Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.09. 13:40:39

hajnesz írta:
2020.10.09. 12:00:20
menczel írta:
2020.10.08. 18:42:17
Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
Szerintem is ez csak egy érzelmi alapon íródott cikk, ahol a kollégát zavarta, hogy nem mindenki Messi fan, és valakik őt is okolták az elmúlt évek eseményeiért. Ki fog bocsánatot kérni Messitől? Mikor fog ő bocsánatot kérni tőlünk, szurkolóktól? Mi a Barcelonának szurkolunk, és nem Messinek.
Ez a legelvakultabb rajongói vélemény, commentben nem lenne vele semmi gond, címlapon a csúsztatásokkal együtt már kicsit gáz valóban. Azt is a vakrajongók kifelejtik, pedig úgy teljes a dolog, hogy Messi azt állítja, jelezte, hogy nyáron elmenne - ez vagy így volt, vagy nem. De akkor miért nyilatkozta le töbször is, hogy marad és maradni akar? Az egész Messi ügy nagyon kusza és csak az biztos, hogy Messi IS nyakig sáros benne. Semmiféle lejáratókampány nem kellett, megtette ezt maga. Olyan bocsánatkérés jár Messinek, amit maga is adott, hónapokkal megkésve: Ha hibáztam volna(de nem) hát akkor bocsi. Ha Messi célja Barto megbuktatása lenne, azt ezerszer megtehette volna.
Amúgy nem baj, hogy nem akarta megbuktatni, mert nem ez a dolga, csak fárasztó, hogy böfög egyet és ezt megpróbálják egyesek hősi csatakiáltásnak elhitetni másokkal.

Én egyébként Messinek is szurkolok, de a 3 évvel ezelőtti játékának, a nevének nem. Barcának azért kicsit a nevének is(ez is elvakultság, de a szurkolás egy ponton azért mindig erről szól..)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.10.09. 12:00:20

menczel írta:
2020.10.08. 18:42:17
Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
Szerintem is ez csak egy érzelmi alapon íródott cikk, ahol a kollégát zavarta, hogy nem mindenki Messi fan, és valakik őt is okolták az elmúlt évek eseményeiért. Ki fog bocsánatot kérni Messitől? Mikor fog ő bocsánatot kérni tőlünk, szurkolóktól? Mi a Barcelonának szurkolunk, és nem Messinek.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.09. 10:47:51

menczel írta:
2020.10.08. 18:42:17
Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
Nekem komplett cikk furcsa.
Eleje: kérjenek bocsánatot azok akik szerint Messi irányít a klubbon belül, szvsz túlnőtte a klubbot.
Vége: Igazából Messinek köszönhetjük az elnök eltávolításának lehetőségét is, szvsz nagyobb hatalma van mint bárkinek (hiszen 3 csúfos BL kizúgás, pénzmosás, I3 Ventures semmi más nem volt elég)
Én: What? :D

Vagy:
Sokan voltak ugyanis, akik a híres burofax után különböző platformokon támadást indítottak a klub történelmének talán legfontosabb és legjobb játékosa ellen.
Aztán felsorol ezernyi régebbi dolgot ami semmilyen összefüggésben nincs a "híres burofax"-al.

Ez a cikk szerintem egy nagyon alacsony színvonalú, színtisztán érzelmi alapú vélemény kinyilvánítás.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2020.10.08. 18:42:17

Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.08. 14:16:27

defender3 írta:
2020.10.08. 10:24:05
Atlantis írta:
2020.10.06. 09:57:35
Az orvosok béremelésének nagyon örülök, bár azért egyből árnyalja a dolgot ugye ez a több lépcsős dolog, illetve a mérnöki/informatikai fizetéseket maximum vidéken ugorja csak meg egyelőre, de az irány mindenképp pozitív!
Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Egyetértek, de nem csak a szakmával képtelenek vitára, hanem a józan paraszti ész is hiányzik. Egyik oldalon van az orvos illetve a kamara, ami képviselné őket. Ez oké, nyilván az az érdekük, hogy a leglazább feltételek mellett a legtöbb pénzt kihozzák a dologból. De ott a másik fél, a beteg, akit attólmég nem fognak jobban kezelni, mert az orvos lecseréli a suzukit mercire. Tehát egy három szereplős vitának és a végén egyezségnek kéne lennie, orvos, állam és ebteg közt, de egyelőre csak állam van.
Én, ha orvosokra gondolok, nagyon felemás a véleményem és biztos vagyok benne, hogy a többség is így van ezzel. Van orvos, aki a beteg miatt két hét alatt kiolvas egy kis könyvtárnyi könyvet, hogy igazolja a feltételezését és tudjon érdemben segíteni a betegnek és van olyan orvos, aki hónapokig kálciumkúrára fogja a beteget, mert allergiára gyanakszik(!!) aztán végstádiumban derül ki, hogy leukémia. És emberi oldalról ugyanígy óriási a szórás. És akkor nem beszéltünk a rendszerszintű problémákról, akár csak a háziorvoslás terén, az ami 100 éve innovatív volt, az ma egy nagyon káros gyakorlat. Illetve most az a háziorvos keresne milliókat, aki a kezdődő tüdőgyulladásos beteget másfél óráig váratja tíz másik beteg gyűrűjében és közben hallod az idős nénivel folytatott kedves beszélgetését, kávéspoharak csörömpölését, ahogy a cukrot keveri el.. (Fontos, hogy idős emberek lelkével is foglalkozzon szakorvos, csak nem a kényelmes háziorvosnak kéne és pláne nem úgy és akkor, hogy tele a rendelő aktívan beteg, egymást is fertőző emberrel).
Amúgy az orvosok egyénileg és a rendszer is elég jól és objektíven mérhető lenne, a pénzek elosztásának egy részét nyugodtan lehetne mérésekhez és teljesítményekhez kötni. Csak jujjujj, az állami őskövületi rendszerekben a teljesítmény, hatékonyság emlegetése is már sírást okoz.
Oktatásnál majdnem ugyanez a helyzet. Legjobb mikor elküldenek pár tanárt meg oktatásért felelős embert Finnországba tanúlmányútra, hogy a magyar oktatás reformjait kidolgozzák. Aztán kiderül, hogy egyik sem tud angolul, szóval az előadásokból semmit nem értenek, lényegében állami pénzen eleszegetnek pogácsákat meg megnéznek egy-két múzeumot.
Ma sajnos sok esetben nem a szakma krémje az oktató itthon, sőt és azok, akik változást hozhatnának ha akaratuk lenne is, teljesen alkalmatlanok a feladatra.
Nagyon sok reform és átszervezés kellene és persze pénz is, de önmagában, hogy pénzzel tömünk ki fogalmatlan orvos őskövületeket, vagy nem gyereket, csak tantárgyat oktató(de azt is rosszul) tanárokat, nem lesz semmi se jobb sajnos.
És hiába keresnek milliókat az említettek, így is fizetve minden adót, ha komoly bajod van mehetsz magánorvoshoz és viheted a gyerekedet (ha van lehetőséged) korszerűbb magán/alapítványi iskolába.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.08. 14:09:28

Atlantis írta:
2020.10.08. 14:00:06

Igen, ez amúgy érdekes, hogy így pár nappal később hogy elkezdte mindenki átolvasni a konkrét szövegezését a javaslatnak hirtelen kibukott hogy valójában 10ből 9 egészségügyi szakszervezet ezt nem találja elfogadhatónak/fenntarthatónak. Szóval felveti a kérdést, hogy akkor a kormány kivel is egyeztetett a kidolgozáskor, és kiknek a javaslatai alapján készült el? :D
Ugyan ez volt a pedagógus bértáblánál is.
Szakszervezetek közül egyel megegyeztek róla, a többivel le sem ültek, aztán mosták kezeiket.
Meg persze ment a “teljes szakmai támogatottság” duma.
Annyira unalmasan, egysíkúan politizálnak és kommunikálnak, hogy előre ki lehet már találni mit mondanak majd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.08. 14:00:06

dévid villa írta:
2020.10.08. 10:39:33
defender3 írta:
2020.10.08. 10:24:05

Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Csak felfelé lehet eltérni a végleges, elfogadott törvény szerint: https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/egy ... 14995.html
Igen, ez amúgy érdekes, hogy így pár nappal később hogy elkezdte mindenki átolvasni a konkrét szövegezését a javaslatnak hirtelen kibukott hogy valójában 10ből 9 egészségügyi szakszervezet ezt nem találja elfogadhatónak/fenntarthatónak. Szóval felveti a kérdést, hogy akkor a kormány kivel is egyeztetett a kidolgozáskor, és kiknek a javaslatai alapján készült el? :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.08. 10:39:33

defender3 írta:
2020.10.08. 10:24:05
Atlantis írta:
2020.10.06. 09:57:35
Az orvosok béremelésének nagyon örülök, bár azért egyből árnyalja a dolgot ugye ez a több lépcsős dolog, illetve a mérnöki/informatikai fizetéseket maximum vidéken ugorja csak meg egyelőre, de az irány mindenképp pozitív!
Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Csak felfelé lehet eltérni a végleges, elfogadott törvény szerint: https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/egy ... 14995.html
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2020.10.08. 10:24:05

Atlantis írta:
2020.10.06. 09:57:35
Az orvosok béremelésének nagyon örülök, bár azért egyből árnyalja a dolgot ugye ez a több lépcsős dolog, illetve a mérnöki/informatikai fizetéseket maximum vidéken ugorja csak meg egyelőre, de az irány mindenképp pozitív!
Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.06. 21:03:19

daffy írta:
2020.10.06. 19:28:14
nekem a napi munkám része az országban való utazás. egy tehergumi szerelőt Mosonmagyaróvárra 1500 nettóért óránként nem lehet találni (értsd szó szerint,mert másfél év hirdetés után is csak dolgozni nem akaró,alkoholista,stb jelentkezett),míg ugyanezért Miskolcon 2 utcányit állnak sorban a jelentkezők.
Ennek egyszerű oka van, kevés az 1500 Ft Óváron.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.10.06. 19:28:14

nekem a napi munkám része az országban való utazás. egy tehergumi szerelőt Mosonmagyaróvárra 1500 nettóért óránként nem lehet találni (értsd szó szerint,mert másfél év hirdetés után is csak dolgozni nem akaró,alkoholista,stb jelentkezett),míg ugyanezért Miskolcon 2 utcányit állnak sorban a jelentkezők.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.10.06. 18:47:28

Vidéken úgy gondolom már teljesen más, és sokkal nehezebb a helyzet ilyen szempontból. Kevesebb a választási lehetőség, és emiatt a fizetések sincsenek akkora versenyben.
Jaja, ez így van. Tavaly ősszel én is vidéken nézelődtem először munka után, de egy hónap próbálkozás után meguntam, hogy összesen egy helyre tudtam beadni az önéletrajzomat, onnan se jött visszajelzés.

Amikor Pesten kerestem melót, egy hét alatt kb. 20-30 megkeresésem volt, szóval volt miből válogatni. Plusz ugye a fizu is bőven jobb, mint otthon lett volna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.06. 18:08:18

törit és angol tanitok, de angol tanári diplomám nincs. törire magantanulonak meg senki nem megy. ez egy rém egyszeru tantargy, csak magolni kell, ezért senki nem fog oranként 4-5e ftot kifizetni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.06. 17:06:38

Szerintem a lehetőségek terén nagyon sokat nyom latba az, hogy ki hol lakik.

Budapesten azért a rengeteg multi miatt ha van diplomád és beszélsz angolul, akkor már mindenféle irodai munkára felvesznek simán (support, call center, asszisztens), de sokszor még az sem kell.
Akkor ugye ott van az Aldi, Lidl, és egyéb láncok, bolti eladó, ellenőr, biztonsági őr, ahova szintén nem kell képzettség a legtöbbször, ami csak hirtelen eszembe jut, meg hát a vendéglátás amikor éppen nincs covid. Szóval Budapesten azért úgy gondolom teljesen más a helyzet, mint mondjuk Szolnokon, vagy Szekszárdon. Itt a rengeteg iskola és egyetem miatt magántanárokra is például sokkal nagyobb az igény.

Vidéken úgy gondolom már teljesen más, és sokkal nehezebb a helyzet ilyen szempontból. Kevesebb a választási lehetőség, és emiatt a fizetések sincsenek akkora versenyben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.06. 16:51:19

Sanama írta:
2020.10.06. 16:40:43

Én pl. pont jártam törire, érettségi előtt 1-1,5évvel kezdtem el, hogy normálisan felkészüljek. A tanár pedig fullon volt, akihez mentem, csak törivel.
Te pont jártál, most te lennél a 10ből 1.
Max emelt szint miatt mennek el töriből magántanárhoz, de nálunk kb egyre kevesebb emelt szintes van töriből. (Érthető okból, pedig amúgy a legkönnyebb)

Nekem tavasszal 3-4 volt eddig, ez a max, más töritanárok nem is magánoznak mert felesleges 1-2 tanuló miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2020.10.06. 16:40:43

csababarca írta:
2020.10.06. 16:28:34
Sanama írta:
2020.10.06. 16:22:37

Magánórák? Pusztán kiváncsiság. 10évvel ezelőtt, nálunk gimiben kb. nem volt olyan tanár aki délután ne tartott volna különórát. És már akkor is ezek alsóhangon 5ezer/óra.
Nem tudom mit tanít veb, de pl törire egyáltalán nincs kereslet ilyen szinten, max érettségi előtti időszakban, ott én pl tartok, de nem 5ért.

Nyelv, matek, ezek a tanárok vannak jó helyzetben, rogyásig vannak magánokkal.
Én pl. pont jártam törire, érettségi előtt 1-1,5évvel kezdtem el, hogy normálisan felkészüljek. A tanár pedig fullon volt, akihez mentem, csak törivel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.06. 16:28:34

Sanama írta:
2020.10.06. 16:22:37

Magánórák? Pusztán kiváncsiság. 10évvel ezelőtt, nálunk gimiben kb. nem volt olyan tanár aki délután ne tartott volna különórát. És már akkor is ezek alsóhangon 5ezer/óra.
Nem tudom mit tanít veb, de pl törire egyáltalán nincs kereslet ilyen szinten, max érettségi előtti időszakban, ott én pl tartok, de nem 5ért.

Nyelv, matek, ezek a tanárok vannak jó helyzetben, rogyásig vannak magánokkal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.06. 16:24:17

@Atlantis, @Olcha köszi a segítséget és a tippeket. Gugliztam én is, de vhogy eddig nem jöttek be a lehetőségek. Ezt az Olcha által berakott tippet majd még kipróbálom
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2020.10.06. 16:22:37

visca el barca írta:
2020.10.06. 15:54:11
recrea írta:
2020.10.06. 12:00:10
Ti hogy tudtok megélni ennyi pénzből? Értem én, h hivatás, és sokra tartom a pedagógusokat, de mi lesz később, ha lesz gyerek, betegség, nyugdíj?
Ugy haver, hogy tanari diplomaval vagy tanitasz netto 180ert, vagy elmesz egy gyarba 3 muszakba 200ert, cserebe nincs eleted. Mas munkanlehetoseg nincs.

Parom még ennyit sem keres, neki netto 120 a fizuja, csaladival, gyerektartassal 160. Mi 3an elunk 340bol egy honapig, ugy, hogy ebbol 100 elmegy hitelre.

Ez van.
Magánórák? Pusztán kiváncsiság. 10évvel ezelőtt, nálunk gimiben kb. nem volt olyan tanár aki délután ne tartott volna különórát. És már akkor is ezek alsóhangon 5ezer/óra körül mozogtak.

Nem azért kérdezem, mert azt gondolom, hogy ez normális, vagy ilyesmi. Hanem a gyári munka mellett ez is alternatíva, és érdekel a véleményed, hogy csinálod vagy nem, ha nem akkor miért nem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.06. 15:54:11

recrea írta:
2020.10.06. 12:00:10
Ti hogy tudtok megélni ennyi pénzből? Értem én, h hivatás, és sokra tartom a pedagógusokat, de mi lesz később, ha lesz gyerek, betegség, nyugdíj?
Ugy haver, hogy tanari diplomaval vagy tanitasz netto 180ert, vagy elmesz egy gyarba 3 muszakba 200ert, cserebe nincs eleted. Mas munkanlehetoseg nincs.

Parom még ennyit sem keres, neki netto 120 a fizuja, csaladival, gyerektartassal 160. Mi 3an elunk 340bol egy honapig, ugy, hogy ebbol 100 elmegy hitelre.

Ez van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.06. 15:43:52

gyereket is szeretnék/szeretnénk, de egyelőre nem fér bele.
sajnálom ha Budaházy Edda meg Duró Dóra féle észlények ebben nem hisznek, de kell egzisztencia gyerekeket felnevelni.
majd talán 3-4 év múlva.
Na ebben erősen egyet értünk

Én azt látom hogy a mostani fiataloknak egyszerűen lövésük sincs hogy igazából mennyibe is kerül egy gyerek (nyilván nem így nézi az ember) de akkor is rengeteg kiadással és lemondással jár.

Én még az angliai fizetésemmel is kétszer meggondolnám hogy akarok-e gyereket, nem hogy havi 250el.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.06. 15:24:02

A legtöbben úgy tudják kihozni, hogy
a) szerencséjük van és a család által van saját lakás, esetleg otthon laknak
b) nem bérelnek ki egy egész lakást, hanem csak szobát és reménykednek benne hogy normális lakótársuk lesz (ha nincs egy ismerős akivel együtt keresnek)

Sőt, van ahol még a szobatársat is bevállalják, csak hogy kijöjjenek a hó végén. Félretétel csak minimális, saját lakás csak akkor esélyes ha lesz párjuk és együtt fel tudnak már venni elég hitelt. Ez a magyar valóság.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.06. 14:16:05

Nero. írta:
2020.10.06. 13:57:02

Ja ezen sokszor elgondolkodom (nem rosszindulatból) hogy azok akik ilyen 2-230 körül keresnek azok hogy tudnak jó életszinvonalon élni? Ma már egy kiadó lakás 120+rezsi, hitel se kevesebb. De még nem ettél nem ittál, minden hónapban van váratlan kiadás, BKV bérlet vagy autót fent tartani stb. stb. stb.

Ezért húzom halasztom a hazajövetelt.
magyar emberek fele ennyit keres max, hiába mutatnak más a statisztikák.

én is csak azért nem halok éhen valószínűleg, mert még otthon lakok, bár most végre folyamatban van a telek vásárlás (arra elmegy a megspórolt pénzem egy része), aztán meg tavaszra ha megkapom a hitelt akkor építkezés.

gyereket is szeretnék/szeretnénk, de egyelőre nem fér bele.
sajnálom ha Budaházy Edda meg Duró Dóra féle észlények ebben nem hisznek, de kell egzisztencia gyerekeket felnevelni.
majd talán 3-4 év múlva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.06. 13:57:02

recrea írta:
2020.10.06. 12:00:10
Ti hogy tudtok megélni ennyi pénzből? Értem én, h hivatás, és sokra tartom a pedagógusokat, de mi lesz később, ha lesz gyerek, betegség, nyugdíj?
Ja ezen sokszor elgondolkodom (nem rosszindulatból) hogy azok akik ilyen 2-230 körül keresnek azok hogy tudnak jó életszinvonalon élni? Ma már egy kiadó lakás 120+rezsi, hitel se kevesebb. De még nem ettél nem ittál, minden hónapban van váratlan kiadás, BKV bérlet vagy autót fent tartani stb. stb. stb.

Ezért húzom halasztom a hazajövetelt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.06. 12:29:21

recrea írta:
2020.10.06. 12:00:10
Ti hogy tudtok megélni ennyi pénzből? Értem én, h hivatás, és sokra tartom a pedagógusokat, de mi lesz később, ha lesz gyerek, betegség, nyugdíj?
Én 7 éve nyaranta az éves fizumat megkerestem, félre van téve a nagy része.
Emellett nyilván nem csak ezzel keresem a kenyerem.

Mert ebből a pénzből megélni nem lehet, ha a bruttót kapnám kézhez még az se biztos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése