Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.07. 15:26:52

Na erre szerintem senki nem számított :shock:

Komoly... Reméljük Messi-nek használ a kis pihi. És legalább megnézzük, hogy tud-e az egész csapat rendesen védekezni, letámadni.

Szerk.: Pont ma olvastam, hogy ha Messi végigjátszaná a mai meccset, akkor sorozatban 38 ligameccset végigtolt volna. Azt nem tudom, hogy rekord lett volna-e.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2020.11.07. 15:28:56-kor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.07. 15:15:40

Kijárt Messinek,sem fejben,sem fizikálisan nincs jól,tovább erőltetni meg,hátha bepattan egyszer a lövése,fölösleges. De mivel most nem szívja el a levegőt,így Griezmann ma hármat rúg legalább ugye.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.07. 15:13:59

Hivatalos kezdő

stegen sr piq lenglet alba busi de jong dembele pedri fati griez

Es kimerte hagyna messit :shock:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.04. 01:48:25

vg99 írta:
2020.11.03. 16:58:31
Ha fele igaz Setien sztorijának, aki itt kőkemény játékosuralom van, Messivel az élen, mindenféle önkritika nélkül.
a nagy zsugás és manipulátor Piqué van a háttérben....aki Bartoval is összejátszott....kifelé meg eljátszották a háborút
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.03. 17:08:33

mess2009 írta:
2020.11.03. 09:06:45
ha csak egy minimális semlegességet erőltetek magamra, az itt folyó vita, hogy tui. melyik a rosszabb a védelem vagy a támadó alakzat nos : meg mosolyogtató.
a Barca állománya vagy kiöregedő, vagy tapasztalatlan fiatal elől is és hátul is.(alig néhány üdítő kivétellel) a csapat gyenge!! alapból. egy nemzedékváltással, egy klub csőddel, egy stílustalansággal, egy (valljuk be) nem túl sikeres múltú edzővel, egy Messi botránnyal, vagy ha úgy tetszik botrányos Messivel....
Ebben nem egészen értek egyet, mert a keret alapvetően minőségi, a védelem az ahol igazán javítani kellene. Egyénileg ezeknek a játékosoknak a többsége Top kategóriát képvisel, a jelenlegi teljesítménnyel van probléma. Griezmannra sem lehet azt mondani, hogy egy kutyaütő lenne, mert mind a válogatottban, mind az ATMA-ban komolyan bizonyított. De lehetne itt sorolni Coutinhot, Messit, Albat, De Jong-ot, Dembélé-t stb. Többnyire nem képességbeli hiányok vannak, hanem a jelenlegi teljesítményük hagy kívánni valót maga után. Habár úgy tűnik Coutinho kezd valamit mutatni abból, amiért leigazoltuk és Dembéléből is lehet valami.

Az öregedés sem hiszem, hogy komolyabb lenne, mint más csapatoknál. Igazából Messi, Busquets, Piqué és Alba akik 30-as korosztály, de Alba 31 éve sem olyan vészes, kh poszton pedig 33 év bőven belefér, Messi meg Messi. A fiatalok, pedig igaz, hogy tapasztalatlanok de ahhoz képest nagyon érett teljesítményt hoznak. Fati már több, mint tehetség, a világ összes klubjában kezdő-közeli helye lenne. Pedri sem 17 évesnek tűnik a pályán. Dest pedig eddig biztató. Egyikőjüktől sem gyengül a csapat ha kezdenek vagy csereként állnak be.
Persze vannak posztok, ahol gondok vannak, de nem volt pénz igazolni, így fejre is állhatott a klub, nem volt alsó hangon 50-60 millió egy klasszis védőre.

Lehet, hogy szentségtörés amit mondok, de lehet, hogy tényleg az lenne a legjobb, ha Messi megkötné az előszerződést és nyáron távozna. Már nem tud annyit adni a csapatnak és anyagilag is könnyebben tudna kilábalni a klub ebből a helyzetből. Azért komolyan rásegített erre a szituációra, hogy egy játékos felemészti a fél csapat fizetését. Alabat is ingyen lehetne hozni, de azt a fizut nem tudja kigazdálkodni a klub.
mess2009 írta:
2020.11.03. 09:06:45
Eric Garcia...? Pepnek nem kell itt Pique helyére istenítik? nekem Bartra II.-nek tűnik max.
Puig a másik ügyeletes csodalény... jóindulattal is csak egy lehetőség, azért érdemes szóra egyáltalán, mert nem tudni mi az igazi motívum a mellőzésében.
EG megítélésében én nem abból indulnék ki, hogy Pep nem játszatja. Ott van egy Stones, Laporte, Ruben Dias, Nathan Aké kvartett 2 posztra nem hiszen hogy érthetetlen, hogy nem egy 19 éves kölyköt fognak játszatni helyettük, aki nyáron távozik is. Ráadásul az utóbbi két játékos nyáron több mint 110 milliójába fájt a Citynek.

Ha megérkezik és játszani fog, majd kiderül mit tud, reménykedjünk hogy beválik és félig megoldódik a kh probléma.
Forca Barca!!!!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.03. 16:58:31

Ha fele igaz Setien sztorijának, aki itt kőkemény játékosuralom van, Messivel az élen, mindenféle önkritika nélkül.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.03. 14:35:23

mess2009 írta:
2020.11.03. 09:06:45
a Barca állománya vagy kiöregedő, vagy tapasztalatlan fiatal elől is és hátul is.(alig néhány üdítő kivétellel).....
ezért kár szétszedni néhány embert, ráadásul zömében durván szubjektív módon.
Néhány....! Itt a kulcs.....néhány üdítő színfolt vs néhány durván szubjektíven szétszedett....!
Az vajon mennyire durván szubjektív, hogy az utóbbi eltelt 5 évben néhányan nem lettek gyorsabbak, motiváltabbak, labdabiztosabbak, pontosabbak, koncentráltabbak....? Torino? Róma? Liverpool? Liszabon? Meg lehet fejelni néhány La Liga meccsel is....
Vajon mi az esélye, hogy ők néhányan napról napra egyre többet fognak tudni segíteni a csapatnak? Meglátjuk, drukkolunk nekik, mindenesetre szerződésük ezt lehetővé teheti, nekik vetélytársaik nincsenek a csapatban....
Vagy lehetne másként is értelmezni :
Néhány....? Az azt jelenti, hogy minimálisan 2 - 3 - 4 fő....ez a szám a tíz mezőnyjátékoshoz viszonyítva nem kevés, főleg, ha ezek visszahúzó erőként hatnak....vagy mennyivel másabb lehetne, ha néhányan nem visszahúzó erőként hatnának a csapatra.....vagy esetleg hozzá is tudnának tenni, netán javulhatna néhány cserétől a csapat?
A néhány, bizonyos esetekben nagyon jelentős is tud lenni....(egy jó csere is tud mérkőzést befolyásolni)....szóval talán ezért nem lenne hátrány ezt a néhány embert kicserélni....
Jelenleg egy lelkes, üde, szerethető csapatnál nagyobb elvárás az illúzió
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.11.03. 09:06:45

ha csak egy minimális semlegességet erőltetek magamra, az itt folyó vita, hogy tui. melyik a rosszabb a védelem vagy a támadó alakzat nos : meg mosolyogtató.
a Barca állománya vagy kiöregedő, vagy tapasztalatlan fiatal elől is és hátul is.(alig néhány üdítő kivétellel) a csapat gyenge!! alapból. egy nemzedékváltással, egy klub csőddel, egy stílustalansággal, egy (valljuk be) nem túl sikeres múltú edzővel, egy Messi botránnyal, vagy ha úgy tetszik botrányos Messivel.... ez utóbbit csak azért emelem ki, mert köztudottan(jogosan vagy sem!?) Messi egy döntő faktor volt a múltban és lehet hogy most is az csak más előjellel. :mrgreen:
ezért kár szétszedni néhány embert, ráadásul zömében durván szubjektív módon.
Eric Garcia...? Pepnek nem kell itt Pique helyére istenítik? nekem Bartra II.-nek tűnik max.
Puig a másik ügyeletes csodalény... jóindulattal is csak egy lehetőség, azért érdemes szóra egyáltalán, mert nem tudni mi az igazi motívum a mellőzésében.
a fociban nem lehet gyorsan, tartósan summázni, de az tény, hogy most sok sok türelemre lesz szükségünk és más szinthez kell szoknunk! lényegében már jó ideje "edzenek" bennünket (a fijjugg) csak nehezen akarjuk bevenni az az igazság.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.03. 07:31:05

Itt tavaszra komoly csapat akkor lehetne, ha télen elküldenénk nagy fizetésűeket + Firpot és a helyükre jól igazolnánk. Viszont az újak a BL-ben nem játszhatnának.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.03. 02:55:31

Peter írta:
2020.11.03. 02:04:36

Ebben a lehangoló valóságban szerződést hosszabbítottak "klasszisainkkal" (Piqué-Lenglet), ami már önmagában is felettébb furcsa, egy akkor már fél lábbal ajtón kívüli Bartotól.
Eric Garcia nem sok szerephez jut Pepnél, de bárki segítene a csapaton, aki kevesebbet hibázik a mostaniaknál. Nincs olyan, hogy "ha"....de egy Tobido-Araujo párossal sem lettünk volna eredménytelenebbek és bennük, már csak az életkoruknál fogva is, nagyobb az esély bármilyen fejlődésre.
Koeman eddig félmunkát végzett. Nem ment neki Piquének és nem került padra Busi, SR, Lenglet (nem engedték, vagy ő nem akart, ez már mindegy). Ügyes, fiatalos lendületet akadályoznak és mindenben hátráltatják a fejlődést....
Efölött tényleg nem lehet napirendre térni. Hogy még hosszabbítanak is ezekkel az emberekkel. Eddig sem vállaltak volna semmilyen kockázatot sem Araújo előléptetésével, sem Todibo bevetésével. Todibót is hányszor emlegettük itt, hogy legalább egy esélyt kapna, hogy lecsekkoljuk, hátha ő összeszedettebben játszana, rosszabb biztos nem lenne a helyzet. Erre még hosszabbítanak is velük... A döntések komolysága itt már tényleg a Besenyő család szintjére degradálódott. Jól kitoltak a következő garnitúrával, de ebben minden pártoló tag felelős egyben, hogy ezt az ámokfutást évekig megengedték. Amikor olvastam Piqué-ék hosszabbításáról, ez a Louis de Funès-klasszikus jutott az eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=30uwV22hAzg

Az, hogy Busquets neve a kezdőben egyáltalán még felmerülhet, arra szintén nincs semmiféle mentség és kifogás.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.03. 02:04:36

gránit írta:
2020.11.02. 21:10:55
Aki ezt a védelmet "védi", nem velem vitatkozik, hanem a valósággal. Én csak közvetítek a két fél között. :D
Nem hiába kergeti a klub Eric Garciát. Akiről nem tudom, mennyit segítene a helyzeten, egyáltalán nem nézek Premier League-et. Az biztos, hogy ez így a jelenlegi állapotban nem maradhat.
Ebben a lehangoló valóságban szerződést hosszabbítottak "klasszisainkkal" (Piqué-Lenglet), ami már önmagában is felettébb furcsa, egy akkor már fél lábbal ajtón kívüli Bartotól.
Eric Garcia nem sok szerephez jut Pepnél, de bárki segítene a csapaton, aki kevesebbet hibázik a mostaniaknál. Nincs olyan, hogy "ha"....de egy Tobido-Araujo párossal sem lettünk volna eredménytelenebbek és bennük, már csak az életkoruknál fogva is, nagyobb az esély bármilyen fejlődésre.
Koeman eddig félmunkát végzett. Nem ment neki Piquének és nem került padra Busi, SR, Lenglet (nem engedték, vagy ő nem akart, ez már mindegy). Ügyes, fiatalos lendületet akadályoznak és mindenben hátráltatják a fejlődést....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 21:10:55

Peter írta:
2020.11.02. 19:40:38

Védelmünk védelme falaiba ütköztél.....
Valamikor még szezon előtt azt írtam - egész pontosan már nem emlékszem, keresni nincs kedvem -, hogy ha Piqué-Lenglet-SR-Busi védelemmel állna fel a Real, százból kilencvenkilenc Barca szurkoló kiröhögné azt a védelmet.....olyasmit is írtak erre, hogy a Realnak pedig a támadói nevetségesek....
Van ami védhetetlen....és sajnos a védelmünk védelme védhetetlen..... #-o
Aki ezt a védelmet "védi", nem velem vitatkozik, hanem a valósággal. Én csak közvetítek a két fél között. :D

Nem hiába kergeti a klub Eric Garciát. Akiről nem tudom, mennyit segítene a helyzeten, egyáltalán nem nézek Premier League-et. Az biztos, hogy ez így a jelenlegi állapotban nem maradhat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.02. 19:40:38

gránit írta:
2020.11.02. 18:57:53
Egymást is gyakran kellemetlen helyzetbe hozzák. Lenglet sárga lapja is abból eredt, hogy Busquets egy teljesen ártalmatlan labdát nem tudott megszelídíteni, ami elpattant tőle. Jött az ellentámadás, Lenglet meg kénytelen volt szabálytalankodni. Ezért nem is hibáztatta senki, lekontrázták a csapatot, nem tehetett mást. Egymást is folyamatosan nehéz helyzetbe hozzák, Peter fórumozó helyesen meg is jegyezte itt, hogy már gyerekeknek is oktatják, hogy haza a kapu felülete irányába nem szabad labdát adni, ahogy azt Piqué megtette. Oktatóvideókba illenek a bénázásaik, és egymás hibáira licitálnak rá. Egyik jön a másikból, mint egy lefelé tartó spirál.

Nézegetve a múltbeli statisztikákat, a meccsenként átlagosan kapott egy gól mégsem fér bele. Tavaly sem fért bele, pont 38 gólt kaptunk. Guardiola-éra csúcsán szereztünk meccsenként átlagosan 3 gólt a Ligában, pont hármat (114 gól). Ha a legeslegjobb korszakunkban átlagoltunk meccsenként 3 gólt, és most jó, ha kettőt fogunk, akkor a meccsenként kapott 1 gól már közel sem olyan bagatell. Ennek fényében az 1 kapott gól meccsenként nagyon sok pontveszteséget jelent. A Real Madrid tavaly csak 25 gólt kapott a Ligában. Ha a góllövés már nem megy annyira, legalább ne adnánk ajándékgólokat az ellenfélnek. Sok meccs lesz, amit majd egy góllal tudunk max megnyerni, ezek a hibák nem fognak beleférni.
Védelmünk védelme falaiba ütköztél.....
Valamikor még szezon előtt azt írtam - egész pontosan már nem emlékszem, keresni nincs kedvem -, hogy ha Piqué-Lenglet-SR-Busi védelemmel állna fel a Real, százból kilencvenkilenc Barca szurkoló kiröhögné azt a védelmet.....olyasmit is írtak erre, hogy a Realnak pedig a támadói nevetségesek....
Van ami védhetetlen....és sajnos a védelmünk védelme védhetetlen..... #-o
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 18:57:53

Egymást is gyakran kellemetlen helyzetbe hozzák. Lenglet sárga lapja is abból eredt, hogy Busquets egy teljesen ártalmatlan labdát nem tudott megszelídíteni, ami elpattant tőle. Jött az ellentámadás, Lenglet meg kénytelen volt szabálytalankodni. Ezért nem is hibáztatta senki, lekontrázták a csapatot, nem tehetett mást. Egymást is folyamatosan nehéz helyzetbe hozzák, Peter fórumozó helyesen meg is jegyezte itt, hogy már gyerekeknek is oktatják, hogy haza a kapu felülete irányába nem szabad labdát adni, ahogy azt Piqué megtette. Oktatóvideókba illenek a bénázásaik, és egymás hibáira licitálnak rá. Egyik jön a másikból, mint egy lefelé tartó spirál.

Nézegetve a múltbeli statisztikákat, a meccsenként átlagosan kapott egy gól mégsem fér bele. Tavaly sem fért bele, pont 38 gólt kaptunk. Guardiola-éra csúcsán szereztünk meccsenként átlagosan 3 gólt a Ligában, pont hármat (114 gól). Ha a legeslegjobb korszakunkban átlagoltunk meccsenként 3 gólt, és most jó, ha kettőt fogunk, akkor a meccsenként kapott 1 gól már közel sem olyan bagatell. Ennek fényében az 1 kapott gól meccsenként nagyon sok pontveszteséget jelent. A Real Madrid tavaly csak 25 gólt kapott a Ligában. Ha a góllövés már nem megy annyira, legalább ne adnánk ajándékgólokat az ellenfélnek. Sok meccs lesz, amit majd egy góllal tudunk max megnyerni, ezek a hibák nem fognak beleférni.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.11.02. 18:11:32

Lenglet utolsó mérkőzése nem volt rossz, szerintem a sárgája miatt hozták le a szünetben, ott tényleg hibázott, de folyamatosan kompenzálnia kell a többiek töketlenkedését vagy inaktivitását, rossz helyezkedését.
Nem mondom, hogy világklasszis védő vagy azzá válhat, de közel sem olyan rossz, mint amilyen bűnbaknak aktuálisan "ki van nevezve".
Reális értéken lett megvásárolva, meghagyva a potenciált, hogy igazán jó játékos legyen, de úgy tűnik nem annyira stabil (kelleténél többször vannak rossz döntései), hogy igazán nagy klasszissá váljon.
Megjegyzem, a nemzetközi mezőnyben van Dijk volt az elmúlt években talán egyetlen védő, akik tényleg szintet lépett és klasszissá tudott válni, a többi "jegyzett védő" egyelőre potenciál vagy csak túlértékelt játékos. Koulibalyt is beárazta tavasszal a pályafutás végéhez közeledő Messi, hogy mégsem akkora védő spíler, mint ahogy évek óta azt "reklámozzák".
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 15:06:35

Chino írta:
2020.11.02. 14:40:07
Nem én kezdtem el személyeskedni, hogy más mire érdemes és mire nem. Hozzáteszem, amikor teljesen értelmetlenül kezdted el mosdatni ezt a bohóc a "védelmet", tényleg arra gondoltam, hogy amekkora szerencséd van, pár órán belül megint összehoznak egy rekeszizmokat megdolgoztató paródiajelenetet.

Ha azt mondtad volna, hogy hát igen, semmit nem ér ez a védelem, de azért a helyzetkihasználásunk is lehetne jobb, azon nyomban egyetértek veled. De te nem ezt mondtad. Hanem azt, hogy ne szidjuk már szegény Busquets-et meg Lenglet-t. Miért is ne? Teljesen vállalhatatlan már, amit művelnek. Nem én "hajtogatom" ezt, hanem ők adják hozzá a muníciót. De ahogy elnézem, megint értelmetlenül kezded el őket mosdatni. Ne szidjuk szegény Lenglet-t, mert 3. számú középhátvéd. Pontosan ez a gond. A problémával magyarázod a problémát. Pontosan ez a gond, hogy egy 3. (egyébként inkább 4.) belső védő szerencsétlenkedik a kezdőben. Meg hogy nem lehet tőlük többet várni... #-o Pont ez a gond, hogy ennek ellenére a kezdőben szerencsétlenkednek.

Az előző szezonban én még a védősor mellett is foglaltam állást, mivel Valverde és Sétien is állandóan feltolta őket, így kapták szerencsétlenek a kontrákat állandóan, és kellett szélvészgyors támadókkal versenyt futniuk. Még sajnáltam is Piqué-t, hogy egy szebb napokat is látott, minden trófeát megnyert játékos ilyen szinten válik nevetség tárgyává egy rossz taktika által. Még a szezonkezdet előtt is bizakodó voltam velük kapcsolatban, hogy jön egy egykori hátvéd edzőnek, majd ő összerakja őket, majd ő rendbe szedi ezt a csapatrészt. Ahogy annak idején Rijkaard is pontosan tudta, hogyan építkezzünk hátulról, penge labdakihozatalokkal. Ebből sajnos semmi nem lett, ez egyszerűen egy katasztrófa, és a nagy álmokat ez teszi tönkre. Lehet akármilyen támadósorunk akármilyen helyzetkihasználással, ha egy tavaszi BL-meccsen megszórnak minket, nincs az a GOAT, aki plusz hét góllal ki tudná menteni ezt a borzalmat.

Kis csapatok ellen nem ezen múlik persze. A bajnokságban a meccsenként bekapott átlag egy gól is beleférne, de amelyik meccset 1-0-ra tudunk megnyerni - mert nem minden meccsen lőtt 2-3 gólt a Guardiola-féle csapat sem -, azt igenis meg kell nyerni 1-0-ra.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.02. 14:40:07

gránit írta:
2020.11.02. 11:59:51


Őszintén szólva, annyi tartást és méltóságot megelőlegeztem neked, hogy miután a katasztrofális "védelmünket" próbáltad meddő módon mentegetni, ami megint világszerte nevetség tárgyává vált, legalább addig nem próbálsz a valóság ellen kardoskodni, amíg ez a csapatrész össze nem szedi magát. De hogy egy kabaréba illő gól után képes vagy előjönni a kifogáshalmazokkal, az tényleg szédület. Ez tényleg elképesztő. Pont azok után, hogy a nem létező védelmünket próbáltad értelmetlenül a védelmedbe venni, és pár órára rá kapunk megint egy ilyen gólt...
Először is ezt a stílust szépen kérlek nagyon gyorsan felejtsd el.

Másodszorra sehol nem írtam olyat, hogy minden rendben a védelmünkkel, többször is megjegyeztem, hogy nagyon távol áll ettől.

Azt viszont tartom, és szerintem ezzel nem érdemes vitatkozni, hogy az elhullajtott pontokért elsősorban a támadóalakzat felelős. A védelem olyan amilyen, ezt eddig is tudtuk, nem hiszem hogy valakit is hatalmas meglepetésként ért, hogy így teljesítenek.

A támadóalakzat gólképtelensége és katasztrofális helyzetkihasználása viszont teljesen indokolatlan. Egyedül az alig 18 éves Fati az aki szállítja ezeket.
Az, hogy Griezmann a 7. meccsén lövi meg az első gólját, Messi meg 8 meccsen nem lőtt csak tizenegyesből elfogadhatatlan, pedig elsősorban nekik kellene ezeket szállítani.

Leírhatod tízezerszer, hogy Lenglet mennyire gáz, aki alapvetően egy 3. számú kh., meg hogy Piqué miket csinál aki régen túl van a pályája zenitjén. Tőlük sokkal többet előzőleg sem várhattunk. Nyilván visszaestek valamennyire, még a tavalyi teljesítményükhöz képest is, de ez simán bennük volt.
Elől viszont már megbocsáthatatlan ami történik, mert 1 gól bárkinek bárki ellen benne van, de ilyen képességű játékosoktól távolról sem ezt várni. De a legnagyobb gond nem azzal van, hogy nem lőnek annyit, hanem hogy annyi lehetőségük van, mint égen a csillag és ebből nem tudnak semmit lepakolni az asztalra.

Ha ilyen 2-3-4 bekapott gólos meccseken veszítenénk/X-elnénk úgy, hogy minimális különbség lenne közte, akkor tényleg a védelem nyakába lehetne varrni, de amikor úgy veszítünk 3 meccsen 7 pontot, hogy 2 nyamvadt gólt lövünk az nem a védelmen múlik.


Viszont tavaly ilyenkor kb. ugyanígy álltunk és még a szünet előtt elég komolyan vezettük a tabellát. Szóval temetni még nem kell a csapatot mert ha Messiék egy kicsit észhez térnek simán meglehet még a liga ezzel a Reallal szemben.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 13:45:23

Guille írta:
2020.11.02. 13:33:31

Ellenben, a támadósorban elég nagy a lehetőség
Pontosan ezért látom ezt a kisebbik gondnak. A támadósor hatékonyságának minimális javulásával máris jóval több lehetőség rejlik ebben a csapatban, mint ahol jelenleg tartunk. Vannak itt olyan 18 éves játékosok, akik ha felérnek a csúcsra, el sem tudjuk képzelni, mekkora lehetőségek szabadulnak fel velük, gondolok itt elsősorban Fatira. Elől tudunk javulni, a "védelem" viszont olyan, amilyen. Ter Stegen tud ezen majd valamit javítani. A BL pedig, ahogy te is írtad, egyelőre felejtős, pont azért, mert a legerősebb csapatok szétszedik a hátsó bohózatot, és nincs az a támadósor, ami 9 góllal ezt meg tudná menteni, ezen még ter Stegen sem tud segíteni. A bajnokságban viszont még bőven lehet esélyünk, főleg, hogy a Real Madridnál is vannak bajok bőven.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.02. 13:42:42

Rivaldo11 írta:
2020.11.02. 13:17:36
Igen, a védelem katasztrófa, arra értettem, hogy ott minőségben nagyon nem vagyunk meg. Talán Araujo ha berobban, a gyorsasága jelenthet valami pluszt azon a poszton esetleg.
Igen erre próbáltam célozni, hogy ott nagy csodákat nem lehet várni, elől viszont meg lenne a potenciál, de egyelőre nem jött ki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2020.11.02. 13:33:31

Igen, csak a védelemben nagyjából ennyi a potenciál. Nyilván lehetne egy kicsit stabilizálni és nem kéne meccsenként lőni 1 "öngólt", de mindannyian tudjuk, hogy nem tolnánk rájuk a kaszinóban a családi házat.
Ellenben, a támadósorban elég nagy a lehetőség, ezért látom én is nagyobb problémának, hogy itt nem működnek a dolgok. De abban egyetértek Chinoval pl, hogy bőven érezhető javulás a sebességben/kreativitásban/mentalitásban elöl. És ha túllépünk a meccsenkénti 1 ajándékgólon, akkor bőven benne van a meccsekben - és elvárható is lenne -, hogy eltegyünk elöl 2-3-4 gólokat is. Ez a bajnokságban bőven elég is lenne, nem idekeverve a BL-t, ahol nyilvánvalóan semmi sanszunk nincsen jelenleg.
Tehát jogos a védelem kritikája, csak, ahogy a Barca általunk ismert történelmében szinte sosem a védelem nyerte meg a meccseket (leszámítva kb. Valverde első évét, ami most beugrik), ha most iskijönne a támadósorból végre a tudás, akkor senkit nem érdekelne, a hátsó bohózat, ahogy évtizedekig kb. nem is érdekelt. És igen, ha Messi önmagának legalább 60%-át hozná, akkor nem erről beszélgetnénk most. De persze mást is említhetnénk, csak Messitől ezt szoktuk meg és jogosan el is várható tőle, mint GOAT-tól.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.02. 13:17:36

Igen, a védelem katasztrófa, arra értettem, hogy ott minőségben nagyon nem vagyunk meg. Talán Araujo ha berobban, a gyorsasága jelenthet valami pluszt azon a poszton esetleg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 13:16:02

csababarca írta:
2020.11.02. 13:06:49
A védelmet viszont nem szabad mosdatni, katasztrófa az egész alakzat, persze most lehet mondani hogy 1 gólt kaptunk, miért nem rúgtunk többet. De azért az a gól az nevetséges volt, 3 őrült hibával fűszerezve.
Pontosan, ráadásul a "csak 1 gólt kaptunk"-féle mosdatás csak a kis csapatok ellen "működik". Ha nagy nyomás alá kerülnek, simán megszórják őket. Ter Stegenben bízhatunk, aki tavaly is rengeteg meccsen mentett meg minket, meg abban, hogy képesek leszünk olyan szinten dominálni a meccseket, hogy a "védelmünkre" minél kisebb nyomás nehezedjen. Bár ők még egy teljesen ártalmatlan szituációból is képesek egy bohózatba illő gólt összehozni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.02. 13:06:49

Rivaldo11 írta:
2020.11.02. 12:53:47
Nem tudom, én azt gondolom, hogy sokkal több van a játékunkban, mint amennyit pontban hoztak az eddigi meccsek. Azzal együtt, hogy még mindig van legalább 3 olyan poszt, ahol minőségben nem vagyunk meg, továbbá nincs igazi 9es a csapatban, jobbnak látom játékban ezt a Barcát, mint a korábbiakat. Messi sem lesz mindig ennyire gólképtelen, úgyhogy a ligát meg mindig simán elérhetőnek érzem.
bőven több van, annyi helyzetet herdáltunk el az utóbbi két meccsen (juve, alaves), amennyivel más csapatok 5-6 meccset lehoznak. de iszonyat gond van a fejekben elől, hogy nem képesek minimális jobb helyzetkihasználásra.
Messi is minden meccsen kihagy 2-3 olyat, amiből 1-2t simán bevert a korábbi időszakokban, Fatinak, Griezmannak is van meccsenként 1-2 százas ziccere, illene betenni őket.
Más mondjuk ritkán kerül oda, Pedri nem lő kapura, Dembelé se kerül oda, csak ha magának valahogy kibrusztolja véletlen módon, Braithwait labdába sem ér, még Coutinhoban lenne gól lehetősége.

szóval jah, ez az érem egyik oldala, kevés a gól, főleg Messi ilyenkorra 7-8 góllal áll a bajnokságban alsóhangon, meg Lajos is egy 4-5 gólt már betermelt rosszabb periódusaiban is ilyenkorra.
Ez baromira hiányzik most.
Messi szerintem észhez tér majd, előbb utóbb befelé fognak menni ezek a lövések, kérdés mennyire utóbb.


A védelmet viszont nem szabad mosdatni, katasztrófa az egész alakzat, persze most lehet mondani hogy 1 gólt kaptunk, miért nem rúgtunk többet. De azért az a gól az nevetséges volt, 3 őrült hibával fűszerezve.

Én azt mondom, hogy a védelem jobb nem lesz, TS-el talán picit, itt a kulcs az lesz, hogy tudnak e elől gólokat rúgni, jobb helyzetkihasználással. Ha igen, akkor helyre billenhetünk, ha nem akkor szenvedés lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.02. 12:53:47

Nem tudom, én azt gondolom, hogy sokkal több van a játékunkban, mint amennyit pontban hoztak az eddigi meccsek. Azzal együtt, hogy még mindig van legalább 3 olyan poszt, ahol minőségben nem vagyunk meg, továbbá nincs igazi 9es a csapatban, jobbnak látom játékban ezt a Barcát, mint a korábbiakat. Messi sem lesz mindig ennyire gólképtelen, úgyhogy a ligát meg mindig simán elérhetőnek érzem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 11:59:51

Chino írta:
2020.11.02. 11:04:23
Őszintén szólva, annyi tartást és méltóságot megelőlegeztem neked, hogy miután a katasztrofális "védelmünket" próbáltad meddő módon mentegetni, ami megint világszerte nevetség tárgyává vált, legalább addig nem próbálsz a valóság ellen kardoskodni, amíg ez a csapatrész össze nem szedi magát. De hogy egy kabaréba illő gól után képes vagy előjönni a kifogáshalmazokkal, az tényleg szédület. Ez tényleg elképesztő. Pont azok után, hogy a nem létező védelmünket próbáltad értelmetlenül a védelmedbe venni, és pár órára rá kapunk megint egy ilyen gólt... Ha létezik valami természetfeletti dolog az égben, már csak szórakozásból is szórja nekünk az ilyen bohózatokba illő jeleneteket, hogy még véletlenül se legyen még egyszer sem igazad, és rittig az ellenkezője igazolódjon be annak, amit éppen mondasz. Gondoltam is magamban, amilyen fordítva ülsz a lovon, 100%, hogy megint összehoznak egy elképesztő kabaréjelenetet. Lehet választani, hogy ezt egy tréfás kedvű istenség vagy a béna "védelmünk" törvényszerűen összehozott szerencsétlenkedése okozta. Én utóbbira tippelek.

Ekkora kifogáshegyet meg mondom őszintén, életemben nem láttam még semmilyen témában. Nem csak sportban, hanem úgy általában. Ennyi kifogással egy kieső csapat is bajnok lehetne.

"az Alavesnek kb. 1 olyan helyzete volt, mint amilyen nekünk alsó hangon 10" - és szerinted a véletlen műve, hogy abból a 10-ből egy ment be...? Szerintem nem. Katasztrofális a helyzetkihasználásunk.

"Sőt még a gólt se igazi helyzetből hozták össze, egy balszerencsés szituációból szereztek vezetést." - nem balszerencsés szituációból, hanem egy menetrendszerű, elementáris hibából, ami törvényszerűen bekövetkezett. Hozzáteszem, Neto-nak nem ez volt az egyetlen szarvas hibája a meccsen. Egy középre érkező lövést sem tudott megfogni, csak ütni, mázli volt, hogy nem egy Alavés-játékos ölébe paskolta. A Real Madridnak is adott egy második szándékból kiosztott gólpasszt. Hokiban ezért pontot adnak a játékosnak. :mrgreen: Nem a véletlenül műve volt, hogy megint szerencsétlenekedett, ez menetrendszerűen és szükségszerűen jött.

"Ez egy sima 4:1-es győzelem volt közepesnél valamivel jobb helyzetkihasználással." - de nem jó a helyzetkihasználásunk, éppen ez (is) a gond. Ennyi erővel egy kieső csapat is bajnok lehetne, ha nem 30 gólt lőne egy szezonban, hanem 130-at. Megint mi értelme az ilyesfajta kifogásoknak? Nyernénk, ha jobb lenne a helyzetkihasználásunk. De rossz a helyzetkihasználásunk, ezért tartunk ott, ahol. Nyernénk, ha nem lenne ennyire szörnyű a "védelmünk". De ilyen a védelmünk. Ez már nem is kifogás, ez már fantazmagória. Kifogás lenne egy konkrét játékszituációba belekapaszkodni ("ha az bement volna"). De itt alapvető problémákról van szó, és pont azért tartunk ott, ahol, mert ezek a problémák léteznek.

"amíg 25 lövésből, amiből 10 eltalálja a kaput, összesen 1 gólt tudunk összekaparni nincs miről beszélni." - ki mondta, hogy a helyzetkihasználásunk jó? Egyetlen ilyen állítást nem láttam itt egyetlen embertől sem. Magamtól meg főleg nem.

"sokkal több reményt látok mint az utóbbi években eredményességtől függetlenül" - ezen jókat röhögne egy tulaj, ha te lennél a GM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Csak akkor Messi egy-egy villanással kihúzta a sz...ból a csapatot, most pedig nemhogy hiányoznak ezek a villanások, hanem a legegyértelműbb sanszokat is elrontja." - magyarán még te is elismered, hogy a problémák nem ma kezdődtek, csak éppen nincs egy bajnokságban 50 gólt szerző Messink, aki minden problémát elfed.

"nem azt mondom, hogy jó volt" - na, némi objektivitást vélek felfedezni. Ez már haladás, így tovább! =D>

"Amíg a ziccereinket ilyen "hatékonysággal" tesszük el, addig felesleges Busquetset, Oiquét, Lenget-et szidni." - ki mondta, hogy a helyzetkihasználással nincs gond? A kis csapatok ellen, akik örülnek, ha egy ilyen gólt szereznek ellenünk, a rossz helyzetkihasználásunk miatt úsznak el a pontok. A nagy meccseken, például tavasszal a BL-ben viszont ennek pont az ellenkezője igaz. Egy igazán erős csapat, ami ezt a katasztrofális védelmet folyamatosan nyomás alatt tudja tartani, nyolc-tíz gólt szór ezeknek a szerencsétleneknek. Nincs az a támadójáték, nincs az a helyzetkihasználás, ami ezt ellensúlyozni tudja. Különben már tavaly is ter Stegen mentett meg minket számtalan alkalommal. Vicc, hogy ne szidjuk Busquets-et meg Lenglet-t, amikor hibát hibára halmoznak.

Látok rengeteg pozitívumot. Fati óriási, Dest nagy vétel volt - még ha alap kezdő is lenne... -, Araújo titkos kedvencem. A pozitívum viszont nem egyenlő a problémák értelmetlen tagadásával.
Válasz küldése