Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.09.13. 13:01:30

Szerintem meg nem fog érkezni senki már. Az egyetlen valós esély Depay érkezésére volt, de gondolom vártak mi lesz Suarezzel,legyen még pár millió a hollandra,aztán meg már nem akarják engedni se elvileg. Elkezdődtek a bajnokságok,most még nehezebb lesz igazolni,pénz nélkül.

Nyilván ha tudnánk eladni,lenne pénz,de kit?Coutinho marad,mert számít rá Koeman. Griezmann távozása fel sem merült, Dembelé az előző szezont kb kihagyta,szerintem ára sincs. Umtiti szintén. Vidalért alig fogunk kapni valamit,Suarezért szintén. Ehhez jön még hozzá az,hogy a covid miatt megcsappantak a bevételi források is.

Jó is meg rossz is,hogy nincs pénz. Nem tudnak újabb milliókat szórni,és olyanokat idehozni megint,akire szerintem semmi szükség magas áron(Lautaro). Így persze megint úgy vághatunk neki egy szezonnak,hogy nincs értelmes kilencesünk, és a védősorunkon sem sikerült erősítenünk semmit. A jó meg max az lehet,hogy ha Koeman akarja (és megengedik neki) akkor ki tudja próbálni a fiatalokat, aztán kiderül, hogy a sok tehetségből,ígéretből mi lesz,ha nem csak 200 perceket kapnak. Persze aztán lehet ez se jön össze,és ugyanaz a 12-13 játékos játszik majd végig,mint eddig.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.13. 13:00:29

Aki nem látta, nézze meg azt a gólt amit tegnap kaptunk....eredeti, utánozhatatlan, egyedi Barca mém....Busi láthatatlan....Lenglet imitátor....Piqué nagymamák mozdulatára hajazó, nehogy eltaláljon a labda "blokkolni kísérlő" mozdulat.... :mrgreen:

Itthon az a mondás, hogy nekünk Mohács kell.....Katalóniában Róma, Liverpool és Bayern is kevésnek tűnik....még kell az igazi durranás.... =D>
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.09.13. 12:18:36

LG írta:
2020.09.13. 12:05:18
Tök jó, hogy Koeman elviekben az összes meglévő támadónkban bízik, és fontos szerepet szán nekik, Suarezt kivéve, de még az ő maradása sem kizárt, ha pedig marad, akkor biztos vagyok benne, hogy neki is helyet kell majd szorítani, és még akarunk is támadót igazolni. Valószínűleg nem Salahot, szerintem őt csak a tegnapi mesterhármasa miatt dobták olyanok, akiknek kellett néhány kattintás. De a Depay/Lautaro vonal tényleg reális célpont lehet.

Nem tudom, hogy ebből mi fog kisülni, de sok jó nem hiszem. Vagy 100 milliós emberek fognak ülni a padon csillagászati fizetéssel, vagy a fiatalok nem kapnak majd elég lehetőséget, vagy esztelen rotáció lesz, hogy mindenki eleget játszhasson, és véget ér a szezon úgy, hogy nem nem alakul ki egy összeszokott csapat. Szóval én nem látom azt a komoly koncepciót, amit sokan magyaráztak Koemannal a kapcsolatban, sem a nagy fiatalítást, sem a tökösséget. Növekvő káoszt látok, és majd meglátjuk mi sül ki mentalitást.
Amíg nem tudsz eladni senkit addig igazolni se tud hála az elmúlt évek pénzköltéseinek. A fiatalokról meg annyit hogy minden számításba jöhető fiatal játszott, kivéve Ansu, aki sérült. Ne várjunk csodát a játékban pár nap alatt, de 1 év alatt se. A keret "megtisztításáról" nem is beszélve. Ő tudja csak hogy miért vállalta el 1 évre a padot.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.09.13. 12:13:48

tengit, visca el barca:
Salahra akkora esély van mint arra hogy én igazolok oda
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.13. 12:05:18

Tök jó, hogy Koeman elviekben az összes meglévő támadónkban bízik, és fontos szerepet szán nekik, Suarezt kivéve, de még az ő maradása sem kizárt, ha pedig marad, akkor biztos vagyok benne, hogy neki is helyet kell majd szorítani, és még akarunk is támadót igazolni. Valószínűleg nem Salahot, szerintem őt csak a tegnapi mesterhármasa miatt dobták olyanok, akiknek kellett néhány kattintás. De a Depay/Lautaro vonal tényleg reális célpont lehet.

Nem tudom, hogy ebből mi fog kisülni, de sok jó nem hiszem. Vagy 100 milliós emberek fognak ülni a padon csillagászati fizetéssel, vagy a fiatalok nem kapnak majd elég lehetőséget, vagy esztelen rotáció lesz, hogy mindenki eleget játszhasson, és véget ér a szezon úgy, hogy nem nem alakul ki egy összeszokott csapat. Szóval én nem látom azt a komoly koncepciót, amit sokan magyaráztak Koemannal a kapcsolatban, sem a nagy fiatalítást, sem a tökösséget. Növekvő káoszt látok, és majd meglátjuk mi sül ki mentalitást.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.13. 11:01:48

RA7 írta:
2020.09.13. 09:48:14
Új célpont állítólag Salah 😂
Vegulis csak 4 ember van arra a posztra, messi, griezmann, dembele es trincao szemelyeben.

Jobb ha biztosra megyunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2020.09.13. 10:58:13

RA7 írta:
2020.09.13. 09:48:14
Új célpont állítólag Salah 😂
Akkor miért nem inkább Mbappé? Kicsit olyan érzésem van, mint a skót viccet hallva, mikoris a gyerek az iskolából hazatérve örömmel újságolja az apjának, hogy egy csomó pénzt spórolt. Hogyan? - kérdi az apa. Hát úgy, hogy nem szálltam fel a buszra, hanem futottam utána - így a srác. Balga gyerek, miért nem egy taxi után futottál? - hangzott a jogos felvetés. Ha a templom egereként úgysem tudunk értelmesen igazolni, legalább álmondjunk nagyokat - az ingyen van. Persze, azt nem értem, hogy a feltörekvő, még viszonlag olcsó, reményteljes fiatalok közül miért nem hozunk valakit, főként, ha abszolut hiányposztról beszélünk (9-es). Mi van például azzal a Baodu (Boadu?) nevű gyerekkel, aki felkeltette Koeman figyelmét? Biztos, hogy sokat buknánk rajta? Kizártnak tartom, eleve nem kerülne sokba, és azt a teljesítményt, amit azon a poszton mostanság látunk, még akár felül is múlhatná - alulmúlni amúgy is nehezebb lenne.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.09.13. 09:48:14

Új célpont állítólag Salah 😂
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.13. 09:32:47

Mióta Koeman az edző, nem igazoltak senkit. Pénz nincs, a bajnokságok elindultak. Szóval nagy durranás kizárt. De azt csak nem teszik meg az edzővel szégyen szemre, hogy senkit nem kap, akit kér.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.09.12. 19:57:55

barca_bome írta:
2020.09.12. 15:35:08
Szerintem a jelenlegi veztőséggel akkor lehetnénk eredményesek, ha az Enrique-féle focit tolnánk, csak annyi változtatással, hogy védekezésben még nagyobb robolókat kellene szerezni. Ezekből a játékosokból úgysem lesz soha sem csapat, de akkor legalább beton biztos védelem kellene, akik, ha kell vaktában elrúgdossák a labdát és akkor játszhatnánk a kontrákra. Anno nagyon élveztem a tiki-takát, de ami most megy tiki-taka címszóval attól a falra tudnék mászni. Anno, mikor még itt volt Xavi, akkor ő mondta, hogy 1 mp-nél tovább nem lehet nálad a labda. Szerintem a maestro azóta sírva ül le Barca-meccset nézni... (ha egyáltalán leül) :oops:
Szerintem a mostani játékunk bűn rossz és ami még durvább életveszélyes. Hátul passzolgatunk, mikor letámadtak ráadásul teljesen feleslegesen, mert normálisan nem is tudjuk előre üres embernek fellőni a labdát. Ter Stégennek is meccsenként be kell vállalni legalább 10 veszélyes passzt, amiből, ha csak egy rossz helyre megy már rögtön baj van. És ezzel a játékkal csak magunkat hozzuk kellemetlen helyzetbe.
Aztán nem tudunk kontrázni, hiába meg vannak hozzá a gyors emberek meg kell várni Messi-t mert csak ő lőheti rá. Ellenben nyugodtan passzolgatunk elől is a másik 5-8 méterre álló embernek és vissza.. Szinte semmi veszély nincs az ellenfél kapuja előtt kialakítva.
Szögletek picit talán jobbak mint régebben, de kicsit magasabb is lett a csapat, úgye már nincs, Xavi, Iniesta, Alves egyik se volt egy nyakigláb játékos.
Biztos, hogy változásra van szükség a keretben, de nem nagyon akar sikerülni vagy összejönni.
Soha nem az igazolásokból folyt be a lényegi jövedelem, ahogy egyik csapatnál sem.
Azért tudok csapatokat mondani, akik szépen keresnek a játékoseladásokkal. De nálunk biztos, hogy nem volt sose meghatározó. Most viszont szórják két kézzel a pénzt. Pl Griezzman-t is csak kivásárlási áron sikerült elhozni. Egyáltalán nem vált be. Ellenben 30 ért már lehet olyan játékokat találni, akik hasznosak tudnak lenni.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.12. 15:35:08

Szerintem a jelenlegi veztőséggel akkor lehetnénk eredményesek, ha az Enrique-féle focit tolnánk, csak annyi változtatással, hogy védekezésben még nagyobb robolókat kellene szerezni. Ezekből a játékosokból úgysem lesz soha sem csapat, de akkor legalább beton biztos védelem kellene, akik, ha kell vaktában elrúgdossák a labdát és akkor játszhatnánk a kontrákra. Anno nagyon élveztem a tiki-takát, de ami most megy tiki-taka címszóval attól a falra tudnék mászni. Anno, mikor még itt volt Xavi, akkor ő mondta, hogy 1 mp-nél tovább nem lehet nálad a labda. Szerintem a maestro azóta sírva ül le Barca-meccset nézni... (ha egyáltalán leül) :oops:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.12. 15:29:45

Szerintem határozottan jutnánk előrébb az " aprópénzes " igazolásokkal is.....pitbull, hentes, katona....sok hasznát venné a csapat, ha 2 ilyen belső védőnk (is) lenne és egy védekező középpályás....sőt, a Barca jelenlegi helyzetében éppen ezek a hiánycikkek (mármint pitbull, hentes, katona)....a jelenlegi csapat parádézni képtelen, nem lógnának ki a sorból a pitbullok...viszont a küldetésüket teljesíthetnék....most ez van.....Piqué. Lenglet, Alba, Busi, SR semmire sem alkalmas....sem rombolni, sem zsönglőrködni nem tudnak.....Tobidot és Araujot is tönkrevágja majd ez a díszes közeg a pályán....
Egész biztosan lehetne " kukázni " valahonnan néhány erre alkalmas célszemélyt !
Hátul hatékonyan romboljunk, előre lehetünk kreatívak (ez elvileg adott is).... 8)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.12. 12:56:51

A honlapon bejelzik a mai 25 fős keretet, de nem hozzáférhető. Ki látta?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.12. 12:27:50

Kovbal88 írta:
2020.09.12. 08:01:21

Szerinted miből lenne a Barcelonánál pénz?
Csak Coutinhon 100 milliót buknak... Rakitic elment 1,5 millióért míg a Realból a kitett Jamesért aki nem is olyan fiatal 30 -at fizetett az Everton.
Évek óta mennek a hasonlóan remek igazolások. Drágán veszünk és olcsón adunk. Na nem az ilyet nevezik bombaüzletnek a gazdasági világban.
Cserébe a játékosok még magas fizetéseket is kapnak.
Szóval személy szerint csodálkozom, hogy még nem ment csődbe a klub.
Soha nem az igazolásokból folyt be a lényegi jövedelem, ahogy egyik csapatnál sem.
De azért sok transzfert el is felejtünk, ami jól sült el, vagy éppen kerestünk rajta. Umtitit iszonyatosan jó áron vettük, már az akkori díjakhoz képest is aprópénz volt. És a klasszisához nem is fér(t) kétség. Az utóbbi pár évből Neymar rekordáron ment el, Arthur is több mint a duplájávl ment el, Malcomon és Paulinhon sem vesztettünk, Yerri Mina is áron felül kelt el stb. Nyilván rengeteg transzfer sült el rosszul, csak annyit akarok mondani, hogy ezek nem törvényszerű dolgok és más csapatoknál is bőven vannak ilyenek.

Az általad emlegetett 80 millióért vett James, akinek a fizuja is csillagászati volt speciel ingyen ment az Evertonba csak különböző bónuszok illetik majd a Realt.

A fizetésekkel kapcsolatban ezzel szemben igazat adok és sajnos ez már dominóelvként működik. Senki sem akar kevesebbet keresni mikor látja hogy a csapattársak miket kapnak, ezt nem lehet csak úgy megállítani. Akkor inkább fogják magukat és máshová mennek. Speciel Semedo igényeit én nem tudom elítélni. Amikor a szökőévente, akkor is enyhén kifogásolhatóan játszó Firpo is annyit keres mint ő és 14-15 játékos is nagyobb bért kap érthető, hogy nem tetszik neki.

Én valamilyen szinten örülök is hogy több igazolás nem lesz. Normális érkezőkre ebben az anyagi helyzetben nincs esély, Messi kálváriája miatt pedig amúgy is rengeteg idő elment az átigazolási időszakból. Egy Eric Garcianak örültem volna, de remélem azért jövő nyáron visszatérünk rá. Most úgyis csak ilyen 20-30 milliós foltozgatások lehettek volna, azzal meg sokra nem megyünk. Főleg ha Koeman a köv. választással lécel is. Aztán kezdődhet minden elölről, próbálgathatjuk eladni a Depayokat stb. Eddig sem az emberanyaggal volt a gond, hanem hogy össze-vissza játszott mindenki, elképzelés és minden motiváció nélkül, minimális kondícióval.
Ha ezt valamilyen szinten sikerül orvosolni, az többet jelenthet mint bármilyen igazolás.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.12. 10:29:26

Kovbal88 írta:
2020.09.12. 08:01:21

Szerinted miből lenne a Barcelonánál pénz?
Csak Coutinhon 100 milliót buknak... Rakitic elment 1,5 millióért míg a Realból a kitett Jamesért aki nem is olyan fiatal 30 -at fizetett az Everton.
Évek óta mennek a hasonlóan remek igazolások. Drágán veszünk és olcsón adunk. Na nem az ilyet nevezik bombaüzletnek a gazdasági világban.
Cserébe a játékosok még magas fizetéseket is kapnak.
Szóval személy szerint csodálkozom, hogy még nem ment csődbe a klub.
A klub nem csak a játékosok eladásából szerez bevételt (mezeladások, szponzorpénzek, televíziós közvetítési jogdíjak stb). A játékosok fizetését tavasszal 70%-kal nyesték meg, nagyságrendekkel nagyobb arányban, mint amekkora aránnyal csökkennek a klub bevételei. Én is csodálkoztam azon, hogy 730+ millió eurós bevétellel számol a klub, ez egy irdatlanul magas szám, főleg a játékosok fizetésének csökkentésének tudatában. A klub bevételei egyébként elképesztő mértékben növekedtek az elmúlt években, csak nem jól költötték el a pénzt. De pénz az van bőven, csak jól kellene felhasználni.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.09.12. 10:19:20

Vidalról mi újság. Azt olvastam hogy ő és az Inter mindenben megállapodtak már csak a klubnak kell rábólintania.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.12. 09:19:13

Kovbal88 írta:
2020.09.12. 08:01:21
Szerinted miből lenne a Barcelonánál pénz?
Csak Coutinhon 100 milliót buknak... Rakitic elment 1,5 millióért míg a Realból a kitett Jamesért aki nem is olyan fiatal 30 -at fizetett az Everton.
Évek óta mennek a hasonlóan remek igazolások. Drágán veszünk és olcsón adunk. Na nem az ilyet nevezik bombaüzletnek a gazdasági világban.
Cserébe a játékosok még magas fizetéseket is kapnak.
Szóval személy szerint csodálkozom, hogy még nem ment csődbe a klub.
Igen, az elmúlt 3-4 év összes igazolása vicc volt, sajna eladásokkal együtt is. 1-1 közepesre vagy közepesen jóra sikeredett van, pl Semedo vagy Lenglet, meg tán De Jong aki még jó is lehet a posztján, eddig sem volt rossz. Rajtuk kívül borzadály az egész, kiegészítve ezekkel a másfél milliós remek transzferekkel.

De ami még viccesebb, hogy eladjuk a saját neveléseket bagóért, aztán könyörgünk értük 30-50-ekért - Thiago, Garcia, etc. Nagyon jók lehetnek a meglátások és a felmérések a fiatal korosztályban, hogy kit kell szanálni és kit nem...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.09.12. 08:01:21

gránit írta:
2020.09.12. 01:16:19
Senki ne mondja, hogy Eric Garciára ne lett volna 30 millió eurónk. Senki ne mondja, hogy Depay-ra ne lenne 30 millió eurónk. Lenne. Egyszerűen nincs sportszakmai építkezés, kb a 2014-2015-ös szezon óta.

A sociók véleményem szerint egy külön világban élnek. Már jócskán szidták Bartomeut a culék világszerte, már bőven túl voltunk néhány teljesen eredménytelen átigazolási szezonon, amikor Agustí Benedito aláírásgyűjtésbe kezdett. A sociókat nem érdekelte.
Szerinted miből lenne a Barcelonánál pénz?
Csak Coutinhon 100 milliót buknak... Rakitic elment 1,5 millióért míg a Realból a kitett Jamesért aki nem is olyan fiatal 30 -at fizetett az Everton.
Évek óta mennek a hasonlóan remek igazolások. Drágán veszünk és olcsón adunk. Na nem az ilyet nevezik bombaüzletnek a gazdasági világban.
Cserébe a játékosok még magas fizetéseket is kapnak.
Szóval személy szerint csodálkozom, hogy még nem ment csődbe a klub.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.12. 06:19:52

A megmagyaráthatatlan dxolgok megmagyarátásához három tippet adnék: Messi - Covid - a katalán ügy.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.12. 03:21:36

Itt ki kellett volna vágni 4-5 embert alsóhangon a csapatból, ha nem tudunk igazolni helyettük, akkor is.
Ők jobbak már nem lesznek, fiatalokkal meg megoldható lett volna spanyol dobogó, többre nem futja.

Nem értem miért kell még egy évig szenvedni, ahelyett hogy tényleges változásokat eszközöltünk volna.
Vagy legalább a BM utáni vereség után kussolt volna Barto a nagy változásokról, vezéráldozatokról, Koeman szabad kezéről, stb....
Akkor nem lenne ennyire rém kellemetlen a mostani szituáció.

Amúgy azt se felejtsétek el, hogy épp lefújatta a BM a csapatot ritka megalázó módon, nem nagyon van most kedv idejönni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.12. 01:16:19

Az az érdekes, hogy a klub "mindössze" 30%-os bevételkieséssel számol, ami a zárt kapus meccsek tudatában nem tűnik eget rengetőnek, főleg, ha a játékosok fizetését továbbra is 70%-kal (!!!) nyesik meg (micsoda egy rendszer, ami a válságokat mindig a melóssal fizetteti meg...). A klub még így is több mint 700 millió eurós bevétellel számol, ami egy nagyon magas szám. Inkább a töketlenség miatt nincs sportszakmai építkezés már hosszú évek óta, nem az anyagi lehetőségek korlátozottsága miatt. Még Alphonso Davies-t se akarták leigazolni (igen, ő volt az, aki a komplett védelmünkből bohócot csinált a 2-8-as meccsen), pedig bagóért megszerezhettük volna, mégsem kellett a klubnak. Pedig egy tál lencséért megkaphattuk volna. Senki ne mondja, hogy Eric Garciára ne lett volna 30 millió eurónk. Senki ne mondja, hogy Depay-ra ne lenne 30 millió eurónk. Lenne. Egyszerűen nincs sportszakmai építkezés, kb a 2014-2015-ös szezon óta.

A sociók véleményem szerint egy külön világban élnek. Már jócskán szidták Bartomeut a culék világszerte, már bőven túl voltunk néhány teljesen eredménytelen átigazolási szezonon, amikor Agustí Benedito aláírásgyűjtésbe kezdett. A sociókat nem érdekelte. Valószínűleg ők teljesen más szempontokat tartanak szem előtt, mint a culék szerte a világon, akik nem egy elfogult katalán nemzeti színű szemüvegen keresztül közelítik meg a dolgokat. Konkrét példa: amikor népszavazást tartottak/ tartottak volna Katalóniában, a helyi szurkolók be akartak hatolni a pályára az éppen esedékes, Las Palmas elleni hazai meccsen. A Bartomeu-elnökség kb egyetlen jó döntése volt, amikor a szurkolók ezen akcióját megakadályozta, és zárt kapuk mögött, de mindenképpen lejátszatta a meccset. Különben a liga keményen megbüntetett volna minket, és oda a bajnoki cím. Bartomeu meg megmondta, hogy munkaidő után mindenki azt csinál, amit akar, mindenki mehet politizálni, tüntetni, népszavazni, a közösségi médiákban véleményt írni az eseményekről, de a meccset ettől még le kell játszani, különben megkapjuk a ligától a büntetést. Miközben egyébként a klub is teljesen nyíltan a tüntetők mellett és az akkor kormánnyal szemben foglalt állást, de a meccset akkor is le kellett játszani, a kettő nem zárja ki egymást. És ők pont azért szidták Bartomeut, ami pedig a nagyon kevés helyes döntése volt az elnöki pályafutása során. A sociók véleményem szerint egy teljesen külön burokban élnek, és teljesen más szempontokat tartanak szem előtt, mint egy sima culé, akit a katalán giccs egyáltalán nem érdekel, de őket igen. És lehet, hogy számukra teljesen rendben van, ha egy kiégett Alba játszik a csapatban, nem Alphonso Davies, mert az egyik katalán, a másik nem. Ettől persze egy sima culé hülyét kap, de számukra valószínűleg teljesen más szempontok a fontosak.

Ne feledjük van Gaal esetét, aki három év alatt kétszer lett bajnok, és egyszer ezüstérmes. Alapvetően jó eredményeket produkált. A helyi média mégis gyűlölte, mert telerakta a csapatot hollandokkal. Miközben annyi történt csak, hogy a katalán belterjeskedést felváltotta a holland belterjeskedés. Gyakorlatilag azt a szemléletet utálták van Gaalban, amit ők maguk is képviselnek. Saját magukat utálták van Gaalban, mégis utálták, mert csak 3-4 saját nevelés volt egyáltalán a csapatban. Akkor is gyűlölték volna, ha megnyeri a BL-t.

Véleményem szerint nagyon jó az a fajta szövetkezeti modell, amit a Barca felépített, hogy a pártoló tagok a klub tulajdonosai. Ezt a modellt nagyon preferálom. Ha valaki valamihez hozzájárul és áldozatokat hoz érte, joga van beleszólást (tehát tulajdonosi jogot) kapni abba, amihez hozzájárult és amiért áldozatokat hozott. És ez jobb, mint a részvénytársaság, mert abban ha valakinek sok pénze van, akár az egész szervezetet felvásárolhatja, vele együtt a tulajdonosi jogokat, miközben attól senkinek nincs igaza valamiben, csak mert több pénze van. Az igazság nem a pénz, nem a vagyon kérdése. A Barca modelljében meg mindenkinek ugyanannyi szavazati joga van, függetlenül attól, hogy sok pénze van-e vagy nincs, senkinek nem lesz kevesebb szavazati joga, csak mert kevesebb a pénze. Közös hozzájárulás, közös tulajdonlás. Ez egy nagyon jó és igazságos modell, és még nagyobb is a Barca költségvetése, mint egy PSG-nek vagy bármelyik, "szultánok" által felvásárolt csapatnak. Nincs szükség szultánokra, mindössze tudni kell(ene) a tulajdonosi joggal felelős módon élni.

Ezzel nem a sociókat akartam megbántani, csak arra világítanék rá, hogy számukra valószínűleg teljesen más szempontok a fontosak. Én még legalább három posztra igazolnék játékost, de lehet, hogy egy sociót nem zavarja, ha Alba vagy Piqué szerencsétlenkedik a pályán, a lényeg, hogy saját nevelés legyen, miközben én teljesen más szempontokat helyezek előtérbe, és egyáltalán nem érdekel a katalán giccs. Őket viszont valószínűleg igen.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.12. 00:36:23

Leon írta:
2020.09.12. 00:05:05
Ahogy látom a dolgokat nem lesz itt semmilyen igazolás, Rakéta elment és annyi.
A koronacirkuszos ökörségnek hála nagy a csóróság a klubnál.
Komolyan mondom jobb lenne ha a sociók kezéből kivennék ezt az egész dolgot és valami szultán rátenné a kezét a klubra és akkor talán idehoznák az elit krémjét és még nyernénk is valamit...
A sociókban nekem is erősen megrendült a bizalmam, de azért tegyük hozzá, hogy a mostani szerényebb anyagi lehetőségek messze nem csak a koronavírusnak köszönhetőek, hanem mert úgy szórtuk a pénzt két kézzel és esztelenül, hogy azt az olajos csapatok is megirigyelhetik. Ez most valahol teljesen igazságosan visszaütött, és ahogy szokott lenni, a szegény embert még az ág is húzza, pluszba beütött a korona okozta gazdasági válság is.

A kiutat én nem az olajosokban és a szinte végtelen pénzben látom, hanem az olyan okos gazdálkodásban, amilyennel egyszer már Laportáék kivakarták a klubot 2003 után.

A sociókkal viszont valamint tényleg kezdeni kell, mert azok után, ahogy láttuk, hogy engedték garázdálkodni Bartoékat, én már bármilyen őrültségek kinézek belőlük. Pl. azt is, hogy megválasztják Barto emberét tavasszal. :evil:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.09.12. 00:05:05

Ahogy látom a dolgokat nem lesz itt semmilyen igazolás, Rakéta elment és annyi.
A koronacirkuszos ökörségnek hála nagy a csóróság a klubnál.
Komolyan mondom jobb lenne ha a sociók kezéből kivennék ezt az egész dolgot és valami szultán rátenné a kezét a klubra és akkor talán idehoznák az elit krémjét és még nyernénk is valamit...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.11. 14:40:28

barca_bome írta:
2020.09.11. 12:58:28
Peter írta:
2020.09.11. 11:58:00
Ami most zajlik a klubnál, egyre inkább azt bizonyítja, hogy elnök és az öltöző öregjei között valójában minden rendben van. Kéz kezet mos alapon szimbiózisban élő cinkostársak. A cirkusz kedvéért néha üzengetnek egymásnak, miközben kajánul összemosolyognak a háttérben....
Kitöltik kölcsönösen a mandátumukat, mindenki keveszi a lehető legtöbb lóvét a klubból amit lehet, az új elnökség meg jövőre csinál amit akar....de addig még a múltból élőké a pálya.... =D>

Focit nézve az egész Valverde korszak a túlélésről szólt már....csak tarthatatlan volt kifelé....be kellett áldozni....Setien jó volt baleknak....Koeman meg elmondhatja magáról, hogy Barca edző is voltam.....Mindenki dörzsöli a tenyerét....a cirkusz így is működik.... =D>
Sajnos nem csak a Valverde korszak szólt a túlélésről, ez sokkal korábban elkezdődött, csak addig az eredmények elhomályosították a dolgokat. Ha visszagondolunk, már Henry és Villa esetében is az ment, hogy "vegyünk meg sztárokat és játsszassuk poszton kívül a bal szélen". Az csak az előbbi két játékos klasszisát mutatja, hogy még így is lehoztak egy olyan teljesítményt, hogy jó emlékekkel gondolunk rájuk vissza.

A Sport-on pedig azt írják, hogy Suárez az Atlético-ba akar igazolni és már folynak a tárgyalások.
Ezek a gondolatok nálam a Lucho utáni időszakra hegyeződnek ki...a túlélés mesterfokon onnan datálódik....és az öltözőtől ugyanúgy bűzlik, mint Bartotól....ezért koccintanak együtt, bort isznak és vizet prédikálnak....csak összejátszva mehet ez ilyen olajozottan.... :mrgreen:
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.11. 12:58:28

Peter írta:
2020.09.11. 11:58:00
Ami most zajlik a klubnál, egyre inkább azt bizonyítja, hogy elnök és az öltöző öregjei között valójában minden rendben van. Kéz kezet mos alapon szimbiózisban élő cinkostársak. A cirkusz kedvéért néha üzengetnek egymásnak, miközben kajánul összemosolyognak a háttérben....
Kitöltik kölcsönösen a mandátumukat, mindenki keveszi a lehető legtöbb lóvét a klubból amit lehet, az új elnökség meg jövőre csinál amit akar....de addig még a múltból élőké a pálya.... =D>

Focit nézve az egész Valverde korszak a túlélésről szólt már....csak tarthatatlan volt kifelé....be kellett áldozni....Setien jó volt baleknak....Koeman meg elmondhatja magáról, hogy Barca edző is voltam.....Mindenki dörzsöli a tenyerét....a cirkusz így is működik.... =D>
Sajnos nem csak a Valverde korszak szólt a túlélésről, ez sokkal korábban elkezdődött, csak addig az eredmények elhomályosították a dolgokat. Ha visszagondolunk, már Henry és Villa esetében is az ment, hogy "vegyünk meg sztárokat és játsszassuk poszton kívül a bal szélen". Az csak az előbbi két játékos klasszisát mutatja, hogy még így is lehoztak egy olyan teljesítményt, hogy jó emlékekkel gondolunk rájuk vissza.

A Sport-on pedig azt írják, hogy Suárez az Atlético-ba akar igazolni és már folynak a tárgyalások.
Válasz küldése