Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2020.10.25. 23:43:50

Értem és elfogadom az érvelésed. De hogy busi mellett miért nem tud érvényesülni? Busquets kb 4 éve egy nulla több labdát ad el mint az adidas és lassú mindezek mellett úgy fordul mint a csuklós busz. De jong helyette játssza be a középpályát. Nem vagyok De jong fan, de túlzóan temeted őt ( lehet nem szereted vagy nem szimpatikus) de pl 2 éve az ajax bl menetelés egyik kulcs figurája volt! Én bízom benne és meglásd megfogja neked is mutatni amit rajtam kívűl rengeteg szurkolónak/edzőnek megmutatott. Én személy szerint egy Stegen, Araujo,dest,De jong, Fati, Pedri, Puig, Trincao tengellyel képzelném el a jövő barcáját.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 22:40:54

1994barca írta:
2020.10.25. 22:30:52
de nekem a reál elleni teljesítménye is tetszett
Nekem nem. Most sem nyújtott semmi extrát. Busquets miben gátolja meg őt többek között abban, hogy ne pattanjon le mindenkiről és ne legyen súlytalan test-test ellen (lásd a Sevilla ellen róla bekapott gólt, a Bayern ellen kapott első gólt stb.)?

Aki jól játszik, azt azért itt is szokták dicsérni, sőt, a túlkapások inkább az ellenkező irányba szoktak kilengeni, teljesen vállalhatatlan "teljesítmények" mentegetésével. Araújo például alig játszott néhány meccsen, de olyan stabilnak tűnik, hogy egyből megkapta a pozitív visszajelzéseket. Pedig nem lehetünk még benne igazán biztosak, hiszen folyamatosan nem volt még folyamatosan nagy nyomás alá helyezve. De amit eddig láttunk tőle, az bíztató, és meg is kapta erre a pozitív véleményeket. Dest úgyszintén.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2020.10.25. 22:30:52

Ebben a csoportban már kb mindegyik játékosunkat temetik.. De jong forog mint a ringispir meg nem alkalmas az egyérintős játékra😂 Nyílván vannak neki is szarabb meccsei ez nyílvánvaló,de könyörgöm ilyen vkp társ mellett (busi) és ilyen nulla kh-dek mellett ne csodálkozzunk, hogy nem mindig tolja jól!( nézzétek meg az olaszok ellen mit művelt, de nekem a reál elleni teljesítménye is tetszett) 25 éve vagyok barca drukker és örökre az is leszek de a jelenlegi helyzet ami a csapattal történik kiszórja a selejt divatdrukkereket! Voltunk már sokkal rosszabbak is! Én sem örülök amit a jelenlegi vezetés művel (remélem takarodnak a pxxxx-ba)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 21:39:56

Az a baj, hogy a mi játékunkat lassítja, nem az ellenfelét.

Az Ajax akadémiájáról is kijött már pár túlhájpolt trash. Heitinga volt közülük a "kedvencem", aki miután hosszú évekig kerékkötője volt a holland válogatottnak, kiállíttatta magát a 2010-es vb-döntőben, feltéve pályafutására a koronát. Az szenzációs volt, persze a másik ajax-akadémiás bohóc, Nigel de Jong karate-rúgása sem volt semmi. Jött ki onnan azért elég sok trash is az évtizedek során.

Dest úgy néz ki, jó lesz. Nem kiabálom el, de egyelőre ígéretesnek tűnik.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.25. 20:52:26

gránit írta:
2020.10.25. 20:03:02



Ő különösen a bögyömben van a Piqué-Lenglet-duó mellett. Teljesen alkalmatlan a gyors, egyérintős játékra, megkapja a labdát, és forog vele, mint a ringlispíl*. Először azt hittem, azért csinálja ezt, hogy magára húzza az ellenfeleket, letámadják, és üres területek alakuljanak ki mögöttük, hogy a csapatnak legyen területe és meg tudjon indulni. De akárhogy forog, mint egy kerge birka, utána csak az alibi passzokat nyomja. Egyáltalán nem illik bele a Barcelona játékkultúrájába, lassítja a játékot; és védekezni sem tud.

* Először azt írtam, hogy forog, mint a pulzár, de az legalább gyorsan forog.
Szerintem ezek amúgy edzői utasítások,hogy nyugtassa meg a játékot,az egész mai futball e köré épül.
Nem hiszem hogy egy ajax iskola után Ő lassan gondolkodna a labdával.
Egyszerűen esélye sem lenne ott tartani,ahol. Viszont a mai futball ez,nem kell kihozni a legjobbat,inkább a legjobb tutit.

NovaProspekt írta:
2020.10.25. 19:39:43
a Sport még 1 hete írta, h a stáb úgy látja, még nem megfelelő az edzettségi szintje, és nem tudja tartani a tempót a csapattársakkal az edzéseken.

hagyok időt ezt megemészteni :mrgreen:

persze franc se tudja, lehet blődség maga a hír is.

Mondjuk így vagy úgy, de Pjanic már leszállóágon igazolt ide, és fizikálisan egy Kroos v Busi féle játékos volt mindig is, nem egy háromtüdejű gazella. Sokan itt holmi 14/15-ös Rakiticra hajazó workhorset láttak benne a leigazolásakor, ami számomra érthetetlen. Lehet azért, mert mindketten jugók
Még akár ezt el is tudom hinni,hogy nem tud lerohanni 90 percet,de ha nincs benne 20,akkor nem lett volna/lesz profi futballista soha.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 20:03:02

miro. írta:
2020.10.25. 19:26:15

Sokat tologatja Ő is,meg ami mostanában minden második futballistára igaz,hogy besz ari. Állandóan forog visszafelé mint a csuklós busz,ne hogy elveszítse.
Ő különösen a bögyömben van a Piqué-Lenglet-duó mellett. Teljesen alkalmatlan a gyors, egyérintős játékra, megkapja a labdát, és forog vele, mint a ringlispíl*. Először azt hittem, azért csinálja ezt, hogy magára húzza az ellenfeleket, letámadják, és üres területek alakuljanak ki mögöttük, hogy a csapatnak legyen területe és meg tudjon indulni. De akárhogy forog, mint egy kerge birka, utána csak az alibi passzokat nyomja. Egyáltalán nem illik bele a Barcelona játékkultúrájába, lassítja a játékot; és védekezni sem tud.

* Először azt írtam, hogy forog, mint a pulzár, de az legalább gyorsan forog.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.25. 19:39:43

a Sport még 1 hete írta, h a stáb úgy látja, még nem megfelelő az edzettségi szintje, és nem tudja tartani a tempót a csapattársakkal az edzéseken.

hagyok időt ezt megemészteni :mrgreen:

persze franc se tudja, lehet blődség maga a hír is.

Mondjuk így vagy úgy, de Pjanic már leszállóágon igazolt ide, és fizikálisan egy Kroos v Busi féle játékos volt mindig is, nem egy háromtüdejű gazella. Sokan itt holmi 14/15-ös Rakiticra hajazó workhorset láttak benne a leigazolásakor, ami számomra érthetetlen. Lehet azért, mert mindketten jugók
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.25. 19:26:15

Tomix354 írta:
2020.10.24. 18:06:41
miro. írta:
2020.10.24. 18:00:45
Pjanic serult volt?
Dehogy sérült, csak Businak minden meccsen kezdenie kell nulla teljesítménnyel. Csak azt nem értem, hogy ha a nulla Griezmant padra tudja vágni, akkor Lenglet és Busi miért játszik.
Sose értem az ilyen edzőket. Akkor minek kellett leigazolni,mikor akarja hogy produkáljon,hogy megmutassa a rutinját,a futballtudását,ha nem egy Real ellen,vesztes állásnál?
Nem egy 18 éves gyerek akinek még neogranormon illata van.
Simán bízni kéne benne.

Míg Busival együtt játszik nem mondanék le róla. Olaszok ellen például kifejezetten jól tolta, mezőny egyik legjobbja volt. Koeman is csak segget csinált a szájából azzal, hogy többször kijelentette de Jongnak Busi helyén van a helye, erre a jó madár minden meccsen kezdő.
Sokat tologatja Ő is,meg ami mostanában minden második futballistára igaz,hogy besz ari. Állandóan forog visszafelé mint a csuklós busz,ne hogy elveszítse.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.10.25. 16:03:39

Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 14:49:01

Lenglet-nak még azt se fújták be nyáron, amikor ellökte magától a Napoli védőjét, és így szerzett gólt. Jó nagyot taszított rajta, de nem fújta be a bíró. Ez van, készülni kell belőlük, hogy mit lehet és mit nem. Úgy látszik, a mezráncigálás bármilyen helyzetben, de szabálytalan, ez most az irányelv. Ennek megfelelően kell védekezni, mást nem lehet tenni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.25. 14:43:15

gránit írta:
2020.10.25. 14:37:11
Mást nem lehet tenni. Lehet szidni a bírót, de van ennél egy hatékonyabb módszer: készülni kell belőlük és írott-íratlan szabályokból.
Rendben, jelen esetben sajnos csak ez maradt valóban. Viszont ha majd elkezdünk szögletgólokat is kapni, mert a védőink túl "puhák", nem dolgozzák meg az ellent, ahogy azt illik, akkor maradjunk csöndben, és ne illessük őket fikázó szóval. Mert ugye nem jó kedvükben ráncigálják a játékosok egymás mezét.

Ja és az ellenfél továbbra is majd taszajthatja őket a kapunk előtt két kézzel szögletnél, mert ott csak egy kirúgás lesz a tét, nem tizenegyes. Az sem mindegy. Kíváncsi leszek, a kapott góljaink száma hogyan alakul majd így. :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 14:37:11

NovaProspekt írta:
2020.10.25. 14:23:04
gránit írta:
2020.10.25. 14:17:47

Ez már most bekövetkezett. Két meccs alatt a második tizenegyest kaptuk ugyanazért a szabálytalanságért. Ez van, lökdösődni lehet, bökdösni a másikat lehet, de mezet tépni nem. Így kellene már készülnie a védelemnek. Ramos-nak volt egy másik Jászai-díjas műesése az első félidőben, a bíró nem ette meg. A következtetést le kell vonnia a stábnak, a mezrángatás egy vízválasztó, ezt nem lehet. Mást igen, de ezt nem, így kell készülni.
Nem ugyanaz a kettő, még ha mezhúzás volt mindkét esetben.

Nem a két játékszituáció volt ugyanaz, hanem a mezrángatás. Le kell vonni a következtetést: ezt nem lehet. Tudsz mást tenni? Semmi értelme annak, hogy elkezdünk a semmibe kardoskodni. Másodjára fújtak be mezrángatásért tizenegyest. Nem siránkozni kell emiatt, hanem levonni a következtetést, hogy a védőink mezrángatás nélkül dolgozzanak, így kell készülni a meccsekre. Fognak ők még más esetek miatt is kiállításokat meg büntetőket összehozni, de a mezrángatást mindenképpen ki kell venni a repertoárból.

Mást nem lehet tenni. Lehet szidni a bírót, de van ennél egy hatékonyabb módszer: készülni kell belőlük és írott-íratlan szabályokból.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.25. 14:27:42

Azért nem mondanám, hogy a második félidő teljesen kuka lett volna. Volt egy kb. 10 perces focira emlékeztető periódusunk, amikor simán lőhettünk volna akár kettőt is, helyette jött a tizi. Onnantól kezdve tényleg kuka volt a meccs, cserékkel lehetett volna próbálkozni de nem jöttek.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.25. 14:23:04

gránit írta:
2020.10.25. 14:17:47
Ez már most bekövetkezett. Két meccs alatt a második tizenegyest kaptuk ugyanazért a szabálytalanságért. Ez van, lökdösődni lehet, bökdösni a másikat lehet, de mezet tépni nem. Így kellene már készülnie a védelemnek. Ramos-nak volt egy másik Jászai-díjas műesése az első félidőben, a bíró nem ette meg. A következtetést le kell vonnia a stábnak, a mezrángatás egy vízválasztó, ezt nem lehet. Mást igen, de ezt nem, így kell készülni.
A Piqué-féle szabálytalanság utolsó emberes visszahúzás volt, amivel gólra tartó játékost akadályozott szabálytalanul. Ez a mostani pedig egy szögleteknél rendszeresen fellépő fizikai fúrás-faragás egy epizódja volt, ahol olyan játékos szenvedett el sérelmet, akinek a labdát nem sok esélye volt egyébként megjátszani sem. Nem ugyanaz a kettő, még ha mezhúzás volt mindkét esetben.

Lökdösődni, bökdösni is addig lehet majd, amíg valamelyiket be nem fújják. Ha Lenglet hasonlóan gondolkozik majd, mint te, és a következő meccsén majd egy lökését fújják be, akkor viszont megint ő lesz ugye a hibás.

Szerk.: vicces, hogy Csababarcával leírtuk kb. centire ugyanazt. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.25. 14:21:07

Azért volt különbség a két mezrángatás között.
Fradi ellen Piqué végig dolgozta Tokmacot, aki ziccerben volt, majd egyszerűen lerántotta.

Tegnap Ramos kezdte a szabálytalanságot ahogy ellökte magától a franciát, aki visszarántotta. A dolog abban különbözik még, hogy Ramos nem hogy ziccerben nem volt, de a labda megjátszására se volt esélye.


Konklúzió valóban az, hogy ezt felejtsük el, ne csináljuk, mert nekünk nem szabad.
Hogy a többi csapat széttépi a másikon a mezeket, meg két kézzel lökik a támadókat folyamatosan minden pontrúgánál, az már ugye nem a mi dolgunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 14:17:47

NovaProspekt írta:
2020.10.25. 14:05:04

Hogy ebben mennyire van igazad, majd megmutatja a gyakorlat a közeljövőben.
Ez már most bekövetkezett. Két meccs alatt a második tizenegyest kaptuk ugyanazért a szabálytalanságért. Ez van, lökdösődni lehet, bökdösni a másikat lehet, de mezet tépni nem. Így kellene már készülnie a védelemnek. Ramos-nak volt egy másik Jászai-díjas műesése az első félidőben, a bíró nem ette meg. A következtetést le kell vonnia a stábnak, a mezrángatás egy vízválasztó, ezt nem lehet. Mást igen, de ezt nem, így kell készülni.

Azzal még egyet is értenék, hogy a meccs képét tekintve a csapat nem volt különösebben gyatrább a Madridnál. Bár ha nincs 11-es, attól még nem lettek volna pengébbek a támadásaink, erőtlen volt a támadójátékunk a 11-estől függetlenül is, az egész meccs folyamán. A meccseinket viszont nem lehet ezektől a nüanszoktól függetleníteni, a következő meccset is ilyen nüanszok dönthetik el, ahogy az azt követőt is. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy minden meccsen összehozzunk egy 11-est, ez a Fradi ellen belefért, de egy Getafe meg főleg egy Madrid ellen már nem fér bele.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.25. 14:05:04

gránit írta:
2020.10.25. 13:50:32
Egy meccset nincs is értelme másképp elemezni. Csak abból lehet kiindulni, ami történt, nincs értelme fantazmagóriákat gyártani, hogy ha nincs büntető, minden másképp alakult volna.
Bocs, de egyszerűen ebben nem fogok veled egyetérteni. Egészen más helyzetből tud támadni és játszani egy csapat, ha előnyben van, és ha hátrányba kerül egy ilyen ajándéktizi miatt. A mai végletekig taktikus fociban mindenképp. Nem leszünk ettől még jók, de ezt a következtést ebből a meccsből nem lehet levonni, amit írsz.
gránit írta:
2020.10.25. 13:50:32
A mezrángatás olyan, mint 2004-től az NBA-ben a hand-check-szabály. Hülye szabály, de ez van, ennek tudatában kell(ene) védekezni. Lehet siránkozni a huszonnyolcadik büntető után, hogy de hülye gyakorlat meg hülye bíró, csak éppen mindez elkerülhető lenne, ha a csapat rendesen fel lenne készítve a meccsekre (ha már a játékosnak magától nincs ennyi esze).
Hogy ebben mennyire van igazad, majd megmutatja a gyakorlat a közeljövőben. Ha majd az interneten a kövi meccseken záporoznak az esetek, amikoris mezrángatásokra kapnak a csapatok tizenegyest, akkor önként és dalolva fogok bocsánatkérő levelet írni neked itt a fórumon. Viszont szerintem te is érzed már most, hogy ilyen nem fog történni. A gyakorlatban meg csak az a szabály valóban szabály, amit be is tartatnak. Ha Lenglet, Piqué meg megannyi védő nem húzza a mezt, nem csíp, rugdos, lökdös, akkor a támadók még több gólt fognak tudni szerezni mellettük. Akkor meg az lesz a baj. Remélem, érthető, mit nehezményezek ebben az egészben.

Pl. Ramos a világ legjobb védője simán szerintem. De ha minden ilyen szir-sz@rt befújtak volna mindig is, és ő ezt szem előtt tartva játszott volna, akkor neki nem lett volna karrierje.

De már piszokmód túltárgyaltam én is a semmit, és ugyanazt már nem akarom körbeírni huszadszorra másképp. Majd a gyakorlat megmutatja, mizujs.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 13:50:32

NovaProspekt írta:
2020.10.25. 12:11:08

Értem, csak ez egy utólagosan megfogalmazott vélemény az eredmény, és a meccs lefolyásának tudatában.
Egy meccset nincs is értelme másképp elemezni. Csak abból lehet kiindulni, ami történt, nincs értelme fantazmagóriákat gyártani, hogy ha nincs büntető, minden másképp alakult volna. Mert nem véletlenül nem alakult másképp. Az egész meccs folyamán életlenek, erőtlenek voltak a támadásaink, az, hogy 1-2 után nem tudtunk felállni, nem véletlenül történt, hanem a meccs képéből és a "teljesítményünkből" fakadt. Coutinhónak volt egy mellé fejelt helyzete, kb. ennyi történt a második félidőben. Az meg nem állapot, hogy minden meccsen 0-1-ről indulunk, mert a buta védelmünk mindig összehoz egy büntetőt. Koeman pedig nem tanul. Lenglet-nek semmi helye a kezdőben, mégis erőlteti.

A mezrángatás olyan, mint 2004-től az NBA-ben a hand-check-szabály. Hülye szabály, de ez van, ennek tudatában kell(ene) védekezni. Lehet siránkozni a huszonnyolcadik büntető után, hogy de hülye gyakorlat meg hülye bíró, csak éppen mindez elkerülhető lenne, ha a csapat rendesen fel lenne készítve a meccsekre (ha már a játékosnak magától nincs ennyi esze).
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.10.25. 12:58:38

Szerintem ez egy tavaly előtti Lipcse-féle 4-2-2-2, ahol balon Cou-Fati, jobb és Messi - Gríz lenne.
Nyilván Griezmann súlytalan, én Dembelé - t tenném helyére, akar a srác csak nincs meg a fonal.
Busquets helyett Puig, ez annyira ordít.
Lenglet meg... Pfű.... Á Araujo kell vagy a mankós Umtiti
Egyébként Dest jó lesz, Pedri és Trincao kap időt
Ez nem vészes, csak ez a 3 változás lenne meg.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2020.10.25. 12:42:39

Tisztelt Kluivert! Ezzel maximálisan egyetértek! Szerintem sem a megfelelő ember a csapatkapitányi posztra!! Egyszerűen nem alkalmas vezető!! szerintem sem képes hatni a játékosokra kritikus helyzetekben, ilyenkor önmagát is nehezen menedzseli. Számtalan példa bizonyítja. Őt ezzel biztosan egyetértesz nem ezért szeretjük!!!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2020.10.25. 12:30:29

Már szezon elején ki kellett volna rakni a buszkecc-szerdzsó-piké-grizmánn-lenglé csomagot a fszba, s a helyükre igazolni.

Alapból is hulla esélytelen ez a szezon, de úgy, hogy a fenti bohócok még kezdenek is, simán hátrányból indulunk.

Az öreg piké is hatalmas pali, a 8-2 után lenyilatkozza, hogy ő fog először felállni, erre meghosszabbítja a szerződését, amikor a világverő fradiból a tökmag szétfutotta. A pofám leszakadna szégyenemben.

Remélem ezt a rühes elnököt végre valaki felakasztja a Nou Camp elejére, a varjaknak is jusson belőle, évek kitartó munkája kellett ahhoz, hogy a Barcelonából ilyen csapat legyen.

A tegnapi meccsről meg annyit, hogy lehet bírózni, van miért, mert a VAR ellenünk csak akkor működik, ha szpatni kell, a madridnál meg csak akkor, ha tolni kell őket, de megint megvertük saját magunkat. Ennyi fos teljesítményt nem bír el egy csapat. Egyetlen pozitívum, hogy a francia nyilatkozatkirály nem kezdett.

Megyek és iszom valami erőset. #-o
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2020.10.25. 12:20:14

Rob! Messi a vilagtortenelem legjobb jatekosa, minden tiszteletem az ove, de nem vezer! Aki a csapatert el hal es csapatkapitany, annak nem szabadna minden gol utan ennyire osszetorve ballagnia. Az erte kapott penzbol lehetne ujra epitkezni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.25. 12:11:08

gránit írta:
2020.10.25. 11:33:35
OK, csak az állítás az volt lentebb, hogy mi voltunk a jobb csapat. Nem voltunk jobbak. Teljesen erőtlenek voltak a támadásaink, az első félidőben Messi jelentett némi veszélyt, a második félidőre ő is visszaesett. A végén egy nagy verésbe is beleszaladhattunk volna, Neto nagyokat védett, a harmadik gól előtt viszont ő is hibázott. Jobbak semmiképp nem voltunk.

Itt konkrétan nem is volt szerintem ilyen vélemény. Ilyenért nem kellene tizenegyest fújni. Néhány napja viszont mezrángatásért kaptunk büntetőt, és egyszerűen nem tanult belőle a csapat, valószínűleg ezután sem fog. Erre már alapból készülniük kellene, hogy fölösleges mezrángatás nélkül védekezzenek. Ha van egy írott vagy íratlan szabály, abból készülni kell. De mi nem készülünk, és ez az igazi probléma, annál is nagyobb, hogy a bíró befújta.
Értem, csak ez egy utólagosan megfogalmazott vélemény az eredmény, és a meccs lefolyásának tudatában. Azon a ponton, amikor a tizi jött, még lehetett volna bármi, és a tizi befújásakor mi voltunk éppen felszállóágon. A Real minden alkalommal türelmesen játszik a Camp Nouban, a kezdőjükkel is jobban mentek a stabilitásra, mint mi. Ajándék volt nekik a vezetés, és a kezükre játszott ez maximálisan. Azt csinálhatták, amit elterveztek. A végén hat támadóval a pályán már teljesen mindegy volt, hogy nagy verésbe is beleszaladhattunk volna, nem az volt a döntő.

Ez a mezrángatás meg olyan dolog, hogyha csinálja a védő, akkor idióta, ha meg teljesen tisztán játszik, akkor meg túl puha, meg mindent enged a támadónak. Ilyeneket minden védő csinál, a probléma így megint arra szűkül, hogy a szabályokat nem tartatjuk be konzekvensen. Ez olyan, mint a kapusok tizenegyesvédései. Elvileg van a szabály, hogy a kapus a labda elrúgása előtti pillanatban nem mozdulhat el a vonalról*. Ez is olyan szabály volt, amit hol betartattak a bírók, hol nem. A kapusok rendre lesz.arták emiatt, és kirohantak a kapuból már a labda elrúgása előtt, így lényegében szabálytalanul előnyhöz juttatva magukat. A bíró általában nem szólt érte, csak néha jött egy-egy sporttársra rá, hogy betartassa.

Összességében ez egy 50-50 meccs volt, amiből a Real jött ki jobban. Valójában éppen mostananában nekünk volt több ilyen meccsük ellenük, hogy egál volt nagyjából a két csapat, de utána mi győztünk kiütéssel. Én két dolgot vittem el útravalónak:

1. Remélem, nálunk folytatódik a fékek kirakása, ezúttal Lenglet-vel terítéken,
2. Remélem, akkor mostantól betartatjuk a szabályt, és befújjuk a meccsenként 10 jogos tizit ilyen szituációkból (nem fogják).

A 2. pont apropóján különösen megmosolyogtató lenne, ha a Real következő meccsén - a most kiharcolt 3 pont - azáltal válna semmissé, hogy egy Alavés, Betis ellen valami hasonló semmit befújnának a Real ellen, az ellenfél meg ráülne az 1-0-ra, semlegesítve az egyébként nullgólos gagyi támadósorukat. Az aztán a sors meglehetősen keserű iróniája lenne. Ilyen pedig ezek szerint BÁRMELYIK meccsen megtörténhet.

*most már csak az egyik lábának kell érintenie.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2020.10.25. 11:36:52

drobika köszi a támogatást!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 11:33:35

NovaProspekt írta:
2020.10.25. 11:13:05

Jó csapat nem is vagyunk, ez nem most derült ki.
OK, csak az állítás az volt lentebb, hogy mi voltunk a jobb csapat. Nem voltunk jobbak. Teljesen erőtlenek voltak a támadásaink, az első félidőben Messi jelentett némi veszélyt, a második félidőre ő is visszaesett. A végén egy nagy verésbe is beleszaladhattunk volna, Neto nagyokat védett, a harmadik gól előtt viszont ő is hibázott. Jobbak semmiképp nem voltunk.

NovaProspekt írta:
2020.10.25. 11:13:05

A tizi jogossága mellett érvelőknek
Itt konkrétan nem is volt szerintem ilyen vélemény. Ilyenért nem kellene tizenegyest fújni. Néhány napja viszont mezrángatásért kaptunk büntetőt, és egyszerűen nem tanult belőle a csapat, valószínűleg ezután sem fog. Erre már alapból készülniük kellene, hogy fölösleges mezrángatás nélkül védekezzenek. Ha van egy írott vagy íratlan szabály, abból készülni kell. De mi nem készülünk, és ez az igazi probléma, annál is nagyobb, hogy a bíró befújta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.10.25. 11:39:13-kor.
Válasz küldése