Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.06. 15:22:09

Egyetértek! Hiába kezdett el néhány fiatalt játszatni, amíg a csapat gerincét ugyanazok alkotják, akikkel éve óta egyre nagyobbakat bukunk, nem beszélhetünk csapatépítésről.

Sokan azzal védték meg Koemant és a vezetést, amiért nem csináltak nagytakarítást, hogy de nem lehet mindenkit egyszerre lecserélni. Alapvetően nem is. De mivel évekig húztuk-halasztottuk a dolgot, nem maradt más választás. Ezt az évet lényegében a kukába dobtuk az újabb halogatással, nyáron pedig ugyanaz a probléma lesz, mint most volt: egyszerre kell cserélni a csapat gerincét. Csak most már Busiékból annyi pénzt sem remélhetünk, mint idén nyáron remélhettünk volna, és most már Messiből sem nagyon fogunk látni semmit.

A legszomorúbb pedig, hogy Barto, Koeman és a többi kókler akkor már rég nem lesz itt, de a rombolásuknak még bőven inni fogjuk a levét. :evil:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.06. 15:18:40

gránit írta:
2020.11.06. 12:24:26

Így van, ráadásul a legerősebb csapatok ellen a "védelmünk" teljesen hasznavehetetlen, míg a fő riválisaink védelme nagy nyomás alatt is működik. A "védelmünk" még annál is sokkal gyengébb, mint amennyire a számok sugallják. A csapat által nagy fölénnyel uralt meccseken szedik be a gólokat, még úgy is, hogy az ellenfelek számára nem sok helyzet adódik. Itt egy, még mindig komoly labdabirtoklási fölényre és mezőnydominanciára képes csapathoz párosul egy NBI-es "védelem".
A fő riválisainkra ez pont nem igaz. A Real 1 góllal kapott kevesebbet a ligában egy könnyebb sorsolással, a Bl-ben egy Shaktar-B, Mönchengladbach, Inter triótól 7 gólt úgy, hogy minden meccsükön kaptak kettőt-hármat a "világlegjobbja" védőpárosával meg csodaszűrőjével.
Az ATMA Európa szinten kimagasló, ezt senki sem közelíti meg, bármely elitcsapat előtt járnak fényévekkel. Ezzel szemben a Bl-ben ők is kaptak három meccsen egy hetest. (Na jó ebből négy a Bayer ellen, de a Salzburg-Lokomotiv duótól sem büszkeség) Pedig folyamatosan a BL-re hivatkoztok, hogy az a fokmérő. Tessék itt vannak a spanyol riválisaink. Magunkat most nem akarom idevenni, mert kapom majd, hogy kik ellen.

gránit írta:
2020.11.06. 12:24:26
Koeman meg az a tipikus dacember, aki inkább belebukik, de semmi esetre sem látja be nyilvánosan a tévedését. Kb. 17 éve egy egész jó Ajax-ot hozott össze, de ez megint olyan, mint a törésteszt: egy bizonyos szintig sokan el tudnak jutni, aztán jön egy vízválasztó, ami kirostálja a középszert.
Erre reagálva nem Koemant akarom védeni, én is kritizáltam már, de a védelem összeállításában pont nincs mozgástere. Nem 80-90 milliós védők rohangálnak vagy ülnek a padon. Van egy sérült Umtiti egy sérült Araujo aztán annyi. Lenglet agyba-főbe szidtad, hogy milyen béna, el kéne takarítani, erre az Alaves ellen félidőben lekapja Busquets helyett, hogy egy támadóbb szellemű játékost tegyen a középpályára, a Juve ellen egyedül ő marad középső védő, mert Arajo lesérül , Piqué meg eltiltott. A Dinamo ellen nem is kezd (ami szintén nem jó) de beáll, hogy De Jong felmehessen. Ebben mi a tévedése?!

Egy embert se kapott amikor idejött, még azt a 19 éves Garcia-t sem volt képes megszerezni a klub. Abból kell főznie, ami van. Ha ilyen Van Dijk-ok szaladgálnának hátul, és ők nyújtanának ilyen teljesítményt, abszolút megértenélek, de Lenglet nem is volt kezdőszintű játékos, nem is arra szánták. Egy top Umtiti, meg egy még ó formában lévő Piqué mellé rendben volt. Azt, hogy nem gondolkoztak helyettesben és ők állnak rendelkezésre azt inkább Valverde-nek vagy a vezetésnek kellene felróni.
Elől viszont több száz millió rohangál és egy alig 18 éves kölyök nyújt elfogadható teljesítményt.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.06. 14:41:09

Csapatépítésről jut eszembe.....miről beszélünk, amikor Busi helyett Lenglet, Pjanic hehyett SR cserét csinál a 60.-70. perc környékén....?
Veretes névsor....ha elismétled hangosan magadban ezt a névsort....
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.06. 14:28:51

vg99 írta:
2020.11.06. 06:49:31
Biztos nem a valaha volt legjobb edző, és vannak vitatható döntések,
De őszintén hány komoly edző vállalta volna a kispadot 2-8, Barto és vírus alatt.
Egyébként vicces, hogy 2 hónapja még elfogadtuk, hogy csapatépítés, nem lesz eredmény, aztán most már ezt is számon kérjük.....
Ez így lenne, ha csapatépítésről beszélhetnénk.....jelenleg toldozás és foltozás zajlik....
Egy megrogyott alapú házból nem lesz újabb, mert néhány ablakot és az ereszt kicserélik.
A felújítással elkéstek, itt csak dózer után lehet majd építésről beszélni.

Biztos vagyok abban, hogy csapatépítés esetén egy tehetséges, lelkes csikócsapatot a szurkolók többsége türelemmel és örömmel nézne....sehol nem olvastam olyat, hogy bárki is Fati, Pedri, Dest, Araujó teljesítményében bármi kivetnivalót is keresne.....csak jelenleg még minimum 4 - 5 ilyen srác hiányzik
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.06. 12:24:26

pep71 írta:
2020.11.06. 07:44:01
A védekezés sokkal fontosabb már. Nem fog ez a barca mostanában meccsenként 3 gólt rúgni , akármennyire is akarod . Az a baj , hogy megint hoztak, egy már több helyen is megbukott edzőt , azért mert Barto könnyedén iranyitani tudta őt is és akkor csodálkozunk , hogy nincs előrelépés .
Így van, ráadásul a legerősebb csapatok ellen a "védelmünk" teljesen hasznavehetetlen, míg a fő riválisaink védelme nagy nyomás alatt is működik. A "védelmünk" még annál is sokkal gyengébb, mint amennyire a számok sugallják. A csapat által nagy fölénnyel uralt meccseken szedik be a gólokat, még úgy is, hogy az ellenfelek számára nem sok helyzet adódik. Itt egy, még mindig komoly labdabirtoklási fölényre és mezőnydominanciára képes csapathoz párosul egy NBI-es "védelem".

A védelmek összehasonlítása meg olyan, mint egy törésteszt. Alacsony nyomás alatt sokan képesek viszonylag jó számokat produkálni - bár a Real Madrid, az Atleti, sőt, még a Real Sociedad is előttünk jár jelenleg még a La Liga szintjén is -, a vízválasztó az, amikor fokozódik a terhelés, és kiderül, melyik szerkezet bírja a nagy nyomást, és melyik nem. A mi "védelmünk" nagy nyomás alatt hasznavehetetlen, sőt, még helyzeteket kidolgozni is alig képes kis csapatok ellen is kapják a gólokat a semmiből. Mindezt úgy, hogy alig van az ellenfélnél a labda. Ez a "védelem" egy kisebb csapatot kiejtene az első osztályból.

Koeman meg az a tipikus dacember, aki inkább belebukik, de semmi esetre sem látja be nyilvánosan a tévedését. Kb. 17 éve egy egész jó Ajax-ot hozott össze, de ez megint olyan, mint a törésteszt: egy bizonyos szintig sokan el tudnak jutni, aztán jön egy vízválasztó, ami kirostálja a középszert.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.06. 12:02:12

1994barca írta:
2020.11.05. 22:35:40
Inkább látnál nálunk espanyolos pochetinot?😂 komolyan mondom nálunk van a legtöbb divatdrukker(tisztelet a kivételnek)!
Hányszor láttunk már olyat, hogy valaki játékosként klubikon volt, edzőként viszont teljes csőd? Koeman is egy közülük. Ami különösen aggasztó nála, hogy úgy látom, tipikusan az az egoista ember, aki inkább csúfosan megbukik, mint hogy változtasson a berögződésein. Sok időt nem szabad adni neki, mert nagyon kártékony tud lenni az ilyen edző.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.06. 11:24:20

pep71 írta:
2020.11.06. 07:44:01


Az nem elvárható a mai fociban, hogy több gólt rúgunk mint amennyit kapunk. A védekezés sokkal fontosabb már. Nem fog ez a barca mostanában meccsenként 3 gólt rúgni , akármennyire is akarod . Az a baj , hogy megint hoztak, egy már több helyen is megbukott edzőt , azért mert Barto könnyedén iranyitani tudta őt is és akkor csodálkozunk , hogy nincs előrelépés .
A világlegjobbja Bayern a Bundesligaban több gólt kapott, mint mi, a Liverpool 15-nél tart. De ha mondjuk a PL első 5 helyezettjét nézzük 9-11-12 góllal állnak. Csak ők 15 gól fölött rúgtak és nekik sem volt több 0-ra lehozott meccsük. De ne menjek messzire. A Ligában összesen három csapat áll jobban a kapott gólok tekintetében, és nekünk nem volt egyszerű a sorsolásunk. Viszont az a 10 rúgott gól iszonyatosan kevés, leginkább annak tekintetében, hogy elől minőségre európai szinten is az elitben vagyunk, itthon pedig szerintem kérdés nélkül a legjobbak.
Az utóbbi 4 meccsen összesen 3!!!!! gólt tudtunk összekaparni Messi, Griezmann, Fati, Dembélé szintű támadókkal. Pedig kismillió lehetőség volt, hogy ez a három akár 8 -10 legyen.
Na, ez az ami szomorú.

Nem akarom felmenteni Koemant, de ezeket nem neki kell belőni. A játék viszont szerintem ha nem is sokkal, de jó irányba változott. Arról nem beszélve, hogy évek óta attól zeng a fórum, hogy mennyire sz..r az egész, hogy nem játszatják a fiatalokat, erre jön egy edző, aki bátran előveszi őket és igaza is lesz. Meg változtasson a 4-3-3-on, amit megtett és alapjában véve működhetne.
Nem mondom azt, hogy mindent jól csinál, mert távol áll ettől, rendet kellene tenni, mert sokszor káosz van a pályán, és a szent teheneket is levághatná a padra, de azt is vegyük figyelembe, hogy össz-vissz jött egy Dest, akit ha ő akart nagy pozitívum, ha nem akkor zéró játékost kapott, mert nincs pénz senkire. Én nem írnám le egyelőre, a bajnokságot is vissza lehet hozni és a Bl-ben sem tudni meddig juthatunk. Lásd az utóbbi időkben, a Real 3 győzelmét és Spurs döntőjét meg a rengeteg előlegesen leírt negyed-elődöntőst.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.06. 10:26:18

Zsolti írta:
2020.11.06. 10:11:02

Nekem, ha jol remlik, szerette volna leigazolni Wijnaldumot a poolbol. Azt amugy tovabbra se ertem, hogy egy Vidalt pl miert nem lehetett meg iden itt tartani. Nem klasszik szuro, de nagyon hasznos jatekos.
Igaz, Wijnaldumról is volt szó. Az átigazolási időszak hajrájában viszont Depay-t és Eric Garciát kergették, ami számomra azért furcsa, mert ha a védelem belsejében változtatást akart Koeman, akkor Araújót is berakhatta volna a kezdőbe. De erre csak akkor került sor, ha valamelyik szerencsétlen az előző fordulóban kiállíttatta magát. Todibo mellőzését pedig teljesen indokolatlannak tartom. A védelem átalakítására még lettek is volna a belső erőforrásaink, ehhez képest nem egy szűrő középpályás volt az átigazolás-politika fő célpontja.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.06. 10:20:01

Zsolti írta:
2020.11.06. 10:11:02

Nekem, ha jol remlik, szerette volna leigazolni Wijnaldumot a poolbol. Azt amugy tovabbra se ertem, hogy egy Vidalt pl miert nem lehetett meg iden itt tartani. Nem klasszik szuro, de nagyon hasznos jatekos.
Azért,mert túl sokan voltak a kp-n,és a Vidal,Rakitic,Busi,Alena,De Jong sorból nyílván az első kettő az aki kellett bárkinek is,és valami aprót kaptak érte. Ugyanez volt Semedoval és Suarezzel,volt kérőjük. Busiért,Griezmannért ki a tököm fizetne milliókat,mikor az egyik évek óta,a másik meg bő 1 éve semmit se csinál ?Olvastam itt,hogy milyen jó lenne Griezt a nyáron eladni egy PSG-nek vagy bárkinek. Ott se hülyék ülnek,gondolom nézik a meccseket. A francia teljesítménye meg nem hogy 120 milliót nem ér,hanem 20-at se.

Sok mindent szeretett volna,csatárt,védőt,középpályást,egyiket se kapott,és még cserébe a selejtnek játszania kell és kapitányok is maradtak. Én nem tudom mi lesz ezzel a szezonnal,egyáltalán meddig marad a padon,de amit összességében eddig mutat a csapat abból jó nem fog kisülni.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2020.11.06. 10:11:02

gránit írta:
2020.11.06. 09:37:12

Sokan írjátok, hogy nincs középpályás védekezés. Ez így van. Ezért kell egy klasszikus szűrő, ami ez elé a Benny Hill Show-ba illő "védelem" elé feltétlenül szükséges. Érdekes, hogy Koeman csak középcsatárt és belső védőt akart igazolni, mindig ezt hangsúlyozta. De szűrőt nem. Ő sincs könnyű helyzetben a válságos gazdasági helyzet miatt, nem tudta megszerezni a kiszemelt játékosokat, viszont furcsa, hogy szűrőt nem is akart. Ő sincs könnyű helyzetben, de a saját hülyeségeit azért hozzáteszi a jelenlegi állapotokhoz.
Nekem, ha jol remlik, szerette volna leigazolni Wijnaldumot a poolbol. Azt amugy tovabbra se ertem, hogy egy Vidalt pl miert nem lehetett meg iden itt tartani. Nem klasszik szuro, de nagyon hasznos jatekos.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.06. 09:37:12

Alapvetően az egy nagyon hálás kapaszkodó, hogy "nincs itt semmi gond, csak be kell lőni a helyzeteket, és akkor minden jó lesz". A gond véleményem szerint az, hogy nem véletlen, hogy a helyzetek nem mennek be. Messi lassul, és rossz pozícióban is játszik, ezért nagyon is lehet kritizálni Koemant. Eddig egyedül Fati az, aki konstansan képes mezőnygólokat szállítani. A többiekben egyelőre nem látok nagy lehetőséget. Inkább arról van szó, hogy néhány ember keményen túl lett hype-olva, és túl sokat vártak tőlük, most meg pislogunk, hogy miért nem jönnek a gólok. Trincão-ról például mindenhol leírták, hogy mekkora spíler, nos, egyelőre nem láttam tőle semmit. Nincs könnyű helyzetben, mert nem játszik sokat, de nem is szolgál rá erre. Nem láttam tőle eddig semmit.
Peter írta:
2020.11.05. 16:57:09
Koeman egyszerűen elszámolta magát.....konstansnak vette Leo 30 gólját és úgy számolt, hogy néhány fiatal valamint Gríz hozza az elegendő kiegészítést....de a valóság ezt eddig felülírta....
Évek óta jellemző a csapatra, hogy bárkitől és bármikor gólt, gólokat kaphatunk....ha nem kapunk, az az ügyetlen ellenfelen vagy a kapus bravúrjain múlik....ez mára odáig fajult, hogy szinte bármilyen ellenfél minden ellentámadása potenciális gólveszély....
Még ebben a helyzetben is előrébb lennénk egy stabil(abb) védelemmel.
Ez pontosan így van, az ellenfeleink évek óta 25-30%-os labdabirtoklással is képesek minket megszorongatni, mert ez ellen a "védelem" ellen szinte egy helyzet is elég a gólhoz. Elképesztők azok a ponthullajtások, amikor mezőnyben végig uraljuk a meccset, és a labdát kb. 20%-ban birtokló, helyzeteket ki sem dolgozó ellenfelek gólt rúgnak nekünk, mert ez ellen a rakás szerencsétlenség ellen, mint a mi hátsó alakzatunk, a semmiből is lehet gólt rúgni. Márpedig amelyik csapat már nem átlagol meccsenként három rúgott gólt, csak kettőt, annak nagyon nagy luxus meccsenként egyet bekapnia... Az nagyon sok pontveszteséggel jár.

Sokan írjátok, hogy nincs középpályás védekezés. Ez így van. Ezért kell egy klasszikus szűrő, ami ez elé a Benny Hill Show-ba illő "védelem" elé feltétlenül szükséges. Érdekes, hogy Koeman csak középcsatárt és belső védőt akart igazolni, mindig ezt hangsúlyozta. De szűrőt nem. Ő sincs könnyű helyzetben a válságos gazdasági helyzet miatt, nem tudta megszerezni a kiszemelt játékosokat, viszont furcsa, hogy szűrőt nem is akart. Ő sincs könnyű helyzetben, de a saját hülyeségeit azért hozzáteszi a jelenlegi állapotokhoz.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.06. 08:28:34

sansz írta:
2020.11.05. 22:28:59

Nem kéne jobban védekezni, nem kéne jobban támadni, csak ha a nagy helyzeteink nagyobb részét belőnénk egészen más lenne a történet. Ez a része pedig nem edző, nem taktika,hanem leginkább szerencse és egyéb kis nüanszok kérdése.
Te most ezt komolyan gondolod amúgy,vagy csak jó az ellenkezőjét mondani mint mindenki más?
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.11.06. 07:44:01

sansz írta:
2020.11.05. 22:28:59
pep71 írta:
2020.11.05. 19:01:58
Védekezés nevetséges szinten van, egy a hátvédek mögé passzolt labda vagy ívelés instant gólhelyzet. Kp védekezés nem létezik , támadósornál több a helyzet , de a helyzetkihasználás nagyon gyenge , mondjuk ilyen védekezés mellett olyan mind1.
Egy értelmes kontratámadást nem képes vezetni a Csapat.
Nulla a pali.
Pochettino kellett volna ide, de ahogy nézem a MU-nál fog kikötni sajnos .
Az ilyen vélemények azt sejtetik,hogy eleve nem örültél ennek az edzőnek és örülsz,ha elmondhatod,hogy igazad volt. Megértem, én sem örültem neki és pár dolgával nem is értek egyet, de azért ennek a vak indulatnak semmi értelme. Amit írtál a védelemről az pont a tavalyi Barcára volt igaz és a legutóbbi BL meccsre. Egyébként ebben az idényben sokkal-sokkal kevesebb az ellenfél helyzete. Én értem,hogy van akinek mindegy,hogy az ellenfél 10 helyzetből lő kettőt, vagy kettőből kettőt, de játékban azért ez nagy különbség.
Csak jobb a tavalyi szólamokat dúdolni,hogy fröcsöghessünk Lengletre és a többiekre.
Nem kéne jobban védekezni, nem kéne jobban támadni, csak ha a nagy helyzeteink nagyobb részét belőnénk egészen más lenne a történet. Ez a része pedig nem edző, nem taktika,hanem leginkább szerencse és egyéb kis nüanszok kérdése.
Az nem elvárható a mai fociban, hogy több gólt rúgunk mint amennyit kapunk. A védekezés sokkal fontosabb már. Nem fog ez a barca mostanában meccsenként 3 gólt rúgni , akármennyire is akarod . Az a baj , hogy megint hoztak, egy már több helyen is megbukott edzőt , azért mert Barto könnyedén iranyitani tudta őt is és akkor csodálkozunk , hogy nincs előrelépés .
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.11.06. 07:37:05

1994barca írta:
2020.11.05. 22:35:40
Inkább látnál nálunk espanyolos pochetinot?😂 komolyan mondom nálunk van a legtöbb divatdrukker(tisztelet a kivételnek)!
Olyan edzőt látnék szívesen a padon aki korszerű focit játszat, biztos védekezés , letámadás, gyors ellentámadás labdaszerzés után.
Koeman Barca előtti eredményei sem voltak valami meggyőzőek, de amit most látok a csapattól az nagyon gyenge .
Busi még mindig alap kezdő , a 6x aranylabdás teljes leépülésben, védelem nincs.
Igen inkább nézném Pochettino-val a csapatot, mert úgy gondolom , hogy az jobb lenne a klub-nak, ez aztán divatdrukker dolog.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.06. 06:49:31

Biztos nem a valaha volt legjobb edző, és vannak vitatható döntések,
De őszintén hány komoly edző vállalta volna a kispadot 2-8, Barto és vírus alatt.
Egyébként vicces, hogy 2 hónapja még elfogadtuk, hogy csapatépítés, nem lesz eredmény, aztán most már ezt is számon kérjük.
Ok, én sem örülök Busi,SR, Lenglet szerepeltetésének, de mivel nem jött új igazolás, így csak a fiatalokkal nem lehet heti 2 meccset tolni, eredmémyesen, csere nélkül.
Azért Trincao és Dembele is kérdőjel még,
Messi és Griezmann pedig sok edzőnek feladná a dolgát. Padoztatni nem.lehet őket, miközben rossz formában vannak, és a szerkezetben sem ideálisak.
Szerintem ha Fati, Pedri, Dest, Araujo rendszeresen játszik már óriási az előrelépéd mert az elmúlt 5-10 évben összesen volt ennyi fiatal.
3-4 igazolással középtávon is erős lenne a keret, és kivezethetőek lennének a kedvencek.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.11.06. 00:16:45

Remélem senki nem gondolta komolyan, hogy bárki padoztatni meri Messit. :D
L.E megpróbálta és majdnem elvágták a torkát... :roll:
Leo akkora legenda és ikon amíg itt lesz a pad közelébe nem fog kerülni ha tetszik ha nem.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2020.11.05. 22:35:40

Inkább látnál nálunk espanyolos pochetinot?😂 komolyan mondom nálunk van a legtöbb divatdrukker(tisztelet a kivételnek)!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.11.05. 22:28:59

pep71 írta:
2020.11.05. 19:01:58
Védekezés nevetséges szinten van, egy a hátvédek mögé passzolt labda vagy ívelés instant gólhelyzet. Kp védekezés nem létezik , támadósornál több a helyzet , de a helyzetkihasználás nagyon gyenge , mondjuk ilyen védekezés mellett olyan mind1.
Egy értelmes kontratámadást nem képes vezetni a Csapat.
Nulla a pali.
Pochettino kellett volna ide, de ahogy nézem a MU-nál fog kikötni sajnos .
Az ilyen vélemények azt sejtetik,hogy eleve nem örültél ennek az edzőnek és örülsz,ha elmondhatod,hogy igazad volt. Megértem, én sem örültem neki és pár dolgával nem is értek egyet, de azért ennek a vak indulatnak semmi értelme. Amit írtál a védelemről az pont a tavalyi Barcára volt igaz és a legutóbbi BL meccsre. Egyébként ebben az idényben sokkal-sokkal kevesebb az ellenfél helyzete. Én értem,hogy van akinek mindegy,hogy az ellenfél 10 helyzetből lő kettőt, vagy kettőből kettőt, de játékban azért ez nagy különbség.
Csak jobb a tavalyi szólamokat dúdolni,hogy fröcsöghessünk Lengletre és a többiekre.
Nem kéne jobban védekezni, nem kéne jobban támadni, csak ha a nagy helyzeteink nagyobb részét belőnénk egészen más lenne a történet. Ez a része pedig nem edző, nem taktika,hanem leginkább szerencse és egyéb kis nüanszok kérdése.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.11.05. 19:01:58

Védekezés nevetséges szinten van, egy a hátvédek mögé passzolt labda vagy ívelés instant gólhelyzet. Kp védekezés nem létezik , támadósornál több a helyzet , de a helyzetkihasználás nagyon gyenge , mondjuk ilyen védekezés mellett olyan mind1.
Egy értelmes kontratámadást nem képes vezetni a Csapat.
Nulla a pali.
Pochettino kellett volna ide, de ahogy nézem a MU-nál fog kikötni sajnos .
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.05. 17:12:47

Nem hiszem, hogy Koeman számolta volna el magát, nem Ő zavarta el Lajost, és miután Ő elment, Koeman még akarta Depay-t...
Szerintem Barto volt úgy vele, hogy csak Messi maradjon bármi áron, másokon lehet spórolni, és Ő majd elhúzza a csapatot a bajnoki aranyig meg a BL negyeddöntőig.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.05. 16:57:09

Koeman egyszerűen elszámolta magát.....konstansnak vette Leo 30 gólját és úgy számolt, hogy néhány fiatal valamint Gríz hozza az elegendő kiegészítést....de a valóság ezt eddig felülírta....
Évek óta jellemző a csapatra, hogy bárkitől és bármikor gólt, gólokat kaphatunk....ha nem kapunk, az az ügyetlen ellenfelen vagy a kapus bravúrjain múlik....ez mára odáig fajult, hogy szinte bármilyen ellenfél minden ellentámadása potenciális gólveszély....
Még ebben a helyzetben is előrébb lennénk egy stabil(abb) védelemmel.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.05. 08:05:20

Valószínűleg szerződéskötéskor megígérte, hogy Messinek, Businak, Piquének, Albanak fix a helye - ezt betartja, Így viszont eleve kötve van a keze. A Betis ellen szintén ígéret, hogy Alenat játszatni fogja. Az a peche, hogy Pedri és Trincao nem lő gólt. Ha lőne, mindenki elfogadná, hogy most ez van.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.11.04. 22:14:14

Biztosan kapni fog pár meccset, mert ha nem, azzal a szövetség elismerné, hogy igaza van...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.04. 16:33:54

Koemant és Vilajoana-t most lehet megbünteti a Liga a nyilatkozataik miatt a VAR-ral meg Munueraval kapcsolatban.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.03. 12:40:26

gránit írta:
2020.11.01. 13:09:00
A 12. helyen állunk, úgyhogy jó úton halad efelé. Nekem az a problémám vele, hogy nem tanul, és semmiből nem vonja le a következtetéseket. Messit egy olyan pozícióban erőlteti, amelyben nyolc meccsen egyetlen mezőnygólt nem szerzett. Eközben Puig-ot dacból, csak azért sem veti be, nehogy el kelljen ismernie a tévedését.

Miközben ezeket a tévedéseket ő maga is látja. Lenglet-t sárga lappal lehozta a szünetben, mert ha a pályán hagyja, 100%, hogy kiállítják. Ezt ő is tudta, tudat alatt azért ő is látja a problémákat. Ő sem bízik benne, mégis, minden egyes alkalommal ő kezdett, még akkor is, amikor Araújo egészséges volt. Tipikus fafejű dacember, aki semmi esetre sem akarja nyilvánosan belátni a tévedését, és erőlteti a rossz sémákat, csak hogy ne kelljen beismernie a tévedését.
Ez az egyik legnagyobb bajom vele nekem is. Nem olyan hülye ő, mint ami a döntéseiben megnyilvánul. De sajna a döntéseit a nagy egója vezérli. Nem hajlandó a messze legjobb kp-sunknak perceket sem adni, mert el akarta küldeni Pusztán azért, hogy tökösnek tartsák, megkeveri a Klasszikón mindenki helyét, 4 támadóposztból 4 posztidegen játékossal. Bátor, de óriási hülyeség. Vesztes meg döntetlenre álló meccsek utolsó negyedórájában 1 belsővédővel meg egy szélsővédővel képes játszani azért, hogy bent legyen 6 támadó, akik egymás cipőjét taposták már 4-en is. Megint: bátor, de hülyeség. Nem is sültek el jól.
De a legnagyobb bajom vele nekem legalábbis a mentális hozzáállás. Pszichológia 1.0, amit minden hülyének tudnia kéne, hogy a lecseszés SOHA nem fog senkiből jobb játékot kihozni, csak több bizonytalanságot. Fatit pl módszeresen degradálja egyre lejjebb. A srác kb 100%-os helyzetkihasználással dolgozott 17 évesen, erre "beszól" neki interjúban, látványosan mérgelődik és kiabál, mikor végre kihagy 1-2 helyzetet. Kinek lesz ettől jobb? Kinek nem nyilvánvaló, hogy egy önbizalommal teli játékos berúgja a ziccerét, a bizonytalan meg csak ritkán? Utálom, mikor egy edző dühös, és még rosszabb egy edzőt játékosként dühösen látni, mert hibáztál. Hiba mindig lesz a játékban, ez van. Mentálisan ERŐSÍTENI kell a játékost, nem belenyomni a mocsárba, akkor sem, ha amúgy is ott van (Gríz) meg akkor sem, mikor amúgy nem is lenne ott (Fati). Nem beszélve arról, hogy Fati még gyerek, nála hatványozottan igaz ez. Alaves meccs előtti nyilatkozat Koemantól Fatiról:

“...Tegnap beszéltem vele a koncentrációról, ez egy olyan szempont, amelyet fejlesztenie kell. A gyengébb megoldásait a koncentráció hiánya okozza, nem a képességeivel vannak problémák."

?????? Kb minden helyzetét belövi a srác, milyen koncentrációs problémákról beszélünk pontosan? Hogy a 90. perc körül 2-0-ás vezetésnél önzetlen akart lenni? Tényleg nagy szégyen. De egészen véletlenül ahogy ezt lenyilatkozta róla, az Alaves ellen tényleg kihagyott 1-2 helyzetet, amiből 1 100%-os ziccer volt. Jé...

Nézzük meg Guardiolát, Kloppot, kicsit alacsonyabb szinten Gasperinit, Piolit, Simeonét, vagy bárkit, akit kifejezetten jó edzőnek tartunk. De még akár Mourinhot is, pedig ő aztán még egomániás is a javából! Lehet, hogy egy pillanatra fogják a fejüket tehetetlenségükben, de aztán rögtön felemelt kézzel megtapsolják a helyzetkialakítást, vagy ami épp pozitívum volt a dologban, azt sugallva, hogy ez van, szép volt, a következő majd nyilván bemegy. Koeman? Mérgesen kiabál, duzzogva visszahuppan a székébe, lecseréli aki épp kihagyta a helyzetét, omlasztja a csapatmorált csapat és egyéni szinten is.
És nem szigorról beszélek. Simeone meg Gasperini pl rohadt szigorúak. De más a szigorú, de igazságos viselkedés, az igazi vezetői képesség és más ez a paprikajancsiság. Edzősködtem, volt edzőpárom egy ilyen fickó (nem futball) és érdekes módon mindig mindenkit lerothasztott ő is, és azok sem tudtak vele meccseket nyerni, akik bárki mással vagy épp egyedül is top szinten űzték a sportágukat, és halomra nyerték a meccseket.
A szigor és az ilyen erőltetett egomániás döntés közt néha akár árnyalatnyi is lehet a különbség. Példa erre Griezmann esete is: agyba-főbe játszatta, kihagyott egy nagy ziccert, és rögtön kirakta. Előtte kellett volna kiraknia, mikor még csak rossz játék volt a terítéken, az egy szigorú, de igazságos edzői húzás, bár annyira tán mégsem, mert Griezmann osztása is ment minden plattformon ezerrel. Mi szidhatjuk, de a csapatának normálisan kéne menedzselnie a játékosait, nem így. De az, hogy kihagy egy ziccert és kapja a büntit, az paprikajancsiskodás. A kihagyott ziccernél legalább ő indult jól üresbe, oké, elhibázta, de ha ebből önbizalmat merít, akkor lehet, hogy utána lőtt volna három ilyen gólt két meccsen.
Ismétlen, Griezt annyira én sem akarom védeni, de ha már itt van, nem így fogjuk kihozni belőle a maximumot.
És még nem is beszéltem arról, hogy az ilyen ember nem fogja elnyerni a játékosok bizalmát. Erőnek erejével akar uralkodni felettük, és ezt ők is érzik. Lehet jönni azzal, hogy profi játékosok, bírják ki, de ők is csak emberek, akik jobban rúgják a bőrt, mint mi. Ennyi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése