Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.02. 20:23:26

Személyeskedés nélkül menjenek a viták, köszi.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.02. 20:09:47

geridoss írta:
2020.11.02. 19:41:08
Én nem állok le veled vitatkozni, mert mintha a falnak beszélne az ember úgy látom, csak annyit teszek hozzá:

Az előzmény és az eredeti trilógiát meg tudta nézni úgy bárki, hogy ne kelljen 6 könyvet meg 14 képregényt elolvasnia, vagy 3 órát ülni a wookiepedia előtt, hogy felfogja, mi miért történik.

Ennyi a különbség. Én olvasok wookiepediát, nézem a sorozatokat, de ne legyen már elvárás ez egy mozifilmtől. Ha utólag kell magyarázkodni, akkor az azt jelenti, hogy a filmben nem sikerül. És már nem kevés idő telt el, de még mindig foltozni kell a sztorit.

Szembe mész a forgalommal, csak szerinted nem te vagy aki rossz irányba tart, hanem mindenki más. És erre nem muszáj válaszolni, mert én befejeztem itt a vitát veled, értelmetlen.
+1. Minden egyes szavaddal egyetertek.
Nekem is eleg volt beloled.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.11.02. 19:41:08

Én nem állok le veled vitatkozni, mert mintha a falnak beszélne az ember úgy látom, csak annyit teszek hozzá:

Az előzmény és az eredeti trilógiát meg tudta nézni úgy bárki, hogy ne kelljen 6 könyvet meg 14 képregényt elolvasnia, vagy 3 órát ülni a wookiepedia előtt, hogy felfogja, mi miért történik.

Ennyi a különbség. Én olvasok wookiepediát, nézem a sorozatokat, de ne legyen már elvárás ez egy mozifilmtől. Ha utólag kell magyarázkodni, akkor az azt jelenti, hogy a filmben nem sikerül. És már nem kevés idő telt el, de még mindig foltozni kell a sztorit.

Szembe mész a forgalommal, csak szerinted nem te vagy aki rossz irányba tart, hanem mindenki más. És erre nem muszáj válaszolni, mert én befejeztem itt a vitát veled, értelmetlen.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.02. 18:48:24

miro. írta:
2020.11.02. 18:12:24
dévid villa írta:
2020.11.02. 13:20:50


Szóval akkor swsagán te vagy a leghülyébb? Mert ezzel a logikával élve, igen, ott ugyanis te mégy mindig a fórum ellen. Ez elég nagy öngól volt. Mellesleg semmi konkrétum, csak idelöktél valamit, aminek se eleje, se vége (ahogy más témában is szoktad ugye). Davi10 legalább mondott pár konkrétumot is korrekten.
Aha,van 3 ev alatt 65 hozzaszolasom. Tok igazad van,megint.
Osztod az eszt minden temaban mintha 10 meter magasbol beszelnel.
Az meg egyenesen nevetseges,hogy olvassgassal wookiepediat,meg rajzfilmeket nezz,azert hogy fajsulyos dolgokat megtudj a filmrol. Apam semelyiket nem fogja elolvasni,megnezni,de nem csak az O korosztalya nem,en sem.
Egy konyv,egy ujsag,egy rajzfilm barmi,nagyon erdekes lehet,es egeszithet ki mellekdolgokat,amit egy igazi fan szeret,es elvezne.
De nem ezeket.
A 65 hozzászólásnak a 2/3-a másról sem szól, csak arról, hogy mennyire sz*rok az új részek, ráadásul olyan alpári hangnemben tolod, ami nem méltó egy fórumhoz. Az a hangnem a facebookra való, vagy a kocsmába.

Csak azokban osztom amikhez értek. A Star Wars-hoz pl. megkockáztatom, hogy jobban értek, mint az itt lévők többsége, de nálad biztosan, márcsak azért is, mert:

"Apam semelyiket nem fogja elolvasni,megnezni,de nem csak az O korosztalya nem,en sem."

Ebből arra következtetek, hogy csak és kizárólag a filmeket láttad. Szóval nyilvánvalóan kevesebb dolgot ismersz mint én vagy Rian Johnson. De biztosan jobb filmet raktál volna össze :mrgreen:

Amúgy megkérdezhetem, hogy a Mandalóri megnézése miben más, mint megnézni egy hasonló komolyságú rajzfilmsorozatot? Vagy miben más, mint elolvasni egy-két könyvet (amiket a mai világban ugyanúgy le lehet torrentezni, mint a sorozatokat - gondolom a Mandi-t is torrentezed, Ausztriában úgy tudom nincs D+, bár nem tudom, előfizetnél-e a lenne). Mi az oka annak, hogy a rajzfilmek és a könyvek egy alsóbb szintet képviselnek el? Miközben a Star Wars hivatalosan egy multiplatform univerzum, ahol nincs alá fölé rendeltség a különböző tartalmak között.

És ugyan miért ne egészíthetné ki? Van 30 év a 6-7. között amit ki lehet tölteni tartalommal (és ki is fognak). Mit fogsz csinálni, ha a Mandalóri majd szépen összekapcsolódik az új trilógiával? Onnantól kezdve azt is utálni fogod?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.02. 18:12:24

dévid villa írta:
2020.11.02. 13:20:50


Szóval akkor swsagán te vagy a leghülyébb? Mert ezzel a logikával élve, igen, ott ugyanis te mégy mindig a fórum ellen. Ez elég nagy öngól volt. Mellesleg semmi konkrétum, csak idelöktél valamit, aminek se eleje, se vége (ahogy más témában is szoktad ugye). Davi10 legalább mondott pár konkrétumot is korrekten.
Aha,van 3 ev alatt 65 hozzaszolasom. Tok igazad van,megint.
Osztod az eszt minden temaban mintha 10 meter magasbol beszelnel.
Az meg egyenesen nevetseges,hogy olvassgassal wookiepediat,meg rajzfilmeket nezz,azert hogy fajsulyos dolgokat megtudj a filmrol. Apam semelyiket nem fogja elolvasni,megnezni,de nem csak az O korosztalya nem,en sem.
Egy konyv,egy ujsag,egy rajzfilm barmi,nagyon erdekes lehet,es egeszithet ki mellekdolgokat,amit egy igazi fan szeret,es elvezne.
De nem ezeket.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.02. 15:00:57

davi10 írta:
2020.11.02. 14:57:40
dévid villa írta:
2020.11.02. 11:41:39
A Star Wars sosem volt híres a pengeéles logikájáról, de ebben az aspektusban pont, hogy ez logikus. Egy katonai hierarchia így működik ugyanis a valóságban is. A vezető mindenkinek csak annyit mond el, amennyit jogosult tudni. Főleg akkor, ha esetleg az árulás gyanúja is felmerülhet. Poe meg örülhet, hogy nem került utólag hadbíróság elé.
És te elhiszed, hogy nem azért volt ez az egész szál benne, hogy mindenkivel benyelesse RJ, hogy Holdo az áruló, majd egy óriási csavarral kiderüljön, hogy mégse? :D
Én úgy gondolom, hogy a szál lényege az volt, Poe vezetővé érjen a kudarcai által. A kudarc a legjobb tanítómester, talán ez a legjobb tanulság a TLJ-nek. Az egész film a kudarc jelentőségéről szól, minden jelentős karakternél tetten érhető ez ebben a filmben (Luke, Rey, Kylo, Poe, Finn, Hux, de még Snoke is kudarcot vall, de nem mind képesek tanulni belőle)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.02. 14:57:40

dévid villa írta:
2020.11.02. 14:31:48
Minden elég jól dokumentálva van a Wookiepedián, szóval el sem kell őket olvasni feltétlenül.
De a Wookiepedia-t se kellene...

Amúgy még egy ami utólag eszembe jutott.
dévid villa írta:
2020.11.02. 11:41:39
A Star Wars sosem volt híres a pengeéles logikájáról, de ebben az aspektusban pont, hogy ez logikus. Egy katonai hierarchia így működik ugyanis a valóságban is. A vezető mindenkinek csak annyit mond el, amennyit jogosult tudni. Főleg akkor, ha esetleg az árulás gyanúja is felmerülhet. Poe meg örülhet, hogy nem került utólag hadbíróság elé.
És te elhiszed, hogy nem azért volt ez az egész szál benne, hogy mindenkivel benyelesse RJ, hogy Holdo az áruló, majd egy óriási csavarral kiderüljön, hogy mégse? :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.02. 14:31:48

Varatrix írta:
2020.11.02. 13:52:18
dévid villa írta:
2020.11.02. 13:20:50
- a Végső Rend alapjai megtalálhatóak a könyvekben - és itt olyan könyvekről beszélek, amik a film előtt jelentek meg, tehát nem utólagos foltozgatások, mint pl. a PT esetében a TCW.
Lehet, hogy így van viszont úgy gondolom, hogy nem elvárható az egyszeri mozi nézőtől, hogy olvassa ezeket... Egy jól végig gondolt filmben, azért el tudnak ilyeneket magyarázni anélkül is, hogy nyomoznia kelljen utána a kedves nézőnek. A kviddics évszázadait sem olvastam, mégis tudtam követni a Potter szériában, hogy mi a bánatot játszanak... A végső rend, meg az uralkodó, elég ad-hoc jelleggel szált bele a filmbe.
Minden elég jól dokumentálva van a Wookiepedián, szóval el sem kell őket olvasni feltétlenül.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.11.02. 13:52:18

dévid villa írta:
2020.11.02. 13:20:50
- a Végső Rend alapjai megtalálhatóak a könyvekben - és itt olyan könyvekről beszélek, amik a film előtt jelentek meg, tehát nem utólagos foltozgatások, mint pl. a PT esetében a TCW.
Lehet, hogy így van viszont úgy gondolom, hogy nem elvárható az egyszeri mozi nézőtől, hogy olvassa ezeket... Egy jól végig gondolt filmben, azért el tudnak ilyeneket magyarázni anélkül is, hogy nyomoznia kelljen utána a kedves nézőnek. A kviddics évszázadait sem olvastam, mégis tudtam követni a Potter szériában, hogy mi a bánatot játszanak... A végső rend, meg az uralkodó, elég ad-hoc jelleggel szált bele a filmbe.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.02. 13:20:50

miro. írta:
2020.11.02. 12:33:14
Kylo Rennen kivul nincs erdekes,jol kisolgozott karakter az uj harom reszben.
Ami van,az unalmas,vagy 2 dimenzios,vagy elnagyolt,vagy tele van kerdesekkel.
De persze devid villa megint megy a forum ellen.
Leghulyebbek a leghangosabbak.
Szóval akkor swsagán te vagy a leghülyébb? Mert ezzel a logikával élve, igen, ott ugyanis te mégy mindig a fórum ellen. Ez elég nagy öngól volt. Mellesleg semmi konkrétum, csak idelöktél valamit, aminek se eleje, se vége (ahogy más témában is szoktad ugye). Davi10 legalább mondott pár konkrétumot is korrekten.
davi10 írta:
2020.11.02. 12:29:02
Ott leginkább C3PO comic relief-es egysorosai vannak jelen. Nyilván azok se ütnek folyamatosan, de azért egyrészt mennyiségben sincs annyi, másrészt odáig nem süllyedtek, hogy a "hux tábornok anyjáról van szó" és hasonló mókás beszólásokkal tegyék teljesen komolytalanná a helyzetet, és ezáltal a "rettegett gonoszokat" is.

Végső rend a semmiből, Force Heal tanulás a semmiből (ha a fénykardozást nem tudták átadni, akkor ezt miért? ez inkább nevetséges), a már említett kincsvadászos jelenet, illetve nálam ezt az alapvetően érdekes Erő-diád vagy mi a tökömet is túltolták. Így hirtelen ennyi, de lesz még ha szeretnéd :D
A többi nagyjából szubjektív dolog volt, amiket elfogadok, de erre a két bekezdésre reagálok.

Hux esetében az az érzésem, sokan egy Tarkin-szerű karaktert vártak a helyére (és Abrams valószínűleg így is tett volna, nyilván nem véletlenül hozott be egy Pryde-ot a 9.-re), viszont nem ezt kaptuk, mert Rian Johnson csavart egyet ezen is, így Hux egy olyan karakter lett, akit még a saját társai, kollégái is megvetnek. Azzal egyet tudok érteni, hogy a film elején bemutatva ezt jogosan vet fel olyan érzéseket, hogy komolyan vehetetlen az Első Rend, DE: a film ezt rögtön az első 10 percben helyreteszi, mert azért elég komoly veszteségek érik az ellenállókat, és ez még fokozódik is a végére, ahol csak egy Falconnyi lázadó marad. Szóval ha Hux nem is, de valahol az Első Rend azért csak komolyan vehető. Sőt, számomra az eredeti trilógiában a Birodalom ennél sokkal komolyan vehetetlenebb. Ezen a Zsivány Egyes változtatott csak nekem később.

A másik dolog:
- a Végső Rend alapjai megtalálhatóak a könyvekben - és itt olyan könyvekről beszélek, amik a film előtt jelentek meg, tehát nem utólagos foltozgatások, mint pl. a PT esetében a TCW. Továbbá, ebbe, ha minden igaz, a Mandalorian is bele fog menni majd. A Mando kb. olyan lesz ennek az érának, mint a TCW a PT-nek. És szerintem ez nem baj, ma már a PT-re is úgy tekintünk, hogy a TCW kiegészíti és javít rajta. De egy 6. 7. között játszódó animációs sorozat is jöhetne.
- Force Heal: ősi Jedi könyvek. És most lehetne jönni azzal, hogy akkor a fénykardozás miért nincs benne? Mert mondjuk ezek annyira ősik, hogy akkor még fénykard sem volt :D vagy még nem tudtak úgy vívni. Ezeket a könyveket még az első Jedik írták ugyebár
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.02. 12:33:14

Kylo Rennen kivul nincs erdekes,jol kisolgozott karakter az uj harom reszben.
Ami van,az unalmas,vagy 2 dimenzios,vagy elnagyolt,vagy tele van kerdesekkel.
De persze devid villa megint megy a forum ellen.
Leghulyebbek a leghangosabbak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.02. 12:29:02

dévid villa írta:
2020.11.02. 11:41:39
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Azt senki nem említi, hogy a kelleténél jóval több debil vicceskedés volt bennük.
Szerintem ez egyáltalán nem igaz. A "szentéssérthetetlenviláglegjobbja" Birodalom visszavág pont ugyanilyen. Érdekes, annak ezt senki nem rójja fel :lol:
Ott leginkább C3PO comic relief-es egysorosai vannak jelen. Nyilván azok se ütnek folyamatosan, de azért egyrészt mennyiségben sincs annyi, másrészt odáig nem süllyedtek, hogy a "hux tábornok anyjáról van szó" és hasonló mókás beszólásokkal tegyék teljesen komolytalanná a helyzetet, és ezáltal a "rettegett gonoszokat" is.
dévid villa írta:
2020.11.02. 11:41:39
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Hogy a 8. részben órákig az a sztori, hogy megy egy hajó, mögötte jön egy másik és merül az akksi, miközben a független, erős lilahajú női karakter nem mondja el a tervet a legénységnek.
A Star Wars sosem volt híres a pengeéles logikájáról, de ebben az aspektusban pont, hogy ez logikus. Egy katonai hierarchia így működik ugyanis a valóságban is. A vezető mindenkinek csak annyit mond el, amennyit jogosult tudni. Főleg akkor, ha esetleg az árulás gyanúja is felmerülhet. Poe meg örülhet, hogy nem került utólag hadbíróság elé.

Egyébként meg a "szentéssérthetetlenviláglegjobbja" Birodalom visszavág-ban nem olyasmi a sztori órákig, hogy megy egy hajó, mögötte meg a másik? Az nem uncsi?
Nekem valahogy sikerült úgy megoldani, hogy ne legyen az. Tovább építette a Han-Leia szálat, illetve valamennyire igyekeztek fokozni azzal, hogy beindul-e a hajtómű vagy nem.
dévid villa írta:
2020.11.02. 11:41:39
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Hogy a 9. résznek konkrétan semmi értelme nem volt
És ez miben merül ki, hogy semmi értelme nincs?
Végső rend a semmiből, Force Heal tanulás a semmiből (ha a fénykardozást nem tudták átadni, akkor ezt miért? ez inkább nevetséges), a már említett kincsvadászos jelenet, illetve nálam ezt az alapvetően érdekes Erő-diád vagy mi a tökömet is túltolták. Így hirtelen ennyi, de lesz még ha szeretnéd :D
dévid villa írta:
2020.11.02. 11:41:39
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
A plot hoke-okat meg betömködték olyan baromságokkal, hogy Rey áll a domboldalon, egyből eltalálja a jó helyet, és a tőr megmutatja, hogy a roncsokba hova kell mennie
Mint írtam a Star Wars sosem a pengeéles logikájáról volt híres.
Ne intézzünk már el mindent ezzel...
dévid villa írta:
2020.11.02. 11:41:39
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Nem kötözködésből, de milyen szintet hozott nálad a ST? Mi az amit szerettél a korábbi filmekben és itt viszontláttad? Meg mit vársz te egy SW filmtől?
...
Na jó ezzel a Mortis dologgal megpiszkáltál, újranézem ha lesz időm.
De ha valóban egy hihetetlen misztikus bolygónak akarták beállítani az Ach-To-t akkor baromira nem sikerült...

Rey és Poe nekem egyáltalán nem izgalmas karakterek, szvsz Poe semmivel nem több, mint egy új Han. Luke valóban nem volt egy nagy eresztés a 4-6ban, a többi karakter szerintem teljesen jó volt. az új filmekből egyedül Kylo volt érdekes nekem.

Arra meg nem alapoznék semmit, hogy Filoni mennyire bírja RJ-t, "egy tányérból esznek", nyilván nem fogják szidni a másikat, főleg ezen a szinten. A színészek viszont nem egyszer szót emeltek a 8 ellen...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.02. 11:41:39

davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Azt senki nem említi, hogy a kelleténél jóval több debil vicceskedés volt bennük.
Szerintem ez egyáltalán nem igaz. A "szentéssérthetetlenviláglegjobbja" Birodalom visszavág pont ugyanilyen. Érdekes, annak ezt senki nem rójja fel :lol:
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Hogy a 8. részben órákig az a sztori, hogy megy egy hajó, mögötte jön egy másik és merül az akksi, miközben a független, erős lilahajú női karakter nem mondja el a tervet a legénységnek.
A Star Wars sosem volt híres a pengeéles logikájáról, de ebben az aspektusban pont, hogy ez logikus. Egy katonai hierarchia így működik ugyanis a valóságban is. A vezető mindenkinek csak annyit mond el, amennyit jogosult tudni. Főleg akkor, ha esetleg az árulás gyanúja is felmerülhet. Poe meg örülhet, hogy nem került utólag hadbíróság elé.

Egyébként meg a "szentéssérthetetlenviláglegjobbja" Birodalom visszavág-ban nem olyasmi a sztori órákig, hogy megy egy hajó, mögötte meg a másik? Az nem uncsi?
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Hogy a 9. résznek konkrétan semmi értelme nem volt
És ez miben merül ki, hogy semmi értelme nincs?
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
A plot hoke-okat meg betömködték olyan baromságokkal, hogy Rey áll a domboldalon, egyből eltalálja a jó helyet, és a tőr megmutatja, hogy a roncsokba hova kell mennie
Mint írtam a Star Wars sosem a pengeéles logikájáról volt híres. Azért na, egy kalandfilmről beszélünk, aminek a kikapcsolódás és a szórakoztatás a célja, nem az, hogy tűéles logikája legyen. A kalandfilmekben meg előfordulnak ilyen blődségek. A Star Wars nem az a top tier film, ahol ezeket minden esetben el kéne kerülni. Sosem volt top tier film, csak túl van misztifikálva a régi.
davi10 írta:
2020.11.02. 10:47:26
Nem kötözködésből, de milyen szintet hozott nálad a ST? Mi az amit szerettél a korábbi filmekben és itt viszontláttad? Meg mit vársz te egy SW filmtől?
Én azokat a dolgokat szeretem az új filmekben, amiket egyáltalán nem láttam viszont a korábbiakban. Nevezetesen például az univerzum és az Erő misztikumának a bővítését. Én korábbi filmekben nem láttam ezt ilyen mértékben jelen, egyedül a TCW és a Rebels volt képes ezt a szintet megütni. Sokszor olyan érzésem volt, hogy a 8. és 9. rész Erővel kapcsolatos ügyes bajos dolgait Dave Filoni írta. És azóta már az is kiderült, hogy jól éreztem: Filoni és Rian Johnson például kooperáltak a TLJ készítése közben, az Ahch-To nem véletlenül hasonlít sok aspektusban a Mortisra. Filoni egyébként hatalmas tisztelője RJ-nek és imádja a TLJ-t.

amikor a TLJ-ben Rey az Ach-To-n belenyúl az Erőbe és ráhangolódik az ottani élővilágra, nagyon hasonlóakat mond, mint az Atya a Mortis trilógiában: "Itt egyensúlyban vannak; a világos és a sötét, nappal és éj, teremtés a pusztítás helyett." (Az eredeti verzióban azt mondja, hogy "a teremtés felváltván a pusztítást", csak magyarul kicsit félrefordították.)

Luke: Mond, mit látsz?
Rey: A szigetet. Életet, halált és pusztulást, ami új életet teremt. Melegséget, hideget, békét, erőszakot.
Luke: És mindezek között?
Rey: Egyensúlyt és energiát... egy Erőt.

Nem lepne meg, ha ez szándékos párhuzam lenne, mert Rian megnézte a Mortis trilógiát, a TLJ-re való felkészülése részeként. A TLJ Visual Dictionary-ben pedig le van írva, hogy az Ach-To a Mortishoz hasonló misztikus bolygó, ahol az idő nem úgy telik, mint máshol a galaxisban és a világos meg a sötét oldal is erőteljesen jelen van, mint azt láthatjuk a filmben. Mindkét bolygó önmagában testesíti meg az Erő kettősségét és az élet körforgását, ami azzal kapcsolatban áll.

Egy másik párhuzam (ennek mondjuk nincs köze Ahch-To-hoz):
Amikor a Mortison Anakinnak megjelenik Shmi, azt mondja neki: "A világon semmi sem hal meg teljesen, fiam."
Amikor a TLJ végén megjelenik Luke, azt mondja Leiának: "Senki sem tűnik el végleg."

Továbbá nagyon tetszik még, hogy a TLJ kicsit a háborúnak a galaxis polgáraira való hatását is felhozta, ami megint csak párhuzam a TCW-vel és előtte a filmek még nem foglalkoztak ezzel a témával.

Ezek után mindig hangosan kacagok az olyanokon, akik szerint "RJ nem érti a Star Wars-t", vagy "RJ nem készült fel SW-ból". Akik ezen a véleményen vannak, azokan azt üzenem: RJ-nek a kisujjában több SW-tudás van, mint a fejetekben összesen.

Na de kicsit elkalandoztam, csak be akartam mutatni a TLJ-n keresztül (amit a legjobb SW filmnek tartok a III, az V, és a Zsivány mellett) azt a fajta misztikumbővítést, amit imádok az új trilógiában (kivéve a 7. rész, ott nem találkoztam ilyesmivel), és korábban soha semmilyen SW filmben nem tapasztaltam.

Továbbá, amit szintén nagyon szeretek, hogy sokkal jobb és változatosabb karakterekkel operál, mint pl. az eredeti trilógia. Utóbbiban csak Han volt igazán kiemelkedő számomra a főbb karakterek (Luke, Leia, Vader, Han) közül, az új trilógiában Poe, Rey, Kylo mind remek karakterek, és Luke-ot is érdekessé tették. Rey-t én se tartottam sokra a 9. rész előtt, de az utolsó részben levetkőzte minden Mary Sue-ságát. Amúgy itt pl. nagyon jól össze van szedve, hogy Rey miért nem Mary Sue, és miért használják sokan helytelenül a kifejezést: https://www.instagram.com/p/CDg9-mxgnx5/
Azt viszont meg kell hagyni, hogy karakterek terén a prequel viszi a prímet, onnan Jar-Jar-on kívül nem igazán lóg ki senki sem lefelé.

Azokban az apsektusokban, amelyekben hasonlóak az új filmek, azokban kb. ugyanott vannak, mint az eddigiek. Látvány, idegen lények, űrcsaták stb... egytől egyig mind megüti az eddigi szintet. Egyedül a helyszínek azok, amik miatt húzom kicsit a szám, azok nem voltak igazán ötletesek, ebben is csak a 8. rész kiemelkedő, meg a 9. részben Exegol (meg talán a tükörbolygó, de azt csak 5 másodpercig láttuk). És igen, a fénykardharcok sem közelítik meg a PT-t, de in-universe így volt értelme. Az a tudás, amivel a régi Jedi Rend rendelkezett, az Order 66-el, meg a Birodalmi időkkel majdnem teljesen eltűnt, szóval eléggé logikátlan lett volna, ha most megint mindenki ugrabugrál a fénykarddal. Az ep6 után Luke az egyetlen a galaxisban, aki tud fénykardozni, és ő sem volt egy hű de jó vívó, meg sem közelíti a régieket. Ilyen alapokkal elég röhejes lett volna, ha most mindenki megint úgy vív, mint régen :D szóval az egy piros pont, hogy ebben az eredeti trilógiát vették alapul.

miro: A hozzá nem értésedet már szépen megmutattad swsaga.hu-n, tőled sem néznék meg egy SW filmet, bocsi :mrgreen: Amúgy mik azok a nagy ziccerek? Remélem nem az, hogy Snoke-nak Plagueisnek kellett volna lennie. Mert bár elsőre jól hangzik, csak közben csúnyán lerombolja Palpi renoméját.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.02. 11:28:54

Nero. írta:
2020.11.01. 22:58:12

Persze hogy van benne potenciál. Ha mi ketten (feltételezem hogy SW-rajongó vagy) rendeztük volna a legutóbbi filmeket biztos hogy sokkal jobbra sikerültek volna mint az elmúlt 5 év hányadékai. A YouTube-on jobb home made fan filmek vannak, mint amiket itt dollár milliárdokból össze állítottak.

De mint tudjuk, ma már nem lehet akármit leforgatni Hollywoodban.

https://www.lgbtqnation.com/2020/09/wil ... sk-tweets/

Örüljetek hogy egyelőre a Mandot nem kötelezték arra hogy szivárványos páncélja legyen, a buckalakók meg nem térdeltek le egy percre a BLM miatt.
Persze,hogy jobbat. Halomra hagytak ki a ziccereket a filmekkel kapcsolatban.
Engem a baby Yoda os kezdett felidegesiteni.
Lattuk enni,inni,nyekeregni. A 9 eves unokahugom kapott is egy polot.
Eleg ebbol az oldalabol,nezzuk meg azt hogy honnan van,miert van, ki O.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.02. 10:47:26

Ezt imádom, a rohadt szemét rajongóknak semmi nem jó. Se az, hogy ledugjuk a torkukon ugyanazt a sztorit csak csaj a főszereplő és több benne a vicceskedés (7. rész).
Se az, hogy a saga végén újra feltaláljuk a spanyolviaszt (8., 9. Rész).

Azt senki nem említi, hogy a kelleténél jóval több debil vicceskedés volt bennük. Hogy a 8. részben órákig az a sztori, hogy megy egy hajó, mögötte jön egy másik és merül az akksi, miközben a független, erős lilahajú női karakter nem mondja el a tervet a legénységnek.
Hogy a 9. résznek konkrétan semmi értelme nem volt es nem is értem, hogy egy ilyen nagy cégnél, mint a Disney hogy kaphatott szabad utat egy ilyen forgatókönyv. A plot hoke-okat meg betömködték olyan baromságokkal, hogy Rey áll a domboldalon, egyből eltalálja a jó helyet, és a tőr megmutatja, hogy a roncsokba hova kell mennie #-o

Nem kötözködésből, de milyen szintet hozott nálad a ST? Mi az amit szerettél a korábbi filmekben és itt viszontláttad? Meg mit vársz te egy SW filmtől?

Nálam a 7 az abszolút szemét, múltkor belefutottam a tv-ben, 2 percig bírtam nézni.
A 8-ban voltak jó dolgok is, még talán az a legokésabb az újak közül.
A 9-nek semmi értelme az égvilágon, lásd pl. feljebb.
Nekem a Solo-val nem volt nagy bajom, egynek elment, a Zsiványt meg elég rendesen felhozta a tökös végjáték.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.02. 10:21:21

geridoss írta:
2020.11.02. 10:11:10
Az új trilógia tényleg botrányosan gyenge. Nem rég néztem újra a Skywalker koránt, több sebből vérzik. És még talán az a legjobb a 3 film közül.

Az előzmény trilógia sem tökéletes, de messze sokkal szerethetőbb, mint ezek a copy-paste filmek, amiket tényleg csillagászati összegből hoztak létre, ahhoz képest meg sem közelítik az elvárásokat. Szomorú vagyok miatta, mert néhány eredeti ötlettel, és olyan rendezőkkel, akik tényleg szeretik a Star Warst, nem csak a bevételeket látják (ez igaz a Disneyre is), sokkal jobb filmeket lehetett volna kihozni ebből.

A Solonak sem volt semmi értelme leforgatni, egy újabb tőrt forgattak meg a rajongók szívében kb. Meg is bukott a film, nem véletlenül. A Rogue One az egyetlen film, ami a mikiegérgyárból kikerülve hozza a szintet.

Sorozatok tekintetében viszont tényleg jól állnak, a Clone Wars záró évada is brutál jó volt, Rebels is úgy érzem sokat hozzáadott a Kánonhoz, a Mandalorian is hozza a feelinget. Én nem bánom, hogy lassan csordogál, imádom minden képkockáját, évekig elnézegetem. Ha minden igaz Ahsoka is fel fog tűnni az évadban, nagyon várom, hogy milyen szerep hárul rá, nagy kedvencem volt a CW sorozatban.
Éa is rajongó vagyok, de az én szívemben semmilyen tőrt nem forgatott meg senki :-" szerintem minden film hozta a szintet. A "copy-paste filmek" kritika meg mulatságos, mert a TLJ nem volt az, ott meg pont az volt a baj, hogy kicsit megpróbált új vizekre evezni, de a begyepesedett rajongóknak már túl új volt.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.11.02. 10:11:10

Az új trilógia tényleg botrányosan gyenge. Nem rég néztem újra a Skywalker koránt, több sebből vérzik. És még talán az a legjobb a 3 film közül.

Az előzmény trilógia sem tökéletes, de messze sokkal szerethetőbb, mint ezek a copy-paste filmek, amiket tényleg csillagászati összegből hoztak létre, ahhoz képest meg sem közelítik az elvárásokat. Szomorú vagyok miatta, mert néhány eredeti ötlettel, és olyan rendezőkkel, akik tényleg szeretik a Star Warst, nem csak a bevételeket látják (ez igaz a Disneyre is), sokkal jobb filmeket lehetett volna kihozni ebből.

A Solonak sem volt semmi értelme leforgatni, egy újabb tőrt forgattak meg a rajongók szívében kb. Meg is bukott a film, nem véletlenül. A Rogue One az egyetlen film, ami a mikiegérgyárból kikerülve hozza a szintet.

Sorozatok tekintetében viszont tényleg jól állnak, a Clone Wars záró évada is brutál jó volt, Rebels is úgy érzem sokat hozzáadott a Kánonhoz, a Mandalorian is hozza a feelinget. Én nem bánom, hogy lassan csordogál, imádom minden képkockáját, évekig elnézegetem. Ha minden igaz Ahsoka is fel fog tűnni az évadban, nagyon várom, hogy milyen szerep hárul rá, nagy kedvencem volt a CW sorozatban.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.01. 23:42:19

Nero. írta:
2020.11.01. 22:58:12
miro. írta:
2020.11.01. 21:40:41
Nero. írta:
2020.11.01. 21:28:27
Attól függetlenül hogy túl sok minden nem történik a Mandalorianban, nekem felüdülés a filmek ( #-o ) után.

Kifejezetten jól szórakoztam a 2. évad 1. részével.

Az a SW-feeling màr nem lesz meg semmilyen SW-filmtől vagy sorozattól Lucas nélkül.
Abszolut,csak kar,mert hatalmas potencial van benne,es 90% tokeletes a sorozatban,csak a felepitese..Tele van toltelek reszekkel.
Persze hogy van benne potenciál. Ha mi ketten (feltételezem hogy SW-rajongó vagy) rendeztük volna a legutóbbi filmeket biztos hogy sokkal jobbra sikerültek volna mint az elmúlt 5 év hányadékai.
Ja persze :lol: isten mentsen ettől inkább. Annyi mindent olvastam, hogy "mit hogyan kellett volna" az "igazi rajongók" szerint, és mindegyik akkora nagy baromság volt, hogy abból én nem kérnék :roll: Amúgy nem lehetne túllépni a trilógián, ha nem tetszett? Most a Mando kapcsán is mindennek arról kell szólnia, hogy azok mennyire rosszak voltak szerinted?
Nero. írta:
2020.11.01. 22:58:12
A YouTube-on jobb home made fan filmek vannak, mint amiket itt dollár milliárdokból össze állítottak.
Itt remélem nem arra a hiheteltenül túlhype-olt, amúgy meg totál semmit mondó, 99%-ban a fanservice-re építő, zéró eredeti ötlettel rendelkező Vader-fanfilmre gondolsz, amit SWTheory készített (akinek csak jó dumája van, a SW tudása a közelében sincs pl. SWExplained-hez)

Az ilyen szennyoldalakat meg amiket linkeltél hagyjuk már. Gondolom ennek a pletykának is annyi a valóságalapja, mint annak hogy "dekanonizálják az ST-t", meg hogy "Pedro Pascal kiszállt a Mandalorianból, mert nem veheti le a sisakot". Azaz semmi.

Érdekes, r/starwarsleaks-en egy betűt nem írtak ilyesmiről, hogy Carano állása veszélyben lenne. Baromság az egész.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.01. 22:58:12

miro. írta:
2020.11.01. 21:40:41
Nero. írta:
2020.11.01. 21:28:27
Attól függetlenül hogy túl sok minden nem történik a Mandalorianban, nekem felüdülés a filmek ( #-o ) után.

Kifejezetten jól szórakoztam a 2. évad 1. részével.

Az a SW-feeling màr nem lesz meg semmilyen SW-filmtől vagy sorozattól Lucas nélkül.
Abszolut,csak kar,mert hatalmas potencial van benne,es 90% tokeletes a sorozatban,csak a felepitese..Tele van toltelek reszekkel.
Persze hogy van benne potenciál. Ha mi ketten (feltételezem hogy SW-rajongó vagy) rendeztük volna a legutóbbi filmeket biztos hogy sokkal jobbra sikerültek volna mint az elmúlt 5 év hányadékai. A YouTube-on jobb home made fan filmek vannak, mint amiket itt dollár milliárdokból össze állítottak.

De mint tudjuk, ma már nem lehet akármit leforgatni Hollywoodban.

https://www.lgbtqnation.com/2020/09/wil ... sk-tweets/

Örüljetek hogy egyelőre a Mandot nem kötelezték arra hogy szivárványos páncélja legyen, a buckalakók meg nem térdeltek le egy percre a BLM miatt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.01. 22:06:10

Mando
miro. írta:
2020.11.01. 20:54:57

Azaz,boba.
Plusz az O cucca volt a csavon.
Plusz a csavonak az ursikloja,az anakin fogatjanak az egyik turbinajabol van.
Imadom hogy ilyeneket bele tesznek.

Ja az ő páncélja megvolt, a fogatos dolgot is olvastam.
Illetve ez a sárkány akit kinyírnak elvileg benne volt valamelyik KOTOR-játékban.
@Nero.
Azért Dave Filoni-ban még valamennyire lehet bízni, de nyilván valamennyire az Ő keze is meg van kötve. A Clone Wars 4 részes fináléja szerintem rohadt jó lett.

De ez a Mandalorian is beindulhatna már, annyi minden van ebben a világban a Tatooine-on kívül...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.01. 21:40:41

Nero. írta:
2020.11.01. 21:28:27
Attól függetlenül hogy túl sok minden nem történik a Mandalorianban, nekem felüdülés a filmek ( #-o ) után.

Kifejezetten jól szórakoztam a 2. évad 1. részével.

Az a SW-feeling màr nem lesz meg semmilyen SW-filmtől vagy sorozattól Lucas nélkül.
Abszolut,csak kar,mert hatalmas potencial van benne,es 90% tokeletes a sorozatban,csak a felepitese..Tele van toltelek reszekkel.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.01. 21:28:27

Attól függetlenül hogy túl sok minden nem történik a Mandalorianban, nekem felüdülés a filmek ( #-o ) után.

Kifejezetten jól szórakoztam a 2. évad 1. részével.

Az a SW-feeling màr nem lesz meg semmilyen SW-filmtől vagy sorozattól Lucas nélkül.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.01. 20:54:57

davi10 írta:
2020.10.30. 16:55:49
Mando S02 E01

Hát nem tudom, reméltem, hogy mostmár elhagyják ezt a nagyon epizodikus vonalat és kicsit összefüggőbbek lesznek a részek egyelőre nem úgy néz ki.
Ezt a sztorit is 100x láttuk már, annyiban más, hogy most a Star Wars univerzumban van.
Spoiler, és talán a kövi részre is szerintem, úgyhogy óvatosan nyisátok meg, de a végén

Az Temuera Morrison, tehát vagy Boba Fett, vagy egy klón (Captain Rex?), De úgyis Boba Fett.
En is ezt gondolom.
Nagyon szuperul nez ki,extrak a zenek,mando nagyon ut.
De semmi nem tortenik benne.
Egy faek egyszeru sorozat. Minden resznek kiveve az utolsot ugyanaz a lefolyasa.

Azaz,boba.
Plusz az O cucca volt a csavon.
Plusz a csavonak az ursikloja,az anakin fogatjanak az egyik turbinajabol van.
Imadom hogy ilyeneket bele tesznek.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.30. 16:55:49

Mando S02 E01

Hát nem tudom, reméltem, hogy mostmár elhagyják ezt a nagyon epizodikus vonalat és kicsit összefüggőbbek lesznek a részek egyelőre nem úgy néz ki.
Ezt a sztorit is 100x láttuk már, annyiban más, hogy most a Star Wars univerzumban van.
Spoiler, és talán a kövi részre is szerintem, úgyhogy óvatosan nyisátok meg, de a végén

Az Temuera Morrison, tehát vagy Boba Fett, vagy egy klón (Captain Rex?), De úgyis Boba Fett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.10.26. 16:47:20

miro. írta:
2020.10.25. 21:30:46
https://player.hu/kult/the-social-dilemma-kritika/

Valaki esetleg megnézte már ?
Semmi extra vagy nagy újdonság nincsen benne, de egyszer érdemes megnézni. Az első fele az emberi kapcsolatokról, a második fele a fake news-ról szól.
Kép
Válasz küldése