Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.24. 19:40:19

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 19:38:48

Lengyeleknél sem egyszerű a helyzet, ott is aztán van baj a vezetőség fejében rendesen, lásd mostani ügy.
Csóri barátnőm eljött onnan, egy ugyan olyanba kb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2020.10.24. 19:35:13

LG írta:
2020.10.24. 18:40:12
Becsüljétek meg a jó sorsotokat Magyarországon. Mint említettem, én Szlovákiában élek, itt már elgurult a gyógyszer matovicnak. Voltak róla már hírek, hogy ez lesz, de én voltam olyan naiv, hogy azt hittem, a 21. században egy demokratikus országban ilyet nem lehet megcsinálni. És lehet még rosszabb...

Mondjuk az a nemzet, amelyikkel ezt meg lehet csinálni, valahol meg is érdemli, csak az a baj, hogy én is ebben az országban élek ezekkel. :cry:

Orbánék nem a szívem csücskei, amiről már szintén írtam, de láthatjátok, hogy vannak náluk sokkal rosszabb kormányok is.
A hozzászolásod alapján nálatok sem lehet fényes a helyzet. (Rá kellet keressek, hogy ki az a Matovic, mert nem voltam képbe). Én sem Magyarországon élek, a magyar híreket egy picit felületesebben olvasom, nem szép a helyzet ott sem. Nem hiszem, hogy bárhol kaotikusabb lenne a helyzet mint itt nálunk Romániában. Ugyebár itt páran panaszkodtak, hogy Orbán Viktorék nem igazán vannak a helyzet magaslatán a korlátozások terén, na hát nálunk még ennyire sem.

Kezdjük az elején, március bezártak mindenkit a házba/lakásba mint mindenhol, az emberek kicsit kiborultak de nem volt mit tenni (nyilván voltak szabályszegők de azért próbálták betartani az emberek). A lakáselhagyást nyilatkozathoz kötötték, tehát akárhányszor ha csak kiléptél a lakásból írtál szépen egy nyilatkozatot, hogy mégis mi a vérveretes **** hagyod el a lakást, erre nyilván adtak egy minta nyomtatványt. Ezt a minta nyomtatványt legalább háromszor változtatták meg egy hét leforgása alatt. A városokba a rendőrség mellet kivezényelték a katonaságot, és igazoltattak szinte mindenkit, akinél nem volt nyomtatvány megbüntették irreális összegekre (2000 lei volt a legkisebb amit adhattak ez kb. 150k forintban), tehát elég szép összegek röpködtek.
Lajosunk (Nem, nem Luis Suárez, hanem a drágalátos miniszterelnökünk, Ludovic Orban) pedig a haverjaival járvány időben, maszk és mindenféle távolságtartás nélkül a miniszterelnöki irodában szivarozgattak és iszogattak, mintha minden rendben lenne.(Ünnepelnek, kell ennél több?) Jött a húsvét, na most figyeljetek, a belügyminiszter kiált egyik nap, és azt mondta, hogy beszéltek a román ortodox egyház vezetőivel arról, hogy megtartsák a húsvét áldozást (nem igazán ismerem az ortodox hagyományokat, de annyi megvan, hogy a pap kiáll középre és egy kanállal ad valamit az embernek, valszeg szenteltvíz vagy valami ilyesmi lehet...), rá egy napra vagy kettőre visszavonta az egészet. (Ennyit ért...)
Erre rájött ugyebár az önkormányzati választások most szeptemberben, mivel ezt meg kellet tartani, lehet, hogy most ennek a levét isszuk. A legjobb dolog az egészben, hogy december 6. meg parlamenti választások lesznek :lol: , és nagyon meg akarják tartani, a járványhelyzet ellenére is...

Jelenleg elég nagy számaink vannak és nagyon úgy tűnik, hogy a jelenlegi korlátozások nem érnek semmit...
Azokon a helyeken ahol háromezrelék fölött van a fertőzések száma, az iskolák online oktatásban vannak, az éttermek belső tereit be kell zárni, az utcán kötelező a maszk, de nem úgy tűnik, mintha hatékonyak lennének ezek a korlátozások, tekintve, hogy az elmúlt pár napba rekordot rekorda halmoztunk és nem a jó értelemben.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.10.24. 18:40:12

Becsüljétek meg a jó sorsotokat Magyarországon. Mint említettem, én Szlovákiában élek, itt már elgurult a gyógyszer matovicnak. Voltak róla már hírek, hogy ez lesz, de én voltam olyan naiv, hogy azt hittem, a 21. században egy demokratikus országban ilyet nem lehet megcsinálni. És lehet még rosszabb...

Mondjuk az a nemzet, amelyikkel ezt meg lehet csinálni, valahol meg is érdemli, csak az a baj, hogy én is ebben az országban élek ezekkel. :cry:

Orbánék nem a szívem csücskei, amiről már szintén írtam, de láthatjátok, hogy vannak náluk sokkal rosszabb kormányok is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 11:24:42

Nero. írta:
2020.10.24. 10:28:46
Olyan gazdasági válság jön hogy a 2008as semmi nem volt ehhez képest.
Hát, ezt majd meglátjuk, ez is hosszútávon fog kiderülni.
Most még csak találgatni lehet, megvan az esélye a válságnak (amúgy is efelé ment a gazdaság, covid ráerősített, de nem az okozta).
Mondjuk nem annyira látom egyelőre a válságot, mert itt mióta covid van ugyan olyan ütemben épülnek a 80-90 milliós házak, meg mennek a telkek 15 millióért pl, egész Pest megyében.
Most még marha keveseket érint a válság, majd 2-3 év múlva okosabbak leszünk ebben a dologban is.

Ami szembetűnő az a zöldség/gyümölcs árak pl, azok felmentek, nagybaniról szerezzük be a cuccokat a boltunkba. Felmentek az árak, de ezt se lehet megmondani hogy a covid következménye, mert eleve van egy általános emelkedés évről évre.
Vásárlőerő nálunk ugyanaz, sőt jobb is mint covid előtt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.24. 11:23:18

Nero. írta:
2020.10.24. 10:28:46
dévid villa írta:
2020.10.22. 23:56:12
Aham, mert biztos az a cél, hogy mindenki tönkremenjen #-o mintha az bárkinek jó volna. (csak halkan jegyezném meg, hogy megint forrás nélkül beböfögtél valamit, mint múltkor a kamu CDC-s számokat, amiről azóta se sikerült forrást adni, hiába kértük)
Majd beszélgetünk ha azt látom hogy más témakörökben is aktív vagy itt. Van egy olyan érzésem hogy odaát vagy az acmilan.hu oldalon fernando morientes és pippo inzaghi néven próbálod agresszíven beadni mindenkinek hogy márpedig Covid=Halál és mindenkinek otthon kell maradni.

Az meg egyenesen vérlázító hogy itt valakinek volt hozzá képe, hogy megkérdezze hogy a vendéglátósokon és a zenészeken kívül ugyan még kiket érint a vírus gazdasági oldala? Grat! Gondolom ezek az emberek azok akik 30 évesen még mindig anyunàl laknak és fogalmuk sincs arról hogy mi zajlik kint a való életben.

Ez a “pécsi sörgyár” jó példa volt, csak hát ez még ennél is több embert érint. Lánc reakció. Olyan gazdasági válság jön hogy a 2008as semmi nem volt ehhez képest.
Egyik sem vagyok. Viszonylag régi account-om van itt amúgy, olvasgatni szoktam a fórumot a focis témákban, sőt régebben hozzá is szóltam azokban is párszor. Nézd meg nyugodtan, visszakereshető. Aztán ahogy a csapatot lezüllesztette a vezetőség, úgy ment el a kedvem is a focitól.

Forrás még mindig nincs. Másrészt, áruld el nekem, hogy hol írtam én olyat, hogy a Covid egyenlő lenne a halállal? Komolyan kérdezem. Mert soha nem írtam ilyet, de még a cikkekben, videókban sem volt semmi ilyesmi, amiket hoztam. Nem kéne olyat adni a számba, amit sosem mondtam.

Akiket pedig kiakasztott, amit Leonnak írtam, hát sajnálom. Tavasszal ő is megengedett magának durvább hangnemet is. Ez nyilván nem jelenti azt, hogy nekem is le kellett volna süllyedni erre a szintre, de akik a tiltásomért könyörögnek, azoknak jelezném, hogy láttam én már itt durvább hozzászólásokat is, amik büntetlenül maradtak ;)

De elismerem, itt kicsit túllőttem a célon, mert előbb meg kellett volna kérdezni, hogy mióta csinálja ezt a vállalkozást, és hogy tett-e arra kísérletet, hogy ne csak egy lábon álljon!

A vallás pedig igenis fantázia szüleménye. Miért a Biblia eseményei tán megtörténtek? Nem, hanem bizonyos emberek fogták magukat és írtak bele történeteket. De más vallásokkal is ez a helyzet.

Az egymás véleményének a tisztelését fordított irányban is fel lehetne tenni :roll:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.24. 10:52:12

Nero. írta:
2020.10.24. 10:28:46

Ez a “pécsi sörgyár” jó példa volt, csak hát ez még ennél is több embert érint. Lánc reakció. Olyan gazdasági válság jön hogy a 2008as semmi nem volt ehhez képest.
Hónapok óta nincs olyan hét,hogy ne küldenének haza mert egyszerűen nincs munka.
Ideig óráig jó buli mikor bent beszélgettünk meg kávézgattunk,óránként volt egy megrendelés amit 5 perc alatt lepapíroztam,de egy idő után már tudtuk hogy baj lesz..
Elsőnek a termelési részlegről elküldték az összes lízinges munkavállalónkat,majd megszüntették nekik a szombati munkalehetőséget.
Olyan megrendeléseket nyitunk meg,amit van hogy a következő hétre ütemeztünk be.
A szabadságomból van jövő júni 1-ig 107 óra,amikor voltam kemény 10 napot szabin a nyáron.
Egyszerűen nem tudnak mit csinálni.
Ezt az egészet úgy hogy több mint 60 országban van cégünk,és a miénk több mint 1500 embert foglalkoztat. Szóval nem egy családi vállalkozás,ahol elcsúszott egy hónap és megszorultak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.24. 10:28:46

dévid villa írta:
2020.10.22. 23:56:12
Aham, mert biztos az a cél, hogy mindenki tönkremenjen #-o mintha az bárkinek jó volna. (csak halkan jegyezném meg, hogy megint forrás nélkül beböfögtél valamit, mint múltkor a kamu CDC-s számokat, amiről azóta se sikerült forrást adni, hiába kértük)
Majd beszélgetünk ha azt látom hogy más témakörökben is aktív vagy itt. Van egy olyan érzésem hogy odaát vagy az acmilan.hu oldalon fernando morientes és pippo inzaghi néven próbálod agresszíven beadni mindenkinek hogy márpedig Covid=Halál és mindenkinek otthon kell maradni.

Az meg egyenesen vérlázító hogy itt valakinek volt hozzá képe, hogy megkérdezze hogy a vendéglátósokon és a zenészeken kívül ugyan még kiket érint a vírus gazdasági oldala? Grat! Gondolom ezek az emberek azok akik 30 évesen még mindig anyunàl laknak és fogalmuk sincs arról hogy mi zajlik kint a való életben.

Ez a “pécsi sörgyár” jó példa volt, csak hát ez még ennél is több embert érint. Lánc reakció. Olyan gazdasági válság jön hogy a 2008as semmi nem volt ehhez képest.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.24. 09:22:22

dévid villa, hogy Te mindent tudsz? =D>
Nem Leon ügyvédjeként, (megvédi Ő magát) de hogy képzeled, hogy osztod itt az észt a csodás gazdasági ötleteiddel és burkoltan célozgatsz a vállalkozás becsődölésével kapcsolatban? Bár nem voltam soha vállalkozó, de ha belekezdenék valamibe,akkor biztos egy irányba koncentrálnám az időmet és energiámat, hogy minél előbb megcsináljam magamat. Ehhez legtöbb esetben idő, szerencse és még sok-sok gazdasági tényező kell. Utána gondolkozhatsz, hogy diverzifikálod a pénzed, energiád, stb. Lásd Lölö,stb. De ehhez előbb sok guba kell és idő, no meg a csillagokegyüttállása!
Vallás meg fantázia szüleménye? Ateista vagyok, de ember vegyél már vissza. Ennyi erővel le is írhatod, hogy milliárdok hisznek a "mesékben".

Múltkor is leírtam neked próbáld már meg embertársaid véleményét, vagy úgy alapvetően a tőled különböző embereket tisztelni. Nem azt mondtam, hogy elfogadni! Na most én vagyok a hittérítő, de felismerem ezt a tényt! Ismerd fel Te is és hidd el előrébb visz! UFF!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.24. 09:16:31

sansz írta:
2020.10.23. 23:16:05


Hát ne haragudj, de ez akkora blődség, hogy nagyon fáj. Ennyi erővel mondhatnád azt is,hogy részegen szembe forgalomban mentél az autópályán és senkinek nem lett baja. Most ezzel mit bizonyítasz?
A maszk és kézfertőtlenítés csökkentheted az esélyét,hogy mást megbetegíts, senki nem mondja,hogy biztos védelem. Egy jóléti(összerabolt) országban elhiszem,hogy van elég kórház és VESZNEK külföldről elég ápolót. Magyarországon már luxusnak számít a négyfős kórterem, tőlünk nyugatabbra a két fős a legrosszabb.
Hazalátogattál? És azért sejted,hogy Romániában miért durvább a helyzet? Azért kérlek, mert ez a nemlétező vírus elég nagy százalékban okoz komoly tüdőgyulladást, amihez kell kórházi kezelés. A probléma ott van, hogy nincs ennyi tüdőgyulladásos emberre kapacitás, mert már a folyosón is betegek fekszenek, ráadásul az egyéb betegeket sem tudják így kezelni.
Nem tudom mit nem lehet felfogni a tünetmentes víruson, ahogy a másik értetlenkedésedet sem értem. Kórházban azonnal tesztelnek ha van kis tüneted.
Nyugi, ha nem lesz időben oltás, majd azért csak elfogynak Hollandiában is a külföldi orvosok és akkor majd ott is lehet pánikolni,ahogy gyakorlatilag egész Európában ez a helyzet. Még egyszer,hogy felfogd, a gond az,hogy nagyon sok fiatal is kórházi kezelésre szorul. A tüdőgyulladásnak sok kimenetele lehet, van amit otthon át lehet vészelni, de sokszor nem. És nem lehet ezeket az embereket utcára tenni, de egy ponton túl működésképtelenné válik az egészségügy, ami nagyon-nagyon sok ember halálát okozná. Ez a pont minden országban más, de az erőforrás sehol sem végtelen. Vagy aki kórházba kerül az nyugodtan haljon meg? Elmondom,bár fura magyarként, de a kórház azért van,hogy az életveszélyben levők meggyógyuljanak, ne meghaljanak. Ez nem politikai ijesztgetés, ezek tények. Nem photoshoppolták az olasz kórházak folyosóira az embereket, hanem tényleg ez volt és ha rossz helyen ütött el az autó, akkor megszívtad, mert az állapotod stabilizálására se volt se hely se eszköz, se ember.
Na, ennek elkerülésének érdekében "kényszerítenek" maszkviselésre. A cégemnél pár irodába bejáróról tudok,hogy kórházba kerültek komoly tüdőgyulladással, miközben alig járnak be irodában,mert van HO. Életerős nem idős emberek amúgy. Az esetek után minden bejáróst leteszteltetett a cég és jópár tünetmentes volt. Ha nem 30,hanem mind a 600 bejárnak akkor, akkor lehet nem tíz, hanem 200 tünetmentes fertőzné egymást és lenne 60 kórházban ápolt kolléga is. Ja, tök normális.

Amúgy azt is csípem mikor lebecsülik a krónikus betegeket. Ez az ország a krónikus betegek országa, EU élmezőnyben vagyunk rák, szív és érrendszeri betegségben. Minden harmadik magyarra 35 fölött rá lehet sütni a krónikus beteget(magas vérnyomás) ha belehal covidba.
Nekem is fáj már nagyon,hogy ésszerű módon akarod előadni amit írsz,közben meg hülyeségek tömkelege kerül a mondandódba.
Mi alapján mondod azt,hogy ez a vírus nagy százalékban okoz tüdőgyulladást?
Utoljára elmagyarázom,ha nem érted meg,feladom,csak ne okoskodj inkább utána.

Tudunk xy darab fertőzöttről,azokból egy részének tüdőgyulladást okozott a vírus.
Ez alapján vonunk egy %-ot hogy Fertőzöttek közül hány embernek lett tüdőgyulladása.
Viszont a fertőzöttek,csak azok akiket leteszteltünk és pozitív eredményt produkáltak.
Honnan tudod hogy hány fertőzött van/volt/lesz még akik nem produkáltak semmiféle tüneteket,és simán csak átment rajtuk a vírus,majd továbbadták???
Lehet hogy a duplája,triplája az embereknek így elkapta,és továbbadta anélekül hogy teszteltük volna őket.
Na már viszont ha ez így van,akkor az a százalék amit te bizonygatsz a felére,harmadára csökken.
Olyan dologról akarsz megint állítani statisztikát,aminek az egyik értékét nem ismered.
Ez legyen tüdőgyulladás,az hogy hány ember kerül lélegeztetőre ( kemény 200 a 10.000.000-ból nálunk..Kíváncsi lennék hogy egy sima korona nélkül ez a szám 150 alatt van-e :D ), az hogy kinek mennyire erősek voltak a tünetei.
A statisztikáid mind falschak,mert alapvetően csak az ismert számokból számítod.
Gondolkozz kicsit,értelmesen adod elő amit írsz,még ha semmi alapja sincs. Hátha sikerül,és leesik.

dévid villa írta:
2020.10.24. 01:22:21


Sajnálatos, ami a vállalkozásoddal történt. De, ha például nem csak iskoláknak szállítottatok volna, hanem más partnereket is kerestek, akkor most nem lenne ekkora problémád. Az egy lábon állás előbb vagy úgyis utóbb megbosszulta volna magát korona nélkül is, szóval ezért kár mást okolnod. Egyébként, ha mondjuk elkapod, és nem úszod meg tünetmentesen, hanem mondjuk jópár évre szóló szervi elégtelenséget összeszedsz, az jobb lett volna?

Az meg egyenesen a röhej kategória, hogy abból, hogy te rosszul jöttél ki a dologból, azt tudod leszűrni, hogy egy világméretű összeesküvés van a háttérben. Ez aztán nagyon racionális =D> nem lehet, hogy a vállalkozás becsődölésének mélyebb oka inkább a racionalitás hiánya nálad?
Te meg direkt csinálsz bohócot magadból ? Elmagyarázod,hogy mit rontott el a vállalkozásában,úgy hogy 4 mondatot ismersz róla,csak azért hogy a vírus ne legyen a hibás? Neked ez a vírus lett az Istened vagy mi ?

Tiltsa már valaki ki ezt a hülyét.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.10.24. 10:38:11-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.24. 01:22:21

mes írta:
2020.10.23. 22:10:46
dévid villa írta:
2020.10.23. 15:11:08
mes írta:
2020.10.23. 14:55:24

+ aki meghal kovidban. Boncolas nelkul hogy allapitjak meg a halal okat? Kezratetellel?
Ha ezzel arra akarsz célozni, hogy "amúgy is meghaltak volna", meg hogy "nem is a Covidtól haltak meg, csak kimutatták bennük a vírust", akkor szerinted az AIDS 0 halálos áldozatot követelt amióta felfedezték?

Jo estet neked is. En nem probalom bizonygatni az en igazam, te se akard ram eroltetni a tied. Nem szemelyeskedeskeppen mondom, ez a velemenyem. Ugyanigy a vallasrol...

Az ido majd eldonti
Mondjuk a tudomány és a vallás között van egy jókora különbség. Mégpedig az, hogy az előbbi tényekre támaszkodva igyekszik leírni a valóságot, a vallásokat pedig az emberek fantáziája szülte...
Leon írta:
2020.10.24. 00:24:46
Tavasszal talán én voltam az egyetlen aki egy eltúlzott ökörségnek gondolta ezt a koronacirkusz hisztit és savaztatok is rendesen. :mrgreen:
De úgy látom sokatoknak változott a véleménye, viszont van pár delikvens akit nem lehet meggyőzni és nem is kell. :)
Majd lezárul ez az egész őrület kb 1 éven belül és akkor lehet mérlegelni.
A vállalkozás amit csináltam több partnerrel kuka lett tavasszal. Gyümölcsöket szállítottunk iskoláknak de bejött ez a baromság, a sulik bezártak és ott rohadt meg ránk a sok kamionnyi áru... :roll:
Szóval akit nem érint az csak fújja a szokásos dolgot.
A világ gazadáságnak átrendezéséről szól ez az egész hiszti nem másról.
Megunják és majd lesz más.
Sajnálatos, ami a vállalkozásoddal történt. De, ha például nem csak iskoláknak szállítottatok volna, hanem más partnereket is kerestek, akkor most nem lenne ekkora problémád. Az egy lábon állás előbb vagy úgyis utóbb megbosszulta volna magát korona nélkül is, szóval ezért kár mást okolnod. Egyébként, ha mondjuk elkapod, és nem úszod meg tünetmentesen, hanem mondjuk jópár évre szóló szervi elégtelenséget összeszedsz, az jobb lett volna?

Az meg egyenesen a röhej kategória, hogy abból, hogy te rosszul jöttél ki a dologból, azt tudod leszűrni, hogy egy világméretű összeesküvés van a háttérben. Ez aztán nagyon racionális =D> nem lehet, hogy a vállalkozás becsődölésének mélyebb oka inkább a racionalitás hiánya nálad?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.10.24. 00:24:46

Tavasszal talán én voltam az egyetlen aki egy eltúlzott ökörségnek gondolta ezt a koronacirkusz hisztit és savaztatok is rendesen. :mrgreen:
De úgy látom sokatoknak változott a véleménye, viszont van pár delikvens akit nem lehet meggyőzni és nem is kell. :)
Majd lezárul ez az egész őrület kb 1 éven belül és akkor lehet mérlegelni.
A vállalkozás amit csináltam több partnerrel kuka lett tavasszal. Gyümölcsöket szállítottunk iskoláknak de bejött ez a baromság, a sulik bezártak és ott rohadt meg ránk a sok kamionnyi áru... :roll:
Szóval akit nem érint az csak fújja a szokásos dolgot.
A világ gazadáságnak átrendezéséről szól ez az egész hiszti nem másról.
Megunják és majd lesz más.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.23. 23:16:05

mes írta:
2020.10.23. 14:55:24
miro ebbenn a temaban nagyon egy huron pendulunk, ahogy elnezem. Hollandiaban elek, maszkot egyszer sem eroszakoltak ram, csak mikor nyaron hazalatogattam Erdelybe. Itt kirandultam egesz nyaron jobbra balra, mintha semmi sem lenne, nem fertotlenitem magam agyba fobe, megis csodaval hataros modon kutya bajom.

+ aki meghal kovidban. Boncolas nelkul hogy allapitjak meg a halal okat? Kezratetellel?

+1. Ez a tunetmentes dolog is olyan, mintha azt mondanam, hogy tunetmentes mozgasserult vagyok, nekem mar tiszta komedia ez az egesz.
Hát ne haragudj, de ez akkora blődség, hogy nagyon fáj. Ennyi erővel mondhatnád azt is,hogy részegen szembe forgalomban mentél az autópályán és senkinek nem lett baja. Most ezzel mit bizonyítasz?
A maszk és kézfertőtlenítés csökkentheted az esélyét,hogy mást megbetegíts, senki nem mondja,hogy biztos védelem. Egy jóléti(összerabolt) országban elhiszem,hogy van elég kórház és VESZNEK külföldről elég ápolót. Magyarországon már luxusnak számít a négyfős kórterem, tőlünk nyugatabbra a két fős a legrosszabb.
Hazalátogattál? És azért sejted,hogy Romániában miért durvább a helyzet? Azért kérlek, mert ez a nemlétező vírus elég nagy százalékban okoz komoly tüdőgyulladást, amihez kell kórházi kezelés. A probléma ott van, hogy nincs ennyi tüdőgyulladásos emberre kapacitás, mert már a folyosón is betegek fekszenek, ráadásul az egyéb betegeket sem tudják így kezelni.
Nem tudom mit nem lehet felfogni a tünetmentes víruson, ahogy a másik értetlenkedésedet sem értem. Kórházban azonnal tesztelnek ha van kis tüneted.
Nyugi, ha nem lesz időben oltás, majd azért csak elfogynak Hollandiában is a külföldi orvosok és akkor majd ott is lehet pánikolni,ahogy gyakorlatilag egész Európában ez a helyzet. Még egyszer,hogy felfogd, a gond az,hogy nagyon sok fiatal is kórházi kezelésre szorul. A tüdőgyulladásnak sok kimenetele lehet, van amit otthon át lehet vészelni, de sokszor nem. És nem lehet ezeket az embereket utcára tenni, de egy ponton túl működésképtelenné válik az egészségügy, ami nagyon-nagyon sok ember halálát okozná. Ez a pont minden országban más, de az erőforrás sehol sem végtelen. Vagy aki kórházba kerül az nyugodtan haljon meg? Elmondom,bár fura magyarként, de a kórház azért van,hogy az életveszélyben levők meggyógyuljanak, ne meghaljanak. Ez nem politikai ijesztgetés, ezek tények. Nem photoshoppolták az olasz kórházak folyosóira az embereket, hanem tényleg ez volt és ha rossz helyen ütött el az autó, akkor megszívtad, mert az állapotod stabilizálására se volt se hely se eszköz, se ember.
Na, ennek elkerülésének érdekében "kényszerítenek" maszkviselésre. A cégemnél pár irodába bejáróról tudok,hogy kórházba kerültek komoly tüdőgyulladással, miközben alig járnak be irodában,mert van HO. Életerős nem idős emberek amúgy. Az esetek után minden bejáróst leteszteltetett a cég és jópár tünetmentes volt. Ha nem 30,hanem mind a 600 bejárnak akkor, akkor lehet nem tíz, hanem 200 tünetmentes fertőzné egymást és lenne 60 kórházban ápolt kolléga is. Ja, tök normális.

Amúgy azt is csípem mikor lebecsülik a krónikus betegeket. Ez az ország a krónikus betegek országa, EU élmezőnyben vagyunk rák, szív és érrendszeri betegségben. Minden harmadik magyarra 35 fölött rá lehet sütni a krónikus beteget(magas vérnyomás) ha belehal covidba.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2020.10.23. 22:10:46

dévid villa írta:
2020.10.23. 15:11:08
mes írta:
2020.10.23. 14:55:24

+ aki meghal kovidban. Boncolas nelkul hogy allapitjak meg a halal okat? Kezratetellel?
Ha ezzel arra akarsz célozni, hogy "amúgy is meghaltak volna", meg hogy "nem is a Covidtól haltak meg, csak kimutatták bennük a vírust", akkor szerinted az AIDS 0 halálos áldozatot követelt amióta felfedezték?

Jo estet neked is. En nem probalom bizonygatni az en igazam, te se akard ram eroltetni a tied. Nem szemelyeskedeskeppen mondom, ez a velemenyem. Ugyanigy a vallasrol...

Az ido majd eldonti
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2020.10.23. 20:17:00

Kedves Véreim! :D

Ugyan ezen a fórumon már nem vagyok aktív, sőt sajnos el is felejtettem már az eredeti jelszavam, de most szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek. Szakdolgozatomhoz gyűjtök véleményeket a bioüzemanyagokkal kapcsolatban. Ha van pár percetek és érdekel a téma, ezen a linken kitölthetitek:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... mVViQYFZ2s

Köszi!!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.23. 16:22:50

miro. írta:
2020.10.23. 15:36:14
dévid villa írta:
2020.10.23. 15:11:08



Ha ezzel arra akarsz célozni, hogy "amúgy is meghaltak volna", meg hogy "nem is a Covidtól haltak meg, csak kimutatták bennük a vírust", akkor szerinted az AIDS 0 halálos áldozatot követelt amióta felfedezték?
Kerdezett valamit. Nem celozgatott.
Te ne arra valaszoljal amire epp azt hiszed hogy tudsz.
Valaszolj a kerdesere.
Ott van a sorok között a kérdésre a válaszom :D volt már róla szó korábban. Azt, hogy az illető krónikus betegségének az állapota a vírus egyik szövődménye miatt romlott, boncolás nélkül is elég könnyű megállapítani. Attól még, hogy a krónikus betegségébe halt bele valaki, attól még igenis fel kell tüntetni a Covid-os halálozások között is. Az AIDS-es példát ezért hoztam fel (meg hoztam fel régebben is). Ugyanis az pont egy olyan betegség, amiben közvetlenül nem igazán halnak meg az emberek, viszont legyengíti teljesen az immunrendszert, elősegítve, hogy más betegségek könnyebben kialakuljanak és abban haljanak meg. Na most, ha egy AIDS-es meghal rákban, ami nagy valószínűséggel azért alakult ki nála könnyebben, mert az AIDS legyengítette az immunrendszerét, akkor őt nem kellene az AIDS áldozatai közé besorolni?

Ha most egy koronavírusos meghal a krónikus betegségében, amivel egész addig, amíg nem kapta el a vírust, vígan eléldegélt, akkor őt nem kellene Covid-halálozások közé beírni? Még szép, hogy be kell írni mindkét helyre! Ezért teljesen mindegy, hogy boncolják-e vagy sem. Bekerül az adott krónikus betegség statisztikájába és a Covid-statisztikába is (ami minden más betegség esetén egy teljesen normális, bevett gyakorlat - ez is valahogy csak most lett kitalálva, hogy "hát de nem is boncolták, honnan tudják, hogy abban halt meg")
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.23. 15:46:15

Atlantis írta:
2020.10.23. 13:11:01
A zenészeket, vendéglátósokat valóban rosszul érinti ez a helyzet, aláírom. Ezen kívül ki mást?
.......

Tudom jó magyar szokás sírni meg panaszkodni minden miatt, de egy fórumon vagyunk, ahol van időtök átgondolni mit is írtok, szóval döntsétek már el hogy most éppen mivel is van bajotok.
Nem kezdem el sorolni, mert nincs kedvem, sem az összefüggéseket elmagyarázni neked, csak egyetlen példa:

Barátnőm öccse a pécsi sörgyárból sört szállít nagykerekbe. A vendéglátó helyeken nem fogy a sör, tehát a nagykerekben sem fogy a sör, tehát nem kell annyi sört gyártani, így nem kell annyi sört szállítania, mint eddig. Vagyis, heti 5 nap helyett most heti 3 napot kell mennie a kamionnal, azaz nagyjából 2/3-a bevétele van, mint eddig. Azt is meg merem kockáztatni, h nem csak az ő egy kamionja szállítja a pécsi sört az országban :)

Mielőtt beírsz ilyet, neked is javaslom az általad említett gondolkodást.

Szerk.: Miro is segített neked az előbb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.23. 15:43:54

mes írta:
2020.10.23. 14:55:24

+1. Ez a tunetmentes dolog is olyan, mintha azt mondanam, hogy tunetmentes mozgasserult vagyok, nekem mar tiszta komedia ez az egesz.
Ha a mozgássérültség is cseppfertőzéssel terjedne, akkor igen. Ennek amit írtál semmi értelme az égvilágon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.23. 15:36:14

dévid villa írta:
2020.10.23. 15:11:08



Ha ezzel arra akarsz célozni, hogy "amúgy is meghaltak volna", meg hogy "nem is a Covidtól haltak meg, csak kimutatták bennük a vírust", akkor szerinted az AIDS 0 halálos áldozatot követelt amióta felfedezték?
Kerdezett valamit. Nem celozgatott.
Te ne arra valaszoljal amire epp azt hiszed hogy tudsz.
Valaszolj a kerdesere.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.23. 15:11:08

mes írta:
2020.10.23. 14:55:24

+ aki meghal kovidban. Boncolas nelkul hogy allapitjak meg a halal okat? Kezratetellel?
Ha ezzel arra akarsz célozni, hogy "amúgy is meghaltak volna", meg hogy "nem is a Covidtól haltak meg, csak kimutatták bennük a vírust", akkor szerinted az AIDS 0 halálos áldozatot követelt amióta felfedezték?
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2020.10.23. 14:55:24

miro ebbenn a temaban nagyon egy huron pendulunk, ahogy elnezem. Hollandiaban elek, maszkot egyszer sem eroszakoltak ram, csak mikor nyaron hazalatogattam Erdelybe. Itt kirandultam egesz nyaron jobbra balra, mintha semmi sem lenne, nem fertotlenitem magam agyba fobe, megis csodaval hataros modon kutya bajom.

+ aki meghal kovidban. Boncolas nelkul hogy allapitjak meg a halal okat? Kezratetellel?

+1. Ez a tunetmentes dolog is olyan, mintha azt mondanam, hogy tunetmentes mozgasserult vagyok, nekem mar tiszta komedia ez az egesz.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.23. 14:43:24

[-o<
Atlantis írta:
2020.10.23. 13:11:01
Amúgy amikor itt a korlátozások miatt pampogtok nagyban, fejtsétek már ki, hogy itthon Magyarországon mi az a korlátozás, ami éppen romokba dönti a gazdaságot és az embereket és teljesen tarthatatlan?

Itthon jelenleg 2 intézkezdés van, ami gazdaságot erősen érinti:
- 23 órás zárás
- bulik és koncertek 500 fő felett tilos

Kiemelném, hogy bulik és koncertek, mert:
- meccsek továbbra is vannak
- kürtőskalács, sör, bor fesztiválok úgyszintén, legalábbis is Budapesten, tömegnyomorral ahogy kell
- szabadtéren random események ugyanúgy vannak

Konditermekbe lehet járni, kocsmába lehet járni, plázákba lehet járni, étterembe lehet menni, szabadon utazhatsz az egész országban, wellnessek, fürdők nyitva, boltok nyitva. Nem mellesleg minden szórakozóhely 18-23ig bulit tart és mennek is rá emberek 500 főig, szóval nekik is van bevételük.

A zenészeket, vendéglátósokat valóban rosszul érinti ez a helyzet, aláírom. Ezen kívül ki mást? Most komolyan a maszkhordáson és távolságtartáson kívül mi az ami annyira szíven üti a hétköznapjaitokat jelenleg?


"Az idióta egyedül ül a kocsiban maszkkal":
Az idióta lehet hogy amúgy pontosan tisztában van azzal, hogy ha hozzáérsz a koszos kezeddel és végigtaperolod konstans az nem egészséges. Szóval nem érdemes 5 percenként le meg felvenni a maszkot.

ui.:
Ha meg a kormány kettős mércét alkalmazó irracionális intézkedéseivel van bajotok, akkor a helyes megfogalmazás:
- vicc/nevetséges/szánalmas/hülyeség ez a járványkezelés
Nem pedig:
- vicc/nevetséges/szánalmas/hülyeség ez a járvány

Tudom jó magyar szokás sírni meg panaszkodni minden miatt, de egy fórumon vagyunk, ahol van időtök átgondolni mit is írtok, szóval döntsétek már el hogy most éppen mivel is van bajotok.
Lepj kettot hatra es nezd az egeszet messzebbrol.
Ami nem teged erint kozvetlenul,idovel az is hatassal lesz rad.
Annyira birom ezt a magyar szokas sirni dumat.. :D
Barmire ralehet sutni komolyan.
Dolgozok szlovakkal,szerbbel,horvattal,szlovennal,osztrakkal,nemettel,torokkel,olasszal,thaifoldivel es mindenkinek a toke tele van az egesszel.. :D

Szerk.
Braziliaba bezartak a cegeink, 21millio euros hiany van nalunk ez miatt. Olaszrol,torokrol es kinarol nem is beszelek.
De kocsma nyitva van itt is,abban igazad van Atlantis. :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.10.23. 15:21:19-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.23. 13:11:01

Amúgy amikor itt a korlátozások miatt pampogtok nagyban, fejtsétek már ki, hogy itthon Magyarországon mi az a korlátozás, ami éppen romokba dönti a gazdaságot és az embereket és teljesen tarthatatlan?

Itthon jelenleg 2 intézkezdés van, ami gazdaságot erősen érinti:
- 23 órás zárás
- bulik és koncertek 500 fő felett tilos

Kiemelném, hogy bulik és koncertek, mert:
- meccsek továbbra is vannak
- kürtőskalács, sör, bor fesztiválok úgyszintén, legalábbis is Budapesten, tömegnyomorral ahogy kell
- szabadtéren random események ugyanúgy vannak

Konditermekbe lehet járni, kocsmába lehet járni, plázákba lehet járni, étterembe lehet menni, szabadon utazhatsz az egész országban, wellnessek, fürdők nyitva, boltok nyitva. Nem mellesleg minden szórakozóhely 18-23ig bulit tart és mennek is rá emberek 500 főig, szóval nekik is van bevételük.

A zenészeket, vendéglátósokat valóban rosszul érinti ez a helyzet, aláírom. Ezen kívül ki mást? Most komolyan a maszkhordáson és távolságtartáson kívül mi az ami annyira szíven üti a hétköznapjaitokat jelenleg?


"Az idióta egyedül ül a kocsiban maszkkal":
Az idióta lehet hogy amúgy pontosan tisztában van azzal, hogy ha hozzáérsz a koszos kezeddel és végigtaperolod konstans az nem egészséges. Szóval nem érdemes 5 percenként le meg felvenni a maszkot.

ui.:
Ha meg a kormány kettős mércét alkalmazó irracionális intézkedéseivel van bajotok, akkor a helyes megfogalmazás:
- vicc/nevetséges/szánalmas/hülyeség ez a járványkezelés
Nem pedig:
- vicc/nevetséges/szánalmas/hülyeség ez a járvány

Tudom jó magyar szokás sírni meg panaszkodni minden miatt, de egy fórumon vagyunk, ahol van időtök átgondolni mit is írtok, szóval döntsétek már el hogy most éppen mivel is van bajotok.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.10.23. 12:52:00

nem érted a problémát, senkinek nem a vírussal van baja hanem a korlátozásokkal amik kettős mércével működnek és azzal hogy az emberek tönkre fognak menni. Lenne ebben is arany középút, de az emberek nagy százaléka birka, jött egy vírus és az például idiótájuk felveszi a maszkot a kocsiban miközben egyedül van benne.
mironak igazat adok, engem sem érdekel ha meghal xy vagy xy valamelyik családtagja. az ember önző és ragaszkodik a saját nézőpontjához.
szerintem az emberek bizonyos része csak azért veszi fel a maszkot mert büntetéssel fenyegetik őket nem azért mert meg vannak ijedve ettől a betegségtől.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.23. 09:58:41

miro. írta:
2020.10.23. 08:15:51
dévid villa írta:
2020.10.22. 23:56:12

És ilyenkor miért feledkezünk el arról, hogy ez korlátozásokkal együtt ilyen alacsony? Erről volt szó már huszonegymilliószor, de úgy látszik egyik fülön be, a másikon meg ki. =D>
Mivel vedekezel? Kezmosassal meg maszkkal?
Kozben meg meccseken lehetnek tobb ezren? Mostmar latom kezilabda meccsre is beengedik a szurkolokat.
18-23 oraig minden szorakozohely tomve van pecsen ugyanugy.
Konditermek? Minden fullon Linzbe.
Nalunk a cegnel az elejen volt egy kis figyeles meg marciusban,azota semmi.
Aztan ugyanugy megy minden.
Kit erdekel szerinted ha te meg a lajos meg a laci megbetegszik? :D
Mikor esik le az embereknek,hogy az ember leszarja akar ha a szomszed doglik meg,csak neki ne legyen baja.
Afrika 100 evekkel le van maradva,aztan mit tettunk vele? Semmit.
A vilag arrol szol szinte mindenhol,hogy egyre jobban nyilik ki a szegenyek-gazdagok kozotti res.
Eszak-koreaban mi folyik? Erdekel valakit? Senkit.. :D
A foldet tonkretesszuk,millio cikk,tudomanyos iras,bizonyitekok. Szarunk ra.. :D
Majd egy virustol fognak teged megvedeni ugy hogy leallitjak az orszag gazdasagat ha kell,nem? :D
Naiv hulyek vagyunk,es ha a sajat egeszsegunk a tet akkor a terdedtol kezdve a nyakadra is maszkot huzol,kozben nem veszed eszre hogy az utcan dogolhetsz meg fenyesnappal akkor se segits senki.

Komoly ez a virus,1000 megbetegedes,halalesetek stb.
De azert nyaron,kevesebb Adria tobb Balaton. :D
Akkor mar a teszteleseket is lecsokkentettek a minimumra,csak hogy mindenki menjen nyaralni a balcsira.. :D :D :D
Még jó, hogy nem Magyarországról volt szó, de te rendre csak magyar példákat hozol. Igen, jelenleg Magyarországon nincs érdemi védekezés, csak látszatintézkedések vannak. Ebből az következik, hogy máshol is így van? De ha már Mo., majd meg lehet nézni, hogyha ez így megy tovább, akkor most hányan fognak itthon meghalni, és össze lehet hasonlítani a tavaszi számmal. Tavasszal ugyanis volt védekezés, nemcsak látszatintézkedések voltak.

Igen, kézmosással, maszkkal, távolságtartással védekezek. Mert akár hiszed, akár nem, működik.

Tavasszal, leállították az ország gazdaságát, és igen, alig volt megbetegedés. Persze a "naiv hülyék" erre csak annyit tudnak mondani, "há mert kevesebbet teszteltek". Csak a naiv hülyék ilyenkor elfelejtik megnézni a pozitív tesztek arányát. Hogy tavasszal még azzal a kevés teszttel, amit mi csináltunk, még azzal is 5% alatt maradt végig (tehát a fertőzöttek valódi számához képest egyáltalán nem teszteltünk keveset, ez azt mutatja). Mostanában ez az arány 10-15% között mozog. Tehát annak ellenére, hogy számszerűen többet tesztelünk, a fertőzöttek valódi számához viszonyítva valójában most sokkal kevesebbet tesztelünk mint tavasszal. Azt hiszem ezzel elég kimerítően megcáfoltam azt a tévhitet, miszerint "csak azért van több fertőzött, mert többet tesztelnek", meg hogy "nyárra direkt lecsökkentették a tesztelést"

A demagógiáddal meg mit kezdjek? Az, hogy van egy sor probléma a világon, amivel nem foglalkoznak, annak mi köze van a mostani problémához?

recrea írta:
2020.10.23. 09:15:19
Ha már védekezés...kiváncsi lennék (vicc nélkül), h a borsodi roma putriban mennyi koronás van. Feltételezem, h ott a higiéniára nemet mondanak, szóval nagyjából mindenki pozitív...elvileg. Ha azonban mégsem (nyilván sosem derül ki), akkor köszönjük a maszkot meg a fertőtlenítőt :)

Említett valaki a kondi termeket, egyik legjobb példa...Mecca Gym, gyakorlatilag egymás nyálát esszük, annyian vannak minden nap, a fertőzés melegágya, csoportos táncórák ugyanez. Maszk, kesztyű, minek? :D

Orvos ismerős azt mondta, h nincs semmiféle első meg második hullám, nyáron is ugyanúgy itt volt a vírus, mint most, csak akkor nem volt jelentési kötelezettségük! Szeptembertől kötelezően jelenteni kell az esetszámokat! Na, ezért a sok fertőzött, nem a második hullám miatt.

Pedig de, sajnos egy szűk rétegnek igenis megéri, ha sokan tönkremennek. Nem magyarázom el, h miért, nem kell hozzá közgazdásznak lenni. Vitya elmondta anno, h szeretne egy jómódú, erős középosztályt létrehozni Magyarországon, csak azt felejtette el hozzátenni, h 15-20 családra gondol :)
És ez az orvos ismerős legalább olyan, aki Covid-osztályon dolgozik, vagy csak egy random valaki, aki ezt így random bemondta?

Mert nekünk van virológus ismerősünk a nyíregyi covid-osztályról (meg is fertőződött pár hete), de ő nem tud ilyesmiről. Egyébként sem igazán egyeztethető össze a kijelentés a pozitív tesztek arányának alakulásával.
Válasz küldése