Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2020.10.04. 21:34:30

Egy évre el kell küldeni Griezmann-t is kölcsönbe München-be, és remélhetőleg jövőre ő is úgy tér vissza mint Coutinho.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2020.10.04. 21:26:38

Hát eddig nem sokat mutattunk, ha nem vesszük Griezmant aki értékelhetetlen, Messi a leggyengébb megint. Csak sétálgat. Nehéz lesz ez a meccs....
Ja és Griezmanntól a mezt is elvenném.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.04. 20:19:31

visca el barca írta:
2020.10.04. 20:15:43
A 2 vak még hagyjan, de hogy a mind2 meccsen nulla griezmann minek kezd mikor van egy dembele/trincao paros azt nem ertem
Hát igen, ő a másik.
Érthetetlen, de persze ha nyerünk mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.04. 20:15:43

A 2 vak még hagyjan, de hogy a mind2 meccsen nulla griezmann minek kezd mikor van egy dembele/trincao paros azt nem ertem
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.04. 20:13:31

csababarca írta:
2020.10.04. 20:09:34
Sinya22 írta:
2020.10.04. 20:04:07
Utána jön a Getafe meccs,majd a Madrid. Nagy változás nem lesz a kezdőben,főleg amíg jön a 3 pont.
Jah nem tudtam.
Persze akkor utána meg a bl jön, ne variàljunk stb, aztán megint ott vagyunk tavasszal a bl 8között pislogni a két vállalhatatlannal.
Én nem mondtam,hogy ez jó így,csak szerintem ez lesz a forgatókönyv :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.04. 20:09:34

Sinya22 írta:
2020.10.04. 20:04:07
Utána jön a Getafe meccs,majd a Madrid. Nagy változás nem lesz a kezdőben,főleg amíg jön a 3 pont.
Jah nem tudtam.
Persze akkor utána meg a bl jön, ne variàljunk stb, aztán megint ott vagyunk tavasszal a bl 8között pislogni a két vállalhatatlannal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.04. 20:04:07

Utána jön a Getafe meccs,majd a Madrid. Nagy változás nem lesz a kezdőben,főleg amíg jön a 3 pont.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.04. 20:01:00

Pjanic biztosan hamar beépül így a csapatba :D

Mondjuk most még védhető a kezdő egy része, de lassan el kellene kezdeni Dest és Pjanic játszatását, Robi-Busi kettős kárára.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.04. 19:56:43

Mindegy, csak nyerjünk. Az előző meccsek után nagyon vártam ezt, azért a Sevilla nem egy gyenge csapat, jó erőfelmerő lesz.

Koeman meg nem variált sokat, úgy néz ki egyből megtalálta a gálakezdőjét :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.04. 19:49:57

Fo a valtozatossag

Neto sr piq araujo alba busi de jong griez cou fati messi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.02. 18:15:01

Barcahun írta:
2020.10.02. 17:54:23
Peter írta:
2020.10.02. 16:01:52
A csapat játékának változása tetszetős.....ugyanakkor a bírói "vélt vagy valós" túlkapástól függetlenül nem árt a hátsó alakzatra is odafigyelni, mivel várhatóan lesznek ők még nagyobb nyomás elé állítva....Piqué most megúszta a pirosat, Lenglet viszont kevésbé volt szerencsés.....a lapokra érzékeny védekezés rámutat a védelem hiányosságaira, lassúságára és körülményességére....Araujo jól szállt be a meccsbe, több játékpercet érdemelne, hogy tanulhasson, tapasztaljon illetve kiderüljön róla a hosszabb távú stabilitása....Pjanic esetében is szükség lenne tudni, hogy mire számíthatunk tőle....jelenlegi rózsaszín árnyalat ellenére a Piqué-Lenglet hátsó tengely veszélyes és labilis....nyomás alatt pikk pakk kettétörhet....
Sztm a Barca védelme soha az életbe nem volt jó, amikor Puyol vezényelt is azért voltak gondok, csak 70%-ban nálunk volt a labda és még csk nem is a mi térfelünkön, amikor ránkontráztak az össze sem mérhető azzal, amit a Bayerntől kaptunk, ott bármelyik Barca elsúllyedt volna, csak nem 8-al, hanem 4-5 góllal, persze tekintve, hogy Iniesta meg Xavi nem játsszik, mert akkor Müllerék még most is nyomoznák hol volt a labda.
Szóval a Barca elköltött 1 milliárdot játékosokra 5 év alatt, amiből 2 értékelhető igazolás Lenglet, meg Umtiti volt 60 milláért összesen.Camp Nouba persze nem a fegyelmezett védekezést nézni megy ki 90e ember, szóval érthető, csak valamit valamiért. Egy Grizi árából bomba védelmet lehetett volna összerakni..
Ez már történelem....ahhoz kell igazodni ami ma van, a mai adottságokhoz....
Umtiti van, de mégsincs....Gríz van....az ára az Atletinél van (már el is költötték)....
Puyol, Xavi, Ini csapat, ha kapott hármat, rúgott négyet....ha az ellenfél nem tudott gólt rúgni, akkor mi rúgtunk öngólt.... :lol:
Mai csapat olyan, amelyik jobb védelmet kíván....ez van
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.10.02. 17:54:23

Peter írta:
2020.10.02. 16:01:52
A csapat játékának változása tetszetős.....ugyanakkor a bírói "vélt vagy valós" túlkapástól függetlenül nem árt a hátsó alakzatra is odafigyelni, mivel várhatóan lesznek ők még nagyobb nyomás elé állítva....Piqué most megúszta a pirosat, Lenglet viszont kevésbé volt szerencsés.....a lapokra érzékeny védekezés rámutat a védelem hiányosságaira, lassúságára és körülményességére....Araujo jól szállt be a meccsbe, több játékpercet érdemelne, hogy tanulhasson, tapasztaljon illetve kiderüljön róla a hosszabb távú stabilitása....Pjanic esetében is szükség lenne tudni, hogy mire számíthatunk tőle....jelenlegi rózsaszín árnyalat ellenére a Piqué-Lenglet hátsó tengely veszélyes és labilis....nyomás alatt pikk pakk kettétörhet....
Sztm a Barca védelme soha az életbe nem volt jó, amikor Puyol vezényelt is azért voltak gondok, csak 70%-ban nálunk volt a labda és még csk nem is a mi térfelünkön, amikor ránkontráztak az össze sem mérhető azzal, amit a Bayerntől kaptunk, ott bármelyik Barca elsúllyedt volna, csak nem 8-al, hanem 4-5 góllal, persze tekintve, hogy Iniesta meg Xavi nem játsszik, mert akkor Müllerék még most is nyomoznák hol volt a labda.
Szóval a Barca elköltött 1 milliárdot játékosokra 5 év alatt, amiből 2 értékelhető igazolás Lenglet, meg Umtiti volt 60 milláért összesen.Camp Nouba persze nem a fegyelmezett védekezést nézni megy ki 90e ember, szóval érthető, csak valamit valamiért. Egy Grizi árából bomba védelmet lehetett volna összerakni..
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.02. 17:50:24

Kéne klasszisvédő, de pénztelenül olyat szerezni nem lehet. Garcia vagy érkezik, vagy nem, de ő se tökéletes megoldás. Szerencsére most olyan edzőnk van, hogy Lenglet helyén Araujo fog játszani, nem mondjuk Busi vagy SR. De teljes gőzzel kell felkutatni és gyorsérlelni védő- tehetségeket a saját utánpótlásunkban.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.02. 16:01:52

A csapat játékának változása tetszetős.....ugyanakkor a bírói "vélt vagy valós" túlkapástól függetlenül nem árt a hátsó alakzatra is odafigyelni, mivel várhatóan lesznek ők még nagyobb nyomás elé állítva....Piqué most megúszta a pirosat, Lenglet viszont kevésbé volt szerencsés.....a lapokra érzékeny védekezés rámutat a védelem hiányosságaira, lassúságára és körülményességére....Araujo jól szállt be a meccsbe, több játékpercet érdemelne, hogy tanulhasson, tapasztaljon illetve kiderüljön róla a hosszabb távú stabilitása....Pjanic esetében is szükség lenne tudni, hogy mire számíthatunk tőle....jelenlegi rózsaszín árnyalat ellenére a Piqué-Lenglet hátsó tengely veszélyes és labilis....nyomás alatt pikk pakk kettétörhet....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.02. 12:13:42

vinszentvega írta:
2020.10.02. 09:04:14

2, Trinqaonak, két lehetősége is lett volna, ha nem Messit keresi , hanem inkább a kapu irányába vezette volna a labdát...
Én igazából ebben reménykedtem. Szinte minden támadásunk elhalt volna ha ezt a tavalyi taktikát visszük tovább. Végre látok jól felépített kontrákat, amiben sokszor Messi nem is vesz részt vagy gyorsan szabadul is a labdától és hozza helyzetbe a társakat. Ami már a tegnapi meccsen is látszott, hogy olyan iramot diktáltunk, amit az utóbbi 1-1,5 szezonban csak elvétve láttunk.
És azért ne felejtsük el, hogy ez a 2 meccset egy olyan "40-50 %-os" Messivel hoztuk le. De Jong is fel-fellépegetett a támadóharmadba és osztogatta a mélységi labdákat, elsősorban Robinak és Griezmannak.
Bármennyire is kedvelem Lajost ezt a játékot vele nem igazán lehetett volna vele alkalmazni.
Arra kíváncsi leszek, hogy Dest-el mennyire fog változni jobb oldali játék, tavaly is feltűnő volt, hogy amikor Semedo és Dembélé egyszerre volt fent a pályán a jobb oldal is komoly veszélyt jelentett az ellenfél kapujára.

Mondjuk ehhez kellettek az "új" igazolások Coutinho és Fati személyében, de Alba és Piqué is komoly erősítések. Eddig Koemannak igaza van abban, hogy igyekszik mindenkinek megtalálni a helyét, hogy ez tényleg az ő érdeme-e azt nem tudom, de engem ez nem érdekel. Ha a fejekben lettek inkább rendben a dolgok vagy a 8-2 zökkentette ki a játékosokat teszek rá, a lényeg az eredmény.

Vannak bőven negatívumok is persze, elsősorban pontatlanságok és könnyelműségek, sokszor azért még "idegenek" egymásnak a játékosok, egyéni rossz teljesítményeseket sem kell nagyon kutatni, de az irány mindenestre EDDIG jó. A félelmem inkább az, hogy nem lesz tartós ez az állapot, akár motivációban, fejben, akár fizikailag kipukkan a csapat.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.10.02. 11:13:42

visca el barca írta:
2020.10.02. 11:02:39

de a legnepszerubb magyar oldalon is fenn szokott lenni.
Igen bár, oda kell meghívó...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.02. 11:02:39

taylor200 írta:
2020.10.02. 10:16:27
Üdv, tud valaki olyan oldalt ahonnan le lehet torrentezni a meccseket? Valami hasonlót mint pl az amerikai focinak a tenyard tracker. Az sem baj ha más bajnokságok meccsei is fent vannak :)
rojadirecta.me

de a legnepszerubb magyar oldalon is fenn szokott lenni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
taylor200
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.10. 14:04:25

2020.10.02. 10:16:27

Üdv, tud valaki olyan oldalt ahonnan le lehet torrentezni a meccseket? Valami hasonlót mint pl az amerikai focinak a tenyard tracker. Az sem baj ha más bajnokságok meccsei is fent vannak :)
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.10.02. 09:04:14

Összességében nagyon elégedett vagyok. Egyedül két dolog volt ami nagyon zavart:
1, Messi nem passzolása a 16-os előtt Griezzinek majdnem Pique pirosába került
2, Trinqaonak, két lehetősége is lett volna, ha nem Messit keresi , hanem inkább a kapu irányába vezette volna a labdát...
‘Coutinho társasága’ mind Messinek mind Fatinak nagy előrelépés!!!(3,)

Konkl.: Lajos mint olyan, egyre inkább úgy mutatkozik meg, hogy plusz egy passz célpont volt csak.... Sokkal flottabbak a támadásaink nélküle, nem töredezik a gépezet... Igaze?!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2020.10.02. 08:53:22

Nagyon fontos 3 pont ez, ráadásul pszichésen is sokat dobhat a csapat morálján, hogy emberhátrányban hozták össze. Az értékelésekkel viszont szerintem várjunk még egy keveset. Egyelőre 2 olyan csapattal játszottunk, akik alapvetően támadó felfogásúak, egyikőjük sem tolta be a buszt a kapuja elé. Egy Atma vagy Getafe ellen azért teljesen mást kell majd játszani, és a korábbi években is inkább ezen a téren voltak gondjaink. Az irány viszont egyelőre jónak tűnik.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.10.02. 08:45:40

Na ez elég pofás kis meccs lett, így másodjára is. Ahogy a múltkor a Villa ellen az első félidőben, úgy szerintem most a másodikban rakta helyre Koeman a csapatot, jobban pörögtek a srácok, még ha csak 10-en is. Nem nagyon emlékszem mikor szereztünk 10 emberrel 2 gólt egy félidő alatt, úgy hogy nem kaptunk. =D>

4-4-1-et játszottunk a második félidőben, ügyesen visszazárt mindkét szélen Fati és Messi is, valamint utána Pedri és Trincao. Egy jó kpval (Hahó Pjanic...) de Jonggal párban komoly lehet, valamint Robi helyett Dest is odaérhet, ha megtanulja ő is ezt a rendszert. Robi hiába lőtt gólt és mentett egyszer, akkor sem volt nagy szám, sőt Nolito úgy forgatta ahogy nem szégyellte.

Felemás meccset hozott le, 9 labdaszerzés mellet volt 8 eladott labdája is. Na most ez jó vagy rossz? :roll:

Látni a fejlődést a csapaton, az utóbbi 2-3 év után eléggé szembeötlő ez az új irány, még akár valami jó is lehet ebből. Fizikailag is egyre jobb a keret, bár ehhez a rendszerhez ezt nem is lehet másképp.

Azt hiszem korai még bármit is kijelenteni, úgy nagyjából a 10-12. forduló környékén már láthatjuk hol és merre tartunk.

A legszebb jelenet számomra az volt a meccs végén, amikor mindenki öklözött mindenkivel, Larsson már bent volt a pályán és Trincaonak magyarázott meg mutogatott hogy mit hogy kell, és nem azért mert rosszul játszott hanem hogy tanulja a dolgokat. Na az egy gyönyörű jelenet volt és ebből is látszik milyen elhivatottság van a szakmai stábban is a keret felé.

Csak ìgy tovább! Jó lesz ez! :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.10.02. 08:29:34

Semmit nem illik ugye elkiabálni két meccs után, legalábbis a feltételezett eredményekkel kapcsolatba, viszont ha ilyen szórakoztató játékot fogunk látni idén, nem is fog érdekelni, hogy bajnokok leszünk e. Én legalábbis Lucho meccsein szórakoztam utoljára ilyen jól. Szerintem ez a nem mindegy. Újra várom a meccseket!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.10.02. 08:25:44

Végre kiderült, hogyha pályán van, vagy kiállítják, ugyanaz a szitu, 10-en vagyunk. (Griezmann)
Megkapta az esélyt, látszik, hogy nem megy ez sehogysem.
Trincao és Dembele sokkal jobb lenne ott.
Puig szerintem simán befért volna Pedri helyére, de ha nem játszhat, akkor tényleg inkább menjen 1 év kölcsönben a Portoba, vagy Ajaxba, és ne a B-be. Nem 17 éves már. Ott sokat fejlődhetne, bizonyíthatna.
A padunk most még elég, de ha jön pár sérülés, kevesen leszünk.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.02. 08:25:33

Szerintem is látványosan javult a sebesség, az erőnlét, ami szuper dolog. Ugyanakkor elképesztő, hogy egy Barcánál az elmúlt években ilyen alapvető dolog is problémát okozott,.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.02. 08:24:00

Tetszik nekem is a dolog egyelőre, de mégis aggódok...

Mi van, ha ebből az jön majd le a socióknak, hogy nincs is akkora gond Barto-ékkal, és nem fogják ezt a sleppet leváltani/megválasztják majd az ő jelöltjét a választásokon?
Válasz küldése