Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.03. 12:05:33

Nero. írta:
2020.09.03. 10:24:10


Az is lehet hogy Koemannal ütőképes lesz a Barca és jövő nyáron már nem is lesz téma a távozása.
Lehet, de erre minimális esélyt adnék. Koeman eddigi pályafutásából kiindulva, neki Messi (és a többi hangadó nélkül) sokkal nagyobb esélye lenne egy ütőképes, megfiatalított csapatot összerakni, mint vele (velük).

Láttunk mi már kedvetlen, sétálgató Messit 2014-ben, és 15 elején sem tűnt biztatónak a helyzet, LE-vel sokáig nem találták a közös hangot, aztán Xavi közbenjárásával megtört a jég, a többi már történelem.

Csakhogy most annál is sokkal rosszabbnak tűnik a helyzet, Messi ezúttal még kedvetlenebb, sőt, kifejezetten sértődött, haragos is lehet. Koeman is keményebb diónak tűnik, mint LE, így számomra ezek fényében hatalmas meglepetés lenne, ha a két ember között jó munkakapcsolat alakulna ki. Nem mellesleg már nincs Xavi, aki közbenjárna.

Én 90 százalékot adnék arra, hogy ha Messi marad, akkor rövid időn belül összebalhézik Koemannal, és ez meg is mérgezi az egész szezonunkat.

Mindenkinek az lenne a legjobb, ha menne, lehetőleg valami pénzért és/vagy játékosért/játékosokért. De ha Bartoék kötik az ebet a karóhoz, akkor maradni fog. 700 milliót nem fizet érte senki, ingyen sem fogja senki leigazolni, hiszen szinte biztos, hogy óriási büntetés lenne a vége.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.09.03. 11:53:56

Lehet Messi nélkül is megbukott a Barto brigád, de látjuk hogy szó nélkül tűrik Barcelonában, hogy évek óta taszítják a csapatot a szakadék felé...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.03. 11:49:42

nagyatyesz írta:
2020.09.03. 11:42:34
Így kb megbuktatná a Barto rezsimet. ...
Megbukott az már magától, nem kell ehhez Messi. Szerintem a probléma inkább ott rejlik, hogy most sincs semmi koncepció semmi előrelépés. Csak belegondolok a helyzetébe 34 évesen amikor azt gondolom, hogy még karrierem végére kéne valami jót dobni. Ehhez képest égésből nagyobb égésbe, aztán még nagyobb égésbe megyünk, ráadásul ki is kezdenek, holott azért azt nem lehet mondani, hogy ne tettem volna meg mindent, hogy jobb legyen, akkor lehet én is azt mondanám, hogy hagyjatok békén!

Kicsit nekem erre hajaz az egész.
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.09.03. 11:42:34

Ha Messi nem hosszabbít, akkor Barto mit fog csinálni? Eladja és megindolja, hogy a Barca érdekében pénzzé kellett tenni, mert nem akart hosszabbítani?! Vagy köti az ebet a karóhoz, és hagyja hogy jövőre ingyen menjen?!
Messi helyében, ha a vezetőséggel elégedetlen és azért akar távozni, azt csinálnám, hogy kiállnék a nyilvánosság elé, hogy nem hosszabbít, mert ez a majdani elnökség/edző döntése legyen, hogy akarja-e őt? De mindent megtesz 1 évig a csapatért, nyáron pedig majd látja számítanak-e rá. Így kb megbuktatná a Barto rezsimet. ...
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.03. 11:32:54

Amúgy lehet én maradtam le valamiről, de Messi meggondolta magát?
Nem arról van szó, hogy el akar menni továbbra is és a vezetőség meg nem engedi, ezért nem tud elmenni és ezután majd nem marad más lehetősége, mint beállni a sorba és játszani?
Amúgy a vezetőség megint nem a Klub érdekeit nézik, hanem csak azt hogy nehogy az ő elnökségük alatt menjen el Messi.
Én nagyon szomorú lennék, ha Messi elmenne, viszont , ha nem akar itt maradni, akkor el kellene engedni és az elnökség részéről ( akik a klubbnak a legjobbat akarják 😀) egyébként most a Klub érdekeit nem az szolgálná, hogy ha egy olyan játékos , akinek egy év van hátra a szerződéséből és kimondta , hogy menni akar, akkor engedjék el és kapjanak érte játékosokat és/vagy pénzt , ahelyett hogy jövőre ingyen elmegy ?
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.03. 11:09:24

Nero. írta:
2020.09.03. 10:24:10

Ettől függetlenül nem szeretem azt amikor valaki meghoz egy döntést majd vissza táncol. Elküldte a faxot, távozni akar Manchesterbe és kész. Le kell zongorázni az üzletet.

Ha háromszor ekkora játékos lenne se tehetné meg hogy itt szórakozik, megyek-maradok, pattog hogy ingyen kell elengedni aztán kiderül hogy már rég nem érvényes az a záradék (ezek szerint az ügynökei, ügyvédei full amatőrök), stb. stb.
Igen, ebben teljes mértékben egyetértek.

Nagyon vegyes érzések vannak amúgy bennem ezzel a Messi sztorival kapcsolatban.
Ramos a Realból fogalmazta meg talán a legjobban az elmúlt egy hét nyilatkozatai közül: Messi megérdemli hogy saját maga döntsön a jövőjéről, de nem biztos hogy a legmegfelelöbb módon teszi mindezt.
Én is így érzem, hogy ha távozni akar, akart már régebben is akkor megteheti, de nem így kellene ezt az egészet kezelnie neki sem. Többen leírták már hogy egyetértenek vele, mert ilyen olyan a vezetőség, meg a klub projekt meg ilyenek, van is benne igen valami de ezt akkor sem így kellene intézni. Most meggondolja magát és marad de akkor azt hogyan? Még a tesztre meg edzésre sem volt hajlandó elmenni napok óta? Ezek után csak úgy fogja magát és na jó menjünk edzeni akkor? Suárez egy hete tudja hogy nem kell Koemannak mégis megy edzésre.
Tényleg az van amit írtam korábban, hogy őt annyira az érzelmei vezették a pályafutása során hogy még egy ilyet én nem láttam. 2013-ban ugye majdnem elment Tito győzte meg, az argentín válogatottól hol lemondja a szereplést, hol vissza megy ott is ugye mindig az megondolatlanságára hivatkozott. Most is ezt érzem, hogy oké hogy menni akar de ne így. Hogy ingyen meg bontsuk fel a szerződését, meg már nem tekinti a csapat tagjának magát.
Rendkívül sok újságírói véleményt olvastam (főleg spanyol) ott is rengeteg elmélet van és infó hogy miért éppen most, miért így, sokak szerint ez már egy éve érlelődött benne.

És őszintén szólva a maradásával nem tudom hogy most inkább segít vagy árt a klubnak, az elmúlt 1 hetet figyelembe véve. Inkább valószínű hogy utóbbi.

Ez a bizonytalanság ami a legrosszabb az egészben, ha májusban bejelenti a szezon vége előtt, akkor megkímélte volna magát és a szurkolókat is ettől. Mert hogy abban biztos lehet hogy több száz millió!!! szurkoló és gyerek van mögötte.

Kicsit nekem csalódás ez a Messi sztori, de ez személyes vélemény.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.03. 11:01:41

A válogatottal eljátszotta ugyanezt kétszer vagy háromszor, és csodálkoztok hogy itt is ezt csinálja? :D töketlen az emberünk, köszönje meg minden nap a tehetséget amit kapott, mert anélkül már éhen halt volna.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.03. 10:24:10

Gondolom a City úgy van vele hogy jó lenne Messi, de összeségében nem tervezték meg venni, a keret már kész, most nem fognak hirtelen bele menni több száz milliós transzferbe (épp hogy megúsztak egy BL bannt), majd jövőre elhozzák ingyen.

Az is lehet hogy Koemannal ütőképes lesz a Barca és jövő nyáron már nem is lesz téma a távozása.

Ettől függetlenül nem szeretem azt amikor valaki meghoz egy döntést majd vissza táncol. Elküldte a faxot, távozni akar Manchesterbe és kész. Le kell zongorázni az üzletet.

Ha háromszor ekkora játékos lenne se tehetné meg hogy itt szórakozik, megyek-maradok, pattog hogy ingyen kell elengedni aztán kiderül hogy már rég nem érvényes az a záradék (ezek szerint az ügynökei, ügyvédei full amatőrök), stb. stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.03. 10:12:38

Nyiri81 írta:
2020.09.03. 09:34:12
https://www.thesun.co.uk/sport/football ... r-dad/amp/
Ez most hogy? 2.4millió font per hét :D Persze.
Sun...


Amúgy azt nem értem hogy Barto miért hajthatatlan?
Talán mert nem is érkezett normális ajánlat Messiért? Mert az hogy ingyen elmegy nyilván nem opció. De azzal hogy marad egy évet, majd utána lép ingyen majdnem ugyanaz. Csak még egy éves bére minusz a klubnak, plusz az egész közeg nem lesz normális így.
Érdekes, jó lenne tisztán látni, mert nagyon faramuci a helyzet így.

Kétlem hogy ha jönne neadj isten egy 300 milliós ajánlat (vagy 200plusz játékos) akkor ne bólintana rá Barto. Ennyire nem lehet bolond.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.09.03. 09:34:12

https://www.thesun.co.uk/sport/football ... r-dad/amp/
Ez most hogy? 2.4millió font per hét :D Persze.
Csak is Puyol
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.09.03. 09:30:36

LG írta:
2020.09.03. 08:42:37
Remélem még Suarez is marad végül (nehogy Messi szomorú legyen), és akkor ezt a gyalázatos szezont is lehoztuk vezéráldozat nélkül. :lol:
Majd elküldjük Mirandát, Umtitit, Rakiticset, Vidalt, és Todibot, ez már 5 vezéráldozat :lol: Hihetetlenek vagyunk, komolyan mondom. Ennek a posványnak sosem lesz vége.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.09.03. 08:56:19

Ha mindenki marad, akkor a szabadkezű Koemannak már csak azt kell kitalálni, hogy sétáló játékosokkal, hogyan lehet megverni az erőfocit. Nyilván sehogy..
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.09.03. 08:54:55

na akkor rágom én is....
-a Bartomeu gyalázás fából, vaskarika. van tény alapja de annak is hogy nem csak az ő sara itt minden. a végkifejletet illetően különösen nem. tudja, hogy mennie kell, tett is ez ügyben konkrétan is és ajánlati szinten is. sőt azt gondolom, Messi egyik legjobb menekülési útvonala, ha bele áll ebbe az ajánlatba és akkor mondhatja hogy az volt a célja hogy Bartó elhúzzon.
- hogy mi volt a valódi célja?! nem tudom ki derül e valaha.
-az, hogy vissza somfordál és mondogatja hogy én tényleg el akartam menni....hát ki tudja? nyilván egy vegyes káposzta.
-az pedig már igazi kérdés, hogy ha valahogy itt marad, mire megy vele a csapat?
- ez pl. egyáltalán nem Barto ügy, hanem Koeman.
- a Gundel T. féle elemzésből csak megerősítést nyertem, itt nem csak a Barca presztízse zuhant meg, hanem Messié is ezért aztán - érthetően- ő elsősorban ennek az elhárításán dolgozik, hogy milyen sikerrel? na ez itt a kérdés.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.03. 08:42:37

csabimo írta:
2020.09.03. 07:19:48
Mundo Deportivo, Albert Roge ,és még több helyen arról írnak, hogy Messi ma döntést hoz a helyzetéről.
90% esélyt adnak hogy marad, es kitölti a 2021ig élő szerződését! (A masik verzió, ha úgy dönt távozik, amit egyébként is szeretne, azt hogy képzeli ingyen elsétál?)
Leo unokatestvére annyit mondott, hogy a Barcelonától való távozása bonyolult, nem 100%ig biztos benne hogy elengedik!

Kezdejen mindenki megbarátkozni a gondolattal hogy “Se Queda”!? 🤔 ( nem tudom hogy lehet ilyen légkörbe focizni, új csapatot építeni, bajnokságért meg Bl-ért küzdei) Akkor jön Lautaro ha marad?? 😃
Remélem még Suarez is marad végül (nehogy Messi szomorú legyen), és akkor ezt a gyalázatos szezont is lehoztuk vezéráldozat nélkül. :lol:
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.09.03. 08:00:46

Tényleg egyre nagyobb az esély, hogy marad szerintem. Miért is?

Két okot tudnék vizonálni (találgatás csak). Valljuk be azért Messi mind anyagilag és mind mentálisan nagy teher egy csapat számára. Pénz még oké a City/PSG-nek és hiába ott van a Cityben Pep, azért ott van még 25 játékos akinek ugyanúgy el kéne fogadnia a srácot. Hiába Messiről van szó és hiába sok sportoló ugyanúgy elismeri a tehetségét. Biztos komoly teher az hogy jön a világ legjobbja végtelen fizuval 32 évesen és fix helye van a kezdőben. Közben akik évek óta ott játszanak és letettek valamit azért, hogy a csapat oda jusson ahol van egyértelműen alárendeltek lennének azonnal. Azért sportpszichológus legyen a talpán aki ezt megoldja.

Másik dolog pedig maga Messi és a Barca. Szerintem rohadtul nem vágyik sehova. A vezetőséget rühelli ez oké. De 20 éve van itt, minden kilincset ismer, imádják akárhogy is nézzük. Nagyon nehéz lenne neki is váltani. Többször elmondta innen akar visszavonulni. Most a 8-2s égés után betelt a pohár (Roma, Liverpool? vagy esetleg a Juvés BL égés? nem volt elég?), de azért 20 évet nehéz eltörölni. Pénz már nem motiválja. Tuti nem. Talán a fatert és az ügyvédeit. De Őt nem hiszem. És a legfontosabb. Lucho után lévő edzők sajnos mentálisan kevesek voltak a Barcahoz. Nem mondom hogy Koeman zseni, de egy biztos. Karizmája van és komoly tervei és nem utolsó sorban a szakmai stáb akit hozott magával reménykedésre ad okot. Valverde, Setien sima báb. volt akik arra voltak jók, hogy meccs előtt megkérdezzék Bartot kik legyenek a kezdőben. Másra nagyon nem. Sajnos. Szerintem Messi tudja hogy az elmúlt 4-5 év lejtmenetében Ő is vastagon benne volt. Azért nem rossz játékosokat kapott a csapat. Mégis mind megbukott. Ezt nem lehet csak Barto nyakába varrni. Hogy lehet az hogy Cou, Griz, Dembele mind remekelt a csapatában aztán idejön és mind elfelejt focizni. Ez színtiszta pszichológia. Nagyon kell az öltöző támogatása, hogy egy új játékos csapattag legyen és egy csapat tényleg CSAPATKÉNT működjön. Ebben szerintem Messi is sáros. Ezt szerintem tudja is. A haveroknak passzolok és a klikkesedés nem működik egy csapatban. Sajnos pályán is látható volt, hogy egyre inkább ez van. Sajnos CSK-ként nem működik a srác. Ezt többen írták. Sajnos nem jó vezér. Ő focizni tud, de azt nagyon. Szerintem Ő is tudja, hogy az elmúlt 4 év kudarcaival a háttérben lelépni nagyon nagy hiba lenne. Beárnyékolná az előtte lévő remek másfél évtizedet. Ha van benne küzdőszellem (már pedig van) akkor emelt fővel szeretné befejezni a Barcas pályafutását. Remélem legalábbis.

De mint ahogy írtam ez mind csak találgatás :)
Csak is Puyol
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2020.09.03. 07:48:47

+2 két hosszabbítás??? :lol: :lol: Vicc ez a Barto...

Ez már komédia... Most kell eladni a Citynek és kész. Jövőre már ingyen fog elmenni! Arról nem is beszélve, hogy ha nem akar maradni és ráerőltetik a maradást, jogokra hivatkozva, akkor szted lesz kedve focizni egy olyan csapatban, ahonnan el akart menni? Igaz, profi játékos teszi a dolgát, de Messi az Messi, és tudjuk milyen...

Nagyon nagy Messi fan vagyok, de mennie kell sajnos. Korszak lezárult, el kell engedni. De ez a Barto buta mint a segg és csökönyös.
KépKép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.09.03. 07:19:48

Mundo Deportivo, Albert Roge ,és még több helyen arról írnak, hogy Messi ma döntést hoz a helyzetéről.
90% esélyt adnak hogy marad, es kitölti a 2021ig élő szerződését! (A masik verzió, ha úgy dönt távozik, amit egyébként is szeretne, azt hogy képzeli ingyen elsétál?)
Leo unokatestvére annyit mondott, hogy a Barcelonától való távozása bonyolult, nem 100%ig biztos benne hogy elengedik!

Kezdejen mindenki megbarátkozni a gondolattal hogy “Se Queda”!? 🤔 ( nem tudom hogy lehet ilyen légkörbe focizni, új csapatot építeni, bajnokságért meg Bl-ért küzdei) Akkor jön Lautaro ha marad?? 😃
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2020.09.03. 07:10:56

Egy vélemény:

https://szemlelek.net/2020/09/02/jateko ... onel_messi

Van benne igazság.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.03. 06:36:19

Gyanús jelzés Garcia nyilatkozata, hogy egy évet még a Cityben tölt és utána távozik. Arra utal, hogy valamiért mehgiusult a kompromisszum a két csapat között. Az is gyanús, hogy az eredménytelenség ellenére soká tartott a Jorge - Messi találkozó. Ezek után egy eddig váratlan fordulat se kizárható, hiszen Jorge is azt mondta, hogy nehéz, bonyolult a fia maradása...Ma annyi kiderül, hogy lesz-e fegyelmi ügy az edzésbojkottból. Ha nem, akkor...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.09.03. 06:32:15

Nagy konzekvenciát nem kell ebből a tárgyalásból levonni. Ez egy üzleti tárgyalás volt, ahol az egyik fél ajánlata a semmi volt, ezzel szemben a másik a csillagos eget jelölte meg.Senki ne gondolja komolyan, hogy itt akarják tartani még két évre valójában. Néhány nap/hét vergődés és találnak köztes megoldást. Addig marad a fórumnak a lerágott gumicsont.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.03. 00:12:32

Az európai középcsapat azért kicsit tán túlzás, az előző szezonban 4-5 csapat lehetett csak jobb, mint mi, Bayern magasan mindenki felett, PSG-Pool-City, meg mentális állapot miatt még a Reál is talán jobb volt mint mi. De más tuti nem. Az előző kettőben meg szerintem top3 klub voltunk, kb ugyanannyi eséllyel nyerhettük volna meg a BL-t 19-ben és 18-ban, mint az 1-2 vetélytárs. A verhetetlennek tűnő pool ellen is egy mentális összeomlás kellett a kieséshez, és még akkor is csak 3-4 lett az összesítés, a Rómánál meg nyilván jobbak voltunk akkor és azóta is, az egyértelmű meglepetés, mi voltunk a végső favoritok. Most a Bayern ellen nem voltunk pariban sem nyilván, a PSG lett volna tán még zakó, a City valahogy nem is rossz formában van, csak valahogy nem megy nekik a győzelem a játék képe ellenére, szerintem velük közel egálban lettünk volna.

Szóval szerintem 17/18-ban még lehet, hogy mi voltunk a fő esélyesek, tán még mindig a legjobbak Európában - gondoljunk bele, a Reál nyert, akiket össze-vissza vertünk bucira mindenhol. De egy egyenes kieséses szituban ez van, nem feltétlen a legjobb nyer, hacsak nem emelkedik ki annyira a mezőnyből, mint most a Bayern, vagy mind 2008-12 körül mi. 18/19-ben is esélyesek voltunk a BL győzelemre, de tán volt már 1, esetleg 2 csapat, akik ugyanolyan jók, vagy hajszállal jobbak voltak. Itt még kifejezetten élcsapat voltunk, még ha nem is a régi Barca. Idén kicsit más volt a helyzet, de a középcsapat mindenképp túlzás. Messivel és egy kis vérfrissítéssel, kis szerencsével elsülő átigazolási szezonnal simán EU top3ban lehetnénk szerintem már idény végére.

Messi nélkül szerintem is a Sevilla felett maradnánk, de a Reál biztos megverne minket simán, Atletivel vívhatnánk harcot a 2. helyért. Bl csoportkörből kijutók lehetnénk tán, de onnantól már nem lennénk az első 5-6 esélyes csapat közt, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.02. 23:23:40

Nyugodt lékkör csak akkor lesz, ha az elnök és bandája eltakarodik. Ez az egész nem történt volna meg ha ez a gazember nem kavarja a sz@rt. Négy év alatt erkölcsileg, anyagilag és szakmailag tönkre tette a csapatot.
Ezzel egyetértek, ha rajtam múlott volna, ők lettek volna a nagytakarítás első áldozatai. És bízom is benne, hogy hamarosan valahogy el lesznek távolítva, bár a járvány most a kezükre játszik, így aláírásokat is nehéz lesz gyűjteni. Nem is értem, hogy a 21. században ezt miért nem lehet elektronikusan megoldani, pláne a jelenlegi helyzetben. :roll: Mondjuk a pártolókból kinézném, hogy még úgy sem gyűlne össze elég, komolyan, a történetek után már róluk sem tudom, hogy kivel vannak. :roll:

Viszont a játékosokat is elő kell venni, pontosabban kellett volna, mert néhányan már szinte biztos, hogy simán megússzák azt, hogy főbűnösök voltak a sorozatos a BL-zakókban és az idei bajnokság elvesztésében is. Néhány mellékszereplő távozása tűnik biztosnak, a nagy nevek közül pedig ugye Suarez és Messi szénája áll kifelé. Utóbbiak teljesítménye még mindig klasszis szint, Messié gyakrabban, Suarezé már ritkábban, de az egyértelmű, hogy csapaton belül ők a legjobbak, és az egész mezőnyben magas szintet képviselnek. Mindezek ellenére, ha megújulást akarunk, és egységesebb, összetartóbb csapatot, akkor ezen az ő távozásuk segíthet. Főleg, hogy Messi, és nagy valószínűséggel most már Suarez is távozni akar, így már minden tudásuk ellenére is azt mondom, hogy jobb, ha mennek.

Rátérve a friss fejleményekre: Sajnos ahogy sejtettük, ez a cirkusz még húzódni fog egy darabig, pedig nekünk nagyon nem jó ez. Barto most megint kinek az érdekeit nézi? Mert azzal, hogy itt akarja tartani a berágott, egyértelműen távozni akaró Messit, a csapatét biztos nem. Valószínűleg saját magát akarja jobb színben feltüntetni azzal, hogy úgy keveri a lapokat, hogy Messiből minél nagyobb ellenséget csinálhasson a szurkolók szemében. Hozzá kell tenni, hogy nem sikertelenül. Valamit tud a fickó! Minden idők legrosszabb elnöke, de túlélésben klasszis, a csótányok is megirigyelhetnék!
Messi nélkül egy sima mezei középcsapat szintjére süllyedünk vissza. Ráadásul hatalmas bértömeggel, amit nem lesz képes kitermelni a klub és egy év alatt is rengeteg mínusz lehet. Nagyon komoly szakemberekre lesz szükség és hatalmas munkára, hogy valaki újra felépítse a Barcelonát. Messi nélkül félek lehetetlen. Van benne annyi, hogy még képes segíteni a megújulást.
Nem lenne itt gond, ha tele lennénk sikerre éhes játékosokkal, de sajnos azt érzem, inkább mindenki a fizetésével foglalkozik,és nem a mutatott játékával.
Már vele is középcsapat vagyunk, nemzetközi szinten biztos. A fiatalokban pedig szerintem éhesek a sikerre. A tudások még kérdőjeles, de motivációban szerintem nem lesz gond. Nagyon visszaesni pedig már nincs hova. Az európai élmezőnytől már idén is messze voltunk, az ilyen Sevilla, Villarreal szintű csapatok pedig annyira le vannak maradva, hogy még Messi nélkül is előttük kéne maradnunk. Legalábbis a keret megfelelő menedzselésével. Ha Koemannal rossz irányt veszünk, akkor lehetünk bajba. Ilyen esetben, ahogy láttuk a Real példáját, nem szabad húzni az időt az edzővel, gyorsan kell váltani, és olyan embert hozni, aki jó irányba tudja terelni a csapatot.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.09.02. 23:02:02

Messi nélkül egy sima mezei középcsapat szintjére süllyedünk vissza. Ráadásul hatalmas bértömeggel, amit nem lesz képes kitermelni a klub és egy év alatt is rengeteg mínusz lehet. Nagyon komoly szakemberekre lesz szükség és hatalmas munkára, hogy valaki újra felépítse a Barcelonát. Messi nélkül félek lehetetlen. Van benne annyi, hogy még képes segíteni a megújulást.
Nem lenne itt gond, ha tele lennénk sikerre éhes játékosokkal, de sajnos azt érzem, inkább mindenki a fizetésével foglalkozik,és nem a mutatott játékával.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.02. 22:40:27

Hosszabbítás? :lol: :lol: Bartomeunak meg kellett volna mondani hogy mehet, de szóljon az araboknak hogy készítsék a csekk füzetet. Ha 700 nem is de a fele az már jó.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.02. 22:14:37

Messi-fan vagyok - talán még inkább, mint Barcelona-fan - és mint ilyen, egyetlen dolog van, amit nem szeretnék: ha akaratán kívül itt kellene maradnia jogi okokból kifolyólag. Az mindenkire nézve szégyen lenne. Minden idők legjobb játékosa nem dönthet úgy, hogy elmegy, számomra ez döbbenetes. Még ha szép lassan be is állna a sorba, akkor is, szerintem ez a rá felnéző fiatalokat is korrumpálhatja a fejlődésben, a csapatmorált nyilvánvalóan, a Barcelona mint klub megítélése a béka popója alá süllyedne, és szép lassan megindulhatna egy olyan láncolat, ami mondjuk a Milan-nál történt. Messi ott lenne, de az embereket egyre kevésbé érdekelné, nem akarnák megnézni már a meccseit, mert ha Messi pártján állnak, akkor őt sajnálják, ha a klub pártján, akkor őt utálják. Közben az eredmények sem fognak úgy jönni, örülünk, ha top3-ban végzünk, meg valahogy kijutunk a BL-csoportból 2-ként, a merketingbevételek csökkennének, Leo fizetése maradna, jövőre meg pénzt sem kapunk érte, amiből pótolhatnánk kicsit. Ki tudja, hogy aztán a 2-3 ügyes Barca B-s jövőképünk mennyire akar majd maradni, esetleg Fati és Poig és eligazol 1-2 év alatt az itt látottak alapján, és megindulna a lavina. Szóval én úgy látom, hogy ebben a verzióban akár közel milliárd eurós problémáról is beszélhetünk akár ahhoz képest, hogy mondjuk most eladnánk 200-250-ért, ha tényleg, és őszintén menni akarna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése