Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.22. 18:32:16

gránit írta:
2020.10.22. 17:28:09
Araújónak alap kezdőnek kellene már lennie. Egy klasszikus szűrőre is óriási szüksége lenne a csapatnak, főleg a roppant törékeny védelem miatt. Szükség lenne egy igazán jó szűrőre, mert ha ez a "védelem" egy kicsit is nyomás alá kerül, összeomlik. A Messi-Dest-vonal tudna lendíteni a dolgokon, a bohózatba illő hátsó alakzat is javulhat jövőre, ha jön Eric Garcia (ráadásul ingyen, mivel lejár a szerződése a Manchester City-nél), és végre Araújo is megkapja a lehetőséget. A poén meg az, hogy Araújo még úgy is viszonylag sok játéklehetőséghez jut, hogy még mindig nincs a kezdőben, mivel (kb szó szerint) minden második meccsen kiállíttatja magát valamelyik bamba lúzer belső védőnk. A Celta Vigo ellen Lenglet, most Piqué, így Araújo még úgy is viszonylag sokat tud játszani, hogy Koeman még mindig nem rakja be a kezdőbe.
Jó lenne, ha ki tudná Araújo szorítani Lenglet-t. Jön a Juve elleni meccs, itt a nagy lehetőség, hogy mutasson valami komolyabbat. Ráadásul CR sem játszik majd, aki könnyedén beáraz komoly védőket is. Ez a szezon akkor mehetne Piqué-Araújóval, nyáron meg lehetne Piqué-t is kiváltani valami igazolással. Sztem García kevés lesz amúgy. Meg attól félek, hogy Araújo is felsül, aztán tényleg nézhetjük Piqué-Lenglet-t 2024-ig.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.22. 17:28:09

Peter írta:
2020.10.21. 23:47:05
gránit írta:
2020.10.20. 09:35:52
Én Araújót raknám be Lenglet helyett alap kezdőnek. Fatit a baloldalra, Messit pedig visszaraknám jobbra, ahonnan annak idején indult. Túlságosan távol van a kaputól így, hogy ő a karmester. Ezt a feladatot Puig-nak adnám át, Messit pedig kiraknám jobbra, rendes csatárnak. Griezmann-t a szélre rakni felér a szurkolók megkínzásával, annyira gyenge ilyen pozíciókban, őt vagy középre kell rakni, vagy sehova. Fati és Messi közé kezdőnek Coutinhót raknám, mögöttük pedig Puig irányítana, 4-2-1-3-as felállásban. A középpálya persze átjáróház lenne, rendes védekező középpályások híján sajnos ez a helyzet, így nem lepődnék meg, ha tavasszal megint le lennénk mészárolva a BL-ben.
Ha a világ legdrágább belső védőjét - Piqué 500 millás kivásárlási ár - kicserélnénk bármelyik La Masia védőre, már gyakorolni lehetne ezt a felállást egyes meccseken.....és persze Messit sem ártana rotálni ehhez.....Dest kell mögé a jobbosra....télen pedig egy védekező középpályással kiegészülni tavaszra.....
Araújónak alap kezdőnek kellene már lennie. Egy klasszikus szűrőre is óriási szüksége lenne a csapatnak, főleg a roppant törékeny védelem miatt. Szükség lenne egy igazán jó szűrőre, mert ha ez a "védelem" egy kicsit is nyomás alá kerül, összeomlik. A Messi-Dest-vonal tudna lendíteni a dolgokon, a bohózatba illő hátsó alakzat is javulhat jövőre, ha jön Eric Garcia (ráadásul ingyen, mivel lejár a szerződése a Manchester City-nél), és végre Araújo is megkapja a lehetőséget. A poén meg az, hogy Araújo még úgy is viszonylag sok játéklehetőséghez jut, hogy még mindig nincs a kezdőben, mivel (kb szó szerint) minden második meccsen kiállíttatja magát valamelyik bamba lúzer belső védőnk. A Celta Vigo ellen Lenglet, most Piqué, így Araújo még úgy is viszonylag sokat tud játszani, hogy Koeman még mindig nem rakja be a kezdőbe.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.22. 10:00:11

hajnesz írta:
2020.10.22. 08:34:45
Amúgy tudjátok, hogy mit jelent a kivásárlási ár?
Igazából semmi. Ha egy játékos előnyösebb szerződést kap, a klub annál magasabb kivásárlási árat szab meg, hogy egy esetleges transzfer során neki is legyen beleszólása, ne mehessen el úgy játékos, hogy a klub ne legyen részese az igazolásnak. Ez csak néhány esetben volt releváns. Pl. Neymarnál tehetetlen volt a Barca, de Fatinak is emelni kellett, mert simán elvihették volna, a Messi mizériában is azt mondta Barto, hogy ha a 700+ milliós árat kicsengetik akkor mehet, de ez az esetek 90+ százalékát nem érinti. Igazából védi a klubot. Meg az adott játékos értékét is befolyásolja.
Nagy vonalakban ennyi, biztos van még valami pénzügyi vonzata, de ez a része nem igazán tiszta.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.10.22. 08:34:45

Amúgy tudjátok, hogy mit jelent a kivásárlási ár?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.21. 23:47:05

gránit írta:
2020.10.20. 09:35:52
Én Araújót raknám be Lenglet helyett alap kezdőnek. Fatit a baloldalra, Messit pedig visszaraknám jobbra, ahonnan annak idején indult. Túlságosan távol van a kaputól így, hogy ő a karmester. Ezt a feladatot Puig-nak adnám át, Messit pedig kiraknám jobbra, rendes csatárnak. Griezmann-t a szélre rakni felér a szurkolók megkínzásával, annyira gyenge ilyen pozíciókban, őt vagy középre kell rakni, vagy sehova. Fati és Messi közé kezdőnek Coutinhót raknám, mögöttük pedig Puig irányítana, 4-2-1-3-as felállásban. A középpálya persze átjáróház lenne, rendes védekező középpályások híján sajnos ez a helyzet, így nem lepődnék meg, ha tavasszal megint le lennénk mészárolva a BL-ben.
Ha a világ legdrágább belső védőjét - Piqué 500 millás kivásárlási ár - kicserélnénk bármelyik La Masia védőre, már gyakorolni lehetne ezt a felállást egyes meccseken.....és persze Messit sem ártana rotálni ehhez.....Dest kell mögé a jobbosra....télen pedig egy védekező középpályással kiegészülni tavaszra.....
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.21. 19:28:52

Hétvégi klasszikus jó kis roncsderbinek néz ki. Nem is tudom mikor volt utoljára ilyen gyenge a két csapat #-o
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.20. 09:53:02

gránit írta:
2020.10.20. 09:35:52
Én Araújót raknám be Lenglet helyett alap kezdőnek. Fatit a baloldalra, Messit pedig visszaraknám jobbra, ahonnan annak idején indult. Túlságosan távol van a kaputól így, hogy ő a karmester. Ezt a feladatot Puig-nak adnám át, Messit pedig kiraknám jobbra, rendes csatárnak. Griezmann-t a szélre rakni felér a szurkolók megkínzásával, annyira gyenge ilyen pozíciókban, őt vagy középre kell rakni, vagy sehova. Fati és Messi közé kezdőnek Coutinhót raknám, mögöttük pedig Puig irányítana, 4-2-1-3-as felállásban. A középpálya persze átjáróház lenne, rendes védekező középpályások híján sajnos ez a helyzet, így nem lepődnék meg, ha tavasszal megint le lennénk mészárolva a BL-ben.
Hát ez tényleg merész felállás :) Alapból jó volna, ha lenne aki a középpályán meghalva védekezni is tud, illetve az említettek közül vissza is tudnának jönni szerelni, ,,erőszakosan,, jó értelemben véve védekezni.
És persze nem ilyen volna a védelem, hanem sokkaé acélosabb. Ez egyenlőre nincs meg :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.20. 09:35:52

Én Araújót raknám be Lenglet helyett alap kezdőnek. Fatit a baloldalra, Messit pedig visszaraknám jobbra, ahonnan annak idején indult. Túlságosan távol van a kaputól így, hogy ő a karmester. Ezt a feladatot Puig-nak adnám át, Messit pedig kiraknám jobbra, rendes csatárnak. Griezmann-t a szélre rakni felér a szurkolók megkínzásával, annyira gyenge ilyen pozíciókban, őt vagy középre kell rakni, vagy sehova. Fati és Messi közé kezdőnek Coutinhót raknám, mögöttük pedig Puig irányítana, 4-2-1-3-as felállásban. A középpálya persze átjáróház lenne, rendes védekező középpályások híján sajnos ez a helyzet, így nem lepődnék meg, ha tavasszal megint le lennénk mészárolva a BL-ben.
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.10.20. 09:04:34

Engem az ilyen felállások érdekelnének:

Stegen - Alba, Pique, Lenglet, Dest - Cou, de Jong, Puig/Pjanic - Fati, Trinc, Messi

Nálam ez egy 4-3-3 lenne hamis kilencessel. Lehet, hogy nem működne, de nem érzem, hogy sokkal rosszabbul járnánk vele, mint a hétvégén...

Én úgy látom, hogy Grízt hanyagolni kéne, és Messinek kéne hamis kilencest játszani, vagy mondok egy merészet! Trincaot próbálnám ki befejezőként 4-5 meccsen keresztül. Több ilyen átállást is láttunk már a fociban (pl. Henry), valamiért látok ebben valami fantáziát.
De ez mind csak eszmefuttatás...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.20. 07:55:33

Feast4 írta:
2020.10.19. 18:28:25
Amúgy ha Koeman olyan tökös lenne, mint amennyire mutatja magát a Grizest most tenné a padra, Dembele mehetne jobbon és a kezdőért ő és Trincão mehetnének Fati meg mehetne balra.Busquetset meg cserélné Pjanicra és akkor meglátjuk mi lesz.Sokat rontani nem tudna.

Igazából nem értem az agyát amúgy. Bartoék úgyis mennek, ő csak akkor maradhat ha mutat valamit szóval nyugodtan próbálgathatná hogy hatékony.
Itt a pont!
Ezt kellene tolni! És nem csak egy meccsen, mert lássuk be, hogy kell a jobb oldalon a Dest-Dembi, vagy a Dest -Trincao akármelyik is tolja be magát első számú játékosként magát, szóval kell a meccsszám. Nem fogják elsőre megváltani a világot. De az látszik, hogy a Fati-Alba működik és ugyanilyent kell kialakítani a jobboson is. Dembi hiába ,,tud,, játszani bal oldalon is, ott nem jó,az ő oldala a msáik, ráadásul ott van Fati. Neki is kell a meccsszám, had fejlődjön, ne óvjuk, teher alatt nő a pálma. Vagy nem.
Középen meg Messi ,Cou tegye a lasztikat ide-oda, és máris nem lesz annyira sablonos a játék.
A nagyobb probléma ez az un. szűrő páros..Nem látom a Busi De Jong szent tehenet. Pedrit pedig a kezdőbe.Pjanics Busi helyett. próbaképpen. Nem örültem Koeman kinevezésének, de talán egy edzőnek sem a Barto seggberúgása(remélhetőleg) előtt. most már toleránsabb vagyok vele, mert nagyon nehéz a dolga. Persze jó a fizetése, úgyhogy itt az ideje, hogy tökös legyen!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.10.19. 18:28:25

Amúgy ha Koeman olyan tökös lenne, mint amennyire mutatja magát a Grizest most tenné a padra, Dembele mehetne jobbon és a kezdőért ő és Trincão mehetnének Fati meg mehetne balra.Busquetset meg cserélné Pjanicra és akkor meglátjuk mi lesz.Sokat rontani nem tudna.

Igazából nem értem az agyát amúgy. Bartoék úgyis mennek, ő csak akkor maradhat ha mutat valamit szóval nyugodtan próbálgathatná hogy hatékony.
Kép
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.19. 17:08:39

Igazából a legszomorúbb, hogy lényegében ugyan ott vagyunk mint a 8-2 előtt. Annyi változott, hogy nincs Lajos és Semedo is el lett adva így meg fixen Robit kell nézni. Busi csak a kezdőben ragadt, Messit nem lehet lecserélni. Griezmann-t is erőltetjük mikor nincs helye a csapatban. Van egy csomó fiatal/friss arc akit lehetne használni, azt a teljesítményt ők is lehozzák mint amit a már említett jómadarak produkálnak.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.19. 13:15:08

Feast4 írta:
2020.10.19. 12:53:55
Szerintem a hétvégi meccs mutatta a legjobban, hogy ki kéne próbálni, az alapfelállást másképpen.

Stegen-Alba-Piqué, Lenglet- Dest-Pjanic/Busquest, de Jonge-Fati, Messi/Coutinho-Dembélé/Trincão-Braithwaite/Messi.

Braithwaite, se egy ász, de legalább erős, nem hiszem, hogy több kárt okozna, mint Griezmann.

Másrészt Griezmann miatt, össze vissza hülye helyekre van betéve a támadósor fele. Egyszerűen nincs helye a csapatban...
Érdekes lesz a Reál elleni felállás! Ha Griez kifut kezdőként,akkor egy ember előnyt adunk a Madridnak. Váratlant kell húzni. Dest-Dembelé jobbost. Fati és Alba, (ha játszhat) balost és Messi,Cou.
Középen félek, hogy nem lesz más csak De Jong , Busi. Ami nagyon nem megnyugtató...Pedri játszatását is be kellene merni vállalni! 19-re lapot kell húzni!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.10.19. 12:53:55

Szerintem a hétvégi meccs mutatta a legjobban, hogy ki kéne próbálni, az alapfelállást másképpen.

Stegen-Alba-Piqué, Lenglet- Dest-Pjanic/Busquest, de Jonge-Fati, Messi/Coutinho-Dembélé/Trincão-Braithwaite/Messi.

Braithwaite, se egy ász, de legalább erős, nem hiszem, hogy több kárt okozna, mint Griezmann.

Másrészt Griezmann miatt, össze vissza hülye helyekre van betéve a támadósor fele. Egyszerűen nincs helye a csapatban...
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.10.19. 11:48:33

Chino írta:
2020.10.19. 10:10:34
És az a legszomorúbb, főleg Messinél, ez nem csak tegnap jött elő. Lehet, hogy már nincs folyamatosan ő tolva meg hiányzik Suarez de 4 meccsen 1 tizenegyes gól (úgy, hogy a csapat összesen hetet lőtt) az több mint gyenge. Pedig a lehetőségei még így is megvannak. Elvileg neki kellene a csapatot húzni, de a támadószekcióban ha Griezmann nem lenne ekkora flop talán ő lenne a leggyengébb. Engem nem érdekel, hogy elment a pajtija, a pályán kötelessége mutatni valamit. Ez a nyári herce-hurca szerintem nagyon betett neki, sajnos sejteni lehetett hogy ez ki fog hatni a teljesítményére, de nem gondoltam, hogy ennyire.
Griezmannt meg le kell mostmár cseszni a padra, nem láttam statisztikát, de a passzai töredéke ment előre vagy a támadóharmadba. 0 sikeres csel, egy ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni. SR most kényszermegoldás volt, nem is vártam tőle mást mint amit mutatott. Talán a Real ellen már felépül Alba. Destre az eddigi teljesítményt tekintve úgy néz ki lehet építeni.
Messi a júniusi újrakezdés óta így àll statisztikával:
19 meccs, 7 gól, ebből 4 11-es. 19 meccsen 3 akciógól ami szerintem karrierje legrosszabb mutatója. Nagyon megviselte ez a nyári huzavona ahogy te is írod, nem tud felpörögni a meccsekre, Griezmann után a leggyengébb a támadókat tekintve. 2 ilyen játékost nem bír el egy csapat a támadóharmadban.

Griezmann 80 perc alatt 34 passzából 24 volt sikeres (76%). 80 perc alatt. Totálisan halott a jobb oldalunk, vele és Robival, várom a napot amikor Koeman is rájön erre.

Dembelét nem venném elő az elmúlt egy évben 2 meccsen játszott, ebből ez volt az első kezdése 325!!! nap után. Nagyon nagy meccshiányban szenved a pali. Viszont az is igaz higy 16 labdát adott el a meccsen. :?
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.19. 11:47:27

Chino írta:
2020.10.19. 10:10:34
Az az igazság, hogy a Getafe tudta mit kell játszani ellenünk és meg is valósították. Keményen, erőszakosan, játékot tördelve játszani. Ehhez megvolt az erőnlétük és a bíró is partner is volt. Nem hittem el, ogy ez a Nyom annyit szabálytalankodik mint nálunk az egész csapat és csak a 73. percben kap sárgát, ütésekért, könyöklésekért a bíró még oda sem hívta. =D>
Az egész csapaton látszott a fásultság. Ami pozitívum volt az Pedri. Nagyon jól mozgott és szeme volt a labdáinak, ha megfelelő ütemben fejlődik nagy játékos lehet.
De Jongot én nem venném elő a tegnapi miatt, a tizenegyest ( #-o ) leszámítva még a jobbak közé tartozott, már amennyire voltak jó teljesítmények.
A Getafe egyszerűen fizikálisan megvert minket, a támadók mindannyian kevesek voltak. És az a legszomorúbb, főleg Messinél, ez nem csak tegnap jött elő. Lehet, hogy már nincs folyamatosan ő tolva meg hiányzik Suarez de 4 meccsen 1 tizenegyes gól (úgy, hogy a csapat összesen hetet lőtt) az több mint gyenge. Pedig a lehetőségei még így is megvannak. Elvileg neki kellene a csapatot húzni, de a támadószekcióban ha Griezmann nem lenne ekkora flop talán ő lenne a leggyengébb. Engem nem érdekel, hogy elment a pajtija, a pályán kötelessége mutatni valamit. Ez a nyári herce-hurca szerintem nagyon betett neki, sajnos sejteni lehetett hogy ez ki fog hatni a teljesítményére, de nem gondoltam, hogy ennyire.
Griezmannt meg le kell mostmár cseszni a padra, nem láttam statisztikát, de a passzai töredéke ment előre vagy a támadóharmadba. 0 sikeres csel, egy ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni. SR most kényszermegoldás volt, nem is vártam tőle mást mint amit mutatott. Talán a Real ellen már felépül Alba. Destre az eddigi teljesítményt tekintve úgy néz ki lehet építeni.
Annyit tennék hozzá, hogy Griez nem csak nettó minusz egy ember.Miatta kerül baloldalra Dembelé is, holott ő jobb oldalon jobban tudna muzsikálni. Ő is kutyaütő volt egyébként, de a jobb oldalon Dest-tel felállva sokkal előrébb lennénk. Egy - két próbát megérne. Bal oldalon Fati nem játszatása gondolom, a pihentetésnek szólt. Ezt a két szélsót nyomatnám és akkor lenne megfelelő gyorsaság. Trincao/Dembi jó versenyhelyzet is. Griezzel kezdünk a Real ellen is, akkor arra nem nagyon lesz magyarázat...Szerintem.
Ami nagyon aggasztó az De Jong. Nem tudom elképzelni mi történt vele.Nagyon gyengén játszik meccsek óta. Busival a középpályán előre is hátra is gyengék. Griez mellett ez a fő problémánk most szerintem. A középpálya. A védelem tudjuk milyen, ehhez jött még most ez a szűrőpűros probléma is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.19. 10:10:34

Az az igazság, hogy a Getafe tudta mit kell játszani ellenünk és meg is valósították. Keményen, erőszakosan, játékot tördelve játszani. Ehhez megvolt az erőnlétük és a bíró is partner is volt. Nem hittem el, ogy ez a Nyom annyit szabálytalankodik mint nálunk az egész csapat és csak a 73. percben kap sárgát, ütésekért, könyöklésekért a bíró még oda sem hívta. =D>
Az egész csapaton látszott a fásultság. Ami pozitívum volt az Pedri. Nagyon jól mozgott és szeme volt a labdáinak, ha megfelelő ütemben fejlődik nagy játékos lehet.
De Jongot én nem venném elő a tegnapi miatt, a tizenegyest ( #-o ) leszámítva még a jobbak közé tartozott, már amennyire voltak jó teljesítmények.
A Getafe egyszerűen fizikálisan megvert minket, a támadók mindannyian kevesek voltak. És az a legszomorúbb, főleg Messinél, ez nem csak tegnap jött elő. Lehet, hogy már nincs folyamatosan ő tolva meg hiányzik Suarez de 4 meccsen 1 tizenegyes gól (úgy, hogy a csapat összesen hetet lőtt) az több mint gyenge. Pedig a lehetőségei még így is megvannak. Elvileg neki kellene a csapatot húzni, de a támadószekcióban ha Griezmann nem lenne ekkora flop talán ő lenne a leggyengébb. Engem nem érdekel, hogy elment a pajtija, a pályán kötelessége mutatni valamit. Ez a nyári herce-hurca szerintem nagyon betett neki, sajnos sejteni lehetett hogy ez ki fog hatni a teljesítményére, de nem gondoltam, hogy ennyire.
Griezmannt meg le kell mostmár cseszni a padra, nem láttam statisztikát, de a passzai töredéke ment előre vagy a támadóharmadba. 0 sikeres csel, egy ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni. SR most kényszermegoldás volt, nem is vártam tőle mást mint amit mutatott. Talán a Real ellen már felépül Alba. Destre az eddigi teljesítményt tekintve úgy néz ki lehet építeni.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.18. 23:47:47

Tomix354 írta:
2020.10.18. 17:10:28
Dest, Piqué, Araújo, Alba; Pjanics, de Jong; Fati/Pedri, Coutinho, Trianco/Dembele; Messi

Valami hasonló kezdőt szeretnék, nem pedig Robit, Busit és társait. A jelenlegi keretből és ebben a rendszerben talán ez a legjobb felállás.
Hát kb....annyi módosítással, hogy jobboson Pedri / Dembelé, a baloson Fati / Trincao
Talán még a klasszikus 4-3-3 sem kukáznám, Pjanic, de Jong, Cou, középpályáva lehetne próbálkozni, nincs vesztenivaló.....messze nincs még megtalálva az ideális felállás....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.18. 18:05:53

Tomix354 írta:
2020.10.18. 17:10:28
Dest, Piqué, Araújo, Alba; Pjanics, de Jong; Fati/Pedri, Coutinho, Trianco/Dembele; Messi

Valami hasonló kezdőt szeretnék, nem pedig Robit, Busit és társait. A jelenlegi keretből és ebben a rendszerben talán ez a legjobb felállás.
Persze, én is ezt mondom.
Nem állítom hogy ez a tuti, de meg lehetne próbálni pár meccs erejéig, aztán kiderül.
Rosszabb nem lenne az biztos, de legalább a három alibi királyt nem kellene nézni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.18. 17:10:28

Dest, Piqué, Araújo, Alba; Pjanics, de Jong; Fati/Pedri, Coutinho, Trianco/Dembele; Messi

Valami hasonló kezdőt szeretnék, nem pedig Robit, Busit és társait. A jelenlegi keretből és ebben a rendszerben talán ez a legjobb felállás.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.18. 16:56:18

Öszvér megoldás zajlik, ami sehova sem vezet és eredményességgel sem jár. Minimalizálni akarja Koeman is a rizikót, de láthatóan sem eredmény, sem játék nincs. Ez a jelenlegi lehető legrosszabb megoldás. Nincs összhang a csapatban, fiatalítás ellenére nincs lendület. Kezdéskor már többes emberhátrányban indulnak számunkra a meccsek. Nincs felépítve a felépítmény, nincsen alapja, ezért semmi tartása sincsen.
Sergi Robi - Piqué - Lenglet - Busi - Gríz egyszerűen jelentéktelenek, töltelék kellékek, akik fizikálisan és mentálisan lehúzzák a többieket, hasznavehetetlenek, energiavámpírok! Öt ember, azaz a fél csapat!!!!
Nincs honnan eredjen, nincs aki el tudná indítani a lendületet, nincs aki megadja a kezdő löketet.
Becsapós ez a fiatalítás, átlakítás dolog, ha mindezt egy elmeszesedett, megrogyott, gyenge gerinc köré teszik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.18. 11:53:29

Barca_10 írta:
2020.10.18. 11:13:31
Az a roberto-grízes szél sem a futball aranykönyvébe fog bekerülni :lol: hihetetlen mennyire súlytalan mindkettő. Busquetsbe most nem állnék bele, korrekt meccset hozott.

Ezért kéne a jobbosra Dest-Dembelé duó, balra majd Alba-Fati.
Robertot el kell felejteni, úgy nem lehet focizni hogy csak a tuti passzolod le.
Ez igaz Busira is, tegnap kevésbé volt ügyetlen, de haszontalan, nem ér vissza, ami van labda azt leteszi jobbra-balra, de nincs egy merészebb vállalása sem soha. (Mondjuk felpasszolni 5 méterre)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.18. 11:31:06

Teljesen mindegy a 3 pont szempontjából,hogy kinek mennyi ideje volt felkészülni. Sokszor lesz még ilyen. Az igazság az,hogy teljesen megérdemelten szenvedtünk vereséget. Az ellenfél az egyik legjobb középcsapat,durva,pofátlan,pont olyan,amivel lehet keresni valamit egy erőnlétileg,fizikailag gyenge Barca ellen. Vidal ,,képességű,, erőszakos ember most nincs, nem is kell, úgy döntöttek. Akkor játsszon helyette a hetek óta formán kívül játszó De Jong, akivel nem is értem,hogy mi történt. Busi egy vicc és Griez meg konkrétan nulla. Nem meglepő,ha így semmit sem tudunk elérni. A többiek sem voltak királyok, de a középpálya az katasztrófa volt. Nem játszott Cou és Pjanic sem,pedig előbb utóbb meg kell adni a bosnyáknak is a lehetőséget, mert ez a szűrő nagyon gyenge előre és hátra is.
Trincao sincs játékban, mert Griez ott van, és Dembelé sincs, mert szintén Griez ott van :) A jobb oldalon kellene játszatni a Trincao/Dembele párost és a baloson Fatit. Griez irány a pad!
A tegnapi meccs alapján azt mondom,ha tart még ez a letargia, akkor a Fradi akár egy korrekt meccset is le tud hozni kedden.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.10.18. 11:13:31

Az a roberto-grízes szél sem a futball aranykönyvébe fog bekerülni :lol: hihetetlen mennyire súlytalan mindkettő. Busquetsbe most nem állnék bele, korrekt meccset hozott. Koeman is egy gyökér, vagy fentről ki van adva hogy a franciának játszani kell, nem hiszem el hogy nem látják Larsonnal amit mi a fotelből, gyakorlatilag 9 emberrel kezdünk az említett jobbszél miatt.
Pedri nagyot ment az első félidőben, Ousmanéval átlagot hozott, nekem már ez is öröm.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.10.18. 10:12:46

Samper írta:
2020.10.18. 06:18:20
Tekintettel a körülményekre (válogatott szünet, a Getafe játékmódja, a bíró) az első félidő a jobboldal kivételével elfogadható volt. A baj az, hogy hogy a második félidő úgy, ahogy volt, elfogadhatatlan. A cserék sem hoztak semmi pluszt. Kellenének erőszakosabb játékosok is. Ilyen meg csak kettő van: Araujo és Fuente. Számolni kéne velük.
Mert Vidal nem kell a csapatba...
Válasz küldése