Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.02. 07:59:23

visca el barca írta:
2020.09.02. 06:41:19
Nero. írta:
2020.09.02. 00:44:15
Az Inter nem hajlandó Vidalért fizetni

Az elmúlt 10 évben rendesen lelettünk húzva minden nyáron de ami most történik az valami olyan lesz amit eddig nem láttunk.
A juvenak meg suarez kellene, de ok se akarnak fizetni 😂
Mi meg kozben a fiatalitas jegyeben a 30 eves wijnaldumot hajkurasszuk.
Röhej, de jelenleg ez van. Én sem fizetnék értük egy árva centet sem, ha nem akarom őket körmömszakadtáig. És nem azért nem fizetnék, mert nem érnek semmit, hanem mert tudom a játékos is és az eladó is csapdában vergődik. Kivéreztetik egymást a végén meg oda dobnak nekik egy alamizsnát.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.09.02. 07:43:06

Samper írta:
2020.09.02. 06:44:06
A legtitokzatosabb, hogy milyen jövőt szánnak a Cou -Dembi - Gríz triónak. Rájuk fog épülni az új csapat? Vagy belőlük szereznek pénzt igazolásokhoz?
Rájuk fog épülni az új csapat, nekem ez elég egyértelműnek látszik a hírek alapján. Most a hitelesség kérdésébe nem szeretnék belemenni.
més que un club
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.09.02. 07:22:50

Eddig az volt a baj hogy miért nem hajtjuk el őket. Most itt a lehetőség akkor örülni kéne, nem? A fizetésükkel így is rengeteg pénz felszabadulna.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.02. 06:44:06

A legtitokzatosabb, hogy milyen jövőt szánnak a Cou -Dembi - Gríz triónak. Rájuk fog épülni az új csapat? Vagy belőlük szereznek pénzt igazolásokhoz?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.02. 06:41:19

Nero. írta:
2020.09.02. 00:44:15
Az Inter nem hajlandó Vidalért fizetni

Az elmúlt 10 évben rendesen lelettünk húzva minden nyáron de ami most történik az valami olyan lesz amit eddig nem láttunk.
A juvenak meg suarez kellene, de ok se akarnak fizetni 😂
Mi meg kozben a fiatalitas jegyeben a 30 eves wijnaldumot hajkurasszuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.02. 00:44:15

Az Inter nem hajlandó Vidalért fizetni

Az elmúlt 10 évben rendesen lelettünk húzva minden nyáron de ami most történik az valami olyan lesz amit eddig nem láttunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.09.01. 22:55:16

Varatrix írta:
2020.09.01. 15:06:45
dinnyesz írta:
2020.09.01. 14:59:25
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Egyetértek. Amúgy elkényelmesedtünk. Összességében a 2007/08-as szezonban éltünk meg utoljára, nagy klub válságot. 12 éve!
Amúgy a 08/09-es szezonban sem voltak sokkal biztatóbbak az előszelek, de mégis pesszimistább vagyok.
Szerintem, most könnyebb a helyzet nagy csapatot csinálni mint 2008 környékén volt. A nagy klubok, nagyon egy szinten vannak, sokszor cask a szerencse és a bíró dönt, hogy ki nyer ki veszít. Egy jól összerakott csapattal bárki elkapható. Amúgy annyira nem hiszik a Barcában, mint korábban. Akkor Messi pótolni tudta Ronaldinhot- most, Messit nincs aki pótolja. Coutinho lehet hogy nem is marad és neki, azért ez nagy falat lenne...Ilyen szintet ez a szét esett csapat nem fog tudni lépni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.01. 21:22:18

Feast4 írta:
2020.09.01. 17:06:51
Érdekes, hogy a saját neveléseknek eddig nem mondták, hogy lehet pakolni nem? :mrgreen:
dehogy mondták. SR-t is már nem győznék lerabolni rólunk, ha nem láncolnánk magunkhoz :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.01. 17:06:51

NovaProspekt írta:
2020.09.01. 17:04:00
LG írta:
2020.09.01. 16:51:58
Szerintem a legtöbbünknek azzal van a baja, hogy miért nem azokat az öregeket adjuk el elsősorban, akik a legnagyobb kerékkötők.
LG, sztem erre a kérdésre te magad is tudod a választ. :D
Érdekes, hogy a saját neveléseknek eddig nem mondták, hogy lehet pakolni nem? :mrgreen:
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.01. 17:04:00

LG írta:
2020.09.01. 16:51:58
Szerintem a legtöbbünknek azzal van a baja, hogy miért nem azokat az öregeket adjuk el elsősorban, akik a legnagyobb kerékkötők.
LG, sztem erre a kérdésre te magad is tudod a választ. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.01. 16:51:58

dinnyesz írta:
2020.09.01. 14:59:25
Varatrix írta:
2020.09.01. 14:02:38

Ez nekem is feltűnt, de észnél kell lenni, mert a fórum néha csak egy arctalan tömeg, és nem biztos, hogy most azok tartanák meg, akik korábban kivoltak rá.
Továbbá mindenkinek volt kb saját forgató könyve, hogy kit tenne ki, kit padoztatna, és nem biztos, hogy volt egyezés. Suárezt a legtöbben már akkor padra írták, erre emlékszem!
Abba már nem is akartam belemenni, hogy eddig az volt a baj hogy öreg a csapat és mért nem játszanak a fiatalok, most meg mért adjuk el az öregeket..
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Szerintem a legtöbbünknek azzal van a baja, hogy miért nem azokat az öregeket adjuk el elsősorban, akik a legnagyobb kerékkötők. De ezt írtam Suarez topicjában is. Lehet érveket felhozni az az uruguayi elküldése mellett, csak ugyanezen érvek alapján 3-4 játékost hamarább kellett volna elküldeni.

Koeman pedig edzőként még semmi olyat nem tett le, amiért bízni kéne benne. A nagy karizmatikussága, amit néhányan emlegetnek, annyiban mutatkozott meg, hogy összebalhézott a nagyobb játékosokkal, akikkel eddig dolgozott. Tehát én már az ő kinevezését is hibának tartom, attól tartok, a rombolás nem ért véget a 8-2-vel, Bartoék még egy évig még mélyebbre fogják ásni a klubot. De sokan támogatják is őket, pl. a pártolók, szóval valahol meg is érdemeljük.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.01. 16:43:27

Goikoechea írta:
2020.09.01. 15:15:34
Nagyon sajnálom, hogy a klub képtelen eladni jóáron, vagy alatta olyan kvalitású játékosokat, mint Suarez, Rakitic, Vidal. Ezek a játékosok nem hiszem, hogy nem érnek meg 10 milliót se, és azt sem, hogy egy Juve, Inter, vagy éppen Sevilla ne tudna ennyit kiperkálni értük. Hogy ott mennyi lenne a fizu, az mnm ránk tartozik. Megértem, hogy magas a bér meg ilyenek, de miért a Barcának kell ráfizetni? Nem a vezetőség töketlensége? Madridban nem játszó csere emberek meg milliókért kerülnek el. Így nem lesz bevétel egy peták sem. A következő az lesz, hogy mi fogunk fizetni, hogy valaki vigye el Rafinhat meg Umtitit. Borzalmas! És természetesen a Messi sztorinak koránt sincs vége. Én már borítanám az asztalt.
A probléma tök egyszerű és írtad is.

Rakitic 32 éves. A fizetése hatalmas. Egy ennyi idős játékos ha kisebb klubba megy az csak úgy játszik, ha a transferdíj 0. Nekünk meg szabadulni kell a bértömegtől.

A szitú ugyanez Suarez 33 év, nincs a karrierjébe már 5-6 év, viszont marha nagy a fizuja. Csak úgy játszik, az átigazolása ha a következő klub lespórolja a a transfer díjon az aláíráspénzt.

Vidal 33 éves, szintén zenész.

Busquets 32 éves, ha valaki vinné is marha sokat keres.

Jordi Alba 31 éves, marha nagy fizetéssel, ugyanez lenne.

Aztán ott vannak a többiek Umtiti, nagyon beton szerződéssel, láb nélkül. Dembélé esetében ez halmozottan igaz.

Na így rögtön a keret több mint fele nem is piacképes.

Chino írta:
2020.09.01. 16:18:29

Lehet, hogy pont egy Pjanic-De Jong duó lesz a helyén, ki tudja.
Mivel Pjanicsot vkp-ra butították az utolsó Juvéban töltött évei alatt, szinte tuti ez lesz. Vagy ha nem jön be vissza a 4-3-3. Koeman cáfoljon rám, de klubedzői karrierje eddig engem finoman sem győzött meg, szóval ameddig valami épkézláb ötletet nem látok igazolás, taktika terén addig nekem ne mondjátok, hogy koncepciója van. Ha tévedek az első leszek aki megköveti, de most csak annyit látok, hogy eljátsza Barto öklét és ennyi.
Chino írta:
2020.09.01. 16:18:29

Suarezt mindenki zavarta volna már el, hogy mekkora kerékkötő stb., most meg megy a sírás érte, nagyon érdekes.
Suarezt valóban el kellene küldeni, de szerintem ha vállalja kiegészítő embernek 30 percekre illetve a keret pihentetésére jobbat nem találnánk. Egyébként meg tartom azt, hogy nem úgy kell elküldeni, hogy sehol senki a helyére. A fél szezonos Lautaro is úgy néz ki beint bakker. (Nem mintha annyira jobb lenne ha jön, mert tartom, hogy egyenlőre a gyerek semmi extra.) Nem lehet elküldeni az egyetlen épkézláb 9-esünk legyen bármilyen öreg és pontatlan mát, úgy hogy nemhogy a keretben a piacon se nagyon van mozdítható 9-es.

Az meg kifejezetten nem tetszik, hogy ahogy mondtam elkezdtünk kirugdalni minden 30 feletti nem saját nevelést, holott igen Busquest és Pique teljesítménye igen csak megérne pár szép gondolatot az utóbbi két-három évben,
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2020.09.01. 17:04:31-kor.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.01. 16:18:29

Feast4 írta:
2020.09.01. 12:55:18

Az hogy Koemannak határozott koncepciója van az nagyon jó, nagyon nagy taps, de a Rakitic, és Vidal pont két olyan játékos, hogy ha a képesség vagy a kor nem is engedi már, hogy azt hozzák folyamatosan amit kell, az akarat és az elhivatottság megvan és 20-30 percig még tudnak hasznosak lenni. Sőt gyengébb csapatok ellen simán lehozzák amit kell. Busquetsen ezt hol látod? Van 77 támadónk, akiből 2 veszélyes. Nyilván őket küldjük el. A védelmünk olyan lassú mint a tetű. Nem baj elzavarjuk Umtitit akinek köze nincs a kezdőhöz már nem is lesz, ettől nyilván jobb lesz majd az a két ember aki amúgy is pályán van. Persze ezeket az embereket is cserélni kell, de pont a legnagyobb kerékkötőket nem kezdte ki eddig. Nyilván nem vagyok fociedző, nyilván ő ért hozzá jobban, de laikusként szerintem pont nem azokra nyúlt rá akikkel igazán gond volt, hanem azokra akikben legalább volt szándék. Egyébként kérdezem én, ha Suarez és Messi elmegy akkor, hogy néz ki a támadósor? Ne vicceljünk már. Nemhogy egy-az egyben játékoscserével, de csapatszinten sem tudjuk pótolni őket. Koncepció a túrót. (Ne vedd magadra nem akarlak megsérteni, legyen igazad, de én már nem hiszek a tündérmesékben.) Amíg Bartoék itt vannak, nincs itt koncepció csak seggnyalás, ez fog látszani az átigazolásokon is.
Rakitic és Vidal távozása be volt jelentve, ahogy Umtitié is. Busquets-el kapcsolatban mindenki akkora jós, hogy mindjárt a lottó ötösöket fogom kérdezni. Már látatlanba annyian tudják itt a jövőbeni keretet, kezdőt, taktikát, hogy nem is értem miért nem merült fel a nevük, mikor Setient leváltották.
Pont, hogy őt akarja kivágni a kezdőből Koeman. Rezgett is a léc alatta, le is nyilatkozta, hogy De Jongot akarja szűrőként játszatni, erre már a legtöbben biztosak hogy a szerepe nem változik. Valverde és Setien csak folytatta a hagyományokat, nem is lehetett bármilyen változást várni tőlük. (Setien ráadásul bevallottan is szerelmes volt Busquetsbe)
Lehet, hogy pont egy Pjanic-De Jong duó lesz a helyén, ki tudja.
Suarezt mindenki zavarta volna már el, hogy mekkora kerékkötő stb., most meg megy a sírás érte, nagyon érdekes. Vkp-nak meg miért kellene egy tank, mert sokaktól ezt olvasom. Nézzük meg a Bayernt, Poolt, Juvet, sehol sem volt ilyen, a németek is megoldják egy Goretzka-Thiago párossal, sőt sokszor egy Thiagoval, a Juvenál is nem egyszer Pjanic játszott egyedüli szűrőt.
Messi balhéja több szempontból is rosszul érintette a felépítendő csapatot. Egy Messi távozása rengeteg dolgot felülír, főleg, hogy nem volt betervezve. Arról nem is beszélve, hogy az egész klub most ezzel van elfoglalva. 3-4 ember biztosan távozik a kezdőből, szóval valami változás mindenképp lesz. Az, hogy jó vagy rossz irányba még nem tudni, de már leírni, meg kitalálni mi lesz a csapattal, amikor egy olyan edző érkezik, akinek van valami elgondolása elég gáz.
Az, hogy a B-csapat hol szerepel szinte lényegtelen. Amikor jött Ini, szintén a harmadosztályban vitézkedtek a kicsik, ahogy Thiagonál, Xavi korában igaz, hogy eggyel feljebb játszottak, de a liga pofozógépei voltak. Pont ő volt az, aki lenyilatkozta, hogy tök mindegy milyen osztályban játszik a csapat a tehetségek ugyanúgy ott vannak. És szerintem ha valaki, akkor ő ért hozzá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 15:35:48

sojal írta:
2020.09.01. 15:27:32
Azért akkor sokkal erősebb kerettel vágott neki a szezonnak a Barca. Volt egy Puyol, egy Ini, Xavi, Messi, Eto és még egy Henry is. Jött egy Alves, és bár akkor is besült több igazolás, de Pep forradalmat csinált
Akkor is ment azért a vita a fórumon, hogy erős e a keret. Nyilván a fórum tagok is változtak azóta, de olyan is volt, aki eladta volna Xavit, és Iniestát! Emlékszem, hogy sokan abban látták a siker zálogát, hogy Pirlót le tudjuk e igazolni.

Félreértés ne essék, valóban jobb életkorban volt az a keret, ezért sem kellet mélységében belenyúlni. Igazából csak arra akarok utalni, hogy rég éltünk meg nagy válságot, és mindig hajnal előtt van a legsötétebb!! [-o<
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2020.09.01. 15:27:32

Varatrix írta:
2020.09.01. 15:06:45

Egyetértek. Amúgy elkényelmesedtünk. Összességében a 2007/08-as szezonban éltünk meg utoljára, nagy klub válságot. 12 éve!
Amúgy a 08/09-es szezonban sem voltak sokkal biztatóbbak az előszelek, de mégis pesszimistább vagyok.
Azért akkor sokkal erősebb kerettel vágott neki a szezonnak a Barca. Volt egy Puyol, egy Ini, Xavi, Messi, Eto és még egy Henry is. Jött egy Alves, és bár akkor is besült több igazolás, de Pep forradalmat csinált
Sajnos hátul most Stegen-en kívül nincs masszív név, még Alba-t sem venném már ide (Piqué sajnos nem Puyol). Középen abban lehet bízni, hogy De Jong magára talál, és Puig berobban. Elől reménykedhetünk abban, hogy Grizmann új edzővel többet mutat, és Dembele is magára talál, és elkerülik a sérülések.
A kapuson kívül, minden más csapatrész rosszabb mint a 2008-s.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2020.09.01. 15:24:08

Goikoechea írta:
2020.09.01. 15:15:34
Nagyon sajnálom, hogy a klub képtelen eladni jóáron, vagy alatta olyan kvalitású játékosokat, mint Suarez, Rakitic, Vidal. Ezek a játékosok nem hiszem, hogy nem érnek meg 10 milliót se, és azt sem, hogy egy Juve, Inter, vagy éppen Sevilla ne tudna ennyit kiperkálni értük. Hogy ott mennyi lenne a fizu, az mem ránk tartozik. Megértem, hogy magas a bér meg ilyenek, de miért a Barcának kell ráfizetni? Nem a vezetőség töketlensége? Madridban nem játszó csere emberek meg milliókért kerülnek el. Így nem lesz bevétel egy peták sem. A következő az lesz, hogy mi fogunk fizetni, hogy valaki vigye el Rafinhat meg Umtitit. Borzalmas! És természetesen a Messi sztorinak koránt sincs vége. Én már borítanám az asztalt.
Bele is írtad a választ. Sajnos a nagyszerű politikánknak koszonhetoen borzasztó magasak a fizuk. Rakitic fizuja azt hiszem hogy fele lesz Sevillában azt ittenihez képest, de még így is ő lesz a legjobban fizetett játékosuk. Én úgy látom, hogy ez jofejseg volt részünkről rakéta felé, mert csak így tudott megvalosulni a transzfer. A többi jatekosnal is ez a helyzet csak még magasabb fizuval. Nyilván a játékosok nem akarnak kevesebbet keresni, így ők akár el is padoznanak több 10 millió euróért. A leendő klubjuk meg úgy tudja vállalni a nagy fizut ha a transzfer díjon megsporolja az osszeget. Szerintem a klub úgy is jobban jár ha bagoert megszabadul a nagy fizuktol ahelyett hogy a "semmire" fizet.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2020.09.01. 15:15:34

Nagyon sajnálom, hogy a klub képtelen eladni jóáron, vagy alatta olyan kvalitású játékosokat, mint Suarez, Rakitic, Vidal. Ezek a játékosok nem hiszem, hogy nem érnek meg 10 milliót se, és azt sem, hogy egy Juve, Inter, vagy éppen Sevilla ne tudna ennyit kiperkálni értük. Hogy ott mennyi lenne a fizu, az mem ránk tartozik. Megértem, hogy magas a bér meg ilyenek, de miért a Barcának kell ráfizetni? Nem a vezetőség töketlensége? Madridban nem játszó csere emberek meg milliókért kerülnek el. Így nem lesz bevétel egy peták sem. A következő az lesz, hogy mi fogunk fizetni, hogy valaki vigye el Rafinhat meg Umtitit. Borzalmas! És természetesen a Messi sztorinak koránt sincs vége. Én már borítanám az asztalt.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 15:06:45

dinnyesz írta:
2020.09.01. 14:59:25
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Egyetértek. Amúgy elkényelmesedtünk. Összességében a 2007/08-as szezonban éltünk meg utoljára, nagy klub válságot. 12 éve!
Amúgy a 08/09-es szezonban sem voltak sokkal biztatóbbak az előszelek, de mégis pesszimistább vagyok.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2020.09.01. 14:59:25

Varatrix írta:
2020.09.01. 14:02:38

Ez nekem is feltűnt, de észnél kell lenni, mert a fórum néha csak egy arctalan tömeg, és nem biztos, hogy most azok tartanák meg, akik korábban kivoltak rá.
Továbbá mindenkinek volt kb saját forgató könyve, hogy kit tenne ki, kit padoztatna, és nem biztos, hogy volt egyezés. Suárezt a legtöbben már akkor padra írták, erre emlékszem!
Abba már nem is akartam belemenni, hogy eddig az volt a baj hogy öreg a csapat és mért nem játszanak a fiatalok, most meg mért adjuk el az öregeket..
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.01. 14:09:11

Nem vagyok csodákban és hiú ábrándokban reménykedő alkat, ugyanakkor teljesen máshogy takarítottam volna, mint Koeman. Piqué, Alba, Busi, SR, Umtiti ötössel kezdtem volna, Vidal és Raki tudott volt, hogy kiáll a rúdjuk, Suarezt hagytam volna padra.

Védelem : Eric Garcia (remélhetőleg jön), Tobido, Araújo mellé egy " erős fizikumú hentes katonát " hoznék, aki az a nem tököl típus, amerre néz abba az irányba kivágja a labdát. Ez addig kell, míg a fiatalok kicsit belejönnek. Balra egy kizárólag védekezni tudó szintén katona típust. Felette játszák be a bal szélt középről és elöl. Semedot hagynám (a " hentes katona "belső védő nem árt mellette). Lenglet, bár tudását kevésnek tartom, lehet a keret része.

Közép : Puig, de Jong, Pjanic mellé kell egy szűrő, aki védekezni tudó szintén katona típus, aki csak egy kicsit legyen Mascherano (kis nosztalgia, Mascheranot nagyon csíptem)

Elöl illene tudni valamit kihozni a Fati, Cou, Gríz, Dembi, Trincao kvártettből
Leoval lesz ami lesz, ez van.

Szóval semmi extra, Eric Garcia és 3 katona, jó fizikumú, határozott, gyors. Pattanjon vissza róluk a labda, amivel kezdjenek majd a többiek valamit. Közel sem kell minden posztra labdazsönglőr, tudja a dolgát, de azt tegye biztosan.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 14:02:38

Feast4 írta:
2020.09.01. 13:47:05
Pont ahogy mondod. Fiatalokra építünk. Oké? Kire?

Riqui Puig, Fati? Oké és még? Barca B. Könyörgöm, harmad osztályban játszanak.
Ha nem is saját nevelések, de azért van egy kezdőre való fiatal a csapatban:

Pena
Wague, Araujó. Todibo, Miranda, de az Araujó, Miranda kettőst cserélhetik egy Garcia, Angelino duóra
de Jong, Matheus Fernandes, Riqui,
Pedri, Fati, Tincao,

Ígéretünk van bőven, csak teljesítmény is kéne!
dinnyesz írta:
2020.09.01. 13:59:41
Azért az nem semmi, hogy mik mennek itt az elmúlt napokban. Szerintem igenis szükséges egy nagy takarítás a csapatban. A fórumozók 90% a meccsek döntő többsége után habzó szájjal küldte volna el suarezt, most, hogy úgy néz ki ez megtortenni látszik, máris végzetes hibának van titulalva.
Ez nekem is feltűnt, de észnél kell lenni, mert a fórum néha csak egy arctalan tömeg, és nem biztos, hogy most azok tartanák meg, akik korábban kivoltak rá.
Továbbá mindenkinek volt kb saját forgató könyve, hogy kit tenne ki, kit padoztatna, és nem biztos, hogy volt egyezés. Suárezt a legtöbben már akkor padra írták, erre emlékszem!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2020.09.01. 13:59:41

Azért az nem semmi, hogy mik mennek itt az elmúlt napokban. Szerintem igenis szükséges egy nagy takarítás a csapatban. A fórumozók 90% a meccsek döntő többsége után habzó szájjal küldte volna el suarezt, most, hogy úgy néz ki ez megtortenni látszik, máris végzetes hibának van titulalva. Ott tartunk hogy többen Messit is úgy állítják be, hogy nem is volt ő akkora játékos stb. Én Vidal és Rakitic elkuldeset is jó döntésnek tartom, talán Vidal cserenek jó lett volna, de van olyan a keret hogy nem fog hiányozni. Én úgy látom hogy elől és közepén is megvagyunk ráadásul nem kevés variációs lehetőséggel. Hátra kell 1-2 igazolás és hibátlan. Ha Messi megy talán meg lesz az az előnye is, hogy nem kell minden tamadasban 3x neki adni a labdát kötelező jelleggel. A világ legjobb játékosa kétség nélkül, suarez góljai is hiányozni fognak, de ha Koeman koncepciója ülni fog szerintem csapat szinten pótolni tudjuk őket, ráadásul 2 sétáló ember helyett a meglevok biztos aktívabban fognak védekezni is. Messi pénzből jöhetne a Lipcse védője egyébként, amit eddig láttam belőle elég meggyőző volt.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.01. 13:47:05

Cseri írta:
2020.09.01. 13:17:26
Az újjáépítés(nem sok látszik belőle, sztem nem is lesz belőle sok minden) kapcsán pörögnie kéne a neveknek legalább pletyka szintjén, de még az sincs.
Pont ahogy mondod. Fiatalokra építünk. Oké? Kire?

Riqui Puig, Fati? Oké és még? Barca B. Könyörgöm, harmad osztályban játszanak. Nyilván nem mindenki kutyaütő, de könyörgöm az Ajax akadémiáról, a Red Bull akadémiáról 18-21 évesen bekerülnek az első csapatba és nemzetközi kupákban játszanak sőt bizonyítanak. Nem a spanyol harmadosztályban szerencsétlenkednek. Ilyen játékosokat kéne hozni és ezek 30-40 körül hozhatóak. Nem várni hogy a Xavi, Iniesta, Messi, a normális Busquets csoda - ami valami hihetetlen csillagegyüttállásnak köszönhető- újra megtörténjen.

Az, hogy az összes harminc feletti játékost akit elzavarjuk, aki nem saját nevelés az nem koncepció.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.01. 13:17:26

Feast4 ezt szépen összeszedted! Gyerekként követtem a focit,Barca, Milan, itthon fradi, válogatott, és kb, abban az ütemben, ahogy leírtad,hagyott alább a lelkesedésem. Már csak Barca, de az is egyre felületesebben. Dehogy ne legyek off, ki fog itt gólt lőni(tudom a csapat), kulcspasszokat adni, ki határozza meg a játék ritmusát,ki fogja megakadályozni,hogy gólt kapjunk(a csapat)? Az újjáépítés(nem sok látszik belőle, sztem nem is lesz belőle sok minden) kapcsán pörögnie kéne a neveknek legalább pletyka szintjén, de még az sincs.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.01. 12:55:18

JB írta:
2020.09.01. 11:49:24
De ehhez azért kell egy kis idő, én bizakodó vagyok!
Azt tudom neked mondani, mint amikor 12 éves koromban a Magyarország-Jugoszlávia 1-7es történet lezajlott és elkezdődött a válogatott újépítése én pedig gyerekfejjel tökre beleéltem magam, hogy kis idő megtaláljuk az új válogatottat csodát teszünk, bosszút állunk, minden megváltozik hangulatba. Ekkor nagymamám testvére már nem él a bácsi azt mondta nekem és ezt nagyon megjegyeztem: "A 86-os 6-0 óta várjuk a megtisztulását a magyar focinak, de semmi. Sebők Villi válogatott lesz még vagy 12 évig és nézhetjük hogyan símitják el a semmit. A fociban nincsenek romantikus történetek, nagy feltámadások, mert akik felelősek azért hogy minden el***** azok ott maradnak mindig a helyükön. És 22-23 éves korodra tele lesz a tököd az egésszel 32-33 éves korodra meg csak röhögni fogsz kínodban rajta."

Pontosan az történt amit mondott.Olyan 30 éves koromra totálisan elhagyott a romantika. A foci üzlet. Az üzletember: klubtulaj, elnök, tökmindegy ki ők irányítanak. Ha a gazdasági érdek megkívánja akkor pénzt vesznek ki a klubból. Ha történik egy égés akkor azt elsimítjuk, nem felvállaljuk és helyrehozzuk.

Az hogy Koemannak határozott koncepciója van az nagyon jó, nagyon nagy taps, de a Rakitic, és Vidal pont két olyan játékos, hogy ha a képesség vagy a kor nem is engedi már, hogy azt hozzák folyamatosan amit kell, az akarat és az elhivatottság megvan és 20-30 percig még tudnak hasznosak lenni. Sőt gyengébb csapatok ellen simán lehozzák amit kell. Busquetsen ezt hol látod? Van 77 támadónk, akiből 2 veszélyes. Nyilván őket küldjük el. A védelmünk olyan lassú mint a tetű. Nem baj elzavarjuk Umtitit akinek köze nincs a kezdőhöz már nem is lesz, ettől nyilván jobb lesz majd az a két ember aki amúgy is pályán van. Persze ezeket az embereket is cserélni kell, de pont a legnagyobb kerékkötőket nem kezdte ki eddig. Nyilván nem vagyok fociedző, nyilván ő ért hozzá jobban, de laikusként szerintem pont nem azokra nyúlt rá akikkel igazán gond volt, hanem azokra akikben legalább volt szándék. Egyébként kérdezem én, ha Suarez és Messi elmegy akkor, hogy néz ki a támadósor? Ne vicceljünk már. Nemhogy egy-az egyben játékoscserével, de csapatszinten sem tudjuk pótolni őket. Koncepció a túrót. (Ne vedd magadra nem akarlak megsérteni, legyen igazad, de én már nem hiszek a tündérmesékben.) Amíg Bartoék itt vannak, nincs itt koncepció csak seggnyalás, ez fog látszani az átigazolásokon is.
Kép
Válasz küldése