Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.09.21. 13:34:12

Eddig két játékos távozik akik nálam kezdők lennének.Vérlázító dilettantizmus!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.21. 13:13:19

Arthur8 ! Teljesen igazad van.
A baj az, hogy eddig nem ezen az úton jártak, és előadódótt az a helyzet, hogy itt van egy csomó ,, sztár ,, összevásárolt, akik eszmélelteln fizetéseket kapnak, a megszerzésük vérlázító összeget emésztettek fel. Hatalmas a deficit,a játékos transzfer területén amit a vírus még csak emel. Ezért most próbálnak mindenkit szotyiért eladni, vagy legaláb a fizetését átvállalva kölcsönbe adni. Már akik ugye nincsenek a kedvezményezett körben.
Semmiről nem szól a történet, mit gazdaságilag kozmetikázni a számokat. Nincs itt csapatépítés, csak rombolás.
Mindent elölről kellene kezdeni. Új elnök és elnökség. Az utánpótlás sokkal nagyobb figyelembe vétele, a fiataloknak több lehetőség. Igazolni valahogy úgy mint a Bayern. Nincsenek százmilliós szerzemények és elképesztő fizetések. Sokkal szerényebben tessék előadni az igényket!
cykka22
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.01. 16:15:56

2020.09.21. 12:32:07

Arthur8 írta:
2020.09.21. 12:12:33
Úgy gondolom, hogy amíg nem fordul vissza a klub a saját nevelések irányába és arra útra, hogy elsődlegesen a La Masiara támaszkodjon és amennyiben nincs megfelelő minőség ott, csak akkor igazoljon neveket, addig szerintem sportszakmai szinten csak züllés lesz. Egyértelmű, hogy ezt legelőször, (ha szerencsénk van) az új elnökség fogja elkezdeni.
Nincs pénzünk és mégis folyamatosan igazolni akarunk és hatalmas fizukat adni. Azt gondoltam, hogy végre az, hogy elfogyott a pénz be fogja azt indítani, hogy oké, akkor építsünk be több la masiás játékost. Olcsóbb, tudja a játékot, mert ebben nőtt fel és semmilyen kockázat nem lenne már benne. Nagyobbat égnénk mint az utóbbi években? Nem hinném. Ha Messi itt marad és kiegészül fiatalabb játékosokkal, a csapat minimum a La Liga 3. hely úgyis meglenne a BL meg így sem úgysem lesz meg. Én nem tudom elképzelni, hogy Puiggal , Alenával rosszabb lenne a Barca, mint Pjaniccal vagy Busquetsel. A szurkolók is sokkal elnézőbbek lennének,ha a beígért újjáépülés elkezdődne és mondjuk csak harmadikok lennénk a fiatalokkal, mintha ezekkel a játékosokkal másodikok és felmosnák a padlót velünk a BL-ben.( plusz baromi sok pénzt meg is spórolnánk) Viszont legalább ezzel kiderülne, hogy ki igazán, jó és ki nem top szint. Mert lehet itt tolni, hogy Puig nem győzi meg az edzőt, meg nem elég jó meg a sok hülyeséget, de hogy győzze meg, amikor kapott 10-15 meccset a felnőttben. A 20 éves Iniesta ugyanennyi játékkal nem hozott volna le jobb teljesítményt , mint Puig. Ezzel szemben megvették André Gomest meg még egy rakat másik középszert, akik itt bohóckodhattak évekig és kapták az újabb és újabb esélyt. Ez méltatlan totálisan a La Masiával szemben. Akkor inkább a La Masiás játszhasson itt 3-4 évet és derüljön ki, hogy nem elég jó. (ilyen volt Tello, Cuenca, Bojan, Bartra stbstb)
A másik, amin elkezdtem gondolkodni, hogy kik voltak azok a Barca igazolások, (abból az 50-ből kb) az elmúlt 10-12 évben, akik hosszútávon (min. 3-4 éven keresztül) hozzáadtak a Barcához és akik helyett, ha La Masia fiatalok játszottak volna, akkor a Barca rosszabb csapat lett volna. Én 4 (vagy 5) ilyen játékost találtam: Ter Stegen, Dani Alves, Neymar és Suarez (és talán Villa). Ezek a játékosok, akik legalább 3-4 éven keresztül hozzáadtak a Barcához és akiknek a szintjét semmilyen körülmények között nem lehetett volna hozni saját nevelésekkel. (Talán majd De Jong ilyen lesz.)
És akkor átgondoltam, hogy az igazán top top csapattá alakuló Barca esetében hány olyan fiatal játékos volt, akikben bíztak (eladták előlük a kiégett vagy nem ide illő sztárokat, hogy helyett csináljanak nekik) és hosszútávon gyakorlatilag nagyon minimális kiadással top játékosokká váltak és a Barca meghatározó alakjaivá : Xavi, Iniesta, Busquets, Alba, Pique, Messi, Pedro , (korábban Puyol és Valdes). És most az újak közül itt van Fati, akiben sokminden benne lehet még és akit talán nem passzolnak el.(És itt lehetne Puig és ki tudja még hány másik játékos) És itt volt ugye Thiago, aki világklasszissá vált máshol, ahogy egyből sejteni lehetett.
A fentebb említett négy (vagy öt) játékoson túl volt(ak) még olyan igazolás(ok), aki(k) legalább megütötték a Barca szintet mint pl Rakitic , viszont nem gondolom, hogy pl. egy Thiago nem hozta volna ugyanazt vagy még jobb szintet, mint ő (annak ellenére, hogy szerettem Rakiticet és segítette a Barcát).
Ebből is az látszik, hogy, aki itt nevelkedett vagy fiatalon került ide , abból sokkal jobb százalékban hosszútávon meghatározó játékosai tudtak lenni a Barcának sokkal kevesebb ráfordítással és nincs bennük olyan szinten a zsákbamacska, mint pl. egy Coutinhoban, Dembelében, Griezmannban stb. Ezek a játékosok mind baromi jók, viszont ki tudja mennyi idő kell nekik míg beépülnek, ha egyáltalán beépülnek, míg amikor beáll Fati és Puig vagy más korábbi La Masiás fiatal, annyit láthatunk , hogy az első pillanattól kezdve tudja mit kell játszani, mikor kell gyorsítani, lassítani a játékot és hogy működik az egész rendszer stb. Nálam Coutinho és Griezmann és bármilyen nagy név előbb menne, mint Riqui. A Barca történetének legjobb fociját akkor játszotta a csapat, amikor La Masiára támaszkodtak és kiegészítették pár olyan névvel, aki feltétlen szükséges volt. Lehet mondani, hogy de rosszabb már a La Masia , de ezt sosem tudjuk meg, mert , amikor lehetne fiatalokat játszatni, akkor is idehozunk egy Pjanicot és még egy rakat más játékost, hogy ne legyen helye a fiatalnak. A Barcának a La Masia kiegészülve pár nagy játékossal volt az igazi ereje és az amitől más volt, mint minden top csapat. Ez a mostani Barca a korábbi Real Madrid.
teljesen egyetértek veled,de sajnos azért nem mennek Griezmannék el,mert 70-90 milliót senki nem ad értük és Barto-nak mekkora szégyen lenne 20-50 között túladni rajtuk.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.21. 12:12:33

Úgy gondolom, hogy amíg nem fordul vissza a klub a saját nevelések irányába és arra útra, hogy elsődlegesen a La Masiara támaszkodjon és amennyiben nincs megfelelő minőség ott, csak akkor igazoljon neveket, addig szerintem sportszakmai szinten csak züllés lesz. Egyértelmű, hogy ezt legelőször, (ha szerencsénk van) az új elnökség fogja elkezdeni.
Nincs pénzünk és mégis folyamatosan igazolni akarunk és hatalmas fizukat adni. Azt gondoltam, hogy végre az, hogy elfogyott a pénz be fogja azt indítani, hogy oké, akkor építsünk be több la masiás játékost. Olcsóbb, tudja a játékot, mert ebben nőtt fel és semmilyen kockázat nem lenne már benne. Nagyobbat égnénk mint az utóbbi években? Nem hinném. Ha Messi itt marad és kiegészül fiatalabb játékosokkal, a csapat minimum a La Liga 3. hely úgyis meglenne a BL meg így sem úgysem lesz meg. Én nem tudom elképzelni, hogy Puiggal , Alenával rosszabb lenne a Barca, mint Pjaniccal vagy Busquetsel. A szurkolók is sokkal elnézőbbek lennének,ha a beígért újjáépülés elkezdődne és mondjuk csak harmadikok lennénk a fiatalokkal, mintha ezekkel a játékosokkal másodikok és felmosnák a padlót velünk a BL-ben.( plusz baromi sok pénzt meg is spórolnánk) Viszont legalább ezzel kiderülne, hogy ki igazán, jó és ki nem top szint. Mert lehet itt tolni, hogy Puig nem győzi meg az edzőt, meg nem elég jó meg a sok hülyeséget, de hogy győzze meg, amikor kapott 10-15 meccset a felnőttben. A 20 éves Iniesta ugyanennyi játékkal nem hozott volna le jobb teljesítményt , mint Puig. Ezzel szemben megvették André Gomest meg még egy rakat másik középszert, akik itt bohóckodhattak évekig és kapták az újabb és újabb esélyt. Ez méltatlan totálisan a La Masiával szemben. Akkor inkább a La Masiás játszhasson itt 3-4 évet és derüljön ki, hogy nem elég jó. (ilyen volt Tello, Cuenca, Bojan, Bartra stbstb)
A másik, amin elkezdtem gondolkodni, hogy kik voltak azok a Barca igazolások, (abból az 50-ből kb) az elmúlt 10-12 évben, akik hosszútávon (min. 3-4 éven keresztül) hozzáadtak a Barcához és akik helyett, ha La Masia fiatalok játszottak volna, akkor a Barca rosszabb csapat lett volna. Én 4 (vagy 5) ilyen játékost találtam: Ter Stegen, Dani Alves, Neymar és Suarez (és talán Villa). Ezek a játékosok, akik legalább 3-4 éven keresztül hozzáadtak a Barcához és akiknek a szintjét semmilyen körülmények között nem lehetett volna hozni saját nevelésekkel. (Talán majd De Jong ilyen lesz.)
És akkor átgondoltam, hogy az igazán top top csapattá alakuló Barca esetében hány olyan fiatal játékos volt, akikben bíztak (eladták előlük a kiégett vagy nem ide illő sztárokat, hogy helyett csináljanak nekik) és hosszútávon gyakorlatilag nagyon minimális kiadással top játékosokká váltak és a Barca meghatározó alakjaivá : Xavi, Iniesta, Busquets, Alba, Pique, Messi, Pedro , (korábban Puyol és Valdes). És most az újak közül itt van Fati, akiben sokminden benne lehet még és akit talán nem passzolnak el.(És itt lehetne Puig és ki tudja még hány másik játékos) És itt volt ugye Thiago, aki világklasszissá vált máshol, ahogy egyből sejteni lehetett.
A fentebb említett négy (vagy öt) játékoson túl volt(ak) még olyan igazolás(ok), aki(k) legalább megütötték a Barca szintet mint pl Rakitic , viszont nem gondolom, hogy pl. egy Thiago nem hozta volna ugyanazt vagy még jobb szintet, mint ő (annak ellenére, hogy szerettem Rakiticet és segítette a Barcát).
Ebből is az látszik, hogy, aki itt nevelkedett vagy fiatalon került ide , abból sokkal jobb százalékban hosszútávon meghatározó játékosai tudtak lenni a Barcának sokkal kevesebb ráfordítással és nincs bennük olyan szinten a zsákbamacska, mint pl. egy Coutinhoban, Dembelében, Griezmannban stb. Ezek a játékosok mind baromi jók, viszont ki tudja mennyi idő kell nekik míg beépülnek, ha egyáltalán beépülnek, míg amikor beáll Fati és Puig vagy más korábbi La Masiás fiatal, annyit láthatunk , hogy az első pillanattól kezdve tudja mit kell játszani, mikor kell gyorsítani, lassítani a játékot és hogy működik az egész rendszer stb. Nálam Coutinho és Griezmann és bármilyen nagy név előbb menne, mint Riqui. A Barca történetének legjobb fociját akkor játszotta a csapat, amikor La Masiára támaszkodtak és kiegészítették pár olyan névvel, aki feltétlen szükséges volt. Lehet mondani, hogy de rosszabb már a La Masia , de ezt sosem tudjuk meg, mert , amikor lehetne fiatalokat játszatni, akkor is idehozunk egy Pjanicot és még egy rakat más játékost, hogy ne legyen helye a fiatalnak. A Barcának a La Masia kiegészülve pár nagy játékossal volt az igazi ereje és az amitől más volt, mint minden top csapat. Ez a mostani Barca a korábbi Real Madrid.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.21. 11:24:50

drobika írta:
2020.09.21. 11:04:27
sansz írta:
2020.09.21. 10:53:23
drobika írta:
2020.09.21. 09:56:41
Biztos, hogy nekünk a jobbhátvéd a legnagyobb problémánk? Nincs emögött inkább az, hogy érte kapunk érte esetelg 30 millát, mint ahogyan az hírlik?! Aztán az a pénz úgy kell, mint egy falat kenyér?! És mindegy is, hogy helyette sincs senki, majd SR ott fog vigyorogni! Ismét! Ugyanoda vissza, mlnt korábban Alves elmenetele után.
Szerintem ha lehet Semedo-t eladják és ennyi. Marad majd a kényszermegoldás.
Viszont azt a fizetést jövőre sem tudja/akarja megadni a Barca,amit kérne, cserébe ingyen elmehetne. Ha tényleg így van, akkor adják el most, aztán sok sikert neki az angol pöcegödörben, ha ennyire a pénz a fontos.
Oké, hogy nem kell fizetni tovább Semedo-t és kapunk érte pénzt, de továbbra sem látom a jobbhátvédünket :) Igaz a balt sem nagyon... Úgy néz ki továbbra is Alba ez elsőszámú jelölt, márpedig oda is kellene valami vetélytárs. A két szélünkön is sajnos van elég proléma. A közepén meg pláne. Az egész védelem gyenge. Nyilvánvaló, hogy mindenkit most nem lehet lecserélni, éppen ezért ,,csak a pénz,, nem szabadna hogy az elsőrendű prioritás legyen. Elvégre csapatépítés folyik. Szavak szintjén.
Egyetértek, hogy mindkét szél problémás, de Semedo esetében nem csak a pénzről szól a dolog, hanem arról, ha az a másik lehetőség, hogy jövőre beint és megy ingyen, akkor inkább most adjuk el.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.21. 11:12:52

Vidaltól gyakorlatilag az összes csapattársa elköszönt az instán.

Semedoért pedig az teljesítmény, hogy kapunk 30 milliót.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.21. 11:04:27

sansz írta:
2020.09.21. 10:53:23
drobika írta:
2020.09.21. 09:56:41
Biztos, hogy nekünk a jobbhátvéd a legnagyobb problémánk? Nincs emögött inkább az, hogy érte kapunk érte esetelg 30 millát, mint ahogyan az hírlik?! Aztán az a pénz úgy kell, mint egy falat kenyér?! És mindegy is, hogy helyette sincs senki, majd SR ott fog vigyorogni! Ismét! Ugyanoda vissza, mlnt korábban Alves elmenetele után.
Szerintem ha lehet Semedo-t eladják és ennyi. Marad majd a kényszermegoldás.
Viszont azt a fizetést jövőre sem tudja/akarja megadni a Barca,amit kérne, cserébe ingyen elmehetne. Ha tényleg így van, akkor adják el most, aztán sok sikert neki az angol pöcegödörben, ha ennyire a pénz a fontos.
Oké, hogy nem kell fizetni tovább Semedo-t és kapunk érte pénzt, de továbbra sem látom a jobbhátvédünket :) Igaz a balt sem nagyon... Úgy néz ki továbbra is Alba ez elsőszámú jelölt, márpedig oda is kellene valami vetélytárs. A két szélünkön is sajnos van elég proléma. A közepén meg pláne. Az egész védelem gyenge. Nyilvánvaló, hogy mindenkit most nem lehet lecserélni, éppen ezért ,,csak a pénz,, nem szabadna hogy az elsőrendű prioritás legyen. Elvégre csapatépítés folyik. Szavak szintjén.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.21. 10:53:23

drobika írta:
2020.09.21. 09:56:41
Biztos, hogy nekünk a jobbhátvéd a legnagyobb problémánk? Nincs emögött inkább az, hogy érte kapunk érte esetelg 30 millát, mint ahogyan az hírlik?! Aztán az a pénz úgy kell, mint egy falat kenyér?! És mindegy is, hogy helyette sincs senki, majd SR ott fog vigyorogni! Ismét! Ugyanoda vissza, mlnt korábban Alves elmenetele után.
Szerintem ha lehet Semedo-t eladják és ennyi. Marad majd a kényszermegoldás.
Viszont azt a fizetést jövőre sem tudja/akarja megadni a Barca,amit kérne, cserébe ingyen elmehetne. Ha tényleg így van, akkor adják el most, aztán sok sikert neki az angol pöcegödörben, ha ennyire a pénz a fontos.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.21. 10:44:29

A mundo szerint 35-38 m körüli összeget kérünk a Wolfes-tól Semedoért, ami elé a farkasok nem gördítenek akadályt, ugyanis Diego Jotát 50 millióért engedték Liverpoolba. Ez már a csökkentett ár, amit a Barca ajánlott tekintettel a vírus helyzetre, amúgy 40-50 millió között határozzák meg az értékét.

Ezzel párhuzamosan Wagué tegnap landolt a Thessaloniki reptéren, és hamarosan aláír a PAOK-hoz. A következő órákban megtörténik az orvosi vizsgálat, és egy éves kölcsönszerződést írnak alá. Wague távozásával persze szeretnének jobb védőt igazolni, az elsődleges célpont Dest. Ezen kívül pedig a már megírt két célpont, Garcia, és Depay leigazolását tervezik.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.21. 09:56:41

Biztos, hogy nekünk a jobbhátvéd a legnagyobb problémánk? Nincs emögött inkább az, hogy érte kapunk érte esetelg 30 millát, mint ahogyan az hírlik?! Aztán az a pénz úgy kell, mint egy falat kenyér?! És mindegy is, hogy helyette sincs senki, majd SR ott fog vigyorogni! Ismét! Ugyanoda vissza, mlnt korábban Alves elmenetele után.
Szerintem ha lehet Semedo-t eladják és ennyi. Marad majd a kényszermegoldás.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.21. 09:48:30

Semedo=Emerson+garica csereben benne lennek, todibo meg mehete a maleszaju helyere szuronek, bar ahogy latom koeman meg se probalta, inkabb a szerencsetlent erolteti.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.21. 09:35:36

fanbarca írta:
2020.09.21. 09:04:59
Ma reggeli: According to Sport's correspondent Albert Roge, Puig wants to stay at Barcelona and prove the Dutch manager wrong.

Szerethető ez a gyerek, tudja, hogy változás következik, nagyon tisztelem, ha tényleg marad.

ON: Ha Semedo helyett bejön Sergino Dest és Eric Garcia, én örülni fogok. Pedig szerettem a portugált.
Makacs egy kölyök, ez a pályán is látszik. Én nem tudom, nekem nem tűnik annyira ördögtől valónak egy 1 éves kölcsön, ha tud folyamatosan játszani. De szerintem megérett már a nagycsapathoz is.

A hírek szerint Alena és Pedri is nézelődhet, őket viszont szerintem semmi értelme nem lenne a nagycsapatnál tartani. Előbbi szerintem soha nem lesz kezdő szint, utóbbit meglátjuk... Emellett Monchu és Konrad is menne elsősorban kölcsönbe. Konrad-ért a Bayern és a Dortmund is érdeklődik elvileg, de csak valami nagyon nagy ajánlatnál adnánk el, a kölcsön a prioritás.

Vidal valószínűleg ma hivatalos lesz, már Messi is elköszönt tőle.
Ami még érdekes lehet: Marlon :arrow: Fulham, a pénz felét elvileg megkapjuk.

Eric Garcia-t csak akkor lenne értelme hozni, ha Todibo-t sikerül elpasszolni. De egyelőre se róla, se Umtiti-ről nincs hír.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.09.21. 09:33:10

talán általánosan néhány gondolat:
a Barca játékos adás-vétel tevékenysége sajnos színvonal alatti, ebbe buktak bele sorra azok akiknek ez volt a dolga. emiatt tombol most a Bartomeu elleni("véresszájú") düh cunami, de erre van külön topik én kihagyom.
ez a teljesítmény nem múlik el következmények nélkül, ezeket nyögi most a csapat. ilyen az, hogy nem lehet eladni azt akit szeretnének és megvenni azt akit kellene.
amikor ide hozták Setien-t azt mondtam: méltatlan egy Barcelonához, sajna igazam lett.
most azt mondom: Komeman nem az a kategória tehát érdeklődéssel várom a szereplését és remélem eredményes lesz.
néhány futó ügyről:
Puig (itt) túltolt legényke, akivel a Holland jót tett akkor amikor egy jobb lehetőséget ajánlott neki mint ami itt várna rá.
Semédó, róla néhányszor leírtam már jó kis focista de nem hibátlan és pont ott ahol nekünk igazán fáj, hátul a védőmunkában. ha Koemannak van ide egy jó(jobb) embere ám legyen.....
Pjanic, sajna osztanom, kell hogy ez egy pénzügyi manőver lehetett de valószínű rosszabbul nem jártunk. Arturért nem kár, Rakitic szinvonalát pedig biztosan hozza.
a Dembélé,Grizmann,Coutinho csomag okát leírtam fent. itt csak előre menekülni lehet, megpróbálja....becsüljük meg érte egyelőre!
a Pedri,Trincao,Konrad csomag pedig örömteli!!!! a mindent elsöprő túlfűtött kritizálás közepette nem ártana ennek (is) hangot adni.
Messi: szerintem róla, az ügyéről nem tudunk mindent. egyet viszont (én) már bárhogy fáj tudok, jelenleg nem ő a világ legjobbja hiába nyomatják még lendületből manapság is.
ugyanakkor az iránt sincs kétségem, hogy ő a Barca legjobbja és csak tőle függ. hogy ebből mit láthatunk majd. ezt csak azért hoztam fel mert olvasom itt a spekulációkat az esetleges eladása nyomán.
láttam az este a Madridot, azt mondanám óvatos derűlátással nem nagyon nyúlok mellé ami az idényt illeti, még akkor sem ha nálunk ugye "forr a levegő" és ez egy külön nyűg lesz.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.09.21. 09:22:25

Destre és Garciara gondolkodás nélkül elcserélném,
csak nehogy Bellerin legyen belőle..

Azért azt nem értem, hogy egy Rafinhat hogy nem tudunk eladni, azért annyira nem rossz, és a sérülés is kevesebb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.09.21. 09:04:59

Ma reggeli: According to Sport's correspondent Albert Roge, Puig wants to stay at Barcelona and prove the Dutch manager wrong.

Szerethető ez a gyerek, tudja, hogy változás következik, nagyon tisztelem, ha tényleg marad.

ON: Ha Semedo helyett bejön Sergino Dest és Eric Garcia, én örülni fogok. Pedig szerettem a portugált.
més que un club
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.21. 08:59:55

Emerrsont idehozhatjuk jobbhátvédnek, bár sztem gagyibb lesz, mint Semedo, de hátha. Kapja meg a lehetőséget, kint mindenki, Valverdétől kezdve Koemanon át Pinyőig. Nagy bankrobbantások úgy sem lesznek most.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.21. 08:38:47

Nem akarnék Semedo-ért könnyeket hullajtani, de!
Mégis ő lett elméletileg iehozva jobbhátvédnek, miuán végre!!!! belátták, hogy Roberto egy kalap kakit sem ér ott. most elküldik vagy elmegy X pénzért, _hurrá a rohadt nagy mínusz kicsit kissebbedik a költségvetésben. És akkor? Megint SR a jobbhátvéd kirobbanthatatlan pozicíójában? Katasztrófa!

Puig meg kölcsön Koeman szerint. Normális? Szerintem védhetetlen álláspont.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.21. 08:20:00

visca el barca írta:
2020.09.20. 22:57:24
Semedo egy pont ugyanolyan sz*r jatekos mint sr, mehet nyugodtan, nem fog hianyozni.
Nem tudom ironizálsz e, de végre valaki aki nem hullajt oroszlán könnyeket érte. Sosem sikerült meggyőznie a portugálnak, számomra minden meccsen teljesen mindegy volt, hogy Ő vagy Roberto játszik, mert egyik sem befolyásolta sem a játék képét, sem a végkimenetelt.

A cenzúrázni való résszel teljesen nem értek egyet, szerintem Semedo egy közepesen langymeleg játékos, akit még elküldeni se tudnék tisztességesen, mert annyira semmitmondó a játéka, hogy igazán rossznak se tudnám mondani. Kíváncsi lennék, hogy egy gyorsabb, direktebb csapatban, egy valamire való edzővel mire lenne képes, de amit itt láttam, neki szerintem jó helye lesz a farkasoknál. Ha futna ott 1-2 kiemelkedő szezont, még helye lehetne Angliában, a top6 valamelyikében.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.09.21. 08:15:59

Mundo:
Ugy néz ki hogy Rafinha is rajtunk marad, senki nem akar érte 16m fizetni, ő pedig nem erölteti hogy mindenáron távazzon.(Csinaljanak belőle is jobbhátvédet mint Robertoból majd ketten elosztják a perceket)
Semedo biznisz 30m körül irnak. Remélem 25 lesz belőle, és az is ugy hogy kapunk 15m+ majd 10m eccer valamikor..
Dest biznisz nehéznek igérkezik mert a Bayern is szeretné, és több fizetést igér-igérne neki mint mi.Ugye mi nem tudunk nagy fizezést adni mert nincs pénz lóvéra, és amugy is kell a zseton Businak meg Albának.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.09.21. 05:25:05

Barto minden újabb perce kárt okoz a klub élén,
de a játékosok is elmehetnek valahova..

Felelősségvállalás, meg nem állunk a megújulás útjába,
ja...
de nem mondunk le 1 centről sem közben.
Pedig mehetnének ingyen, ja, csak mivel máshol kevesebb a fizu, inkább maradok, akár padozni, golfozni is.
Akkor hol a felelősség? Vagy csak Barto játszott az elmúlt 3 évben nézhetetlen focit, ahol a végén rendre lealáztak minket, és a foci elment mellettünk?

Vidal és Rakitic helyett jött a közel 30 Pjanic, cool!
Megújulás pipa.
Lehet bárki az edző, a hangzatos szólamok helyett, úgyis a biztoshoz nyúl. Szóval marad a kezdőben az öregfiú csapat. A fiatalokban igen, nincs még évi 50-70 meccs, rutin, de így nem is lesz.
A Real és Atletico gyenge, márciusig csak kihúztuk volna (csak meg ne égjünk a BL selejtezőkön már..), gondolom ez volt Barto célja.

Nem igaz, hogy nem lehetett volna kitenni SR-t, Busit, Umtitit, Suarezt, vagy szakmai alapon Griezmannt? Illetve nálam Messi is elvágta magát sajnos.

Szóval szidjuk közösen Bartot, de a játékosok nálam elvesztették, amit 10 év alatt felépítettek.
Avatar
barcahub
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

2020.09.21. 02:53:30

gránit írta:
2020.09.21. 01:23:03
barcahub írta:
2020.09.21. 00:59:39
Mivel ingyen vagy 1 milliókért tudnánk eladni akiket kéne így elzavarjuk Semedot, Puigot akikből pénz lehet de velük lehet kezdeni valamit. Mi ebbe a logika? Lesz pénz de több hiányposzt. Nagy taktika.
Így van, akiket el kéne adni, azok gyakorlatilag eladhatatlanok, senkinek nem kellenek. Erről Moldova György "Baumgartner, az érzékeny kapus" című humoros novellája jut eszembe, amelyben a játékost "eladó" csapat fizetett a másik csapatnak, hogy végre megszabaduljon a játékosától; mi majdhogynem itt tartunk jónéhány emberrel. Az, hogy mindenáron pénzt akarnak csinálni, lehet, hogy azért van, amit az egyik hozzászóló írt, hogy a vezetőség a hiányért a saját vagyonával felel. Ez nem tudom, hogy valóban így van-e, de ha igen, akkor valószínű, hogy ezért nem veszünk senkit, és ezért akarják mindenáron pénzzé tenni Semedót, hogy mindenképpen pluszos költségvetést hozzanak ki. Bár 30 milliós megtakarítást viszonylag kicsi, kb 10%-os fizetéscsökkentésekkel is bőven el lehetne érni.
Valami biztos van ami miatt ennyire nem akar lemondani és köze van a pénzhez.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.21. 01:23:03

barcahub írta:
2020.09.21. 00:59:39
Mivel ingyen vagy 1 milliókért tudnánk eladni akiket kéne így elzavarjuk Semedot, Puigot akikből pénz lehet de velük lehet kezdeni valamit. Mi ebbe a logika? Lesz pénz de több hiányposzt. Nagy taktika.
Így van, akiket el kéne adni, azok gyakorlatilag eladhatatlanok, senkinek nem kellenek. Erről Moldova György "Baumgartner, az érzékeny kapus" című humoros novellája jut eszembe, amelyben a játékost "eladó" csapat fizetett a másik csapatnak, hogy végre megszabaduljon a játékosától; mi majdhogynem itt tartunk jónéhány emberrel. Az, hogy mindenáron pénzt akarnak csinálni, lehet, hogy azért van, amit az egyik hozzászóló írt, hogy a vezetőség a hiányért a saját vagyonával felel. Ez nem tudom, hogy valóban így van-e, de ha igen, akkor valószínű, hogy ezért nem veszünk senkit, és ezért akarják mindenáron pénzzé tenni Semedót, hogy mindenképpen pluszos költségvetést hozzanak ki. Bár 30 milliós megtakarítást viszonylag kicsi, kb 10%-os fizetéscsökkentésekkel is bőven el lehetne érni.
Avatar
barcahub
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

2020.09.21. 00:59:39

Mivel ingyen vagy 1 milliókért tudnánk eladni akiket kéne így elzavarjuk Semedot, Puigot akikből pénz lehet de velük lehet kezdeni valamit. Mi ebbe a logika? Lesz pénz de több hiányposzt. Nagy taktika.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.21. 00:49:40

Véleményem szerint a támadásaink közel sem merülnek ki abban, hogy adjuk le Messinek, most az Elche ellen is megvoltak a lehetőségeink, egyszerűen kihagytuk őket. Coutinho nagyszerűen ugratta ki Trincaót, de volt ziccere de Jongnak, Fatinak, Messinek is, csak kihagytuk őket. Messi meg az elmúlt két meccsen két ragyogó, második szándékból kiosztott gólpasszt is adott, a Girona ellen Trincaónak, most Albának. Inkább az előmozdítója volt a góljainknak, semmint a kerékkötője. Én úgy látom, hogy nem 4-2-3-1-et fogunk játszani, hanem inkább 4-2-1-3-at, és Messi az, aki (olykor Griezmannal cserélve) közvetlenül a támadósor mögött játszik. A 4-2-3-1-et a játékfelfogásunk technikailag sem tenné lehetővé, ha támadunk, a szélső támadók is felzárkóznak az első vonalba, ami nem is baj, Trincao nagyon ügyesen tud a védelmi vonal mögé kerülni. Ezt a kiugratós játékot már időtlen idők óta nem játszottuk, pedig a pengés labdakihozatalok mellett ez a másik játékelem, amit mindig imádtam a Barcelona játékában, és most újra láttunk ilyet is. Trincao eddig jó vételnek tűnik.

Puig pedig annak az áldozata, hogy a pozíciót, amiben igazán ficánkolhatna, Koeman Messinek szánja, így Puig-nak szinte semennyi játékidő nem jutna, ezért akarja kölcsönbe küldeni, hogy ne a padon töltse el ezt az évet, hanem legyen addig valahol máshol alap kezdő. Más kérdés, hogy ezt kulturáltan is lehetett volna közölni vele, de Koeman Suárez-be is egy egyperces telefonhívással rongyolt bele. Erről beszélt Mido is, hogy nagyon tiszteli Koemant, de az emberekkel sosem tudott bánni.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.09.20. 23:09:27

Olvasom a híreket. Teljes döbbenet. Mindig van lejjebb, úgy néz ki. A 2-8 után sikerült még szintet lépni, egészen hihetetlen.
Ennek kapcsán amúgy elkezdtem gondolkodni, csak hogy még jobban fájjon. Ha elment volna Messi a Citybe mondjuk a pletykált Jesus + Garcia + 100 millás pakkért, amiből mondjuk lehetett volna "kukázni" Thiagot 30-ért, meg valamennyiért Alabát, 70-ből, gyanítom, kijött volna, mivel neki is lejárós a szerződése jövőre, ha jól rémlik.
Szóval valami olyan csapat összejöhetett volna, hogy

-----------------ter Stegen
Semedo-Garcia-Araujo-Alaba (esetleg Todibo/Lenglet középre)
--------Thiago-de Jong-Puig
Dembélé------------------------Fati
------------------Jesus

Ehelyett meg lehet majd nézni a szokásos lityilötyi, fisfhost az igen kiváló és sokoldalú Robertóval, aki azóta is abból él, hogy Neymar cipőn rúgta a PSG ellen, meg a mindig rutinos és higgadtságot hozó Busival, meg a sétálgató, 'ránézek és elmegy a maradék életkedvem is' Messivel, akin jóformán minden "támadás" el fog halni a középpályán, mert csatárból is neki kell majd visszamászni labdáért. Már ha lehet támadásnak nevezni azt a roppant bonyolult variációt, hogy "passzoljátok csak le Leónak, majd ő megoldja!"...
Válasz küldése