Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.29. 20:47:06

Barca_10 írta:
2020.10.29. 20:36:37
Ha így haladunk tovább Európában kb Magyarország lesz az egyetlen tényleges európai állam, meg lehet köszönni az ultratoleráns vezető politikusoknak.
megérte a 40 év kommunizmus miatti csőd, meg az utána lévő tizenévek nyomora.
legalább ide nem akarnak jönni, minden rosszban van valami jó.

nekünk amúgy örülni kellene, hogy "züllik a nyugat", meg hogy ők beengedik őket. ha nem engednék be, akkor felénk is bőven lennének, meg a lengyeleknél is. egyelőre nem vagyunk jó alternatíva, és nem azért mert Semjén meg OV őrzi a határainkat. (btw, budapesten egész komoly arab közösség van, gondolom ők a jó arabok)

Franciáknál rengeteg arab dolgozik boltokban, kávézókban, stb helyeken, voltam az elmúlt pár évben Lille, Marseille, Párizs, Touluse, stb városokban, láttam.
Barcelona dettó.
USA-ban kb csak arab taxisok vannak a keleti parton, vagy indiaiak.

mit jelent a tényleges európai állam nálad?

btw @Nero, te miért vagy a züllött Nyugaton, ha szabad megkérdezni? mi vett rá hogy kimenj?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.29. 20:40:33

10-15-20 év múlva Magyarország, Lengyelország stb. rendkívül népszerű hely lesz, ha addigra is marad a bevándorló ellenes politika. Addigra itt Nyugaton már teljesen elfog lehetetlenülni az élet. Angliai magyar vagyok, szerencsére egy vidéki kisvárosban lakom ahol a lakosság nagy része angol. Londonban vagy más nagyvárosban ingyen sem laknék.

Jovoheten választások az USAban, az lesz a szép ha Kamala és a radikális bal megnyeri.

Philadelphiai sztorit láttátok?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.10.29. 20:36:37

Angliában mondjuk nem Mohamedék vagy a feketék dolgoznak az említett iparágakban hanem lengyelek, magyarok, románok, bolgárok stb. Előbbiek nem dolgozni vannak itt, utóbbiaknál van fejlődés-2020-ra ideje volt-de még mindig sok az utcai bandák száma, a drogdílerkedesés, seftelés.
Egyébként nem lenne semmi baj ha nem kaptak volna mindenfajta előjogot plusz a rasszista kártya.. na azt nagyon ki tudják játszani. Ha így haladunk tovább Európában kb Magyarország lesz az egyetlen tényleges európai állam, meg lehet köszönni az ultratoleráns vezető politikusoknak.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.29. 19:27:27

Azért nem mondanám, hogy a ruszkikhoz senki nem akar menni, nagyon is akarnak, csak Putyin bácsi keményen szortíroz. A lengyeleknél már akkor gáz volt a politikusok fejében amikor még Krakkóban a Politechnikan tanultam. Pedig az sem most volt. Így az ottani élettel én is tökéletesen tisztában vagyok illetve volt nekem is lengyel párom ( jól valasztottal). Arabot dolgozni sehol nem látsz ,úgy ahogy írtad. Ahogy a sok lengyel, keleti blokk, tagjai ellépnek az EU gazdaságilag erős államai ezernyi darabra hullik szét. Angliában az építkezésen csak aki finanszírozza az egészet angol a többi litván, magyar,lengyel, lett stb. Ue a logisztika területén. Németországban a brémai Fiege-nél voltam. Sofőrök lengyelek és oroszok ( nemetorosz) , a targoncasok törökök,a német meg az irodista.

USA-ról csak mások véleménye alapján tudok írni, így azt kihagynám.

Rengeteg a gond, a sok barom politikus pedig ezt csak tetézi! Illetve sajnos sok a birka ember, sok a semmit tenni nem akaró.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.29. 18:09:24

PorSiempre írta:
2020.10.29. 17:58:37

A kemény fellépés sem megoldás, esetleg a kemény törvények. Puhapöcs egész Nyugat, meg lehet nézni Putyin bácsit, ott is vannak gondok, de nem mészárolták őket halomra a muszlimok.
mert a franc se akar oda menni.
vallás címszó alatt az elmúlt évszázadokban (évezredben) halomra ölték egymást az emberek, reménykedni lehetett hogy talán a 21. századra eljut a civilizációs fejlődés oda, hogy ez megszűnjön, de sajnos nem.

egyébként marha egyszerű a megoldás, közös hadsereg, és egy cél: Eu. határain nem beengedni őket. Nem a magyaroknak kell kerítést építenie, mert az veszett fejsze nyele, hanem Eu. határain kell ezeket megtenni. Törökök se egyszerűsítik a helyzetet, ez is egy probléma amit meg kellene oldani.

a másik dolog, hogy az elkényelmesedett németeknek, angoloknak, franciáknak meg meg kell értenie, hogy el kell végezni a lenézett munkákat nekik. kiszeded a söpredéket ezekből az országokból és megállna az élet. boltokban, éttermekben, raktárakban ők dolgoznak, mert a német nem fog elmosogatni neked egy tányért, vagy fazekat, büdös a munka.
USA ugyanez, ott gyorsétteremben nem látsz, csak mexikóit, afrot, ázsiait, arabot, mert ezeket a munkákat ők csinálják meg, amíg az anyaország lakosai meg parádéznak az öltönyeikben.

itt ez egy régen elcseszett probléma, amit nagyon nehéz már kezelni. kellene, de nem egyszerű, hiába írtam egy egyszerű megoldást, mégis politikusként, emberként baromira nem könnyű ezeket a döntéseket meghozni. mint egy dominó dőlne be az egész kontinens évtizedekre.

harmadik dolog, hogy rajtuk kívül is van elég nagy esztelenség a világon, elég csak a lengyelekhez átnézni, amit ott csinálnak "politika" címszó alatt, az is eléggé vérlázító. nekem barátnőm lengyel, tehát ebben a témában nem vakon lövöldözök. még a full konzervatív tartományban is (ott 60-70%al nyer a konzervatív párt hagyományosan) is mennek a tüntetések most.
ezeket is helyre kellene tenni, mert így a komoly problémák is csak erősödnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.29. 17:58:37

Sajnos az a gond, hogy Mohamedék a fejünkre nőttek. A franciáknál lassan már nem telik el nap, hogy valakit ne végezzenek ki és lassan ilyen lesz Németország, Belgium is. A gond az, hogy ők már itt vannak és megvannak az eszközeik, hogy féljenek tőlük.
Kemény ez az év, de 21 sem lesz jobb sajnos.
A kemény fellépés sem megoldás, esetleg a kemény törvények. Puhapöcs egész Nyugat, meg lehet nézni Putyin bácsit, ott is vannak gondok, de nem mészárolták őket halomra a muszlimok.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.10.29. 17:47:59

Nagyon kemény év ez a 2020, egyik baj jön a másik után. Egyben bízok: legalább annyi jó lesz ebben a sok rosszban, hogy a még normálisan gondolkozó európaiak a sarkukra állnak, összefognak, és rendet raknak, ha kell tűzzel-vassal.

Mohamedékből is már elég lesz! Olyan európai vezetők kellenek, akik garantálják, hogy egy darab migráns sem teszi be élve a lábát a kontinensre. Azokat, akik már itt vannak, nagyon keményen rendbe kell szedni, és ha kivégeznek valami disznóságot, kíméletlenül meg kell torolni rajtuk. Ezekkel csak így lehet!

Véget kell már vetni Európa szétzüllesztésének is. Azokat, akik ezen dolgoznak, el kell takarítani minden fontosabb pozícióból, a züllesztő propagandát pedig büntetni kell.

Ha azt akarjuk, hogy legyen még jövőnk, akkor fel kell végre ébredni!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.29. 12:35:12

ALEXDP írta:
2020.10.29. 11:47:24

Nagyjából az összeset. Rengeteg halott, csúcson a fertőzésszám, újra fertőződött egy volt covidos, és hasonlók. De nem baj, mától kocsmában is kell a maszk, kivéve ha iszol.
Érzed azért, hogy ilyen kommunikációval nehéz lesz hitelesnek lenni?
mondjuk a csúcson a fertőzésszám az igaz, tehát abban semmi hangulatkeltés nincs.
a rengeteg halott az már valóban az.

kommunikáció rossz, de ez sem újkeletű dolog, mindenből szenzációt csinálnak, kattintás számít, semmi más, tök mindegy milyen portál, hangzatos, kattintásvadász címeket adnak.

de ez mondjuk nem a vírus "hibája", erre van igény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.10.29. 11:47:24

dévid villa írta:
2020.10.28. 19:04:39
Nero. írta:
2020.10.28. 18:28:55
dévid villa írta:
2020.10.28. 17:22:47
A jó kis "kamunavírus" miatt az orvos bátyámat a pszichiátriáról átrendelték a Covid-osztályra, mert már annyi beteg van ott, hogy nem bírják őket ellátni :roll: just sayin' kezdünk Olaszország 2 lenni.
Ha ekkora a probléma akkor miért lehet foci meccsre menni? Tegyük fel hogy valóban brutál módon le terheli az egészségügyi rendszert, de akkor innentől kezdve.:
-Szigorúan csak munkába, boltba (maximum heti 2szer, egy boltba maximum csak adott számú személy tartózkodhat egyszerre) lehessen járni
-Az összes szórakozóhely, kocsma, mozi, konditerem, stb. zárjon be, de ne csak 8kor

Stb. stb.

Ha tényleg ennyire drámai a helyzet akkor miért nincs full lockdown?

Az meg egy másik probléma hogy az emberek nagyrésze ha csak köhög egyet vagy csak kicsit fáj valamije, már azonnal rohan az orvoshoz. A média meg még nagyobb pánikot keltett. Most mindenki azon parázik hogy fulladozni fog jobbra-balra.
Azért nincs full lockdown, hogy menjen a gazdaság. Amiért pont ti szoktatok sírni.

Döntsétek már el, hogy full lockdown-t akartok, vagy működő gazdaságot. Aztán tessék kritizálni.

Egyébként meg pont az az ajánlás, hogy NE rohanjunk orvoshoz, ha ilyen tünetünk van, hanem hívjuk fel. A média is ezt sulykolja. Amúgy újra megkérdezem, tudnál mutatni egy pánikkeltő cikket a fősodorbeli médiából?
Nagyjából az összeset. Rengeteg halott, csúcson a fertőzésszám, újra fertőződött egy volt covidos, és hasonlók. De nem baj, mától kocsmában is kell a maszk, kivéve ha iszol.
Érzed azért, hogy ilyen kommunikációval nehéz lesz hitelesnek lenni?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.10.28. 22:20:41

dévid villa írta:
2020.10.28. 19:30:23

Vagy a másik megoldás az lett volna, hogy türelmesen megvárjuk nyáron, hogy eltűnjön a vírus, utána kinyitunk mindent (kivéve a határt), és akkor most nyitva lehetne minden, élvezhetnénk az életet, stb. Sajnos ez elúszott.
Szerintem ezt sem lehetett volna megoldani. Pl. egy csomóan ingáznak a határon, ők előbb-utóbb behozták volna a vírust. Kivéve, ha minden nap le lettek volna tesztelve, de ez sem hiszem, hogy kivitelezhető lett volna.

Az a szomorú, hogy még tavasszal elég magabiztosan jósolták, hogy ilyenkorra már lesz oltóanyag, erre sehol semmi.

Amúgy én is az arany középutat keresném korlátozások terén. Az élet hosszútávon nem állhat le, annak katasztrofális következményei lennének, de azért a vírus tejedését is lassítani kell. Nehéz dolog, és sajnos áldozatok lesznek mindenképpen, közvetlenek és közvetettek is. A mi életünkben ez új dolog, de a történelem során már voltak ilyen, sőt ennél még sokkal rosszabb idők is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.28. 20:56:32

Miért vannak focimeccsek?
Ez az elmúlt tíz évet nézve kérdés? :D

Majd ahogy vége a bl csoportkörnek, és a fradi kiesik, mit ad isten, jönnek a szigorítások. Persze még a karácsonyt megvárják meg a szilvesztert, aztán januártól zárás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.10.28. 19:34:04

Vagy a másik megoldás az lett volna, hogy türelmesen megvárjuk nyáron, hogy eltűnjön a vírus, utána kinyitunk mindent (kivéve a határt), és akkor most nyitva lehetne minden, élvezhetnénk az életet, stb. Sajnos ez elúszott.
Muszáj volt megszednie magát a Balatonon a felső 1%-nak. :)
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.28. 19:30:23

MatyiG írta:
2020.10.28. 19:15:10
Döntsétek már el, hogy full lockdown-t akartok, vagy működő gazdaságot. Aztán tessék kritizálni.
Logikátlan intézkedések vannak, ezt ugatjuk, de még mindig úgy tűnik, hogy parttalan a vita. Ezért kellene eldönteni fent az okosoknak, hogy akkor bezárnak mindent vagy sem. Ez a köztes állapot pofon az ürüléknek.

Vagy legyen nyitva minden, ahogy 10 hónappal ezelőtt, vagy akkor tényleg ne legyen nyitva semmi. Ez, hogy meccsnézés van, meg 11-ig buli, de a buszmegállóban maszkban kell lenni, az nagyon logikus.
Ha nyitva lenne minden, akkor még sz*rabb helyzetben lenne az egészségügy. A köztes út a megoldás, viszont most már eljött az idő, hogy szigorítsanak. Pl. távoktatás 6. évfolyamtól, stadionok bezárása, szórakozóhelyek bezárása.
Vagy a másik megoldás az lett volna, hogy türelmesen megvárjuk nyáron, hogy eltűnjön a vírus, utána kinyitunk mindent (kivéve a határt), és akkor most nyitva lehetne minden, élvezhetnénk az életet, stb. Sajnos ez elúszott.

Majd a ha fontosabb fideszesek is tömegével betegednek meg akkor tuti szigorítani fognak amúgy.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.28. 19:26:23

Ahogy olvasom Belgiumban, Hollandiában még rosszabb a helyzet, nem?
Hollandiából már Németországba szállítják a betegeket, mert nem tudnak ennyi embert ellátni.

Szerintem a mostani korlátozásokkal meg lehetne barátkozni, nyilván a focimeccsek nélkül, az baromi gáz és nagy támadási felület a kormánynak is.

Én túl vagyok rajta, engem most leginkább a 11-kor bezárás érint. Szerintem hatalmas baromság, múltkor egyik haverommal beültünk egy kocsmába, velünk együtt 5 vendég volt, a maradék a totál másik végébe a helynek. Ilyen körülmények között semmi értelme 11-kor bezárni, én megszabnám, hogy mittudomén 5-10nm/ember max, és akkor lehet nyitvalenni.
Ennek az lesz a vége, hogy 11-kor kijönnek a már részeg emberek a mínuszokba, elkezdenek az utcán piálni tovább, ami nagyon egészséges.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.10.28. 19:15:10

Döntsétek már el, hogy full lockdown-t akartok, vagy működő gazdaságot. Aztán tessék kritizálni.
Logikátlan intézkedések vannak, ezt ugatjuk, de még mindig úgy tűnik, hogy parttalan a vita. Ezért kellene eldönteni fent az okosoknak, hogy akkor bezárnak mindent vagy sem. Ez a köztes állapot pofon az ürüléknek.

Vagy legyen nyitva minden, ahogy 10 hónappal ezelőtt, vagy akkor tényleg ne legyen nyitva semmi. Ez, hogy meccsnézés van, meg 11-ig buli, de a buszmegállóban maszkban kell lenni, az nagyon logikus.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.28. 19:04:39

Nero. írta:
2020.10.28. 18:28:55
dévid villa írta:
2020.10.28. 17:22:47
A jó kis "kamunavírus" miatt az orvos bátyámat a pszichiátriáról átrendelték a Covid-osztályra, mert már annyi beteg van ott, hogy nem bírják őket ellátni :roll: just sayin' kezdünk Olaszország 2 lenni.
Ha ekkora a probléma akkor miért lehet foci meccsre menni? Tegyük fel hogy valóban brutál módon le terheli az egészségügyi rendszert, de akkor innentől kezdve.:
-Szigorúan csak munkába, boltba (maximum heti 2szer, egy boltba maximum csak adott számú személy tartózkodhat egyszerre) lehessen járni
-Az összes szórakozóhely, kocsma, mozi, konditerem, stb. zárjon be, de ne csak 8kor

Stb. stb.

Ha tényleg ennyire drámai a helyzet akkor miért nincs full lockdown?

Az meg egy másik probléma hogy az emberek nagyrésze ha csak köhög egyet vagy csak kicsit fáj valamije, már azonnal rohan az orvoshoz. A média meg még nagyobb pánikot keltett. Most mindenki azon parázik hogy fulladozni fog jobbra-balra.
Azért nincs full lockdown, hogy menjen a gazdaság. Amiért pont ti szoktatok sírni.

Döntsétek már el, hogy full lockdown-t akartok, vagy működő gazdaságot. Aztán tessék kritizálni.

Egyébként meg pont az az ajánlás, hogy NE rohanjunk orvoshoz, ha ilyen tünetünk van, hanem hívjuk fel. A média is ezt sulykolja. Amúgy újra megkérdezem, tudnál mutatni egy pánikkeltő cikket a fősodorbeli médiából?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.10.28. 18:49:55

Nero. írta:
2020.10.28. 18:28:55
Ha ekkora a probléma akkor miért lehet foci meccsre menni? Tegyük fel hogy valóban brutál módon le terheli az egészségügyi rendszert, de akkor innentől kezdve.:
-Szigorúan csak munkába, boltba (maximum heti 2szer, egy boltba maximum csak adott számú személy tartózkodhat egyszerre) lehessen járni
-Az összes szórakozóhely, kocsma, mozi, konditerem, stb. zárjon be, de ne csak 8kor

Stb. stb.

Ha tényleg ennyire drámai a helyzet akkor miért nincs full lockdown?

Az meg egy másik probléma hogy az emberek nagyrésze ha csak köhög egyet vagy csak kicsit fáj valamije, már azonnal rohan az orvoshoz. A média meg még nagyobb pánikot keltett. Most mindenki azon parázik hogy fulladozni fog jobbra-balra.
győri kórházban is nagy gáz van,más osztályokról járnak át orvosok a covid osztályra,majd vissza a saját "helyükre"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.28. 18:28:55

dévid villa írta:
2020.10.28. 17:22:47
A jó kis "kamunavírus" miatt az orvos bátyámat a pszichiátriáról átrendelték a Covid-osztályra, mert már annyi beteg van ott, hogy nem bírják őket ellátni :roll: just sayin' kezdünk Olaszország 2 lenni.
Ha ekkora a probléma akkor miért lehet foci meccsre menni? Tegyük fel hogy valóban brutál módon le terheli az egészségügyi rendszert, de akkor innentől kezdve.:
-Szigorúan csak munkába, boltba (maximum heti 2szer, egy boltba maximum csak adott számú személy tartózkodhat egyszerre) lehessen járni
-Az összes szórakozóhely, kocsma, mozi, konditerem, stb. zárjon be, de ne csak 8kor

Stb. stb.

Ha tényleg ennyire drámai a helyzet akkor miért nincs full lockdown?

Az meg egy másik probléma hogy az emberek nagyrésze ha csak köhög egyet vagy csak kicsit fáj valamije, már azonnal rohan az orvoshoz. A média meg még nagyobb pánikot keltett. Most mindenki azon parázik hogy fulladozni fog jobbra-balra.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.28. 17:22:47

A jó kis "kamunavírus" miatt az orvos bátyámat a pszichiátriáról átrendelték a Covid-osztályra, mert már annyi beteg van ott, hogy nem bírják őket ellátni :roll: just sayin' kezdünk Olaszország 2 lenni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.25. 19:24:56

Victor_Valdes írta:
2020.10.25. 19:10:04
miro. írta:
2020.10.25. 11:41:50
Karacsonyra megakarnank lepni magunkat parommal egy komolyabb kavefozovel.
Valaki kicsit benne van jobban a temaban?
De longhit neztunk ki.
Mi irodai környezetben majd két éve használunk egy Philips-et, most itthonra is ugyan azt vettük. Nincs rá panasz, minőségi és profi. Kapszulásnál sokkal de sokkal gazdaságosabb..az is volt, de egy vacak. Mediaban most akciós is:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_p ... 86740.html

Tud sima és hosszú kávéból is 3 erősséget és 3 hosszuságot. Valamint én jobban szeretem a manuális tejhabosítót is.
Köszi! Jól hangzik nagyon,követem ezt is,összehasonlítgatom azokat amik tetszenek vele!
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.25. 19:10:04

miro. írta:
2020.10.25. 11:41:50
Karacsonyra megakarnank lepni magunkat parommal egy komolyabb kavefozovel.
Valaki kicsit benne van jobban a temaban?
De longhit neztunk ki.
Mi irodai környezetben majd két éve használunk egy Philips-et, most itthonra is ugyan azt vettük. Nincs rá panasz, minőségi és profi. Kapszulásnál sokkal de sokkal gazdaságosabb..az is volt, de egy vacak. Mediaban most akciós is:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_p ... 86740.html

Tud sima és hosszú kávéból is 3 erősséget és 3 hosszuságot. Valamint én jobban szeretem a manuális tejhabosítót is.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.25. 11:41:50

Karacsonyra megakarnank lepni magunkat parommal egy komolyabb kavefozovel.
Valaki kicsit benne van jobban a temaban?
De longhit neztunk ki.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.10.24. 22:59:44

recrea írta:
2020.10.24. 21:47:02
LG, azért én elcserélném a szlovák gazdaságot a magyarra :) de a fejlődés ütemét mindenképpen.
Ez viszont nem a jelenlegi szlovák kormánynak köszönhető, amelyben egyre több ember csalódik, és nem csak a covidos intézkedés miatt. A 90-es években még mi irigyeltük az anyaországiakat, aztán a 2000-es évek közepén nagyot fordult a dolog, mikor nálatok a szocialisták garázdálkodtak.

Ami a covid gazdasági hatását illeti, nagyon kemény. Maga a járvány is nagyon rossz dolog, de az átgondolatlan, eltúlzott korlátozásokkal Európa szerte még nagyobb kárt csináltak, csinálnak a szükségesnél. Tartom, hogy ezek több áldozatot fognak szedni, mint maga a vírus.

Itt nálunk most mindenki ki van készülve, megtörtek az emberek, még az erősebbek is. Borzalmas ezt látni. Pedig nem hiszem, hogy ezt nem lehetett volna máshogy megoldani.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.24. 21:47:02

LG, azért én elcserélném a szlovák gazdaságot a magyarra :) de a fejlődés ütemét mindenképpen.

Hitelszakértők szerint 200.000 felmondott hitel lesz, ebből 120.000 jelzáloghitel, ami mögött az ingatlan a fedezet. Lesz dolog :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.24. 19:50:34

BFC írta:
2020.10.24. 19:35:13
Én sem Magyarországon élek, a magyar híreket egy picit felületesebben olvasom, nem szép a helyzet ott sem. Nem hiszem, hogy bárhol kaotikusabb lenne a helyzet mint itt nálunk Romániában....
Fú arról az Ortodox húsvéti áldoztatásról láttam videót, a fél falut körbeáldoztatták ugyanazzal a kanállal. Komolyan nem hittük el...

Nem tudom ott milyen számok vannak, egyik haveromnak mindkét nagyapja Erdélyben él, az egyiket bevitték kórházba, lélegeztetőre kellett rakni, ő már nem él. Nemrég a másik nagyapját is be kellett vinni, vele nem tudom mi van.
Persze mindkettő öreg meg valami betegségük is van, de azt mondta nyugodtabb lenne, ha Magyarországon kerültek volna kórházba.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése