánra.
Ha meg azt kapja meg hogy "haver, 700 millió vagy itt rohadsz jövőre is", akkor ne csodálkozzunk ha beint.

Mivel a kölcsönszerződések lejárta is tolódott a szezonnal, így még lesz pár kör jogilag, aztán majd döntenek az okosok.
Amúgy előtte is 500 millió körül volt a kivásárlási ára, számít bármit is?
Hozzáteszem ha nem hosszabbít 2017-ben, akkor 2018 nyarán ingyen távozhatott volna mert lejárt a szerződése, nem (csak) azért hosszabbított hogy többet keressen, de erről is sokan úgy beszélnek mintha idén januárban és tavaly januárban hosszabbított volna busás pénzért.


NovaProspekt:A nagy haverok közül egyedül az egyetlen csatárunkat rakták ki, Busi, Piqué, Alba és társai maradnak.

A legjobb az lenne ezek után ha ő is menne(pénzért), és Bartomeu is a nyáron.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.29. 09:21:40

mess2009 írta:
2020.08.29. 09:03:45
bennem egyre inkább egyszerűsödik a kép: hősünk, egyszerűen megsértődött, hogy kirúgták a haverját! ( költőien: betelt a pohár...)
a bennfentes öreg azt mondja, már hat hónapja(sic!) olyan rossz a viszony, hogy a hosszabbításról nem is hajlandó tárgyalni!
akkor hogy követhet el olyan banális hibát, hogy elmulaszt egy jogvesztő határidőt!? a válasz, sehogy. nem is akart valójában elmenni. azt akart(tak a faterral az élen) amit eddig, még több pénzt , még jobb feltételeket.
egyetértek sajnos, van egy ilyen olvasata az egésznek. az eddigi BL-blamák után soha egy mukkot nem hallottunk arról, hogy menne, a mostani 8-2 után sem volt semmi mindaddig, amíg nem jöttek a hírek arról, hogy a haverok pakolódnak ki a csapatból.

ha meg nem bízik Messi Bartoban és a sportprojektünkben, nem kellett volna a 700 milliós kivásárlásit aláírnia. ha nem kellett volna fél milliárdos új szerződés, sztem megállapodhattak volna alacsonyabb váltságdíjban is.
Válasz küldése