Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.24. 16:00:11

sojal írta:
2020.09.24. 14:44:41
Sajnos a Real fényévekkel jobban ad el játékosokat mint a Barca mostanában. Ők Hakimit és Reguilon is úgy tudták ebben az idényben eladni, hogy kölcsönben voltak. A Barca Semedot szinte a kezdőből volt kénytelen kivenni, hogy valami pénzhez jusson. Tavaly is pl. egy Llorente-től meg egy Theo Hernandez elég jó áron szabadultak (Kovacic-től is, bár őt asszem korábbra írtad). Nyilván ők is sülnek be igazolásokkal, de szerintem anyagilag sokkal jobban állnak, Perezt lehet szidni, de pénzt jobban forgatja mint a Barca-ban bárki. Ott hamarosan kész a stadion, és most úgy néz ki készülnek a jövő évre, amikor valszeg hozzák Mbappe-t és Haaland-ot. Volt már ilyen a kétezres évek elején, de most is egyre jobban szakad le a Barca a Real-tól, reméljük most is hamar fordul a kocka, mint akkor.
Azért igazságtalan, hogy huszonéves játékosok eladását hasonlítjuk össze azzal, hogy 30 pluszos játékosoktól nem tudunk megválni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2020.09.24. 14:44:41

Chino írta:
2020.09.24. 14:25:25
Ez az év most ilyen lett, kb. mindenki szívott ezzel. A Reallal meg szerintem ne jöjjünk, mert mákjuk volt, hogy Hakimit még jó korán el tudták adni, nem állt be így a piac. James meg ingyen ment, szóval akkora bukta volt mint nálunk Coutinho+Dembélé. Tavaly kijöttek egy közel 250 millás mínuszba, ilyen 60 millás Jovic-al, 120-as Hazarddal, 45 millás Rodrygoval stb. Az előtte való szezont is egyedül Cr eladása mentette meg a hatalmas bukástól, mert olyan játékosokat vettek 140-150 milláért mint Vinicius, Brahim, Odriozola meg Mariano, cserébe ment Kovacic meg Cr.

Suarezre meg fizettünk/fizetünk annyit amennyit, ezt a békát le kell nyelni. Nyilván nem az összeg, hanem az elv ami "katasztrófa", de ez van. Annál meg azért jobb, mintha egy évig kellene fizetni a magas fizut, haszna meg nem nagyon lenne. Reménykedjük, hogy a következő elnök nem lesz ilyen dilettáns és a Covid okozta helyzet sem fogja ennyire befolyásolni a piacot.
Sajnos a Real fényévekkel jobban ad el játékosokat mint a Barca mostanában. Ők Hakimit és Reguilon is úgy tudták ebben az idényben eladni, hogy kölcsönben voltak. A Barca Semedot szinte a kezdőből volt kénytelen kivenni, hogy valami pénzhez jusson. Tavaly is pl. egy Llorente-től meg egy Theo Hernandez elég jó áron szabadultak (Kovacic-től is, bár őt asszem korábbra írtad). Nyilván ők is sülnek be igazolásokkal, de szerintem anyagilag sokkal jobban állnak, Perezt lehet szidni, de pénzt jobban forgatja mint a Barca-ban bárki. Ott hamarosan kész a stadion, és most úgy néz ki készülnek a jövő évre, amikor valszeg hozzák Mbappe-t és Haaland-ot. Volt már ilyen a kétezres évek elején, de most is egyre jobban szakad le a Barca a Real-tól, reméljük most is hamar fordul a kocka, mint akkor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.24. 14:25:25

mvik írta:
2020.09.24. 12:26:30
Elismerem az előző írásom kicsit fifás beütésű volt :lol: De amúgy nem kimondottan a Lyonra meg Suárez eladásra gondolnék (csak kézenfekvő volt mert épp őt passzoltuk most el), hanem arra hogy nyáron már téma volt mindenhol nemcsak a Barcánál hanem más csapatoknál is hogy a covid miatt gazdaságilag nem úgy állnak a csapatok mint előtte és gyakoribb lehet majd a játékos csere, de még csak véletlenül se próbálunk meg ilyen üzleteket kötni, csak dobáljuk ki szinte ingyen a játékosainkat, mások (pl. Real) meg egy semmitérő Jamest is pénzé tudják tenni. Értem én azt is hogy öregek nagy fizuval és senkinek nem kellenek, de akkor is pont az egyik legnagyobb riválist erősíteni szinte ingyen azért az már tényleg nevetséges.
Ez az év most ilyen lett, kb. mindenki szívott ezzel. A Reallal meg szerintem ne jöjjünk, mert mákjuk volt, hogy Hakimit még jó korán el tudták adni, nem állt be így a piac. James meg ingyen ment, szóval akkora bukta volt mint nálunk Coutinho+Dembélé. Tavaly kijöttek egy közel 250 millás mínuszba, ilyen 60 millás Jovic-al, 120-as Hazarddal, 45 millás Rodrygoval stb. Az előtte való szezont is egyedül Cr eladása mentette meg a hatalmas bukástól, mert olyan játékosokat vettek 140-150 milláért mint Vinicius, Brahim, Odriozola meg Mariano, cserébe ment Kovacic meg Cr.

Suarezre meg fizettünk/fizetünk annyit amennyit, ezt a békát le kell nyelni. Nyilván nem az összeg, hanem az elv ami "katasztrófa", de ez van. Annál meg azért jobb, mintha egy évig kellene fizetni a magas fizut, haszna meg nem nagyon lenne. Reménykedjük, hogy a következő elnök nem lesz ilyen dilettáns és a Covid okozta helyzet sem fogja ennyire befolyásolni a piacot.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.24. 12:41:05

Ahogy előttem mondták, el kell felejteni ezt a mennyiért adjuk el dolgot. Egyszerűen most ennyiért lehet, máshol is ez van.
Lajost nagyon kedvelem, örülök,hogy élőben is láthattam Barcelonában, de már előbb mennie kellett volna. Busi mellett szerintem őt szidták legtöbbet, pedig lőtt gólokat és Messi is sokat tett érte.
Busi meg egy olyan kp-n csinálja,amit, ahol a létező összes középpályás leromlott,beszürkült, egyértelmű,hogy a koncepció, a taktika a fő bűnös.
Lajosnak ellenben nem volt ilyen akadályozó körülménye.
És nem az a játékos, akit beteszünk 45 percre és kihajtja a belét. Az ő góljaihoz kell 80 perc semittevés és kell Messi,aki őt keresi,akkor is,ha más jobb helyzetben van.
Viszont nagyon sokat köszönhetünk neki, örülhetünk,hogy volt szerencsénk szurkolni neki, remélem még élvezni fogja a játékot Madridban.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2020.09.24. 12:26:30

Elismerem az előző írásom kicsit fifás beütésű volt :lol: De amúgy nem kimondottan a Lyonra meg Suárez eladásra gondolnék (csak kézenfekvő volt mert épp őt passzoltuk most el), hanem arra hogy nyáron már téma volt mindenhol nemcsak a Barcánál hanem más csapatoknál is hogy a covid miatt gazdaságilag nem úgy állnak a csapatok mint előtte és gyakoribb lehet majd a játékos csere, de még csak véletlenül se próbálunk meg ilyen üzleteket kötni, csak dobáljuk ki szinte ingyen a játékosainkat, mások (pl. Real) meg egy semmitérő Jamest is pénzé tudják tenni. Értem én azt is hogy öregek nagy fizuval és senkinek nem kellenek, de akkor is pont az egyik legnagyobb riválist erősíteni szinte ingyen azért az már tényleg nevetséges.
mvik
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.24. 11:07:15

Varatrix írta:
2020.09.24. 10:18:54
És akkor még ki is hagytuk a Lyon egyenletből Moussa Dembeleét, akinek a posztján játszhatna Lajos, nem pedig Depayén, legalábbis Lyonban nem. Az egyik legnagyobb fiatal ígéret a posztján, hamarosan ölre mennek érte a nagyok, ha így folytatja.
Hát nekem valahogy az utóbbi években már herótom van a "nagy francia tehetségektől". :? Ha csak azt nézzük hogy Umtiti, Dembelé, Todibo van nálunk és mit is érünk velük. Mind ugye a francia bajnokságból jöttek, (oké Dembelének volt egy éve Dortmundban), de egyik sem profi mentalitású játékos és ki tudja mi lesz belőlük a következő években. Umtiti is ugye nálunk az első éve után ki lett kiáltva hogy az új Puyol meg 10 évre meg van oldva a bal kv poszt. Most meg a kutyának se tudjuk eladni.

A lyoni Dembelé jó játékos, de szerintem soha nem lesz egy BL nyertes csapat kezdő csatára, és gólkirálya.

No offense amúgy, tudom hogy nem azért írtad hogy igazoljuk le. :wink: Ide nem illik a játékstílusa, majd egy PL csapat elviszi, kicsit nekem Lacazette effektus lesz.

Ez meg hogy csak ezen a kib@szott lóvén meg fizetésen ugrál mindenki... :? Suárez a teljes összeget, 24 millát kért hogy kifizessünk, vagy nem megy sehova és ül a lelátón. Kifizettünk most neki egy pár millát (nem, végül nem a felét) és így ő is mehetett ahová akar.

De mintha ez olyan hűű de nagy egyediség lenne, most mindenki úgy csinál. A Juventus pl. hogyan is szabadult meg a 90 millás Higuaintól? Felbontották a szerződését, (CR után a legjobban kereső volt) fozettek neki pár millát és mehetett Miamiba. Matuidi ugyanez a szitu, francia világbajnok kp 8 millás fizuval, felbontották ő is ment. Most ugyanezt akarják Khedirával is csak ő is kéri a 8 millás fizetését. Madridban 2 éve üldözik el Jamest és Balet, most sikerült túladniuk rajtuk, úgy hogy Bale 28 millás bérének a felét a Madrid állja a kölcsön alatt. De sokra mentek velük az utóbbi két évben. De mondhatnánk itt Özilt is, mennyire jó lett volna ha Suárezzel is így járunk.

Griezmann és Messi meg fogja oldani a csatár kérdést, mivel visszavont csatárral járszunk úgy néz ki(False9). Az utóbbi két meccsen Messi játszott középen, mögötte Gríz, de meccs közben is tudják változtatni.
Cserének ott van a dán fiú, a szélekre meg megint megvagyunk.

Ha érkezik is még valaki (én azt kívánom hogy ne pláne Depay) akkor is bőven megleszünk előre.

De hogy nem látni ennyire a fától az erdőt, meg ezek csak nálunk történnek... :? Ez így működik a mai világ focijában.

OFF vége, ma 12:30-tól sajtótájekoztatón búcsúzik Suárez, aki teheti nézze, a hivatalos csatorna angolra szinkron tolmácsolja. :wink:

Na peace emberek!
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.24. 10:34:34

csababarca írta:
2020.09.24. 10:01:52
Samper írta:
2020.09.24. 09:40:17
Nem értem. Évek óta csak ócsárolták Lajost a kommentelők, de most, hogy elment és nem markolja föl a mamut-fizetését, e miatt jajveszékelnek. Teljesen világos, hogy az öreg túlfizetettek közül a saját nevelésűeket megtartják, a vásároltakat elküldik. Ha nem ezt tennék, az lenne a baj.
Miért értek az hogy valaki saját nevelés?
Az akkor érték ha van teljesítmény is mellé.
Abból élnek meg a régi saját nevelések hogy 2015/16ig hozták a szintet.
Azóta durva lejtmenet.

Vagy akkor Busi/Sr/Piqué esetében érték ez, a többi sajátnevelés akiket kivág a vezetés ott már nem érték?

Teljesítményt nézve Lajos is megkopott erősen, se még így se a legnagyobb bajunk volt ő. Főleg hogy nincs helyettese.
Nála gyengébben teljesítők fix kezdők nulla teljesítménnyel.

Itt nem az a baj, hogy Lajos elment, engem az anyagi része pláne nem izgat. Az a baj, hogy Busi-Sr itt vannak, mert kutyának sem kellenek, meg mert nincs annyi gerincük saját nevelésként hogy azt mondják elég volt.


Rendszer az lehet jó, de baromira rizikós abban bízni hogy Griezman megtáltosodik, meg Coutinho nem alibizze le a meccseket.
Nyilván ha a legjobb formájukat hozzák, akkor rendben leszünk, de középen még mindig ott lesz az emberhátrány kutyaütő Busi, meg jobb bekkben Sr.
Casablanca: Igazad van szerintem. Lajos a jéghegy csúcsa csak. Csináltak valamit,ami jó nagynak hangzik,még ha baromság is, jól el lehet rajta vitatkozni hogy elfedjék a valóságot! Lajos helyett senki, Semedo helyett senki, Vidal ingyen stb. Csak a pénzről szól minden, hogy Barto sebtapszokat ragaszthasson. Csak az a baj, hogy akkora a sebesült felület gazdaságilag, hogy nincs annyi ragtapasz, amivel el lehetne fedni. Őt nem érdekli már a csapat, ha érdekelné rég elhúzott volna a francba, de jól látható,hogy csak erőszakkal lehet eltávolítani! Pique, SR, és Busi is legalább annyira ha nem jobban mint Suarez, egyszerűen nem idevalók! Csak bennük fel sem merült ez! Tisztelet Pique-nak, aki legalább felajánlotta, hogy ha kell akkor lép!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.24. 10:18:54

És akkor még ki is hagytuk a Lyon egyenletből Moussa Dembeleét, akinek a posztján játszhatna Lajos, nem pedig Depayén, legalábbis Lyonban nem. Az egyik legnagyobb fiatal ígéret a posztján, hamarosan ölre mennek érte a nagyok, ha így folytatja.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.24. 10:01:52

Samper írta:
2020.09.24. 09:40:17
Nem értem. Évek óta csak ócsárolták Lajost a kommentelők, de most, hogy elment és nem markolja föl a mamut-fizetését, e miatt jajveszékelnek. Teljesen világos, hogy az öreg túlfizetettek közül a saját nevelésűeket megtartják, a vásároltakat elküldik. Ha nem ezt tennék, az lenne a baj.
Miért értek az hogy valaki saját nevelés?
Az akkor érték ha van teljesítmény is mellé.
Abból élnek meg a régi saját nevelések hogy 2015/16ig hozták a szintet.
Azóta durva lejtmenet.

Vagy akkor Busi/Sr/Piqué esetében érték ez, a többi sajátnevelés akiket kivág a vezetés ott már nem érték?

Teljesítményt nézve Lajos is megkopott erősen, se még így se a legnagyobb bajunk volt ő. Főleg hogy nincs helyettese.
Nála gyengébben teljesítők fix kezdők nulla teljesítménnyel.

Itt nem az a baj, hogy Lajos elment, engem az anyagi része pláne nem izgat. Az a baj, hogy Busi-Sr itt vannak, mert kutyának sem kellenek, meg mert nincs annyi gerincük saját nevelésként hogy azt mondják elég volt.


Rendszer az lehet jó, de baromira rizikós abban bízni hogy Griezman megtáltosodik, meg Coutinho nem alibizze le a meccseket.
Nyilván ha a legjobb formájukat hozzák, akkor rendben leszünk, de középen még mindig ott lesz az emberhátrány kutyaütő Busi, meg jobb bekkben Sr.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.24. 09:57:31

mvik írta:
2020.09.24. 08:58:13
Üdv. Én azt nem tudom megérteni, hogy a vezetőség mi a büdös francért nem gondolkodik játékoscserében. Odaadtuk volna Lajost a Lyonnak Depayért meg ha kell adtunk volna érte két zacskó szotyit, mindkét fél jól járt volna (mert ugye Depaynak is lejár a szerződése), egyiknek se kellett volna az utódját keresni. De nem a mi vezetség odaadja az egyik legnagyobb riválisnak ingyen és még a fele pénzét is álljuk, vicc ami itt folyik basszus......
Ez így baromi egyszerűen hangzik, de a Lyonnak mi a francért kellett volna?! (Nem is ilyen típusú játékosban gondolkodnak, legalábbis én még pletykaszinten sem hallottam ilyet) Főleg, hogy az egyik, ha nem a legfontosabb játékosukat kellett volna érte "feláldozni", amit jól mutat, hogy, 20 millió alatt sem nagyon akartak adni lejáró szerződéssel. A fizetés különbségről pedig ne is beszéljünk.
Én azt becsülöm leginkább Lajosban, hogy még ennyi idősen is kihívást keres. Most nem tudom mennyit fog keresni, de az USA-ban egy sima 10 milliós (szerintem fel tudta volna ennyire srófolni) fizuval elmehetett volna lazulni Miamiba, de ő inkább a Juve, Atma szintű csapatba akart és fog menni.
Annyiban megértem a vezetést, hogy mindenkinek jobb lenne, ha távozik, az utóbbi két évben nagyon nagy fék volt a csapatban (elég lenne visszapörgetni a topicját és megnézni az akkori hsz-eket), és lehet mondani, hogy ennyi gólt berámolt, de azt is hozzá kell venni, hogy a helyzetkihasználás alapján mennyi maradt benne. Máshol nem hiszem, hogy Messi adogatott volna neki ennyi forintos labdát. De ez már már más kérdés.

Ha jön egy új edző és saját szája-íze szerint alakítja a csapatot én nem szoktam elítélni, még ha láthatóan nem a csapat érdekeit szolgálná. Suarez volt az első, akiről úgy döntött már kinevezéskor Koeman, hogy nem számol vele. (hogy hogyan is történt azt nem véleményezem, mert ha igaz nem volt korrekt, de a részleteket nem ismerjük. Ha behívja otthonról csak azért, hogy megmondja, hogy kirakja a csapatból az sokakból ugyanúgy unszimpátiát váltott volna ki)

Szerintem meg kell neki köszönni, amit a csapatért tett, és akárhogyan viselkedett néha, számomra egy nagyon szerethető figura volt, látszott hogy legalább annyira küzd a csapatért, mintha egy saját nevelés lenne, valamint az elmúlt év sikereiben oroszlánrészt vállalt. Azt pedig nagyon kevesen mondhatják el magukról, hogy válogatottban és minden bajnokságban ahol megfordult kiemelkedő teljesítményt nyújtott.
Szóval hajrá Lajos, kívánom, hogy érjen el még szép eredményeket (kivéve ellenünk :D)!!!
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.24. 09:47:41

mvik írta:
2020.09.24. 08:58:13
Üdv. Én azt nem tudom megérteni, hogy a vezetőség mi a büdös francért nem gondolkodik játékoscserében. Odaadtuk volna Lajost a Lyonnak Depayért meg ha kell adtunk volna érte két zacskó szotyit, mindkét fél jól járt volna (mert ugye Depaynak is lejár a szerződése), egyiknek se kellett volna az utódját keresni. De nem a mi vezetség odaadja az egyik legnagyobb riválisnak ingyen és még a fele pénzét is álljuk, vicc ami itt folyik basszus......
Hát igen, Fifában tuti megcsinálnám, de ha picit realisztikusabbra vennék figurát a játékban, akkor kapnál egy e-mailt Lajostól, hogy "Részeg, vagy vagy mi van?"

Viszonyításképpen Depay a legjobban fizetett Lyon játékos 4m euroval. Lajos ezzel szemben 24-26 körül keresett Barcelonában. A hírek szerint az Atleticoba 9-ér írt alá, úgy hogy mi még fizetjük a fizetése felét. Ha minden igaz! Csődbe vinné a Francia klubot, ha ez megtörténne.
Stalkyard írta:
2020.09.24. 09:41:33
Látom egyesek még mindig azt hiszik itt, hogy egy játékos igazolása/eladása úgy működik, mint a FIFA 11-ben (az újabb részekben már azért kicsit élethűbb). Egy játékos nem egy használati tárgy, ami nem bír önálló akarattal, és annak/oda/annyiért adjuk el, akinek akarjuk, fogjátok már fel.
Picit beelőztél, de nekem is a FIFA logika ugrott be egyből.
Nem értem. Évek óta csak ócsárolták Lajost a kommentelők, de most, hogy elment és nem markolja föl a mamut-fizetését, e miatt jajveszékelnek.
Csak a felét... mondjuk Én nem jajjveszékelek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.09.24. 09:41:33

Látom egyesek még mindig azt hiszik itt, hogy egy játékos igazolása/eladása úgy működik, mint a FIFA 11-ben (az újabb részekben már azért kicsit élethűbb). Egy játékos nem egy használati tárgy, ami nem bír önálló akarattal, és annak/oda/annyiért adjuk el, akinek akarjuk, fogjátok már fel.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.24. 09:40:57

Sajnálom én is a palit, nagyon megszerettem ezt a srácot az elmúlt 6 évben.

Rengeteg mindent köszönhet neki a csapat és a klub, egy örök legenda távozik ma a Barca családtól. Bár ő mindig is a Barca része marad, mehet akárhová. Azt nem lehet elvenni tőle amit itt lépett a pályára, nem most lesz hogy valaki megdönti az örökranglistán elfoglalt 3. helyét.

Nem lesz kellemes érzés Atletico mezben látni, amúgy se csipázom a csapatot, de bízom benne, hogy a Real elleni meccseken azért folytatja ellenük a jó statisztikáit. :wink:

6 év alatt sok mindent megélt ő is ennél a csapatnál, az akarata és a hajtása vitte az utóbbi egy évben, a Bayern ellen pl. így is az egyik legjobb volt 33 évesen.

198 gól és 109 gólpassz távozik ma, kíváncsian várom hogy ki lesz az aki ezt megdönti vagy csak megközelíti majd a csapatnál. (nem, nem a holland P.Daddy...)

A jövőre nézve viszont be kellett látni hogy tényleg nincs már jövője a csapatnál. Neki még folyamatos játék kell, az nála nem működött volna, hogy 15-20-30 percekre beszáll, mert felesleges lett volna, ilyen idősen nem tud formában maradni. Hiába erős fizikumú, a játék hiány kijött volna rajta, amivel semmit nem érünk csereként sem, évi 24 milláért meg jegelni a padon luxus.

Én köszönök neki minden gólt, gólpasszt, a Barca történelmének mindig is a része marad.

Gracias, Adiós Luisito! =D> =D> =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2020.09.24. 09:46:42-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.24. 09:40:17

Nem értem. Évek óta csak ócsárolták Lajost a kommentelők, de most, hogy elment és nem markolja föl a mamut-fizetését, e miatt jajveszékelnek. Teljesen világos, hogy az öreg túlfizetettek közül a saját nevelésűeket megtartják, a vásároltakat elküldik. Ha nem ezt tennék, az lenne a baj.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.24. 09:25:44

mvik írta:
2020.09.24. 08:58:13
Üdv. Én azt nem tudom megérteni, hogy a vezetőség mi a büdös francért nem gondolkodik játékoscserében. Odaadtuk volna Lajost a Lyonnak Depayért meg ha kell adtunk volna érte két zacskó szotyit, mindkét fél jól járt volna (mert ugye Depaynak is lejár a szerződése), egyiknek se kellett volna az utódját keresni. De nem a mi vezetség odaadja az egyik legnagyobb riválisnak ingyen és még a fele pénzét is álljuk, vicc ami itt folyik basszus......
És vajon Suarez mi a büdös francért ment volna ebbe bele? Amellett, hogy a Lyon még annyi fizut se tudna adni, mint az Atletico, egyáltalán nincs egy súlycsoportba a két csapat...
Egy Suarez kaliberű játékos nem fog egy Lyon-ba elmenni, ne vicceljünk már.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2020.09.24. 08:58:13

Üdv. Én azt nem tudom megérteni, hogy a vezetőség mi a büdös francért nem gondolkodik játékoscserében. Odaadtuk volna Lajost a Lyonnak Depayért meg ha kell adtunk volna érte két zacskó szotyit, mindkét fél jól járt volna (mert ugye Depaynak is lejár a szerződése), egyiknek se kellett volna az utódját keresni. De nem a mi vezetség odaadja az egyik legnagyobb riválisnak ingyen és még a fele pénzét is álljuk, vicc ami itt folyik basszus......
mvik
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.24. 08:28:59

Léfe írta:
2020.09.24. 08:22:37
Nem kell sipitózni, ideje volt, hogy menjen. Vidál-Rakéta szintén. Még igy is maradt Piqué és Busi. De Alba,Pjanics és Griezmann sem kiskoru. Messi remélem még birja egy darabig.
Sajnos nem tartották azt az elvet - többször is irtam, hogy minden évben kell 2-3 uj játékos. És jók. Hogy miért nem kérdés. Most ezért 2-4 év is kellhet a sok cseréhez, mert nem mindenki válik be, még sok az idősebb, másrészt a virus miatt pénz sincs elég. Félek, hogy akár 4-5 év is kellhet ahhoz, hogy igazán jók ,legyünk. Ilyesmi máshol is előfordul.
Szerintem nem sipitozik senki, csak néhányan megemlítjük, hogy pont azt küldik el, aki legalább belátta hogy néha le kéne váltani már. az hogy mennyiért, hogyan és hová, az kúlön botrány!!!
Ugyanakkor nála nagyságrendekkel gyengébbek, kerékkötők itt vannak, megint a kezdőben és még csak versenytársuk sincs!
Szakmaiatlanság, és erkölcstelenség, sőt bűnözés van itt .
Ilyesmi máshol is előfordul??? Hát egy Bayernnél biztosan nem! És magára valamit adó NB III-mas csapatnál sem!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.09.24. 08:22:37

Nem kell sipitózni, ideje volt, hogy menjen. Vidál-Rakéta szintén. Még igy is maradt Piqué és Busi. De Alba,Pjanics és Griezmann sem kiskoru. Messi remélem még birja egy darabig.
Sajnos nem tartották azt az elvet - többször is irtam, hogy minden évben kell 2-3 uj játékos. És jók. Hogy miért nem kérdés. Most ezért 2-4 év is kellhet a sok cseréhez, mert nem mindenki válik be, még sok az idősebb, másrészt a virus miatt pénz sincs elég. Félek, hogy akár 4-5 év is kellhet ahhoz, hogy igazán jók ,legyünk. Ilyesmi máshol is előfordul.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.09.24. 08:01:48

Attól függetlenül, hogy már itt volt az ideje a búcsúnak, nem örülök. Miközben az SR, Busi meg Piqué (az utóbbi még csak-csak) fix kezdő lesz továbbra is, azt az embert aki évekkel ezelőtt is jelezte már, hogy jöhetne a pótlása csak úgy kirakják. Ha pénz volt a baj, nem hiszem, hogy ne ment volna bele egy szerződés módosításba is. Felfordul a gyomrom, mikor ennek a vezetőségnek a munkáját látom, de már csak 1 év.

Neked Lajos mindenért köszönet, elképesztő mit pakolt le az asztalra az elmúlt években.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.24. 07:29:55

Szerintem Lajos-t ennyiért elengedni, azz nulla Pesoért és még a fizuja felét is mi fizetjük, egyszerűen nonszensz! A közvetlen riválishoz érthetetlen.
Lehet itt a statját böngészni, de két dolgot még a pénzügyi katasztrófális döntés mellett se felejtsünk el!
Az egyik ,hogy nincs helyette senki. és egy 9-es játékos kell, és Griez nem az! Se ereje, se csibészsége nincs hozzá. Lehetne hozni akár a B-ből valakit, ha már pénzünk nincs ,mert mindent elköltötték , és eladni meg szotyiért szoktunk.
Kettő Messi és Lajos kapcsolata. Hogy mennyi kedve lesz Messinek Barto alatt Koeman vezetésével focizni, na az nagy talány számomra. Ha Lajost be tudtuk volna hozni néha a padról ,lett volna még egy 45 perces jó játékosunk. most nincs semmink. Gratula
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.24. 04:10:50

Azért kicsit sajnálom, hogy a nagy halak közül pont ő lett kirakva (valszeg egyedül), rajta legalább a sok sajátneveléssel ellentétben látszott hogy bántja mind a csapat mind a saját teljesítménye.

Persze nem a váltást sajnálom, mert ideje volt, hanem, hogy pont vele kezdődik és fejeződik is be a sor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.09.23. 21:04:34

Azért ez így vicces: mi elhozzuk Grízest 120 milláért, aki megalázta a klubot. Cserébe ingyen mehet Lajos, és még mi fizetünk érte.
Na bravó
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 20:08:09

Samper írta:
2020.09.23. 19:06:39
Egy fix: Lajos nélkül Messi mást fog játszani a csapatban, mint eddig.
A felkészülési mérkőzéseken úgy tűnt, a támadóhármas mögötti osztogató/támadó szerepkört szánja neki Koeman. Ezért nincs hely Puig-nak a kezdőben.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.23. 19:43:03

Samper írta:
2020.09.23. 19:06:39
Egy fix: Lajos nélkül Messi mást fog játszani a csapatban, mint eddig.
Nyilván. A baj inkább az, hogy Messi maradása miatt a csapat többi tagja ugyanazt fogja játszani, mint eddig... =D>
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.23. 19:06:39

Egy fix: Lajos nélkül Messi mást fog játszani a csapatban, mint eddig.
Válasz küldése