Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2020.09.23. 15:11:33

miro. írta:
2020.09.23. 14:10:15
De hogy akarsz valamibol szazalekot vonni,ha nem is ismered a 100%-ot?
Hogy tudsz valamibol ratat eloallitani,amikor csak a tesztelt alanyokat ismerjuk.
Azok,akiken atment tunetmentesen,vagy olyan tunetekkel amivel nem is mentek orvoshoz nem is tudunk.
Amit irtam abban van logika,vagy igy lenne benne.
Már bocs de azt azért erősnek tartom, hogy bár a közép iskolás matekkal nem vagy tisztában kvázi elvárod hogy emberek itt kb doktori disszertációt írjanak neked amelyben lépésről lépésre levezetik a dolgokat.
A nézettségi adatokat sem úgy mérik hogy mindenki mögött áll telefonnal egy másik ember aki azt nézi hogy a másik mit néz és telefonon jelenti be. Itt egy cikk róla hátha ez segít kicsit.
https://www.sorozatjunkie.hu/2006/09/03 ... gmeresrol/

Ez is nagyon hasonlóan működik, reprezentatív minta alapján állítanak dolgokat bizonyos hibahatárokon belül.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.23. 14:29:50

miro. írta:
2020.09.23. 14:10:15
De hogy akarsz valamibol szazalekot vonni,ha nem is ismered a 100%-ot?
Hogy tudsz valamibol ratat eloallitani,amikor csak a tesztelt alanyokat ismerjuk.
Azok,akiken atment tunetmentesen,vagy olyan tunetekkel amivel nem is mentek orvoshoz nem is tudunk.
Amit irtam abban van logika,vagy igy lenne benne.
És ezeket a kérdéseket korábbi betegségeknél miért nem tettük fel sohasem? Valahogy csak most találták ki Gődényék, hogy ezek a számítások, amiket eddig használt az orvostudomány, helytelenek :lol:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.23. 14:10:15

De hogy akarsz valamibol szazalekot vonni,ha nem is ismered a 100%-ot?
Hogy tudsz valamibol ratat eloallitani,amikor csak a tesztelt alanyokat ismerjuk.
Azok,akiken atment tunetmentesen,vagy olyan tunetekkel amivel nem is mentek orvoshoz nem is tudunk.
Amit irtam abban van logika,vagy igy lenne benne.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.23. 13:46:52

miro. írta:
2020.09.23. 11:15:02
Ezek a szazalekos dolgok akkor lennenek barmennyire is komolyan vehetok,ha a foldon minden embert letesztelnenk.
Honnan tudod hogy hany ember esett at tunetmentesen,vagy csak nathaval,torokfajassal vagy ezek melle hasmenessel?
Milyen adat van arrol,hogy aki korhazba kerul,vagy esetleg utana meg problemai maradtak,azok milyen egeszsegi allapotban voltak? Hany evesek? Milyen kronikus betegseguk volt? Stb.

Szoval barmelyik tabor siman tekergetheti ezeket a semmire alapulo szamokat kedve szerint.
Gyenge labakon allo erv ez.
Azért ez nagyon tudománytalan hozzàllás. Persze, alapvetően egy ügyes elemző statisztikából ki tud muatni a-t és b-t is.
De azért egy icikepicikét komolyabb terület ez, annál,hogy annyival elintézzük, hogy ja, én nem tudok logikusan gondolkodni, szóval ne érvelj nekem logikával.
Vannak tényszerű adatok. Az igaz,hogy évekig fognak még ezek a számok lengedezni, az influenza ismert törzseit nagyon régóta ismerjük (és amúgy nem is vesszük komolyan,pedig kéne).
De van egy sor tényszerű adat és azért tudományosan előbb is el lehet indulni,minthogy a világon mindent leteszteljünk. A tudomány az, hogy mintákat keres a káoszban, bizonyítékokról bizonyítékra lépdelve, mígnem már előre is tud jelezni fényévekre történő csillagászati eseményeket.
Az kevésbé tudomány, ha azt mondjuk,hogy akkor hiszem el, hogy tíz alma van, ha kiteszem őket egymás mellé és jut,mind a tíz gyerekemnek belőle.
Tényszerű adat,hogy a szövődmények nem csak az időseknél léptek fel nagy százalékban. Nem az a kérdés,hogy sok vagy kevés, hanem, hogy 60 vagy 30!
Tényszerű adat,hogy tavasszal nem náthával,hanem kórházi kezelésre szorulókkal voltak tele a kórházak Olaszországban. 750 gyógyult utánkövetése amúgy elég reprezentatív.
A krónikus betegeket meg ne keverjük bele, mert Magyarország az utolsó helyek környékén kullog ebben. Cukorbetegség, rosszindulatú daganat, szív és érrendszeri betegségek, sajnos az élen vagyunk.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.23. 13:11:36

miro. írta:
2020.09.23. 11:52:13
Barmelyik szektor megy tonkre,vagy lesz hiany az allam fele azt Te fogod visszafizetni.Ezzel csak ez a gond.
Majd a másik kezemmel visszaveszem :wink:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.23. 12:22:54

miro. írta:
2020.09.23. 11:52:13
Barmelyik szektor megy tonkre,vagy lesz hiany az allam fele azt Te fogod visszafizetni.Ezzel csak ez a gond.
Fellendülésüket és talpon maradásukat is mi fizettük.

Én csak azt mondom amit írt recrea is, aki ezekben az években nem tudott tartalékolni, az meg is érdemli.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.23. 11:52:13

Barmelyik szektor megy tonkre,vagy lesz hiany az allam fele azt Te fogod visszafizetni.Ezzel csak ez a gond.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.23. 11:38:54

csababarca írta:
2020.09.23. 11:15:36
Lehet egy barom vagyok, de kicsit se sajnálom mondjuk a turisztikai cégeket, ott szedik el az emberek pénzét ahol tudják. A benne dolgozókat sajnálom nyilván.
Mondjuk talán elgondolkozik egy hotel hogy a recepciósnak ne adjon oda 400euret havonta minimálbérre jelentve, többi csúszópénz, mert ilyen válsàghelyzetben ebből baj lesz, ha apadnak a bevételek, akkor már húzza a táját a tulaj.
Én is így vagyok ezzel, kicsit sem érdekel a vendéglátósok, szálláshelyek tulajdonosainak nyomora, az elmúlt 5 évben lapátolták ki a pénzt a cégeikből, irdatlan nagy pofájuk volt, ahogy az építési vállalkozóknak is, akik gyorsan elfelejtették, h 2011-ben nem tudtak a családjuknak enni adni. Aki nem tudott ebben az iparágban 1 évnyi tartalékot félretenni, az meg is érdemli. A bérből élőket és alkalmazottakat viszont sajnálom, embertelen szakma, semmi pénzért nem csinálnám és most egy pillanat alatt elengedik a kezüket.

Kicsit árnyalja a képet, h aki mégis halmozott fel tőkét és a Covid előtt fejlesztett vagy fektetett be, az sz...ágon van, az meleg szitu nagyon.

Off: Győrfi Pálról beszéltem korábban, aki ezek szerint az anyját is eladná a Fidesznek, így már értem, h miért csinál magából bohócot a médiában.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.23. 11:15:36

Gazdaság az vírus nélkül is lefelé ment, előjelezve volt a gazdasági visszaesés, most ez megtolta picit.
De a magyar gazdaság annyira penge volt az elmúlt tíz évben ugye, hogy nincs mitől tartanunk.

Lehet egy barom vagyok, de kicsit se sajnálom mondjuk a turisztikai cégeket, ott szedik el az emberek pénzét ahol tudják. A benne dolgozókat sajnálom nyilván.
Mondjuk talán elgondolkozik egy hotel hogy a recepciósnak ne adjon oda 400euret havonta minimálbérre jelentve, többi csúszópénz, mert ilyen válsàghelyzetben ebből baj lesz, ha apadnak a bevételek, akkor már húzza a táját a tulaj.

Na mindegy, majd ezen is átmegyünk, ennek a következményei évek múlva csapódnak majd le, legyen egészségügyi vagy gazdasági.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.23. 11:15:02

Ezek a szazalekos dolgok akkor lennenek barmennyire is komolyan vehetok,ha a foldon minden embert letesztelnenk.
Honnan tudod hogy hany ember esett at tunetmentesen,vagy csak nathaval,torokfajassal vagy ezek melle hasmenessel?
Milyen adat van arrol,hogy aki korhazba kerul,vagy esetleg utana meg problemai maradtak,azok milyen egeszsegi allapotban voltak? Hany evesek? Milyen kronikus betegseguk volt? Stb.

Szoval barmelyik tabor siman tekergetheti ezeket a semmire alapulo szamokat kedve szerint.
Gyenge labakon allo erv ez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.09.23. 11:16:25-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.23. 11:00:37

Nero. írta:
2020.09.23. 00:42:59
Rendben, van kínai vírus (én is túlestem rajta és több ismerősöm is), de azt nem lehet megérteni hogy a vírus nem egyenlő a biztos halállal?

Ugyanolyan mint minden más influenza, annyi a különbség hogy az igazán időseket (80+) vagy a komolyabb betegségben szenvedőket könnyebben (nem biztosan) elviheti. Nem azt mondom hogy az ő életük nem számít, de ez a vírus messze messze nem okoz akkora problémát mint amilyen gazdasági következményei okoznak a korlátozások.

Ha itt valami komolyabb balhé szabadult volna el, tegyük fel átlagban 100 emberből 1el végez (még ez a szám se lenne olyan elképesztően magas), akkor azt mondom hogy rendben, lockdown mindenhol, senki sehova ameddig nincs vakcina, de nem erről van szó.

Senki nem él örökké, előbb vagy utóbb valamiben meghalunk, ez a dolgok rendje. Lehet hogy keménynek hangzik, de ez a jéghideg igazság.

Ha az intenzív osztályon feküdtem volna, akkor is azt mondtam volna hogy miattam ne menjen gazdaságilag tönkre több száz millió ember.

Naponta ezrek halnak meg az utakon közúti balesetben, ha holnap a világon mindenhol csak max. 20 km/hval lehetne közlekedni akkor valószínűleg senki nem halna meg.
Nagy hiba ezt a szegény influenzát előrángatni a gardróbból mindig.
Az influenza halálozási rátája 0,1 és 0,5 közötti, a koronáé régiók szerint is változó de több,mint tizes szorzóval lehet számolni influenzához képest.
Ami a gond még, hogy nagyon magas, 15-20% körüli a kórházi kezelés szükségessége, ez óriási szám és ez vonja maga után azt, hogy többen halnak meg más betegségben is,mert nem bírja el az egészségügyi rendszer.
Az influenza könnyen terjed, egy influenzás átlagosan kb egy embernek adja tovább, ugyanez koronában majdnem három!
A szövődmények sokkal durvábbak koronánál és még nem látjuk a végét. A bergamoi kórházban 750 gyógyult adataiban az volt, hogy a gyógyulás után 30%nak még tüdőhegesedése, nehéz légzése volt és további 30%nak egyéb szervi baja, emésztőrendszer, agy, szív, vese.. és senki nem tudja, hogy ennek a 60%nak mennyi lesz örökre(halálig)tartó hatása.
Máshol 30% körüli a szövődmények kialakulása ez is óriási szám, influenzáéval össze sem hasonlítható és ami szívás,hogy szövődmények a fiataloknál sem lép fel kisebb arányban,

Senki nem gondolja,hogy mindenki belehal, de az influenzához képest tizes szorzókkal "nyer" a koronavírus.
Lehet komolyan mondod, de azért kimondani könnyű, adott helyzetben már nem, de azért nem kívánom,hogy olyan helyzetbe kerülj, hogy ténylegesen saját, vagy szeretteid életét kelljen mérlegre tenni az úgynevezett gazdaságéval szemben. Tapasztalatból tudom,hogy olyankor az ember nemhogy a gazdasággal nem törődik, de azt sem érti miért nem áll meg a világ, miért mennek a villamosok, miért repülnek a galambok..

De a gazdaság egy veszett állat, mindig van valami baja és a helyzethez képest próbálják etetni, amitől meg néha hasmenése van.
A gazdaságra hat sok minden, válságok jönnek-mennek amúgyis.
Nem kell a vírus miatt leszúrni ezt az állatot, apró lépéseket is lehet tenni. Pl a távoktatást egységesíteni, értelmesebben átszervezni, a benti kevés órában kiscsoportokban tartani. Az orvoslás személyes kontaktus és várótermi betegeskedések helyett online diagnosztikát támogatni. Támogatni a házhozszállítást és az önkiszolgáló kasszákat, terjeszteni a sofőr nélküli sűrűbb járatokat a városokban, munkahelyeken támogatni a HOrendszereket, a közterületeken, boltokban kézfertőtlenítési lehetőségeket adni és maszk használat.
Azért ezek nem ölik meg a gazdaságot.

A közlekedési hasonlatot pedig dévid villa nagyon jól leírta.
Azt a problémát talán az önvezető autók fogják megoldani. Annyival egészíteném ki, ha pontos is lett volna az eredeti hasonlatod, akkor sem szerencsés megközelítés. Egy felesleges halált legitimizál egy másik? Ha meghal tízből 3 elkerülhető közlekedési balesetben akkor haljon meg nyugodtan még egy vírusban? Hol a határ, hány ember haljon meg elkerülhető módon azért, hogy azt mondhassuk,hogy ez teljesen megéri azért, hogy 5 perccel hamarabb érjünk a nyaralónkba és megvehessük az okos borhűtőnket a nappaliba?
És még egy a gazdasághoz. A star trekben van egy értékeket felhalmozó kapzsi nép, a ferengik. Úgynevezett vagyongyűjtési szabályok mentél él a társadalmuk, több száz van belőle. Ebből az egyik az, hogy "a háború jót tesz az üzletnek", egy másik pedig ez: "a béke jót tesz az üzletnek".
Valójában ez nem csak poénos, de mély igazság van benne. Jót tenni akaró, szakértők minden helyzetből jól ki tudnák hozni a gazdaságot, az más kérdés,hogy ez nem scifi és kevés ilyen ember van hatalmon a világon. De a gazdaság "leállásról" nem a vírus és nem a "vírusfanok" tehetnek, hanem a hozzánemértő politikusok.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.23. 09:36:55

Messidona10 írta:
2020.09.23. 07:52:34
Hogy kicsit oldjam a feszültséget:
https://www.youtube.com/watch?v=FiUs6rqgnVU
Én nem bírom abbahagyni a röhögést, ha eszembe jut ez a kis szösszenet :D
Valahogy éreztem, hogy Lajos Balázs lesz ez is :mrgreen:
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.09.23. 07:52:34

Hogy kicsit oldjam a feszültséget:
https://www.youtube.com/watch?v=FiUs6rqgnVU
Én nem bírom abbahagyni a röhögést, ha eszembe jut ez a kis szösszenet :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.23. 01:07:42

Nero. írta:
2020.09.23. 00:42:59
Ugyanolyan mint minden más influenza, annyi a különbség hogy az igazán időseket (80+) vagy a komolyabb betegségben szenvedőket könnyebben (nem biztosan) elviheti.
Aha, meg az hogy milyen maradandó tüdőkárosodásokat tud okozni azokon, akiken átmegy. Lehet, hogy te megúsztad egy kis influenzaszerű valamivel, de nem mindenki ilyen szerencsés.
Nero. írta:
2020.09.23. 00:42:59
Ha az intenzív osztályon feküdtem volna, akkor is azt mondtam volna hogy miattam ne menjen gazdaságilag tönkre több száz millió ember.
Aha, persze. Biztosan teljesen ugyanúgy gondolkodnál akkor, amikor az életed a tét, mint most, amikor teljesen biztonságban érzed magad. Nagyon magabiztosan kijelentetted ezt.
Naponta ezrek halnak meg az utakon közúti balesetben, ha holnap a világon mindenhol csak max. 20 km/hval lehetne közlekedni akkor valószínűleg senki nem halna meg
Rossz analógia. Átfogalmaznám: ha mindenki teljes mértékben betartaná a KRESZ-t, akkor nem lennének (vagy nagyon kis számban lennének) közúti balesetek.
Ezt rávetítve a vírusra: Ha mindenki betartaná az alapvető védelmi intézkedéseket (maszkviselés, távolságtartás, kézfertőtlenítés) akkor senki nem tudna megfertőzni senkit (vagy nagyon kis mértékben terjedne csak)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.23. 00:42:59

Rendben, van kínai vírus (én is túlestem rajta és több ismerősöm is), de azt nem lehet megérteni hogy a vírus nem egyenlő a biztos halállal?

Ugyanolyan mint minden más influenza, annyi a különbség hogy az igazán időseket (80+) vagy a komolyabb betegségben szenvedőket könnyebben (nem biztosan) elviheti. Nem azt mondom hogy az ő életük nem számít, de ez a vírus messze messze nem okoz akkora problémát mint amilyen gazdasági következményei okoznak a korlátozások.

Ha itt valami komolyabb balhé szabadult volna el, tegyük fel átlagban 100 emberből 1el végez (még ez a szám se lenne olyan elképesztően magas), akkor azt mondom hogy rendben, lockdown mindenhol, senki sehova ameddig nincs vakcina, de nem erről van szó.

Senki nem él örökké, előbb vagy utóbb valamiben meghalunk, ez a dolgok rendje. Lehet hogy keménynek hangzik, de ez a jéghideg igazság.

Ha az intenzív osztályon feküdtem volna, akkor is azt mondtam volna hogy miattam ne menjen gazdaságilag tönkre több száz millió ember.

Naponta ezrek halnak meg az utakon közúti balesetben, ha holnap a világon mindenhol csak max. 20 km/hval lehetne közlekedni akkor valószínűleg senki nem halna meg.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.23. 00:15:21

Sanama írta:
2020.09.22. 17:48:40

Egyrészt kevésbé lesz leterhelve a mentőszolgálat, illetve azok akik a teszteket végzik.
Másrészt, csökkentik a fertőzés kockázatát azzal, hogy a tünetes emberek nagy része nem fog tömegközlekedéssel elmenni a teszt helyszínére és haza.
Harmadrészt ha nincs teszt, nem tudom az ilyen telefonon diagnosztizált emberek közül hányat fognak hivatalosan is covidosnak nyilvánítani, így vagy úgy a számokkal is lehet játszani.
A lényeget meg igazából ezzel is elérnék, hogy aki rosszul van, maradjon otthon.
Én is erre gondoltam amit îrtál, de közben benne van minden cikkben, hogy a tünetek észlelésekor továbbra is kötelezõ a PCR vizsgálat. Ráadásul ha jól tudom papíron eddig is az volt, hogy ha tüneted van, házhoz jönnek mintát venni.

A legtöbb magánlaborba tilos volt menni, ha tüneteket produkáltál.
Egyik barátom hétfõn lázas, fáradt lett és a szaglása is kezdett tompulni. Kedden felhivta a haziorvost. Az az mondta ez még kevés ahhoz ,hogy kiküldjenek tesztelni hozzá mentõt. Jó, akkor gondolta elmegy magànba. Az 5. felhívott helyen voltak csak hajlandóak tesztelni úgy, hogy vannak tényleges tünetei. Csütörtökre kiderült tényleg koronavírusos.
Szerencsére a 4-5 nap fekvés után kiheverte.

Szóval ha továbbra is kötelezõ, akkor igazából pont azt nem nyerik amit Te is mondtál, és teljesen jogos és hasznos lenne. Kivéve a számok manipulálását, de remélem inkább Neked lesz igazad és aki rosszul van otthon marad.
recrea írta:
2020.09.22. 19:39:23
Most nézem, h az OMSZ szóvivője a TV2 egyik szemétnek való műsorát promotálja felragasztott bajusszal és parókával, játszva az idiótát. Őszintén, valaki ezt a senkiházit komolyan veszi, amikor osztja a médiában, h mit tegyünk a járványhelyzetben?! =D>

Elképesztő, h szaros pár millió Ft-ért rávesznek egy ilyen pozícióban levő embert, h milliók előtt hülyét csináljon magából. Kilóra megveszik.

Ő is szaktekintélynek számít a járványfanok körében?
Ne haragudj, de erre a kérdésre elég nehéz lehet válaszolni egy járványfannak, mert:
Milyen mūsor?
Ki az az ember akirõl szó van?
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hogy kapcsolódik a járványügyhöz?

Szerk.: Bocsánat, közben látom csak nekem nem tiszta kirõl és mirõl van szó.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.22. 23:02:40

recrea írta:
2020.09.22. 19:39:23


Ő is szaktekintélynek számít a járványfanok körében?
Bocs,hogy visszakérdezek, de járványfan? Az kit-mit takar pontosan? A lányom ovijában az igazgató és a férje elkapták a vírust, 50es egészéges emberek, a férj most halt meg, a nő még intenzíven. Nem egy kitalált, nem is létező távoli ország(Olaszország),kellően távoli kórházainak folyosóin fekvő, intenzív ellátásra szoruló embereiről van szó(ahol ez biztos tök normális és influenzaszezonban is a folyosón próbálja a bőrgyógyász újraéleszteni az embert) -hanem itt nálunk.
Én értem,hogy minden betegségnek lehetnek szövődményei, pont ezért nem kéne köhögve senkinek sem emberek közé mennie és nem kéne a háziorvoslás alatt sok beteg embert egy helyre bezárni.
De attólmég van covid és a szövődmények elég komolyak tudnak lenni. Vagy már ezt is tagadjuk? Nem vagyok naprakész, most hol tart a tagadás, hogy nincs vírus, vagy hogy van, de a Holdon élő nácik szabadították ránk, hogy az Izrael alatt élő zsidó dinoszaurusz gyíklények(avagy zsidoszaurusz gekkók) átvehessék az uralmat és megerőszakolhassák a kiskutyánkat és megegyék a legyeinket?

Na mindegy, gondolom járványfan vagyok, szóval válaszolok: ő egy nyíltan fideszes ember, sajnos,mert amúgy szerintem tökmindegynek kéne lennie,hogy kire szavaz, de erre ő mégis nagyon büszke és bevállal mindent,amit kérnek tőle(nyilván nem jár rosszul)
Éppen ezért veszélyes gondolkodás nélkül rá hallgatni, mert ki tudja meddig megy el a párt kérésére?
Ugyanakkor a maradj otthon, viselj maszkot dolognak van értelme, ha tartható, ha nem. Bár nem virológus,így nem szakember, de ex-mentősként (gondolom az volt)azért van fogalma a higéniáról és,hogy pl a mentősnek mit kell tennie,hogy ne betegedjen meg.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.22. 19:39:23

Most nézem, h az OMSZ szóvivője a TV2 egyik szemétnek való műsorát promotálja felragasztott bajusszal és parókával, játszva az idiótát. Őszintén, valaki ezt a senkiházit komolyan veszi, amikor osztja a médiában, h mit tegyünk a járványhelyzetben?! =D>

Elképesztő, h szaros pár millió Ft-ért rávesznek egy ilyen pozícióban levő embert, h milliók előtt hülyét csináljon magából. Kilóra megveszik.

Ő is szaktekintélynek számít a járványfanok körében?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2020.09.22. 17:48:40

Atlantis írta:
2020.09.22. 17:14:44

miro. írta:
2020.09.22. 16:55:31
Talalt valaki arrol cikket esetleg,hogy matol az orvos telefonon is diagnosztizalhat,es ha elmondod a tuneteidet,ami koronara hajaz,akkor megkapod a 10napos karantent,es koronasnak vagy titulalva?
Most hallgattam a balazsekat,es ok beszeltek errol.
Én olvastam, de nem igazán értem most akkor mi van, és ez miért vagy mire jó. :D
https://index.hu/belfold/2020/09/21/uj_ ... inositsek/
Egyrészt kevésbé lesz leterhelve a mentőszolgálat, illetve azok akik a teszteket végzik.
Másrészt, csökkentik a fertőzés kockázatát azzal, hogy a tünetes emberek nagy része nem fog tömegközlekedéssel elmenni a teszt helyszínére és haza.
Harmadrészt ha nincs teszt, nem tudom az ilyen telefonon diagnosztizált emberek közül hányat fognak hivatalosan is covidosnak nyilvánítani, így vagy úgy a számokkal is lehet játszani.
A lényeget meg igazából ezzel is elérnék, hogy aki rosszul van, maradjon otthon.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.22. 17:14:44

Sanama írta:
2020.09.22. 15:43:45

Nem épp Horvátország volt zöld kategóriába sorolva majdnem végig, még akkor is, amikor ott beindult az esetszámok emelkedése? Nekem nagyon ez rémlik.

Szerintem azt nem lehet emberektől elvárni, hogy egy teljes nyarat otthon ülve töltsenek el, főleg úgy, hogy előtte 3-4 hónapot ültek otthon. Megbolondult volna minden második ember.

Igazad van, a szomszédos országoknál volt csak az utolsók között:
https://azonnali.hu/cikk/20200609_juniu ... arok-elott

A teljes bezártsággal egyetértek, az hosszú távon nem mūködik. Felõrli a mai modern embert. Viszont úgy gondolom az ember képes az alkalmazkosásra, ahogyan az elmúlt pár ezer év is mutatja, szóval lehetne sok dolgot okosabban is csinálni járványidõszak alatt. Aztán majd a történelem megmutatja ki csinálta jól, jobban, vagy rosszul.

miro. írta:
2020.09.22. 16:55:31
Talalt valaki arrol cikket esetleg,hogy matol az orvos telefonon is diagnosztizalhat,es ha elmondod a tuneteidet,ami koronara hajaz,akkor megkapod a 10napos karantent,es koronasnak vagy titulalva?
Most hallgattam a balazsekat,es ok beszeltek errol.
Én olvastam, de nem igazán értem most akkor mi van, és ez miért vagy mire jó. :D
https://index.hu/belfold/2020/09/21/uj_ ... inositsek/
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.22. 16:55:57

Barca_10 írta:
2020.09.22. 16:08:23
9 hónap alatt 1!millió ember halt meg koronában, van valakinek hiteles infója mennyi volt ezek közül aki ténylegesen a korona miatt halt meg nem csak egy lökés volt a másik 2 halálos betegségéhez?
Ezzel az érveléssel csak az a baj, hogy ezt a logikát használva tudod hány ember halt meg AIDS-ben? Kb. NULLA! Az AIDS (ha nem kezelik) ugyanis csak legyengíti az immunrendszert úgy, hogy az a legalapvetőbb betegségekkel szemben sem tud védekezni. Az AIDS-eseket jellemzően valamilyen tumor viszi el, mivel náluk ez sokkal könnyebben kialakul. Na most akkor egy AIDS-est, akit elvisz valamilyen rák, nem kellene az AIDS-es statisztikában feltüntetni, mert hát nem "ténylegesen" attól halt meg? Hát még szép, hogy fel kell. Nem lenne fair csak a rákban elhunytak közé sorolni, miközben AIDS-es is volt, és az állapota kialakulásában kulcsszerepe volt az AIDS-nek.

Ha a koronavírus okoz olyan szövődményt, ami a meglévő alapbetegséget súlyosbítja, akkor igenis az a helyes, ha őt besorolják a koronavírus halottai közé. Akkor is, ha egyébként nem maga a vírus okozta a halálát, hanem az alapbetegség. Ez egyébként már egy hosszú ideje bevett gyakorlat, nem most találták ki. Ha valakinél az influenza okoz olyan szövődményt, ami az alapbetegséget súlyosbítja, és meghal a páciens, akkor ő ugyanúgy bekerül az influenza által elhalálozottak statisztikájába, mint az alapbetegség statisztikájába.

Az 1 millió emberhez pedig tegyük hozzá, ezt a KORLÁTOZÁSOKKAL EGYÜTT sikerült elérni. Ez a szám sokkal magasabb lenne, ha nem tett volna senki semmit.

Az alábbi számolás lehet nem megalapozott, de azért érdekességnek jó lehet.

Hasonlítsuk össze a skandináv országokat, mert eléggé hasonlóak területileg, népességeloszlásilag. 1 millió főből ennyien haltak meg az egyes országokban:
Svédország: 580
Norvégia: 49
Finnország: 62

Az országok közül Svédország hozta a legenyhébb korlátozó intézkedéseket, így nem túl meglepő módon ott több fertőzött volt, és többen is haltak meg. Láthatjuk, hogy a szám több mint 9x-ese a finn adatnak, és több mint 11x-ese a norvégnak.

Az egész világra kivetítve jelenleg ez az adat egyébként 124.5. Ha mondjuk mindenki úgy kezelte volna a járványt mint Svédország, akkor ez az adat valahol 580 körül lenne. Most egy kicsit jóindulatú leszek, és számoljunk csak 500-zal. Ez durván 4x-ese a 124.5-nek, és itt is lefele kerekítettem. Ez azt jelentené, hogy a jelenlegi 970 ezer halálos áldozat helyett lenne kb. 3 800 000. Ez már nincs is annyira messze a rákban elhunytak számától, ami idén eddig: 6 millió. És akkor tegyük hozzá, hogy elég jóindulatúan számoltam, és nem vettem bele azt sem, hogy vajon hány országban játszódott volna le az, ami Olaszországban, hogy az egészségügyi rendszer túlterhelődik.
Barca_10 írta:
2020.09.22. 16:08:23
Elhiszem hogy veszélyes, meg az öregekre vigyázni kell, de úgy túl van fújva mintha az ebola szabadult volna el ami visz 10-ből 8-at.
Az ebolával azért felesleges összehasonlítani ezt, mert teljesen másképp terjed. Az ebola a terjedési sajátosságaiból kifolyólag sokkal lassabban és nehezebben terjed, mint egy cseppfertőzéssel terjedő betegség. Egy ebolát nem maszkhordással és távolságtartással lehet megfékezni. Az emberek közötti terjedése a fertőzött személy vérével vagy más testnedveivel (pl. nyál, ondó) való közvetlen kapcsolat útján történik, vagy a fertőzött orvosi eszközökön keresztül (pl. injekciós tűkkel). A vírus terjedését segíthetik a helyi szokások is. Járványt indíthat el a halotti szertartás, mert Afrikában ez együtt jár a halottal való közvetlen érintkezéssel: a halott lemosásával, megcsókolásával stb. Emellett a nem megfelelő higiéniás szabályok, az egészségügyi személyzet által esetenként újrahasznált eszközök is kedveznek a terjedésének. https://hu.wikipedia.org/wiki/Ebola_(be ... m%C3%B3dja

Az ebola lényegében nem tud "elszabadulni" így.
Az külön érdekes hogy amikor a rendőr rátérdelt a fekete nyakára és ment boldog-boldogtalan tüntetni,fosztogatni világszerte akkor nem volt vírus?
Dehogynem volt, miért ne lett volna? Mi az összefüggés a kettő között?
Szerinted az USA számai miért olyanok, amilyenek? Nyilván megdobta a tüntetéssorozat is a dolgot.
De egyébként a tüntetők értelmesebbik része maszkban tüntetett, és szerintem ők képviselik a nagyobb részt, nem pedig az anarchisták, akik gyújtogattak.
miro. írta:
2020.09.22. 16:55:31
Talalt valaki arrol cikket esetleg,hogy matol az orvos telefonon is diagnosztizalhat,es ha elmondod a tuneteidet,ami koronara hajaz,akkor megkapod a 10napos karantent,es koronasnak vagy titulalva?
Most hallgattam a balazsekat,es ok beszeltek errol.
Pozitív teszt nélkül senki sem kerül bele a statisztikába.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.22. 16:55:31

Talalt valaki arrol cikket esetleg,hogy matol az orvos telefonon is diagnosztizalhat,es ha elmondod a tuneteidet,ami koronara hajaz,akkor megkapod a 10napos karantent,es koronasnak vagy titulalva?
Most hallgattam a balazsekat,es ok beszeltek errol.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.09.22. 16:35:07

Barca_10 írta:
2020.09.22. 16:08:23
9 hónap alatt 1!millió ember halt meg koronában, van valakinek hiteles infója mennyi volt ezek közül aki ténylegesen a korona miatt halt meg nem csak egy lökés volt a másik 2 halálos betegségéhez?
8 milliárdan vagyunk a Földön, az 1 millió ember kb a 0.2%-a a teljes népességnek. Elhiszem hogy veszélyes, meg az öregekre vigyázni kell, de úgy túl van fújva mintha az ebola szabadult volna el ami visz 10-ből 8-at. A gazdasági hatásai sokkal nagyobb károkat fognak okozni.
Az külön érdekes hogy amikor a rendőr rátérdelt a fekete nyakára és ment boldog-boldogtalan tüntetni,fosztogatni világszerte akkor nem volt vírus? :D jóval többen halnak meg rákban, éhhalálban, stb, persze az nem hozza a kattintást.
Ezt mond annak akinek a hozzátartozója a krónikus betegségével együtt is még éveket élt volna ha nem fertőződött volna meg.Biztosan megnyugtatnád a gyászában.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.22. 16:08:23

9 hónap alatt 1!millió ember halt meg koronában, van valakinek hiteles infója mennyi volt ezek közül aki ténylegesen a korona miatt halt meg nem csak egy lökés volt a másik 2 halálos betegségéhez?
8 milliárdan vagyunk a Földön, az 1 millió ember kb a 0.2%-a a teljes népességnek. Elhiszem hogy veszélyes, meg az öregekre vigyázni kell, de úgy túl van fújva mintha az ebola szabadult volna el ami visz 10-ből 8-at. A gazdasági hatásai sokkal nagyobb károkat fognak okozni.
Az külön érdekes hogy amikor a rendőr rátérdelt a fekete nyakára és ment boldog-boldogtalan tüntetni,fosztogatni világszerte akkor nem volt vírus? :D jóval többen halnak meg rákban, éhhalálban, stb, persze az nem hozza a kattintást.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2020.09.22. 15:43:45

Atlantis írta:
2020.09.22. 14:28:01
Varatrix írta:
2020.09.22. 13:41:24
Elgondolkodtató, és valóban szembe lehet állítani azzal, hogy csak a zsebüket akarták kitömni. Sajnos vajnyi kevés az esély arra, hogy valaha megtudjuk, hogy melyik az igazság.
Horvátország, irreálisan és alátámasztható számadatok nélkül volt sokáig "tiltólistán", meg a turisztika megsegítése azzal, hogy nagyrészt több százmilliós meg milliárdos projekteket támogattak, akik amúgy is több tízmilliós profitokkal számolnak... Szerintem a nyári túlzott kiengedésnek (állami szigorításra gondolok) pont az egyik oka, amit Te írsz, hogy zsebeket akartak kitömni, annak ellenére, hogy a világon nagyban tombolt még a járvány.

Viszont kellett hozzá az emberek lazasága is, és túlzott kiengedése amit lentebb kifejtettem, ami szintén érthető, hiszen a mi generációnk már nincs hozzászokva ilyen jellegű lekorlátozásokhoz, belefáradtak fejben nagyon sokan.
Nem épp Horvátország volt zöld kategóriába sorolva majdnem végig, még akkor is, amikor ott beindult az esetszámok emelkedése? Nekem nagyon ez rémlik.

Szerintem azt nem lehet emberektől elvárni, hogy egy teljes nyarat otthon ülve töltsenek el, főleg úgy, hogy előtte 3-4 hónapot ültek otthon. Megbolondult volna minden második ember.
Válasz küldése