Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.01. 10:11:41

Gaillard írta:
2020.11.01. 09:44:33

az ellenfél kapusa bemutatja ellene a szezon védését
Az a mi hibánk, ha az ellenfélnek van kapusa, nekünk viszont nincs. Ez sajnos nem egy tőlünk független probléma, hanem a klub hibája.

Gaillard írta:
2020.11.01. 09:44:33

olyan megmozdulásai vannak zsebkendőnyi területen, amit még mindig nem tudnak levédekezni ellene
A vége eddig mindig az volt, hogy belebotlott a tumultusba. Akciógólt idén még nem lőtt.

Gaillard írta:
2020.11.01. 09:44:33

A szabadrúgásait kellene átengedni egyelőre
Ezzel maximálisan egyetértek.

Gaillard írta:
2020.11.01. 09:44:33

ha kiveszed belőle tartósan az argentint nem lépsz érdemben előrébb, sajnos.
Nem kell kivenni, csak át ki kell tenni a szélre. Nincs már meg a robbanékonysága ahhoz, hogy egy betömörülő védelmen áthámozza magát. Egy az egy ellen sokkal könnyebben tudna helyzeteket kialakítani, illetve ha többen kilépnek rá a szélre, felborul az ellenfél védelme. A szélen sokkal több zavart tudna okozni. A mostani sebességével viszont az ellenfeleknek már nem jelent gondot betömörülni ellene.

Gaillard írta:
2020.11.01. 09:44:33

zsigerből mennek az utálátok, a szeretet megnyilvánulások, hogy igazolva érezzék magukat a szurkolók.
Sok játékos esetében nem zsigerből jönnek, ezeket a jócskán megalapozott véleményeket sajnos maguk a játékosok támasztják alá és igazolják. Az, hogy igazolva érzem magam, nem nekem köszönhető - legfeljebb annyiban, hogy aki kuka, arról már hónapokkal ezelőtt is leírtam, hogy kuka -, hanem maguknak a játékosoknak, akik ezeket a véleményeket meccsről meccsre igazolják. Pár hónapja is leírtam, hogy Neto nem való a Barcelonába, majd eltelik pár hét, és olyanokat bénázik, hogy egy ezek a bohózatba illő szerencsétlenkedések az egyben lemehettek volna a Benny Hill Show-ban.

Néhány játékos valóban zsigerből van utálva, Sergi Roberto például egészen vállalható meccseket produkál, jópáran viszont teljesen rászolgálnak a fikázásra. Amíg ilyen "védelmünk" van, addig teljesen mindegy, kiket játszat Koeman, egy Bayern ma is kegyetlenül megszórna minket. A legfőbb probléma a védelmünkkel van, így korántsem Messit tartom az igazi problémának, ha meccsenként két gólt lőne, tavasszal akkor is brutálisan nagy verést kapnánk a BL-ben.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.11.01. 09:44:33

Biztos Messi tehet arról, hogy az ellenfél kapusa bemutatja ellene a szezon védését, míg más csapattársa kényelmes szituációban még kaput sem talál.
Az meg végképp ironikus, hogy sok helyzet egyáltalán abból alakulhat ki, miszerint olyan megmozdulásai vannak zsebkendőnyi területen, amit még mindig nem tudnak levédekezni ellene, de ha nincs, aki vele együtt időben érdemben reagál a szituációra (megfelelő mozgással) és ezért kénytelen befejezni az akciót maga, akkor is Messi a hibás.

A szabadrúgásait kellene átengedni egyelőre, illetve bizonyos szituációkban passzolnia, de még mindig ott tart ez a csapat, a keret, hogy ha kiveszed belőle tartósan az argentint nem lépsz érdemben előrébb, sajnos.
Én tegnap nem játszattam volna, mert nem bírhatja már ezt a sorozat terhelést (bajnokság, BL, válogatott) anélkül, hogy ne veszítene a hatékonyságából, inkább vállaltam volna, hogy durcizzon be és ha nem megy a csapatnak, akkor a második félidőben pályára küldöm.
A probléma az, hogy rajta kívül a fiataloktól várják a megváltást, akiktől pedig a tapasztalatukból adódóan nem várhatjuk el a folyamatos csúcs játékot.

Jellemző hozzáállás az is, hogy Pjanic lesz rögtön az Isten, mert tényleg vannak értékelhető momentumai (ezt Messi is látja, nem véletlenek a labdái irányába), de ha Pjanic kipihenten igen nagy százalékban szórja el, rúgja [auto_cenzúra] a labdát, azt észre sem kell venni.
Tegnap a mérkőzés legelején Busquetsnek volt egy olyan mentése (kompenzálja csapatának hibáját), amire kb. senki más nem lett volna képes a pályán, elég nagy valószínűséggel megmentve attól a csapatot, hogy rögtön hátrányba kezdje a mérkőzést, de az ilyen momentumokat sem veszik észre az emberek.
Dest is egy nagy nulla volt tegnap például a bemutatkozó mérkőzéséhez képest, de új fiú, ezért csak dicséretet érdemel.

[auto_cenzúra] szelektív, érzelmi alapú itt a megközelítés, zsigerből mennek az utálátok, a szeretet megnyilvánulások, hogy igazolva érezzék magukat a szurkolók.

Egy 33 éves embertől várják még mindig a csodát, aki tálcán kínálta a lehetőséget, hogy nélküle próbálkozzanak, pedig előtte az utolsó érdemi éveit pazarolta el egy közepes erősségű "BL csapatra".

Tegnap már néha Lenglet-től jöttek a legveszélyesebb passzok (nem is egy) az első félidőben, mert olyan szinten hiányzik már ebből a csapatból az igazi játék.

Megjegyzem, egy ilyen erősségű csapat sajnos megérzi a folyamatos játékvezetői (VAR) "tévedéseket" is (lásd első gól előtt Messi elleni szabálytalanság vagy de Jong kilökése fejelés közben a labda alól a 16-os belül), ezek nélkül még versenybe maradhattunk volna a bajnoki címért, mert nem olyan erős a mezőny.
gránit írta:
2020.10.31. 23:16:45
barka írta:
2020.10.31. 23:06:28
Azért érdekes olvasni, hogyan változik hetek alatt az emberek véleménye, kicsit olyanok vagyunk mi magyarok, mint az argentinok akik szintén nem tudják micsoda értékük van. (Tisztelet a kivételnek).
Én azon szoktam még jókat mulatni, amikor egy pengeélen táncoló, ezer sebből vérző győzelem után mekkora az elbizakodottság, aztán eltelik pár nap, és mindenki takarodjon, mindenki monnyon le, az egész csapat egy kuka. Miközben a problémák már a győztes meccseken is világosan láthatók, lásd a Monty Python-ba illő "védelmünk" bohóckodásait. A mai bohózaton is kb. tíz percig fetrengtem a padlón a röhögéstől (mire felocsúdtam, jött Lenglet sárgája :mrgreen: ), és egy meccset nem tudnak lehozni paródiába illő szerencsétlenkedés nélkül. A mai töketlenkedés is egy az egyben lemehetett volna a Benny Hill Show-ban, ez tényleg egy komédia már, amit a hátsó alakzat művel.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.01. 09:39:23

Nyáron már tényleg búcsúztatni kellene az embert. A szerződése lejár, arra meg màr keret sem lesz, hogy most már havi 100 millát keressen 40 éves koráig.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.01. 09:23:49

drobika írta:
2020.11.01. 09:07:37
Így gondolom én is.
Nem vitatom el hogy jelenleg nem lenne igazuk akik azt mondják hogy jelenleg nem játszik az ő szintjén.
Emberek!!!Kit ne demoralizálna a középpályán lévő allapot,a komolytalan védelem,az hogy nem tudjuk kihozni a labdát,hogy ha Messinél a labda, akkor max Fatit vagy Albát jatszhatja meg mert a többi totál bizonytalan.
Nehezen rugunk egy gólt és minden meccsen kapunk is mert a csapat védekezés szinten nulla.
Még Messit is le lehet húzni úgy látszik.
Mindig azt mondtam hogy ő imádja ezt a játékot és istenadta tehetsége mellett ez emeli ki a többi sztár közül. Nem azt látom hogy már nem szeret játszani, csak azt hogy együtt vergődik és gy csapattal egy klubbal ahol hatalmasok a bajok minden szinten.
Profi focisták könyörgöm, mi ez a demoralizáció-szöveg? Csapatkapitány, világ legjobban fizetett focistája, a haverjai a kezdőben, ne hülyéskedjünk már.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.01. 09:07:37

Andris írta:
2020.10.31. 23:13:27
Igen eddig idén Messi gyenge. Kész, ennyi.

Nem gondolom viszont, hogy jobbak lennénk nélküle. Bizonyos játékhezlyzetek, támadások nem akadnának el, mint ahogy ma többször, de nagyon sok más támadás, gólok, gólpasszok maradnának el, sőt ki sem alakulnának. Továbbra is őrületes veszélyt jelent, még ha nem is jön be semmi.

Ma kifejezetten sokszor elönzőzte a dolgot, illetve rossz döntést hozott, de az utolsó negyed óráról viszont ugyanígy nem szabad megfeledkezni.

Nem hiszem, hogy túl kéne ragozni. Még jelen formájában is az egyik legveszélyesebb emberünk, és ennél az egész szitunál csak jobb lehet majd.
Így gondolom én is.
Nem vitatom el hogy jelenleg nem lenne igazuk akik azt mondják hogy jelenleg nem játszik az ő szintjén.
Emberek!!!Kit ne demoralizálna a középpályán lévő allapot,a komolytalan védelem,az hogy nem tudjuk kihozni a labdát,hogy ha Messinél a labda, akkor max Fatit vagy Albát jatszhatja meg mert a többi totál bizonytalan.
Nehezen rugunk egy gólt és minden meccsen kapunk is mert a csapat védekezés szinten nulla.
Még Messit is le lehet húzni úgy látszik.
Mindig azt mondtam hogy ő imádja ezt a játékot és istenadta tehetsége mellett ez emeli ki a többi sztár közül. Nem azt látom hogy már nem szeret játszani, csak azt hogy együtt vergődik és gy csapattal egy klubbal ahol hatalmasok a bajok minden szinten.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.01. 05:18:03

Nagy pénz, kis foci.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.31. 23:16:45

barka írta:
2020.10.31. 23:06:28
Azért érdekes olvasni, hogyan változik hetek alatt az emberek véleménye, kicsit olyanok vagyunk mi magyarok, mint az argentinok akik szintén nem tudják micsoda értékük van. (Tisztelet a kivételnek).
Én azon szoktam még jókat mulatni, amikor egy pengeélen táncoló, ezer sebből vérző győzelem után mekkora az elbizakodottság, aztán eltelik pár nap, és mindenki takarodjon, mindenki monnyon le, az egész csapat egy kuka. Miközben a problémák már a győztes meccseken is világosan láthatók, lásd a Monty Python-ba illő "védelmünk" bohóckodásait. A mai bohózaton is kb. tíz percig fetrengtem a padlón a röhögéstől (mire felocsúdtam, jött Lenglet sárgája :mrgreen: ), és egy meccset nem tudnak lehozni paródiába illő szerencsétlenkedés nélkül. A mai töketlenkedés is egy az egyben lemehetett volna a Benny Hill Show-ban, ez tényleg egy komédia már, amit a hátsó alakzat művel.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.31. 23:13:42

barka írta:
2020.10.31. 23:06:28
Azért érdekes olvasni, hogyan változik hetek alatt az emberek véleménye, kicsit olyanok vagyunk mi magyarok, mint az argentinok akik szintén nem tudják micsoda értékük van. (Tisztelet a kivételnek).
Ha a végén belövi az egyiket akkor senki se írna ide vagy csak a szokásost, hogy megint hozta a meccset, amit tíz éve csinál! Lehet most hullám völgybe van, ő is ember de reggelig írhatnék ide, hány meccset döntőt el az ő játéka az elmúlt évtizedben. Úgyhogy mielőtt a mai meccsét mérlegeled nem árt ebbe is belegondolni.
Inkább az a szomorú, hogy még mindig neki kell felvállalni mindent.
Nem Messi, hanem Barcelona drukker vagyok.
Ki mondta, hogy tőle várjuk a csodát. Nem azt nem, de az ő fizujahoz mért alázatot és focit igen.
Nem azt akarom látni, hogy a pályán sétálgat! Rúgja be a ziccert, ha kell kérjen cserét... A helyzet az, hogy az utóbbi időben inkább fék, mint mozgatórugója a csapatnak.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.31. 23:13:27

Igen eddig idén Messi gyenge. Kész, ennyi.

Nem gondolom viszont, hogy jobbak lennénk nélküle. Bizonyos játékhezlyzetek, támadások nem akadnának el, mint ahogy ma többször, de nagyon sok más támadás, gólok, gólpasszok maradnának el, sőt ki sem alakulnának. Továbbra is őrületes veszélyt jelent, még ha nem is jön be semmi.

Ma kifejezetten sokszor elönzőzte a dolgot, illetve rossz döntést hozott, de az utolsó negyed óráról viszont ugyanígy nem szabad megfeledkezni.

Nem hiszem, hogy túl kéne ragozni. Még jelen formájában is az egyik legveszélyesebb emberünk, és ennél az egész szitunál csak jobb lehet majd.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.10.31. 23:07:24

barka írta:
2020.10.31. 23:06:28
Azért érdekes olvasni, hogyan változik hetek alatt az emberek véleménye, kicsit olyanok vagyunk mi magyarok, mint az argentinok akik szintén nem tudják micsoda értékük van. (Tisztelet a kivételnek).
Ha a végén belövi az egyiket akkor senki se írna ide vagy csak a szokásost, hogy megint hozta a meccset, amit tíz éve csinál! Lehet most hullám völgybe van, ő is ember de reggelig írhatnék ide, hány meccset döntőt el az ő játéka az elmúlt évtizedben. Úgyhogy mielőtt a mai meccsét mérlegeled nem árt ebbe is belegondolni.
Inkább az a szomorú, hogy még mindig neki kell felvállalni mindent.
Épp ez az, hogy nem lövi be. Fociban nincs ha.

Attól, hogy rengeteg meccset döntött már el, le lehet írni, hogy gyenge fél éve.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2020.10.31. 23:06:28

Azért érdekes olvasni, hogyan változik hetek alatt az emberek véleménye, kicsit olyanok vagyunk mi magyarok, mint az argentinok akik szintén nem tudják micsoda értékük van. (Tisztelet a kivételnek).
Ha a végén belövi az egyiket akkor senki se írna ide vagy csak a szokásost, hogy megint hozta a meccset, amit tíz éve csinál! Lehet most hullám völgybe van, ő is ember de reggelig írhatnék ide, hány meccset döntőt el az ő játéka az elmúlt évtizedben. Úgyhogy mielőtt a mai meccsét mérlegeled nem árt ebbe is belegondolni.
Inkább az a szomorú, hogy még mindig neki kell felvállalni mindent.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.10.31. 23:02:12

Március óta gyenge, asszem egy akciógólja van a korona óta.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.31. 23:00:46

Nulla sőt mindjárt egyből dupla nulla
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.31. 22:11:36

Ma még nem volt jó döntése
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.25. 10:29:00

Messi válaszút előtt áll. Vagy főkortese kesz az egyik elnökjelöltnek és ha az befut, soha nem mehet el a csapattól. A másik, hogy utolsó éveiben még trófeákat akar nyerni és télen eligazol. Ekkor talán a Juve lehet a célpont, mert Pep helye nem sziklaszilárd a Cityben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.23. 13:52:07

thokidoki írta:
2020.10.23. 12:42:44

Jó lenne, ha Messi jobb oldalon játszana (lsd. 2014-2015 idénybeli teljesítménye), de épp Ő nem akar ott játszani soha. A 2014/15 első madridi mérkőzésen is Ő játszott középen, és Suarez a jobb oldalon. Szerencsére jó haverok lettek és végül megengedte Suareznek, hogy legyen Ő a center. Viszont ahogy haladtunk előre az időben egyre jobban vissza került középre, kb Suarez mögé vagy mellé (hiába ő volt a felállásban a jobb szélső), így tavaly is az volt a baj, hogy középen tömörültünk.
A másik, hogy hiába lett "két" szűrünk, de ugyanaz a De Jong és Busquets van ott, sőt most Vidal/Arhur/Rakitic helyett van egy Coutinho a középpályán, aki azért védekezésben gyengébbek, mint az említett játékosok. Szerintem jelen kerettel a legmegfelelőbb, ha Messi van középen, nem feltétlenül a center pozícióban, ha nem kicsit mögötte és mellette két gyors szélső (Trincao, Fati, Dembele).
Ha Messit, pihentetni kell, akkor játszon Griezmann. Ha megnézzük a tavalyi Betis ellen hazai mérközést, amikor nem volt Messi és Suarez, ő tökéletes betöltötte ezt a szerepkört, Rafinha és C.Perez-el a két szélén.
Hm, nekem ez a Messi center akar lenni téma abszolút nem dereng, és úgy rémlik, hogy mindig is jobb szélről érezte jól magát befelé cselezve, de mindegy, ha tévedek is. Nem kell 15-ig visszamenni, a tavalyelőtti teljesítményéért tavaly aranylabdát kapott egyoldalú szavazással, vitathatatlanul, tavaly meg úgy, hogy sok meccsen középen játszatta Setien visszavontan, és azokon nemigen termelt gólokat, övé volt a legtöbb gól+gólpassz kombó egész EU-ban, rekord gólpasszt adott, és önmagához képest kevés góllal, de bőven a góllövőlista élén végzett. És ezt mind jobboldalról, az a kis középen valü szerepeltetés pár plusz gólpasszt hozott és rengeteg mínusz gólt, úgyhogy ha végig jobbon van, akár még tetézhette is volna ezt a döbbenetes mennyiséget, amit még így is összehalmozott, egy olyan szezonban, amit gyengének minősítenek itt tőle sokan.
Szeretnék én ilyen gyenge szezont hozni, vagy bárki szeretne ilyet az egész világon.
Középen most is inkább gól/kulcspasszokat osztogat, a gól innen nemigen fog neki jönni. Rúg majd párat persze, de amíg nem rakják vissza, csak azért, hogy ott egy Gríz vagy Trincao szerepeljen, addig sajnos ezt el kell fogadni. Így is hasznos, de jobbon hasznosabb és hatékonyabb lenne, szerintem kérdés nélkül.
Valóban nem sokat javult a kp-s védekezésünk, de azért valamennyit mégis. Kettejüknek ez a fő feladatuk, kevesebb helyzetet is alakítanak ki ellenünk eddig, mint tavaly. Szerintem megoldanák azt a kisebb űrt is, amit Messi hagyna a jobb oldalon. Desttel pláme. A kp-s védekezés javulásának folyamatába a Getafe meccs végét nem venném be, ott védők helyett hozott be támadókat kétségbeesésében Koeman, és felküldött mindenkit, akkor kaptunk 3-4 nagy kontrát, és lehetett volna 0-4 is a vége. Az más tészta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2020.10.23. 13:27:34

Tisztelt Bence! Örülök a hozzászólásodnak, maximálisan egyetértek vele!!!!! Véleményem szerint Messi jelenlegi önmagához képest hanyatló formájával is a csapat nélkülözhetetlen eleme! Sok sok éven keresztül csodáltam játékát! Egy meccsen kb. 20- szor szisszentünk fel egy-egy elképesztő passz, felejthetetlen csel vagy megoldás láttán!! Ma sajnos a 20 szisszenésből, jó esetben 5 maradt!!!!! Nem tudjuk a valós okokat, de igazuk van azoknak , akik úgy gondolják, hogy lelkileg nagyon megviselték az események!!!
thokidoki
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.10.23. 12:25:03

2020.10.23. 12:42:44

bence0330 írta:
2020.10.22. 23:52:46
crixus írta:
2020.10.22. 23:21:56
Messi azért van középen mert ő az egyetlen aki nem hajlandó visszazárni védekezni. Ha kitesszük a szélre akkor Robertora vagy Destre dupla akkora nyomás hárul majd, a védelem így sebezhetőbb lesz. Középen pedig a jó formában lévő Coutinhot kellene kitenni, ha odaraknânk Messit. Szerintem ennyi a dolog nyitja. Nem véletlenül akarka Koeman Depayt és nem egy centert. Messit sajnos nem meri kitenni pedig lassan eljön az ideje elnézve a formáját és a hozzáállását.
Szerintem így is sokkal kifizetődőbb lenne, ha Messi vágna 30 gólt a posztjáról és kapnánk is róla párat, mint Messi szenved és kicsit kevesebbet kapunk. És akkor nem is beszéltem arról, hogy két szűrőnk van, a jobboldali majd szépen visszazár, ha szükség van rá, akár tolódhatunk is. Inkább igazítjuk egy ilyen idealista, jelen helyzetben szürreális középcsatárra tervezett formációhoz a világ egyik legjobb játékosát, meg pár másikat, mintsem álljon az egyik szűrő kicsit odébb ha kell?
A kivágásáról a személyes véleményem az, hogy azért látni kell, hogy a maga hiperzsenijéhez képest nincs csak jó formában, és szerintem legalább 50%-ban ennek a mostani szerepköre is az oka, amiről aztán vajmi keveset tehet. Amit tehet ellene, az az, hogy néha nem tartja be, kiballag a jobbszélre, agyonver pár követhetetlen csellel 3 embert, aztán vagy belövi, vagy ráfújják a tizit amit meg belő, esetleg átpasszolja az érkező Counak és Fatinak. És ezt is csak a Fradi ellen tudta megcsinálni, mert végre nem volt ott útban a Gríz.
Ha átlagjátékost nézünk, és nem saját magához viszonyítunk, akkor Messi még mindig igencsak felfelé lóg ki a keretből. Még mindig tőle indulnak az akciók, ő ad több kulcspasszot, ő harcol ki tizenegyest, mindezt úgy, hogy nem a helyén játszik. Nézzük meg pl Ronaldot. Még mindig jól lőtte tavaly fél évig a gólokat, de azon kívül az égegyadta világon semmit nem csinált, és most nem csak védekezésről beszélek, abban kb egyenlő Messivel, de nem kreált játékot, nem adott kulcspasszokat, gólpasszokat. És nem középcsatár, hanem inkább szélső, vagy a kettő között van valahol. Amikor ő rossz formában van, akkor ő tényleg nem tesz semmit a csapat játékához, pl. tavaly ősszel. Egyszer ugye le is cserélték, vagy talán kétszer is.
Ehhez nem is lehet Messit hasonlítani, rossz formában is nagyon durva dolgokat csinál, csak kevesebbet.
Hogy nem védekezik? A többiek majd megoldják. Én örülök neki. Labdavesztéseinél azért visszatámad, én többet nem is várnék el tőle. Ő legyen a frissebb a 70-80. percben, ne a védői. Piqué-nek sem kell támadnia, max szögleteknél. Csak ő mondjuk épp most védekezni sem igen tud, de az már más tészta.
Lewa mennyit védekezik? Pont annyit, mint Leo. A kanadain meg tavaly őt is megverte az argentin, pedig Lewa jobb csapatban játszott, könnyebb bajnokságban, jobb emberektől kapta az előkészítéseket, és jobbaknak is adhatta, ha épp úgy alakult. Lewára senki nem pisszegett rá emiatt, Messi meg naponta 10-szer megkapja, hogy nem védekezik, és csak 50+-gólt ért el a kanadain, micsoda bunkó szemét.
A csapatszintű védekezés sem rajta csúszik el, hanem a középpályán. Most épp nem rúgdos gólokat, de így rossz pozícióban és rossz passzban is majdnem olyan hasznos. És mivel tudjuk, mire képes, alighanem előbb-utóbb elkezdi rúgni is a gólokat, nem is a ha a kérdés, hanem a mikor.
Ha valaki így mozgatja a támadásokat, mint ő, és - formában, a helyén - így rúgdossa a gólokat, akkor ne a védekezésben fáradjon el. 6 ember van ott direkt védekezésre, plusz az az 1-2, akik még hátramennek, mint Cou meg Fati általában. Ha ez nem elég, az bizony nem az ő hibája, hanem a kp-soké és a hátvédeké, akiknek EZ A DOLGUK, csak épp nem bírnak vele. Busitól sem azt várják el, hogy gólkirály legyen, hanem hogy fékezze meg a támadásokat. Ja, hogy adjon 25 gólpasszt, rúgjon 30 gólt és még ő is védekezzen az erre szerződtetett emberek helyett? Elég irreálisan hangzik. Szerintem az egyetlen ember a világon jelenleg, aki erre képes, az Harry Kane, de mondjuk ő majd 10 évvel fiatalabb is, és egy egész más, kontrás rendszerben játszik.
Mondanám, hogy az ő hibája, hogy nem lő gólokat, ami félig igaz is, de rakjuk be 10 meccsre jobb oldalra, ahová való és nézzük meg, mire jut. Ha Dest játszana középen hátul és Piqué oldalt, akkor sem igen lehetne felróni nekik, ha sokat hibáznának, mivel nem ezt csinálták egész életükben, nem ezt tudják ösztönszinten, az biza igencsak az edző hibája lenne. Most ne menjünk bele, hogy lehet, hogy Dest jelenleg tényleg jobb lenne, mint Piqué. :D
Jó lenne, ha Messi jobb oldalon játszana (lsd. 2014-2015 idénybeli teljesítménye), de épp Ő nem akar ott játszani soha. A 2014/15 első madridi mérkőzésen is Ő játszott középen, és Suarez a jobb oldalon. Szerencsére jó haverok lettek és végül megengedte Suareznek, hogy legyen Ő a center. Viszont ahogy haladtunk előre az időben egyre jobban vissza került középre, kb Suarez mögé vagy mellé (hiába ő volt a felállásban a jobb szélső), így tavaly is az volt a baj, hogy középen tömörültünk.
A másik, hogy hiába lett "két" szűrünk, de ugyanaz a De Jong és Busquets van ott, sőt most Vidal/Arhur/Rakitic helyett van egy Coutinho a középpályán, aki azért védekezésben gyengébbek, mint az említett játékosok. Szerintem jelen kerettel a legmegfelelőbb, ha Messi van középen, nem feltétlenül a center pozícióban, ha nem kicsit mögötte és mellette két gyors szélső (Trincao, Fati, Dembele).
Ha Messit, pihentetni kell, akkor játszon Griezmann. Ha megnézzük a tavalyi Betis ellen hazai mérközést, amikor nem volt Messi és Suarez, ő tökéletes betöltötte ezt a szerepkört, Rafinha és C.Perez-el a két szélén.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.10.23. 12:29:05

Samper, néha írhatnál kicsit konkrétabban is, például, hogy HOL,MIKOR, és MIT olvastál, akkor talán könyebb lenne értelmezni a mondandód. Esetleg mikor kijelentesz valamit, akkor meg is indokolhatnád, hogy MIÉRT gondolod így, de ez már csak extra. Így talán tudna valaki érdemben reagálni az írásodra, attól függetlenül, hogy napközben, vagy hajnali 4kor írod.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.10.23. 12:01:50

Samper írta:
2020.10.23. 07:17:20
Messi most került először olyan helyzetbe, hogy az öltözőben vele szemben kialakult egy nem őt támogató csopert. Neki kell most dönteni, hogy mit is akar igazán. De ez a pályán azt jelenti, hogy bármi a csapat taktikája, ő ennek nem része , azt csinál, amit akar és az adódó szituációkban mutatja meg időnként, hogy ki ő.
Megírta a Blikk?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.23. 07:17:20

Messi most került először olyan helyzetbe, hogy az öltözőben vele szemben kialakult egy nem őt támogató csopert. Neki kell most dönteni, hogy mit is akar igazán. De ez a pályán azt jelenti, hogy bármi a csapat taktikája, ő ennek nem része , azt csinál, amit akar és az adódó szituációkban mutatja meg időnként, hogy ki ő.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.23. 00:44:12

Intelligens és egészséges közegben (öltöző, játékos, edzői stáb) meg kellene tudni oldani Leo megfelelő pihentetését, rotálását, le vagy éppen becserélését. Lucho is meggyőzte Xavit, ráadásul ott többről is volt szó. Értelmetlen és senkinek sem jó, ha várnak ezzel addig, míg valamilyen körülmény ezt kikényszeríti....nem kell ehhez sérülés, az élet képes egyéb forgatókönyveket írni....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.22. 23:52:46

crixus írta:
2020.10.22. 23:21:56
Messi azért van középen mert ő az egyetlen aki nem hajlandó visszazárni védekezni. Ha kitesszük a szélre akkor Robertora vagy Destre dupla akkora nyomás hárul majd, a védelem így sebezhetőbb lesz. Középen pedig a jó formában lévő Coutinhot kellene kitenni, ha odaraknânk Messit. Szerintem ennyi a dolog nyitja. Nem véletlenül akarka Koeman Depayt és nem egy centert. Messit sajnos nem meri kitenni pedig lassan eljön az ideje elnézve a formáját és a hozzáállását.
Szerintem így is sokkal kifizetődőbb lenne, ha Messi vágna 30 gólt a posztjáról és kapnánk is róla párat, mint Messi szenved és kicsit kevesebbet kapunk. És akkor nem is beszéltem arról, hogy két szűrőnk van, a jobboldali majd szépen visszazár, ha szükség van rá, akár tolódhatunk is. Inkább igazítjuk egy ilyen idealista, jelen helyzetben szürreális középcsatárra tervezett formációhoz a világ egyik legjobb játékosát, meg pár másikat, mintsem álljon az egyik szűrő kicsit odébb ha kell?
A kivágásáról a személyes véleményem az, hogy azért látni kell, hogy a maga hiperzsenijéhez képest nincs csak jó formában, és szerintem legalább 50%-ban ennek a mostani szerepköre is az oka, amiről aztán vajmi keveset tehet. Amit tehet ellene, az az, hogy néha nem tartja be, kiballag a jobbszélre, agyonver pár követhetetlen csellel 3 embert, aztán vagy belövi, vagy ráfújják a tizit amit meg belő, esetleg átpasszolja az érkező Counak és Fatinak. És ezt is csak a Fradi ellen tudta megcsinálni, mert végre nem volt ott útban a Gríz.
Ha átlagjátékost nézünk, és nem saját magához viszonyítunk, akkor Messi még mindig igencsak felfelé lóg ki a keretből. Még mindig tőle indulnak az akciók, ő ad több kulcspasszot, ő harcol ki tizenegyest, mindezt úgy, hogy nem a helyén játszik. Nézzük meg pl Ronaldot. Még mindig jól lőtte tavaly fél évig a gólokat, de azon kívül az égegyadta világon semmit nem csinált, és most nem csak védekezésről beszélek, abban kb egyenlő Messivel, de nem kreált játékot, nem adott kulcspasszokat, gólpasszokat. És nem középcsatár, hanem inkább szélső, vagy a kettő között van valahol. Amikor ő rossz formában van, akkor ő tényleg nem tesz semmit a csapat játékához, pl. tavaly ősszel. Egyszer ugye le is cserélték, vagy talán kétszer is.
Ehhez nem is lehet Messit hasonlítani, rossz formában is nagyon durva dolgokat csinál, csak kevesebbet.
Hogy nem védekezik? A többiek majd megoldják. Én örülök neki. Labdavesztéseinél azért visszatámad, én többet nem is várnék el tőle. Ő legyen a frissebb a 70-80. percben, ne a védői. Piqué-nek sem kell támadnia, max szögleteknél. Csak ő mondjuk épp most védekezni sem igen tud, de az már más tészta.
Lewa mennyit védekezik? Pont annyit, mint Leo. A kanadain meg tavaly őt is megverte az argentin, pedig Lewa jobb csapatban játszott, könnyebb bajnokságban, jobb emberektől kapta az előkészítéseket, és jobbaknak is adhatta, ha épp úgy alakult. Lewára senki nem pisszegett rá emiatt, Messi meg naponta 10-szer megkapja, hogy nem védekezik, és csak 50+-gólt ért el a kanadain, micsoda bunkó szemét.
A csapatszintű védekezés sem rajta csúszik el, hanem a középpályán. Most épp nem rúgdos gólokat, de így rossz pozícióban és rossz passzban is majdnem olyan hasznos. És mivel tudjuk, mire képes, alighanem előbb-utóbb elkezdi rúgni is a gólokat, nem is a ha a kérdés, hanem a mikor.
Ha valaki így mozgatja a támadásokat, mint ő, és - formában, a helyén - így rúgdossa a gólokat, akkor ne a védekezésben fáradjon el. 6 ember van ott direkt védekezésre, plusz az az 1-2, akik még hátramennek, mint Cou meg Fati általában. Ha ez nem elég, az bizony nem az ő hibája, hanem a kp-soké és a hátvédeké, akiknek EZ A DOLGUK, csak épp nem bírnak vele. Busitól sem azt várják el, hogy gólkirály legyen, hanem hogy fékezze meg a támadásokat. Ja, hogy adjon 25 gólpasszt, rúgjon 30 gólt és még ő is védekezzen az erre szerződtetett emberek helyett? Elég irreálisan hangzik. Szerintem az egyetlen ember a világon jelenleg, aki erre képes, az Harry Kane, de mondjuk ő majd 10 évvel fiatalabb is, és egy egész más, kontrás rendszerben játszik.
Mondanám, hogy az ő hibája, hogy nem lő gólokat, ami félig igaz is, de rakjuk be 10 meccsre jobb oldalra, ahová való és nézzük meg, mire jut. Ha Dest játszana középen hátul és Piqué oldalt, akkor sem igen lehetne felróni nekik, ha sokat hibáznának, mivel nem ezt csinálták egész életükben, nem ezt tudják ösztönszinten, az biza igencsak az edző hibája lenne. Most ne menjünk bele, hogy lehet, hogy Dest jelenleg tényleg jobb lenne, mint Piqué. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.10.22. 23:21:56

Messi azért van középen mert ő az egyetlen aki nem hajlandó visszazárni védekezni. Ha kitesszük a szélre akkor Robertora vagy Destre dupla akkora nyomás hárul majd, a védelem így sebezhetőbb lesz. Középen pedig a jó formában lévő Coutinhot kellene kitenni, ha odaraknânk Messit. Szerintem ennyi a dolog nyitja. Nem véletlenül akarka Koeman Depayt és nem egy centert. Messit sajnos nem meri kitenni pedig lassan eljön az ideje elnézve a formáját és a hozzáállását.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.22. 22:06:47

Chino írta:
2020.10.22. 21:35:38
Most nem arról van szó, hogy hol játszik, hol jobb stb. Helyzetei így is voltak bőven, de a befejezéseknél rendre rossz megoldást választ, kapusba/mellé lövi, a forintos labdái sem jönnek úgy, ez pedig nagy probléma. 5 meccsen 0 akciógólt nem magyaráz, hogy most nem szélen hanem középen van vagy idősebb stb.
Biztos, hogy fejben nincs valami rendben nála.
Az utolsó mondatoddal 100%-ban egyetértek, viszont az okában és kihagyott helyzetekben nem annyira. Én azt látom, hogy ott a pálya közepén stresszel, és nem érzi magát jól ekkora tömörülésben - részben csapattársak, nagyobb részben 2-3 középső védő, meg még esetleg előttük egy szűrő). Nem csoda, 170 centi, nem befejező csatár, és amikor hátramegy osztogatni, akkor sincs annyira kinek, mert nincs center előtte. És ez a komforthiány és stressz igenis sokat ront a döntésképességben, döntés sebességében, kivitelezésben, önbizalomban is. Nem látom véletlennek, hogy akkor villogott legtöbbször megint, amikor kikerült jobbra. Otthon van, van helye.
Abban sem vagyok biztos, hogy nincs-e benne a mostani állapotában, hogy nem tudja élvezni a játékot az új helyén annyira, mert nem tud ficánkolni. Tuti, hogy hagyott nyomot benne a nyári dolog, az interjújánál is látszott, hogy kicsit meg volt törve, de szerintem ez a pályán a feledésbe merülhetne, ha tudná élvezni a játékot - amit nem tud, mert nem a helyén van, legtöbbször Griezzel futnak össze ugyanazon a hely, még ha ki is megy jobbra néha, ez pedig elindít egy öngerjesztő folyamatot, hogy mivel gólt sem lő, még kevésbé élvezi, mivel még kevésbé élvezi, még kevesebb gólt lő. És még be is stresszel, ő erre hajlamos volt régebben is, rágörcsöl. Tavaly is volt kétszer 5-6 meccses sorozata, mikor sehogy sem tudott gólt lőni, megjegyezném, hogy az első akkor volt - télen, Setien érkezése után - mikor 1-2 meccsre betette középre hátrébb az öreg.
És ráadásul Griez játszik általában a helyén, ami rohadt idegesítő lehet.
Ez a 3-1 elöl meg annyira ellentmondásos minden szinten, hogy hihetetlen. Valahol már leírtam egyszer, de nézzünk 1-2 példát, kik alkalmazzák ezt:

Bayern - Lewa ott van éknek, nem kell ragozni, igazi csatár, van értelme a formációnak, hogy rá jöjjön ki minden.
Milan - Ibra ék, nem kell ragozni, ugyanez.

Ellenpélda: Liverpool: 4-3-3

Van két mozgékony, gólerős, jól cselező játékosuk a két szélen, mint mondjuk itt Messi meg Fati, középen meg Firmino nem középcsatár, de akár lehetne is. Nincs klasszikus centerük, nem is állnak fel 4-2-3-1-ben, mert az égvilágon semmi értelme nem lenne. Firmino helyett meg Cou is lehetne ugyanúgy visszavontan félcsatárként.

Tök jó, hogy kipróbálta Koeman, meg ez a kedvence, de Lacikából sem lesz rövidtávfutó olimpikon ha 150 kilós és csipszen él. Valami másban viszont akár jó is lehet.

Koeman látszólag ész nélkül erőlteti ezt a 3-1-et a végén, amit az itteni keretre nem is lehet ráhúzni. És hogy ezt tovább tetézze, Messit teszi be éknek, kivéve a méregfogát, számomra ez annyit jelent, hogy is nem illő koncepció hiányosságának pótlása közben még rátesz a problémára egy lapáttal.

Az egyetlen, ami indokolja a 4-2-3-1-et, az a két szűrő jelenléte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése