Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.27. 11:17:19

A Mundo most azt írja, hogy ha nem sikerül télen bezsákolni Depayt akkor Koeman Malen-t hozná az Eindhovenből.
Nem nagyon ismerem a srácot, de legalább posztra érkezhetne.

Bár lassan kezd déjá vu-m lenni, Van Gaal-nál is így kezdődött.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.16. 21:53:16

Nero. írta:
2016.05.31. 10:31:42
Egy szép napon majd arra ébredünk l, hogy akkora anyagi pácban vagyunk mint a Milan, és a sorsunk is hasonló lesz ha nem változnak meg a dolgok. :evil:
2016ban irtam ezt a hozzaszolast, nagyon sajnalom hogy igazam lett. Akkor meg kivoltam rohogve ezert.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.10.09. 14:00:19

Subinho írta:
2020.10.09. 10:22:14
Nos, vége az átigazolási időszaknak. Nem nagyon szóltam hozzá az igazolásokhoz, megvártam mi lesz belőle. Nem túl megnyugtató a helyzet. Nézzük (bocs ha kicsit hosszú leszek).

1. Artur-Pjanic csere. Artur fiatal, labdabiztos játékos, szerintem a jelenlegi felállással De Jong-gal párban jó lehetett volna, de kellett a kozmetikázás, így kaptunk helyette egy idősebb játékost, akinek igazából nem a posztja De Jong mellett (vagyis Busquets helyett). Meglátjuk, ne törjünk pálcát már előre felette...
2. Rakitic, Vidal: borítékolható volt a távozásuk, de ingyen/bagóért? Inkább no comment....
3. Suarez: ettől többet érdemelt volna. Szerintem meg lehetett volna próbálni egy fizetés csökkentést és cserének maradhatott volna. Most az Atletinél kb. fele annyit keres, ha jól tudom. Ennyiért maradhatott is volna.
4. Semedo/Dest: egyrészről sajnálom, másrészről nagyon nem fog hiányozni. Tipikusan, ha marad, lehet használni, ha megy, akkor megleszünk nélküle is. Dest remélem beválik, mert Roberto nem jobb hátvéd, sose volt. Kb. csere középpályás. Bízom benne nagyon.
5: Umtiti: nem hiszem el, hogy nem lehet kivágni a csapatból. Gyakorlatilag otthon ül és kapja a nagy zsugát évek óta. Mintha nyugdíjba ment volna. Azonnal felbontanám a szerződését, még ha fizetni kéne neki, akkor is. Senki nem fogja megvenni, nem hülye ennyire senki.
6. Dembelé: 3 éve itt van, jó ha volt vagy 4-5 jó meccse (jó indulattal), a 3 évből kb. 2 és felet sérült volt, semmi, de semmi szükség nincs rá, bármekkora - állítólagos - tehetség, főleg, hogy van egy igazi tehetségünk: Fati. Az meg főleg vérlázító, hogy a MU állítólag vitte volna és abból a pénzből lehetett volna megvenni Depayt... Bármennyiért eladnám, nincs mese. 100 misit soha nem fogunk kapni érte (soha nem is ért ennyit!) de még felét sem. Ha 20-30-ért vinné valaki, akkor vigyék. Főleg, hogy Depayt már 20-ért adta volna a Lyon.
7. Depay: sokat olvastam itt a fórumon, hogy minek ő ide... Nos, nagyon egyszerű! Ő tud focizni. Értem ez alatt, hogy kimenni a pályára és focizni, szemben Dembelével, aki meg nem képes erre. Melyik a jobb, egy tehetséges, baromi drága játékos, aki állandóan sérült, nem lehet rá számítani, vagy egy közepesen tehetséges, akit viszont lehet használni? Költői kérdés. Oda kellett volna állni Dembelé elé, hogy elmész és kész. Arturnál ezt meg tudták oldani? Ő sem akart elmenni...
8. Braitwait (vagy ki): Ha valakire, akkor rá semmi szükség. játszik kb. 5x a szezonban, lő 1 gólt, kb. ennyi. 18 misi volt. Csak mellékesen, a Koeman által kért Depay 20 lett volna... Cserélni kellett volna, vagy eladni féláron (az is sok lett volna érte, soha nem ért 18 misit).
9. Coutunho: nekem üde színfolt, a helyén játszik, látni rajta, hogy akar, kéri a labdát, nekem eddig tetszik.
10. Griezman: nem érzi a 9-es helyet, mert nem 9-es. Tavaly nem ment neki bal oldalon, most miből gondoltuk, hogy jobbon fog menni neki? Még rosszabb. Ő is 120 millió volt és csak szenvedés van vele. Dembelével és Braitwait-tel együtt kerültek ha jól számolom cirka 240 millióba!!!
Busquets: még mindíg ott van a pályán minden meccsen!!! Nem azt mondom, hogy Suarezesen zavarjuk el, de kb. neki a padon lenne a helye. Az egyik legnagyobb legendával, Xavival megtették ezt és nem volt belőle probléma. No comment ez is...
11. A végére maradt Messi. Kíváncsi vagyok mi lesz vele. Tényleg el akar menni vagy csak az volt a cél, hogy megkavarja az álló vizet és felnyissa a szurkolók szemét? Remélem ez utóbbi és végre történik valami!!!
semmi különös, csak egy kissé más vélemény:
Artur....éppen, hogy nem játszatnám DeJong-al, két hátra-forgó, játék lassító már túl sok, baj volt a kondijával végig emellett tény a pénzügyi kényszer ez nálam elmegy kategória
Rakitic kiöregedőben, Vidal pedig pénzt követelt.... ismert, hogy ebben van a legnagyobb gáz (bértömeg) gondolom ez lehetett az ok.
Suarez ? biztos, hogy nem tudjuk a valós okokat! Koemann az lehetett volna de mint kiderült nem ő volt .... a két haver együtt készült dobbantani?! csak aztán Messi elszúrta egy banális hibával.....nem tudom, amúgy Suarez megérett a távozásra az pedig hogy maradt volna e ? nincs róla infó ahogy arról sem, hogy próbálkoztak e vele.
Semédo/Dest az edző okán, elmegy
Umtiti... tanult a töröktől!! igen is ki lehet lébecolni évekig meló nélkül.... túl egyszerű hogy Bartó bűnöző, Abidal analfabéta..... nem vagyok bennfentes, gőzöm sincs hogy lehet e olyan szerződést kötni manapság amiben a játékosnak nincsenek jogai..... megjegyzem nekem is kinyílik a bicska.. az ilyesmiért de mégsem gondolom, hogy ez szimpla ostobaság lenne. ráadásul nála ez előzmény nélküli volt anno.....
Braitw... eleve cserének vették, drágán de gyorsan kellett....vagy ennyire tellett tőlük ezt alá írom.
Dembi... drágán vették az valószínű a többi ami azután jött mit is mondjak...? pech.
Messiről már írtam, szerettem a játékát, amit most látok belőle az már nem ok. de becsülnöm annyira, hogy még reménykedem egy jobb focira .
az még érdekes itt, hogy beszélünk a Covid-hatásró (néhány százmilliós bukta!) meg hogy Bartót (a bűnözőt!) lecsukni, de simán reklamáljuk, hogy a dolgok miért nem így meg úgy mennek!
miért nem hozzák ezt, miért nem viszik azt.....talán mert nem adják vagy éppen a kutyának sem kel.
a dolgok ennél kissé bonyolultabbak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.09. 12:27:41

Összeállt az utóbbi 15 év talán legtörékenyebb Barca kerete....sokat ne várjunk....
Szerencsés esetben talán lehet néhány fiatal, akik köré az új vezetés majd elkezdhet tervezgetni
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.09. 10:22:14

Nos, vége az átigazolási időszaknak. Nem nagyon szóltam hozzá az igazolásokhoz, megvártam mi lesz belőle. Nem túl megnyugtató a helyzet. Nézzük (bocs ha kicsit hosszú leszek).

1. Artur-Pjanic csere. Artur fiatal, labdabiztos játékos, szerintem a jelenlegi felállással De Jong-gal párban jó lehetett volna, de kellett a kozmetikázás, így kaptunk helyette egy idősebb játékost, akinek igazából nem a posztja De Jong mellett (vagyis Busquets helyett). Meglátjuk, ne törjünk pálcát már előre felette...
2. Rakitic, Vidal: borítékolható volt a távozásuk, de ingyen/bagóért? Inkább no comment....
3. Suarez: ettől többet érdemelt volna. Szerintem meg lehetett volna próbálni egy fizetés csökkentést és cserének maradhatott volna. Most az Atletinél kb. fele annyit keres, ha jól tudom. Ennyiért maradhatott is volna.
4. Semedo/Dest: egyrészről sajnálom, másrészről nagyon nem fog hiányozni. Tipikusan, ha marad, lehet használni, ha megy, akkor megleszünk nélküle is. Dest remélem beválik, mert Roberto nem jobb hátvéd, sose volt. Kb. csere középpályás. Bízom benne nagyon.
5: Umtiti: nem hiszem el, hogy nem lehet kivágni a csapatból. Gyakorlatilag otthon ül és kapja a nagy zsugát évek óta. Mintha nyugdíjba ment volna. Azonnal felbontanám a szerződését, még ha fizetni kéne neki, akkor is. Senki nem fogja megvenni, nem hülye ennyire senki.
6. Dembelé: 3 éve itt van, jó ha volt vagy 4-5 jó meccse (jó indulattal), a 3 évből kb. 2 és felet sérült volt, semmi, de semmi szükség nincs rá, bármekkora - állítólagos - tehetség, főleg, hogy van egy igazi tehetségünk: Fati. Az meg főleg vérlázító, hogy a MU állítólag vitte volna és abból a pénzből lehetett volna megvenni Depayt... Bármennyiért eladnám, nincs mese. 100 misit soha nem fogunk kapni érte (soha nem is ért ennyit!) de még felét sem. Ha 20-30-ért vinné valaki, akkor vigyék. Főleg, hogy Depayt már 20-ért adta volna a Lyon.
7. Depay: sokat olvastam itt a fórumon, hogy minek ő ide... Nos, nagyon egyszerű! Ő tud focizni. Értem ez alatt, hogy kimenni a pályára és focizni, szemben Dembelével, aki meg nem képes erre. Melyik a jobb, egy tehetséges, baromi drága játékos, aki állandóan sérült, nem lehet rá számítani, vagy egy közepesen tehetséges, akit viszont lehet használni? Költői kérdés. Oda kellett volna állni Dembelé elé, hogy elmész és kész. Arturnál ezt meg tudták oldani? Ő sem akart elmenni...
8. Braitwait (vagy ki): Ha valakire, akkor rá semmi szükség. játszik kb. 5x a szezonban, lő 1 gólt, kb. ennyi. 18 misi volt. Csak mellékesen, a Koeman által kért Depay 20 lett volna... Cserélni kellett volna, vagy eladni féláron (az is sok lett volna érte, soha nem ért 18 misit).
9. Coutunho: nekem üde színfolt, a helyén játszik, látni rajta, hogy akar, kéri a labdát, nekem eddig tetszik.
10. Griezman: nem érzi a 9-es helyet, mert nem 9-es. Tavaly nem ment neki bal oldalon, most miből gondoltuk, hogy jobbon fog menni neki? Még rosszabb. Ő is 120 millió volt és csak szenvedés van vele. Dembelével és Braitwait-tel együtt kerültek ha jól számolom cirka 240 millióba!!!
Busquets: még mindíg ott van a pályán minden meccsen!!! Nem azt mondom, hogy Suarezesen zavarjuk el, de kb. neki a padon lenne a helye. Az egyik legnagyobb legendával, Xavival megtették ezt és nem volt belőle probléma. No comment ez is...
11. A végére maradt Messi. Kíváncsi vagyok mi lesz vele. Tényleg el akar menni vagy csak az volt a cél, hogy megkavarja az álló vizet és felnyissa a szurkolók szemét? Remélem ez utóbbi és végre történik valami!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.09. 07:34:19

Feast4 írta:
2020.10.08. 13:45:36
drobika írta:
2020.10.08. 13:27:41
Ugyanezt a kérdést tenném fel Depay ügyben is... :)
Ő is max Koeman miatt kellene ide. egyébként szerintem nem! Ha már eladtunk mindenkit szotyiért, kölcsönbe, meg ingyen, csak azért hogy a fizetéseken spóroljunk, akkor miért is kellene érte ekkora zsetont adni? Vannak itt emberek, adjanak azoknak lehetőséget!
Depay amit én látok benne egy jó balszélső. Nagyon gyors. Nagy területeket fut be, jól ad be, jól cselez befelé kis területen sem ügyetlen, jók a keresztlabdái. Tehát szélső.

Egyébként akkor igazán jó ha van kire tennie a labdát. Full kontaktba könnyen megborítják, és egyébként szerintem pont azért mert korábban elég sérülékeny volt nem való klasszikus csatárnak. Ennyit kell róla kb. Tudni.
Nem rossz játékos, nem mondom, hogy ha nem volna Pedri,Trincao,Dembelé,Fati, Griez, Cou ,mellettük Messi,akkor volna létjogosultsága. De így? Ezekkel aki nem tudja támadásokat megszervezni, azzal az edzővel baj van.
Nagyobbak a gondjaink a középpályán elsősorban Busi kényszeredettre nyomott kötelező kezdőként való nyomatása miatt. Aztán remélem SR sem fogja ott a jobbszélső posztján rontani a levegőt!
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.10.08. 18:48:01

Zozzy 5 írta:
2020.10.08. 14:57:18
én az eric garcia ügy kapcsán csak azt nem értem, hogy minek üldöztek egész nyáron egy olyan játékost ilyen fontos posztra, akiért a hajrában nem voltak hajlandók 2 milliót emelni? ha nem tartják annyira jónak, hogy ennyit még ne dobjanak rá, akkor mi értelme volt ennek az egésznek?
Valószínűleg meg sem akarták venni, csak ment kifelé a vetítés, hogy tűnjön úgy, mintha próbálkoznának?
Az egész igazolási ügyködés évek óta közröhej, de amit idén bemutattak, az még durvább, mint eddig bármi. Eladták Semedot 30+10-ért, de abból nem jutott Destre 20+5, hanem jövőre lesz 21+5, előre pénzügyi terhet hagyva a következő elnökségre. Baromi nagy lehet a gubanc itt lóvé-ügyben. Mert először azt hittem naívan, hogy azért nem fizetnek Destért idén, hogy Depayt hozzák, vagy valami, de nem hoztak senkit, akit hoztak, azért sem fizettek, meg ingyen dobálták el az embereket, meg fizettek még azért, hogy menjenek el innét, mint pl Suárez esete. Nagyon-nagyon nagy gáz lehet itt financiálisan, őszintén nem irigylem a következő elnököt, hogy mekkora szemétdombot fog átvenni.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2020.10.08. 18:21:38

Tegnap a portugál-spanyol 60. perce körül a spanyol kapitány becserélte Adama Traorét, biztos emlékeztek rá. Rég láttam a fiút, de elképedtem. Egy brutális, csupa izom, villámgyors és rendkívül jól cselező tank.
Nem illett a tiki-takába, ezért anno elment és nem éltünk a három éven belüli visszavásárlásával, de szerintem ma bőven beférne a jobb szélre.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.08. 14:57:18

én az eric garcia ügy kapcsán csak azt nem értem, hogy minek üldöztek egész nyáron egy olyan játékost ilyen fontos posztra, akiért a hajrában nem voltak hajlandók 2 milliót emelni? ha nem tartják annyira jónak, hogy ennyit még ne dobjanak rá, akkor mi értelme volt ennek az egésznek?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.10.08. 14:16:23

Samper írta:
2020.10.08. 14:03:48
Január közel is van - de messze is. Nem tudjuk, ki vezeti akkor a klubot és rendelkezik az igazolásokról, nem tudjuk, mi lesz az anyagi helyzet, nem tudjuk, mit produkál addig a csapat és kikkel stb.
Barto fogja vezetni.Mire itt az adminisztráció végigmegy január.Pénzügyeket nem ismerjük.Úgyhogy mire ez s referendum végigmegy és jogerősen döntés lesz addigra már amúgy is lejárt volna a mandátuma.Szóval itt januárban se lesz semmi.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.08. 14:03:48

Január közel is van - de messze is. Nem tudjuk, ki vezeti akkor a klubot és rendelkezik az igazolásokról, nem tudjuk, mi lesz az anyagi helyzet, nem tudjuk, mit produkál addig a csapat és kikkel stb. Ezért kár az akkori játékos-nevekről beszélni. Tipikusan az a helyzet, amikor mindig a következő meccs a legfontosabb. Személyi kérdés az lehet, hogy kik szorulnak ki a csapatból és kik kerülnek be a játszók közé.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.10.08. 13:45:36

drobika írta:
2020.10.08. 13:27:41
Ugyanezt a kérdést tenném fel Depay ügyben is... :)
Ő is max Koeman miatt kellene ide. egyébként szerintem nem! Ha már eladtunk mindenkit szotyiért, kölcsönbe, meg ingyen, csak azért hogy a fizetéseken spóroljunk, akkor miért is kellene érte ekkora zsetont adni? Vannak itt emberek, adjanak azoknak lehetőséget!
Depay amit én látok benne egy jó balszélső. Nagyon gyors. Nagy területeket fut be, jól ad be, jól cselez befelé kis területen sem ügyetlen, jók a keresztlabdái. Tehát szélső.

Egyébként akkor igazán jó ha van kire tennie a labdát. Full kontaktba könnyen megborítják, és egyébként szerintem pont azért mert korábban elég sérülékeny volt nem való klasszikus csatárnak. Ennyit kell róla kb. Tudni.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.08. 13:27:41

Feast4 írta:
2020.10.08. 13:09:10
davi10 írta:
2020.10.08. 10:08:42
Január 4-én indul a téli átigazolási időszak, addigra csak összeszedünk +2 milliót Garcia-ra. Én se tudom, hogy mennyivel jobb, mint Araujo, de ha letoljuk a fél szezon a Pique-Lenglet párossal, akkor nem tudom lesz-e értelme egyáltalán hozni.

Ezt már többször kérdeztem itt a fórumon de nem válaszolt senki. Miért is kaparunk annyira Garciaért?

Megmondom én eddig csak egyszer figyeltem a játékát, a Leicester ellen.

Ott 5 gólból 3 volt vastagon az övé. Egyszer 1-1nél Vardy úgy megszivatta, hogy nem tudta milyen rendezvényen van, csinált egy buta 11-est, meg egy lövésről úgy elkésett, hogy jajjj.

Nyilván nem egy meccs alapján kell megítélni, de mondja már el nekem valaki, aki az idehozatala mellett van: miért? Mit tud amit a mostani védőink nem? Azért akarjuk ennyire mert, mint a mi kutyánk kölykének be lett dobva a neve, vagy van valami egyéb oka is? Tényleg komolyan kérdezem, mert én egyszer figyeltem eddig és akkor bűn rossz volt. Valamit mondjon már valaki a játékáról.
Ugyanezt a kérdést tenném fel Depay ügyben is... :)
Ő is max Koeman miatt kellene ide. egyébként szerintem nem! Ha már eladtunk mindenkit szotyiért, kölcsönbe, meg ingyen, csak azért hogy a fizetéseken spóroljunk, akkor miért is kellene érte ekkora zsetont adni? Vannak itt emberek, adjanak azoknak lehetőséget!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.08. 13:27:05

Feast4 írta:
2020.10.08. 13:09:10
Ezt már többször kérdeztem itt a fórumon de nem válaszolt senki. Miért is kaparunk annyira Garciaért?
Akkor ha leigazoljuk és játszik légyszi kapcsold majd ki a tv-t :mrgreen:

A kérdésedre a válasz: nem tudom, és szerintem senki nem tudja. Csak jól mutat az önéletrajzában a La Masia-múlt, meg hogy a City-ben játszik.
Emellett valahogy a spanyol válogatottba is beverekedte magát 18 évesen. Ja és 1 év van hátra a szerződéséből, úgyhogy nem lenne drága.
Szóval papíron minden adott, már csak az kéne, hogy jó játékos is legyen. Aztán vagy az, vagy nem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.10.08. 13:09:10

davi10 írta:
2020.10.08. 10:08:42
Január 4-én indul a téli átigazolási időszak, addigra csak összeszedünk +2 milliót Garcia-ra. Én se tudom, hogy mennyivel jobb, mint Araujo, de ha letoljuk a fél szezon a Pique-Lenglet párossal, akkor nem tudom lesz-e értelme egyáltalán hozni.

Ezt már többször kérdeztem itt a fórumon de nem válaszolt senki. Miért is kaparunk annyira Garciaért?

Megmondom én eddig csak egyszer figyeltem a játékát, a Leicester ellen.

Ott 5 gólból 3 volt vastagon az övé. Egyszer 1-1nél Vardy úgy megszivatta, hogy nem tudta milyen rendezvényen van, csinált egy buta 11-est, meg egy lövésről úgy elkésett, hogy jajjj.

Nyilván nem egy meccs alapján kell megítélni, de mondja már el nekem valaki, aki az idehozatala mellett van: miért? Mit tud amit a mostani védőink nem? Azért akarjuk ennyire mert, mint a mi kutyánk kölykének be lett dobva a neve, vagy van valami egyéb oka is? Tényleg komolyan kérdezem, mert én egyszer figyeltem eddig és akkor bűn rossz volt. Valamit mondjon már valaki a játékáról.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.08. 11:57:47

Sinya22 írta:
2020.10.08. 11:30:47
drobika írta:
2020.10.08. 08:24:14
Van erre valami hiteles bizonyíték? A photoshop is alapul valamire...kellenek alapképek, amit lehet manipulálni.
Az hogy vezéregyéniség senki sem tagadja, na de amit letett az asztalra, az sem semmi. A zsarnokság szó nem erős?
Irónia volt csak,fel akarom vetetni magam a Messi klánba.
:)

Értem :)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.08. 11:30:47

drobika írta:
2020.10.08. 08:24:14
Van erre valami hiteles bizonyíték? A photoshop is alapul valamire...kellenek alapképek, amit lehet manipulálni.
Az hogy vezéregyéniség senki sem tagadja, na de amit letett az asztalra, az sem semmi. A zsarnokság szó nem erős?
Irónia volt csak,fel akarom vetetni magam a Messi klánba.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.08. 10:18:12

davi10 írta:
2020.10.08. 10:08:42
Hagyjuk már ezeket a 3 perces, semmitmondó Oh My Goal-os Soccer Stories-okat :D
Annyira gagyik, random képek meg videók alá random szövegeket odavagdosnak nulla bizonyítékkal.
Van 1-2 amit láttam és tudom, hogy meg is történt (olyan cuccok amik a meccsek alatt történtek), arról se vágják be a videókat, gondolom copyright miatt.
Na igen, összevágunk pár random képet, odateszünk pár meggyőzően hangzó szöveget, meg alá szép zenét és kész. :D
Vajon miért készül egy ilyen videó? Nem zörög a haraszt... Nyilván rengeteg Barca-szurkoló látta Messi jelenlegi viszonyulását a a pályán a csapattársakhoz, és ez erre egy válasz.
Én amúgy Messi-párti vagyok, és a tavalyi év végéig nem is volt semmi bajom vele, most viszont szemmel látható volt a pályán, hogy nem örül a csapat sikereinek különösebben, Fati-nál meg különösen, ott már valami enyhe, csúnya szóval irigység is bejátszhat. Azért Griezmannál sem kéne szándékosan nem passzolni neki, mert gyenge önbizalommal a francia nem fejezhet be 1 helyzetet egy adott meccsen. Vannak azért jó beindulásai végig...
De nagyon remélem, hogy Messi ezt ki tudja dolgozni magából, és el tudja fogadni a jelenlegi helyzetét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.08. 10:08:42

Hagyjuk már ezeket a 3 perces, semmitmondó Oh My Goal-os Soccer Stories-okat :D
Annyira gagyik, random képek meg videók alá random szövegeket odavagdosnak nulla bizonyítékkal.
Van 1-2 amit láttam és tudom, hogy meg is történt (olyan cuccok amik a meccsek alatt történtek), arról se vágják be a videókat, gondolom copyright miatt.

Január 4-én indul a téli átigazolási időszak, addigra csak összeszedünk +2 milliót Garcia-ra. Én se tudom, hogy mennyivel jobb, mint Araujo, de ha letoljuk a fél szezon a Pique-Lenglet párossal, akkor nem tudom lesz-e értelme egyáltalán hozni.
Annak viszont nagyon szurkolok, hogy Dembele-t és Umtiti-t sikerüljön télen elpasszolni. Kétlem, hogy sokat játszanának majd, főleg Umtiti.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.08. 09:47:50

Chino írta:
2020.10.08. 01:12:14
EG tavaly került fel még az első csapatba 18 évesen és az a hullagyenge védelem Laporte, Stones, Otamendi Ferandinho (aki már korábban is rendszeresen játszott cb-t).

Araujoról meg akkor ennyi erővel mondhatod, hogy úgy került fel 21 évesen a nagycsapatba, hogy gyakorlatilag össz-vissz két belső védőnk van, igazolni meg nem volt pénz. Az is olyan érdekes, hogy mindenki szerette volna Garciat, aztán jött egy rossz meccse, ahol besült az egész City és már nem is kell. Azért nem véletlenül dobták már be nagyon fiatalon (első profi szezonjában) a Bl-ben, ahol jól is teljesített vagy lett válogatott 19 évesen.
Nem azt mondom, hogy ő lesz biztosan a jövőbeni megoldás vagy jobb lenne mint Araujo, de azért ne nézzük már így le és az elkötelezettsége is elég szimpatikus.
A City fél hátvédsora sérült volt tavaly. Ennek ellenére persze kicsit tán túloztam, bár azt hangsúlyozni is akartam, hogy nem tartom pocsék védőnek, csak egyáltalán nem tartom erősítésnek a Barca szempontjából jelenleg. (Én személy szerint nem gondolom, hogy igazán top védő (lesz), de ha mégis, akkor még jó adagot kéne fejlődnie, és az lutri.)
Szerintem kész védőben kellett volna gondolkodni, és nem 19 évesben, hanem mondjuk 22-27.
Megint más, ha jövőre ingyen jön, pláne, ha mérges Pepre, és emiatt nem is akar nagy fizut. Akkor persze jöjjön, és meglátjuk, mi lesz belőle. Én csak soha nem adtam volna ki érte ennyi pénzt úgy, hogy 4. lett volna a rangsorban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.10.08. 09:32:56

sajnos nem tudom, hogy igaz e miszerint Messi nyilatkozott , hogy nem kell ide Depay.....
mert ha igen akkor, bizony logikus (lehet) hogy Dembélét ő (ők) biztatták, hogy ne menjen el.
Messi magatartását két dolog motiválhatja: az új vezetés, vagy a távozás. ezért annyit focizik, hogy formában tartsa magát.
az holtbiztos, hogy nem befolyásolja, hogy Koemann mit mond, ott játszik ahol akar. a baj az, hogy a hatékonysága a pályán sokat romlott. az nem kedv kérdése, hogy rendre bele rohan a védőibe, hogy kapu mellé, vagy kapusba lövöldöz, hogy feltűnően sokszor szerelik, hogy (szinte) soha nem ad használható lasztit....
én szerettem a srác játékát, ma is reménykedem, várom, hogy villogjon de nekem már ő nem a régi - cáfoljon meg!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.08. 08:24:14

Sinya22 írta:
2020.10.07. 15:46:41
Ez csak photoshop. Köztudott,hogy Messi egy zsarnok, aki eldönti a felállást,a kezdőt, ráijesztett Griezmannra nehogy jól teljesítsen. Miatta nem jött Depay. Hosszú a lista,szerintem előbb utóbb Coutinhoba is beleköt,ha ilyen jól játszik majd a brazil.
Van erre valami hiteles bizonyíték? A photoshop is alapul valamire...kellenek alapképek, amit lehet manipulálni.
Az hogy vezéregyéniség senki sem tagadja, na de amit letett az asztalra, az sem semmi. A zsarnokság szó nem erős?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.08. 01:12:14

bence0330 írta:
2020.10.08. 00:29:37

Egyetértek mindenkivel, aki szerint kellett volna egy jó kh erősítésnek, de az nem Garcia, felesleges pénzkidobás lett volna, Lenglet is jobb nála, nem is kicsivel, pedig nincs is jó formában. De a franciának legalább az adottságai megvannak, és láttuk már huzamosabb ideig jól teljesíteni, az még elő is jöhet. Garcia is fejlődhet persze, biztos fog is, de jelenleg a 0. ManCity védelemnek is kevés, és a fizikai tulajdonságai eleve nem predesztinálják egy szenzációs kh-nek. Lehet persze nem túl magas játékosként is klasszis védővé cseperedni (ne menjünk messze, Puyol), de akkor ott tényleg klasszis helyezkedés, magabiztosság, fizikum kell, esetleg valami állatnak lenni (Upamecano sem túlzottan magas). Garcia semmit nem tud ebből felvonultatni. Tudom, hogy egy meccsből nem lehet sokat leszűrni, de nézzétek meg a Leiceter - City összefoglalóját valahol, és mindjárt könnyebb lesz a szívetek, hogy nem jött.
A City oké, hogy most beerősített védőkből, de a tavalyi védelme vicc kategória volt, jóval gyengébb a szintén nem túl acélos Barca-védelemnél is, és még oda sem tudták felhozni, pedig már rendszeresen inkább Fernandinho játszott ott szervező középpályásként kh-t, és nem is túl jól, akkora volt a baj.
EG tavaly került fel még az első csapatba 18 évesen és az a hullagyenge védelem Laporte, Stones, Otamendi Ferandinho (aki már korábban is rendszeresen játszott cb-t).

Araujoról meg akkor ennyi erővel mondhatod, hogy úgy került fel 21 évesen a nagycsapatba, hogy gyakorlatilag össz-vissz két belső védőnk van, igazolni meg nem volt pénz. Az is olyan érdekes, hogy mindenki szerette volna Garciat, aztán jött egy rossz meccse, ahol besült az egész City és már nem is kell. Azért nem véletlenül dobták már be nagyon fiatalon (első profi szezonjában) a Bl-ben, ahol jól is teljesített vagy lett válogatott 19 évesen.
Nem azt mondom, hogy ő lesz biztosan a jövőbeni megoldás vagy jobb lenne mint Araujo, de azért ne nézzük már így le és az elkötelezettsége is elég szimpatikus.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.08. 00:29:37

A főoldali cikkre reagálva: Én nagyon örülök, hogy Garcia nem jött. Láttam párszor játszani, szerintem nagyon gyenge védő a jelenlegi hármasunkhoz képest, amúgy meg egy gyenge közepes. Nincs fizikuma, alacsony, nincs rutinja, annyira nem is gyors hogy ezt kompenzálja, nem érzi úgy a helyezkedést.... Semmi nincs benne, ami egy jó kh jellemzője. Konkrétan semmi. Persze egy plusz ilyen közepesen gyenge védő nem lett volna baj ha jön 4. embernek, de az év nagy részében Araujo helyett kellett volna játszatni, mert pénzbe került, Araujo meg ingyen van, ezért mostanság bevett szokások szerint Ronald nevelésünk padozott volna. Én sokkal jobban örülök az uruguayinak, mert mégiscsak Masiás, fiatal kora ellenére már most elkapta a fonalat, és szerintem köröket ver Garciára minden téren. Ha nem lesz komolyabb sérülés-covid hullám, akkor örülök, hogy nem jött. Bár ha lesz, akkor is jöjjön fel inkább valaki vészhelyzetben a Masiából, ha Umtiti épp nem bevethető arra az 1-2 meccsre sem.

Egyetértek mindenkivel, aki szerint kellett volna egy jó kh erősítésnek, de az nem Garcia, felesleges pénzkidobás lett volna, Lenglet is jobb nála, nem is kicsivel, pedig nincs is jó formában. De a franciának legalább az adottságai megvannak, és láttuk már huzamosabb ideig jól teljesíteni, az még elő is jöhet. Garcia is fejlődhet persze, biztos fog is, de jelenleg a 0. ManCity védelemnek is kevés, és a fizikai tulajdonságai eleve nem predesztinálják egy szenzációs kh-nek. Lehet persze nem túl magas játékosként is klasszis védővé cseperedni (ne menjünk messze, Puyol), de akkor ott tényleg klasszis helyezkedés, magabiztosság, fizikum kell, esetleg valami állatnak lenni (Upamecano sem túlzottan magas). Garcia semmit nem tud ebből felvonultatni. Tudom, hogy egy meccsből nem lehet sokat leszűrni, de nézzétek meg a Leiceter - City összefoglalóját valahol, és mindjárt könnyebb lesz a szívetek, hogy nem jött.
A City oké, hogy most beerősített védőkből, de a tavalyi védelme vicc kategória volt, jóval gyengébb a szintén nem túl acélos Barca-védelemnél is, és még oda sem tudták felhozni, pedig már rendszeresen inkább Fernandinho játszott ott szervező középpályásként kh-t, és nem is túl jól, akkora volt a baj.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.08. 00:11:17

Xavier Hernandez írta:
2020.10.07. 11:31:54
Messi utolsó éve a klubnál inkább mítoszrombolás lesz, nem sikertörténet :(. El kellett volna engedni: a klub, a szurkolók, és Messi is jobban járt volna! Elszomorító látni, hogy hosszabb távú koncepció hiányában hogy verték szét a klubot néhány év alatt...
A korábbi években elherdált BL trófeák....a csapat méltatlan búcsúja már történelem....ezt a korábban pályán lévők önmaguknak (is) köszönhetik.....de ami leginkább elszomorító, hogy jelentős részük ma is kezdő....
Válasz küldése