Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.10.03. 12:13:01

herlius írta:
2020.10.01. 18:59:51
Szerintem nem volt itt különösebb taktikai hókuszpókusz. A lényegi különbség elsősorban a játékosok sebességéből adódott, amire egyébként az elemzés is rávilágít. Messi és Suarez sebessége meg sem közelíti már a top-támadókét (nyilván részben az életkoruk miatt sem), tehát simán belefért a Bayern-nek az a luxus, hogy agyig feltolják a védelmi vonalukat. A lényeg csak annyi volt, hogy a két gyors szélsőnket lekössék, onnantól pedig mehetett a tánc. Ahogy az előző években is, úgy idén is kiderült, hogy bármennyire is technikás valaki, ha futógyorsaságban és állóképességben magasan lekörözi őt az ellenfél, akkor vert helyzetben van. Az utóbbi 10 évben annyit gyorsult a játék és annyit fejlődött a játékosok állóképessége, hogy az a technikai fölény, ami Pep idejében simán elég volt bárki ellen, az ma már nem. És azt se felejtsük el, hogy mennyit számít pszichésen az, ha egy csapat maximálisan egységes, motivált és teljes mértékben megbízik az edzőjében. Ez meg is látszik a Bayern, Pool vagy ATMA játékán, a miénken pedig sokszor csak a hitehagyottság tükröződött. Ezért is értelmetlenek azok a vélemények, akik szerint egy top-csapatban szinte bárki leülhetne edzőnek, ugyanazt az eredményt hozná. Hát bizony az ilyen eredmények után látszik világosan, hogy ez mennyire nem így van.
Csak a félkövérre reagálnék. Szerintem a Pep féle technikai fölény prime Messi-Xavi-Iniesta tengellyel bárhol bármikor bárki ellen elég. Csak attól közben olyan messzire kerültünk, mint Makó Jeruzsálemtől. A konklúzió persze ettől ugyanaz, ha nincs alapanyag, akkor mást kell játszani és gyorsítani kell. Az első két meccs alapján talán valami ilyesmivel próbálkozunk, de egyébként a 2015-ös LE-féle csapat is már inkább ezt játszotta.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.03. 09:35:14

És rögtön Barcelona-Ferencváros az első meccsen :D
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.01. 23:09:19

Adom, amit írtál, de azért mégis csak kellett az a taktika felismerés és kockáztatás a Bayern részéről, hogy annyi embert betoljanak szűken a Barca térfelére és magas védelemmel távol tartsák Messit meg Suarez-t a kapujuktól. Volt azért ebben némi neccesség.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2020.10.01. 18:59:51

vidra írta:
2020.09.26. 19:51:30
Barca - Bayern elemzés, nagyon jó, nézzétek meg! Ez eddig a legjobb, amit láttam.
https://www.youtube.com/watch?v=4E_XkYTkft8

Annyira mutatja, hogy itt a dolgok nem csak azon a szinten dőlnek el, amilyen szinten az átlag focirajongó gondolkodik, meg felfogja a dolgokat. A Barcelona igenis tudatosan játszott, volt taktikájuk, volt elképzelésük, de nem dolgoztak ki egy annyira profi koncepciót, mint a Bayern stábja. Még egy olyan "rossz edző" is, mint Setien (a korábbi fikázásommal ellentétben) meglátta a problémát és a cserékkel próbálta is javítani őket, de ez is kevésnek bizonyult.
A nagy különbség egyértelműen amiatt alakult ki, mert Barcelona oldalon bíztak a szokásos taktikában és a játékosok szokásos képességeiben, rutinjában, míg a Bayern-nél tartottak a Barcelona támadójátékától és ráfeküdtek a nagyon alapos tervezésre, a gyengeségek kihasználására. Valószínűleg egy 2015 körüli/előtti, zsigerből játszó Barcelonát se tudtak volna ezzel így elverni, de egy 2020-as, szerényebben játszó, alaposabban tervező Barcelonát sem.
Ott a PSG vagy a Sevilla esete. Szerintem egyik csapat sem jobb, mint a Barca, mégsem kapott ki egyik csapat sem 6 góllal, sőt a Sevilla elég sokáig nagyon is meccsben maradt. Miért? Mert ismerték a képességeiket. Mert tudták, hogy a Bayern ellen nem szabad a kapujuk előtt passzolgatni, stb.. Setien ebben hibázott nagyot, hogy nem látta be, hogy az aktuális képességekhez nagyobb szerénységre, vagy egy sokkal jobb taktikai felkészülésre lenne szükség.
Szerintem nem volt itt különösebb taktikai hókuszpókusz. A lényegi különbség elsősorban a játékosok sebességéből adódott, amire egyébként az elemzés is rávilágít. Messi és Suarez sebessége meg sem közelíti már a top-támadókét (nyilván részben az életkoruk miatt sem), tehát simán belefért a Bayern-nek az a luxus, hogy agyig feltolják a védelmi vonalukat. A lényeg csak annyi volt, hogy a két gyors szélsőnket lekössék, onnantól pedig mehetett a tánc. Ahogy az előző években is, úgy idén is kiderült, hogy bármennyire is technikás valaki, ha futógyorsaságban és állóképességben magasan lekörözi őt az ellenfél, akkor vert helyzetben van. Az utóbbi 10 évben annyit gyorsult a játék és annyit fejlődött a játékosok állóképessége, hogy az a technikai fölény, ami Pep idejében simán elég volt bárki ellen, az ma már nem. És azt se felejtsük el, hogy mennyit számít pszichésen az, ha egy csapat maximálisan egységes, motivált és teljes mértékben megbízik az edzőjében. Ez meg is látszik a Bayern, Pool vagy ATMA játékán, a miénken pedig sokszor csak a hitehagyottság tükröződött. Ezért is értelmetlenek azok a vélemények, akik szerint egy top-csapatban szinte bárki leülhetne edzőnek, ugyanazt az eredményt hozná. Hát bizony az ilyen eredmények után látszik világosan, hogy ez mennyire nem így van.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.10.01. 18:54:28

UEFA allowing 30% home fans back in stadiums if local authorities allow.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.10.01. 18:52:05

Kár, hogy a koronacirkusz miatt elb.... ák sok ezer magyar fociszurkolónak hogy itthon is láthassák a legnagyobbakat élőben! Tényleg marhára megéri ez a szánalmas őrület. Ilyen kb 1 szer jön össze a mi éltünkbe de segítenek, hogy ne lássuk élőbe, köszönjük, éljen a fckvid19! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.10.01. 18:43:02

Ronci és Messi Budapesten! A Puskás is csordultig telne, ha lehetne jegyet venni.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.10.01. 18:33:56

Tomix354 írta:
2020.10.01. 18:20:31
Juva, Barca, Dinamo Kijev, FTC :mrgreen:
Egy pontot szimatolok ezekből a meccsekből. A Kijev ellen foghatunk esetleg egy pontot itthon.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.01. 18:26:51

B+ hetek óta mondom minden ismerősömnek, hogy Fradi - Barca lesz és nem lehet majd rá menni... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.01. 18:25:29

Na,csak összejött. :D

Én a Juvénak is örülök,jó kis meccsek lesznek ezek.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.10.01. 18:23:50

Gondolom esélytelen jegyhez jutni, ha nem zárt kapus lesz.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.01. 18:20:31

Juve, Barca, Dinamo Kijev, FTC :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomix354 2020.10.01. 18:40:39-kor.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.09.26. 19:51:30

Barca - Bayern elemzés, nagyon jó, nézzétek meg! Ez eddig a legjobb, amit láttam.
https://www.youtube.com/watch?v=4E_XkYTkft8

Annyira mutatja, hogy itt a dolgok nem csak azon a szinten dőlnek el, amilyen szinten az átlag focirajongó gondolkodik, meg felfogja a dolgokat. A Barcelona igenis tudatosan játszott, volt taktikájuk, volt elképzelésük, de nem dolgoztak ki egy annyira profi koncepciót, mint a Bayern stábja. Még egy olyan "rossz edző" is, mint Setien (a korábbi fikázásommal ellentétben) meglátta a problémát és a cserékkel próbálta is javítani őket, de ez is kevésnek bizonyult.
A nagy különbség egyértelműen amiatt alakult ki, mert Barcelona oldalon bíztak a szokásos taktikában és a játékosok szokásos képességeiben, rutinjában, míg a Bayern-nél tartottak a Barcelona támadójátékától és ráfeküdtek a nagyon alapos tervezésre, a gyengeségek kihasználására. Valószínűleg egy 2015 körüli/előtti, zsigerből játszó Barcelonát se tudtak volna ezzel így elverni, de egy 2020-as, szerényebben játszó, alaposabban tervező Barcelonát sem.
Ott a PSG vagy a Sevilla esete. Szerintem egyik csapat sem jobb, mint a Barca, mégsem kapott ki egyik csapat sem 6 góllal, sőt a Sevilla elég sokáig nagyon is meccsben maradt. Miért? Mert ismerték a képességeiket. Mert tudták, hogy a Bayern ellen nem szabad a kapujuk előtt passzolgatni, stb.. Setien ebben hibázott nagyot, hogy nem látta be, hogy az aktuális képességekhez nagyobb szerénységre, vagy egy sokkal jobb taktikai felkészülésre lenne szükség.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.09. 15:40:14

Csoportkör sorsolás Október 1-én.

Első kalapból ők jöhetnek szembe:
Bayern
Liverpool
PSG
Juventus
Zenit
Porto

Remélem a Bayern-Liverpool-PSG hármasból kapunk valakit, jó meccsek lehetnek és már ősszel megtudhatnánk hogy merre tart Koeman munkája.

Messidona10 : Ez igaz, meg is szerezhettük volna a vezetést, viszont úgy éreztem a Bayernen hogy ha 2-0-ra vezetnénk, akkor is simán be rámolnának 4-et akkor amikor úgy akarják, 30 perc után már mozdulni is alig tudtunk pedig előtte sem voltunk valami jók.
Nagyon helyre kéne ráznia Koemannak a csapatot fizikálisan, a sok évnyi láblógatás után. Rakitic-Suarez megy, (remélhetőleg) Busquets pad, egyedül Messi és Piqué marad aki koron felül lesz, így már az öreg csapat sem lehet kifogás.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.08.19. 09:07:03

Én asszem a lehető legperverzebb vagyok, mert élőben nem láttam, csak az eredményt követtem. Viszont ennek ellenére másnap megnéztem elejétől a végéig, mert kíváncsi voltam, hogy pontosan mi történt, és mi indokolja majd az idei nyár intézkedéseit (remélhetőleg lesznek ilyenek).

Az volt a benyomásom, hogy az első negyed órában mi voltunk kapura veszélyesebbek, és ha ott bemennek a helyzetek, akkor egészen másképp alakul a meccs, de legalább az eredmény. Suárez lőhetett volna két gólt, ha jól emlékszem, meg Messinek is talán volt helyzete. Semedo (támadó)játéka például kifejezetten tetszett nekem. Nem mondom, hogy három gólos előnyről nem fordítja meg a Bayern (tavaly megesküdtem, hogy soha többet nem mondok ilyet), de 6 nem biztos, hogy lett volna közte.

Ami szembetűnő volt nekem is, hogy fizikálisan fél óra után már nem bírtuk, illetve ezzel párhuzamosan a játék is belassult, az egész csapat elkedvetlenedett. Innentől kezdve rossz volt nézni már... Nagyjából senki nem maradt, aki értékelhető teljesítményt nyújtott volna, hozzátenni a cserék sem tudtak. Griezmann szerintem észrevehetetlen volt, mint rendesen, mire Fati beállt, addigra meg már mindegy volt (az eredmény is, illetve már el is engedték a társak). Az a kép mindent elmondott, mikor Setién a kispadra feltett kezekkel állt, mint aki keresztre van feszítve :D

Kell a változás, remélem, hogy elkezdődik valami új a következő hetekben. A Messi-kérdés érdekes, szerintem a legjobbat az tenné a csapatnak, ha most elmenne. Ezt tudom az eszemmel, de mégis borzasztóan csalódott lennék, ha ez történne. Egyszerűen nem tudom elképzelni azt, hogy más csapatban lássam őt játszani. Annyi mindent adott, és még annyi mindent adhat is, nagyon remélem, hogy innen fog visszavonulni (szerintem egyébként így is lesz). Viszont hozzáállás-beli változásokra részéről is szükség van, mert különben minden marad így.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.19. 07:59:47

Volt valaki aki vissza tudta nézni a meccset? :)
A meccs előtt én is azt hittem, hogy van esélyünk a németek ellen, ha minden összejön.
De aztán egyértelmű volt, hogy ez eleve reménytelen vállalkozás volt. Nem volt egyetlen elem sem, amiben ne lett volna klasszis különbség. Erőnlét, elszántság, gyorsaság, technikai tudás és koncepció. És mert ezekben mind alulmaradtunk, ezért volt, hogy nem tudtuk kihozni a labdát, nem tudtunk védekezni, sehová nem értünk oda. Törvényszerű, hogy ekkora különbség láttan mindenki egyre többet hibázott, adta el a labdát és vesztette el a reményt. Lehetetlen lett volna ezt a Bayern-t a jelenlegi Barcának nemhogy legyőzni, akárcsak nehézzé is tenni a dolgát. Az okokat mindenki ismeri és tudja.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.19. 01:15:53

Na skacok, megnéztem újra a meccset, javaslom mindenkinek.

Az első 20 perc teljesen kiegyenlített volt, sőt néhányszor látványosan vertük passzjátékban a Bayern-t. Akármit is mondtam eddig, úgy tűnik, hogy számítottunk taktikailag a Bayern letámadására, mert a térfelünkön a játékosaink viszonylag távol álltak egymástól, sokszor ívelt passzokkal operáltunk. Működött is egy darabig. A Bayern 4-5 emberrel letámadott, sokszor iszonyatosan a 16-osunkhoz tömörülve.
Amit még hozzátennék, hogy a Bayern játékosai mindig szűkebben álltak a pálya belső felén, mi pedig náluk szélesebben. Ebből következően passzokra, felszabadításra a biztonságos zónák egyértelműen a széleken voltak számunkra, ezt az elején elég jól éreztük is, de már az első húsz percben látszódtak a vészjósló előjelek: Ter Stegen kb. összes kirúgása rossz volt, mert röviden, középre mentek, közvetlen a Bayern játékosokhoz, mintha nem lett volna ott a taktikai eligazításon.
Az első bekapott gólunk nem olyan nagy para szerintem, szép kombináció volt a németek részéről, válaszoltunk is rá egy kiugratással. Amúgy mélységi passzokkal szétalázhattuk volna a Bayern-t, de kb. a harmadik próbálkozás után világossá vált a játékosok számára, hogy Suarez-t 2 méteren belül megverik a védők, Jordi Alba-nak pedig gyengébb napja van / állandóan hátra kell futkároznia.

A 21. percben egy érthetetlen jelenet következett. Semedo, aki egyébként olyan, mintha a csapat kiközösített báránya lenne, valami érthetetlen oknál fogva középre kalandozott egy elkószált labdáért - labdaszerző középpályást játszva -, aztán ideges bizonytalanságában S. Roberto (?)-nak adott egy 15 centis passzt, aki a középen lévő iszonyatos német túlerővel nem tudott mit kezdeni. Bumm, gól. Annyit kellett volna tennie Semedo-nak, hogy jobbra, kifele passzolja és nem akar labdatartási szépségversenyt nyerni.

24. perc: Ter Stegen megint rosszul passzol, szerencsére most nem befele, hanem kifele, ezért van ideje visszaállnia a védelemnek.

27. perc: egy szélről jövő beadásnál gabalyodunk össze, de kivágjuk. Nem nagy téma, a legjobbakkal is előfordul. Aztán jön a harmadik gól, nevezzük Busquets - Piqué emberfogási hibának. Azt láttam, hogy itt kezdtek kibukni a fizikális különbségek a két csapat között, mert mindkét játékos a fülén vette a levegőt, azért maradt le. Ez nem taktikai hiba.

31. perc: újabb Semedo bohóckodás. Tartsuk bent a labdát, mert a szöglet halálos probléma esete, inkább adjuk át a fizikálisan erősebb ellenfélnek a kapu közelében. Kereszt ívelés, védelem lemarad, beadás, ott a negyedik.

36. perc: Ter Stegen, 4-1 nél cselezget, de megint eladja. Iszonyatos Bayern helyzet, de már ők is fáradtak, kilőnek egy galambot a levegőben.

38. perc: totális erőnléti KO. Alig ér vissza a védelem, még úgy is, hogy előnyük van.

49. perc: mélységi indítás Müller-nek, megússzuk.

51. perc: Bayern beívelés/indítás: Vidal, Semedo emberfogási hiba, de megússzuk.

53. perc: belealszunk egy szabadrúgásba. Tipikus Barcelona hiba. Azonnal megy a Bayern kontra, 3-3 ellen, erőnléti gyengeség, helyezkedési hiba. Jordi Alba-nak a legkritikusabb pillanatban eszébe jut, hogy meg kéne állnia a lesre állítás miatt, csak ezért, de megússzuk.

57. perc: Messi védekező középpályásként végre ad egy jó labdát a szélre, Jordi Alba-nak, bepassz, Suarez nagyon bevágja. Itt érthető meg igazán, miért nem engedték eddig Suarez-t a kapujuk közelébe a magas védelem taktikával.

60. perc: Lenglet veszi át a cselmanó szerepet Ter Stegen-től és hozzá hasonló tehetséggel középre adja a Bayern játékosoknak. Megússzuk.

63. perc: Semedo eljárja a méltán híressé vált táncát, Piqué a neki való kézenfekvő segítés helyett, inkább zárja a passzsávot egy olyan Bayern játékos irányába, amit De Jong szorosan fog (lehet Piqué ösztönösen vágta De Jong képességét erre a feladatra,) közbe Lenglet sikeresen kivon a forgalomból egy Bayern támadót, de már késő, De Jong-ot otthagjya az embere, mint a kakit. Gól. Ezt nevezzük szervezett védekezésnek.

Tovább nem néztem inkább.

Konklúzió: Setién taktikája nem volt annyira szörnyű. A gólok lényegi részét egyéni hibákból és védekezési fogalmatlanságokból kaptuk. A taktika annyiban volt rossz, hogy nem számolt a Barcelona játékosok esetlegesen előtörő brutális passz pontatlanságával, amit a Bayern sokkal jobban is kihasználhatott volna. A labdavesztéseknek inkább az volt a következménye, hogy nem tudtunk helyettük támadni, hanem folyamatosan a mi térfelünkön maradt a labda állandó tallózásra, védekezésre kényszerítve bennünket, amivel pedig rengeteg energiát pazaroltunk el az amúgy sem túl acélos energiaszintünkből.
Mélységi indításokkal, sokkal agilisebb üres területre helyezkedéssel verhető lett volna a Bayern, de a helyezkedés és az üres területek megtalálása Xavi óta nehezen megy (Messi alkot néha), Suarez pedig lassú.

És ami a legfontosabb: erőnlét nulla.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.15. 17:44:37

sansz írta:
2020.08.15. 17:12:49
nemrég jöttem haza Spanyolországból és ott a maszkozás nem csak látszat. Nagyon szigorúan és fegyelmezetten hordják az utcán is,boltokban kötelező belépve kezet fertőtleníteni,rád szólnak,ha elfelejtenéd. Ott szerintem van ennek pozitív hatása. Nálunk tényleg csak látszat a maszk, senki nem veszi komolyan,nagyon lazán használják.
Ha Magyarországon rászólnál valakire, hogy bocsi, de elvileg kötelező a maszk, légyszi, vegyük fel mindannyian egymásért és a saját érdekünkben egyaránt, lehurrognának, hogy micsoda "házmester"-mentalitás. :D :D Én ezt már megkaptam egyszer. Az egyértelmű és ezzel teljesen egyetértek, hogy azok a társadalmak sikeresebbek, amelyek egyrészt önmaguktól is szabálykövetőek, másrészt nem csak önmagukkal, de egymással is betartatják a normákat. Pont erről beszélgettünk meccsnézés közben tegnap, hogy a külföldi turisták mennyire másképp viselkednek Budapesten, mint otthon. Ha az angol buliturista azt látja, hogy itt bármit megtehet, és a helyiek is az utcára okádnak meg kakálnak, akkor ő is az utcára fog pisálni meg kakálni. Ahogy a multik is mindenhol a helyi helyzethez alkalmazkodnak. Ausztriában teljesen másképp viselkedik ugyanannak a cégnek az ottani irodája, üzeme, mint Magyarországon. Pedig ugyanaz a cégcsoport. De van, ahol a szakszervezet falhoz állítja a vezetőséget, ha kell, meg van, ahol azt is megköszönik neki, ha kb nem adózik semmit, szétszennyezi a környezetet, széttúlóráztatja és éhbérért dolgoztatja az embereket.

Az sem semmi, hogy ez a culé-rendszer működik a Barcelonán belül. Azt nem tudom pontosan, hogy egy culénak milyen beleszólási joga van a klub működésébe. Azt tudom, hogy ha valaki tagkártyával rendelkezik, akkor kedvezményesen vehet hivatalos Barca-cuccokat, mezeket stb. Ha van itt valaki, aki hivatalosan culé, tarthatna erről kiselőadást, engem érdekelne.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.15. 17:12:49

gránit írta:
2020.08.15. 16:48:56
Nem is kell fizikai értelemben csoportosulni. Ha a culék bejelentik, hogy felfüggesztik a tagságukat, amíg a követeléseik nem teljesülnek, az már mindjárt lehet egy hatékony nyomásgyakorlás. Bár lehet, hogy a vezetőséget ez sem érdekelné.

Igen, Spanyolországot is nagyon durván padlóra küldte a járvány. Van mondjuk néhány intézkedés, ami eléggé a látszatra megy csak, lásd maszkok viselése a kispadon, lelátón. Miközben a pályán meg egymással birkóznak. Ki kell hagyni legalább két ülőhelyet, de ha van csere, pacsizik mindenki mindenkivel. Ahogy a tömegközlekedési eszközökön. Ugyanazok az emberek felveszik a maszkot, akik a buszmegállóban még simán leköhöghették, letüsszöghették, lelehelhették a másikat, a leszállást/felszállást jelző nyomógombot meg egy nap százezren összetapicskolják. Az persze teljesen világos, hogy kilencvenezer ember most nem tömörülhet egymás hegyén-hátán, de néhány látszatintézkedés helyett többre mennének, ha kötelezővé tennék a tbc elleni védőoltást. A koronavírus a légzőszerveket támadja, és egyértelműen látszik, hogy azok az országok úszták meg kisebb veszteségekkel, ahol kötelező a tbc elleni védőoltás. Olaszországban meg még 2018-ban vetették el 10 betegség elleni kötelező védőoltást; most szívnak is rendesen. Néha látszatintézkedések helyett rendszerszintű változásra van szükség - a maszkok a villamoson is olyan, mint mókuspisi az erdőtűzben -, és ez most a Barcelona helyzetére is messzemenőkig érvényes.
Várjuk meg mit mond Barto,szerintem benne van,hogy magától elmegy. Nemvagyok naív,de ez a pofon már hozzá is elért. 3:1es vereséggel bedobhatta volna setient,hogy ő a hibás,de ez túlmutat rajta.

Amúgy nemrég jöttem haza Spanyolországból és ott a maszkozás nem csak látszat. Nagyon szigorúan és fegyelmezetten hordják az utcán is,boltokban kötelező belépve kezet fertőtleníteni,rád szólnak,ha elfelejtenéd. Ott szerintem van ennek pozitív hatása. Nálunk tényleg csak látszat a maszk, senki nem veszi komolyan,nagyon lazán használják.

A helyes maszk és fertőtlenítés nem minden,ezt látjuk, de sok összetevős a dolog, de ha olyan fegyelmezetlenek lennének,mint mi, az még durvább lenne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.15. 16:48:56

Nem is kell fizikai értelemben csoportosulni. Ha a culék bejelentik, hogy felfüggesztik a tagságukat, amíg a követeléseik nem teljesülnek, az már mindjárt lehet egy hatékony nyomásgyakorlás. Bár lehet, hogy a vezetőséget ez sem érdekelné.

Igen, Spanyolországot is nagyon durván padlóra küldte a járvány. Van mondjuk néhány intézkedés, ami eléggé a látszatra megy csak, lásd maszkok viselése a kispadon, lelátón. Miközben a pályán meg egymással birkóznak. Ki kell hagyni legalább két ülőhelyet, de ha van csere, pacsizik mindenki mindenkivel. Ahogy a tömegközlekedési eszközökön. Ugyanazok az emberek felveszik a maszkot, akik a buszmegállóban még simán leköhöghették, letüsszöghették, lelehelhették a másikat, a leszállást/felszállást jelző nyomógombot meg egy nap százezren összetapicskolják. Az persze teljesen világos, hogy kilencvenezer ember most nem tömörülhet egymás hegyén-hátán, de néhány látszatintézkedés helyett többre mennének, ha kötelezővé tennék a tbc elleni védőoltást. A koronavírus a légzőszerveket támadja, és egyértelműen látszik, hogy azok az országok úszták meg kisebb veszteségekkel, ahol kötelező a tbc elleni védőoltás. Olaszországban meg még 2018-ban vetették el 10 betegség elleni kötelező védőoltást; most szívnak is rendesen. Néha látszatintézkedések helyett rendszerszintű változásra van szükség - a maszkok a villamoson is olyan, mint mókuspisi az erdőtűzben -, és ez most a Barcelona helyzetére is messzemenőkig érvényes.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.15. 16:21:36

gránit írta:
2020.08.15. 14:40:48
drobika írta:
2020.08.15. 10:35:48

A Katalán nép,a Culék kellenének ide és bottal zavarnák el ezeket a rákba! csak sajnos nem lehet csoprtosulni, elég nagy a baj Katalóniában sajnos. Még ez is a kezükre játszik!
Katalóniában is lehet csoportosulni, csak a függetlenséggel kapcsolatban nem. Ezt leszámítva működhetnek és működnek is erős társadalmi szervezetek. A mi cégünknek a barcelonai központjában is működik szakszervezet, és zavartak már el "bottal" helyi team leadert. A spanyolok csak az függetlenséggel kapcsolatos szerveződést korlátozzák. A katalán belügyeket tekintve lehet ám szerveződni, lázadni, bottal az elitet elzavarni.
Nem a demokratikus alapjogokra gondoltam,mint gyülekezési jog. :) Lehet rosszul fogalmaztam. A koronavírus-járvány miatt van csoportosulási tilalom,és ha nem is volna tilalom, akkor sem szabadna most tömegeknek kimenni. Spanyolország legnagyobb gócpontja most Katalónia. Nem tudom,ha mindez nem volna,vajon az emberek kimennének e, a Culék kimennének-e és a népharag elvinné-e ezt a társaságot.
Mert Barto önmagától nem távozik,ez mostanra biztossá vált. Ameddig pedig ő itt van,ide nem jön se edző,se senki.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.15. 15:08:31

Ez egy elég jó elemzése a meccsnek:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=wFB-Ykh5oK0[/video]
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.15. 14:53:02

Xavi mindig bölcsen döntött a pályán és azon kívül is. Ameddig van itt valaki akivel együtt játszott nem fog idejönni és hitelesebb attól hogy Barto alatt legyen edző miközben Fonttal smúzol.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.15. 14:40:48

drobika írta:
2020.08.15. 10:35:48

A Katalán nép,a Culék kellenének ide és bottal zavarnák el ezeket a rákba! csak sajnos nem lehet csoprtosulni, elég nagy a baj Katalóniában sajnos. Még ez is a kezükre játszik!
Katalóniában is lehet csoportosulni, csak a függetlenséggel kapcsolatban nem. Ezt leszámítva működhetnek és működnek is erős társadalmi szervezetek. A mi cégünknek a barcelonai központjában is működik szakszervezet, és zavartak már el "bottal" helyi team leadert. A spanyolok csak az függetlenséggel kapcsolatos szerveződést korlátozzák. A katalán belügyeket tekintve lehet ám szerveződni, lázadni, bottal az elitet elzavarni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.15. 14:03:53

Leon írta:
2020.08.15. 13:35:54
Van pár pozitívum is:
- Dembelé nem sérült le
- Nem a Realtól kaptunk ennyit
- Esélytelenként érkeztünk

Ha csak a végkimenetelt nézzük akkor nekem mindegy hogy 1 vagy 8 góllal kaptunk ki mert így se úgyse jutottunk tovább.Ráadásul egy szoros vereségnél még mondhatná azt a vezetőség, hogy jók voltunk mi csak épp nem kaptunk meg tizit, telihold volt, alacsonyan szálltak a hattyúk, stb azért kaptunk ki.
Ezt a méretes zakót nem igazán tudnak majd kidumálni.

Arra azért kíváncsi lennék az Allianz arénában 75ezer bajor néző előtt mondjuk mi lett volna a vége 10-15 kapott gól? :roll:
A baj az,hogy igazad van.Lett volna Münchenben ennek a duplája ha úgy akarják,akkor tegnap is. Barto meg nem is akarja kimagyarázni, egyszerűen annyira csőd a pasi,hogy meg sem érti,hogy mi történt.Már egy napja megtörtént hogy elsüllyedt a hajó, ő meg még a szalonban hitetlenkedik szivarozva a mélyben.
Németeknél, de bárhol másutt is egy ilyen után, ráadásul sorozatban egyre nagyobb mértékű égés után hol nem mondana le egy elnök azonnal?
Banánköztársaság ez!
Válasz küldése