Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.26. 22:20:16

Megvan az amikor 2011 körül minden héten Clásico volt?

Én nem támogatom ezt a szuperligát, teljesen elveszítené az "ünnepi" jelentőségét, ha folyamatosan játszanának egymással a topcsapatok.
Plusz így nem tudom hogy lenne esélye mondjuk egy Atalanta-nak vagy egy Lipcsének top4-be kerülni, de mi a nulla focinkkal alanyi jogon ott lennénk (és kapnánk hétről-hétre a pofonokat).
Arról nem is beszélve, hogy 99%-ban soha a büdös életbe nem lenne lehetőség megnézni a Barcelona-t Budapesten egy magyar csapat ellen.

Én nem variálnám a dolgokat, max ha ennyire besűrűsödik a versenynaptár, akkor a topbajnokságokban csökkenteném a létszámot, 18 csapat is bőven elég lenne a La Ligában is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.26. 22:14:53

Nekem is tetszik az ötlet, kár hogy mire megvalósul addigra már bőven nem leszünk top 5 csapat. Ez a 2009-2016 közötti időszakban lett volna jó.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.26. 22:14:20

gránit írta:
2020.10.26. 21:41:19
Néhány hete írtam itt egy európai szuperbajnokság létrehozásának szükségességéről (amelyekről a legújabb eurobarcás cikkek szólnak), pár hete voltak erről röpke eszmecserék, vissza lehet olvasni. Sokkal nagyobb móka lenne, mint a jelenlegi rendszer, amelyben a mérkőzések jelentős része érdektelen bajnoki meccs, miközben egy csúcsbajnokság létrehozásával minden mérkőzés BL-rájátszás-szintű lenne. Példának okáért lenne 16 csapat (4 spanyol, 4 angol, 2 olasz, 2 német, plusz francia, holland, portugál csapatok). Mindenki játszana mindenkivel kétszer, nyolc csapat jutna be a rájátszásba, onnantól kezdve pedig a klasszikus észak-amerikai típusú rájátszás zajlana (első körben az alapszakasz első helyezettje a nyolcadik ellen, a második a hetedik ellen, a harmadik a hatodik ellen, a negyedik az ötödik ellen; a második körben az 1-8. párharc győztese a 4-5. párharc győztese ellen, a 2-7. párharc győztese pedig a 3-6. párharc győztese ellen, majd jöhet a döntő).

A jelenlegi rendszerben a meccsek jelentős része érdektelen bajnoki, és a BL csoportköre is csak egy bohóckodás, az igazi dolgok tavasszal kezdődnek. Egy csúcsliga létrehozásával viszont a nagy küzdelmek már rögtön a szezon legelején megkezdődnének.

Probléma az is jelenleg, hogy a sok különböző bajnokság miatt nincs lehetőség egységes szabályozásra, így túl nagyok a különbségek a csapatok között. Van FIFA fair-play-szabály, ami annyit ér, mint halottnak a csók. Ehelyett egy nagyon kiegyenlített és nagyon szoros csúcsbajnokságot lehetne létrehozni egy egységes szabályozással (pénzért nem lehetne játékost venni, játékos(oka)t csak játékos(ok)ra lehetne cserélni; fizetési sapka bevezetése; fordított draft-rendszer bevezetése: a gyengébb csapatok draftolnak először, a bajnokcsapat pedig legutoljára stb.).

Az egységes szabályozás pedig azt is lehetővé tenné, hogy a szurkolókat is bevonják, és be lehetne vezetni akár a spanyol-skandináv socio-rendszert, akár a német típusú 50%+1-es rendszert (a klubok többségi tulajdonát minden esetben a szurkolók közösségi tulajdona kell hogy kitegye, a nagybefektetők legfeljebb 50%-1 részaránnyal rendelkezhetnek). Így a szurkolókat is be lehetne vonni az egészbe, az egyik eurobarcás cikk is ezt hiányolja a jelenlegi rendszerből.

Emellett a csúcsjátékosok is mind ebbe a csúcsbajnokságba tömörülnének, így a legnagyobb tehetségek mind egyetlen ligába koncentrálódnának és játszanának egymással hétről hétre, nem szóródnának szét a tehetségek sokféle bajnokságban, mint jelenleg, hanem egy csúcsbajnokságban játszanának egymás ellen fordulóról fordulóra. Csak csúcsmeccsek lennének, sokkal több jó meccset láthatnánk, mint most.
Ezzel csak az a gond, hogy idővel a csúcs már nem lesz csúcs. Én kifejezetten komázom, ha vannak olyan csapatok, melyek valami extrát raknak le egy semminek látszó gárdával. Lásd Atalanta. Ha állandóan top csapatok meccseit nézném akkor kitágítanák az ingerhatárom és előbb utóbb már nem izgatna mit látok.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.26. 22:09:55

En adnam nagyon a szuperligat. Nem erdekel sem a fradi, sem a dinamo kijev, sem a tobbi kiscsapat. Csucsfocit akarok minden heten latni.
Kiscsapatoknak ott van az eu liga, az az o polcuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2020.10.26. 22:01:15

Feladom legyen neked igazad. Busquets nálam már rég nem barca szint! Egy nulla a pali..amit művel borzalom! De jongnak kéne vinnie ezek szerint az egész középpályát🙂

davi10 írta:
2020.10.26. 10:25:49
gránit írta:
2020.10.26. 09:44:20
Ha valaki mellett lehet villogni és ki lehet tűnni, az Busquets.
Pár éve, amikor Pique Umtiti-vel volt párban, nem igazán emlékszem, hogy sokan követelték volna az elzavarását. Rohadt kevés gólt kaptunk, illetve majdnem veretlenül lehoztuk a bajnokságot, persze ebben rohadtul nagy szerepe volt TS-nek is. Aztán jött Lenglet és Pique teljesítménye is visszaesett.
Ha egy nulla a társad, akkor nyilván jobban kijönnek a hiányosságok. Pláne az ilyen "páros" posztokon. És méginkább igaz szerintem a védőkre. Ha valaki lefutja Busi-t (ami valljuk be, nem nagy feladat), akkor már az egész középpálya átjáróház. Ha Lenglet-et befűzik, akkor az egész védelem egy sz.r.

De mégegyszer mondom, én is sokkal többet vártam/várok De Jong-tól, viszont azért annyira szerintem nem tragikus a helyzet, mint gránit állítja.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 21:41:19

Néhány hete írtam itt egy európai szuperbajnokság létrehozásának szükségességéről (amelyekről a legújabb eurobarcás cikkek szólnak), pár hete voltak erről röpke eszmecserék, vissza lehet olvasni. Sokkal nagyobb móka lenne, mint a jelenlegi rendszer, amelyben a mérkőzések jelentős része érdektelen bajnoki meccs, miközben egy csúcsbajnokság létrehozásával minden mérkőzés BL-rájátszás-szintű lenne. Példának okáért lenne 16 csapat (4 spanyol, 4 angol, 2 olasz, 2 német, plusz francia, holland, portugál csapatok). Mindenki játszana mindenkivel kétszer, nyolc csapat jutna be a rájátszásba, onnantól kezdve pedig a klasszikus észak-amerikai típusú rájátszás zajlana (első körben az alapszakasz első helyezettje a nyolcadik ellen, a második a hetedik ellen, a harmadik a hatodik ellen, a negyedik az ötödik ellen; a második körben az 1-8. párharc győztese a 4-5. párharc győztese ellen, a 2-7. párharc győztese pedig a 3-6. párharc győztese ellen, majd jöhet a döntő).

A jelenlegi rendszerben a meccsek jelentős része érdektelen bajnoki, és a BL csoportköre is csak egy bohóckodás, az igazi dolgok tavasszal kezdődnek. Egy csúcsliga létrehozásával viszont a nagy küzdelmek már rögtön a szezon legelején megkezdődnének.

Probléma az is jelenleg, hogy a sok különböző bajnokság miatt nincs lehetőség egységes szabályozásra, így túl nagyok a különbségek a csapatok között. Van FIFA fair-play-szabály, ami annyit ér, mint halottnak a csók. Ehelyett egy nagyon kiegyenlített és nagyon szoros csúcsbajnokságot lehetne létrehozni egy egységes szabályozással (pénzért nem lehetne játékost venni, játékos(oka)t csak játékos(ok)ra lehetne cserélni; fizetési sapka bevezetése; fordított draft-rendszer bevezetése: a gyengébb csapatok draftolnak először, a bajnokcsapat pedig legutoljára stb.).

Az egységes szabályozás pedig azt is lehetővé tenné, hogy a szurkolókat is bevonják, és be lehetne vezetni akár a spanyol-skandináv socio-rendszert, akár a német típusú 50%+1-es rendszert (a klubok többségi tulajdonát minden esetben a szurkolók közösségi tulajdona kell hogy kitegye, a nagybefektetők legfeljebb 50%-1 részaránnyal rendelkezhetnek). Így a szurkolókat is be lehetne vonni az egészbe, az egyik eurobarcás cikk is ezt hiányolja a jelenlegi rendszerből.

Emellett a csúcsjátékosok is mind ebbe a csúcsbajnokságba tömörülnének, így a legnagyobb tehetségek mind egyetlen ligába koncentrálódnának és játszanának egymással hétről hétre, nem szóródnának szét a tehetségek sokféle bajnokságban, mint jelenleg, hanem egy csúcsbajnokságban játszanának egymás ellen fordulóról fordulóra. Csak csúcsmeccsek lennének, sokkal több jó meccset láthatnánk, mint most.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.26. 17:57:31

gránit írta:
2020.10.26. 17:14:12
Az olyan aranyos, amikor hivatalosan kiírják, hogy 4-2-3-1-et játszunk, elől Messivel. :D Miközben gyakran a védők vonaláig jön vissza labdáért. Kitenném jobbra, ahonnan eredetileg indult annak idején (baloldalon Fati, középen Coutinho), és Puig-nak adnám át az irányító szerepet. Ha Messinek nem kell visszajönnie labdákért, a támadóharmadban játszva még mindig sok gólt tudna szerezni. Most is ő tudott helyzeteket kialakítani, de a meccsek jelentős részében túl távol van a kaputól. A játékszervezést Puig-nak adnám át, így Messi több és közvetlenebb veszélyt jelenthetne az ellenfél kapujára.
így van. Messi posztja egyértelműen a a jobboldal, ahonnan cselezni is tud, mert nincs tömörülés, van egy kis ideje, és a bal lába lövésre áll, ami egy Messi-rúgótechnikájú játékosnak nagyon nem mindegy - ő 100%-ban belsővel teker, az középről nagyon nem az igazi. Egy Suarez pl egész más, neki mindegy milyen lába, rúg spiccel, akár külsővel is, meg teli rüszttel. Mert ő klasszikus csatár. Ezt többször leírtam itt én is, és azt írják, hogy a szélen nagyobb gáz, ha nem jön vissza. Egyrészt ha így lenne, oda kéne tolódni, az egyik vkp-nak odazárni. Megoldható, cserében a sok gólért amit rúgna. De szerintem irányítóként amúgy is problémásabb a dolog. Puig már a szűrők előtt szűrne ellentámadásoknál, kisebb lendülettel mehetne nekünk az ellenfél, jobb lenne a csapatvédekezés összességében.
Nem mintha Messi dolga lenne a védekezés, de ha már ez az indok, akkor is nálam a jobbszél a helye.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 17:14:12

Az olyan aranyos, amikor hivatalosan kiírják, hogy 4-2-3-1-et játszunk, elől Messivel. :D Miközben gyakran a védők vonaláig jön vissza labdáért. Kitenném jobbra, ahonnan eredetileg indult annak idején (baloldalon Fati, középen Coutinho), és Puig-nak adnám át az irányító szerepet. Ha Messinek nem kell visszajönnie labdákért, a támadóharmadban játszva még mindig sok gólt tudna szerezni. Most is ő tudott helyzeteket kialakítani, de a meccsek jelentős részében túl távol van a kaputól. A játékszervezést Puig-nak adnám át, így Messi több és közvetlenebb veszélyt jelenthetne az ellenfél kapujára.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.26. 16:52:17

Nemrég néztem meg a meccset. Kb. a 60. percig volt egy olyan érzésem, ami már másfél éve nem, hogy mi érdemelnénk a győzelmet. Az elmúlt 2-3 klasszikón végig azt éreztem előtte és közben is, hogy húzzuk ki egy döntetlennel, és már örülni fogok. Most nem. Szerintem a gólváltás után szintekkel jobbak voltunk mint a reál, csak sajna elmaradtak a befejezések. A támadások során nem volt jellemző tiki-töketlenkedés, csak a meccs végén, mikor már hátrányban voltunk, betömörültek, akkor oda nyúltunk vissza. Messit nyilvánvalóan letarolták, mindenképp legalább annyira tizi volt mint amit ellenünk fújtak be.

Messi megint zseniális volt, adott egy elképesztő labdát, amiből gól lett, meg adott még 1-2-t, amiből nem, cselsorozattal megint kiharcolt egy tizit mint a Fradi ellen, csak hát nem adták meg - ez nem az ő hibája, ha nem vesszük hibának azt, hogy nem színészkedik mint a kollega a túloldalon. Nem tudom, megfigyelte-e valaki, de Ramos a húzással ellentétées irányban ugrott hátra esést imitálva, ami azért nagyon gáz.

A csapat összességében szerintem elég jól játszott, főleg, ha azt veszem, hogy elöl az égegyadta világon senki nem volt a helyén. Pedri jobbon, Cou balon, Fati középen, csoda, hogy még nem is működött annyira rosszul a dolog. Pedrit most tényleg nehéz lenne elhelyezni a kezdőbe, de akkor nem kellene játszatnia. Cou nyilván középre, Fati balra. Borzalmas, hogy mennyire fejnehéz a keretünk, mégis mennyire nem a megfelelő játékosok alkotják. De azért ennél a mainál jobb kezdőt fel lehetne állítani - mármint olyan szempontból, hogy ne legyenek ennyien posztidegen helyen. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy Messi jobboldalon lenne a leghatékonyabb. Ha ezt is hozzáteszem, akkor 4/4 ember volt rossz helyen, ami azért húzós.

Hátul újdonság nem történt sajnos. Lenglet felelőtlen, Piqué lassú. Jó volt látni Araujo-t melegíteni, kár, hogy nem lett belőle semmi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 14:25:48

Ahogy a Forma-1-ben és a NASCAR-ban is nyilvánosak a rádióüzenetek. Ezek az ötletek csak a FIFA-nál számítanak radikálisnak, egyébként sok sportágban már megvalósultak. Ahhoz is rengeteg idő kellett, hogy egyáltalán a VAR-t bevezessék, miközben a teniszben már rég működött.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.26. 13:53:19

Hasonlóra volt kísérlet talán Ausztráliában, mármint hogy be volt mikrofonozva a bíró és az asszisztensek.

Szerintem az is elég lenne ha következetesek lennének és nem egyénileg értelmeznék a szabályokat. Ezt kellene megoldani, mert itt minden bíró és a var testületek is valahogy értelmezik a szabályokat, ezért van az hogy akár meccsen belül ugyanolyan szitukat máshogy ítélik meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 13:32:12

Igen, az emberi butaságot sosem lehet teljesen kiiktatni az egyenletből, javítani lehet a helyzeten. Az NBA-ben például azért is problémás a videóbírózás, mert egykori bírók dirigálnak ott is, és gyakran védik a mundér becsületét, összezárva a bírókkal. Ahogy van játékvezetői testület, úgy szükség lenne egy ettől teljesen különálló videóbíró-testületre, ahová nem a kivénhedt játékvezetők kerülnek be, hanem egy teljesen különálló testület lenne (rossz döntést persze így is lehet hozni, összejátszani így is tudnak, így megint csak arról van szó, hogy minimalizáljuk a hibákat, mivel teljesen megszüntetni azokat nem lehet).

Én például inkább javítom ki a saját hibámat, minthogy más javítsa ki. Szerintem utóbbi cikibb. Ha valaki kijavítja a saját hibáját, mindenki megbocsát neki, és nem titulálják csalónak, hanem a hibáját betudják egy jóhiszemű hibának, amit puszta emberi tévedésből, és nem szemét csaló rosszhiszeműségből követett el. Ellenben ha a VAR-szoba javítja ki a tévedését, az sokkal cikibb, és rajta marad a "szemét csaló"-jelző. Én meccsenként adnénk minden csapatnak három lehetőséget, hogy kikérje a videóbírót, és a bírónak is megadnám a lehetőséget, hogy kijavítsa a saját hibáját. A döntését pedig felülbírálhatja a videószoba. Amivel szintén csak csökkenteni lehetne a rossz döntéseket, teljesen megszüntetni azokat nem lehet. A jelenlegi helyzet viszont roppant torz, hogy a bíró azt néz vissza, amit akar, így hiába a VAR, amit nem akar visszanézni, azt nem nézi vissza.

Ami már utópia, de én meglépném, hogy nyilvános lenne a bíró és a videószoba közötti kommunikáció.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.26. 12:55:33

gránit írta:
2020.10.26. 12:51:09


Ami engem zavar, hogy teljesen a bírótól függ, hogy mikor alkalmazza a VAR-t és mikor nem. Lehetne olyan szabályt bevezetni, hogy a csapatok meghatározott számú esetben, például meccsenként háromszor kérhetnék az eset visszanézését. Rossz döntést persze így is lehet hozni, az emberi hülyeséget sosem lehet teljesen kiiktatni. De javítani mindenképpen lehetne a helyzeten, ha a csapatoknak lenne meghatározott számú lehetőségük, és kérhetnék a videóbíró alkalmazását. Ekkor a bíró köteles lenne visszanézni az esetet, persze így is hozhat rossz döntést, de kevesebbet tudnának sumákolni.

jó ötlet, de az önérzetes focibírók korában nem lenne túl jó döntés.
úgyis az lenne, ha egy csapat kérdőjelezi meg a döntését, akkor nem fogja megmásítani. (reklamálás elve)
tehát akkor működne ez jó, ha a VAR szoba döntene ilyen esetben egyértelműen, nem a bíró, aki elrontotta a döntését eleve.
na de itt is felmerül a gyanú, hogy össze fognak zárni a játékvezetők, és nem másítják meg a döntést, hogy védjék a bírót.
nem véletlenül sokszor elengednek mindent, nem foglalnak állást, majd ezután néznek vissza eseteket.
egyébként a bedobás, kirúgás, szöglet esetében én még nem láttam VAR-ozni, max olyan helyzetekben, ami után egyből gól lett ugyebár.

btw, igazad van abban is hogy más sportágakban is hiába videóznak, sokszor hoznak jó döntést, pl az NFL erre jó példa, csak ott még bolondítva is vannak a visszanézések esetei, mit lehet nézni, mit nem stb. de ott is haja szála az égnek áll az embereknek sokszor, akkorákat bakiznak (vikings-saints meccs nem olyan régről, ahol 4-5 különféle szabálytalanság történt, ráadásul a legegyértelműbben, a bíró viszont nem másította meg a döntését, csak azért sem.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 12:51:09

Maguire :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ezért a játékosért fizetett 80 millió fontot a MU. A Manchester United játékospolitikáját sem akármilyen elmeotthonból irányítják.

https://www.youtube.com/watch?v=WzCcsREgNKU

A teniszben nagy újítás volt a videóbíró. Ott egyértelműen meg lehet határozni, hogy kint volt-e a labda vagy bent. A labdarúgásban is az ilyen esetekben segít igazán a VAR. Áthaladt-e a labda a gólvonalon teljes terjedelmével, vagy sem, szöglet vagy kirúgás, melyik csapat jöhet bedobással, kint volt-e vagy sem stb. Azokban az esetekben, ahol kicsit is szubjektív a szitu, ott hiába a VAR, továbbra is jönnek a rossz bírói döntések. Ez sok más sportágban, például a kosárlabdában is így van, van videóbíró, ennek ellenére hoznak rossz döntéseket.

Ami engem zavar, hogy teljesen a bírótól függ, hogy mikor alkalmazza a VAR-t és mikor nem. Lehetne olyan szabályt bevezetni, hogy a csapatok meghatározott számú esetben, például meccsenként három alkalommal kérhetnék az eset visszanézését. Rossz döntést persze így is lehet hozni, az emberi hülyeséget sosem lehet teljesen kiiktatni. De javítani mindenképpen lehetne a helyzeten, ha minden csapatnak lenne meccsenként meghatározott számú lehetősége arra, hogy kérje a videóbíró alkalmazását. Ekkor a bíró köteles lenne visszanézni az esetet, persze így is hozhat rossz döntést, de kevesebbet tudnának sumákolni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.10.26. 13:02:54-kor.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.10.26. 12:27:38

A VAR témához annyi szerintem elég hogy ha képesek vagyunk másodperceken belül több szögből megnézni egy esetet akkor a döntésnek a videószobából kellene érkeznie, a játéktéren belül pedig a bírónak csupán közvetíteni szabadna a döntést. Ha a bíró dönti el hogy mit néz vissza, mit nem akkor nincs szinte értelme sem az egésznek, mert ugyanakkora a hibafaktor.
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.10.26. 11:28:37

Én egy kicsit VAR- oznék, ha nem unjátok még.
Ma ugye a bíró dönt valamit, majd részólnak, aztán elfogadja, vagy megnézi újra és újra dönt.
Szerintem ez a folyamat nem egészséges.
Ha a bír döntött és rászólnak, akkor vagy kelljen kötelezően elfogadni vagy elutasítani. Ne mehessen ki újra megnézni.
Ezzel azt üzenjük, hogy a 11-est kihagyó játékos is kérhet egy újabb esélyt, mert ha látta volna, hogy a kapus arra mozdul, a másik irányba rúgja a labdát. Vagy a kapus is, mert ő is rosszul döntött, mikor a másik irányba mozdult... De ez ugye nonszensz lenne.
A másik érvem az előzőek mellett, hogy a lest sem megy ki soha megnézni, azt is elfogadja, mert a VAR úgy látta. Pedig ott is lehetne vita, mert csak egy másodperccel előbb állítod meg a jelenetet, már máshogy állnak a játékosok egymáshoz képest.
És a labda elrúgásának pillanata? Tudjuk, hogy a képen azt látjuk, hogy a játékostól elfelé megy a labda, vagy azt, hogy még felé???Nem. És amikor a labda már homályos a képen, akkor tudhatjuk, hogy már úton van és nem az elrúgás pillanata amit látunk.
De itt csak az a lényeg, hogy ezt nem írja felül egy újabb megnézéssel.
És azt sem tudjuk, miért nézik meg az adott szitut, a párbeszéd a VAR-ral nem publikus.
Lehet azért szóltak rá, hogy Ramos alakítása sárgát ért, mivel megtéveszteni akarta a bírót a büntető területen belüli műeséssel... aztán büntető lett belőle.
Szóval szerintem mind a VAR, mind a bíró becsületének és szerepének jót tenne, ha elismernék a másikat. Így nyugodtan egymásra mutogathatnak és ma éppen nincs jó felelőse az ügyeknek.
A javaslat: a bíró döntött . ha a VAR máshogy látja, a VAR döntése lesz érvényes, ha azt a bíró elfogadja. De! Nem nézheti vissza!
Mert a visszanézéssel valaki tekintélye csorbul: vagy az övé, hogy elsőre nem látta, vagy a VAR szobáé, hogy mi a fenéért szól közbe.
De ha kötelezően el kell fogadnia, felmentést kap, mert mindent nem láthat, a VAR meg viszi a balhét, ha hülyeséget jelzett.
/Amúgy látva a MU/Chelsea Maguire esetet, kár is volt foglalkoznom a VAR-ral./
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 11:28:02

zeli39 írta:
2020.10.26. 11:22:55

De Jong jelenleg nem top szint de nem lóg ki a csapatból.
Ez sajnos igaz. Mondjuk ez még nem menti fel őt, de maga az állítás igaz.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 11:01:27

Ennek inkább a fordítottja igaz, ha valaki egy erős társat kap maga mellé, akkor elhomályosodnak az egyéni mutatói. Ez főleg azokban a sportágakban mutatható ki, ahol a játékosok teljesítményét szinte atomjaira bontják különböző statisztikai mutatókkal. Ha valaki kap egy erős társat, garantált, hogy vissza fognak esni az egyéni mutatói. A csapat mutatói fognak erősödni, az egyén mutatói visszaesnek. Busquets hiányosságai miatt a csapat szív, egy jó középpályás viszont tündökölhetne mellette. Amíg Busquets ácsorog, egy valamire való mélységi középpályás meg tudja villantani, hogy mit tud. De Jongnak viszont a színét se látom az első gólnál. Lehet Busquets-et szidni, hogy csigalassú, de Jong viszont konkrétan sehol nincs. Miközben egy van Bommel (pont tegnap hiányoltam) kb. csodatevőként tündökölne egy Busquets mellett.

A harmadik gólnál meg dob egy Gárdonyi Gézát ("Csak a teste"). Tényleg nem értem, mit csinál. Ott áll üresen két madridi játékos, ő meg elbújik Modric háta mögé. Aztán Modric még tologatja is a labdát, még ideje is lenne odalépni, de nem, inkább másfél méterről végignézi a jelenetsort. Milyen tekintetben akadályozta meg őt Busquets abban, hogy csináljon valamit? Egy nulla a pali, persze nincs ezzel egyedül a csapatban.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.26. 10:25:49

gránit írta:
2020.10.26. 09:44:20
Ha valaki mellett lehet villogni és ki lehet tűnni, az Busquets.
Pár éve, amikor Pique Umtiti-vel volt párban, nem igazán emlékszem, hogy sokan követelték volna az elzavarását. Rohadt kevés gólt kaptunk, illetve majdnem veretlenül lehoztuk a bajnokságot, persze ebben rohadtul nagy szerepe volt TS-nek is. Aztán jött Lenglet és Pique teljesítménye is visszaesett.
Ha egy nulla a társad, akkor nyilván jobban kijönnek a hiányosságok. Pláne az ilyen "páros" posztokon. És méginkább igaz szerintem a védőkre. Ha valaki lefutja Busi-t (ami valljuk be, nem nagy feladat), akkor már az egész középpálya átjáróház. Ha Lenglet-et befűzik, akkor az egész védelem egy sz.r.

De mégegyszer mondom, én is sokkal többet vártam/várok De Jong-tól, viszont azért annyira szerintem nem tragikus a helyzet, mint gránit állítja.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 09:57:31

Az első gól szinte ijesztő, hogy mekkora sebességbeli különbség volt a két csapat között. Busquets mellett szinte rakétaként húzott el Valverde. Ezt be lehet tudni a képességbeli különbségeknek. A harmadik gól viszont érthetetlen. Ott áll két madridi játékos üresen, de Jong meg Modric mögött bújócskázik. És még utána is lenne lehetősége Modric-ot támadni, addig húzogatta a labdát ide-oda, de ő inkább mozizott, és az első sorból nézte végig a jelenetet, teljesen tétlenül.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.26. 09:49:15

gránit írta:
2020.10.26. 09:44:20
Ha valaki mellett lehet villogni és ki lehet tűnni, az Busquets. Az első gólnál de Jong nem tudom, hol volt, nézem vissza a játékszituációkat, és még a képernyőn sincs. Piqué ácsorog, se nem fut vissza, se a labdás embert nem támadja, mintha ott se lenne. Busquets mellett meg úgy húzott el Valverde, mint egy rakéta. De Jong viszont konkrétan nincs sehol, a szó szoros értelmében. A harmadik gólnál is ügyetlenkedett. Két madridi játékos is teljesen üresen van, és ahelyett, hogy a passzsávokat próbálná lezárni vagy Modric-ot támadná, Modric háta mögött bujkál. Majd Modric csetlik-botlik, hogy Neto-t valahogy kikerülje, de Jong meg áll, mint egy [auto_cenzúra]. Érdemes visszanézni ezeket a konkrét játékszituációkat, igazából nem tudni, mit csinál vagy mit szeretne. Ott áll üresen két madridi játékos, ő meg Modric háta mögött bújócskázik, majd Modric megkapja a labdát, ő meg ácsorog, és kb. másfél méteres távolságból végignézi, ahogy Modric húzogatja a labdát, majd belövi. Érthetetlen, hogy mit csinál, védekezésben mínusz embernek számít.
azért egy normális kp-val lehet könnyebb lenne a dolga, aki mozog, elkéri, üresbe bemegy, stb.
persze ettől függetlenül valóban nem váltja meg a világot, én is sokkal többet vártam tőle, csalódás.
hátha majd Pjaniccal együtt is megnézhetjük, és akkor el lehet dönteni, hogy Busquets vagy Pjanic jobb e neki.

A harmadik gólnál nem csak ő, hanem mindenki állt, és nézte ahogy csóri Neto próbál közbeavatkozni.
Első gól meg szintén kb mindenki hibája volt, a két belső védőnk egymást fogta újfent, ez valami olyasmi fixáció, mint amikor a szélső védőink beszaladnak Piqué vagy Lenglet szoknyája alá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.26. 09:44:20

Ha valaki mellett lehet villogni és ki lehet tűnni, az Busquets. Az első gólnál de Jong nem tudom, hol volt, nézem vissza a játékszituációkat, és még a képernyőn sincs. Piqué ácsorog, se nem fut vissza, se a labdás embert nem támadja, mintha ott se lenne. Busquets mellett meg úgy húzott el Valverde, mint egy rakéta. De Jong viszont konkrétan nincs sehol, a szó szoros értelmében. A harmadik gólnál is ügyetlenkedett. Két madridi játékos is teljesen üresen van, és ahelyett, hogy a passzsávokat próbálná lezárni vagy Modric-ot támadná, Modric háta mögött bujkál. Majd Modric csetlik-botlik, hogy Neto-t valahogy kikerülje, de Jong meg nem csinál semmit, hanem ott ácsorog és közvetlen közelről végignézi a jelenetet. Érdemes visszanézni ezeket a konkrét játékszituációkat, igazából nem tudni, mit csinál vagy mit szeretne. Ott áll üresen két madridi játékos, ő meg Modric háta mögött bújócskázik, majd Modric megkapja a labdát, ő meg ácsorog, és kb. másfél méteres távolságból végignézi, ahogy Modric húzogatja a labdát, majd belövi. Érthetetlen, hogy mit csinál, védekezésben mínusz embernek számít.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.10.26. 09:50:07-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.26. 09:06:42

Szerintem Dest mellett talán a legjobbunk volt a Real ellen, mindenhol ott volt. Tény, hogy nem kezdte túl jól a szezont, és én is többet vártam tőle, de egyelőre nem temetném. 4-3-3ban egy kezemen meg tudom számolni, hogy mikor játszott a posztján, ez a 4-2-3-1 meg mindenkinek szokatlan. Igaz talán neki kéne lennie az egyetlennek, akinek nem. De azért valljuk be, Busi-val párban lenni nem egy hálás feladat... :D
Néha azért mutatja, hogy tud Ő nagyobb labdákat is adni, pl. a gólpassza Fati-nak a Fradi ellen nem volt csúnya.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2020.10.25. 23:43:50

Értem és elfogadom az érvelésed. De hogy busi mellett miért nem tud érvényesülni? Busquets kb 4 éve egy nulla több labdát ad el mint az adidas és lassú mindezek mellett úgy fordul mint a csuklós busz. De jong helyette játssza be a középpályát. Nem vagyok De jong fan, de túlzóan temeted őt ( lehet nem szereted vagy nem szimpatikus) de pl 2 éve az ajax bl menetelés egyik kulcs figurája volt! Én bízom benne és meglásd megfogja neked is mutatni amit rajtam kívűl rengeteg szurkolónak/edzőnek megmutatott. Én személy szerint egy Stegen, Araujo,dest,De jong, Fati, Pedri, Puig, Trincao tengellyel képzelném el a jövő barcáját.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.25. 22:40:54

1994barca írta:
2020.10.25. 22:30:52
de nekem a reál elleni teljesítménye is tetszett
Nekem nem. Most sem nyújtott semmi extrát. Busquets miben gátolja meg őt többek között abban, hogy ne pattanjon le mindenkiről és ne legyen súlytalan test-test ellen (lásd a Sevilla ellen róla bekapott gólt, a Bayern ellen kapott első gólt stb.)?

Aki jól játszik, azt azért itt is szokták dicsérni, sőt, a túlkapások inkább az ellenkező irányba szoktak kilengeni, teljesen vállalhatatlan "teljesítmények" mentegetésével. Araújo például alig játszott néhány meccsen, de olyan stabilnak tűnik, hogy egyből megkapta a pozitív visszajelzéseket. Pedig nem lehetünk még benne igazán biztosak, hiszen folyamatosan nem volt még folyamatosan nagy nyomás alá helyezve. De amit eddig láttunk tőle, az bíztató, és meg is kapta erre a pozitív véleményeket. Dest úgyszintén.
Válasz küldése