Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.10. 12:51:20

Anarchia az nincs, hisz egy kicsi (de annál hangosabb) kisebbség csinálja a műsort hónapok óta. Viszont ha kimesz éjszaka sétálni ezekben a városokban, nem biztos hogy hazaérsz. De ha nappal békésen uldogelsz egy kávézóban, akkor is érhet atrocitás. Láttunk mindkettore példát. Ahogy arra is, hogy de facto szakadár állam jött létre az országon belül. Kíváncsi lennék, melyik nyugati országból tudsz még ilyenekre példákat mondani. De biztos azért vetik be a hadsereget, mert nem komoly a helyzet. 😃
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.10. 12:14:40

Nero. írta:
2020.09.10. 11:40:58

Arról nem beszélve hogy ki küldenek 80 millió postai szavazatot, amit gyakorlatilag lehetetlen lesz ellenőrizni, számlálni, stb.
Minden fogadó irodánál Biden a favorit, attól függetlenül hogy mindenki tudja hogy ha megnyeri a választást akkor azonnal bedobják egy öregek otthonába és az őrült baloldal irányít majd.

https://youtu.be/JmXj613HPN8

Azt gondolnád hogy valami akció-film előzetese, de nem. Ez Amerika ma.
jó hát akkor már van mire fogni :lol:
pedig ez a bal oldal szövege, hogy manipulálják a szavazatokat, érdekes.

szerintem megválasztják, de majd meglátjuk.


ez a videó meg, csomó országról lehet ilyet csinálni.

tudod mi a fő gond most pl Californiában? hát nem ez, hanem hogy megint ég minden, hamu van a városban, hullik mindenfelé, nem látni sokszor a napot sem.
unokatesóm ott él (LA külvárosa), hát rohadtul nem a blm-el vannak ott elfoglalva az emberek, hanem ezekkel a valós problémákkal.

de itthonról magyarázzuk meg egy 1 perces videó alapján, hogy anarchia van az országban. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.10. 11:40:58

davi10 írta:
2020.09.10. 09:34:21
csababarca írta:
2020.09.09. 22:25:59

99% hogy újraválasszák, az aránya kérdéses, ezen kár izgulnod ennyit.
Miért vagy ebben annyira biztos? A BLM meg a korona adott elég okot, amivel a hülyébb szavazót hangolni lehet Trump ellen. Persze simán benne van, hogy ez a fosztogatós mozgalom csak Trump-ot erősítette, mert azok sem a konzervatívok voltak.

Biden meg hiába egy demens öregember, aki a világáról nem tud, már azzal, hogy nem Hillary Clinton-nak hívják előrébb van, mint az elődje. Emellett nyilván megvan neki is a média hátszele.
Szerintem akkor lesz gáz, ha valami indokkal elhalasztják a vitákat (mondjuk pont a korona), mert abból nem kérdés, hogy ki jönne ki jobban.
Arról nem beszélve hogy ki küldenek 80 millió postai szavazatot, amit gyakorlatilag lehetetlen lesz ellenőrizni, számlálni, stb.
Minden fogadó irodánál Biden a favorit, attól függetlenül hogy mindenki tudja hogy ha megnyeri a választást akkor azonnal bedobják egy öregek otthonába és az őrült baloldal irányít majd.

https://youtu.be/JmXj613HPN8

Azt gondolnád hogy valami akció-film előzetese, de nem. Ez Amerika ma.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.09.10. 11:01:10

LG írta:
2020.09.10. 00:21:38

Szerintem ebben azért van túlzás és sarkítás, pl. akiket ilyen módszerekkel távolít el a hatalom, azoknak általában sokkal több vaj van a fülük mögött, minthogy elmondták a véleményüket, de magukat a módszereket természetesen nem javaslom.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... alt-445824
Tehát akkor csak módszerrel van baj. :D Az úgynevezett egyszemélyi vezetőből álló rendszereknél az a gond, hogy általában erőszak is szükséges a hatalom megtartáshoz. Ez minden tekintélyelvű rendszer esetében is így van. Ilyen volt a Ceau rendszer, stb.stb.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.09.10. 10:54:34

csababarca írta:
2020.09.10. 10:08:04
meg mindent amit képvisel, de nem rossz úton indultak el. Viszont a hatalom és a megrögzött hatalomféltésük nagyon kifordította az egész programjukat, teljesen
Az orosz model is az oligarchiára épül és szeretik az emberek, nincs ezzel semmi gond, sokan ezt próbálják utánozni csak kicsiben. Az embereket már nem zavarja a lopás ténye, mert már hozzászoktak hogy mindenki azt csinálja. Csak a mérték nem mindegy, meg hogy közben a legnagyobb kereszténytényként próbálom magamat feltüntetni. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2020.09.10. 11:13:56-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.10. 10:08:04

LG írta:
2020.09.10. 09:30:33


Ez így tényleg rendben lenne, de sok cégnél akkor is a feketét, meleget stb-t veszik fel, ha valójában te lennél az alkalmasabb.
Ez fordítva is jelen van, pl a nők esetében.
De a feketék esetében is rengeteg olyan munka van ami mèg mindig elzárkózik tőlük.

Mondjuk nálunk ilyen meg nem igazán van jelen, nálunk mèg mindig itt tartunk hogy nőket kockázat alkalmazni mert elmennek szülni előbb utóbb.


Miért vagyok biztos Trump győzelmében?
Mert Biden még a demokraták közt is megosztó (ez Trumpra is igaz a másik oldalon).
Plusz ez a blm mozgalom abszolút túltolta a biciklit, hiteltelenné vált, és ez már ott is megmutatkozik.

Mondjuk nekem aztán magyarként full mindegy, hogy ki az amerikai elnök, meg hogy ott milyen problémák vannak.
Jobban aggódok a saját országomért, meg az itteni politikai elit miatt (jobb-bal oldal együtt).
[auto_cenzúra] kis országunk lehetne, utálom a fideszt meg mindent amit képvisel, de nem rossz úton indultak el. Viszont a hatalom és a megrögzött hatalomféltésük nagyon kifordította az egész programjukat, teljesen leegyszerűsödött a kommunikációjuk, úgymond alkalmazkodtak a keleti/balkáni színvonalhoz.
Szerintem OV nem hülye, és tisztában van azzal, hogy vállalhatatlan arcokkal van tele a holdudvar (bencsik, bajer, jeszenszky, apáti, sógora, kásler, habony, németh stb), de mivel hatalomféltő ember megtestesítője nem lép, mert a saját hatalmát kérdőjelezné meg.
Ezek mennek a kirakatban, a minisztériumokban a háttérben viszont normális emberek dolgoznak, ez tartja hatalmon lényegében.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.10. 09:34:21

csababarca írta:
2020.09.09. 22:25:59

99% hogy újraválasszák, az aránya kérdéses, ezen kár izgulnod ennyit.
Miért vagy ebben annyira biztos? A BLM meg a korona adott elég okot, amivel a hülyébb szavazót hangolni lehet Trump ellen. Persze simán benne van, hogy ez a fosztogatós mozgalom csak Trump-ot erősítette, mert azok sem a konzervatívok voltak.

Biden meg hiába egy demens öregember, aki a világáról nem tud, már azzal, hogy nem Hillary Clinton-nak hívják előrébb van, mint az elődje. Emellett nyilván megvan neki is a média hátszele.
Szerintem akkor lesz gáz, ha valami indokkal elhalasztják a vitákat (mondjuk pont a korona), mert abból nem kérdés, hogy ki jönne ki jobban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.10. 09:30:33

Barca_10 írta:
2020.09.10. 09:08:15

Ezen túl bőven egyenlőség van mindenhol. Egy példa ha bemegyek egy állásinterjúra fehérként a riválisom fekete/meleg/akárki, de jobb CV-je van komolyabb iskolákkal és tapasztalatokkal akkor nem engem fognak felvenni az adott munkára. Ez így van rendjén.
Ez így tényleg rendben lenne, de sok cégnél akkor is a feketét, meleget stb-t veszik fel, ha valójában te lennél az alkalmasabb. Mert sok helyen az is cél, hogy tudjanak olyan statisztikákat felmutatni, hogy az ő dolgozóik x százaléka nő, x százaléka kisebbségi, x százaléka meleg, x százaléka fogyatékos, ezért ők mennyire modernek és felvilágosultak. Jó, egyébként a fogyatékosokra (gondolom, hogy amúgy a 21. században már ezt a jelzőt sem szabadna használni) azt mondom, hogy igen, ők kapjanak egy kis hátszelet, és ha van olyan munka, amit meg tudnak viszonylag korrekten csinálni, azt adják nekik. De a többieknél igazságos versenyhelyzet kellene, hogy legyen.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.10. 09:17:59

[/quote]
Amit pedig utána írsz, hatalmas sarkítás. Képmutatók mindig is volt, mindig is lesznek, de ettől messze nem lehet rásütni az egész konzervatív oldalra, a nők tárgyiasítását még kevésbé, a gyermekmolesztálást meg főleg nem!
[/quote]

Érdekes a liberalizmussal kapcsolatba hozott lózungok,sarkítások nem zavartak :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.10. 09:08:15

témához hozzászólva létezik meleg/transz színész? :lol:
Ezen túl bőven egyenlőség van mindenhol. Egy példa ha bemegyek egy állásinterjúra fehérként a riválisom fekete/meleg/akárki, de jobb CV-je van komolyabb iskolákkal és tapasztalatokkal akkor nem engem fognak felvenni az adott munkára. Ez így van rendjén.
Azt szeretném hogy ha látok melegeket az utcán és megbotránkoztat ahogy nyalják-falják egymást felnőttként mindenki előtt akkor ne legyek már homofób. Hetetoszexuálisak sem csinálják maximum a tinik, de az más lapra tartozik, az is ugyanúgy felháborít. Ha kimerem mondani hogy nem akarok magam mellé fekete párt akkor ne legyek egyből rasszista. Még egy példa, erről itt is volt vita, ha kimondom hogy nő ne elemezze a Monday Night Football műsorában Agüerót, Manét meg a PL-t mert olyanokat mond hogy kisül a tv akkor ne legyek hímsoviniszta. A legnagyobb baj hogy nem azért vannak ezek a dolgok mert rászolgáltak-tisztelet a kivételnek-hanem pusztán politikai/vagyonszerzési okoból. Van nagyon jó fekete színész, Jamie Foxxért rajongok pl., az hogy ilyen szinten be kell tolni az ember arcába viszont már szánalmas.
Hozzáteszem nekem senkivel nincs bajom ameddig normális velem és nem akarja mindenáron a fejembe verni az eszméit, vallási vagy politikai téren, én sem teszem.
De tudom túl nagyok az elvárásaim.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.10. 08:50:57

Cseri írta:
2020.09.10. 08:18:11
Érdekes ez a liberális köpködés,az jól látható,hogy sokaknak fogalmuk sincs az eszméről,csak szitokszóként ismerik. A föld rákja szerintem a képmutató,ájtatós,gyerekmolesztáló,nőket tárgyiasító,patriarchális az államot az egyházzal összemosó konzervativizmusnak hazudott populistafos. De ízlések és pofonok ugye.
Éppen azt magyaráztuk el, hogy az a liberalizmus, amely a hosszú 19. század történéseinek egyik legfontosabb mozgatóereje volt, és amelynek akkor még valóban voltak pozitív hozadékai, ma már a 21. századi politikában nem lételezik. Ami helyette van, az pedig jogosan lett szitokszó.

Amit pedig utána írsz, hatalmas sarkítás. Képmutatók mindig is volt, mindig is lesznek, de ettől messze nem lehet rásütni az egész konzervatív oldalra, a nők tárgyiasítását még kevésbé, a gyermekmolesztálást meg főleg nem!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.10. 08:18:11

Érdekes ez a liberális köpködés,az jól látható,hogy sokaknak fogalmuk sincs az eszméről,csak szitokszóként ismerik. A föld rákja szerintem a képmutató,ájtatós,gyerekmolesztáló,nőket tárgyiasító,patriarchális az államot az egyházzal összemosó konzervativizmusnak hazudott populistafos. De ízlések és pofonok ugye.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.10. 01:52:59

A francia forradalom anno három eszmét hirdetett: szabadság, egyenlőség, testvériség. Azaz liberalizmus, demokrácia, nacionalizmus. Akkor jól hangzott, bár pontosan tudjuk, hogy már akkor is jelen voltak azok a személyek, akik a szabadság égisze alatt a legnagyobb velemenyterrort formálták meg. Robespierre, Saint-Just és a többi jakobinus söpredek. De ez már 230 éve történt. A nyugati világnak manapság már csak nagyon elvétve van olyan szeglete, ahol ez a fajta harc meg mindig indokolt lehetne. Letezest igazoló doktrina híján a liberalizmus rátelepedett különböző társadalmi jelenségekre/problemakra, és ott próbálja igazolni önmagát. BLM, transzneműek, migráció. De egyre többen érzik, hogy absztrakt értelemben ez egész egyszerűen már nem letezik, és sokkal inkább egy meghasonlott, szélsőséges eszmeve formalodott, ahol már nem a szabadság, hanem a szabadosság van terítéken. Anarchia, gyengeség (meg ha nem is gazdasági értelemben). Csakhogy a történelemben is vannak objektív törvények. A rendszerek változnak, a gyenge társadalom (már direkt nem nemzetet írok) gyenge időket fog megteremteni magának és az utókornak. Látjuk, Amerikában polgárháború van. Europaban is megtortenhet majd, talán nem holnap és nem a feketék miatt, de itt is akad szép számmal elfojtott társadalmi feszültség. A liberalizmus ellenpolusakent természetesen fasisztalizalodik a másik oldal mind politikai, mind társadalmi szinten. Ez is Amerikában figyelhető meg a legjobban, hisz Európa meg azért nem tart itt, de speciálisan Magyarország (és az alkalmanként fasiszta eszközökhöz nyúló Orbán-kormany) esete azért mégiscsak megmutat egy-ket dolgot ezzel kapcsolatban. Hatalmas társadalmi igény van a törzsi szerveződésre, hisz látjuk, hogy sok év után ismét két fanatikus táborra szakadt az ország politikai értelemben, Orbán és Gyurcsány köré szerveződve. És bizony mindkét oldal tolja a háborús retorikat. Nemzeti autoriter identitás vs. páneurópai szélsőliberalizmus. A keleti országoknak választania kell. És ez a választás bizony azt is magában foglalja, hogy elfogadjuk-e az oscaros ámokfutást. Hogy arany középut van-e számunkra a jelenlegi magyar valóságban, nagyon nehéz kérdés...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.10. 00:21:38

csababarca írta:
2020.09.09. 22:25:59

amúgy a liberális gondolkodás baromira nem ez, ez egy egész más dolog, soha nem szólt erről a liberalizmus, csak a 21. században lett ennyire tolakodó és eltorzított eszme. szerintem a valódi liberális embereknek sértő, hogy a gyökér radikális balt velük összemossák így, hogy őket is liberálisnak bélyegzik.
Pedig most a 21. században politikai mozgalomként már ez a liberalizmus, nem nagyon tudnék olyan pártot, mozgalmat vagy ismert személyt mondani a nagypolitikában, amely/aki a régi, jelentősen józanabb liberális eszméket képviseli. Kisebb szinteken talán igen, de valahogy az igazi hatalom közelébe nem kerülnek manapság korrekt emberek, és ez ugyanúgy igaz a jobboldalra is. Én egyértelműen jobboldali vagyok, de a világpolitikában és Magyarországon is jó néhány olyan jobboldali vezető van, akit nagyon nehezen vállalhatónak tartok.

Amit írtál a megbélyegzésről, az fordítva is teljesen igaz, ma már egy kicsit konzervatívabb emberre is simán rádobálják a náci, rasszista és hasonló jelzőket. Sőt, már lassan ennyi sem kell hozzá, láthatjuk, hogy az USA-ban a liberálisok egyre inkább az aki nincs velünk, ellenünk van mentalitást veszik fel.
Az nem félelmetes hogy Trump "úrnak" is milyen kebelbarátjai vannak, akik azért megmérgeznek és kinyírnak embereket mert mást gondolnak a világról és nem feltétlen ugyanazt. És most nem védem azokat, akik az utcán rombolnak. Abban mi a keresztény ideológia hogy olyanokkal veszem magam körbe, akiknél az a megoldás mindenre hogy fényes nappal bevágnak egy sötét autóba, mert elmondtad a véleményed a világról. Ez a trend úgylátszik nem rákbetegség.
Szerintem ebben azért van túlzás és sarkítás, pl. akiket ilyen módszerekkel távolít el a hatalom, azoknak általában sokkal több vaj van a fülük mögött, minthogy elmondták a véleményüket, de magukat a módszereket természetesen nem javaslom.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.09.09. 23:05:18

Nero. írta:
2020.09.09. 21:05:05

Félelmetes hogy hova halad az emberiség.... Globalizáció, multi kulti, liberális gondolkodás stb.

A bolygó rákja.

Engem nem érdekel hogy ki mit gondol Trumpról. Nagyon remelem hogy behuzza a novemberi választásokat, ha az USAban hatalomra kerül a radikális bal annak nagyon csúnya vége lesz világszinten.
Az nem félelmetes hogy Trump "úrnak" is milyen kebelbarátjai vannak, akik azért megmérgeznek és kinyírnak embereket mert mást gondolnak a világról és nem feltétlen ugyanazt. És most nem védem azokat, akik az utcán rombolnak. Abban mi a keresztény ideológia hogy olyanokkal veszem magam körbe, akiknél az a megoldás mindenre hogy fényes nappal bevágnak egy sötét autóba, mert elmondtad a véleményed a világról. Ez a trend úgylátszik nem rákbetegség.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.09. 22:25:59

Nero. írta:
2020.09.09. 21:05:05

Félelmetes hogy hova halad az emberiség.... Globalizáció, multi kulti, liberális gondolkodás stb.

A bolygó rákja.

Engem nem érdekel hogy ki mit gondol Trumpról. Nagyon remelem hogy behuzza a novemberi választásokat, ha az USAban hatalomra kerül a radikális bal annak nagyon csúnya vége lesz világszinten.
99% hogy újraválasszák, az aránya kérdéses, ezen kár izgulnod ennyit.

a másik oldal meg azt mondta anno, ha Trump kerül hatalomra, akkor csúnya világ jön. ahhoz képest full mérsékelten viselkedik, legalábbis magához képest. aki ismerte az elnökség előtt, az tudja, hogy nagyon vissza vett erre a ciklusra.
persze így is vállalhatatlan, de hát ezen már változtatni nem tud, ő legalább valamennyire önazonos még így is, nem úgy mint a mi urunk és vezérünk.


amúgy a liberális gondolkodás baromira nem ez, ez egy egész más dolog, soha nem szólt erről a liberalizmus, csak a 21. században lett ennyire tolakodó és eltorzított eszme. szerintem a valódi liberális embereknek sértő, hogy a gyökér radikális balt velük összemossák így, hogy őket is liberálisnak bélyegzik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.09. 22:01:56

A sevilla-bayern meccsre 300 egeszsegugyis kap ingyen jegyet.

Bekuldenek 300 eu dolgozot 15.000 ember koze.
Ezek normalisak? :D :D :D
Eskuszom kezdek egyeterteni azzal a sraccal akivel itt veszekedtunk napokig a virus kapcsan.
Olyan abszurd es teljesen logikatlan lepesek vannak,hogy egyaltalan nem lehet ezt mar komolyan venni.
Kezdek kivancsi lenni hogy valojaban mirol is szol ez az egesz,ugyanis ez nem egy fenyegeto virus ami elol vedeni akarnak minket.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.09. 21:05:05

LG írta:
2020.09.09. 20:00:09
2024-től csak azok a filmek kaphatnak Oscart a legjobb film kategóriában, amelyeknél a stáb tagjai és a film szereplői között is szerepelnek különböző kisebbségek.

Mindig van lejjebb, úgy tűnik. :lol:
Félelmetes hogy hova halad az emberiség.... Globalizáció, multi kulti, liberális gondolkodás stb.

A bolygó rákja.

Engem nem érdekel hogy ki mit gondol Trumpról. Nagyon remelem hogy behuzza a novemberi választásokat, ha az USAban hatalomra kerül a radikális bal annak nagyon csúnya vége lesz világszinten.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.09. 20:12:54

LG írta:
2020.09.09. 20:00:09
2024-től csak azok a filmek kaphatnak Oscart a legjobb film kategóriában, amelyeknél a stáb tagjai és a film szereplői között is szerepelnek különböző kisebbségek.

Mindig van lejjebb, úgy tűnik. :lol:
Hányinger. Balázsék beszéltek múlt héten egy magyar,Berlinben élő transznemű valamivel.
Isten óvja attól a fiatalokat,hogy ezt meghallgassák.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.09. 20:05:13

LG írta:
2020.09.09. 20:00:09
2024-től csak azok a filmek kaphatnak Oscart a legjobb film kategóriában, amelyeknél a stáb tagjai és a film szereplői között is szerepelnek különböző kisebbségek.

Mindig van lejjebb, úgy tűnik. :lol:
nagyon kontraproduktív amit csinálnak.
erre se volt semmi szükség, szerintem az eddig oscar jelölt filmekben is volt minimum 1 mexikói/afro/ázsiai etc karakter, vagy színész.
most meg kötelező jelleggel ilyen döntést hoznak. :roll: hát ők tudják, az oscar amúgy is egy vicc volt az utóbbi években.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.09. 20:00:09

2024-től csak azok a filmek kaphatnak Oscart a legjobb film kategóriában, amelyeknél a stáb tagjai és a film szereplői között is szerepelnek különböző kisebbségek.

Mindig van lejjebb, úgy tűnik. :lol:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.09.08. 17:22:19

Egerből származom, én csak ajánlani tudom. Turistaként az egyik legjobb város szerintem néhány napra, élni azért elég unalmas tud lenni.

A környéken ott a Szalajka vízesés Szilvásváradon, ahogy említették, Egerszalókon a Sódomb, az is egy érdekes látványosság, nem mellesleg egy fürdő épült rá.

Ha borkedvelők vagytok, akkor szintén Egerszalók -> St. Andrea. De Egerben a Szépasszonyvölgy is erről híres, csak ott inkább a folyóbor megy - bár azért természetesen lehet palackkal is venni bort, abban biztos, hogy az van :D

Demjéni barlangfürdő Közép-Európa egyik legmodernebb barlangfürdője, azt is erősen ajánlom.

Nyíregyházán az álatkert pedig a régió legjobbja.

De lehet kirándulni a Mátrában, Bükkben, Kékestető is egy élmény. Miskolc-Lillafürednél ott a vízesés, nem messze tőle pedig libegőzni lehet. Ha már libegő, akkor Sátoraljaújhely, ott elég hosszú és csodás a táj. Ott van egy kalandpark is, elég extrém ahogy hallottam.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.08. 17:17:23

Eger mindenképp: városnézés, borozás, Egerszalókon fürdés, a környéken pedig rengeteg szép túralehetőség.
Nekem Szeged is nagyon tetszett és szerintem érdemes elnézni.
Gyulát javasolták még többen is ismerőseim közül, tervben is van az odautazás majd, illetve Debrecenről is hallottam már jókat.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.09.08. 15:15:44

zola8787 írta:
2020.09.07. 17:13:43
Ha három napra elmennétek pártokkal várost nézni, kikapcsolódni közép Mo-tól keletre, milyen városokat néznétek meg? Pest kizárva, Pest nem érdekel :D
Mindenképpen elzúznék egy napra a Nyíregyházi Állatkertbe, ha még nem voltatok, mert egyrészről csillagos ötös az idő most kirándulni, a park pedig szintén. :wink:

Egyébként Kelet-Magyarországon csak kikapcsolódni lehet, szuszogás-szinten, mást nem, mert nincs itt szr sem, kivétel állatkert. :D Várost nézni nem tudom mit akarsz, melyiket akarod itt a pusztában. :D Debrecen főtér még úgy-ahogy, a többi viszont, hát... Inkább vezess fel Pestig. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.09.08. 14:01:53

zola8787 írta:
2020.09.07. 17:13:43
Ha három napra elmennétek pártokkal várost nézni, kikapcsolódni közép Mo-tól keletre, milyen városokat néznétek meg? Pest kizárva, Pest nem érdekel :D
- Bükk-Mátra bárhova, pl. Szilvásvárad [auto_cenzúra], jókat lehet túrázni a környéken, vannak romi kis szállások is, meg a kastélyszállóban is ki lehet fogni jó deal-eket. Eger szintén
- Debrecen is jó választás lehet, ott is elég sok minden van.
- Szeged-Debrecen között viszont keveset jártam, és a ha fentiek közül kéne mondanom, akkor én mindenképp a hegyeket mondanám :)
Válasz küldése