Egyéb Barça meccsek

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.09.16. 18:38:15

mai kezdő: Neto; Alba, Araujo, Pique, Roberto; Busquets, De Jong, Trincao; Messi, Coutinho, Griezmann


BREAKING: The friendly against Girona has been delayed as several players were told by Messi to sign the motion of no confidence against Bartomeu and they haven't come back from the polling stations yet.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.16. 15:16:19

Ez így nagyjából megvolt, csak van-e valakinek infója, hogy miért?
Nem követtem annyira a B-s karrierjét, de Monchu-t még Setien is becserélte, most meg egyből visszaküldték a B-be, kicsit furcsa.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.16. 14:41:36

davi10 írta:
2020.09.16. 14:13:45
Amúgy Monchu-t hogyhogy nem próbálgatja Koeman? Meg amennyire én tudom/látom nem is edz a csapattal.
Sérült lenne?
Monchu és Akieme már több mint egy hete, Miranda és Moriba pedig a hétvége óta a B csapathoz lettek irányítva, már velük készülnek, edzenek.

Monchunak vannak ajánlatai, ő lehet hogy elhagyja a B csapatot.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.16. 14:13:45

Amúgy Monchu-t hogyhogy nem próbálgatja Koeman? Meg amennyire én tudom/látom nem is edz a csapattal.
Sérült lenne?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.16. 13:34:37

Inkább csak azt írom kik nincsenek a mai keretben a Girona ellen:

Sérülés miatt: Ter Stegen, Fati, Fernandes
Nem lehetnek még ott: Pjanic, Todibo
Edzői döntés miatt: Suárez, Umtiti, Rafinha, Wagué

Suárez mégsem került be a keretbe, a kimaradóknak ez már elég nagy figyelem felhívás, már másodjára. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.13. 22:03:36

Peter írta:
2020.09.13. 12:42:18

Busin hamar túljutott a labda....de ott volt Lenglet, illetve kellett volna lennie.....azt a balfék alibi besz.ri mozgást egy paródiában sem lehetne jobban csinálni....majd amilyen kecske ugrással Piqué imitálja a blokkolást.... =D>
Mondjuk ha jól láttam abba pont hogy beleért Piqué és ez lett a baj.

Nekem ami leginkább lejött a meccsből, hogy ennek a lassú támadójátéknak a fő oka Messi. Hatalmas kontraszt volt ilyen szempontból a két félidő között. Míg az elsőben ahogy felértünk a támadóharmadba azonnal jött az adjuk oda Messinek a labdát. Értem, hogy ő a világ legjobbja meg zseni, de sokszor amennyit ad annyit el is vesz.

A másik dolog, ami viszont nagy pozitívum volt az Trincao. Nagyon bejött a játéka, kreatív, iszonyatosan jól cselez és lát a pályán. Nagyon nagy erősítés lehet, persze ahhoz használni is kell majd.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.13. 12:42:18

hau30 írta:
2020.09.13. 09:04:14
visca el barca írta:
2020.09.12. 21:40:19
Nem neztem a meccset, de amig ilyen selejtek mint busquets, sr meg a valladolid szintu alena rohangal a csapatban nem is fogok.
Pedig, ha alacsony a vérnyomasod, akkor érdemes lett volna megnézned. Legalább a kapott gól elötti szitut. Megint mit csinált ott busi....Sima mélységi passzal kp megoldva. Kocorászik hátra felé, majd elfelejti felvenni az embert mikor hátraér. Egy kis steppelés előtte.Minek is rontana rá,mikor ott voltunk vagy 5-en. Lövés,gól,fejfogás. Nem hiszem el, hogy nem látják ezt szakavatott emberek.
Nem szabad a kezdő közelébe engedni, de ez már lerágott csont...Amúgy nálam az lesz, hogy megnézem elötte a kezdőt. Ha tetszik amit látok, akkor megnézem a meccset. Ha az általad említett játékosok egyikét látom a kezdőben,akkor inkább megnézem a kislányommal a Jégvarázs 2-t 1548-adszor.
Busin hamar túljutott a labda....de ott volt Lenglet, illetve kellett volna lennie.....azt a balfék alibi besz.ri mozgást egy paródiában sem lehetne jobban csinálni....majd amilyen kecske ugrással Piqué imitálja a blokkolást.... =D>
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.13. 10:52:17

Arthur8 írta:
2020.09.12. 20:05:41
Nem értem miért akadtok fenn azon , hogy most ki a kezdő. Ez egy felkészülési meccs. De Jong pl totál biztos, hogy kezdő lesz a bajnokságban. Szerintem fel akart rakni mindkét félidőre egy vegyes csapatot. Értem, hogy nem tetszik a meccs , de ez akkor is csak egy barátságos meccs. Majd, ha a 10. Fordulóban is így játszunk akkor lehet temetni a csapatot.
Két félidőből megnéztem 20-20 percet kb.

És nekem a bajom az, hogy azon túl, hogy 4-2-3-1 és most már Suarez helyett Griezmann az ék, én az egy égadta világon semmi különbséget nem látok eddig. Lassú középpálya, hármas alá védelem, de most már a támadójáték is akadozik.

Értem én bari meccs, meg stb. De azt az eget verő koncepció váltást baromira nem látom.

Annyi, hogy Puig, Trincao, meg de Jong még akar. De kb. ennyi. Szezon felére nekik is elmegy majd a kedvük.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.13. 10:04:10

hau30 írta:
2020.09.13. 09:04:14
Pedig, ha alacsony a vérnyomasod, akkor érdemes lett volna megnézned. Legalább a kapott gól elötti szitut. Megint mit csinált ott busi....Sima mélységi passzal kp megoldva. Kocorászik hátra felé, majd elfelejti felvenni az embert mikor hátraér. Egy kis steppelés előtte.Minek is rontana rá,mikor ott voltunk vagy 5-en. Lövés,gól,fejfogás. Nem hiszem el, hogy nem látják ezt szakavatott emberek.
Nem szabad a kezdő közelébe engedni, de ez már lerágott csont...Amúgy nálam az lesz, hogy megnézem elötte a kezdőt. Ha tetszik amit látok, akkor megnézem a meccset. Ha az általad említett játékosok egyikét látom a kezdőben,akkor inkább megnézem a kislányommal a Jégvarázs 2-t 1548-adszor.
Nagyon remélem, hogy Koeman látja ezt, és tegnap is csak kényszerből játszott Busi. Még bizakodó vagyok, de szerintem én is a kezdőtől teszem majd függővé, hogy megnézzem-e a meccset. Ha Busi kezd, offolom és megyek is a lottózóba fogadni, hogy nem ússzuk meg kapott gól nélkül.

Amúgy támadásban egyáltalán nem lógtak ki a kicsik (Pedri, Trincao, Konrad), igaz én úgy láttam, hogy Pedri-nek több pontatlan megoldása volt.
Azért a Trincao-Konrad gólért kár, és én nem is vagyok benne biztos, hogy az les volt.

Viszont ott tartunk, hogy fent van 4 támadóbb típusú játékos a pályán és ebből van 2 komplett garnitúra. Még úgy is, hogy Konrad-dal nem számolunk, helyette ott van Fati.
A védelemmel meg még mindig lehetnek gondok, ezért lenne fontos, hogy 2 olyan kp játsszon előttük, akik tudnak és akarnak is védekezni. Puig is meglepően hatékony volt tegnap egy fokkal hátrébb, úgyhogy semmi nem indokolja Busquets nyomatását.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.13. 09:04:14

visca el barca írta:
2020.09.12. 21:40:19
Nem neztem a meccset, de amig ilyen selejtek mint busquets, sr meg a valladolid szintu alena rohangal a csapatban nem is fogok.
Pedig, ha alacsony a vérnyomasod, akkor érdemes lett volna megnézned. Legalább a kapott gól elötti szitut. Megint mit csinált ott busi....Sima mélységi passzal kp megoldva. Kocorászik hátra felé, majd elfelejti felvenni az embert mikor hátraér. Egy kis steppelés előtte.Minek is rontana rá,mikor ott voltunk vagy 5-en. Lövés,gól,fejfogás. Nem hiszem el, hogy nem látják ezt szakavatott emberek.
Nem szabad a kezdő közelébe engedni, de ez már lerágott csont...Amúgy nálam az lesz, hogy megnézem elötte a kezdőt. Ha tetszik amit látok, akkor megnézem a meccset. Ha az általad említett játékosok egyikét látom a kezdőben,akkor inkább megnézem a kislányommal a Jégvarázs 2-t 1548-adszor.
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2020.09.13. 08:41:29

Soadrolinak utólag is köszönöm a linket, ami nagyon jól múködött, szöges ellentétben a csapat játékával. Erre kár is lenne szót vesztegetni, és csak remélni lehet, hogy Koeman azért llátott néhány egyértelmű dolgot. Például azt., hogy a második félidőben sokkal pattogóssbb volt a játék annak ellenére, hogy az akkor pályán lévők előzőleg túl sok meccsen nemigen találkoztak egymással. Tehát nyugodtan próbálkozhat de Jong mellett Puig-gal, egyebekben Semedo, Arajou, Trincao sem rontott volna sokat az első félidei szenvedésen. Remélem, sikerül valahogy egy életképes gárdát összehozni, hogy legalább a BL indulás ne kerüljön veszélybe. Őszintén szólva én többet nem várok, de azt igen, hogy egy biztató jövőkép körvonalazódjon. És akkor talán az új elnökséglgel az élen visszatértünk a közvetlen elitbe, vagyis a helyünkre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.12. 21:40:19

Nem neztem a meccset, de amig ilyen selejtek mint busquets, sr meg a valladolid szintu alena rohangal a csapatban nem is fogok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.12. 21:16:34

Lendületesebb volt szerintem is a játék a második félidőben. Trincao , De Jong tetszett igazán a másodikban . Puig szerintem egyel feljebb jobb lenne, bár most sem volt rossz azért. Szerintem Araujoval is lehet számolni majd , nem érzem, hogy ő akkora kockázat lenne majd akár bajnokikon is.
Ami szerintem most látszik , hogy csatár mögé van 3-4 játékosunk (Messi, Coutinho, Griezmann es még Puig is) és szélre is szerintem megleszünk viszont előre centerben nagyon kacsúak leszünk, mert kifejezetten arra a posztra senki sem igazán jó szerintem. Lehet még Messi lenne a legjobb oda.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.09.12. 21:05:46

nekem is jobban tetszett a második, mert lendületesebb, kissé gyorsabb lett a játék.
tetszett a 17-es srác elől jobboson, Puig jól mozog akar osztogatni, nem mindég sikerül. Semédó és DeJong, nem rossz, Cou sajna GrizesII, Braitw... próbálkozik..
amit nagyon hiányolok: nincs karaktere -egyelőre - ennek a gárdának, alig látni össze szokott párokat, átgondolt támadásvezetést. persze lehet mondani...mit akarunk az első tréning meccsen? hát pont valami ilyesminek a csíráját....
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.09.12. 21:00:53

Ez egy keskenyebb pálya volt? Nemtom, de nekem úgy tűnt, hogy mindkét csapat elég szélesen játszott. Egy így, magas középpályával védekező ellenfél ellen a tiki-taka tökéletes lett volna, kivételesen, de majd megnézem újra :D.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2020.09.12. 20:16:44

Mondjuk durva, hogy szemre is mennyivel dinamikusabb, gyorsabb ez az összeállítás.

Edzésen össze ereszteném a két felállást..
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.12. 20:11:38

csababarca írta:
2020.09.12. 20:04:28
davi10 írta:
2020.09.12. 19:26:24

De Jong most tolt végig 2 válogatott meccset (és őt már úgyahogy ismeri is Koeman) Pjanic meg most jött vissza a koronából.
Kit raknál be? Moriba?
Mondjuk Puigot?
De akár akárkit egy ilyen meccsen. Vicc hogy még most is az unott arcát kell nézni.
De mindegy, szerencsére van lehetőség mást nézni, mint ezt a forradalmi, hatalmas változásokon átesett barcát.
Tessék, ott van Puig :D

Én nem temetnék egyelőre semmit, a szezon első felkészülési meccse.
Amúgy már csak a felállásokba látni, hogy kicsit támadóbbak, 1-1 kifejezetten védekezőbb kp van a csapatban. Ernőnél meg Setien-nél egyszerre ment Busi, Rakitic, DeJong stb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.12. 20:05:41

Nem értem miért akadtok fenn azon , hogy most ki a kezdő. Ez egy felkészülési meccs. De Jong pl totál biztos, hogy kezdő lesz a bajnokságban. Szerintem fel akart rakni mindkét félidőre egy vegyes csapatot. Értem, hogy nem tetszik a meccs , de ez akkor is csak egy barátságos meccs. Majd, ha a 10. Fordulóban is így játszunk akkor lehet temetni a csapatot.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.12. 20:04:28

davi10 írta:
2020.09.12. 19:26:24

De Jong most tolt végig 2 válogatott meccset (és őt már úgyahogy ismeri is Koeman) Pjanic meg most jött vissza a koronából.
Kit raknál be? Moriba?
Mondjuk Puigot?
De akár akárkit egy ilyen meccsen. Vicc hogy még most is az unott arcát kell nézni.
De mindegy, szerencsére van lehetőség mást nézni, mint ezt a forradalmi, hatalmas változásokon átesett barcát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.09.12. 20:03:30

csak valami változást keresek.....de egyelőre nemigen találok. mindenki a (súlytalan) Messit keresi, nincs semmi lendület, maradt a sok lassú minek passz.
némi mezőnyfölényt leszámítva partiban vagyunk a III. oszt.-al?
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2020.09.12. 19:55:46

Ez alapvetően egy felkészülési meccs..
Az edző felméri a keretet, a játékosokat. Ebből a játékból én nem vonnék le semmit, nincs értelme.
Remélem, ma mindenki, főleg a fiatalok és az új igazolások is kapnak lehetőséget.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.12. 19:54:09

Aztán csodálkozunk ha Messi el akar menni, mert nem akarja az arcát adni egy újabb csúfos BL vereséghez :lol:

Nagyon remélem hogy korán ítélünk az első meccs alapján és ez a meccs csak arra megy hogy Busquetset lássa játszani, és nem az lesz hogy kezdő marad...De ugye hányszor vártuk már ezt, mégis maradt.
Már annyiszor megfogadtam, hogy nem nézek Barca meccset, amíg nem lesznek drasztikus változások, de soha nem tudtam betartani ezt a fogadalmam. Most ott tartok, hogy egyenesen hányingerem van Busquets látványától is, de nyugodtan kövezzetek meg, de Messit látva sem fog el az az érzés, hogy de jó, hogy itt van.

Jobb lesz idén a Leeds PL menetelését nézni. :mrgreen:
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.09.12. 19:52:39

csababarca írta:
2020.09.12. 19:18:21
Busquets mi a francért játszik? Alena pláne, röhejes.
Istenem....a nagy változások :lol:
Az hagyján, de ki adta neki oda a 6-os mezt????????
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.09.12. 19:51:58

Tehát ezen logika alapján Pedri és Alená is kezdő lesz a szezon során.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.12. 19:48:01

barca_bome írta:
2020.09.12. 19:39:30
Köszi a linket, ez tényleg működik. Kár volt belenézni, megyek van jobb dolgom is, mint ezt a semmit nézni. :(

Egyelőre az biztos, hogy Busquets játszik és Koeman is tud úgy kinézni a fejéből a kispadon ülve, mint tette azt Setién és Valverde. Jó úton haladunk, hogy jövőre is rekord vereséggel essünk ki a BL-ből. =D>
Aztán csodálkozunk ha Messi el akar menni, mert nem akarja az arcát adni egy újabb csúfos BL vereséghez :lol:

Nagyon remélem hogy korán ítélünk az első meccs alapján és ez a meccs csak arra megy hogy Busquetset lássa játszani, és nem az lesz hogy kezdő marad...De ugye hányszor vártuk már ezt, mégis maradt.
Válasz küldése