Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2020.09.16. 10:15:50

zola8787 írta:
2020.09.15. 20:25:05
barca_bome írta:
2020.09.15. 14:53:48
Amúgy sok értelme van pl, hogy bemegyek a Debreceni Auchan-ba és a dolgozóknak is csak a szájuk előtt van a maszk. Megértem őket, mert én a vásárlás ideje alatt is megfulladok a maszkban, de olyan érzésem van, mintha csak tessék-lássék alapon kellene sok helyen viselni.

Alapvetően nem tudhatjuk, hogy mennyire valós a fenyegetés, mert a média és a politika is a saját céljaira használja a COVID-ot. Éppen ezért nincs értelme itt sem egymásnak esni, mert én például az elején nagyon is komolyan vettem az egészet, de az idő előrehaladtával vált ez a dolog is önmaga paródiájává Ceci néni nyünyükéjével együtt. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy bár egyre szkeptikusabb vagyok, de betartom a szabályokat.

Azért gyorsan megvédem a kereskedelemben dolgozókat. Lidl-ben dolgozom, nem egy Auchan, sokkal jobban pörgünk. Mikor a kamionos elviszi az elektromos békàt, lemerül vagy más használja és az 1,1 tonnás só raklapot kell kihúzni, és közben behívnak kasszába is, senki ne haragudjon már meg, hogy leveszem a maszkot.
Nagyon nehéz munka, erre rájön még ez a maszk is...
De ott van a pékség is. Aki ott dolgozik járkál a - 24 fokos kamrából a néha közel 40 fokos sütők mellé. Azután kasszába, vissza - 24 fok. Újra 45.
Próbáljuk ne lenézni őket.
Te nem mondtál semmi rosszat, nem azért írtam! Csak belülről tudom, hogy milyen borzalmas.
Átlagban 25 ezer lépést teszek a 8 és fél óra alatt, pedig ülök kasszában is.
Az olyan emberek mint a kereskedelemben dolgozók, akik ennyi emberrel kerülnek kapcsolatba nap mint nap, igenis vegyék fel rendesen azt a maszkot. Ha le akarja venni mert épp nem bírja, akkor se olyan helyen ahol a vásárlókra liheg, akkor vonuljon el. Ha nem tudja így ellátni a munkáját akkor viszont látásra. Százezrek lettek munka nélküliek, órákon belül találnának a helyére olyat aki el tudja végezni a munkáját viselve a maszkot.
Nem a világot kell megváltani, hanem beletörődni ezekbe a kellemetlenségekbe, azért, hogy 2 hónap múlva ne kelljen megint mindenkinek otthon ülnie.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.09.16. 06:17:02

Leon írta:
2020.09.16. 00:26:50
Gondoltam hogy lesz pár filantróp aki a maga személyeskedő faragatlan csepűrágó paraszt stílusában reagálja le a dolgokat.
Engem nem zavar ha sokan egy követ fújnak és bedőlnek ennek a hisztinek , mindenkinek szíve joga.
Van ez a korona cirkusz vírus (meg kb sok másik amibe sokkal többen elhunynak de azoknak nincs ekkora hype ja szóval talán majd jövőre) meg migránsok is meg felmelegedés is.
Nem tagadom és a maszkot is felveszem ahol kell de az összes dolog kb armageddonként folyik a médiából meg a kormányoktól is.
Nyilván a sok doktor aki nem térdel le a bolondériának és ellenzik mind dilettáns és a fórumosok nagy része valszeg virológus professzor akik szerint mindenki hülye aki nem hódol ennek brutális világjárványnak.
:mrgreen:
Mi bajod a felmelegedéssel? Az más kérdés,hogy természetes folyamat és emberek nélkül is végbemegy,ahogy oly sokszor már.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.09.16. 00:26:50

Gondoltam hogy lesz pár filantróp aki a maga személyeskedő faragatlan csepűrágó paraszt stílusában reagálja le a dolgokat.
Engem nem zavar ha sokan egy követ fújnak és bedőlnek ennek a hisztinek , mindenkinek szíve joga.
Van ez a korona cirkusz vírus (meg kb sok másik amibe sokkal többen elhunynak de azoknak nincs ekkora hype ja szóval talán majd jövőre) meg migránsok is meg felmelegedés is.
Nem tagadom és a maszkot is felveszem ahol kell de az összes dolog kb armageddonként folyik a médiából meg a kormányoktól is.
Nyilván a sok doktor aki nem térdel le a bolondériának és ellenzik mind dilettáns és a fórumosok nagy része valszeg virológus professzor akik szerint mindenki hülye aki nem hódol ennek brutális világjárványnak.
:mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.09.15. 21:58:40

Stalkyard írta:
2020.09.15. 18:40:57
barca_bome írta:
2020.09.15. 11:54:34


A témához nem szeretnék hozzászólni, de attól függetlenül, hogy kinek van "igaza", szerintem ez a stílus, amit itt előadtál simán megér egy pár hetes pihenőt. Nem tisztem védeni senkit, de szerintem ez a kommented bőven átment személyeskedésbe, a stílusáról már nem is beszélve.
Legyen, ha egy modi úgy gondolja, hogy pihizni megyek, vállalom, a véleményem nem változik. És ha már személyeskedésnél tartunk, ez a konstans birkázás, ami oly népszerű lett idehaza mostanság bármi kapcsán, az minek minősül? Ráadásul amellett, hogy egyértelműen égbekiáltó baromságok mellett hangzik el, amik konkrétan veszélyesek is, mert egyedül az óvintézkedések, és a társadalom értelmesebb felének magatartása tartja kordában ezt a vírust (ami létezik, bárki bármit mond). Nincs kizárva, hogy mögöttes gazdasági érdekek is megbújnak az intézkedések kapcsán, ezen viszont nem segít, ha fegyelmezetlenek vagyunk, és másokat is erre buzdítunk. A vírus attól még jelen van. De ugye elhangzott a szokásos migráncsozás is, ami a másik kedvencem. Személy szerint mindkét esetben külön viccesnek tartom, mikor bizonygatja valaki, hogy nem léteznek. Konkrétan közeli barátom által, személyesen tapasztaltam meg mindkettőről, hogy nagyon is léteznek. Vicces volt az is, mikor az volt a sláger, hogy Viktor találta ki a migráncsokat, nem is jönnek, soha nem is jöttek, miközben katona barátom "élménybeszámolóit" hallgattam a nem létező migránsok elleni fellépésekről a határnál.

Szóval a szimpla ostobasághoz mindenkinek joga van, viszont ha megy a hamis infók terjesztése, párosulva a birkázással, kinyílik a bicska a zsebemben.
Minden mondatoddal egyetértek és szerintem ez a csendes többség (van akik szerint birkák) véleménye.És csak azért csendes hiszen az igazságot nem kell folyamatosan bizonygatni.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.15. 20:45:06

zola8787 írta:
2020.09.15. 20:25:05
barca_bome írta:
2020.09.15. 14:53:48
Amúgy sok értelme van pl, hogy bemegyek a Debreceni Auchan-ba és a dolgozóknak is csak a szájuk előtt van a maszk. Megértem őket, mert én a vásárlás ideje alatt is megfulladok a maszkban, de olyan érzésem van, mintha csak tessék-lássék alapon kellene sok helyen viselni.

Alapvetően nem tudhatjuk, hogy mennyire valós a fenyegetés, mert a média és a politika is a saját céljaira használja a COVID-ot. Éppen ezért nincs értelme itt sem egymásnak esni, mert én például az elején nagyon is komolyan vettem az egészet, de az idő előrehaladtával vált ez a dolog is önmaga paródiájává Ceci néni nyünyükéjével együtt. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy bár egyre szkeptikusabb vagyok, de betartom a szabályokat.

Azért gyorsan megvédem a kereskedelemben dolgozókat. Lidl-ben dolgozom, nem egy Auchan, sokkal jobban pörgünk. Mikor a kamionos elviszi az elektromos békàt, lemerül vagy más használja és az 1,1 tonnás só raklapot kell kihúzni, és közben behívnak kasszába is, senki ne haragudjon már meg, hogy leveszem a maszkot.
Nagyon nehéz munka, erre rájön még ez a maszk is...
De ott van a pékség is. Aki ott dolgozik járkál a - 24 fokos kamrából a néha közel 40 fokos sütők mellé. Azután kasszába, vissza - 24 fok. Újra 45.
Próbáljuk ne lenézni őket.
Te nem mondtál semmi rosszat, nem azért írtam! Csak belülről tudom, hogy milyen borzalmas.
Átlagban 25 ezer lépést teszek a 8 és fél óra alatt, pedig ülök kasszában is.
Kalapot le a kereskedelmben dolgozók előtt!!!És most ebben az őrületben talán mégjobban terhelve vagytok, mert csak jön a tömeg,megy a homeoffice, így sokkal több élelmiszer fogy otthoni használatban is. Szóval respect Nektek! Kitartást!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.09.15. 20:25:05

barca_bome írta:
2020.09.15. 14:53:48
Amúgy sok értelme van pl, hogy bemegyek a Debreceni Auchan-ba és a dolgozóknak is csak a szájuk előtt van a maszk. Megértem őket, mert én a vásárlás ideje alatt is megfulladok a maszkban, de olyan érzésem van, mintha csak tessék-lássék alapon kellene sok helyen viselni.

Alapvetően nem tudhatjuk, hogy mennyire valós a fenyegetés, mert a média és a politika is a saját céljaira használja a COVID-ot. Éppen ezért nincs értelme itt sem egymásnak esni, mert én például az elején nagyon is komolyan vettem az egészet, de az idő előrehaladtával vált ez a dolog is önmaga paródiájává Ceci néni nyünyükéjével együtt. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy bár egyre szkeptikusabb vagyok, de betartom a szabályokat.

Azért gyorsan megvédem a kereskedelemben dolgozókat. Lidl-ben dolgozom, nem egy Auchan, sokkal jobban pörgünk. Mikor a kamionos elviszi az elektromos békàt, lemerül vagy más használja és az 1,1 tonnás só raklapot kell kihúzni, és közben behívnak kasszába is, senki ne haragudjon már meg, hogy leveszem a maszkot.
Nagyon nehéz munka, erre rájön még ez a maszk is...
De ott van a pékség is. Aki ott dolgozik járkál a - 24 fokos kamrából a néha közel 40 fokos sütők mellé. Azután kasszába, vissza - 24 fok. Újra 45.
Próbáljuk ne lenézni őket.
Te nem mondtál semmi rosszat, nem azért írtam! Csak belülről tudom, hogy milyen borzalmas.
Átlagban 25 ezer lépést teszek a 8 és fél óra alatt, pedig ülök kasszában is.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.09.15. 20:23:24

barca_bome írta:
2020.09.15. 11:54:34

A témához nem szeretnék hozzászólni, de attól függetlenül, hogy kinek van "igaza", szerintem ez a stílus, amit itt előadtál simán megér egy pár hetes pihenőt. Nem tisztem védeni senkit, de szerintem ez a kommented bőven átment személyeskedésbe, a stílusáról már nem is beszélve.
Szerintem meg kifejezetten jól és találóan fogalmazott Stalkyard egy olyan ember kommentjére, akinek a 2080 kommentjéből 95% random baromság. Amellett, hogy nagy diavetítős a fiú, nagyjából ezek a "beböfögések" jellemzik az írását.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.15. 19:41:06

Nero. írta:
2020.09.15. 18:18:52
https://youtu.be/NjlC02NsIt0

Angol kell hozzá

Zseniális érvek, most aztán jól megmondta a tutit.

Az hogy ciklikus az időjárás rendben van, de a globális felmelegedés összetettebb probléma ennél.
Ez is olyan vita, hogy a szélsőségességet érdemes kerülni.
A nem létezik és a mind elpusztulunk 30-40 éven belül álláspontok között azért vannak még szintek, érdemes azon belül gondolkozni.
Értem a covidra is.

Én felveszem a maszkot mert nem telik semmibe, nem mentem nyaralni külföldre, de belföldre se mert ki lehet bírni egy nyarat enélkül.
Persze nekem is sántít a sztori, de egy kötelező maszkviselésbe nem fogok belehalni.
Más életemet befolyásoló változást meg nem hozott a vírus.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.15. 18:44:50

Most volt a Gődény-féle koronatagadók, maszkellenesek pesti parádéja, gondolom láttátok ti is. Egytől egyig mehetnének terrorizmusért házi őrizetbe szerintem. Az ostobaságnak és a felelőtlenségnek minél előbb megálljt kell parancsolni.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.09.15. 18:40:57

barca_bome írta:
2020.09.15. 11:54:34


A témához nem szeretnék hozzászólni, de attól függetlenül, hogy kinek van "igaza", szerintem ez a stílus, amit itt előadtál simán megér egy pár hetes pihenőt. Nem tisztem védeni senkit, de szerintem ez a kommented bőven átment személyeskedésbe, a stílusáról már nem is beszélve.
Legyen, ha egy modi úgy gondolja, hogy pihizni megyek, vállalom, a véleményem nem változik. És ha már személyeskedésnél tartunk, ez a konstans birkázás, ami oly népszerű lett idehaza mostanság bármi kapcsán, az minek minősül? Ráadásul amellett, hogy egyértelműen égbekiáltó baromságok mellett hangzik el, amik konkrétan veszélyesek is, mert egyedül az óvintézkedések, és a társadalom értelmesebb felének magatartása tartja kordában ezt a vírust (ami létezik, bárki bármit mond). Nincs kizárva, hogy mögöttes gazdasági érdekek is megbújnak az intézkedések kapcsán, ezen viszont nem segít, ha fegyelmezetlenek vagyunk, és másokat is erre buzdítunk. A vírus attól még jelen van. De ugye elhangzott a szokásos migráncsozás is, ami a másik kedvencem. Személy szerint mindkét esetben külön viccesnek tartom, mikor bizonygatja valaki, hogy nem léteznek. Konkrétan közeli barátom által, személyesen tapasztaltam meg mindkettőről, hogy nagyon is léteznek. Vicces volt az is, mikor az volt a sláger, hogy Viktor találta ki a migráncsokat, nem is jönnek, soha nem is jöttek, miközben katona barátom "élménybeszámolóit" hallgattam a nem létező migránsok elleni fellépésekről a határnál.

Szóval a szimpla ostobasághoz mindenkinek joga van, viszont ha megy a hamis infók terjesztése, párosulva a birkázással, kinyílik a bicska a zsebemben.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.15. 18:18:52

https://youtu.be/NjlC02NsIt0

Angol kell hozzá

Egyébként kint Trumpot/a Trump-szavazókat hibáztatja a CNN és társai a Kaliforniai tüzekért :lol:

https://youtu.be/DRSp_uhRhM4
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.15. 15:29:50

johdepp írta:
2020.09.15. 15:23:04


Hát a nagy példakép, a született zseni Trump azt mondta, hogy nem létezik, úgyhogy biztosan nem létezik az sem...
jah tényleg, a Mester :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.09.15. 15:23:04

csababarca írta:
2020.09.15. 15:20:59
Nero. írta:
2020.09.15. 15:11:39

Globális felmelegedés!
már az se létezik?
Hát a nagy példakép, a született zseni Trump azt mondta, hogy nem létezik, úgyhogy biztosan nem létezik az sem...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.15. 15:20:59

Nero. írta:
2020.09.15. 15:11:39

Globális felmelegedés!
már az se létezik?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.15. 15:19:48

Nero. írta:
2020.09.15. 15:11:39
Leon írta:
2020.09.15. 00:01:59
Előbb utóbb mindenki meg fogja unni ezt a baromságot és befejezik. Voltak a migránsok aztán a koronacirkusz most. Utána majd lesz egy másik ökörség amivel a vezetők manipulálhatják és beszabályozhatják a sok birkát.... =D>
Globális felmelegedés!
Szerintem a migránskérdést el lehet még húzni pár évig, most úgyis Lölö válása a téma. Ja és a koronavírusban is van még 1-2 év. Addig el leszünk ezekkel, mire komolyabb ideér USA-ból a Black Lives Matter Roma kiadása.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.15. 15:11:39

Leon írta:
2020.09.15. 00:01:59
Előbb utóbb mindenki meg fogja unni ezt a baromságot és befejezik. Voltak a migránsok aztán a koronacirkusz most. Utána majd lesz egy másik ökörség amivel a vezetők manipulálhatják és beszabályozhatják a sok birkát.... =D>
Globális felmelegedés!
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.15. 14:53:48

Amúgy sok értelme van pl, hogy bemegyek a Debreceni Auchan-ba és a dolgozóknak is csak a szájuk előtt van a maszk. Megértem őket, mert én a vásárlás ideje alatt is megfulladok a maszkban, de olyan érzésem van, mintha csak tessék-lássék alapon kellene sok helyen viselni.

Alapvetően nem tudhatjuk, hogy mennyire valós a fenyegetés, mert a média és a politika is a saját céljaira használja a COVID-ot. Éppen ezért nincs értelme itt sem egymásnak esni, mert én például az elején nagyon is komolyan vettem az egészet, de az idő előrehaladtával vált ez a dolog is önmaga paródiájává Ceci néni nyünyükéjével együtt. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy bár egyre szkeptikusabb vagyok, de betartom a szabályokat.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.15. 14:30:38

Javítsatok ki ha tévedek, de eddig sima ellenőrnek (BKV,MÁV) nem volt joga leszállítani vagy büntetni emiatt. Ezért nem is figyelték a MÁV ellenőrök sem, amit én is tapasztaltam. Viszont rendőrök többször is végigsétáltak a vonaton és akkor hirtelen mindenki felvette. Gondolom a mostani szeptember 15-ei hatályba lépés változtat majd ezen.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.09.15. 12:08:22

barca_bome írta:
2020.09.15. 11:54:34
Stalkyard írta:
2020.09.15. 00:35:07
Leon írta:
2020.09.15. 00:01:59
Előbb utóbb mindenki meg fogja unni ezt a baromságot és befejezik. Voltak a migránsok aztán a koronacirkusz most. Utána majd lesz egy másik ökörség amivel a vezetők manipulálhatják és beszabályozhatják a sok birkát.... =D>
Lefogadom, te az a típusú emberke vagy, aki előszeretettel megosztja valami random óriási véleményvezér (értsd: nímand senki, általában legjobb esetben is érettségivel rendelkező személy) facebook bejegyzését, amint egy screenshotot posztol egy 1980-as cikkről, ami bizonyítja, hogy már bizony akkor is volt coronavírus (szigorúan c-vel, hisz értelmiségiek vagyunk), mégsem pusztult ki az emberiség, és a gazdaság sem ment tönkre. Mindezt legalább 7 emoji kíséretében, melyek között legalább kettő birkát formáz.

Körülbelül erre az értelmi szintre tudlak belőni. Én meg ilyenkor azon gondolkozom, vajon egy bokor miért nem kaphat szavazati jogot, ha ti igen. Beszélgetőpartnernek mindenképp a bokrot választanám.
A témához nem szeretnék hozzászólni, de attól függetlenül, hogy kinek van "igaza", szerintem ez a stílus, amit itt előadtál simán megér egy pár hetes pihenőt. Nem tisztem védeni senkit, de szerintem ez a kommented bőven átment személyeskedésbe, a stílusáról már nem is beszélve.
Szerintem meg egy bàtor és korrekt megnyilvánulás volt,igaz hogy kissé személyeskedő de inkább ez mint az aki emberek millióit lebirkázza.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.15. 11:54:34

Stalkyard írta:
2020.09.15. 00:35:07
Leon írta:
2020.09.15. 00:01:59
Előbb utóbb mindenki meg fogja unni ezt a baromságot és befejezik. Voltak a migránsok aztán a koronacirkusz most. Utána majd lesz egy másik ökörség amivel a vezetők manipulálhatják és beszabályozhatják a sok birkát.... =D>
Lefogadom, te az a típusú emberke vagy, aki előszeretettel megosztja valami random óriási véleményvezér (értsd: nímand senki, általában legjobb esetben is érettségivel rendelkező személy) facebook bejegyzését, amint egy screenshotot posztol egy 1980-as cikkről, ami bizonyítja, hogy már bizony akkor is volt coronavírus (szigorúan c-vel, hisz értelmiségiek vagyunk), mégsem pusztult ki az emberiség, és a gazdaság sem ment tönkre. Mindezt legalább 7 emoji kíséretében, melyek között legalább kettő birkát formáz.

Körülbelül erre az értelmi szintre tudlak belőni. Én meg ilyenkor azon gondolkozom, vajon egy bokor miért nem kaphat szavazati jogot, ha ti igen. Beszélgetőpartnernek mindenképp a bokrot választanám.
A témához nem szeretnék hozzászólni, de attól függetlenül, hogy kinek van "igaza", szerintem ez a stílus, amit itt előadtál simán megér egy pár hetes pihenőt. Nem tisztem védeni senkit, de szerintem ez a kommented bőven átment személyeskedésbe, a stílusáról már nem is beszélve.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.09.15. 11:28:26

Nem is a kalauz foglalkozik vele. Nyíregyháza-Záhony vonalon az utóbbi egy hónapban többször láttam,hogy felszáll egy masik csávó(a titulusát nem tudom) aki vegigmegy és ellenőrzi ki viseli ki nem. Hogy büntet e azt nem tudom,gondolom elöbb figyelmeztet,bár nyilvan nem látom a vonat többi részében mi zajlik.

De mondom,ez kb 1 honapja megy,tavasszal és nyáron az emberek legalább felén nem volt,és senki nem is ellenőrizte.igaz ez az én tapasztalatom.

Én pl utálom a maszkot. Szemüveges vagyok,ha felveszem, és bemegyek a boltba pl,akkor semmit nem látok. Ha leveszem a szemüveget,meg azért nem látok. Még se sírok,én hordtam nyáron is ahol kellett. Az hogy mennyit ér meg mennyit nem azt mindenki döntse el maga,de szerintem nem nagy dolog felvenni azon a par helyen.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2020.09.15. 11:11:51

ez a nincs maszk = bünti téma is nagy kamu... MÁVon pl. a kalauzok le se sz*rják ha valakin nincs maszk...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.15. 11:05:39

Atlantis írta:
2020.09.15. 10:43:36
Ezt teljes mértékben osztom. Sosem fogom megérteni az olyan embereket akik ennyire nem látják a fától az erdőt. Nem csak nem ők hozzák a szabályokat, de még meg is büntetik őket ha nem tartatják be azt, akár egyetértenek vele, akár nem.
Márpedig a büntetést biztosan nem vállalná át egyik hőzöngő sem....
Amikor bejelentették, hogy mostantól 8k a büntetés annak, aki nem hord maszkot a bkv-n, akkor is csak a móka kedvéért belenéztem 1-2 facebook kommentszekcióba.
Ott is a kedvencem volt a "Kinek van erre pénze?" típusú megnyilvánulások. Az fel se merül bennük, hogy betartsák a szabályokat és akkor nincs büntetés :D Addig nem jut el egy csomó agya, hogy vajon melyik éri meg jobban, a párszáz ft-os maszk, vagy a 8 kilós büntetés?
Ezeket én is jól seggberúgnám, és még kérkednek is vele, mint itt nemrég Tivornya kolléga, aki büszkén szabadságharcol a boltban is, mert ugye Orbán nincs maszkban...

Közben kiagyaltam a világmegváltó tervet, valahonnan szerválok a BKK-s karszalagot, ha valakin nincs maszk a buszon odamegyek hozzá és mondom, hogy 8 ezer, de csak itt, csak most csak nekem 5 :D

A másik, amit bevezetnék kicsit olyan "három csapás" mintára, akit háromszor egymásután megbüntetnek, mert cseszik bele maszkot hordani, azoknak nem jár a kórházi ellátás, vagy legalábbis a sor végére kerülnek. Meg vannak még ilyesmi radikálisabb ötleteim :D

Ez a baj, hogy ki lehet itt találni mindenféle szabályt, de azokat be is kéne tartatni, mert az emberek nagyrészét csak a saját kényelme érdekli.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.15. 10:43:36

LG írta:
2020.09.15. 09:42:52
Ja, a covidhoz még annyit tennék hozzá, hogy én el tudom fogadni, hogy sokan elégedetlenek és nem értenek egyet a különböző korlátozásokkal. Az viszont nem, hogy sokan emiatt most az egészségügyben dolgozókat támadják, vagy a boltokban cirkuszolnak az eladóval, esetleg meg is verik őket. A szabályokat nem ők hozzák, és nem is jókedvünkben akarják betartatni az emberekkel.

Én azt mondom, hogy a szabályokat be kell tartani, akkor is, ha éppenséggel nem értünk vele egyet. Ha mindenki csak azokat a törvényeket, szabályozásokat tartaná be, amelyekkel egyet ért, vagy kedve van hozzá, akkor anarchia lenne.
Ezt teljes mértékben osztom. Sosem fogom megérteni az olyan embereket akik ennyire nem látják a fától az erdőt. Nem csak nem ők hozzák a szabályokat, de még meg is büntetik őket ha nem tartatják be azt, akár egyetértenek vele, akár nem.
Márpedig a büntetést biztosan nem vállalná át egyik hőzöngő sem....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.15. 09:42:52

Ja, a covidhoz még annyit tennék hozzá, hogy én el tudom fogadni, hogy sokan elégedetlenek és nem értenek egyet a különböző korlátozásokkal. Az viszont nem, hogy sokan emiatt most az egészségügyben dolgozókat támadják, vagy a boltokban cirkuszolnak az eladóval, esetleg meg is verik őket. A szabályokat nem ők hozzák, és nem is jókedvünkben akarják betartatni az emberekkel.

Én azt mondom, hogy a szabályokat be kell tartani, akkor is, ha éppenséggel nem értünk vele egyet. Ha mindenki csak azokat a törvényeket, szabályozásokat tartaná be, amelyekkel egyet ért, vagy kedve van hozzá, akkor anarchia lenne.
Válasz küldése