Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.06. 12:00:10

Ti hogy tudtok megélni ennyi pénzből? Értem én, h hivatás, és sokra tartom a pedagógusokat, de mi lesz később, ha lesz gyerek, betegség, nyugdíj?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.06. 10:55:31

visca el barca írta:
2020.10.06. 10:26:06
Tanarok? Most kaptam nyaron 7000 ft fizetes emelest 😂
most minősültem, így őrült módon felkúszik 205ezerre a nettóm:D zseniális :lol: (persze ha az ágazati pótlék marad, és januártól nem veszik el....akkor marad 182ezer körül mint most.

bírom ezeket a %os emeléseket, amiket hangoztatnak, aztán ténylegesen a 10%os béremelés a való életben 3-4%ot jelent, de ezt már nem reklámozzák.

mint a tanárok júliusi béremelése... :lol:


szakképzésben tanítóknak viszont tényleg emeltek rendesen, végre kikerültek ebből az elcseszett 7 éves bértáblából, és így pl nővérem 120ezerrel (nettó) kap többet, mint előtte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Shandor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2007.04.24. 09:49:14
Tartózkodási hely: Madrid

2020.10.06. 10:53:36

Atlantis írta:
2020.10.06. 09:57:35
Amit hiányolok, és már több helyen is elhangzott: ez csak az orvosok. A többi egészségügyi szakdolgozó?

Nagyon, nagyon remélem, hogy ezt a béremelést meglépik minden egészségügyi szakdolgozónál, és aztán lassan a tanárok is eszükbe jutnak, és így tovább. Viszont mindenképp megtapsolandó első lépés, csak így tovább.
https://infostart.hu/gazdasag/2020/01/0 ... ok-nyelven

Ez már korábban megvalósult: 2019-től 4 lépcsőben emelkednek az egészségügyi szakdolgozói bérek.
- 2019: január (?): +9%
- 2020. január: +14%
- 2020. november: +20%
- 2022. január: +30%

Az igaz, hogy - emlékeim szerint - a %-ok 2018-as bázis alapon valósulnak meg.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.06. 10:26:06

Tanarok? Most kaptam nyaron 7000 ft fizetes emelest 😂
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.06. 09:57:35

Az orvosok béremelésének nagyon örülök, bár azért egyből árnyalja a dolgot ugye ez a több lépcsős dolog, illetve a mérnöki/informatikai fizetéseket maximum vidéken ugorja csak meg egyelőre, de az irány mindenképp pozitív!

Amit hiányolok, és már több helyen is elhangzott: ez csak az orvosok. A többi egészségügyi szakdolgozó? Az ápolók például ugyanúgy szoktak kapni hálapénzt, és az Ő fizetésük már eddig is még az orvosokhoz képest is nevetségesen alacsony volt, ráadásul nekik a magánszférában sem volt lehetőségük úgy kipótolni, mint a dokiknak. Arról pedig ne legyen senkinek sem kétsége, hogy az ápolóknak legalább annyira kemény és sok a munkája mint az orvosoknak. Igen, lehet kevesebb képzettség kell, de attól még őket is meg kellene becsülni.

Nagyon, nagyon remélem, hogy ezt a béremelést meglépik minden egészségügyi szakdolgozónál, és aztán lassan a tanárok is eszükbe jutnak, és így tovább. Viszont mindenképp megtapsolandó első lépés, csak így tovább.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.10.06. 09:56:38

Atlantis írta:
2020.10.06. 09:52:04
NovaProspekt írta:
2020.10.05. 10:23:38
srácok, infós jellegű kérdést intéznék hozzátok. elég egyszerű a gond, lehet csak én vok segg, h nem jöttem rá eddig a dolog nyitjára:

szóval adott egy számítógép, amit használ több ember. minden embernek van saját profilja névvel plusz jelszóval, úgyhogy mindenki bejelentkezik a használathoz aztán a végén ki, és jön a kövi ember. az lenne a kívánság, h a windows 10-es bejelentkezési ablak jegyezze meg a neveket (ott legyenek feldobva opcióként mindig), amire ha rákattintanak, már csak a jelszót kelljen ugye begépelni. jelen esetben nem ajánlja fel a felhasználóneveket a bejelentkezési ablak, és emiatt van némi kellemetlenkedés.

eddig azt próbáltam, hogy a secpol.msc-t megnyitva a local policyk között a security optionsben az interactive logon: don't display username at sign-in-t letiltottam (mondjuk nem értem, minek kell ide a dupla tagadás), ettől vártam a csodát. sajna nem működött, továbbra sem jegyzi meg a usereket.

vkinek vmi tippje van? köszi előre is.
Konkrétan nem csináltam még ilyet, de Google: "windows 10 remember users on login screen" Az első 3 találatnál 2-3 hasonló megközelítési módot is látok kicsit más beállításokkal. Az egyik biztos működhet, bár szerintem ha nem gyerekekről van szó akiknek még probléma a saját nevük leírása is esetleg, akkor biztonsági okokból jobb ha nincs ez bekapcsolva.
http://woshub.com/how-to-show-all-users ... in-screen/
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.06. 09:52:04

NovaProspekt írta:
2020.10.05. 10:23:38
srácok, infós jellegű kérdést intéznék hozzátok. elég egyszerű a gond, lehet csak én vok segg, h nem jöttem rá eddig a dolog nyitjára:

szóval adott egy számítógép, amit használ több ember. minden embernek van saját profilja névvel plusz jelszóval, úgyhogy mindenki bejelentkezik a használathoz aztán a végén ki, és jön a kövi ember. az lenne a kívánság, h a windows 10-es bejelentkezési ablak jegyezze meg a neveket (ott legyenek feldobva opcióként mindig), amire ha rákattintanak, már csak a jelszót kelljen ugye begépelni. jelen esetben nem ajánlja fel a felhasználóneveket a bejelentkezési ablak, és emiatt van némi kellemetlenkedés.

eddig azt próbáltam, hogy a secpol.msc-t megnyitva a local policyk között a security optionsben az interactive logon: don't display username at sign-in-t letiltottam (mondjuk nem értem, minek kell ide a dupla tagadás), ettől vártam a csodát. sajna nem működött, továbbra sem jegyzi meg a usereket.

vkinek vmi tippje van? köszi előre is.
Konkrétan nem csináltam még ilyet, de Google: "windows 10 remember users on login screen" Az első 3 találatnál 2-3 hasonló megközelítési módot is látok kicsit más beállításokkal. Az egyik biztos működhet, bár szerintem ha nem gyerekekről van szó akiknek még probléma a saját nevük leírása is esetleg, akkor biztonsági okokból jobb ha nincs ez bekapcsolva.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.06. 01:18:19

Nero. írta:
2020.10.05. 22:43:03
Mit szóltok, hogy elvileg eltörlik a hála pénzt?

Ha igen, akkor erősen tapsolom a döntést. Elképesztően gusztustalan dolognak tartottam, a Nyugaton elmeséled és azt hiszik hogy csak viccelsz.

Mondjuk nem tudom miért kellett hosszú évtizedeket várni vele.
A jókora fizetésemelés mondjuk említésre méltóbb szerintem, mint a hálapénz eltörlése. Az új bérekre most már nem igazán lehet azt mondani, hogy nem becsülik meg az orvosokat. Gyakorlatilag jobban fognak keresni mint egy mérnök vagy egy informatikus.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.05. 22:43:03

Mit szóltok, hogy elvileg eltörlik a hála pénzt?

Ha igen, akkor erősen tapsolom a döntést. Elképesztően gusztustalan dolognak tartottam, a Nyugaton elmeséled és azt hiszik hogy csak viccelsz.

Mondjuk nem tudom miért kellett hosszú évtizedeket várni vele.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.05. 10:23:38

srácok, infós jellegű kérdést intéznék hozzátok. elég egyszerű a gond, lehet csak én vok segg, h nem jöttem rá eddig a dolog nyitjára:

szóval adott egy számítógép, amit használ több ember. minden embernek van saját profilja névvel plusz jelszóval, úgyhogy mindenki bejelentkezik a használathoz aztán a végén ki, és jön a kövi ember. az lenne a kívánság, h a windows 10-es bejelentkezési ablak jegyezze meg a neveket (ott legyenek feldobva opcióként mindig), amire ha rákattintanak, már csak a jelszót kelljen ugye begépelni. jelen esetben nem ajánlja fel a felhasználóneveket a bejelentkezési ablak, és emiatt van némi kellemetlenkedés.

eddig azt próbáltam, hogy a secpol.msc-t megnyitva a local policyk között a security optionsben az interactive logon: don't display username at sign-in-t letiltottam (mondjuk nem értem, minek kell ide a dupla tagadás), ettől vártam a csodát. sajna nem működött, továbbra sem jegyzi meg a usereket.

vkinek vmi tippje van? köszi előre is.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.04. 18:17:22

johdepp írta:
2020.10.02. 18:32:03
Rinku írta:
2020.10.02. 18:10:34
Scrácok, valaki ért itt a tech dolgokhoz? Videó méretet szeretnék zsugorítani, anélkül, hogy minőséget vesztenék. Tudtok valami freeware-t ajánlani? Nézelődök már a google-ön, de hátha tudja itt valaki. Torrenten nézem, hogy 1080p-s filmet rakott fel valaki 1.36 GB nagyságban, nekem meg itt ül a drive-on pl. az Apokalipszis most 1080p-s verziója 10 GB nagyságban, aztán jó lenne kicsit összehúzni. Torrenten nem tudom felvenni a sráccal a kapcsolatot, így jobbára maradt a gugli és a kérdezősködés, de hát valamelyikőtök tudna segíteni. Köszi előre is! :)
Nem vagyok ekszpert a témában, de meglepne, ha lehetne érdemben lehúzni a videó méretéből anélkül, hogy a minősége rottyra ne menjen. Ha gondolod, hasonlítsd össze ugyanazt a filmet 10 és másfél gigás verzióban is, szerintem fel fog tűnni a különbség.
A videó fájl formátumában van a trükk általában. Azzal lehet nyerni sokat, mert egyes formátumok sokkal jobban "tömörítenek", de sajnos az én tudományom is itt áll meg.
A keresést szerintem úgy érdemes megközelíteni, hogy először is melyik az a formátum ami ilyen szempontból a legjobb, és utána pedig hogyan tudod a sajátodat úgy átalakítani.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.04. 13:21:45

gamerpapa írta:
2020.10.04. 10:14:28
Sziasztok srácok, van esetleteg ötletetek arra, hogy hol, vagy kitől érdemes a Fradi-Barcára jegyet venni? Azt olvastam, hogy szurkolói kártyával hamarabb tudsz pár órával jegyet venni. Érdemes beruházni egyre, lehet több jegyet is venni egy kártyával? Minden tippet köszi :)
Elvileg 7.000 jegy lesz elérhető a 30% miatt és csak hazai szurkolóknak, a bérletesek előnyt élveznek, ami 5.500 főt jelent. Kivéve, ha a második és harmadik meccset rendezheti a Puskásban a Fradi, akkor kb 20.000 jegy lesz. Ha igen, akkor valami csoda folytán lehet szerezni, ha a Groupiban lesz, akkor földi halandó esélytelen jegyre.

Nem lehet több jegyet venni egy kártyával.
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2020.10.04. 10:14:28

Sziasztok srácok, van esetleteg ötletetek arra, hogy hol, vagy kitől érdemes a Fradi-Barcára jegyet venni? Azt olvastam, hogy szurkolói kártyával hamarabb tudsz pár órával jegyet venni. Érdemes beruházni egyre, lehet több jegyet is venni egy kártyával? Minden tippet köszi :)
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.10.02. 18:32:03

Rinku írta:
2020.10.02. 18:10:34
Scrácok, valaki ért itt a tech dolgokhoz? Videó méretet szeretnék zsugorítani, anélkül, hogy minőséget vesztenék. Tudtok valami freeware-t ajánlani? Nézelődök már a google-ön, de hátha tudja itt valaki. Torrenten nézem, hogy 1080p-s filmet rakott fel valaki 1.36 GB nagyságban, nekem meg itt ül a drive-on pl. az Apokalipszis most 1080p-s verziója 10 GB nagyságban, aztán jó lenne kicsit összehúzni. Torrenten nem tudom felvenni a sráccal a kapcsolatot, így jobbára maradt a gugli és a kérdezősködés, de hát valamelyikőtök tudna segíteni. Köszi előre is! :)
Nem vagyok ekszpert a témában, de meglepne, ha lehetne érdemben lehúzni a videó méretéből anélkül, hogy a minősége rottyra ne menjen. Ha gondolod, hasonlítsd össze ugyanazt a filmet 10 és másfél gigás verzióban is, szerintem fel fog tűnni a különbség.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.10.02. 18:10:34

Scrácok, valaki ért itt a tech dolgokhoz? Videó méretet szeretnék zsugorítani, anélkül, hogy minőséget vesztenék. Tudtok valami freeware-t ajánlani? Nézelődök már a google-ön, de hátha tudja itt valaki. Torrenten nézem, hogy 1080p-s filmet rakott fel valaki 1.36 GB nagyságban, nekem meg itt ül a drive-on pl. az Apokalipszis most 1080p-s verziója 10 GB nagyságban, aztán jó lenne kicsit összehúzni. Torrenten nem tudom felvenni a sráccal a kapcsolatot, így jobbára maradt a gugli és a kérdezősködés, de hát valamelyikőtök tudna segíteni. Köszi előre is! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.09.30. 16:07:30

Atlantis írta:
2020.09.30. 15:28:08
Ti mit szóltatok a ma reggeli (ottani idő szerint kedd esti) amerikai elnökválasztási vitához?

Csak engem szomorít el végtelenül minden alkalommal amikor Trump valamilyen formában a nyilvánosság elé áll, hogy egy ilyen ember lehet a világ vezető nagyhatalmának az elnöke?
Nagyon úgy néz ki, hogy az érdemi eszmecserék korának leáldozott. Attól félek ilyen jellegű viták fogják átvenni világszerte a gyeplőt, ahol nem az számít ki az okosabb, hitelesebb, jobb szónok, hanem ki a hangosabb.

Az a tény, hogy abban az országban ahol Anglia után a legfontosabb a vezető pozícióban lévő emberek egészsége, két 70+os ember küzd a győzelemért, mondjuk már kifejezetten csak megnevettet :D
Számomra Trump beleillik a mai valóságshow-s világba. Ez 2020,nem az,amit 2020-nak szeretnél/szeretnék gondolni.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.30. 15:28:08

Ti mit szóltatok a ma reggeli (ottani idő szerint kedd esti) amerikai elnökválasztási vitához?

Csak engem szomorít el végtelenül minden alkalommal amikor Trump valamilyen formában a nyilvánosság elé áll, hogy egy ilyen ember lehet a világ vezető nagyhatalmának az elnöke?
Nagyon úgy néz ki, hogy az érdemi eszmecserék korának leáldozott. Attól félek ilyen jellegű viták fogják átvenni világszerte a gyeplőt, ahol nem az számít ki az okosabb, hitelesebb, jobb szónok, hanem ki a hangosabb.

Az a tény, hogy abban az országban ahol Anglia után a legfontosabb a vezető pozícióban lévő emberek egészsége, két 70+os ember küzd a győzelemért, mondjuk már kifejezetten csak megnevettet :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.26. 08:23:12

Leon írta:
2020.09.25. 23:38:52
Én pl bárhol járok bárkivel találkozok legyen az 18 éves suhanc vagy 70 éves .nyugdíjas borzasztóan unja már ezt az egészet.
Értem, szóval csak addig kell hinni valamiben / csinálni valamit / betartani a szabályokat, amíg nem unod meg.
Elképesztő megnyilvánulásaid vannak...

Mindenki más nem unja, sőt élvezi ezt az egész szitut.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.26. 08:21:18

És ezt alá is tudnátok támasztani számokkal, adatokkal, hogy mekkorákat kaszálnak ezen az online kereskedők, meg a gyógyszeripar? Utóbbi csak egy összeesküvés-elmélet, amit Gődényék terjesztenek már vagy ezer éve, hogy üldözi őket a gyógyszermaffia :D

Az előbbivel kapcsolatban meg csak annyit, hogyha gazdasági válság van, akkor az emberek nem költekeznek, tehát lényegében senki nincs, aki jól járna.

A The Numbers honlapján pl. eléggé jól látszik, hogy a DVD és BD rendelések nagyon durván bezuhantak idén.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.26. 03:15:49

Leon írta:
2020.09.25. 23:38:52
Az online kereskedők meg a gyógyszeripar óriásit kaszál ezen a felfújt hisztin ez nem vitás.
Én pl bárhol járok bárkivel találkozok legyen az 18 éves suhanc vagy 70 éves .nyugdíjas borzasztóan unja már ezt az egészet.
Persze van pár vaskalapos korona hívő (mint itt is 1-2 páciens) akiket az atyaúristen sem tud eltántorítani a meggyőződéséről de ez egy így van jól, minden hol van ellenzék. :mrgreen:
Svédországban meg a fehéroroszoknál sem történt tömeges kihalás csak a nyomorultak akik már amúgy is rottyon voltak megkapták a kegyelemdöfést.
Szánalmas ás fárasztó már ez az egész, jó lenne ha a világ vezetői felkarolnának már valami más témát amitől retteghetünk és rabszolgaként követhetjük a parancsaikat... \:D/
Azért tényleg kíváncsi vagyok,hogy az életet hogyan árazod be. Neked kell személyesen kórházba kerülnöd, esetleg egy családtagnak kell meghalnia,hogy ne felfújt hisztiként hivatkozz rá?
Unják emberek, vannak akik jól járnak? Igen, de ennek mégis mi köze bármihez is? Speciel én is jól jártam, HOból dolgozhatok közel a családhoz.


Csak az elgondolkodtató, mikor közvetlen munkatárs kerül kórházba, két lépcsős ismerős meghal stb.
Olaszországban is kitalált volt gondolom az egész,hogy magatehetetlen embereket a kórházi folyosón kezeltek, meghogy daganatos betegek alapvető ellátáshoz se fértek hozzá.
Én tényleg nem kívánok senkinek rosszat,halált különösen nem, de elkeserítő,hogy sokan csak ebből értetek. Akkor meg jön a sírás persze, mint a részeg tini sofőrtől,hogy ő nem akarta kinyírni a barátait.
Pataky Attilának és kollégájának is intenzív osztályra kellett kerülnie,hogy visszavegyen a háttérhatalmazásból és a "csak egy nátha" emlegetésből. Megjegyzem, tőle nagyon szokatlan módon gyakorolt önkritikát.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.09.25. 23:38:52

Az online kereskedők meg a gyógyszeripar óriásit kaszál ezen a felfújt hisztin ez nem vitás.
Én pl bárhol járok bárkivel találkozok legyen az 18 éves suhanc vagy 70 éves .nyugdíjas borzasztóan unja már ezt az egészet.
Persze van pár vaskalapos korona hívő (mint itt is 1-2 páciens) akiket az atyaúristen sem tud eltántorítani a meggyőződéséről de ez egy így van jól, minden hol van ellenzék. :mrgreen:
Svédországban meg a fehéroroszoknál sem történt tömeges kihalás csak a nyomorultak akik már amúgy is rottyon voltak megkapták a kegyelemdöfést.
Szánalmas ás fárasztó már ez az egész, jó lenne ha a világ vezetői felkarolnának már valami más témát amitől retteghetünk és rabszolgaként követhetjük a parancsaikat... \:D/
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.25. 17:34:28

Összekeverted a kollégát velem. Nem falra hányt borsó amit írtok, olvasom a topikot rendszeresen. Elfogadom az érveidet, felfogom hogy veszélyes a vírus, azzal van problémám amennyire túl van fújva a dolog.
Például ki járt vele jól? Amazon-Jeff Bezos, Kína, a legnagyobb nyertesei az egésznek. Az Amazonban dolgoznak ismerőseim, annyi munkájuk van egész évben mint karácsonyi szezonban. Minden Kínából megy oda, a maszkok is, egy napra nem zártak be lockdown alatt.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.25. 17:14:24

dévid villa:
Nem vagyok jogász, de a gyilkosságra való felbújtás nyilván kimerítí a btk. sértés fogalmát. Nem keverendő össze azzal, hogy valaki egy álláspontot közöl nyilvánosan és arra ráhúzzuk, hogy a szavai által sokan 8 napontúli sérülést szenvednek. Annyira meg semmiképp nem keverendő, mint amennyire Te kevered a hau30-at a Barca_10-vel. Értelek és igazad van sok szempontból, de nem minden fekete,vagy fehér ebben a covidos történetben. Óvatosnak kell lenni. Mindenki tegye meg a magáét, de ne a félelem befolyásoljon a döntéseinkben. Akkor már tévúton járunk!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.25. 16:31:36

hau30 írta:
2020.09.25. 14:55:48
dévid villa írta:
2020.09.25. 14:12:43
LG írta:
2020.09.25. 13:47:55
Úgy gondolom, érdemes elolvasni ezt a véleményt is:

https://tibiatya.blogstar.hu/2020/09/25 ... 8WOIoCHahQ
A törlés pedig azért jogos, mert akár tetszik akár nem, emberéleteket veszélyeztetett az a csoport. Egy normális jogállamban börtönben kellene lennie a két jómadárnak, nemcsak a csoportjait törölgetni.
Ezt Te sem gondolod komolyan, hogy ilyenért sittre kéne tenni valakit. Még, ha I love Gödény pólóban lévő emberek tömegeit kell majd eltemetni, akkor is túlzás amit írsz.
Mond valaki valamit és aki akarja levonja belőle a megfelelő következtetéseket. Az embernek jogában áll józanul gondolkodni és jogában áll egysejtűként is viselkedni. És itt most nem a covid tagadó vs covid hívőkről beszélek, mint ahogy tibiatya blog bejegyzése sem.
Holnaptól "fenn" kijelentik, hogy nemzetellenes, ha nyilvánosan becsmérled a stadionépítést, mert tulajdonképpen ezzel a nemzeti törekvéseket fikázod és, ha Te szavaid által egyre többen lesznek, akkor Te veszélyes elem vagy, hiszen szítod az embereket a nemzet ellen! Menjél szépen pihenj 2-3 évet. Fűtés, kaja lesz! Kb. ez is lehetne akkor a Te felfogásod szerint?
Nem értek egyet a covidos véleményeiddel, de ez nem jelenti azt, hogy nem tartom tiszteletben. Hogy is ítélhetnélek el, így ismeretlenbe. Te se ítélkezz! Hidd el hosszabb távon Te is jól jársz!
Tehát a te logikáddal élve, az sem bűncselekmény, ha valaki felbujt valakit egy gyilkosságra, mert hát az illetőnek megvolt a lehetősége józanul gondolkodni? Na, szerintem ezt te nem gondoltad át komolyan.

Egyébként jogilag, amit Gődény csinál, 8 napon túl gyógyuló testi sértés okozására irányuló nem szándékos cselekedet. Amiért szabadságvesztés jár.

hau30 írta: Betegség, halál, háború. Mindig ezek voltak a legnagyobb bizniszek mióta világ a világ. A covid is csak biznisz. Bizonyos vállalatok, kormányok nagyon jól jártak vele, mások kevésbé. Az 1 millió haláleset rossz vicc, 8 milliárdan vagyunk, vegyél ki egy kancsó vizet az óceánból, senkinek nem tűnik fel.
Javaslom, hogy olvasd vissza a topikot, mert kicsit úgy tűnik, mintha falra hányt borsó lett volna az összes hozzászálás számodra.

Egyébként konkrét példát tudsz mondani, hogy mely kormányok és vállalatok jártak jól?
Azt látom, hogy Gődény papa jól járt, mert a tudománytalan demagógiájával sikeresen növelte a követői számát
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.25. 15:14:33

Betegség, halál, háború. Mindig ezek voltak a legnagyobb bizniszek mióta világ a világ. A covid is csak biznisz. Bizonyos vállalatok, kormányok nagyon jól jártak vele, mások kevésbé. Az 1 millió haláleset rossz vicc, 8 milliárdan vagyunk, vegyél ki egy kancsó vizet az óceánból, senkinek nem tűnik fel.
Elhiszem hogy létezik de azt nem hogy ennyire veszélyes az erős, fiatal szervezetre.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Válasz küldése