Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.30. 11:08:18

Valahol igaz, hogy nem feltétlenül jogos a külföldi fizetést átszámítani forintra, viszont messze nincsenek olyan hatalmas árkülönbségek mint amire sokan gondolnak. A fizetés háromszor, négyszer több, viszont az élet nem drágább mint a kétszeres. Persze ez függ a munkádtól meg az életviteleledtől is.

Magyarországi élethez még egy faktor: Tegyük fel találtál egy szép, normális lányt, és “összefogtok.” Van egy saját lakás, mindketten dolgoztok és össze rakjátok a fizetést. Nincs az az Isten hogy így 5-700 ezer forintból ne tudjatok nem jól élni. Nem gazdaságról beszélek, hanem egy korrekt, minőségi életről, ahol a szabadidődet szórakozással tudod eltölteni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.10.30. 11:13:07-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.30. 11:01:55

PorSiempre írta:
2020.10.30. 10:43:08


Én úgy gondolom, az együttélés nehezebb mint a külön. 😅😅😅
Ha az megy, akkor minden megy! Én nagyon drukkolok nektek!
Igen 40 milka az alja. Bár attól függ mit, mekkorát és miből.
Én egy faházat akarok, amit kb 20-ból ki lehet hozni. 130-150 nm. Annyi a titok, hogy nem szabad itthonról se munkást, se anyagot beszerezni.
könnyűszerkezetesben gondolkozunk, kb ekkora méretben mint amit te is írtál.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.30. 10:43:08

csababarca írta:
2020.10.30. 10:32:21
PorSiempre írta:
2020.10.30. 10:29:37
Majd, ha elveszed akkor nem lesz akadály. Amúgy meg sima párként még akkor sem fognak titeket komolyan venni, ha a párod EU-s állampolgár.
Most mit mondjak én? A párom argentin.
Kb mindenre is esélytelennek vagyunk kikialtva amíg nem hazasodunk össze. Tervben van, de nem fogunk fontos döntéseket elhamarkodottan meghozni.

Barátnődet maximálisan megértem, illetve 3 gyereket azért fel is kell nevelni. Nem véletlen, hogy egyre kevesebben vállalnak ennyit. Az sem véletlenül van, hogy amíg apaink 20--25 évesen már csaladosak voltak, addig a mi korosztalyunk 35-36 évesen kezd el gondolkozni, hogy azért jó lenne az utánpótlás is.

csak itt az ördögi kör, addig nem akarunk összeházasodni, amíg nem élünk külön. mert akkor derül ki hogy megy e egyáltalán, vagy nem.
bár kénytelenek leszünk, mert hiába tudom kifizetni a telket hitel nélkül most, az építkezés alsóhangon 40milla, és még be se rendeztük.

Én úgy gondolom, az együttélés nehezebb mint a külön. 😅😅😅
Ha az megy, akkor minden megy! Én nagyon drukkolok nektek!
Igen 40 milka az alja. Bár attól függ mit, mekkorát és miből.
Én egy faházat akarok, amit kb 20-ból ki lehet hozni. 130-150 nm. Annyi a titok, hogy nem szabad itthonról se munkást, se anyagot beszerezni.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.30. 10:32:21

PorSiempre írta:
2020.10.30. 10:29:37
Majd, ha elveszed akkor nem lesz akadály. Amúgy meg sima párként még akkor sem fognak titeket komolyan venni, ha a párod EU-s állampolgár.
Most mit mondjak én? A párom argentin.
Kb mindenre is esélytelennek vagyunk kikialtva amíg nem hazasodunk össze. Tervben van, de nem fogunk fontos döntéseket elhamarkodottan meghozni.

Barátnődet maximálisan megértem, illetve 3 gyereket azért fel is kell nevelni. Nem véletlen, hogy egyre kevesebben vállalnak ennyit. Az sem véletlenül van, hogy amíg apaink 20--25 évesen már csaladosak voltak, addig a mi korosztalyunk 35-36 évesen kezd el gondolkozni, hogy azért jó lenne az utánpótlás is.

csak itt az ördögi kör, addig nem akarunk összeházasodni, amíg nem élünk külön. mert akkor derül ki hogy megy e egyáltalán, vagy nem.
bár kénytelenek leszünk, mert hiába tudom kifizetni a telket hitel nélkül most, az építkezés alsóhangon 40milla, és még be se rendeztük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.30. 10:29:37

Majd, ha elveszed akkor nem lesz akadály. Amúgy meg sima párként még akkor sem fognak titeket komolyan venni, ha a párod EU-s állampolgár.
Most mit mondjak én? A párom argentin.
Kb mindenre is esélytelennek vagyunk kikialtva amíg nem hazasodunk össze. Tervben van, de nem fogunk fontos döntéseket elhamarkodottan meghozni.

Barátnődet maximálisan megértem, illetve 3 gyereket azért fel is kell nevelni. Nem véletlen, hogy egyre kevesebben vállalnak ennyit. Az sem véletlenül van, hogy amíg apaink 20--25 évesen már csaladosak voltak, addig a mi korosztalyunk 35-36 évesen kezd el gondolkozni, hogy azért jó lenne az utánpótlás is.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.30. 10:20:48

csababarca írta:
2020.10.30. 10:00:44



Szerintem aki azt hiszi, hogy külföldön tuti az élet, ha sokat keres, az nem tájékozott.
Mindenesetre, könnyebben boldogulhatsz ott 1millióból, mint itt 350ezerből.

Egyébként egyről beszélünk, viszont én tartom, hogy ha egy fiatal mondjuk keres itthon 350ezret, akkor nem rossz a helyzete, persze ha család alátolt egy lakást, vagy házat.
Mert akkor el lehet lenne.
Ha ez nincs meg, akkor van gáz, és nulla jövőkép.
Vagyis a jövőkép a hitel lesz, good luck.

Igen a kinti 1 Misi sokkal jobb, mint az itthoni 350. Én úgy gondolom az itthoni fél millió az az a határ ahol már nem kell külföldi meló után nézni, na de megint az a kérdés. Ki keres havi 500k-t ?
A hitelektől irtózom, a bankok nem emberbaráti intézmények. Angliában is szórják a mortgage -et csak a sok birka meg fel sem fogja, hogy generációs adósságokat halmoznak fel ezzel. Idehaza kemény a világ, pedig én nagyon szeretném, ha a fiatal nemzedéknek itthon legyen a jövője. Mert lehet nem tűnünk a világ központjának, de olyan természeti adottságai vannak hazánknak amiért 20-30 éven belül vér fog folyni.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.30. 10:20:23

recrea írta:
2020.10.30. 10:14:56

Ehhez még annyit, h az egyedül élőktől vagy az olyan fiatal pártoktól, akik még vagy egyáltalán nem akarnak gyereket, gyakorlatilag elvették az ingatlanvásárlás lehetőségét az állami támogatásokkal. Egyszerűen belekényszerítenek a gyermekvállalásba. Visszaüt ez majd.
Hát igen, nekem párom közölte, hogy ő nem tenyészállat, és nem fog ezért szülni, hogy pénzt kapjunk érte. Abszolút megértem.
Én értem, hogy támogatni kell a családosokat, gyerekvállalókat, ezzel nagy gond nincs. De mondjuk másokra is gondolhattak volna, mert így eléggé unfair a rendszer.

Azt sem tudom nekünk mint nem is házas, ráadásul nem is magyar állampolgár párral, milyen lehetőségeink vannak hitelt felvenni, ezeket a csokokat,babavárót max csak később kérjük meg, ha már lesz gyerek, de még akkor se biztos, mert én nem akarom ezzel támogatni a rendszert, barátnőm meg még makacsabb:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.30. 10:14:56

csababarca írta:
2020.10.30. 10:00:44
PorSiempre írta:
2020.10.30. 09:50:27
Félreértés ne essék Csaba. Senkit nem nézek hülyének... Csak sajnos sokan abba a hibába esnek, hogy hallják a nagy számokat és azt gondolják, hogy külföldön tuti az élet.
Nem, nem az. Majd 20 évet húztam le, nem mosogató vagy csomagoló munkakörben. Teljes mértékben tisztán látom, hogy mi a különbség. Sok lemondással jár az, hogy élhető életet éljünk odakint.
Külföldön adnak neked jövőképet, úgy hogy mellette nem kell nélkülözni, itthon erre esélye sincs az embernek, azaz nem az átlagembernek.
Mai napig minden fiatal 20 év körüli ismerősömnek azt mondom, pakolja a kis cuccot és menjen el innen. Tanuljon nyelveket, gyűjtsön tapasztalatot, pénzt aztán ha úgy érzi várja a haza hívó szava, akkor jöjjön mert helye lesz.
Szerintem aki azt hiszi, hogy külföldön tuti az élet, ha sokat keres, az nem tájékozott.
Mindenesetre, könnyebben boldogulhatsz ott 1millióból, mint itt 350ezerből.

Egyébként egyről beszélünk, viszont én tartom, hogy ha egy fiatal mondjuk keres itthon 350ezret, akkor nem rossz a helyzete, persze ha család alátolt egy lakást, vagy házat.
Mert akkor el lehet lenne.
Ha ez nincs meg, akkor van gáz, és nulla jövőkép.
Vagyis a jövőkép a hitel lesz, good luck.
Ehhez még annyit, h az egyedül élőktől vagy az olyan fiatal pártoktól, akik még vagy egyáltalán nem akarnak gyereket, gyakorlatilag elvették az ingatlanvásárlás lehetőségét az állami támogatásokkal. Egyszerűen belekényszerítenek a gyermekvállalásba. Visszaüt ez majd.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.30. 10:00:44

PorSiempre írta:
2020.10.30. 09:50:27
Félreértés ne essék Csaba. Senkit nem nézek hülyének... Csak sajnos sokan abba a hibába esnek, hogy hallják a nagy számokat és azt gondolják, hogy külföldön tuti az élet.
Nem, nem az. Majd 20 évet húztam le, nem mosogató vagy csomagoló munkakörben. Teljes mértékben tisztán látom, hogy mi a különbség. Sok lemondással jár az, hogy élhető életet éljünk odakint.
Külföldön adnak neked jövőképet, úgy hogy mellette nem kell nélkülözni, itthon erre esélye sincs az embernek, azaz nem az átlagembernek.
Mai napig minden fiatal 20 év körüli ismerősömnek azt mondom, pakolja a kis cuccot és menjen el innen. Tanuljon nyelveket, gyűjtsön tapasztalatot, pénzt aztán ha úgy érzi várja a haza hívó szava, akkor jöjjön mert helye lesz.
Szerintem aki azt hiszi, hogy külföldön tuti az élet, ha sokat keres, az nem tájékozott.
Mindenesetre, könnyebben boldogulhatsz ott 1millióból, mint itt 350ezerből.

Egyébként egyről beszélünk, viszont én tartom, hogy ha egy fiatal mondjuk keres itthon 350ezret, akkor nem rossz a helyzete, persze ha család alátolt egy lakást, vagy házat.
Mert akkor el lehet lenne.
Ha ez nincs meg, akkor van gáz, és nulla jövőkép.
Vagyis a jövőkép a hitel lesz, good luck.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.30. 09:50:27

Félreértés ne essék Csaba. Senkit nem nézek hülyének... Csak sajnos sokan abba a hibába esnek, hogy hallják a nagy számokat és azt gondolják, hogy külföldön tuti az élet.
Nem, nem az. Majd 20 évet húztam le, nem mosogató vagy csomagoló munkakörben. Teljes mértékben tisztán látom, hogy mi a különbség. Sok lemondással jár az, hogy élhető életet éljünk odakint.
Külföldön adnak neked jövőképet, úgy hogy mellette nem kell nélkülözni, itthon erre esélye sincs az embernek, azaz nem az átlagembernek.
Mai napig minden fiatal 20 év körüli ismerősömnek azt mondom, pakolja a kis cuccot és menjen el innen. Tanuljon nyelveket, gyűjtsön tapasztalatot, pénzt aztán ha úgy érzi várja a haza hívó szava, akkor jöjjön mert helye lesz.

Plusz külföldről azért könnyebb összehozni egy nyaralást vagy hétvégi kirándulást. Angliából kb percenként van egy gép Párizsba, Spanyolban, Hollandiába és kb egy napos fizuért. Anno nekem ez rettentően vonzó volt. Hol Amszterdam, hol Párizs, Barcelona. Ad hoc szerűen lehetett 20-30 fontos jegyeket vadászni. Itthonról ez macerás. Fiatalként az ember (mármint én) szeret utazgatni, most sem vagyok idős a magam 38 évével, de már nem úgy gondolkozom. Párom egy 34 éves argentin csaj, más felfogással és kulturális háttérrel ez is sokat számít. Évi 2 alkalommal így is utazunk.

Nah de vissza a témához. Külföldön bizony jobb, ha okosan csinálod, és pont ez a lényeg! Okosan kell csinálni, mert saját szemmel láttam évek után hazaköltözött magyarokat, lengyeleket nulla előrelépéssel. Sajnos a mi hazánk egyelőre nagyon elhetetlen, azaz akár szegényebb EU-s országokhoz viszonyítva is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PorSiempre 2020.10.30. 10:10:41-kor.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.30. 09:30:38

PorSiempre írta:
2020.10.30. 09:20:03
Soha nem szabad, nem kell forintosítani a külföldi keresetet. Mindig az adott országban kell élni. 7 számjegyű kereset szép-szép de az 2500 font. Ami valóban nem alap fizu, de ha azt nézem, hogy Londonban a külső részeken már a 2000-es évek közepén már 200£/ hét volt a rent... Úgy, hogy még nem fizettél számlát, egy szobád volt, akkor az nem is olyan sok. Kisebb városokban egy kisebb kégli bérlése már anno 1000-1200 volt mindennel együtt havonta. Nem a kaja, pia a drága, mert az nevetségesen olcsó a fizetéshez képest, hanem a bérleti díj, az autó költsége.
azért ennyire nem kell hülyének nézni mindenkit, nyilván nem a magyar árakhoz nézzük a külföldi fizetést, wtf.

de mondjuk keres ott 1millát, elmegy belőle a harmada albérleti díjra. Tegyük fel.
Itthon mondta, hogy a harmadát keresné meg, 350ezer....ma BP-n egy Albi 100 plusz rezsi, tehát 130ezer. És akkor egy kakiban laksz, vagy egy szobát bérelsz ennyiért egy normális albiban.

nincsenek már olyan nagy különbségek, mint gondolná az ember.

De majd Nero írja, hogy mennyi az albérlet, azt se felejtsd el, hogy nem Londonban van, tehát kevesebb is lehet.

Viszont valamiért kint van, tehát neki így is megéri, mert nem a saját ellensége, hogy külföldön van, és még meg sem éri neki.
Mint ahogy az unokatestvéreim is Zell am See-ben vannak Ausztriában 7 éve, eszük ágában nincs hazajönni, tudnak félrerakni, fizetik a bérelt házat, új autót vettek nyáron, stb. Pedig aztán nem ekkora pénzekről beszélünk fizunál, mint amit pl Nero emleget.


Itthon meg nagyon kell a családi háttér, anélkül kb nem megy.
Ha már van az embernek egy saját háza/lakása, akkor az élet is egyszerűbb, ha nincs akkor szívás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.30. 09:20:03

Soha nem szabad, nem kell forintosítani a külföldi keresetet. Mindig az adott országban kell élni. 7 számjegyű kereset szép-szép de az 2500 font. Ami valóban nem alap fizu, de ha azt nézem, hogy Londonban a külső részeken már a 2000-es évek közepén már 200£/ hét volt a rent... Úgy, hogy még nem fizettél számlát, egy szobád volt, akkor az nem is olyan sok. Kisebb városokban egy kisebb kégli bérlése már anno 1000-1200 volt mindennel együtt havonta. Nem a kaja, pia a drága, mert az nevetségesen olcsó a fizetéshez képest, hanem a bérleti díj, az autó költsége.
Ha valaki külföldi életet tervez mindig elmondom neki, hogy ne azt nézze mennyit keres, hanem azt, hogy mennyi marad. Amit most már egész könnyen le lehet nyomozni. Így láthatja mindenki, hogy egyáltalán érdemes belekezdeni. Annak nincs értelme, hogy minimális nyelvtudással, 50 juróval a zsebben kimegy az ember aztán várja a megváltást. Van akinek sikerült így is, de nem ez az általános.
Angliában is jól hangzik a heti százötven ezres fizu....a kérdés az, hogy a 60 pennys babkonzerv is jó vagy azért néha enni is akar az ember.
Németekhez is rohannak ki, hogy kap 1000 jurót... aztán majd milliomos lesz... Nem, nem lesz az...
Svájcba is repülnek, hogy a 3000 frank majd hogy felviszi a dolgát... 3000 frankból akkor jössz ki, ha van olyan mákod, hogy rokonnál tudsz élni és minimális pénzt kér.
Minden nagyon más.
Ruszkiknal Moszkvában lehet ehenhalsz havi 40000 rubelből, Szamarában annyival már jól élsz.

Ami biztos itthon egy ifjú párnak csak akkor van esélye, ha a család tud segíteni. Vagy, ha kimennek külföldre pár évre. Megszedik magukat és visszajonnek.
Itthon ami most nagyon jól hoz az a mezőgazdasági dolgok és az építőipar. Erdészet, vadasztatas...
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.30. 08:49:09

Nero. írta:
2020.10.29. 21:58:19
az a kérdésem még, hogy itthon mennyit tudnál ugyanezzel a munkával keresni?
Valószínűleg a harmadát is nehezen, bár azóta az otthoni bérek megduplázódtak, és ha az embernek van egy saját lakása és nem kell albérleti díjjal vagy hitellel vesződnie, akkor teljesen más a helyzet.
Bérből 7 számjegyű összeget itthon egy nagyon szűk réteg keres, nekem talán egy-két közelebbi ismerősöm van, aki a versenyszférában melózik (nem saját cégben) és nettó 1 M Ft körüli a fizetése, ráadásul hivatalosan/legálisan, ami nagy erő, egyrészt presztízs, másrészt sorban állnak a bankok, h hitelt adjanak, harmadrészt még értelmezhető nyugdíja is lesz. Amire egyébként nem szorul majd rá, mivel személyéből fakadóan jól bánik a pénzzel, és gondol a jövőjére. De ez általában az értelmiségre elmondható.

Vannak valóban nagyon jó szakemberek, természetesen az építőiparban (játszik még szépségipar), barátom burkolója nem vacakol már árajánlatokkal, napi 60 (!) ezer Ft-ért dolgozik, akár az udvart kell seperni, akár a legnehezebb szakipari munkát kell csinálni. Számlát innen sosem látsz, viszont vér profi munkát kapsz. Itt már kérdéses, h mit tesz a pénzzel, mert neki pl semmi nyugdíja nem lesz, így vagy sokáig fog dolgozni vagy sok pénzt pakol félre. Csak óvatosan kell bánni a költéssel, mivel nincs hivatalos bevétel vagy nagyon kevés. Ha van esze, akkor kimaxol minden évben egy KATA-t és senki nem cseszegeti, plusz hitelképes is.

Aztán vannak a vállalkozók és a “vállalkozók”. Itt bevételben a határ a csillagos ég. Köztük van olyan, aki egyszer éhezik, egyszer milliókat keres. Én a Mecca Gymbe járok edzeni, egy középkorú Passatom van, lassan csak kapucniban és napszemüvegben merek beállni a parkolóba, mert cikinek érzem a sok luxusautó között :D Elképzelésem nincs, hogy honnan, miből :D és hasonlóan 30-40 közötti srácok, mint én.

Én mindig azt mondom mennyasszonyomnak, h nem a budapesti élet a drága, hanem mi keresünk keveset :D Hogy jól érezzük magunkat, ahhoz kb 1 M Ft-ot kell összepakolni havonta, így van pénz a törlesztőmre, tartalékra, jó kajára, jó borra, gázolajra, étteremre, edzésre, váratlan kiadásokra, nyaralásra, síelésre.

Tisztában vagyok vele, h mi a magyar valóság (bár szerencsére nem nagyon), tudom, h nem ez, de manapság egy “fiatal” párnak, a magyar fővárosban ennyi pénzt kell keresnie, h ne az árakat nézze a boltban, az étteremben vagy a bookingon és h lásson a jövőbe. Ha NINCS családi anyagi háttér. Ha van, az megint egész más. Bár mindenkinek lenne ebben az országban, de sajnos nem ez a jellemző.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.30. 08:48:47

Na, az angolok egy külön történet, igenis nagyon sokan utálják a kelet-európaiakat is, meg ugye angolok szerették régen is csak félembernek tekinteni a nem angolokat, sokakban ez most benne van.
De összességében a brexit nem arról szól,hogy milyen nem angol húzta le az angolokat, ez szimplán mocskos politika. Magyarországon is sokan mai napig úgy gondolják, hogy a magyar adózok tartják el a francia termelőket segélyekkel...

A gyilkosságok meg a másik story. Igen, vannak problémák, ebből egyik a többnyire mélyszegénységből jövő perifériára azorult vallásos és abba menekülő csoport, akiket befolyásolni és uszítani is könnyebb. De azt se felejtsük el,hogy torzít ez a kép. Valójában általában Magyarországon több a gyilkosság százezer főre mégis azt a csontot rágjuk,hogy a franciák kiírtják magukat a sokszínű politikájukkal. Összesen 100-200 embert ölnek meg itthon évente, azaz minden másod-harmadnap van egy gyilkosság, ebből mennyi van a hírekben? Talán kb nyolc.
Az,hogy egy nem kiemelkedő évben itthon arányiban több a gyilkosság,mint Franciaországban, azrt az azt mutatja,hogy mégsem olyan rossz a helyzet. Ez nem azt jelenti,hogy nincs gond és nem probléme egyetlen gyilkosság sem, de európa még most is elég biztonságos hely.
A gyilkosságok nagy részét okozza a mélyszegénység,leszakadás,iskolázatlanság és ezekből jövő dolgok. Ez arabok nélkül is megvan sokaknak, de európa minden gondjával együtt is biztonságosabb és élhetőbb,mint pl USA.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.29. 22:02:53

Barca_10 írta:
2020.10.29. 21:46:01
A brexitet leginkább azért szavazták meg mert sok volt a visszaélés a támogatásokkal és az EU eléggé bele akart szólni a brit belügyekbe, és ugyanolyan jogokat akart adni egy 2 hónapja itt élő teszem azt lengyelnek mint egy itt született britnek. A Nero és magamfajta bevándorlókkal semmi bajuk, éreztetik azért hogy nem vagyunk angolok, de a maguk módján befogadnak.
A covid tette be itt igazán a kaput, az angoloknak nem kellett az EU csak az olcsó munkaerő miatt, de a brexittel pont azt fogják szabályozni hogy ne jöhessen minden jöttment.

Azt ugye vágod, hogy a britek azzal szúrták el de nagyon, hogy anno 30-40 éve a sok pakisztáni ingyen lakásokat kapott !? Ezzel ők keményen vissza is éltek. Nem a magunkfajta keleti népekkel van ott gond. Soha nem is ez volt az angolok gondja, bár valóban sok lett a megélhetési bűnöző, de ami elvitte a britek pénzét az nem ez volt. Hanem a sok ingyen lakás amit a pakik kaptak a kb semmire. A királyi család milliárdokat él fel éves szinten az adófizetők adókból. A külföldi az mindig is külföldi lesz a szigeten, viszont aki melózik, azt megbecsülik.
A másik fő bajuk, hogy nem tudják elfogadni, hogy a külföldinek is joga van és lesz mindenhez, ha rendes adózó lesz. De ők ugye elvárják, hogy ausztrál határt átlépve máris úgy legyenek kezelve, mint egy igazi ausztrál.. Értem én, hogy Commonwealth... Meg egyeb dolgok, de na...
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.29. 22:01:32

PorSiempre írta:
2020.10.29. 21:52:27
@csababarca

Lenne hozzád egy kérdésem, mennyire nyugis az élet a nagy amerikai demokráciában? Van két ismerős család kint és ők azt mondják, hogy nem úgy kell elképzelni Amerikát, hogy halomra ölik az embereket fényes nappal. Viszont amikor napi rendszerességgel olvasni, hogy sulikban lövöldözés van stb, az eléggé visszatartó erő számomra.
Az egyik család Mahopac NY a másik Chicago Des Plaines részén él már régóta.
Nem azért kérdezem, mert ki akarnék költözni, csak érdekel. Engem Dél Amerikai élet sokkal jobban lekötne viszont ott vadvilág van és sokáig az is lesz.
Nehéz megmondani, mert hatalmas ország, sokszínű, nagy különbségek államokon belül is.
Én azt amikről a média beszél egyáltalán nem tapasztaltam, persze nem éltem ott annyit életvitelszerűen.

Amit én tapasztaltam, az pozitîv, velem bármilyen kisvárosban jártam az évek során, mindenhol jól fogadtak, nem kötözködtek, nem néztek le, csak az elején amikor nem volt jó az angolom.
Egyszer láttam egy lelőtt nőtt Harlemben, véletlen keveredtünk arra.
De Harlemben meg kosaraztam afro srácokkal, megkérdeztem beszállhatok e, mondták persze, azóta is élek, jó móka volt.

Közvetlenek, és ők is elvárják ezt, ha látják rajtad mondjuk a metrón az afrók hogy rettegsz, akkor beléd állhatnak. De jellemzőbb volt hogy az afrók egymással kakaskodtak mindenfelé.
New Yorkban meg Manhattanben a legtöbb helyen gépfegyveres rendőrök, ott nem viccelnek.

Persze én főleg turista helyeken jártam. Bár ez se mindig magyarázat, mert Mexikóban is turista részeken voltam, de ott rendesen féltem párszor, még a hotelben sem voltam nyugodt.

Nero. írta:
2020.10.29. 21:58:19


Itt rájön az ember hogy az anyagi biztonság fontos, de nem minden a pénz.
Sejtettem.

Na én is ez utóbbi miatt se mentem ki eddig hosszútávra, mondjuk ha egyszer is kimegyek az csak az USA lesz, Európán belül sehova se.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.29. 21:58:19

az a kérdésem még, hogy itthon mennyit tudnál ugyanezzel a munkával keresni?
Valószínűleg a harmadát is nehezen, bár azóta az otthoni bérek megduplázódtak, és ha az embernek van egy saját lakása és nem kell albérleti díjjal vagy hitellel vesződnie, akkor teljesen más a helyzet.
Ettől függetlenül óriási kánaán, nem lenne, de nekem hiányzik az anyaország, az ottani ismerősök, barátok.

Itt rájön az ember hogy az anyagi biztonság fontos, de nem minden a pénz.

Nem ismerlek, de a helyedben mindenféleképpen megpróbálnám Amerikát. Lehet hogy fél év után haza jössz, lehet hogy soha többet vissza se nézel és azt bánod hogy miért nem mentél korábban, vagy lehet hogy olyan leszel mint mondjuk én vagy sokan mások, hogy eltöltesz kint 4-8 évet, szerzel egy kis élettapasztalatot, összegyűjtesz egy házra, és úgy döntesz hogy haza jössz, mert mégis csak ez a hazád.
Egy próbát megér.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.10.29. 22:01:49-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.29. 21:52:27

@csababarca

Lenne hozzád egy kérdésem, mennyire nyugis az élet a nagy amerikai demokráciában? Van két ismerős család kint és ők azt mondják, hogy nem úgy kell elképzelni Amerikát, hogy halomra ölik az embereket fényes nappal. Viszont amikor napi rendszerességgel olvasni, hogy sulikban lövöldözés van stb, az eléggé visszatartó erő számomra.
Az egyik család Mahopac NY a másik Chicago Des Plaines részén él már régóta.
Nem azért kérdezem, mert ki akarnék költözni, csak érdekel. Engem Dél Amerikai élet sokkal jobban lekötne viszont ott vadvilág van és sokáig az is lesz.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.10.29. 21:46:01

A brexitet leginkább azért szavazták meg mert sok volt a visszaélés a támogatásokkal és az EU eléggé bele akart szólni a brit belügyekbe, és ugyanolyan jogokat akart adni egy 2 hónapja itt élő teszem azt lengyelnek mint egy itt született britnek. A Nero és magamfajta bevándorlókkal semmi bajuk, éreztetik azért hogy nem vagyunk angolok, de a maguk módján befogadnak.
A covid tette be itt igazán a kaput, az angoloknak nem kellett az EU csak az olcsó munkaerő miatt, de a brexittel pont azt fogják szabályozni hogy ne jöhessen minden jöttment.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.29. 21:40:25

Nero. írta:
2020.10.29. 21:22:33

2015 nyarán jöttem ki. Előtte Magyarországon 3 különböző munkahelyem volt. Vendéglátós végzettséggel és középfokú angol nyelvtudással rendelkeztem. A fizetésem 500 forint/óra, havonta nagyjából 100 ezer forintot kerestem.

Itt kint jelenleg forintban átszámolva 7 számjegyű a fizetésem, és a nagy részét félre tudom tenni, úgy hogy egy viszonylag jó (nyugati középosztály) életszinvonalon élek. Attól függetlenül hogy itt “bevándorló” vagyok, sokkal több megbecsülést és tiszteletet kapok a munkáltatómtól és a munkatársaimtól.

Minimálbérrel kezdtem, de aki itt kint hajt, megtanulja a nyelvet és látják rajta hogy akar az 2-3 év alatt előre fog jutni.
az a kérdésem még, hogy itthon mennyit tudnál ugyanezzel a munkával keresni?

egyszerűen emiatt mondom, hogy hiába "züllik nyugat", még mindig vonzóbb, mert olyan feltételek kínál, amit pl Mo. vagy Lo. nem tud, és valószínűleg nem is fog tudni, nem hiszem hogy a mi életünkben fordul meg a többszáz éves tendencia.

ezért kellene az ottani politikusoknak rendet tenni ott, mert láthatóan a normális munkaerőt megbecsülik, de ha így marad, akkor elüldözik őket a nem oda való elemek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.29. 21:36:27

Nero. írta:
2020.10.29. 21:22:33
[

De egyébként a Brexit + Covid okozta gazdasági válság erősen befog tenni Angliának szerintem, messze nem lesz akkora tuti mint ami volt pár éve.

A sok agyas angol meg azt gondolja, hogy pont ez menti majd meg a gazdaságot. Napi szinten beszélek az otthagyott kollegaimmal, próbálom nekik elmondani, hogy ha a sok mifélénk leteszi a lantot, akkor ők sírva fognak könyörögni, hogy visszamenjünk dolgozni. Mert bizony egy angol nem fog napi 12-13 órát az építkezésen melózni, sőt nem fog minimálbérért soron dolgozni sem. Pedig ez a jövő, ha sokat ágaskodnak.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.29. 21:25:49

Barca_10 írta:
2020.10.29. 21:06:08
nálam azt jelenti hogy nagyobb többségben-80-90%-nem bevándorlók hanem ott élt és született emberek élnek és dolgoznak nem felhígítva minden más néppel.
Nero helyett válaszolok, a pénz. Az életszínvonal Magyarországon-levegő és étel, zöldség, gyümölcs-páratlan. Mondom ezt úgy hogy én jól élek Angliában, jól fizető munkahelyem van, szeretem is, de ha nyugati bérek lennének otthon nem maradnék itt.
Ettől függetlenül elismerem hogy a bevándorlási politika miatt is tudok itt jól élni, de ebben is meglenne az arany középút.

Nagyon sokat kellene várni, hogy tényleges európai államok legyenek. Anglia? Tele pakisztáni, ghánai, zimbabwei, kínai, indiai emberekkel. Tudom miről beszélek 8 évet toltam le kint. Franciaország? Lassan nincs echte francia. Németország? Tele orosz, török, lengyel emberrel. Spanyolország? Lemész délre és elég arabul beszélni kb. Sajnos az a gond, hogy az egész évszázados népvándorlás most csúcsosodik ki. Minden országban van 3-4 külön kicsi ország. Főleg a nagy és /vagy gazdag országokra igaz ez. De nézzük Svájcot. Olaszok, németek, 56-os magyarok, koszovói albánok, osztrákok, franciák, oroszok homokozója. Igaz ott nincs kecmec, nincs olyan engedmény, mint Angliában. Ott vagy dolgozol, vagy lecsó és viszlát. Nah ha majd ezt be tudja vezetni a sok magát példaképnek tituláló nyugati állam, akkor lesz majd rend és fegyelem. Addig még örüljünk, hogy Mohamedék még nem eroszakoljak meg parjainkat és lanyainkat, anyainkat.
Brutális amit írok, de sajnos ezek a tények.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.29. 21:22:33

btw @Nero, te miért vagy a züllött Nyugaton, ha szabad megkérdezni? mi vett rá hogy kimenj?
2015 nyarán jöttem ki. Előtte Magyarországon 3 különböző munkahelyem volt. Vendéglátós végzettséggel és középfokú angol nyelvtudással rendelkeztem. A fizetésem 500 forint/óra, havonta nagyjából 100 ezer forintot kerestem.

Itt kint jelenleg forintban átszámolva 7 számjegyű a fizetésem, és a nagy részét félre tudom tenni, úgy hogy egy viszonylag jó (nyugati középosztály) életszinvonalon élek. Attól függetlenül hogy itt “bevándorló” vagyok, sokkal több megbecsülést és tiszteletet kapok a munkáltatómtól és a munkatársaimtól.

Minimálbérrel kezdtem, de aki itt kint hajt, megtanulja a nyelvet és látják rajta hogy akar az 2-3 év alatt előre fog jutni.

De mint mondtam, szerencsére egy angliai kisvárosban élek. Az elején Londonba akartam költözni, de hamar realizáltam hogy oda épp eszű nem költözik.
Pár hete útlevelet kellett intéznem a nagykövetségen Londonban, szándékosan kora délutáni időpontot kértem. Nem vagyok ijedős fajta, csináltam 1-2 küzdősportot, mai napig edzek, de nincs az az Isten hogy este mondjuk az Arsenal stadion környékén lógjak. A hős utca egy vidámpark ahhoz képest.

De egyébként a Brexit + Covid okozta gazdasági válság erősen befog tenni Angliának szerintem, messze nem lesz akkora tuti mint ami volt pár éve.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.29. 21:20:39

Barca_10 írta:
2020.10.29. 21:06:08
nálam azt jelenti hogy nagyobb többségben-80-90%-nem bevándorlók hanem ott élt és született emberek élnek és dolgoznak nem felhígítva minden más néppel.
Nero helyett válaszolok, a pénz. Az életszínvonal Magyarországon-levegő és étel, zöldség, gyümölcs-páratlan. Mondom ezt úgy hogy én jól élek Angliában, jól fizető munkahelyem van, szeretem is, de ha nyugati bérek lennének otthon nem maradnék itt.
Ettől függetlenül elismerem hogy a bevándorlási politika miatt is tudok itt jól élni, de ebben is meglenne az arany középút.
köszi, valami ilyesmi válaszra számítottam.

"de ha nyugati bérek lennének otthon nem maradnék itt", ezzel is sokan vannak így de ez természetes.
otthon a legjobb, én ezért sem megyek külföldre, mert bár utálom a rendszert, de szeretek itt élni.

igazából mindig gondolkozom rajta, és pont 2022ben lesz lehetőségem kiköltözni fix munka miatt USA-ba. de még nem döntöttem el. ha azt látom, hogy nem csak a szüleim, de én is ebbe a gusztustalan rendszerbe fogok valószínűleg beledögleni, akkor el fogom fogadni a munkát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.10.29. 21:06:08

nálam azt jelenti hogy nagyobb többségben-80-90%-nem bevándorlók hanem ott élt és született emberek élnek és dolgoznak nem felhígítva minden más néppel.
Nero helyett válaszolok, a pénz. Az életszínvonal Magyarországon-levegő és étel, zöldség, gyümölcs-páratlan. Mondom ezt úgy hogy én jól élek Angliában, jól fizető munkahelyem van, szeretem is, de ha nyugati bérek lennének otthon nem maradnék itt.
Ettől függetlenül elismerem hogy a bevándorlási politika miatt is tudok itt jól élni, de ebben is meglenne az arany középút.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Válasz küldése