Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.18. 10:09:02

Ez egy rakás híg széklet volt!A sokszor kiebrudalt Cucu keresztbe firkálta a fél csapatot. Fejlődés nem sok, Pedri ért valamit erre leszedi, Griz egy vicc, ha az ajtóablakot beveri más lehetett volna a játékképe, nem tette, nem először. Robit hagyjuk is. De Jong flop hetek óta. Ennyi gyengélkedőt nem bírna el egy csapat sem. 12pontból 7pont,erős kezdés,ja,nem.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.18. 06:18:20

Tekintettel a körülményekre (válogatott szünet, a Getafe játékmódja, a bíró) az első félidő a jobboldal kivételével elfogadható volt. A baj az, hogy hogy a második félidő úgy, ahogy volt, elfogadhatatlan. A cserék sem hoztak semmi pluszt. Kellenének erőszakosabb játékosok is. Ilyen meg csak kettő van: Araujo és Fuente. Számolni kéne velük.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.18. 00:02:13

Azt mondjátok, hogy lassú a középpálya? Lehetséges, hogy ez a fő baj. Megnézem majd még egyszer, mert én meg azt nem vettem észre eléggé akkor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.18. 00:01:30

csababarca írta:
2020.10.17. 22:59:37
recrea írta:
2020.10.17. 22:53:35

A mai után csak jobban szurkolok a Fradinak.
én odáig nem süllyedek, hogy egy fradinak tudjak drukkolni :mrgreen:
Meg kell rá érni, majd egyszer te is odaérsz, ahonnan mi már jövünk :mrgreen:

Írtam meccs közben, h a játékosaink azon a szinten vannak, amelyik csapatból jöttek, tehát nem jobbak, mint az eltékozolt Cucurella vagy aki a meccs embere lett, az a sok “a” betűs hosszúnevű gyerek. Egy szint.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.10.17. 23:45:49

Szerintem meg kifejezetten lassú volt a csapat. Illetve a középpálya volt lassú.A szélsőink meg fel le futottak, mint a hülyegyerek, de ívelni nincs kire Messi meg Griezmann a seggükön vették a levegőt a 30. perctől, a gyors pontos passzjáték meg nem megy.
Az a baj, hogy a csapatot gyorsítani kéne. De ez nem azt jelenti, hogy amint labdát kapunk vágjuk előre a francba a futó emberre.Fejben és fizikálisan kéne középpályán gyorsítani mert a játékunk teljesen kitolódik szélre most de belül meg nincs kire játszani.Tuti biztos vagyok benne hogy nem szándékos ez szélekre erőszakolt játék.De a pálya széle megy csak, így ez maradt.A középpályát kéne erősíteni, pörgetni.De erre semmilyen komoly törekvés nem volt, sőt még mindig Busquets kezd.Még a támadósor úgy ahogy megoldaná, de az hogy ilyen tetű lassú a kp. és tulajdonképp mögöttük az a védelem ami az baromi nagy gáz lesz spanyol szinten is nem csak a BL-ben.
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.10.17. 23:40:15

vidra írta:
2020.10.17. 23:28:48
Annyira a játékosokra fókuszáltok, tanuljátok már meg kicsit a taktikai szempontokat is! Egyáltalán nem voltunk lassúak, egyáltalán nem volt most felesleges labdatartás meg passz játék, aki ezt állítja, nem tudom, melyik meccset nézte. Pont, hogy túlrohangáltuk ezt a meccset, a Getafe begyakorolta az alaptaktikánk ellenszerét és egyszerűen azt használták. A játékosok csak úgy játszottak, ahogy ez a taktika hagyta, egyáltalán nem sz*r mindenki. Főleg nem sz*r mindenki, aki két meccsel ezelőtt még jó volt.

Én azt nem értem, hogy amikor Fati 5/5 nem tud elmenni a szélen, akkor Koeman miért nem gondolkodik el, hogy rossz ez a széles játék? Az idióta, öncélú tiki-takából átváltottunk öncélú rohangálásba meg beívelgetésbe. Ez ellen a Getafe ellen lehetett volna nyerni egy jó rövid passzos játékkal és minden direktjáték elemet ki kellett volna iktatni.

Jó csapatunk akkor lesz, ha meccs közben 3-4 taktikát is képesek leszünk alkalmazni. Jó edzőnk akkor lesz, ha találunk valakit, aki ezt képes felismerni és alkalmazni. Szurkolok Koemannak.
Hogyan akarsz rövid passzos játékot amikor egy jó labdakihozatalra nem képes a csapat.
Nincs már Dani Alves ,Xavi , Iniesta ..
Fati meg persze h elrontja , mert Nyom két kézzel lökte végig , plusz mindig 2en figyeltek rá és már be is voltak állva a saját 16osuk elé.
3-4 taktika..ja persze , a liverpool-nak meg a Bayern-nek is egy taktikája van : letámadás, abból labda szerzés , gyors kontra, védekezésből mki ki veszi a részét , nincs alibi. Na ezekből most hány van meg a barcelonánál?
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.17. 23:38:37

Lehet bírózni, de meglehetett adni a tizit és a meccs képéről sem a bíró tehet. Szerintem így is örülhetünk az előző idény után, a maxot kapjuk. Nem világverő a csapat, de elég jó meccseket játszanak, hajtanak és nem olyan rosszak. A védelem egész jó(sokan nem akarták megérteni tavaly,hogy a fő gond nem a két belső védővel volt,hanem,hogy nem segítettek nekik), Dest, Pedri ügyes, a többiek teljesítménye ingadozó. Grizes és Messi két nagy talány, Grizes szenved, de nem érzem,hogy ha nem lenne Messi akkor olyan fantasztikus lenne.
Messi pedig szintén szenved, de nem rosszabb,mint egy-két éve, csak most nem kötelező neki passzolni és nincs egymillió lehetősége. Szerintem előre kéne tenni,hogy az utolsó embert kelljen csak lecseleznie, de ezt valamiért ő maga sem akarja. De leginkább el kellett volna adni egy százasért a MCnek és kiröhögni őket,hogy ilyen időkben ennyit mernek költeni. Grizesről csak azért nem mondom,hogy el kéne adni,mert mostanság a kutya nem akarta volna megvenni.
Ja és a fél csapatnak egy napja volt a meccsre készülni, ezt is vegyük figyelembe.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.17. 23:36:25

Ma egy olyan Barca volt, amelyik ellen a Fradi győzelme nem is lenne olyan nagy meglepetés....egy igazi szedett-vetett, lassú, körülményes és pontatlan....
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.17. 23:29:29

barca0417 írta:
2020.10.17. 23:19:31
Hát amiket itt olvasok, nem tudom megnézzem e holnap reggel az ismétlést. Mert most nem tudtam nézni sajnos. Vagy nem sajnos?
Összefoglaló bőven elég

Ez nem az a vereség volt ahol egyik helyzetet hagytuk volna ki a másik után.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.17. 23:28:48

Annyira a játékosokra fókuszáltok, tanuljátok már meg kicsit a taktikai szempontokat is! Egyáltalán nem voltunk lassúak, egyáltalán nem volt most felesleges labdatartás meg passz játék, aki ezt állítja, nem tudom, melyik meccset nézte. Pont, hogy túlrohangáltuk ezt a meccset, a Getafe begyakorolta az alaptaktikánk ellenszerét és egyszerűen azt használták. A játékosok csak úgy játszottak, ahogy ez a taktika hagyta, egyáltalán nem sz*r mindenki. Főleg nem sz*r mindenki, aki két meccsel ezelőtt még jó volt.

Én azt nem értem, hogy amikor Fati 5/5 nem tud elmenni a szélen, akkor Koeman miért nem gondolkodik el, hogy rossz ez a széles játék? Az idióta, öncélú tiki-takából átváltottunk öncélú rohangálásba meg beívelgetésbe. Ez ellen a Getafe ellen lehetett volna nyerni egy jó rövid passzos játékkal és minden direktjáték elemet ki kellett volna iktatni.

Jó csapatunk akkor lesz, ha meccs közben 3-4 taktikát is képesek leszünk alkalmazni. Jó edzőnk akkor lesz, ha találunk valakit, aki ezt képes felismerni és alkalmazni. Szurkolok Koemannak.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.10.17. 23:19:31

Hát amiket itt olvasok, nem tudom megnézzem e holnap reggel az ismétlést. Mert most nem tudtam nézni sajnos. Vagy nem sajnos?
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2020.10.17. 23:18:50

Ez a nyugger, impotens tempó nem fér bele, a kisebb csapatok ellen sem, mert azok lelkesedéssel, fegyelemmel, akarattal vernek minket.
Megint az utolsó 5 percben kezdtünk el maximális tempóra kapcsolni, ezt miért nem lehetett megtenni a 70. perc magasságában, mikor már egyértelmű volt, hogy a kapu előtti tili-tolival nem sokra megyünk.
Braithwaite simán mehetett volna a második félidőre Grizmann helyett, Puigot is hamarabb hoztam volna "Bárki" helyére.
A Getafe egy patkány csapat, de ők akarták a 3 pontot, Cucurella meg élete meccsét akarta játszani ellenünk, csak, hogy bizonyítson. Mondjuk az is tény, hogy Firpo egy paraszt hajszállal sem jobb nála, sőt úgy, hogy többet fizettünk érte még gáz is.
Keddi meccs érdekes lesz, ha a Fradi nem fog megszeppenni, akkor lehet kapaszkodni ott is.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.17. 23:18:18

Koeman is benne van a maiban. Sajnos becsicskították őt is vagy nem tudom. Semmi sem magyarázza azt, hogy miért játszik Gríz, Busi és Lenglet. Egészen elképesztő, hogy végig kezdő mindegyik mikor dupla nulla teljesítményt hoznak. Bezzeg az előző meccseken a legjobbjainknak számító Coutinhot és Fatit padra vágja. Messit sem lehet soha lecserélni, pedig válogatott meccsen már a szünetben a seggén vette a levegőt.

Egyébként ez Getafe majdnem annyira ellenszenves csapat mint az Espanyol. Már tavaly is nagy féreg egy csapat volt.

Szép kis klasszikus lesz a szombati. A legszomorúbb az lesz, ha az egyik csapat még így is lesimázza a másikat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomix354 2020.10.17. 23:19:03-kor.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.10.17. 23:16:59

Hogyan játszana fals 9-est, ha olyan lassú , hogy szinte egyik védőt sem tudja lefutni.
A meccs elején 3x próbálta meg le cselezni a noname balhátvédet egyszer sem sikerült , meg is unta .
A kontrák nagy részénél is ahelyett , hogy futna be területre, megáll a felezőnél és inkább megáll aztán elkéri a labdát.
Hihetetlen lemaradásban van a barca erőnlétileg egy európai elit csapattól, de már egy spanyol közép /kis csapat ellen is az van, hogy többet és gyorsabban tudnak futni. Most meg már a játék tudásban nincs meg az az óriási fölény ami a Pep féle Barcánál meg volt.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2020.10.17. 23:14:57

Hát ez nagyon gyenge produkció volt, mondjuk nem számítottam nagy meccsre, mert mindig gyengén játszunk a válogatott szünet után, de ez siralmas volt. Grizes egy büdös nagy 0 volt már megint, ilyen ziccert így elcseszni basszus #-o. Dembi is sokat rontott látszik h régen játszott huzamosabb ideig, Pedri ügyes volt, viszont ebben a Trincao gyerekbe továbbra se értem h mit látnak, nagyon darabos és rengeteg rossz megoldása van. És végül a Bíró sporttársról, egy k.... nagy vicc volt ez az ember, a Nyom csávónak volt a meccsen 4 olyan sárgát érő ütése könyököse amilyenért múltkor Lenglet 2. sárgával leküldték és megúszta a meccset 1 sárgával =D>
mvik
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.17. 23:13:32

A paraszt biron meg a kamu tizin nem kell csodalkozni, multkor meg lett mondva h a birok 90%a madridista.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.17. 23:10:36

Btw, Messi legyen vagy feltolva 9nek, vagy ne játszon.
Semmi értelme így neki, hogy messze van a kaputól, fent meg talán berúgná azt az 1-2 helyzetét meccsenként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.17. 23:08:52

zsoltfree írta:
2020.10.17. 22:55:24
Szóval ezt a saját nevelésű Cucurellat el kellett adni 10 milláért. Helyette igazolni egy firpo-t több pénzért. És sok posztra lehet ilyen összehasonlítás.
Egészen elképesztő bmeg. Felfoghatatlan. Nem tudok már nyugodtan írni, becsukom a zinternetet.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.10.17. 23:06:04

hát igen, kínunkban már Griezmanntól eljutottunk Bartóig.... lehet, hogy ha be áll...?! :mrgreen:
továbbra is azt mondom a kis Dest, Pedri, jól mozgott, a védelemre végül is nem lehet panasz, a többi favágó! Meesistő, Dembéléstől, a csodacsatár Fati-ig Coutinho azt sem tudta holvan..... szóval gyengék vagyunk sajnos.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.17. 23:01:43

Nem akarok nekiállni bírózni, mert kb. Dest-en, Neto-n meg talán Pedri-n kívül az egész csapat fos volt, és szerintem kaput eltaláló lövésünk se volt. De egy normális játekvezetőnél Nyom nem maradhatott volna a pályán, Angliában meg szerintem ha egy bíró befúj egy ilyen tizit, akkor megköszönik az egész szezonos munkáját. És akkor még ott van az a bizonyos Messi eset a Sevilla meccsen...

Dest nagy húzásnak tűnik. És itt kb. vége is a pozitívumoknak.
Csak remélni tudom, hogy Koeman ezek után elfelejti Griezmann-t óriási nulla a csávó, így tv-n keresztül se egy szimpatikus személyiség, nagyon remélem, hogy jó ideig nem kerül a kezdőbe.
Dembele próbálkozik, de a csávó elfelejtett passzolni mindig addig cselez, amíg le nem szerelik.
Busi, Roberto ki lettek már beszélve ezerszer, a helyzet változatlan.
Messi amióta újraindult az előző bajnokság rém gyenge, most is szemben a kapuval mellélövi, ezeket régebben simán beverte.
Trincao nem jatszott sokat, de nem emlékszem jó megoldására.

Csak remélni tudom, hogy Koeman fejében kezd kirajzolódni, hogy kivel érdemes számolni és kivel nem...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.17. 23:00:36

Nem fér bele, hogy 10 emberrel álljunk ki, pusztán az árcédula miatt. Ezen kívül Messi nagyon messze játszik a kaputól.
Van még mit csiszolni ezen.
Ami nyom nevű valamit illeti, már a granadában ezt csinálta, ráengednék egy Javi Navarro, Albelda szerű fickót, hogy helyére kerüljön.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.10.17. 23:00:22

Sokkal hamarabb fel kellett volna hozni Puig-ot, mert reménytelen totyorászás volt, Messi séta, Griezman sehol, Dembusz nulla, Busi és De Jong is lassú voltak. Sajnos most kijöttek Lenglet gyengeségei is. Araujo messze jobb. Érthetetlen ez totymorgás, fradi ellen kontrából gólt kapunk, aztán annyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mascherano14 2020.10.17. 23:00:43-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.17. 22:59:37

recrea írta:
2020.10.17. 22:53:35

A mai után csak jobban szurkolok a Fradinak.
én odáig nem süllyedek, hogy egy fradinak tudjak drukkolni :mrgreen:

csalódástkeltő volt a mai is, sajnos.
pedig még az elején azt hittem a szezonnak, hogy hátha frissebbek leszünk, stb, de nagyjából egy hónap alatt visszataláltunk arra az állapotra, amiben voltunk: kilátástalan, tötymörgő, alibiző nulla.

ettől féltem, hogy mivel a közeg romlott (régi arcok), csak a kezdeti flow fog jónak tünni, de aztán visszazuhanunk a posványba.

még mindig látnék potenciált a csapatban, egy Puig/Pjanic-DeJong kettős, előttük Coutinho, három elől meg Fati, Messi, Dembelé.
De ebből az lesz, hogy előbb utóbb visszaállunk a klasszik 3 kps rendszerre, nyakamat rá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.10.17. 22:59:18

Férgeskedő Getafe, bíró hagyta a "kemény" játékot, adott egy ajándék tizit.
Tompa Barca, egy nulla grízessel, egy nulla Dembelével, aki legalább próbált előre játszani, Grízes meg látványosan kihúzta magát sokszor a támadásokból.
Messivel nem tudom mi van, mintha neki is új szerepköre lenne. Nem megy úgy előre, mint régen, inkább kp-n van. De elől meg nincs ember, akinek adhatná.
Nincs semmi taktika továbbra sem. Aztán eszetlenül felrak minden támadó játékost, hadd kontrázzanak szét minket. Látszik, hogy a játékosok nem érzik egymást,
sorra jöttek az elpasszok.
Az már megint más tészta, hogy Nyom hogy lehetett még pályán a 2. félidőben.
A látványos fetrengéseket is büntetni kéne, amikről látszik, hogy csak időhúzás. Az ilyenek miatt legalább 10 percet állt a játék.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.10.17. 22:59:11

csababarca írta:
2020.10.17. 22:52:42
4 meccs, 7 pont, erős.

kedden a fradi ellen is fel kell kötni a gatyát, ha csak ilyen fordulatszámon pörgünk.
Azért ne tulozzunk
Csak is Puyol
Válasz küldése